مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

هزینه ۱۵۰ هزار تومانی انتخاب رشته دکتری ۹۶ آزاد

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند از امروز شنبه ۹ اردیبهشت با پرداخت ۱۵۰ هزار تومان هزینه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

به گزارش مهر، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته لازم است پس از خرید شناسه و رمز اینترنتی ثبت نام با مراجعه به سامانه انتخاب رشته اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش به آدرس www.azmoon.org و با ورود اطلاعات شناسه ثبت نام، رمز ثبت نام و شناسه انتخاب رشته به سامانه انتخاب رشته وارد شوند.

در صفحه دوم سامانه اطلاعات اولیه داوطلب شامل مشخصات فردی و کد و عنوان رشته امتحانی وی نمایش داده می شود.

داوطلبان می توانند متناسب با کد رشته امتحانی خود حداکثر تا ۴۰ کد رشته/محل را از میان رشته/محل های جدول شماره «۱» مندرج در دفترچه راهنما انتخاب کنند.

آن دسته از اعضای هیأت عملی «مربی» تمام وقت که مطابق بند «ه» این دفترچه حائز شرایط استفاده از این سهمیه هستند لازم است علاقمندی خود را در بند مربوطه در فرم انتخاب رشته/محل اینترنتی اعلام کنند. عدم انتخاب این گزینه توسط افراد حائز شرایط و در موعد مقرر به منزله انصراف از استفاده این سهمیه بوده و داوطلب حق هیچ گونه اعتراضی را نخواهد داشت.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. موسی گفت:

  نتیجه انتخاب رشته آزاد کی اعلام می شه///

 2. مهدی شیشه گر گفت:

  با عرض سلام واحترام اینجانب دکترا مدیریت اموزشی قبول شدم انگیزه وهدف برای پیشرفتی در زندگی را دارم فقط به خاطر هزینه انتخاب رشته نتوانستم شرکت کنم حداقل هزینه انتخاب واحد کاهش میدادید در مصاحبه شرکت میکردیم بعد از قبولی از طریق وام دانشجویی میتوانستیم ادامه تحصیل میکردیم خواهش یه خاطر هزینه زیاد یک فکری بکنید یک شخصی توانمند است شاید مالی ضعیف باشد شما واقعن نمیتوانید هزینه کاهش بدهید مرسی از لطف شما جواب پاسخ میدهید

 3. پیمان گفت:

  درودبرهمه دوستان و خدا قوت دوستان بلهالان روی سایت گذاشتن هم با ازمون وهم بدون ازمون که هزینه باازمون ۴۰۰۶۰۰وبدون ازمون۷۰۰۶۰۰میباشد

 4. نگین گفت:

  کسی موفق شده کارت اعتباری ۱۵۰۰۰۰تومنی رو بخره؟
  میشه راهنماییم کنید از کجا؟
  میرم نوی
  http://Www.azmoon.org
  قسمت خرید کارت اعتباری فقط برای دوره ی کارشناسی چیزی داره برای دکتری نداره!!

  • نیوشا به نگین گفت:

   عزیزم هنوز خبری نیست

   • !!!!!! گفت:

    هزینه ثبت نام ۱۵۰ هزار تومانی منتفی است و طبق اطلاعیه ای که هم اکنون به نقل از دانشگاه آزاد برروی همین سایت قرار گرفته است هزینه ثبت نام دانشگاه آزاد در این مرحله برای داوطلبین باآزمون ۴۰ هزار تومان است و پس از اعلام نتایج دعوت به مصاحبه، هزینه انجام مصاحبه نیز مجددا اعلام می گردد. همچنین هزینه ثبت نام برای داوطلبین بدون آزمون ۷۰ هزار تومان می باشد.

