• مشاوره و اخبار آزمون دکتری 98 - 99 و دکتری بدون کنکور استعداد درخشان

 •   مدرسان شریف

  نحوه پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه امیرکبیر در سال ۹۶

  داوطلبان آزمون دکتری ۹۶ دانشگاه صنعتی امیرکبیر لازم است جهت انجام مصاحبه ۲۲ الی ۲۴ خردادماه به دانشکده‌های مربوطه مراجعه نمایند.

  به گزارش پی اچ دی تست، مراحل پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران) در سال ۱۳۹۶ به شرح زیر است:

  ۱- حد نصاب دانشگاه – ورود اطلاعات توسط داوطلبان حائز شرایط در سامانه تحصیلات تکمیلی دانشگاه کلیه داوطلبان گرامی، که در انتخاب رشته- گرایش- محل سازمان سنجش آموزش کشور دانشگاه صنعتی امیرکبیر را انتخاب نموده‌اند، در صورت دارابودن حدنصاب تعیین شده توسط دانشگاه صنعتی امیرکبیر (بر اساس نمره تراز نهایی داوطلب مطابق کارنامه سازمان سنجش آموزش کشور)، ضروری است وارد سامانه تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر شده و اطلاعات خود را وارد نمایند. این داوطلبان لازم است از روز سه‌شنبه تاریخ ۹۶/۳/۲ لغایت روز چهارشنبه تاریخ ۹۶/۳/۱۰ به سامانه تحصیلات تکمیلی دانشگاه (ثبت نام دوره دکتری سال ۱۳۹۶) مراجعه و کلیه اطلاعات و سوابق شخصی، آموزشی، پژوهشی، تدریس، اشتغال و … ، همچنین رشته/گرایش/محل‌های مورد نظر خود را طبق راهنمای مربوطه وارد سامانه نمایند. آدرس سامانه

  http://pgrad.aut.ac.ir/3/applicant

  می‌باشد.

  • حدنصاب‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای کد رشته-گرایش-محل‌های دانشگاه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور و همچنین در پایگاه اطلاع‌رسانی مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر قابل مشاهده می‌باشد. بدیهی است منحصراً داوطلبانی می‌توانند جهت ارزیابی تخصصی در هر کد رشته–گرایش–محل به دانشگاه درخواست دهند که با توجه به کارنامه مذکور دارای حدنصاب در آن کد رشته- گرایش– محل باشند.
  • داوطلبان باید تمامی شرایط مندرج در دفترچه‌های شماره ( ۱) و (۲) آزمون سازمان سنجش آموزش کشور را احراز نموده باشند.
  • با توجه به زمان کوتاه بین ثبت نام، تشکیل پرونده و مصاحبه، مهلت ثبت نام و ورود اطلاعات در سامانه به هیچ وجه تمدید نخواهد شد. در صورت عدم ورود اطلاعات و قطعی نمودن آن در سامانه، از داوطلب مصاحبه به عمل نمی‌آید.
  • صحت اطلاعات وارد شده در سامانه به عهده داوطلب می‌باشد. در صورتی که در هر مرحله از فرآیند پذیرش داوطلب و حتی پس از قبولی دانشجو در دانشگاه مشخص گردد که اطلاعات وارد شده در سامانه با اطلاعات واقعی مغایرت دارد، مطابق با قوانین برخورد خواهد شد و پذیرش داوطلب لغو می‌گردد.
  • انتخاب هر تعداد رشته-گرایش مطابق با انتخاب‌های انجام شده در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور بلامانع است ولی توصیه می‌گردد که هر داوطلب بیش از دو رشته-گرایش را انتخاب ننماید. لازم به ذکر است که برای هر رشته-گرایش انتخاب نوع ورود روزانه، نوبت دوم و پردیس خودگردان (پردیس بین‌الملل) نیز باید مطابق انتخاب‌های انجام شده در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور باشد. لازم است هر داوطلب، صرف نظر از نوع ورود (روزانه، نوبت دوم و پردیس خودگردان) فقط یک هزینه برای ثبت نام پرداخت نمایند.
  • داوطلبان محترم دعوت شده به مصاحبه لازم است هزینه ثبت نام (بررسی مدارک و انجام مصاحبه) را در این مقطع زمانی و از طریق سامانه آزمون دکتری پرداخت و رسید آن را همراه با مدارک خود ارسال نمایند. هزینه ثبت نام برای هر رشته-گرایش بر اساس مصوبه هیات امناء دانشگاه مبلغ ۸۰۰/۰۰۰ ریال (هشتاد هزار تومان) می‌باشد.

