مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

بررسی تغییرات نمره قبولی در آزمون EPT آزاد در دستور جلسه هیات رئیسه دانشگاه

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تقاضای دانشجویان مبنی بر تغییر نمره قبولی در آزمون EPT در دستور کار هفته آینده هیات رئیسه دانشگاه قرار گرفته و هر تصمیمی که اعضای هیات رئیسه در این زمینه بگیرند ما نیز اجرا می‌کنیم.

 دکتر فرهاد حسین‌زاده لطفی در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا در مورد مشکلات آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویان مقطع دکترا همانند همه دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی در داخل کشور یک مدرک زبان را برای همه دانشجویان دوره دکترای تخصصی در نظر گرفته است که هر دانشجو می‌تواند یکی از مدارک زبان از جمله این شامل TOLIMO ،MSRT ،IELTS ، TOEFL ،MCHE ،EPT را بگیرند و با دریافت نمره قبولی به ادامه تحصیل بپردازند.

وی افزود: آزمونEPT حدود ۱۵ سال است که طراحی شده و هر ماه برای همه داوطلبان مرکز زبان برگزار می‌‌شود، ماهانه بین پنج تا هفت هزار ثبت‌نام در این آزمون داریم؛ البته در جهت استانداردسازی آزمون زبان تغییراتی در این آزمون زبان دادیم، به طوری که سوالات و کلید آزمون را بلافاصله پس از برگزاری آزمون روی سایت قرار دادیم و همچنین قبل از برگزاری آزمون منابع را اعلام می‌کنیم تا همه دانشجویان در جریان باشند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: از مدتی قبل برخی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه‌ها تقاضا داشتند که تغییری در نمره آزمون داده شود، به طوری که هم‌اکنون نمره قبولی آزمون EPT برای عموم و سهمیه آزاد است و دانشجویان با ۲۰ درصد تخفیف به عنوان مشروط می‌توانند امتحان جامع دهند.

حسین‌زاده لطفی یادآور شد: تقاضای دانشجویان این بود که درصد تخفیف بیشتری صورت گیرد تا بتوانند به عنوان مشروط امتحان جامع دهند یا دانشگاه تسهیلاتی را برای دانشجویان قائل شود که بتوانند امتحان جامع را به صورت مشروط بدهند با شرط اینکه قبل از دفاع نمره قبولی زبان را به دانشگاه مرتبط ارائه کنند.

وی افزود: این تقاضا در کمیسیون تخصصی ذیل هیات رئیسه مطرح و اعضا نظراتی دادند؛ هم‌اکنون نیز این موضوع در دستور جلسه هیات رئیسه قرار گرفته و ما نیز پیگیریم که تقاضای دانشجویان را به اطلاع اعضای هیات رئیسه دانشگاه برسانیم و هر تصمیمی که اعضای هیات رئیسه در این زمینه بگیرند ما نیز اجرا می‌کنیم.

این مقام مسئول در دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: هفته گذشته نیز بحثی در این زمینه در هیات رئیسه مطرح کردیم اما به جمع‌بندی نهایی نرسید، لذا موضوع در دستور جلسه هفته آینده قرار گرفته و تقاضای این دانشجویان هفته آینده در هیات رئیسه مورد بررسی قرار می‌گیرد زیرا این تصمیم‌گیری در حد سیاست‌گذاری کلان دانشگاه محسوب می‌شود.

حسین‌زاده لطفی گفت: در بخشی از تقاضای دانشجویان به جمع‌بندی نهایی رسیدیم که دانشجویان شاهد و ایثارگر اگر ۷۰درصد نمره آخرین فرد آزمون ورودی را داشته باشند پذیرفته تلقی می‌شوند و این قانون بخشنامه و ابلاغ شد که در مورد آزمونEPT نیز ۳۵ درصد به بالا قبول محسوب می‌شود.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. محبوبه گفت:

  طور خدا اعتراض کنید که این آزمون بردارن….من شدم۳۹۰
  بخدا خیلی هزینه ها بالاست……اینقدر برای زبان مارو اذیت نکنید…طور خدا این آزمون نمره قبولیشو بزارید ۲۰

 2. محمد حسین بارگاهی گفت:

  سلام تا حالا چندین بار در آزمون ای پی تی شرکت کرده ام و کلاسهای مختلفی رفته ام ولی تاثیری نداشته ،ورودی ۹۳هستم تورا خدا بگذارید تا آزمون جامع شرکت کنم.خداوکیلی دیگه نمی تونم بخونم واسه تجدید روحیه ام بگذارید تا آزمون جامع شرکت کنم.بیشترین نمره ام ۳۹ بوده،

 3. ناصحی گفت:

  همیشه یک تبی افراد رو می گیره و بعد فراموش می کنند می بینم کامنت ها خیلی قدیمی هستندو نظر جدیدی گفته نشده به خدا قسم پاس کردن EPT سخته و زندگی ها رو فلج کرده. کسانی همت کنند و این مساله رو تا سطوح بالای مدیریتی پی گیری کنند.

 4. سميه گفت:

  سلام دوستان نمره ازمون eptبرای من ١٧٠اعلام شده،این یعنی قبول شدم یا رد شدم؟؟ممنون میشم پاسخ بدین
  ١٧٠-صدوهفتاد

 5. عرفان گفت:

  ببخشیدنمره قبولی ازمون ept تاچه زمانی اعتباردارد؟

 6. طاهری گفت:

  با سلام .دوستان کسی اطلاع داره که آیا آزمون دانشگاه تهران را دانشگاه ازاد قبول میکنه یا خیر؟من آزمون دانشگاه تهران ۵۵ شدم ولی دانشجوی آزاد هستم.

 7. سید مهدی طیار گفت:

  منکه ۴۰ نمره قبولی بشه کلاهم دو دستی میندازم هوا چون ۶۰ درصد ناراحتیام از بین می ره به خاطر این آزمون زبان تا سی سی یو قلبی هم رفتم همسرم مریض شد ژدرم از غصه و مشکلات و ناراحتی های من فوت شدند دیگه بسمه بچم مریض خسته شدم انشاالله ۴۰ خواهد شد.

 8. مريم گفت:

  سلام
  دوستان کسی از تغییرات نمره ای پ تی اطلاع داره

 9. مهديه گفت:

  با سلام زمان ثبت نام مردادماه ۹۶ زبان چه تاریخی است

 10. مهديه گفت:

  با سلام زمان ثبت نام آزمون مرداد ماه چه وقتی است.

 11. دلشکسته گفت:

  عذر میخواهم بالاخره چی شد این نمره ازمون ای پی تی مورد تاید بود

 12. من گفت:

  بیسار خوب دانشگاه آزاد تصمیم به جایی گرفت. چون آزمون در حال حاضر بحد کافی و وافی سهل و آسان شده است !

 13. نيك پى گفت:

  بفرما
  اونقدر گفتید که هیأت رئیسه وارد ندانست/ همان ۵۰

 14. محمد گفت:

  به نظرم ۴۵۰ برای قبولی قطعی و نمره ۳۸۰ برای نمره مشروط نمره مناسبی برای دانشجویان است . انشاالله این پیشنهاد مورد موافقت قرار بگیرد .

 15. محمد گفت:

  هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی اعتراضات به آزمون EPT را وارد ندانست

  او درباره نتایج بررسی اعتراضات به آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: «آزمون زبان EPT تنها آزمون زبانی نیست که داوطلبان مجبور باشند، فقط در آن شرکت کنند. براساس بخشنامه‌ای که اعلام شده است، دانشجویان دوره دکتری می‌توانند در آزمون‌هایی از قبیل تافل، ام‌اس‌آرتی، آیلتس و سایر آزمون‌ها شرکت و مدرک آن را به دانشگاه ارائه دهند و این مدارک هم مورد تایید دانشگاه آزاد اسلامی است. آزمون زبان EPT یکی از آزمون‌های استاندارد زبان است که سنجش و پذیرش در این آزمون، نه اینکه ساده باشد، بلکه از سایر آزمون‌ها سخت‌تر نیست.»

  علوی‌فاضل گفت: «نمره ۵۰ از ۱۰۰ نمره قبولی در این آزمون است. شائبه اقتصادی برای این آزمون مطرح می‌شود که به هیچ وجه مورد تایید نیست و اشتباه است. این آزمون در سطح سایر آزمون‌های زبان و مورد تایید سازمان سنجش برای دانشجویان دانشگاه‌های دولتی هم قرار گرفته است. اعتراضاتی نسبت به آزمون EPT وجود داشت که همگی بررسی شدند و کار کارشناسی به وسیله استادان مطرح زبان و برای چندمین بار انجام و ارزیابی شد و هیچ‌کدام از اعتراضات وارد نبود. آزمون EPT از نظر تست‌های آزمودنی، بسیار متعادل و قابل قبولی است و بنابراین دانشجویان باید سعی کنند تلاش و تمرکز بیشتری بر آموزش زبان داشته باشند.»

  سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «دانشگاه نمی‌تواند برای تعدادی که چندین بار در این آزمون شرکت کرده‌اند و نتوانسته‌اند نمره قبولی را کسب کنند، استانداردهای آموزشی را تقلیل دهد. در جلسه روز گذشته، هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه باید حقوق دانشجویان در آزمون رعایت شود، اما اعتراضاتی را که مطرح شده بود، وارد ندانست و با کار کارشناسی هم که انجام شده بود، بیشتر در حقیقت فشاری برای اعلام قبولی دانست که امکان‌پذیر نیست و این شائبه که دانشگاه برای کار اقتصادی قبولی در این آزمون را محدود می‌کند، به هیچ وجه صحیح نیست. اجباری بر آزمون EPT وجود ندارد، EPT فقط یک آزمون زبان است و دانشجویان می‌توانند در سایر آزمون‌های استاندارد زبان که در کشور برگزار می‌شود، شرکت و مدرک قبولی را به دانشگاه آزاد اسلامی ارائه دهند.»

  او در پایان گفت: «البته هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی، راهکارهایی را برای تقویت زبان انگلیسی دانشجویان پیشنهاد داد و مقرر شد معاونت آموزشی دانشگاه راهکارها را بررسی کنند. همچنین موضوع سایر آزمون‌های استاندارد غیرانگلیسی هم برای برخی رشته‌های علوم انسانی هم مطرح شد که قرار شد بررسی شود تا بتوانیم در صورت تایید و نیز پذیرش از سوی مراجع قانونی، آزمون‌های استاندارد غیرانگلیسی را هم برای برخی رشته‌ها در نظر بگیریم.»

 16. علی گفت:

  با سلام
  در سایت انا علوی فاضل اعلام کرده که هییت ریسه اعتراضات به EPT وارد ندانسته دوستان عزیز احترامی به اعتراض دانشجویان نیست

 17. غلوو جنوبی گفت:

  با سلام من معتقدم که چون در طول دوره اموزش به ما زبان یاد نمی دهند این ازمون نمی تواند به اطلاعات ما به شکل منطقی و علمی چیزی اضافه کند پس فرقی نداره چهل باشد یا پنجاه لذا نمره چهل بهتره که دانشجو علاف نشود.

 18. نيك پى خطاب به دوستانى كه نگران شأن دكترى هستند گفت:

  شما اگر خیلى نگران شأن دکترى هستید ، با موسساتى برخورد کنید که رساله مى نویسند و isi چاپ مى کنند .
  همه ما نیک مى دانیم که این اظهار نظرات بیشتر از اینکه به خاطر دلسوزى و آینده شغلى دوستان باشد ، به خاطر این است که این دوستان زمان آزمون ept خودشان خیلى اذیت شدند ، به همین جهت توقع دارند که ما هم اذیت بشیم و توقف در آزمون اى پى تى داشته باشیم .
  #مثبت فکر کنیم #مهربان باشیم

 19. سهیلا گفت:

  ازمون ای پی تی نسبت به بقیه ازمون ها اسان تر است .اگر دانشگاه ازاد نمره قبولی ان را پایین بیاورد مدرک دانشگاه را بی ارزش میکند .دانشجویان دکتری با یکم کلاس زبان رفتن مطمن باشن قبول میشن .اخه نمره ۱۰۰ که ازتون نمیخواد!

 20. ept گفت:

  مدرک دکتری ارزشش به مدرک زبان که با کم شدن نمره بی ارزش میشه …بهتره که منابع آزمون مشخص باشه و آزمون استاندارد تر بشه اون موقع قبولی بهتره و نیاز به کم شدن نمره نیست

 21. مهدوی گفت:

  سلام
  شنیدم که ۳۵ مشروط و ۴۰ برأی دفاع ، تأیید شده و بزودی أبلاغ میشه
  دوستان شما نشنیدید؟

  • دانشجوی دکترا روان شناسی تربیتی گفت:

   سلام
   مشروط ۳۵ بله اما قبولی قطعی پیشهاد ۴۰ هست اما بعید هست با ۴۰ موافقت بشه اما شانس ۴۵ بیشتر هست.