  • نیوشا گفت:

   احتمالا میخوان داوطلبان سراسری انتخاب رشته کنن که ببینن چقدر باید پذیرش کنن
   هنوز که خبری نیست

  • محمد امین گفت:

   بله مشکل من هم همینه

 5. زهره گفت:

  سلام.انتخاب رشته دکتری آزاد کی شروع میشه؟!لطفا یکی جواب بده

 6. رضایی،، گفت:

  سلام دوستان
  برای بدون آزمون دکتری یک شرط اساسی تجانس رشته ارشد و دکتری است. کسی می دونه آیا با ارشد مدیریت اجرایی میشه دکتری مدیریت صنعتی بدون آزمون ثبت نام کرد؟؟؟؟؟؟؟

 7. نگین گفت:

  سلام ذوستان
  میشه یکی من رو دقیق راهنمایی کنه از کحا باید برم انتخاب رشته کنم؟
  من پیداش نمی کنم

 8. Mr گفت:

  سلام
  رتبه ۹۵۰ از ۲۳۰۰ تا مجاز رشته برق قدرت بدون مقاله و …آیا امکان قبولی در شبانه با پردیس یا آزاد است ؟

 9. مرضیه گفت:

  سلام بچه ها من کلافه شدم
  چرا ثبت نام نمیاد رو سایت آخه؟

 10. میثم گفت:

  ممنون پوریا جان ولی امروز دهم اردیبهشته و هنوز نذاشتن تو سایت!!! اطلاع داری که کی میزارن تو سایت لینکش رو؟

 11. مالی چی گفت:

  به نظر شما با رتبه ۶۰۷ تو رشته مالی میشه نوبت دوم، پردیس قبول شد؟ دانشگاه آزاد چطور؟

 12. پوريا گفت:

  هزینه ۱۵۰ هزار تومانی انتخاب رشته دکتری ۹۶ آزاد

  داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند از امروز شنبه ۹ اردیبهشت با پرداخت ۱۵۰ هزار تومان هزینه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
  به گزارش مهر، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته لازم است پس از خرید شناسه و رمز اینترنتی ثبت نام با مراجعه به سامانه انتخاب رشته اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش به آدرس http://www.azmoon.org و با ورود اطلاعات شناسه ثبت نام، رمز ثبت نام و شناسه انتخاب رشته به سامانه انتخاب رشته وارد شوند.
  در صفحه دوم سامانه اطلاعات اولیه داوطلب شامل مشخصات فردی و کد و عنوان رشته امتحانی وی نمایش داده می شود.
  داوطلبان می توانند متناسب با کد رشته امتحانی خود حداکثر تا ۴۰ کد رشته/محل را از میان رشته/محل های جدول شماره «۱» مندرج در دفترچه راهنما انتخاب کنند.

  آن دسته از اعضای هیأت عملی «مربی» تمام وقت که مطابق بند «ه» این دفترچه حائز شرایط استفاده از این سهمیه هستند لازم است علاقمندی خود را در بند مربوطه در فرم انتخاب رشته/محل اینترنتی اعلام کنند. عدم انتخاب این گزینه توسط افراد حائز شرایط و در موعد مقرر به منزله انصراف از استفاده این سهمیه بوده و داوطلب حق هیچ گونه اعتراضی را نخواهد داشت.

 13. پوريا گفت:

  نه میثم جان برای همه افراده

 14. پوريا گفت:

  دوستان با رتبه ٣٩۴٠ میشه آزاد حسابداری تهران قبول شد؟

 15. میثم گفت:

  دوستان خواهشا جواب بدین، هزینه ۱۵۰ هزار تومانی برای همه افراده؟ یا فقط برای اونایی هست که براشون کد دسترسی به دانشگاه آزاد در کارنامشون نیومده؟

 16. میثم گفت:

  سلام ، هزینه ۱۵۰ هزار تومانی برای همه افراده؟ یا فقط برای اونایی هست که براشون کد دسترسی به دانشگاه آزاد در کارنامشون نیومده؟

 17. اسمر گفت:

  سلام دوستان با رتبه ۲۳۳۹ و سهمیه مربی رتبه ۳۴ میشه شبانه فردوسی یا علامه یا بابلسر حسابداری قبول شد

 18. علیرضا گفت:

  با سلام
  آیا کسی موفق به ثبت نام انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده؟ من لینکش رادر سایت azmoon.org پیدا نمیکنم

