مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

آغاز انتخاب رشته دکتری ۹۶ سراسری

انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری سال ۱۳۹۶ هم‌اکنون آغاز شد و داوطلبان می‌توانند نسبت به انتخاب ۵۰ کدرشته اقدام نمایند.

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، کلیه داوطلبانی که براساس کارنامه اولیه آزمون دکتری ۹۶ مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌توانند براساس شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) آزمون مذکور، نسبت به انتخاب و ثبت کدرشته‌ محل‌های مورد نظر (حداکثر ۵۰ کدرشته محل) با توجه به رشته امتحانی خود و از روز شنبه ۱۳۹۶/۲/۹ تا روز چهارشنبه ۱۳۹۶/۲/۱۳ منحصراً از طریق سایت اینترنتی این سازمان اقدام نمایند. به این‌دسته از داوطلبان توصیه می‌شود؛ ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و اصلاحات مندرج در این اطلاعیه اقدام نموده، سپس کدرشته‌ محل‌های مورد علاقه خود را، از کدرشته ‌محل‌های مربوط به رشته امتحانی انتخاب و اولویت‌ها را به ترتیب علاقه، مرتب نموده و پس از آن نسبت به ثبت انتخاب‌های خود اقدام نمایند. لازم به تاکید است دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی این آزمون از روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۶/۱/۳۰ بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org  قرار گرفته است.
لازم به توضیح است اسامی معرفی‌شدگان دارای حدنصاب نمره علمی لازم به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و…) همراه با برنامه زمانی مراجعه به دانشگاه‌های مجری در هفته اول خرداد ماه ۹۶ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر خواهد شد.
ضمناً نظر داوطلبان گرامی را به موارد ذیل معطوف می‌دارد:
۱- به اطلاع آن‌دسته از داوطلبانی که با توجه به مفاد کارنامه نتایج اولیه، مجاز به انتخاب رشته در مجموعه مدرسی معارف اسلامی (کدرشته امتحانی ۲۱۸۰)گردیده و مایل به انتخاب کدرشته‌ محل‌های مربوط به گرایش مدرسی معارف اسلامی هستند، می‌رساند؛ از آنجا که شرط ورود داوطلبان متقاضی در کدرشته امتحانی مذکور به دانشگاه، علاوه بر کسب نمره علمی لازم، احراز شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون مذکور (دفترچه شماره ۱)، نتیجه مصاحبه‌ای می‌باشد که توسط مدیریت جذب و ارزشیابی معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها انجام خواهد شد، لذا این‌دسته از داوطلبان چنانچه در ردیف معرفی‌شدگان دارای حدنصاب برای انجام مراحل مصاحبه قرار گیرند، لازم است حداکثر تا ۷ روز پس از اعلام نتایج معرفی‌شدگان (هفته اول خرداد ماه)، برای طی مراحل پذیرش به پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت آموزشی، پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی (به نشانی: www.asatid.org)مراجعه و ضمن ثبت‌نام در این سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوی معاونت مذکور باشند. بدیهی است عدم ثبت‌نام در این سامانه به منزله انصراف از تحصیل در این رشته تلقی می‌گردد. در پایان لازم به ذکر است که در گزینش نهایی وضعیت علمی داوطلبانی که مبادرت به تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی خود در موعد مقرر ننمایند و یا نتیجه مراحل مذکور از سوی معاونت فوق‌الذکر به صورت منفی به این سازمان اعلام گردد، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.
۲- داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب هر یک از کدرشته‌های امتحانی مربوط به دانشگاه‌های: اطلاعات و امنیت ملی (وابسته به وزارت اطلاعات)، امام صادق(ع)، جامع امام حسین(ع) و علوم انتظامی امین که فقط مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های غیرروزانه شده‌اند، در صورت تمایل و دارا بودن شرایط لازم مطابق توضیحات انتهای دفترچه می‌توانند کدرشته محل‌های مربوط به دوره‌های روزانه دانشگاه‌های ذیربط را نیز انتخاب نمایند.
۳- داوطلبانی مجاز به انتخاب رشته که علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای آموزشی دانشگاه‌ آزاد اسلامی هستند، می‌بایست با مراجعه به سایت دانشگاه مذکور و براساس اطلاعیه‌های مربوط که در سایت آن دانشگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد، اقدام نمایند. لازم به توضیح است که انتخاب رشته برای دانشگاه آزاد اسلامی بطور مجزا و از طریق سایت دانشگاه مذکور انجام می‌پذیرد.
 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. الهام گفت:

  سپاس دوست عزیز

  رشتم علوم پایه هست

  بازم سپاس

 2. الهام گفت:

  سلام.اصلا متوجه نمیشم من رشته ام زمین شناسی چند گرایش مختلف انتخاب کردم ولی تمام انتخابهام ارور داد و نوشت کد رشته پذیرش نداره.یعنی من مجاز شدنم اصلا مهم نیست یعنی انتخاب رشته بی انتخاب رشته .اخه میشه سه تا گرایش مختلف و وانشگاه های مختلف پذیرش نداشته باشن پس چرا تو دفترجه انتخاب رشته هستن؟

 3. پاسخ به الهام گفت:

  سلام. رشتتون اگه فنی هستش، پایان نامه و مقالات پژوهشی خیلی در مصاحبه مهمه و رشته های دیگه به نسبت کمتر. چرا که نه وقتی رتبه تون به این خوبیه حتما قبول می شید و امیدوار باشید. دانشگاه صرفا امتیاز متعلق به خودش و داره و نه تموم امتیازارو. موفق باشید.

