مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

انتخاب رشته نیمی از داوطلبان آزمون دکتری ۹۶

مشاور سازمان سنجش با اعلام اینکه بیش از ۴۸ درصد داوطلبان مجاز نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کرده‌اند به سایر داوطلبان توصیه کرد هر چه سریع تر نسبت به این امر اقدام نمایند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: از میان شرکت کنندگان در آزمون دکتری تعداد ۱۹۹ هزار و ۳۰۳ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که تاکنون تعداد ۹۶ هزار و ۲۳۶ نفر معادل ۴۸.۲۹ درصد داوطلبان مجاز نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کرده اند که توصیه می شود سایر داوطلبان سریع تر نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

دکتر حسین توکلی افزود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته برای پذیرش در کدرشته محل های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی تا ساعت ۲۴ چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۶ می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه و با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته و اصلاحات آن نسبت به انتخاب ۵۰ کدرشته محل از میان کدرشته های تحصیلی (در صورت موجود بودن) به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته علاقمند به انتخاب کدرشته های تحصیلی دانشگاه آزاد، باید برای انتخاب رشته به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کنند و بر اساس دفترچه های این دانشگاه، نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند.

وی افزود: از میان شرکت کنندگان در آزمون دکتری تعداد ۱۹۹ هزار و ۳۰۳ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده اند و تعداد ۷۵ هزار و ۱۴۸ داوطلب مجاز به انتخاب رشته کدرشته محل های دوره روزانه و سایر دوره ها و تعداد ۱۲۴ هزار و ۱۵۵ داوطلب منحصرا مجاز به انتخاب کدرشته های تحصیلی از سایر دوره های آموزش عالی (به جز دوره روزانه) شدند.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: داوطلبان باید با توجه به اصلاحات دفترچه انتخاب رشته و تغییرات ظرفیت پذیرش که از روز شنبه ۹ اردیبهشت ماه بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شده است، نسبت به تکمیل فرم خود اقدام کنند.

توکلی اظهار داشت: ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در دوره های روزانه و سایر دوره های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی پیش از این ۱۴ هزار و ۴۱۴ نفر اعلام شده بود که با توجه به تغییرات اعلام شده، ظرفیت جدید به ۱۴ هزار و ۵۳۷ نفر افزایش یافت. این ظرفیت بدون احتساب ظرفیت پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی است.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: اسامی معرفی‌شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم ( مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و…) همراه با برنامه زمانی مراجعه به دانشگاه های مجری در هفته اول خرداد ماه ۹۶ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر خواهد شد.

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۰)

 1. م گفت:

  بالاخره تمدید شد تا شنبه. مرسی خیالمون راحت شد

 2. میثم گفت:

  سلام . ترتیب انتخاب شهرها تاثیری تو دعوت به مصاحبه داره؟؟

 3. شیمی معدنی گفت:

  سلام دوستان. به نظر شما در رشته شیمی بین الزهرا و شیراز و اصفهان ترتیب کدام باشد بهتر است؟ ؟

  • منصور گفت:

   اصفهان
   شیراز
   الزهرا

  • علیرضا گفت:

   سلام اصفهان شیراز الزهرا

  • نصیحت دوستانه گفت:

   اول از همه شهر محل زندگی و شرایط زندگی خودتون را نگاه کنید بعد برید سراغ دانشگاه انتخاب کردن.خیلیا بعد از رفتن از شهرشون ممکنه پشیمون بشن چرا دانشگاه شهر خودشون نرفتن.اگه سطح دانشگاههای مورد نظر خیلی با هم اختلاف نداره بیشتر به محل زندگیتون نگاه کنید و شرایط خودتون.

   • شیمی معدنی گفت:

    ممنون بابت نصیحتتون. من مشهدم و اول فردوسی رو زدم. اینها انتخاب های بعدی هستن. خیلی دوست دارم تهران برم ولی شناختی از سطح علمی الزهرا ندارم..یکجا دیدم درجه دو هست و اصفهان و شیراز درجه یک..واقعا بین اصفهان و شیراز اصفهان بهتره؟؟و بین صنعتی اصفهان و اصفهان کدوم بهتره؟؟

  • نصیحت دوستانه گفت:

   دانشگاه اصفهان داخل شهره.اما صنعتی خارج از شهره و در حاشیه شهر هست.همین موضوع یه مقدار برای خوابگاهی ها شاید سخت باشه که بیشتر باید تو محیط دانشگاه باشن و دسترسی به شهر براشون کمی سخت تر باشه.البته امکانات داخل دانشگاه وجود داره.از نظر سطح علمی و اعتبار هر دو معتبر هستن.

 4. گیسو گفت:

  دوستان این امار کلی هست یا فقط مال سنجش هست یا ازاد هم صدق میکنه تو این امار؟

 5. خسته گفت:

  دوستان عزیز من دانشگاه ارشدم علوم پایه دانشگاه گیلان بود چون الان تهران زندگی میکنم انتخاب اولم تهران زوم دومم گیلان به نظر شما تو نظر اساتید خیلی تاثیر داره کارم اشتباه بود چیکار کنم الان

 6. رضا گفت:

  سلام بنظر دوستان تو دانشگاه ازاد تو چند تا کد دعوت به مصاحبه میشیم؟

 7. ___*سناتور*___"علوم سیاسی" گفت:

  چه می شود کرد؛ جز انتظار و انتظار و انتظار

درج نظر