 19. Lm گفت:

  دانشگاه ازاد میشه گرایشی غیر از گرایش انتخاب شده رشته خودت شرکت کنی ؟؟؟

  • رسول گفت:

   خیر. چون شما صرفا برای اون گرایش خاص آزمون دادین. امسال آزمون اختصاصی بود و سوالات هر گرایش مختص به خودش بود. قطعا سوالات گرایش شما با سوالات گرایش دیگه ای که مد نظر دارید فرق داشته و چون شما به سوالات اون گرایش پاسخ ندادید، حق ندارید در اون گرایش شرکت کنید

 20. سارا بزرگی گفت:

  سلام شروع شده ثبت نام ؟؟؟

 21. دکتری گفت:

  میگم انتخاب رشته آزاد شروع شده؟؟؟؟؟

 22. پوريا گفت:

  مرسی از رضا
  با همین شرایط تهران چی میشه قبول شد؟برای مصاحبه یه مقاله همایش هم دارم؟

 23. مهدی معماری گفت:

  دوستان من درصدام خییییلی پاییینه میانگینم ۱۵ درصد هست اما رتبم ۸۰۰ شده (از پج هزارو خورده ای نفر حاضر در جلسه_ ببین دیگه درصد اونا چی بوده)

  رشتم معماری هست و اونطوری که حساب کردم روزانه و شبانه و پردیس و دانشگاه آزاد سر جمع بیشتر از ۱۰۰۰ نفر پذیرش داره، منم یه کتاب ترجمه کردم پایان نامه قوی دارم و حتی یه مقاله دارم.

  مطمئنم دانشگاه آزد قبول یشم اما خجالت میکشم به دوست و آشنا بگم با میانگین ۱۵ درصد دکتری قبول شدم.

  وای فکرشو بکنید مثلا مسئولی چیزی بشیم بعد یکی اطلاعات آزمونمونو افشا کنه، آبروریزییییی میشه. اگه خانواده بفهمن بعد ده سال معماری خوندن میانگینم ۱۵ درصد بوده باید خودم. بکشم.

  یکی نیست به سازمان سنجش بگه یکم سوالا رو مفهومی بدین که درصدا انقد پایین نباشه_ اینا میرن نکات ریز فلان کتاب فلان صفحه رو میارن که هیچ عقلی با علم معماری نمیتونه جواب بده مگه فلان کتاب رو داشته باشه (در مورد کتابای گلابچی صدق میکنه)

  سازمان سنجش تو رو خدا نصف سوالا رو مفهمومی و راحت بده، آبرومون رفت با این درصدا

  • سایه گفت:

   درست میگین اما من فکر می کنم دلیل پایین بودن درصد من فقط سختی سوال نیوده ، حقیقتا زمان کافی برای مطالعه رو نزاشتم و بله غیر استعداد که ۳۰% بود دو تای دیگه ۱۵% یود.

 24. سایه گفت:

  اقای رسول سلام ، مثل اینکه شما بهترین مشاوره تحصیلی هستین .. 🙂 میشه منم راهنمایی کنین. رشته ام معماری ، اخرین فرد قبولی ۵۲۵۳، رتبه من ۱۲۱۵، ترازم ۲۶۰۰ ، مقاله ندارم، یک کتاب ترجمه ،
  محل زندگیم تهرانه و قطعا شهرهای خیلی دور نمیرم ، به نظرتون شانس قبولی تو شهرای مثل کرج، زنجان، نور و چالوس دارم .. مرسی مرسی

  • مهدی معماری گفت:

   از پنج هزار و دویست و پنجاه و سه نفر مجاز به انتخاب رشته با میانگین پانزده درصد رتبم شده هشتصد و هفتاد و دو. شما احتمالا میانگینتون از منم بدتر بوده (میانگین زبان و استعداد و دروس تخصصیت) . سوالا رو خیلی سخت میدن

  • رسول گفت:

   سلام. من مشاور نیستم. فقط بر اساس تجربه به چندتا از سوالات دوستان پاسخ دادم.