 4. اتنا گفت:

  دوستان
  فقط،باید در گرایش،خودمون انتخاب،رشته کنیم ?
  یعنی عمران گرایش،های مختلف هست مثلا , من فقط در گرلیشی که امتحان دادم رو باید انتخاب کنم که فقط سه تاس !?همین ? لطفا پاسخ بدید سپاسگزار میشم

 5. الهام گفت:

  سلام دوستان لطفا همراهی کنید

  راستش من رتبه ۸ شدم،یک مقاله is I,دارم ،یک کتاب،تدریس هم میکنم،ولی کارشناسی دانشگاه آزاد وارشد دانشگاه پیام نور آموزش محور(پایان نامه ندارم)
  آیا بنظرتون با توجه به سهمیه آزمون ۵۰ درصدی مینونم شانس قبولی در مصاحبه داشته باشم.

  تمنا دارم اگه کسی از درصدای نمره مصاحبه خبر داره ،کمکم کنه
  سپاس .

 6. سازه گفت:

  اطلاعیه دانشگاه فردوسی مشهد درباره چگونگی ارزیابی مرحله دوم از داوطلبان دکتری تخصصی (Ph.D) منتشر شد!

 7. دریا گفت:

  سلام.دوستان آیا انتخاب رشته صرفا بر پایه علاقه باید باشه؟ و آیا در زمان مصاحبه مهمه که دانشگاه مورد نظر انتخاب چندم فرد بوده؟

 8. کمککککککککک گفت:

  سلام دوستان
  امکان داره برنامه زمانی دعوت به مصاحبه دانشگاه ها قبل ۱۰خرداد ماه برگزار بشه
  یعنی مثلا ی دانشگاهی قبل ۱۰ام زمان مصاحبه رو اعلام کنه!؟
  چون من تا دهم ی مسافرتی واسم پیش اومده و باید برم، واقعاً نمیدونم چیکار کنم!؟
  لطفاً کمککککککککک

 9. دکترای مکانیک گفت:

  سلام
  فضای دکترا با کارشناسی ارشد متفاوته. برای دکترای مکانیک خوندن تو ایران باید حتما به امکانات پژوهشی و آزمایشگاهی و از همه مهمتر به اساتید دانشگاه ها توجه ویژه‌ای کرد. چون تو دکترا باید بتونی تز قوی و عالی انجام بدی و لازمه اون وجود امکانات پژوهشی و اساتید راهنمای فوق العاده از نظر علمی و پژوهشی هستش، در غیر این صورت حداقل ۴سال وقت تلف کردنه.
  از نظر امکانات پژوهشی و درجه علمی اساتید و رتبه دانشگاه ها تو رشته مهندسی مکانیک به نظر من به ترتیب دانشگاه های زیر خوبن:

  تهران:
  ۱- دانشگاه صنعتی شریف
  ۲- دانشگاه صنعتی امیرکبیر
  ۳- دانشگاه تهران
  ۴- دانشگاه تربیت مدرس
  ۵- دانشگاه علم و صنعت

  شهرستان:
  ۱- دانشگاه شیراز
  ۲- دانشگاه صنعتی اصفهان
  ۳- دانشگاه فردوسی مشهد
  ۴- دانشگاه تبریز

  بر اساس نتایج منتشر شده پایگاه خبری رتبه بندی سال ۲۰۱۷ یو.اس.نیوز ، ۱۱ دانشگاه از کشورمان توانستند خود را در فهرست دانشگاه های برتر جهان قرار دهند. دانشگاه های صنعتی شریف، تهران، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، آزاد اسلامی واحد کرج، علم و صنعت ایران، علوم پزشکی تهران، تربیت مدرس، تبریز، فردوسی مشهد و علوم پزشکی شهید بهشتی توانستند با کسب رتبه های ۱ الی ۱۱ در سطح کشور، در فهرست ۱۰۰۰ دانشگاه برتر دنیا جا گیرند و این در حالی است که در سال گذشته تعداد دانشگاه های کشور در فهرست یو.اس.نیوز برابر با ۸ دانشگاه بوده است.

  با آرزوی موفقیت برای همه عزیزان

  • مکانیک- تبدیل انرژی گفت:

   ممنون از اطلاعاتتون. خواجه نصیر چطوره مخصوصا تو مکانیک برای مقطع دکترا؟

   • دکترای مکانیک گفت:

    با سلام، ممنونم
    دانشگاه خواجه نصیر جزء دانشگاه‌های برتر ایران نیست و حتی بعضی دانشگاه‌های شهرستان مثل دانشگاه شیراز و صنعتی اصفهان و فردوسی مشهد و تبریز و … از نظر امکانات پژوهشی و اساتید از دانشگاه خواجه نصیر بالاتر و بهتر هستند. البته دانشگاه خواجه نصیر در گرایش‌های تبدیل انرژی و مهندسی سیستم‌های انرژی، اساتید و شرایط فوق‌العاده‌ای دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه خواجه نصیر مراجعه کنید.

    حتما به اطلاعیه‌های سازمان سنجش در مورد اضافه شدن کد رشته محل‌های جدید و توضیحات تکمیلی، دقت کافی مبذول بفرمایید.

