مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

انتخاب رشته ۲۱هزار داوطلب مجاز آزمون دکتری ۹۶ تاکنون

از مجموع ۱۹۹هزار و ۳۰۳ داوطلب مجاز به انتخاب رشته آزمون دکتری نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۶، تاکنون ۲۱هزار نفر انتخاب رشته خود را تکمیل کرده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ در ۷ گروه آموزشی در ۲۴۴ کدرشته امتحانی برای تعداد ۲۶۰ هزار و ۵۲۰ داوطلب در روز جمعه ۶ اسفند ۹۵ در یک نوبت و ۵۴ شهرستان برگزار شد. در این آزمون تعداد ۲۱۲ هزار و ۹۴۱ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و ۴۷ هزار و ۵۷۹ داوطلب معادل ۱۸.۲۶ درصد داوطلب غایب بودند.

دکتر حسین توکلی خاطرنشان کرد: پس از برگزاری آزمون، کارنامه داوطلبان در روز دوشنبه ۲۸ فروردین ماه ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت و از تعداد ۲۱۲ هزار و ۹۴۱ حاضر در جلسه آزمون تعداد ۱۹۹ هزار و ۳۰۳ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند. تعداد ۱۳ هزار و ۶۳۸ داوطلب حدنصاب نمره علمی لازم را کسب نکردند.

توکلی افزود: از تعداد ۱۹۹ هزار و ۳۰۳ داوطلب تعداد ۷۵ هزار و ۱۴۸ داوطلب مجاز به انتخاب رشته کدرشته محل های دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و همچنین کدرشته محل های سایر دوره ها شده اند و تعداد ۱۲۴ هزار و ۱۵۵ داوطلب منحصرا مجاز به انتخاب کدرشته های تحصیلی از سایر دوره های آموزش عالی ( به جز دوره روزانه دانشگاه های و موسسات آموزش عالی دولتی) شدند.

وی خاطرنشان کرد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) در روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته برای پذیرش در کدرشته محل های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی تا چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۶ می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه و با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته، با رعایت ضوابط نسبت به انتخاب ۵۰ کدرشته محل از میان کدرشته های تحصیلی مربوط به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام کنند.

توکلی تاکید کرد: داوطلبان باید با توجه به اصلاحات دفترچه انتخاب رشته نسبت به تکمیل فرم خود اقدام کنند.

وی اظهار داشت: ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در دوره های روزانه و سایر دوره های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی ۱۴ هزار و ۴۱۴ نفر تعیین شده است که این ظرفیت بدون احتساب ظرفیت پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی است.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. ... گفت:

  سلام
  دوستان اگر در انتخاب رشته؛هم روزانه و هم شبانه رو انتخاب کنیم… ولی در مصاحبه تصمیم به روزانه را فقط بگیریم.. از کجا باید بفهمیم که برای ما شبانه به عنوان قبولی منظور نشود؟

  تعیین مصاحبه روزانه و شبانه مشخصه؟

 2. محمدرضا زارع گفت:

  دوستان کسی از رشته ساخت وتولید اطلاع داردزحمنش بکشد

 3. صنم گفت:

  سلام
  دوستان داشتن یک مقاله خارجی (که ISI نباشه) چقدر در رزومه برای مصاحبه دکتری به خصوص برای دانشگاه های تهران و تربیت مدرس تاثیر داره؟ مقالات پولی ISI چطور؟
  لطفا هر کس در این رابطه اطلاعاتی داره کمک کنه و من را راهنمایی کنه ….

  • مهسا گفت:

   سلام
   مقاله اسکوپوس هست یا خیر؟
   به هر حال باید مجله دارای اعتبار باشه. اگه اسکوپوس هم نیست، یه کم بعیده امتیازی بدن.
   درمورد مقالات پولی هم شرایط به همین نحو هست. باید ISI، ISC و یا اسکوپوس باشه تا معتبر شناخته بشه.
   البته در کل این موارد تا حدی سلیقه ای هم هست و قاعده خاصی نداره.

  • azade گفت:

   دوست عزیز مقالات پابمد و علمی پژوهشی خارج از کشور هم امتیاز داره

 4. لیلا گفت:

  منکه رشته ام شیمی فیزیک با حذف بین الملل قزوین تمام برنامه هام بهم خورد.امسال دانشگاههای تهران هم رشته مونا خیلی کم میگیرن.رتبه ام خوبه و دوتا isi وچهارتا کنفرانس هم داشتم .رنگ زدم دانشگاه میگن استاداش با هم مشکل دارن اونم استادای الی و تجزیه با شیمی فیزیک ها .

 5. ... گفت:

  وقتی انتخاب شهر و رشته پیش میاد ۲ دیقه که آدم دیر میکنه فک میکنه از همه عقب مونده، ولی وقتی خوب فک مبکنه میبینه نه سوادش در حد دکترای روزانست، نه پولش در حد دکترای آزاد.
  آرزو میکنم همه موفق باشن.ما که قسمتمون نیست!

