مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

تأیید مدرک آزمون EPT دانشگاه آزاد از سوی برخی دانشگاه‌های دولتی

معاون آموزشی دانشگاه آزاد گفت: آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از آزمون‌های استاندارد کشور در دوره دکتری شناخته شده که نمره قبولی آن مورد تأیید بسیاری از دانشگاه های دولتی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ، دکتر حسین زاده لطفی با بیان این مطلب افزود: هدف از برگزاری آزمون های استاندارد زبان انگلیسی، توانمندسازی دانشجویان دوره دکتری به منظور دسترسی آنان به منابع علمی و روز دنیا و توسعه ارتباطات جهانی است، به طوری که فارغ التحصیلان موفق به چاپ و انتشار نتایج کار تحقیقاتی و پژوهشی خود در یکی از ژورنال های معتبر شوند.

وی با بیان اینکه هر دانشجوی دکتری پیش از ورود به دوره تخصصی باید نمره استاندارد زبان انگلیسی که مورد تایید دانشگاه محل تحصیل است را کسب کند، گفت: به همین منظور تمامی دانشگاه های کشور آزمون های استانداردی را برای خود تعریف کرده و به دانشجویان تاکید می کنند که در این آزمون های استاندارد شرکت کنند ، این آزمون ها شامل TOLIMO، MSRT، IELTS، TOFEL،MCHE ،EPT و … است.

وی با اشاره به اینکه تعیین حدنصاب نمره قبولی در این آزمون ها در اختیار دانشگاه هاست، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی نیز برای هریک از این آزمون ها حد نصاب قبولی را تعریف کرده و به همه دانشجویان دکتری فرصت داده تا پیش از شرکت در آزمون جامع در یکی از آزمون های تخصصی زبان که مورد تایید دانشگاه است، شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنند.

وی ادامه داد:این فرآیند در تمام دانشگاه ها در حال اجراست و حداکثر فرصتی که دانشگاه ها به دانشجویان می دهند تا نمره قبولی در آزمون زبان مربوطه را ارائه کنند تا پیش از امتحان جامع است.

وی آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی را مطابق با آزمون های استاندارد زبان دانست و افزود: از ویژگی های آزمون مذکور آن است که برای برگزاری هر آزمون منابع در اختیار داوطلبان قرار داده می شود و همچنین پس از آزمون سوالات و کلیدها نیز منتشر می شود، بنابراین سعی شده تا به استانداردهای جهانی موجود در آزمون های زبان نزدیک شویم.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: رعایت استانداردها در آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی باعث شده تا بسیاری از دانشگاه های دولتی این آزمون را به رسمیت شناخته و در صورت قبولی دانشجو در آن، نمره کسب شده مورد تایید دانشگاه مقصد بوده و نیاز به شرکت در آزمون دیگری نیست. همچنین سازمان سنجش نیز آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی را در دفترچه آزمون دکتری تخصصی خود به عنوان یکی از آزمون های معتبر معرفی کرده و این موضوع به دلیل رعایت استانداردها از سوی دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی خاطر نشان کرد: محور سوالات این آزمون شامل واژگان(۲۵ نمره)، دستور زبان( ۴۰ نمره)، درک مطلب شامل خواندن و درک متون( ۲۰ نمره،) درک مطلب با کلمات حذف شده( ۱۵ نمره) است.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

6
افزودن دیدگاه جدید

avatar
شبنم
شبنم

با عرض سلام من با رتبه دویست و هفتاد چهار تو.سهمیه ایثارگران و رتبه.آزاد ۴۶۶۶ از۱۰۸۸۱ تو رشته روانشناسی عمومی از واحد اردبیل آزاد قبول میشم

ناصر
ناصر

منظور کدوم دانشگاه ها هستند؟ ما که تا حالا نشنیدیم!

کنکوری
کنکوری

این برخی دانشگاههای دولتی اسم ندارن!

جم
جم

اینکه می گن نمره ایثارگران ۲۸ مشروط و دفاع ۳۵ شده در مورد افراد عادی آیا کاهش نمره وجود داشته یا خیر

ناصر
ناصر

دوستان به جای اینکه اینقدر دنبال کم شدن حد نصاب باشید یک ماه بشینید بخونید. بنده با خوندن فقط ۵۰۴ تو دو هفته ۵۳۰ شدم تازه زبانم هم زیاد خوب نبود

منا
منا

نه دوستم فقط ایثارگران سهمیه آزاد نمرش کم نشده