 22. شايان گفت:

  اگه نمره قبولى و مشروطى ایى پى تى رو کمتر از این چیزى که در حال حاضر هست قرار بدن
  واقعا دیگه مسخره میشه.

  • سید مهدی طیار گفت:

   اقا شایان سلام من چندین بار امتحان زبان دادم به زحمت ۴۲ گرفتم لطفا به فکر قشر کم درامد جامعه باشد بده هزاران بیماری دارم و زندگی خوبی ندارم لطفا نظرات خود را برای خود نگاه دارید و کمی خردوندانه تر نظردهید با سژاس از شما

 23. سارا گفت:

  با سلام
  آقای نیک پی رشته تحصیلی شما در مقطع کارشناسی چی بوده؟

 24. مریم گفت:

  سلام بنده هم بانظر آقای نیک پی موافقم ۳۵_۴۰ بهترین حالت برای دفع نگرانی عزیزان می باشد.

 25. نيك پى گفت:

  دوستان آزمون ept تا ١٠ سال پیش آسان بود و سر زبان ها افتاد
  اما اگر نگاهى به سوالات سال ٩۵ و ٩۶ بیندازید ، مى بینید که اگر از تولیمو سخت تر نباشد ، آسان تر نیست .

  • ميثم گفت:

   با سلام ،به نظر شما اگر هر نمره ای تصویب بشه .در صورتیکه ازمون های قبلی که دادیم تأثیرش پابرجاست و میشه نمرات قبلی رو ارائه داد،مثلا من ازمون قبلی رو شدم ٣٨ تاثیر می دن

 26. ايثارگر گفت:

  دوستان الان نمره قبولی فرزندان ایثارگران ٣۵ شده و قطعیه؟

 27. شاکی گفت:

  ازمون ای پی تی فوق العاده فوق العاده آسونه!!! مخصوصا در چند ماه اخیر تمامی سوالات تکراری بود. خوب آزمون رو بردارن سنگینترن!!
  واقعا در حق تعداد زیادی دانشجو که قبلا با نمرات ۴۹ قید دکتری رو میزدن یا بچه های که چندین بار با نمرات بیابینی شرکت میکردند رد میشدند ظلم بزرگیه خیلیییییییییییییییی!!!!!!!!!!

  • نيك پى به شاكى گفت:

   اگر روزگارى به ما ظلم شده ، دلیلى ندارد که پس به بقیه هم ظلم بشود.
   من متولد ۶٣ تهران هستم که در سال ٨٢ با درصدهاى ٧٠-٨٠ دانشگاه آزاد شهرستان قبول شدم . الان مى بینم که دوستان دانشگاه آزادى بدون کنکور و یا کنکور سبک تر در شهر خودشان قبول مى شوند ، عوض اینکه حسادت کنم، لذت مى برم و خوشحالم که این دوستان مشکلات مرا تجربه نخواهند کرد.
   شما هم جناب(شاکى) باید از مسببینى که باعث شدند شما با نمره ۴٩ به مشکل برخورد کنید شاکى باشید ، نه جوانانى که نیک مى دانید چه مشکلاتى دارند. از شما انتظار مى رود به جاى شکایت ، حمایت کنید . با سپاس #مثبت_باشیم

   • سارا گفت:

    سلام
    آقای نیک پی شرمنده که سوال میکنم شما در مقطع کارشناسی در چه رشته ای تحصیل کردید و کدام دانشگاه؟

   • شاکی گفت:

    جناب نیک پی عزیز بنده به هیچ عنوان خودم رو عرض نکردم!
    بسیار متعجبم از اینکه ازمون ای پی تی رو سخت میدونید حتی سختتر از تولیمو!!!!!!!!!!!!!!!
    مطمئنا این حرف رو به چند کارشناس خبره بفرمایید از خنده نقش زمین میشن!
    شماازمون ادوار گذشته حداقل چند ماه قبل رو وقت بذارین و نگاه کنید متوجه میشید که تعداد زیادی از سوالات تکراری هستند توجه کنید تکـــــــــــراری هستند!!!!!!!!! کدوم آزمونو سراغ دارید که سوال و کلید یه روز پس از آزمون در سایت منتشر شودو دسترس همگان قرار بگیرید به جز ایپیتی!