    با آرزوی موفقیت برای همه عزیزان

 10. Mm گفت:

  نمره کل همون تراز مگه نیس؟؟
  کجارو میخاهید بزنید؟ ارشد کجا خوندین؟
  بنظرتون من تهرانو میارم؟

 11. مکانیک- تبدیل انرژی گفت:

  سلام، مدرک تولیمو معتبرتره یا msrt؟؟؟

 12. ب گفت:

  سلام. برای هر انتخاب یک کد ۱۵ رقمی میده یا بعد از انجام تمام انتخاب ها؟ ممنون از دوستان

 13. یکتا گفت:

  سلام بچه ها، مجاز شدن برای مصاحبه ولی شرکت نکردن در مصاحبه منجر به محرومیت از آزمون سال بعد میشه؟
  لطفاً اگه کسی اطلاعات موثقی داره پاسخ من رو بده که اگه لازم باشه انتخاب رشته ام رو ویرایش کنم و اون هایی که شک دارم را حذف کنم.
  تشکر

 14. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  بسیلری از رشته محلهای دانشگاه آزاد توسط وزارت علوم حذف شده اند. منتظر دفترچه جدید باشید…

 15. دکتری رفتار حرکتی گفت:

  با سلام
  دوستان هم رشته ای کسی اینجا نیست؟؟؟ چرا امسال اینقد کمرنگ شدین!

 16. شیمی فیزیک گفت:

  سلام دوستان نمره Msrt من ۵۱ شده به نظرتون دوباره ثبت نام کنم یا نه؟ لطفا یکی راهنماییم کنه.

 17. فرهاد گفت:

  سلام. دوستان من رتبه ۳۵۰ عمران ژئوتکنیک آوردم.اخرین رتبه دعوت به مصاحبه ۷۲۰ هست.
  به نظرتون شانس قبولی چطور هست ؟

 18. ... گفت:

  دوستان لطفا کسانی که خبر دارند پاسخ بدن.
  الان دانشگاهها ترازها رو به سنجش اعلام کرده ان؟
  یا بعد از انتخاب رشته ما سنجش به دانشگاهها میفرسته تعداد افراد و تراز افراد رو و بر اون اساس دانشگاهها کف تراز رو تعیین میکنن؟؟

 19. سیما گفت:

  دوستان گرامی عاجزانه ازتون درخواست میکنم اگر قصد رفتن به دانشگاه آزاد رو ندارید صرفا برای محک زدن خودتون شرکت نکنید. حق دیگران رو ضایع نکنید. بخدا یکسال از زندگی موندن خیلی سخته. این صحبتم درد و دل خیلیاست. تو رو خدا اگر تمایل ندارید شرکت نکنید.

 20. کامران گفت:

  سلام دوستان

  با تراز ۲۶۰۰ رشته مهندسی پزشکی امکان قبولی در دانشگاههای تهران هست؟
  دانشگاههای پذیرنده
  امیر کبیر
  تهران
  اصفهان
  پژ.وهشگاه کرج
  سمنان

  کل ظرفیت پذیرش ۲۶نفر

  لطفا دوستان راهنمایی کنن

  اگر از بچه های مهندسی پزشکی ام کسی هست نظر بدهد لطفا

  رزمه خوبی دارم

  • م گفت:

   تراز ۲۶۰۰ پایینه تااونجایی که یادم میاد دانشگاههای تهران حداقل ترازشون ۳۵۰۰ و حتی صنعتی شریف باید بالای ۵۰۰۰ باشین. توجه داشته باشید که تراز هرچه بالاتر باشد بهتر است

 21. انتخاب رشته ازاد کو پس؟؟؟؟ گفت:

  سلام دوستان انتخاب رشته ازاد چی شد پس چرا نمیاد رو سایت ؟؟؟ کسی اطلاعی داره کی قراره باز بشه ؟؟؟

 22. دکتر گفت:

  به نظر دوستان آیا تراز دانشگاه ها امسال پایین میاد نسبت به پارسال؟ با توجه به اینکه معدل رو تایر ندادن.

 23. سارا گفت:

  سلام دوستان.

  لطفا یه نفر پاسخ بده. خواهش میکنم. انتخاب رشته ی دانشگاه آزاد چه زمانی هست ؟؟ سایت آزمون که خبری نیست. مگه قرار نبود از ۹ اردیبهشت شروع بشه ؟

 24. لطفا جواب بدید گفت:

  خیلی شک دارم لطفا جوابمو بدید دوستان مطلع
  بین پردیس و غیر انتفاعی بنظرتون اولویت با کدومه؟؟؟؟
  لطفا جواب بدید . خیلی سر در گمم

  • سازه گفت:

   ۱۰۰% پردیس، چون اساتید همون دانشگاه اصلی اونجا تدریس میکنن و احتمالا کلاسهاتون با کلاسهای سایر بچه های روزانه یکی باشه.

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

   پردیس یک دوره مثل شبانه و روزانه از همان دانشگاه مادر است..ولی غیر انتفاعی یک دانشگاه مستقل و غیر دولتی است.