  • پاسخ به .... گفت:

   دوست گرامی شاید پول من و شما در حد دانشگاه آزاد نباشه اما مطمئنم من شاید نه ولی شما و برخی از دوستان گرامی دیگر قطعاً شاید امسال در حد روزانه تلاش نکرده یا تنیجه مطلوب نگرفته باشید ولی بدون تعارف بی تردید
   با تلاش بیشتر و بهره گیری از تجربه خود و دیگران و صد اابته ایمان و توکل بخدای بزرگ هر غیر ممکنی را ممکن خواهید کرد انشاالله، موفق باشید همگی

 6. روشنک گفت:

  دانشگاه ساری چرا خوابگاه نداره آیا؟

 7. ? گفت:

  سلام
  منم در الویت انتخابم کمک کنید…
  همدان …خرم اباد ..شهر کرد ؟ ..بین خرم اباد و شهر کرد هم خیلی مردد هستم…کمک کنید..سطح دانشگاه..اساتید..خوابگاه..و..
  مرسی از همگی

 8. زینب گفت:

  سلام تروخدا جواب بدین کد پژوهش محور چی بزنیم کجا پیدا کنیم تو دفترچه سازمان سنجش و ازاد نیس

  • مهسا گفت:

   سلام
   دانشگاه های دولتی کمتر پژوهش محور پذیرش میکنن و اگه تو دفترچه سنجش نیست، پس پذیرش نداره برای این دوره.
   اما کد پژوهش محورهای دانشگاه ازاد بعدا اعلام میشه.

 9. رسول گفت:

  پرسش من از دانشگاه آزاد در خصوص ثبت نام دکتری:

  سوال: با عرض سلام. قرار بود که انتخاب رشته/محل دکتری ۹۶ دانشگاه ازاد، دیروز یعنی ۹ اردیبهشت ۹۶ شروع بشه اما الان ۱۰ اردیبهشت ۹۶ هست، ساعت ۱۲:۳۰ بعد از ظهر. خبری از ثبت نام روی سایت azmoon.org نیست. دانشگاه و مسیولین سازمان هم هیچ اطلاعیه ای بابت این تاخیر صادر نکردن. ممنون میشم علت این تاخیر رو شفاف توضیح بدید. با تشکر.

  پاسخ: داوطلب گرامی دفترچه انتخاب رشته با ازمون و بدون ازمون (ویژه ممتازین) در سایت http://www.azmoon.net درج شده است به زودی انتخاب رشته دانشگاه ازاد اسلامی اغاز میشود …..تاریخ دقیق از طریق سایت sanjesh.iau.ac.ir اطلاع رسانی میشود(دقت کنید دفترچه نهایی همزمان با انتخاب رشته در سایت http://www.azmoon.org درج میشود) ،توصیه میشود ابتدا دفترچه راهنما را مطالعه و سپس اقدام به خرید کارت و انتخاب رشته کنید، در نظر داشته باشید در هر کدرشته ای که در ازمون شرکت کردید در همان کدرشته در دانشگاه ازاد اسلامی امکان انتخاب رشته دارید اگر کد رشته امتحانی چندین گرایش دارد امکان انتخاب گرایشها را از کد رشته امتحانی مطابق دفترچه راهنما دارید، دقت کنید اگر کد رشته شما در دانشگاه ازاد ارایه نشده است امکان انتخاب رشته در این دانشگاه را ندارید.

 10. سحر گفت:

  این انتخاب رشته دانشگاه ازاد چی شد ؟ کی شروع میشه ؟ تو رو خدا جواب بدید

 11. ... گفت:

  سلام دوستان، من یه سوال داشتم الان برای انتخاب دانشگاه من نمیدونم اول شیراز را انتخاب کنم یا خوارزمی شیراز دانشگاه بهتر و بالاتری هست ولی خوبی خوارزمی به تهران بودن هست و متاسفانه من در سه سال گذشته، مصاحبه شیراز قبول نشدم…و الان واقعا مرددم که اول شیراز را انتخاب کنم یا خوارزمی، البته خودم شمالی هستم.

  • علی گفت:

   به نظرم اول خوارزمی بعد شیراز. بازم نظر خودتون مهمه

  • روشنک گفت:

   به نظر من اول دوم خیلی مهم نیست هر جا که نمره برسه دعوت به مصاحبه میشیم منتها امسال مشخص نکردن تا پنج تا انتخاب دعوت میکنن یا مثل پارسال نامحدوده اگه محدود باشه پنج انتخاب اولمون اهمیت زیادی داره

   • ... گفت:

    اولویت خیلی مهمه، پارسال هم برای قضاوت اساتید مهم بود، با اینکه میدونند انتخاب هاتون چیه و اولویت چندمه بازم از شما میپرسن… دکتر توکلی که توضیحاتی که تو همین سایت گذاشتن گفتند که مثل پارسال نیست…

    • روشنک گفت:

     من روز مصاحبه نمیگم منظورم اینه هر جا که نمره برسه دعوت میشیم ممکنه یکی فقط یه جا دعوت بشه و یکی مثلا هر ده انتخابش دعوت بشه حالا اون بستگی داره که تو روز مصاحبه اساتید گیر بدن که چرا اینجا دوم شده یا دهم شده من که همه انتخابام روی فاصله شهر اصلی انتخاب کردماگه بگن میگم بر اساس فاصله تا شهرمون زدم قصدی نداشتم 😀

 12. حقوق خصوصی گفت:

  سلام
  من انتخاب رشته کردم ولی یادم رفت رسید انتخاب رشته که ۱۵ رقمی هست یادداشت کنم
  سیستم ارسال پاسخویی هم رمز و نام کاربری به ایمیلم ارسال کرده وقتی میزنم میگه رمز نامعتبر هست
  خواهشا کمکم کنید
  چیکار کنم؟