  نکته مهم: در صورتی‌که داوطلبی برای یک رشته/گرایش همزمان، متقاضی دوره روزانه و یا نوبت دوم و یا پردیس بین‌الملل (پردیس خودگردان) باشد، صرفاً، هزینه یک ثبت نام از ایشان دریافت می‌گردد.

  ۲- ارسال مدارک به دانشگاه توسط دعوت شدگان به مصاحبه تخصصی داوطلبان گرامی، که در سامانه آزمون دکتری سال ۱۳۹۶ ثبت نام نموده‌اند، لازم است از روز سه‌شنبه تاریخ ۹۶/۳/۲ لغایت چهارشنبه ۹۶/۳/۱۰ مدارک شخصی و سوابق تحصیلی (آموزشی و پژوهشی) خود را از طریق پست پیشتاز به دانشکده مربوطه در دانشگاه صنعتی امیر کبیر (پلی‌تکنیک تهران) ارسال نمایند (عدم ارسال مدارک در تاریخ اعلام شده به منزله انصراف از شرکت در مصاحبه این دانشگاه می باشد). همچنین داوطلبان گرامی می توانند در بازه زمانی مذکور مدارک خود را بصورت دستی به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده مربوطه تحویل نمایند.

  مدارک مورد نیاز:

  • تصویری از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی
  • تصویر کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۳۹۶
  • تصویر حکم کارگزینی برای داوطلبان حائز شرایط سهمیه مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
  • تصویر مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریز نمرات هر دو مقطع
  • مدارک و مستندات دستاوردهای پژوهشی (مقاله، ثبت اختراع، کتاب و …)

  تبصره ۱): آن دسته از داوطلبان که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می‌بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.
  تبصره ۲): آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ ۹۶/۶/۳۱ در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای فارغ التحصیل خواهند شد، می بایست اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه محل تحصیل مربوط به معدل واحدهای گذرانده تا تاریخ ۹۵/۱۱/۳۰ را همراه داشته و ارائه نمایند.

  لازم به ذکر است اصل مدارک شناسنامه، کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای تطبیق در روز مصاحبه به همراه داشته باشید. و همچنین سایر مدارک مورد نیاز متعاقباً از طریق سایت مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه و یا دانشکده مربوطه اعلام خواهد شد.

  ۳- برگزاری مصاحبه تخصصی

  کلیه دعوت شدگان به مصاحبه تخصصی باید در روزهای دو شنبه الی چهار شنبه تاریخ ۲۲ الی ۲۴ خردادماه جهت انجام مصاحبه به دانشکده های مربوطه مراجعه نمایند. لازم است قبل از مراجعه دعوت شدگان گرامی به دانشکده مربوطه، به سایت دانشکده مراجعه و از زمان و مکان دقیق مصاحبه اطلاع حاصل نمایند.

  ** مجدداً به داوطلبان محترم توصیه می گردد جهت دریافت اطلاعات تکمیلی مکرر به بخش اطلاعیه‌های مدیریت تحصیلات تکمیلی در سایت دانشگاه و در صورت دعوت به مصاحبه به سایت دانشکده های مربوطه مراجعه نمایند.

  ۴- اعلام نتایج توسط دانشگاه پس از انجام مصاحبه تخصصی با کلیه دعوت‌شدگان و بررسی دقیق سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلبان مذکور، نتایج بر اساس نمره آزمون سازمان سنجش آموزش کشور، سوابق آموزشی (%۱۰)، نمره سوابق پژوهشی (%۱۰) و نمره مصاحبه (%۳۰) محاسبه و به سازمان سنجش اعلام می‌گردد.