 25. سازه گفت:

  سلام،
  آیا تو کارنامه msrt حرفی از دانشگاه محل تحصیل، آخرین مدرک تحصیلی یا … زده میشه؟ یا فقط کارنامه و نمرات هست؟

 26. نگار گفت:

  دوستان ایا وقتی انتخاب رشته کردیم اساتید از ترتیب اولویتامون اطلاع دارن؟

  • داوطلب ازمون دکتری گفت:

   به گمان بنده پاسخ مثبت می باشد.

  • مریم.برنامه ریزی درسی گفت:

   نه بابا مگه میشه? این اطلاعات فقط در سنجش هست،اونا فقط لیست کسانی که برای مصاحبه خواهند رفت رو دارن.نگران نباشید کسی خبر نداره

  • دکتری گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما مثلا اگه اولویت اول تهران بزنید و اولویت دوم فردوسی، وقتی به فردوسی مراجعه میکنید اساتید حتما خبر خواهند داشت شما فردوسی رو اولویت دوم انتخاب کردید. یعنی فرم انتخاب رشته شما به دانشگاه ها ارسال میشه. پس در انتخاب اولویتها دقت کنید

  • منتظر گفت:

   هیچ کس غیر از خودت، خدا و سازمان سنجش از ترتیب انتخاب های شما آگاه نیست. چون امکان برداشت بد از انتخاب شما توسط اساتید مصاحبه گر وجود دارد هر طور صلاح دانستید به آنها جواب دهید.

   • دکتری گفت:

    خانم یا آقای منتظر!!!!
    مثل اینکه اصلا در مصاحبه شرکت نکردید!!!
    اطلاعات غلط در اختیار دیگران قرار ندهید. به محض انتخاب رشته، اساتید شما از رتبه و تراز شما خبردار خواهند شد. درثانی یکی از مدارک مورد نیاز برای شرکت در مصاحبه کارنامه دوم شما همانی که در خردادماه منتشر می‌شود ، می باشد.

  • اتنا گفت:

   سر اولویت سخت میگیرن . مخصوصا تربیت مدرس،. حوااس همه جمع بلشه . تربیت مدرس به شدت تعصبی هستن وحشتناک به طوری که حتی رتبه یک رو هم بیارین اما تربیت مدرس انتخاب پایینتون باشه نگاهتونم نمیکنن.

 27. حقوق خصوصی گفت:

  سلام
  لطفا راهنمایی کنید
  خواهشا اطلاعی دارید توضیح بدید
  من تو حقوق خصوصی رتبه ۷۱ شدم ظرفیت روزانه ۷۴ نفر هست به نطرتون با ۴ تا مقاله همایش و ۱ تا مقاله علمی و پژوهشی چند درصد احتمال قبولی تو روزانه شهرستان های مثل ارومیه هست؟

 28. علی گفت:

  رسید انتخاب رشته در بخش سوالات آمد

 29. گیسو گفت:

  بچه ها دفترچه ازاد نیومده من پیدا نمیکنم؟ رو کدوم سایت میزارنن

 30. محمدرضا گفت:

  سلام دوستان. لطفا ۱ بزرگواری پاسخ بده که آیا امسال تراز دانشگاه ها قبل از انتخاب رشته اعلام میشه یا خیر؟

 31. @ گفت:

  بالاخره ترتیب شهر مهم یا نه فقط ب ۵دانشگاه دعوت میشیم یا نامحدود پس چرا اینقدر همه چیز مبهم و در هم برهم

 32. ...... گفت:

  سلام
  لطفا یکی جواب بده. آیا حدنصاب دانشگاه ها اعلام نمیشه؟ از کجا بدونیم حد نصاب یه دانشگاه روزانه رو اوردیم؟؟؟؟؟

 33. سهیلا گفت:

  با سلام
  دوستان من انتخاب رشته کردم اما رسید انتخاب رشته دریافت نکردم در سیستم پاسخگویی سنجش هم درخواست دادم اما جواب زیر را داده
  این فرمی که میگه توی سایت نیست نمیدونم از کجا پرش کنم

  میشه اگر دوستان اطلاع دارند لطفا راهنمایی کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  با سلام
  پس از بر طرف شدن مشکل مجدد مراجعه نمایید ……در صورتی که پس از انتخاب رشته – رسید انتخاب رشته را فراموش کردید یا به ان دسترسی ندارید – در زمان درخواست ارسال جدید – درخواست “دریافت رسید انتخاب رشته” را انتخاب کنید تا فرم مربوطه برای شما نمایش داده شود. در این فرم شماره پرونده را وارد کنید و در صورت صحت و مطابقت شماره پرونده و مشخصات فردی ثبت شده در سامانه پاسخگویی با اطلاعات مندرج در پایگاه داده ازمون – بلافاصله سیستم – رسید انتخاب رشته را در پاسخ به درخواست شما اعلام می کند.
  با سپاس

 34. سارا گفت:

  سلام
  نتیجه اعتراض به کارنامه برای کسی اومده؟ یا کلا نمیاد؟

 35. Mm گفت:

  سلام من رتبه ۲۶ عمران هیدرولیک هسم یک isi و یک علمی پژوهشی دادم. ارشد دانشگاه تبریز. تهران کلا ۱۰ نفر میخاد. بزنم تهران. امیرکبیر. علم و صنعت. تربیت مدرس. یا دوتا اولو نزنم؟ میگن اولویت مهمه.

