مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

آغاز مصاحبه‌های دکتری ۹۶ دانشگاه آزاد از ۱۸ تیر

معاون آموزشی دانشگاه آزاد گفت: مصاحبه‌های دوره دکتری تخصصی این دانشگاه از ۱۸ تیرماه آغاز خواهد شد و طی سه هفته به پایان می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد، فرهاد حسین زاده لطفی در جلسه هماهنگی مصاحبه های دکتری این دانشگاه به صورت استانی گفت: مصاحبه‌ آزمون دکتری تخصصی امسال این دانشگا برای اولین بار به صورت استانی برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: سیاست تمرکززدایی در دانشگاه یکی از برنامه‌های سرپرست دانشگاه است و قرار است تا حد امکان اختیارات را از سازمان مرکزی به استانها واگذار و به بدنه دانشگاه اعتماد کنیم تا بتوانیم سیستم پاسخگویی و خدمات‌رسانی شایسته‌ تری را به دانشجویان ارائه دهیم.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد گفت: بر همین اساس مقرر شد انجام مصاحبه دعوت‌شدگان به مصاحبه دوره دکتری تخصصی سال ۹۶ غیرمتمرکز برگزار شود، به این معنی که هر مرکز استان، متولی برگزاری جلسات مصاحبه رشته‌های مختلف واحدهای آن استان باشد.

حسین زاده لطفی عنوان کرد: پردازش مصاحبه آزمون دکتری تخصصی به این صورت است که قبولی داوطلب براساس ۵۰ درصد نمره کتبی داوطلب و ۵۰ درصد سوابق علمی و مصاحبه او صورت می گیرد.

وی ادامه داد: اتفاق دیگری که برای اولین بار افتاده است، این است که یک داوطلب براساس اولویت‌های انتخابی و نمره‌ای که در آزمون کتبی کسب کرده است، به جای اینکه تنها در یک مصاحبه شرکت کند، ممکن است در چند محل واجد شرایط دعوت به مصاحبه شده باشد و در اصل برای شرکت در مصاحبه می‌تواند به چند استان مراجعه کند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: مصاحبه های دوره دکتری تخصصی این دانشگاه از ۱۸ تیرماه آغاز و طی سه هفته به پایان می رسد.

حسین زاده لطفی عنوان کرد: طوری برنامه‌ریزی شده که داوطلبان با زمان مناسب و بدون هیچ مشکلی بتوانند بین استان‌ها جابه‌جا شوند. امیدواریم از این طریق نیز رضایت‌مندی داوطلبان افزایش پیدا کرده و استان‌ها بتوانند مصاحبه‌های شایسته ‌ای انجام دهند.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. Elham.math گفت:

  با سلام و احترام. من مهر ٩۵ واحد تهران مرکز آموزش ریاضى قبول شدم و در مصاحبه هم پذیرفته شدم اما ثبت نام نکردم، میتونم مهر ٩۶ ثبت نام کنم؟
  اگر کسى اطلاع داره لطفا راهنمایى کنه، ممنون

 2. نسرين گفت:

  سلام، مصاحبه دکترای بدون آزمون ٩۶ کی شروع میشه؟

 3. سروین گفت:

  عزیزان اسامی دعوت به مصاحبه شده های دانشگاه آزاد چه موقع اعلام میشه؟ یا اعلام شده و من خبر ندارم. چون نوشته شده از ۱۸ تیرمصاحبه ها انجام می شه. ؟ لطفا جواب بدین

 4. علی گفت:

  با سلام
  لیست جهت مصاحبه دکترا کی اعلام می شود؟

 5. mehran گفت:

  سلام دوستان ، اگه کسی چندتا شهر رو قبول بشه جریان مصاحبه به چه صورت هستش ؟؟؟ نمیشه که تمام اون شهرها رو بری مصاحبه خب

 6. خانم دكتر گفت:

  من الان تماس گرفتم گفتن نتایج برای دعوت به مصاحبه آخر هفته آینده میاد !!!!!!!!!!!

 7. به داوطلبین گفت:

  رتبه وترازنفر اول تا نفر آخر مجاز در جایی که تعدادی راکه. وزارت علوم صلاح دانسته ومجاز اعلام کرده فرقی نداری در موقعیکه تعدادشرکت کننده کمتر یا به همان مقدار پذیرش کل دانشگاههای اون رشته باشه. مثلاً برای یک رشته ده دانشگاه هست هرکدام ده نفر پذیرش دارن اگر ۵برابر واسه مصاحبه بخوان دعوت کنن. میشود ۵۰۰نفر دعوت شونده خب اگه دراین رشته فقط ۵۰۰ انتخاب رشته کرده باشن همه این افراد به مصاحبه دعوت میشن وهیچ فرقی بین نفر اول که۵۰درصد آورده با کسی که ۱۰درصدآورده نیست البته گفتم که برای دعوت به مصاحبه البته که اون درصد بالاتر در بعد از مصاحبه به دردش خواهد خورد.