مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

کاهش پذیرش در دوره‌های شبانه و پردیس دانشگاه تهران

رئیس دانشگاه تهران گفت: این دانشگاه نسبت به سال گذشته ۵ هزار نفر کاهش پذیرش دانشجو داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تهران، محمود نیلی احمدآبادی در نشست با اعضای شوراهای صنفی و دانشجویان دانشگاه تهران گفت: به دلیل نبود استانداردهای لازم در پردیس ارس این دانشگاه دانشجو جذب نخواهد شد.

وی افزود: همچنین در این دانشگاه پذیرش دانشجو در دوره‌های مجازی، پردیس‌های کیش و البرز و دانشجویان نوبت دوم نیز کاهش می یابد.

رئیس دانشگاه تهران تاکید کرد: نسبت به سال گذشته پذیرش دانشجو در این دانشگاه حدود ۵ هزار نفر کاهش پیدا کرده است.

نیلی احمدآبادی با تاکید بر اینکه کیفیت آموزشی و پژوهشی باید به‌عنوان یک اصل در نظر گرفته شود، اظهار داشت: یکی از منابع درآمد دانشگاه پردیس‌های خودگردان و دوره‌های مجازی است اگر صرف ایجاد این مراکز کسب منبع درآمد بود به طور یقین ما نباید شاهد این کاهش‌ها می‌شدیم.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. رادین گفت:

  به نظر من این اقدام دانشگاه تهران هم مثل برخی از تصمیمات سالهای قبل عجولانه بوده است. اینکه دانشگاهی تصمیمات یهویی میگیرد در هر شکلی قابل قبول نیست. یعنی معلوم است که باز هم باندی در وزارت علوم تشکیل شده و وضعیت مورد نظر خودش را به بعضی دانشگاهها تحمیل میکند. نکته دیگر اعتبار دانشگاه است. در هیچ جای دنیا، اعتبار دانشگاهها را با قدمت نمی سنجند بلکه بر اساس رنکینگ و جایگاه علمی مورد ارزیابی قرار میگیرد. دانشگاه های ایران هم در قیاس بین المللی در رده رنکینگی مشابهی قرار دارند. یعنی چندان تفاوتی بینشان نیست و بحث در این خصوص بیشتر مصرف داخلی دارد نه واقعی و جهانی.

 2. محمدرضا گفت:

  درود بر رییس دانشگاه تهران. کیفیت به جای کمیت.

 3. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  اولین دانشگاه ایران…دانشگاه تهران است….کاهش دانشجو در دوره پردیس و شبانه دانشگاه تهران به معنی حفظ کیفی سازی دانشگاه تهران است…با توجه به بیانات ریاست محترم دانشگاه تهران،به عنوان دانشگاه مادر-بین المللی و سطح ممتاز، احتمالا شهریه برای دانشگاه تهران حذف گردد و از منابع دولتی برای همه دوره ها استفاده گردد…یا به عبارتی دوره شبانه حذف گردد…و شهریه پردیسها هم حذف گردد و فقط به صورت روزانه رایگان دانشجو جذب شود..یعنی عنوان دوزه روزانه شهریه پرداز پردیس بین المللی کیش …به دوره روزانه بدون شهریه و رایگان تغییر یابد..و دوره شبانه و مجازی هم حذف گردد..

 4. محمد گفت:

  درود بر دانشگاه تهران که واقعا بهترین و قدیمی ترین دانشگاه کشور است.

 5. بهادری گفت:

  سلام
  اگه کسی در مورد اعتبار دوساله آزمون اطلاعی داره یا لینک معتبری هست که اشاره کرده باشه
  ممنون میشم اینجا بذارین