 36. ... گفت:

  میشه به نتایج msrt اعتراض کرد؟

 37. سارا گفت:

  توو قسمت پاسخگویی سنج درخواست بدین شهرزاد خانم

 38. آمنه ( دوستان عزیز) گفت:

  سلام ب همه دوستان عزیز،خواهش میکنم هر کدومتون میتونید منو راهنمایی کنید چون واقعا ب کمک نیاز دارم، رشته شیمی آلی با رتبه دو رقمی اما ن مقاله isi دارم و ن مدرک زبان اما دوتا مقاله داخلی دارم و مدرک مقاله نویسی و دو گواهی کارگاهی بنظرتون دانشگاه تربیت مدرس یا دانشگاه های تهران رو اولویت اول دوم بزنم یا نه؟؟؟؟؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

 39. شهرزاد گفت:

  دوستان عزیزم شماره رسید انتخاب رشته از کجا باید گرفت

 40. سمیرا گفت:

  دوستان پردیس خوبه؟اعتبارش از ازاد بیشتره؟

 41. شهرزاد گفت:

  دوستان عزیز لطفا یکی کمک کنه من به اشتباه فرم انتخاب رشته را تایید کردم حالا شماره رسید ندارم اصلاح کنم چه کار کنم
  خواهش میکنم پاسخ دهید

 42. ? گفت:

  سلام
  لطفا راهنمایی کنید….ترتیب دانشگاه همدان ..خرم اباد ..شهر کرد را به چه صورت بزنم؟؟؟ (کشاورزی)
  دوستانی که این دانشگاهها درس خوندند بگویند سطح اساتید…سخت گیری ..سیستم نمره دهی…خوابگاه…شهر..توصیف کنند..مرسی

 43. رياضي محض گفت:

  سلام خدمت دوستان عزیز
  چند سوال داشتم خدمتتون اگه کسی اطلاع دقیق داره جواب بده ممنون میشم
  برای انتخاب کدرشته هر نفر کل انتخابا ی اون شخص بررسی میشه بعد نفر بعدی بررسی میشه یا انتخاب اول همه بررسی و بعدا انتخابب دوم و…
  ضمنا به نظرتون برای اولویت بندی کل روزانه ها رو بزنم بعد شبانه
  یا اینکه اول روزانه و شبانه هایی که احتمالی قبولی زیاده بعد باقی کدرشته ها رو بزنم(اصلا اینکه میگن ۵اولویتی که دعوت به مصاحبه بشید دیگه باقی انتخابا بررسی نمیشن درسته)
  و اینکه من تو رشته ی ریاضی جبر هستم گرایشای دیگه رو هم انتخاب کنم امیدی به قبولی هست به نظرتون
  با آرزوی موفقیت برای همه ی شما عزیزان

  • داوطلب ازمون دکتری گفت:

   حتی اگر گرایشهای دیگر را هم بتوانید انتخاب نمایید اساتید تمایلی به جذب دانشجویی که گرایش غیر مرتبط دارد ندارند و شما عملا کوچکترین شانسی در برابر داوطلبانی که در گرایش خود شرکت کرده اند ندارید.

 44. @ گفت:

  اره دیگه روزانه و شبانه و پیام نور و همه غیر ازاد

 45. مریم گفت:

  من خیلی راحت انتخاب رشته کردم بدون هیچ مشکلی:)

 46. میشه یکی لطف کنه کمک کنه گفت:

  سلام پیام نور و غیر انتفاعی نبود توی دفترچه پذیرش ندارن درسته ؟

  کلا من ۹ تا کد رشته رو تونستم ثبت کنم چون خیلی کم پذیرش دارن واعا ناامید دارم میشم .

 47. لطفا جواب بدید... گفت:

  یکی به من بگه شبانه هم همینجا باید ثبت نام کرد یا آزاد برم؟؟؟

 48. mrvphysics گفت:

  دوستان سلام
  من انتخاب رشته انجام دادم و کد ۱۵ رقمی هم دریافت نمودم ولی از طرفی کد ملی بنده با دوتا عدد صفر شروع میشه اما سیستم سنجش کد ملی بدون آن دو عدد صفر رو قبول میکنه. آیا ممکنه وجود نداشتن این دو عدد صفر در سامانه بعدا برای من ایجاد مشکل کنه؟

  • اعتمادی گفت:

   نگران نباشید من هم کد ملی با دو تا صفر شروع میشه و همیشه درج نمیشه مشکلی نیست من قبلا از سازمان سنجش اینو پرسیدم گفتن مشکلی نیست

 49. کمممممممممک گفت:

  سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید
  @منظورش چیه؟یعنی من میتونم که گرایش روانشناسی عمومی هستم بالینی هم انتخاب رشته کنم. ممنون

 50. کمممممممممک گفت:

  سلام دوستان @نشونه چیه یعنی من گرایشم روانشناسی عمومی هست میتونم بالینی هم انتخاب رشته کنم؟ممنون

 51. پارسا گفت:

  دوستان توجه کنید که بالای کارنامه که ۲۸فروردین اومد رو سایت نوشته ،رتبه بهتر ملاک پذیرش نیست و پس از ارسال نمره مصاحبه از دانشگاه به سازمان ،اون سنجش هست که قبولی نهایی رو مشخص میکنه.پس در انتخاباتون دقت کنید که اولویت مهمه .خواهشا دقت کنید اگه شهری رو نمیخواید برید ابتدای انتخابتون نگذارید. که ۴سال پشیمون نباشیم انشاالله.