  مطالب مرتبط

  تدوین و ابلاغ طرح جامع دوره‌ دکتری تا دو ماه آینده... معاون آموزشی وزارت علوم از تدوین و ابلاغ طرح جامع دوره‌ دکتری تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: در قالب این طرح شرایط عمومی توسعه دوره‌های دکتری باز تعری...
  حل مشکل ارز دانشجویان دکتری برای فرصت مطالعاتی... وزیر علوم گفت: مشکل ارز دانشجویانی که برای فرصت مطالعاتی دکتری اعزام می شوند حل شده است. به گزارش خبرگزاری مهر، منصور غلامی امروز در حاشیه بر...
  جذب تنها 20 درصد از فارغ التحصیلان دوره دکتری به عنوان هیأت علمی... معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: تنها 20 درصد از فارغ‌ التحصیلان دوره دکتری می‌ توانند در محیط‌ های دانشگاهی جذب هیأت علمی شوند. ...
  انتشار اطلاعیه دانشگاه تهران در خصوص وام زمستان 97 دکتری... معاونت دانشجویی دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ ای مهلت ثبت‌ نام وام زمستان 1397 ویژه دانشجویان دکتری تخصصی روزانه را اعلام کرد. به گزارش پی اچ دی تست، بر ...
  بی‌نظمی، نتیجه افزایش بدون هماهنگی ظرفیت‌ دکتری 97 توسط سازمان سنجش... معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس با انتقاد از سازمان سنجش به خاطر عدم هماهنگی با دانشگاه برای افزایش ظرفیت‌ ها گفت: امسال سازمان سنجش به‌خاطر اعمال سهم...
  کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
  avatar
  MARYAM
  MARYAM

  مصاحبه دانشگاه امیرکبیر واحد ماهشهر هم در تهران برگزار میشه؟؟

  اکبر
  اکبر

  اصل مدارک شناسنامه، کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای تطبیق در روز مصاحبه به همراه داشته باشید.
  اصل مدرک که نمیدن چیکار کنیم؟

  سازه
  سازه

  نمره حد نصاب دانشگاه شهید باهنر کرمان اعلام شد:

  http://phd.fa.uk.ac.ir/Default1.aspx?Id=8415

  برق- کنترل
  برق- کنترل

  چرا انقد زود. برای من ۸ خرداده

  علوم کامپیوتر
  علوم کامپیوتر

  سلام به همه
  گرفتن توصیه نامه از اساتید لازمه؟؟
  اگر نگیریم مشکلی داره؟؟؟

  زهرا-مخابرات
  زهرا-مخابرات

  من دو تا استاد راهنما داشتم، هر دو تا توصیه نامه رو از اساتید راهنما بگیرم اشکالی نداره؟
  یا یکی باید غیر استاد راهنما باشه؟

  مهران
  مهران

  سلام دوستان عزیز . دانشگاه آزاد چه زمانی نتایج رو اعلام میکنه؟

  شيوا وكيلى
  شيوا وكيلى

  شلام دوستان. من امسال اولین باره دکترى شرکت کردم و هیچ اطلاعى ندارم از شرایط مصاحبه ها.
  هم سراسرى و هم آزاد، از کجا بفهمیم دعوت به مصاحبه شدیم یا نه؟ کجا رو باید چک کنم ؟

  ساوین
  ساوین

  سنجش اعلام می کنه میرید تو صفحه خودتون تو سایت سنجش و چک می کنید.

  شيوا وكيلى
  شيوا وكيلى

  ممنونم از توضیحاتتون

  زمان مصاحبه
  زمان مصاحبه

  با سلام اگر امکان دارد با دانشگاه امیرکبیر مکاتبه کنید که مصاحبه ها بعد از ماه رمضان باشد آخه چه عجله ای دارین؟ دانشگاه تهران هم گذاشته در بازه ۱۰ تا ۲۴ تیر

  داوطلب سال آینده
  داوطلب سال آینده

  سلام
  قطعا باید زمان مصاحبه را بندازن بعد از ماه رمضان…بی شک زمان اعلام شده بدترین تاریخ هایی بوده که اعلام کردند. آخه تکلیف روزه هامون چی میشه؟ مخصوصا تو این روزهای عزیز…
  همه که تهرانی نیستند…به فکر شهرستانی ها هم باشید