  • هدی گفت:

   واقعا کاش یکی هم پیدا بشه به ظلمی که در حق بچه ها با نمره ۴۰ تا ۴۹ شده و نتونستن دفاع کنن و اینهمه هزینه و در بدری را متحمل شدن پاسخگو باشه..

 28. محمد گفت:

  دوره دکترا سبک نشود قبولی را ۶۰۰ قرار دهید و مشروطی را ۵۰۰

  • نيك پى گفت:

   حالا که شما قبلاً با نمره ۵٠ در آزمون ساده ى ept در دهه هشتاد قبول شدید، ما با آزمون سخت دهه نود ept باید ۶٠ بگیریم ؟ انصاف است ؟

   • من گفت:

    مشکل اینجاست که شما نمیخواین حتی کمی وقت بذارین و سوالاتو نگاه کنید و بخونید وگرنه تمام سوالات تکراری است و قبولی فوق اعاده راااااااااااااااحت!

 29. استاد گفت:

  آزمون بحد کافی اسان هست .دیگه اینجوری هم بشه با کمترین سواد زبان طرف میره دفاع می کنه. این برای دانشگاه ازاد زشته.

 30. فرزاد گفت:

  ۳۵_۴۰ بهترین ترکیبه.

 31. علی گفت:

  سلام اینطور که بنده از طریق خبرگزاریها هم در فضای مجازی و هم میدانی خبر دارم اکثر قریب به اتفاق دانشجویان نظرشان بر ۳۵ برای مشروطی و۴۰ برای دفاع هست که در بیانیه منشره هم به این امر اذعان شده امیدواریم هیئت رئیسه محترم با لحاظ کردن ابن موضوع اقدام مقتضی را اعمال نماید.باتشکر

 32. محمد گفت:

  همون ۳۵قبولی عالیه.ومشروط پایین تر

 33. ept گفت:

  مدرک دکتری ارزشش به مدرک زبان که با کم شدن نمره بی ارزش میشه …بهتره که منابع آزمون مشخص باشه و آزمون استاندارد تر بشه اون موقع قبولی بهتره و نیاز به کم شدن نمره نیست

 34. نيك پى گفت:

  هر چى که نمره ایثارگران عزیز هست ، نمره ما ۵ تا بیشتر.منطقى هم است.
  ٢٨+۵=٣٢
  ٣۵+۵=۴٠
  اگر موافقید ، ذیل کامنت اینجانب اعلام فرمایید و حمایت کنید

 35. ميثم گفت:

  مشروط٣۵ودفاع ۴٠باید بشه-در غیر اینصورت باز هم اعتراض خواهیم کرد

 36. علی گفت:

  با سلام لطفا بفرمایید در صورتیکه حد نصاب نمره زبان برای دفاع پایین تر بشه کسانی که نمره خردادماه در حد نمره حدنصاب گرفته اند میتوانند دفاع کنند با تشکر

 37. اكبري گفت:

  سلام
  هیئت رئیسه اگه محبت نمایند و نمره ۳۵۰ مشروط و ۴۰۰قبولی قطعی را تصویب نمایند ممنون خواهیم شد.

  • هدی گفت:

   کاش هیئت رئیسه تصمیم عادلانه بگیره …دفاع کمتر از ۵۰ ظلمه به خود دانشجویان معترض…

   • هدی گفت:

    حالا با جامع کاری نداریم به فرض قبول کنیم وقت دانشجو کمه، با حداقل ۳۸ جامع رو بگذرونه…ولی دفاع دیگه فرصت کافی هست، یه کم به خودشون زحمت بدن و ۵۰ بگیرن… معنی نداره برا دفاع کمتر از ۵۰، با وجود فرصت کافی …

 38. ept گفت:

  اگر هر کسی بره سر جلسه ۱۰ تا سوال بلد باشه بقیه رو هم شانسی بزنه میشه مشروط…..اگر شرایط نمره رو پایین تر بیارن سطح آزمون سخت تر وسخت تر میشه ……….

 39. دانشجوی دکترا روان شناسی گفت:

  سلام
  به نظرم ۴۵۰ برای قبولی قطعی و نمره ۳۸۰ برای نمره مشروط نمره مناسبی برای دانشجویان است . به هرحال باید به تصمیم هیات ریسه دانشگاه آزاد احترام گذاشت .