   • سایه گفت:

    عنوانتون مهم نیست، مهم اینه که خیلی خوب و با حوصله همه رو راهنمایی میکنید، میشه با توجه به کارنامه ام احتمال قبولی منو هم بگین

   • سایه گفت:

    و یه سوال دیگه اینکه مواردی که توی جدول امتیازدهی مصاحبه نیستند ایا بردنشون سر جلسه مصاحبه بی تاثیره ؟! مثل رزومه کار اجرایی ( برای کار معماری) و یا ساخت فیلم کوتاه ( با پذیرش در جشنواره ) و … ؟؟ این مسایل بی ربط به زندگی یه معمار نیست اما برای مصاحبه( چون تجربه اش رو هم ندارم) رو اصلا نمی دونم .

 25. سایه گفت:

  سلام، بچه ها این کد رشته انتخابی که مال بعضی ها تو سایت آزاد نیست داستانش چیه ؟ من الان رشته خودم رو چه جوری چک کنم ؟!!! ممنون

 26. Ensi گفت:

  سلام دوستان خسته نباشین.
  مصاحبه تهران برگزار میشه یا بستگی به انتخاب اول داره؟

 27. ندا گفت:

  بچه ها انتخاب رشته دکتری آزاد شروع شده؟ کجا بریم ثبت نام کنیم؟

 28. كامران گفت:

  با سلام آیا با نمره ۹۸۰ و رتبه ۱۱۴۰ برق قدرت امیدی به قبولی شبانه یا ازاد هست ۴ مقاله کنفرانس داخلی و خارجی از پایان نامه دارم

 29. پوريا گفت:

  سلام دوستان با رتبه ٣٩۴٠ میشه حسابداری آزاد قبول شد؟امیدی هست؟

  • منتظر گفت:

   سلام…فکر نمیکنم به مصاحبه دعوت بشید…سال پیش حسابداری دانشگاه آزاد آخرین نفر دعوت به مصاحبه ۷۵۶بود…امسال در بهترین حالت خوشبینانه اگر نصف افراد هم پس از ادغام دانشگاه آزاد و سراسری در انتخاب رشته ثبت نام نکنند و حتی چند واحد اضافه بشند حداکثر تا رتبه ۲۰۰۰دعوت به مصاحبه بشند که این هم بعیده…شخصا فکر میکنم تراز ۲۰۰۰به بالا دعوت به مصاحبه بشند یعنی تا رتبه ۱۴۰۰

 30. پري گفت:

  این سیستم خرید کارت فعال نشد؟؟

 31. معنى @ گفت:

  معنى @ به زبان خودمانى :
  یعنى داداش من شما مجاز هستى که در دانشگاه هاى آزاد و پیام نور و غیرانتفاعى انتخاب رشته کنى ، ولى اگه این دانشگاهها کد رشته اى که امتحانش رو دادید نداشت، دیگه به ما ربطى نداره . چون ملاک این رشته ها موجود بودن در دانشگاههاى روزانه بود . پس بعداً نگین چرا ما شما رو مجاز کردیم ، در حالى که مثلاً دانشگاه آزاد این کد رشته رو نداره !!!

  • مطالعات زنان گفت:

   دقیقا همین طور است که میفرمایید..
   به همین راحتی با برنامه ریزی های یک فرد، بازی می شود.
   چطور پیش بینی این مساله ی مهم نشده است؟
   چرا باید بدون در نظر گرفتنِ این امکان، تجمیع در دانشگاه آزاد و سراسری صورت بگیرد؟
   تکلیف کسانی مثل ما که که کد رشته شان در دانشگاه آزاد نیست ولی رشته شان، میان رشته ای بوده و توانایی ادامه در رشته های مرتبط را دارند، حالا و با این تغییر تاکتیکی، چه میشود؟

 32. 20 گفت:

  سلام برا مصاحبه دانشگاهای ازاد شهرهای دیگه ام باید تهران مصاحبه بشیم لطفا جواب بدین

 33. مطالعات زنان گفت:

  ما فعلا نمیتونیم انتخاب رشته ای برای آزاد داشته باشیم؟
  چون دانشگاه آزاد، کدرشته ی ما رو نداره؟

 34. علیرضا گفت:

  سلام . ۱۵۰۰۰۰ هزار تومان قبلی رو کی میخواهند پس دهند . خسته شدیم

  • رسول گفت:

   خیلی وقته پس دادن. شاید شما پیگیر نبودید یا اینکه اطلاعات صحیح ندادید. من اطلاعات شبا حسابم رو دادم و همون موقع پول به حسابم برگشت.