  مرمر
  مرمر

  حد نصاب تراز ها رو تو کدوم قسمت سایت سنجش و امیرکبیر اعلام کردن؟

  ستاره
  ستاره

  هنوز حد نصاب مشخص نشده چه انتخابی چه ارسال مدارکی؟؟؟؟؟؟ وسط شبای قدر؟؟؟؟؟؟ تو ماه رمضون مصاحبه؟ واقعا که تو رو خدا بیاین زنگ بزنیم بگیم چند روز عقب بندازن سخته به خدا این همه راه بری و وسط ماه رمضون تهران باشی

  شيوا وكيلى
  شيوا وكيلى

  آدم فرصت نمیکنه سر بچرخونه، چه برسه ارسال مدارک و دریافت توسط اونها و بعد هم تعیین وقت مصاحبه؟ خب چه عجلیه دارن؟

  ساوین
  ساوین

  واسه شما که خوبه روزه تون شکسته میشه ما گت کنیم چله گرما و روزه؟

  مهندس
  مهندس

  فرض کن روزه مون شکسته شد اومدیم مصاحبه کجا چیزی برای خوردن گیر بیاریم که روزه خواری و گناه نباشه ما که مسافریم

  سپهر
  سپهر

  ببخشید این قسمت حد نصاب تراز را کجا میتوان دید ؟

  حد نصاب تراز رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرمافزار چند است ؟

  با سپاس

  آرش
  آرش

  چرا لیک ارسالی هیچ گزینه ای برای ثبت نام نداره؟

  پوریا
  پوریا

  من رشته ام توی دانشگاه امیرکبیر نیست که برای مصاحبه برم، منتها واقعا تایم بدی را انتخاب کردند. هم توی ماه رمضان هست و هم وسط شب های احیا! بالاخره با توجه به اینکه دین رسمی مملکت اسلام هست، به نظرم باید احترام گذاشت به این ایام، حتی اگر تعداد افرادی که این مناسبت ها را اجرا می کنند، کم باشد.
  نمی دونم چه اصراری هست که همیشه امیرکبیر دوست داره تافته جدا بافته باشه …

  خانم مهندس
  خانم مهندس

  یعنی دقیقا مصاحبش تو شبای قدره؟؟؟این چه وضعیه اخه

  م
  م

  دوستان مگه نباید ببینیم ایا دعوت به مصاحبه میشیم یا نه بعد مدارک رو بفرستیم به دانشگاه مورد نظر ؟؟؟؟ گیج شدم لطفا راهنمایی میکنین

  رضا
  رضا

  به احتمال زیاد حداقل تراز رو تا چند روز آینده اعلام کنن. بنابراین با توجه به نمره تراز میشه فهمید که قبول میشید یا نه. هر چند که تا اون موقع سنجشم نتایج و میزنه.

  م
  م

  ممنونم

  آسی
  آسی

  سلام بی زحمت مصاحبه ر بیندازیم بعد از ماه رمضان سخته واقعا

  zjsh
  zjsh

  حد نصاب تراز دانشگاه شریف و تهران و امیر کبیر برای رشته مکانیک گرایش کنترل دینامیک ارتعاشات چقدر هست؟

  صدیقه
  صدیقه

  مصاحبه شهید بهشتی چه تاریخی هست؟؟

  ز
  ز

  دوستان که میخوان بدون ازمون در دانشگاه امیر کبیر شرکت کنن به تحصیلات تکمیلی و اداره استعداد درخشان ان ایمیل بزنن چند روز دیگه اطلاعیه را تمدید کنن.

  علیرضا
  علیرضا

  راستی حد نصابا مثل سال قبله یا امسال تغییر می کنه؟
  مثلا اگه سال قبل حد نصاب تو یه رشته خاص ۵۰۰۰ بوده امسال هم همون ۵۰۰۰ هستی یا خیر؟

  سازه
  سازه

  خیر، با توجه به جدا شدن گرایش ها توی آزمون امسال، حد نصاب ها هم تغییر میکنن.

  رضا
  رضا

  به احتمال زیاد خیلی نباید تفاوت کنه.

  فریاد
  فریاد

  لطفا مصاحبه دکتری را به بعد از ماه مبارک رمضان بندازید به خدا با زبان روزه سخته مصاحبه دادن

  زینب
  زینب

  فعلا حد نصابارو اعلام نکردن دیگه؟

  احمد
  احمد

  نه هفته اینده اعلام میشه

  احمد
  احمد

  مرسی پی اچ دی تست از اطلاع رسانی تون .