  • رسول گفت:

   محدودیتی که وجود نداره. هر کی هر جا مجاز بشه میتونه همونجا رو بره مصاحبه.

   • صالح گفت:

    رسول کممممممممممممممممممممممممممممممممک
    چرا دانشگاه آزاد تو سایتش هیچی نیس؟؟؟؟؟؟از کجا انتخاب رشته آزاد رو بکنم؟؟؟؟؟؟؟تورو به قرآن جواب بده؟؟؟؟؟؟؟
    در ضمن من هم شبانه و هم پیام نور و هم غیر انتفاعی و هم پردیس هم مجازم همه اینها رو از سنجش انتخاب رشته میکنم و ازاد رو هم ازاد؟؟؟؟اما ازاد چیزی تو سایت نذاشته که؟؟؟یا ابوالفضل العباس کمکم کن.

 52. 9696 گفت:

  از انتخاب رشته آزاد خبری نشد؟؟؟??؟؟؟

 53. سهیلا گفت:

  دوستان من رسید انتخاب رشته را اشتباه یادداشت کردم الان که میخوام وارد بشم برای ویرایش ارور میده

  خود سایت گفته تو سیستم پاسخگویی توی ارسال درخواست جدید در عنوان درخواست ” دریافت رسید انتخاب رشته” را انتخاب کنید اما اونجا همچین عنوانی نداره

  چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 54. zahraaaa... گفت:

  از انتخاب رشته آزاد خبری نشد؟؟؟?????

 55. 96 گفت:

  سلام
  دوستان عزیز من یه مشکلی دارم که نگرانم کسی میتونه راهنماییم کنه من سال ۹۴ دانشگاه ازاد قبول شدم ولی ثبت نام نکردم تا اینکه سال ۹۵ ترم اول ثبت نام کردم یک ترم رفتم ولی راضی نبودم دیگه ادامه ندادم برای ازمون ۹۶ شرکت کردم ومجاز شدم مشکلم اینه که اصل مدر کارشناسی ارشدم دست دانشگاه است حالا نمی دونم برای مصاحبه چکار کنم فقط اصل مدرک کارشناسی رو دارم ولی ارشد رو فقط کپی دارم .کسی میتونه یه راه کار بگه چیکار کنم.

 56. دامپزشکی گفت:

  سلام دوستان لطفا کسی به من بگه بارتبه ی ۲۱ازبین ۳۱نفر فقط شیراز۳نفرم میخواد آیا دعوت به مصاحبه میشم لطفا جواب بدین خواهش میکنم برام مهمه ؟

 57. دامپزشکی گفت:

  سلام دوستان لطفا کسی به من بگه بارتبه ی ۲۱ازبین ۳۱نفر فقط شیراز۳نفرم میخواد آیا دعوت به مصاحبه میشم لطفا جواب بدین خواهش میکنم

 58. سهیلا گفت:

  دوستان من انتخاب رشته کردم، الان میخوام ویرایش کنم اما انگار رسید ۱۵ رقمی را یه رقمش را جا انداختم اون وقت حین یاداشت کردن و سیستم خطا میده

  چکار باید کرد؟؟؟؟

  • پاسخ به سهیلا گفت:

   دوست گرامی جای نگرانی نیست کافیست از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش در سایت سنجش درخواست نمایید تا شماره رسید و پیگیری انتخاب رشته را برای شما بازیابی نمایند
   موفق باشید انشالله

  • بیوتکنولوژی میکروبی گفت:

   سلام به سیستم پاسخگویی سنجش مراجعه کنید و مشکلتونو مطرح کنید.حتما کد ۱۵رقمی رو براتون میفرستن

 59. م گفت:

  اگر برای ۵ دانشگاه بروید مصاحبه ۵۰۰ هزار تومان حاضر کنید
  اگر برای ۱۰ دانشگاه بروید مصاحبه یک میلیون تومان حاضر کنید.

 60. سما گفت:

  سلاموقت بخیر؛ من انتخاب رشته کردم اما رسید و کدی دریافت نکردم..درخواستم دادم کسی جواب نداده..! الان به ویرایش یا مشاهده و پرینت میرم مینویسه که شما با اینشماره پرونده قبلا انتخاب رشته کردین..شماره رسیدم ندارم که بتونم وارد شم…! ممنون میشم راهنماییم کنید..

  • سما گفت:

   خواهش میکنم یکی جواب بده..!! 🙁

  • سهیلا گفت:

   من هم مشکل شما را دارم

   درخواست توی سیستم پاسخگویی دادید و عنوان درخواست را نوشتید دریافت رسید انتخاب رشته؟

   منم همین درخواست را دادم اما جوابی ارسال نشد

   • سما گفت:

    سلام آره همچین عنوانی نداشت..من توو سوالات عمومینوشتم ارسال کردم اما جواب نمیدن اینا که..! چی کارکنم الان؟!!! قبلاً داره از دهنمدر میاد..!!!

   • Reza گفت:

    شما باید تو سیستم پاسحگویی حتما اول از قسمت عضویت در سایت ثبت نام کنید و یک کلمه کاربری و یک ایمیل فعال هم موقع ثبت نام وارد کنین بعد ثبت نام به آدرس ایمیلتون یه پسورد میاد که با اون میتونین وارد سیستم پاسخگویی بشین. تو صفحه پروفایلتون تو قسمت درخواست جدید دریافت کد پیگیری انتخاب رشته رو بزنین سریعا براوت میاد که رو آیکون مشاهده کلیک کنین.

