مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

آغاز انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۶ از ۹ اردیبهشت

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تأکید بر این که بیش از ۹۵ درصد داوطلبان دکتری ۹۶ نسبت به مشاهده نتیجه آزمون خود اقدام کردند، گفت: داوطلبان از روز شنبه ۹ تا چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده کارنامه نتیجه اولیه آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.d) نیمه‌متمرکز ۹۶ به همراه اطلاعیه مربوط از ساعت ۱۲ روز دوشنبه، ۲۸ فروردین ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانیwww.sanjesh.org قرار گرفت.

وی در ادامه تصریح کرد: تا ساعت ۱۰ صبح امروز پنجشنبه ۳۱ فروردین‌ماه ۹۶ از تعداد ۲۱۲ هزار و ۹۴۱ داوطلب حاضر در جلسه آزمون تعداد ۲۰۲ هزار و ۳۲۹ نفر نسبت به مشاهده کارنامه نتیجه اولیه خود با تهیه پرینت از آن اقدام کرده‌اند. به عبارت دیگر ۹۵ درصد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون نسبت به مشاهده کارنامه و تهیه پرینت از آن اقدام کردند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) آزمون فوق از عصر روز گذشته چهارشنبه ۳۰ فروردین ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

به گفته وی، بر اساس ضوابط داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می‌توانند برای پذیرش در کد رشته محل‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی بجز دانشگاه آزاد اسلامی با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) و اطلاعیه‌های منتشره نسبت به انتخاب حداکثر ۵۰ کدرشته محل از میان کد رشته‌محل‌های تحصیلی مورد علاقه از کد رشته امتحانی مربوط اقدام و از روز شنبه (۹ اردیبهشت) تا چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه ۹۶ با مراجعه به سایت این سازمان کدرشته محل‌های انتخابی خود را به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته اینترنتی ثبت کنند.

دکتر توکلی گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده فهرست اسامی معرفی‌شدگان برای حد نصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی، پژوهشی و سایر موارد دیگر) همراه برنامه زمانی مراجعه به دانشگاه‌های مجری در هفته اول خرداد ۹۶ از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

به گفته وی،  در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ تعداد ۲۶۰ هزار و ۵۲۰ داوطلب نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام کردند که از این تعداد ۲۱۲ هزار و ۹۴۱ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و ۴۷ هزار و ۵۷۲ نفر غایب بودند.

وی ادامه داد: از تعداد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون تعداد ۱۹۹ هزار و ۳۰۳ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند و از این تعداد ۷۵ هزار و ۱۴۸ نفر مجاز به انتخاب رشته‌های دوره‌های روزانه و سایر دوره‌ها هستند و ۱۲۴ هزار و ۱۵۵ نفر منحصرا مجاز به انتخاب رشته سایر دوره ها هستند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان خاطرنشان کرد: همچنین داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شدند و علاقه‌مند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی هستند، ضروری است در مهلت تعیین‌ شده به سایت این دانشگاه مراجعه و بر اساس اطلاعیه‌های مربوطه در سایت آن دانشگاه نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های خود اقدام کنند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. مرجان گفت:

  سلام…امکان انتخاب رشته نیست..الان ساعت ۱۸:۴۲

 2. کامپیوتر گفت:

  چرا لینک انتخاب رشته فعال نشده هنوز؟

 3. گلی گفت:

  کسانیکه کارنامه قبولی پارسال رو دارن میتونن مجددا انتخاب رشته کنند

 4. مبانی حقوق گفت:

  سلام رتبه ام ۱۰۴ شده ارین رتبه مجاز روزانه ۶۰۴ تحصیلات حوزوی دارم معدلم ۱۷/۷۰ و۱۸/۰۳ است به نطر شما شانس قبولی تو کدوم دانشگاه رو دارملطفا جواب دهید

 5. مکانیک گفت:

  سلام

  گرایش دینامیک کنترل و ارتعاشات
  ۱٫ با رتبه زیر ۲۰
  ۲٫ معدل لیسانس و ارشد: ۱۴:۳۰ و ۱۶/۲۰
  ۳٫ مدرک هر دو از دانشگاههای تراز اول تهران (تاریخ فارغ التحصیلی لیسانس و ارشد: سالهای ۱۳۹۲ و ۱۳۹۴)
  ۴٫ یک مقاله کنفرانسی
  ۵٫ مدرک زبان MSRT نمره ۶۷ از ۱۰۰
  ۶٫ یک کتاب تالیفی
  ۷٫ ۴ سال سابقه TA دروس کارشناسی و ارشد

  به نظر شما در مرحله مصاحبه؛ در کدامیک از دانشگاههای
  شریف, تهران, امیرکبیر, علم و صنعت, تربیت مدرس یا خواجه نصیر شانس قبولی دارم؟
  آخه نمیخوام خیلی هزینه مصاحبه بدم. ماکزیموم ۳ تا مصاحبه شرکت میکنم.
  شنیدم بعضی دانشگاهها فقط دانشجوی خودشون رو بر میدارن. درسته؟؟

  لطفاً بر اساس تجاربتون راهنمایی کنید.

  خیلی ممنون

  • برق قدرت گفت:

   ریسک نکنید که فقط سه دانشگاه !!!
   این همه زحمت کشیدید و رتبه خوبی کسب کردید به خاطر هزینه حیفش نکنید
   موفق باشید

  • داداش گفت:

   اصلا همچین ریسکی نکنید دقت کنید شما که چنین رتبه خوبی آوردین حتما دانشگاه های مختلف برید مصاحبه که همین امسال قبول شیدهمه چیز ممکنه یکبار اتفاق بیفته شما مصاحبه های مختلف برید که خدای نکرده پشیمون نشید