مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

اعلام جزئیات برگزاری مصاحبه دکتری ۹۶ پردیس کیش دانشگاه تهران

داوطلبان آزمون دکتری ۱۳۹۶ دانشگاه پردیس کیش تهران می‌توانند از ۲۰ خرداد ماه نسبت به ثبت‌نام جهت حضور در مرحله مصاحبه این دانشگاه اقدام نمایند.

به گزارش پی اچ دی تست، در خصوص پذیرش دکتری تخصصی آن دسته از داوطلبان دوره دکتری تخصصی Ph.D سال ۱۳۹۶ که جهت مرحله دوم از طریق سازمان سنجش آموزش کشور به پردیس بین المللی کیش معرفی شده‌اند، ثبت نام داوطلبان جهت ارزیابی از تاریخ ۲۰/ ‏۳/ ‏۱۳۹۶‬ لغایت ۵/ ۴/ ۱۳۹۶ از طریق سامانه جامع آموزش دانشگاه (قابل دسترسی از طریق مرورگر اینترنت اکسپلورر) بصورت الکترونیکی می‌پذیرد. بدیهی است بدون ثبت نام در سامانه جامع آموزش امکان شرکت  در مصاحبه وجود ندارد.

دریافت فایل تاریخ مصاحبه ارزیابی تخصصی آزمون دکتری (ph.d) سال ۹۶ پردیس بین المللی کیش
مدارک مورد نیاز  داوطلبان  برای شرکت در مصاحبه:
 • اصل شناسنامه و یا کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه‌ای معرفی شده
 • اصل مدرک کارشناسی ارشد، کارشناسی و دیپلم
تبصره ۱- معرفی‌‌شدگانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی‌ارشد بوده و حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۶/۰۶/۳۱ فارغ‌التحصیل می شوند، اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را با ذکر معدل که نشان دهنده دانش آموختگی حداکثر تا تاریخ۱۳۹۶/۰۶/۳۱ باشد را همراه داشته باشند.
تبصره ۲- آن دسته از معرفی شدگانی که فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می‌باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته باید مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.
تبصره ۳- معرفی‌‌شدگانی که به هر دلیلی نتوانند اصل مدرک یا مدارک‌ مندرج در بند۲ و تبصره های آن را ارائه نمایند، امتیاز مربوطه را در فرم مصاحبه اخذ نخواهند کرد.
 •  ریزنمرات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • پایان نامه دوره کارشناسی ارشد 
 • کلیه مستندات مربوط به سوابق علمی،آموزشی و پژوهشی از جمله (مقالات، کتب، شرکت در همایش، اکتشافات، افتخارات، آثار هنری، تشویق نامه ها، توصیه نامه و…)
 • مدرک زبان (در صورت داشتن) 
 • اصل گواهی مبنی بر اینکه عضو هیات علمی رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری بوده که به تأیید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد، (برای آن دسته از معرفی شدگانی که از امتیاز مربی در این آزمون استفاده نموده‌اند  (داوطلب باید قبل از مصاحبه نامه و مدرک خورد را به کارشناش تحویل دهد. در غیر این صورت مسولیت بر عهده داوطلب بوده و هیچ گونه اعتراضی در این خصوص بررسی نخواهد شد.)
 • گواهی معتبر، برای آن دسته از معرفی شدگانی که از امتیاز رزمندگان و ایثارگری در این آزمون استفاده نموده‌اند. 
(داوطلب باید قبل از مصاحبه نامه و مدرک خورد را به کارشناش تحویل دهد. در غیر این صورت مسولیت بر عهده داوطلب بوده و هیچ گونه اعتراضی در این خصوص بررسی نخواهد شد.)
 • داوطلبان  باید  فرم مشخصات فردی (پیوست۵)را تکمیل کرده و در روز مصاحبه به کارشناس مربوطه تحویل نمایند.
 • کارنامه قبولی و فرم ثبت در دانشگاه تهران (سامانه جامع آموزش)
نکات بسیار مهم:
 1. حضور درمصاحبه در روز و محل اعلامی الزامی است. شایان ذکر است، عدم حضور در روزهای اعلامی به منزله غیبت(انصراف) تلقی می شود.
 2. داوطلبان باید کلیه سوابق و مدارک علمی، آموزشی وپژوهشی و….خود را در دو عدد CD (لوح فشرده)ضبط و قفل نموده و به همراه اصل مدارک‏، در تاریخ مندرج در روز مصاحبه به همراه داشته باشند و در اختیار مسئولین مربوطه قرار دهند. (مسئولیت عدم قفل CD به عهده خود داوطلب می باشد).
 3. فقط و فقط به مدارکی که در روز مصاحبه ارائه شود، امتیاز تعلق خواهد گرفت. بدیهی است به مدارکی که پس از انجام مصاحبه ارائه شود، هیچگونه امتیازی تعلق نمی گیرد. 
 4. باتوجه به اینکه امتیاز دهی به اصل مدارک تحصیلی و آموزشی وپژوهشی و…تعلق می گیرد لازم است کلیه داوطلبان اصل مدارک را به همراه داشته باشند.
 5. هر موقع مشخص شود که داوطلب، حقایق را کتمان نموده یا واجد یکی از شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه سازمان سنجش آموزش کشور نمی باشد، در هرمرحله ای (شرکت درآزمون، مصاحبه، پذیرفته شدن، حین تحصیل در دانشگاه و….) بلافاصله از ثبت نام،شرکت در امتحان و یا ادامه تحصیل وی جلوگیری به عمل آمده و طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