    • سما گفت:

     والا همه ی این کارارو کردم اما هیچی….جواب نمیدن..! من هنوز جواب اعتراض به درصدای کنکورو نگرفتم..چه برسه به این!! احتمالا بعد از انتخاب رشته جواب بدن که کار از کار گذشته..!

 61. متقاضی دکتری گفت:

  دوستان من رتبه کنکورم ۸۰۰ شده توی برق قدرت. آخرین مجاز روزانه ۱۴۰۰ هست. ولی سه مقاله ژونال از پایان نامه ارشد دارم و ۷ تا مقاله کنفرانسی و یک طرح پژوهشی توی دانشگاه و شاگرد اول ارشد با معدل ۱۸.۴۶ و نمره پایان نامه ۲۰. نمره MSRT هم ۷۰. ارشد هم دانشگاه دولتی مرکز استان بودم. شانسی برای روزانه یه جای پرت مثل لرستان دارم؟

  • مهرداد - مکانیک گفت:

   فکر نمی کنید با این حجم از رزومه، حیفه که امسال بخواید حتما برید برای دکترا؟ یک سال صبر بهتر نیست؟ به هر حال انتخاب با خودتون…

  • امیرعلی- سازه گفت:

   تا حالا لرستان رفتی که میگی پرت؟!!!!!!
   دانشگاه لرستان بزرگترین دانشگاه غرب کشورهیکی از بهترین دانشکده های علوم پایه کشور رو داره!!!!!

   • متقاضی دکتری گفت:

    دید خاصی به دانشگاه نداشتم بنده. از لحاظ فنی مهندسی چطوره دانشگاه لرستان؟ چون بنده دیدم ترازهاش همیشه پایین بود گفتم.

 62. سما گفت:

  سلام وقت بخیر؛ من انتخاب رشته کردم اما رسید و کدی دریافت نکردم..درخواستم دادم کسی جواب نداده..! الان به ویرایش یا مشاهده و پرینت میرم مینویسه که شما با اینشماره پرونده قبلا انتخاب رشته کردین..شماره رسیدم ندارم که بتونم وارد شم…! ممنون میشم راهنماییم کنید..

 63. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  بعضی دانشگاهها دوره شبانه را حذف کرده اند و به جای آن دوره پردیس فعال است..مثل دانشگاه شهید بهشتی-دانشگاه شیراز و دانشگاه علامه

 64. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  انتخاب رشته اگه بدون احتساب شهریه و وضعیت مالی داوطلب محاسبه بشه.ابتدا..دانشگاه تهران همه دوره های روزانه-پردیس و شبانه) صنعتی شریف(روزانه-شبانه-پردیس)شهید بهشتی(روزانه-پردیس)شیراز(روزانه-پردیس)علامه (روزانه-پردیس) فردوسی مشهد(روزانه-شبانه-پردیس)ولی اگه شهریه مهم باشد ابتدا(روزانه همه دانشگاههای سطح یک تا سطح ۴ بدون ترتیب خاص ..بعدش شبانه و پردیس دانشگاههای سطح یک تا ۴ به ترتیب..اگه سطح دانشگاه و برند دانشگاهی مثل دانشگاه تهران را می خواهید.حتما ابتدا روزانه-پردیس و شبانه دانشگاه تهران را انتخاب کنید..

 65. nassim گفت:

  کمک!!!!
  انتخاب رشته کردم، رسید هم صادر شد ولی پولی ندادم!!!پس کجا باید پول بدیم؟؟؟؟
  خواهشا راهنمایی کنین

  • داوطلب گفت:

   تو سراسری تو این نرحله احتیاجی به واریز مبلغی نیست. نگران نباشید

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

   میتونم در انتخاب رشته کمکتون کنم.

  • !!!!!! گفت:

   برای دانشگاه سراسری هم اکنون نیاز به پرداخت هیچگونه وجهی نمی باشد. پس از اعلام نتایج، چنانچه به هرکدام از دانشگاه ها برای مصاحبه دعوت شدید وتصمیم به شرکت در مصاحبه آن دانشگاه را داشتید، باید ابتدا هزینه ای را که آن دانشگاه بابت مصاحبه اعلام می نماید را از طریق سایت آن دانشگاه پرداخت نمایید و سپس برای مصاحبه ثبت نام کنید. این مبلغ برای تک تک دانشگاه ها بصورت جدا باید پرداخت کنید.

  • علی(مدیریت دولتی) گفت:

   انتخاب رشته سراسری پول نمیخواد

  • جزا و جرم شناسی گفت:

   فعلا پول نمی خواد.بعد از پذیرش دانشگاهها باید یه مبلغ ۳۳ تومان به حساب سنجش واریز کنید .

 66. sh گفت:

  بچه ها من نمیتونم انتخاب رشته کنم!!! مینویسه داوطلبی با چنین مشخصاتی وجود نداره!!!