 35. مریم گفت:

  یه سوال دیگه دارم اینکه اگه کسی تو انتخاب رشته اول دانشگاه آزاد، جایی قبول بشه… بعد تو تکمیل ظرفیت امکانش هست که تو تکمیل ظرفیت دانشگاهی که دوستت داره دوباره شرکت کنه؟

  • رسول گفت:

   بله امکانش هست. دانشگاه آزاد محدودیتی برای تکمیل ظرفیت نداره. به شرطی که جایی که قبول میشی نری ثبت نام موقت انجام بدی. اگر برات شماره دانشجویی صادر کنن کار یکم سخت میشه برات.

 36. مریم گفت:

  سلام من سرم گیج رفت اینقدر تو این سایتها دنبال لینک انتخاب رشته گشتم… پس لینک انتخاب رشته کجاست؟؟؟؟میشه لطفا کسی کمکم کنه؟؟؟

 37. omid گفت:

  سلام مگه قرار نبود امروز انتخاب رشته باشه پس چی شد نمی خوان بذارند؟

 38. Lm گفت:

  سلام
  من گرایش اسیب شناسی از مجموعه تربیت بدنی هستم
  ازاد این گرایش نداره میتونم گرایش دیگه شرکت کنم
  ؟؟

 39. کمممممممممک گفت:

  سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید
  @منظورش چیه جلوی مجاز می باشید هست؟ یعنی من میتونم که گرایشم روانشناسی عمومی هست ،بالینی گزایش دیکری انتخاب کنم؟ممنون

 40. نادر گفت:

  سلام دوستان من نوبت دوم ودانشگاه آزاد مجازشدم کد دسترسی هم دارم ولی کد رشته انتخابی در دفترچه دانشگاه ازاد نیست باید چکار کنم من میتونم انتخاب رشته کنم یا خیر

 41. saba گفت:

  سلام دوستان
  مگه شما دفترچه آزاد ۹۶ دیدین؟ از کجا؟

 42. پري گفت:

  سلام خواهشا بگید این صفحه مرتبط با خرید کارت کجاست؟

 43. جزا گفت:

  سلام برای انتخاب رشته رتبه واحدهای تهران شمال،تهران مرکز، تهران جنوب و واحد کرج به ترتیب چطوره؟ممنون میشم راهنمایی کنید؟

 44. سید علی گفت:

  دانشگاه دولتی واسه انتخاب رشته چقدر پول میخواد؟

 45. سارا. لطفا جواب بدید گفت:

  میگم انتخاب رشته آزاد رو کجا باید انجام بدیم؟؟؟؟

 46. lora گفت:

  سلام
  شهریه رشته های علوم انسانی تقریبا چقدر میشه؟

 47. ایرانی گفت:

  سلام آقا رسول. من رتبه ۴۷۲ با تراز ۳۷۵۰ در بین ۲۳۲۱ نفر مجاز آزاد در رشته شهرسازی هستم‌. رزومه ام خوبه. آیا شانسی برای آزاد دارم؟ ۱۵ تا واحد پذیرش داره

 48. مریم گفت:

  بچه ها انتخاب رشته آزاد شروع نشده؟خبری نیست که

 49. فرشته گفت:

  سلام دوستان من رشته ی انتخابیه ازمونم حقوق جزا و جرم شناسی بوده ایا میتونم رشته هایی چون روانشناسی بالینی و یا روانشناسی رو بزنم؟! ممنون میشم راهنماییم کنید

 50. رستا گفت:

  سلام خسته نباشید… یک سوال داشتم آیا برای انتخاب رشته دکتری با آزمون و بدون آزمون باید جداگانه انتخاب رشته کرد ؟

 51. پری گفت:

  دوستان کسی میدونه ۱۵۰۰۰۰ تومان رو چجوری باید بریزم به حلق دانشگاه آزاد؟
  توی قسمت خرید کارت اعتباری برای دکتری چیزی نیست

 52. گندم گفت:

  با سلام
  میخواستمم بدونم خرید کارت اعتباری از همین سایت http://www.azmoon.org انجام میشه؟ من تو سایت ندیدم چیزی , هنوز انتخاب رشته شروع نشده؟
  و اینکهه میدوین تا چه تاریخی مهلت انتخاب رشته ادامه داره؟

 53. لیلا گفت:

  سلام. علوم تحقیقات خالی منظور همون علوم تحقیقات تهران هست؟

 54. سالار گفت:

  سلام .میبخشید کسی از دوستان جواب سوالمو میده .من رتبه ام ۶۵۰۰ شده .البته میدونم خیلی بالاست .حالا نمیدونم دانشگاه آزاد انتخاب رشته رو انجام بدم یا نه؟لطفا راهنمایی ام کنید .ممنون میشم

 55. وحید گفت:

  با سلام
  با رتبه ۲۷۵۰ مدیریت دولتی امیدی به قبولی در دانشگاه آزاد هست؟

 56. سلام
  میشه دو رشته در دکتری بدون آزمون انتخاب کرد یا خیر؟
  مهندسی صنایع و مدیریت صنعتی؟

 57. پوریا گفت:

  با سلام
  جناب رسول فکر میکنید بنده با رتبه ۱۱۰ مدیریت مالی، شانسی برای دانشگاه آزاد تهران دارم (علوم تحقیقات، تهران جنوب، تهران مرکز و شمال)؟

  • رسول گفت:

   نمیدونم. باید خودت بررسی کنی ببینی چنتا ظرفیت دولتی هست، چنتا دانشگاه آزاد هست، تقریبی دستت میاد. اما رتبه ۱۱۰ رتبه خوبیه.

 58. رویا گفت:

  سلام الان سیستم انتخاب باز شده؟؟؟؟

 59. فاطمه گفت:

  سلام
  لطفا راهنمایی میکنید لینک خرید این کارت ۱۵۰هزار تومانی کجاست؟ در آدرس سایت اعلام شده جایی برای خرید این کارت وجود نداره.

 60. محمد گفت:

  این ۱۵۰ مثل کارت ورودیه، برا مصاحبه هم پول جداگانه باید پرداخت بشه.

 61. زینب گفت:

  سلام ترو خدا جواب بدین پژوهش محور گفت کدش با ۴۰انتخابمون بزنیم.خب کد رشته هاى پژوهش محور از کجا بیاریم. ؟لطفا جواب بدین

 62. نكته مهم مهم براي كسايي كه كد امتحانيشون تو دفترچه نيومده گفت:

  دوستان من پیام دادم با سازمان مرکزی که مجموعه امتحانی ما داخل دفترچه وجود نداره و …
  پاسخ:دقت کنید دفترچه نهایی همزمان با انتخاب رشته بر روی سایت درج می گردد.
  یعنی ممکنه مشکل ما حل شه؟

 63. رسول گفت:

  نسبت به دانشگاه های دولتی به صرفه تره. شاید در نگاه اول بگیم ۱۵۰ هزار تومان خیلی زیاده اما باید به این نکته توجه داشت که اولا دانشگاه های دولتی یک هزینه مصاحبه جداگانه دارند بین ۸۰ تا ۱۲۰ هزار تومان. یعنی اگر داوطلبی قصد پذیرش در ۵ دانشگاه دولتی را داشته باشد، باید برای مصاحبه هر دانشگاه مبلغی حدود ۱۰۰ هزار تومان پرداخت کند، که ضرب در ۵ شده و ۵۰۰ هزار تومان می شود. ثانیا داوطلبین دانشگاه های دولتی باید فرم صلاحیت عمومی را هم تکمیل کنند که ۳۳ هزار تومان است. اما در دانشگاه آزاد میتوان شانس خود را برای ۴۰ واحد دانشگاهی سنجید، آن هم با ۱۵۰ هزار تومان.