 67. جمال گفت:

  دوستان خیلی جالبه من وقتی میرم تو سامانه انتخاب رشته چرا اطاعتمو نمیاره؟دارم گیج میشم بخدا.شماره پرونده و داوطلبی میزنم ولی میگه داوطلبی با چنین مشخصات یافت نشد.ولی وقتی میرم تو قسمت اعلام نتایج میاره.این چه وضعشه.چکار کنم راهنمایی کنید نکنه من دارم مراحلو اشتباه انجام میدم

  • تجزیه گفت:

   همه شماره هارو انگلیسی وارد کنید
   اگر شماره شناسنامه تون اولش صفر داره صفرهاش نزارین
   اگر بازم نشد با یه مرورگر دیگه وارد بشید

  • سارا گفت:

   واسه منم وقتی با روش دوم (شماره پدونده و داوطلبی )می رفتم همینجوری میکرد بعد با روش اول رفتم درست شد

  • !!!!!! گفت:

   از قسمتی که کد ملی را خواسته وارد نشوید، بلکه از پنجره سمت راست آن که شماره پیگیری ثبت نام را خواسته است، اطلاعاتتان را وارد نمایید

 68. .... گفت:

  بالاخره کسی فهمید که به بیشتر از ۵ دانشگاه دعوت میشیم یا نه؟ به محدودیت اشاره نکرده به نظرتون بیشتر از ۵ تا هم میشه دعوت شد؟

 69. جزا و جرم شناسی گفت:

  سلام.دوستان خواهش می کنم به این سوال جواب بدین.مهمه.آیا نتیجه انتخاب رشته محدودیت داره؟یعنی نهایت به چند دانشگاه معرفی میشیم.؟

 70. اشکان..جزا و جرم شناسی گفت:

  سلام.دوستان خواهش می کنم به این سوال جواب بدین.مهمه.آیا نتیجه انتخاب رشته محدودیت داره؟یعنی نهایت به چند دانشگاه معرفی میشیم.؟

 71. محمد گفت:

  به نظر می رسه امسال براساس تراز نیست بعد از انتخاب رشته با توجه به انتخاب بقیه شرکت کننده‌ها به پنج تا دانشگاه واسه مصاحبه دعوت میشیم دقیقا مثل سال ۹۴ یکی از دوستام با رتبه ۵۰۰ فقط به دو تا دانشگاه دعوت شد

 72. یه سوال در مورد انتخاب رشته کنکور دکتری دارم
  با نمره کل ۱۹۱۴ و رتبه ۱۴۸۴ حسابداری امیدی به آزاد هست؟

 73. بهار گفت:

  دوستان توجه داشته باشید وقتی انتخاب رشته تمام شد، انتخاب ها به دانشگاه ها ارسال می شود و معمولا از بین انتخاب ها کف تراز اعلام می شود

 74. H گفت:

  سلام
  مقاله کنفرانسی دانشگاه آزاد بهتر هست با مقاله سابمیت شده ژورنال؟

 75. H گفت:

  سلام
  به نظر شما مقاله کنفرانسی دانشگاه آزاد بهتر هست با مقاله سابمیت شده ژورنال؟

 76. ليدا گفت:

  ثبت نام زبان کن

 77. شیمی فیزیک گفت:

  سلام بچه ها من نه مقاله دارم نه نمره زبان ولی رتبه ام خوب شده. به نظرتون این مدت رو برا مصاحبه وقت بذارم یا فردا زبان ثبت نام کنم زبانم بخونم. به شدت نیازمند مشورت شما عزیزان هستم

  • زینب گفت:

   منم پارسال مقاله نداشتم، فقط یه MSRT داشتم (۹۰ از ۱۰۰)، برم نداشتن، مقاله از همه چی براشون مهم تره

  • اسد گفت:

   زبان
   و مصاحبه

  • توكل به خدا گفت:

   بنظرم برو رو مصاحبه زبان نهایت ٢یا ٣ امتیاز بگیری اما اون تأثیری که سر جلسه میذاری تعیین کنندس همش دست استادا و دانشگاست ایشالا قبول شی مارو هم دعا کن

  • دکتری گفت:

   سلام
   نگاه کن دوست عزیز شما چند تا راه حل داری
   ۱٫ به شدت رو پایان نامت و مباحس مربوط به اون کار کن
   ۲٫ اگر میتونی به هر شکل شده یه مقاله از حتی یه مجله علمی تخصصی اکسپت بگیر
   ۳٫ زبان اگر مدرک نداری وقت خیلی روش نزار چون مهم مدرکه نه تسلط عمومی. البته اینکه سطح زبانت مطلوب باشه خیلی خوبه
   ۴٫ دنبال یه معرفی نامه از بهترین اساتید گروهتون باش
   ۵٫ سعی کن یجور با اساتید اون دانشگاهایی که فکر میکنی دعوت به مصاحبه بشی لینک بزنی

  • م.ن گفت:

   سلام سعی کن تو این یک ماه بدی مقاله حتما چون درواقع درحال حاضر پژوهشی شما صفر درصد ،و کنکور فقط ۵۰% قضیه بوده و ۵۰% دیگه روز مصاحبه و زبان و سوابق پژوهشی

  • PhD95 گفت:

   سلام.
   حتما رو مصاحبتون خیلی خیلی تسلط داشته باشید. مخصوصا بچه های شیمی فیزیک حتی پایه ای هم بلد باشید.
   بنظر من زبان هم حتما امتحان بده حتی شده شانسی شاید نمره آوردین.
   موفق باشید.

 78. مجتبی گفت:

  دوستان یه بنده خدابی این پایین گفتند نمرهmsrt برای مصاحبه باید بالای ۷۰ باشه
  قضیه چیه؟ کسی خبر داره