شرایط و ضوابط عمومی تحصیل در پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران:

 1. داوطلبان جدول شهریه بصوذت علی الحساب به پیوست ۲ را ملاحظه نمایند.  قابل تاکید است که انصراف در هر زمان پس از ثبت نام نهایی نیازمند پرداخت تمامی مبلغ شهریه می باشد و شهریه پرداختی پس از انصراف در هر زمان عودت داده نمی شود.
 2. پرداخت شهریه در هر نیمسال تحصیلی الزامی است، حتی اگر دانشجو در مرخصی تحصیلی باشد.
 3. تحصیل در مقطع دکتری بصورت تمام وقت است.
 4. انتقال یا مهمان شدن پذیرفته شدگان این پردیس به سایر دانشگاه ها و پردیس/ دانشکده های دانشگاه تهران ممنوع می باشد. لذا در این خصوص درخواست های پذیرفته شدگان نهایی قابل بررسی نخواهد بود.
 5. ارائه مدرک زبان عمومی (با حد نصاب لازم طبق مصوبه شورای آموزشی دانشگاه تهران) هنگام ثبت نام الزامی می باشد. در غیر اینصورت دانشجو موظف به ارائه مدرک زبان عمومی تا قبل از آزمون جامع می باشد. ضمنٌا اعتبار مدرک زبان از تاریخ اخذ دو سال می باشد.
 6. در صورت قبولی، شروع به تحصیل داوطلب منوط به تائید صلاحیت عمومی وی از سوی هیأت مرکزی گزینش دانشجو می باشد.
 7. کلیه کلاس های درسی در طول ترم به صورت مرتب و هر هفته در پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران واقع در جزیره زیبای کیش برگزار می شود.

نحوه پذیرش دانشجو دکتری: 

۱- ارزیابی تخصصی و نظر کمیته برگزارکننده (۶۰-۰ امتیاز)

۱-۱-  ارزیابی تخصصی (۴۵ – ۰ امتیاز)

پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی دانشگاه تهران، به یکی از روش های ذیل صورت خواهد گرفت:

الف – مصاحبه علمی و احتساب امتیاز  نمرات دروس تخصصی مرتبط در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

ب- برگزاری آزمون کتبی از مواد آزمون اعلام شده در وبگاه معاونت آموزشی دانشگاه

۱-۲–  ارزیابی کمیته برگزار کننده  (۱۵-  ۰ امتیاز)

ارزیابی بر اساس  بررسی انگیزه فردی، حضور تمام وقت در دوره تحصیل، موضوع پژوهشی مورد علاقه برای رساله دکتری، تسلط به زبان و گفتار فارسی، کیفیت پایان نامه کارشناسی­ارشد و…. صورت می پذیرد.

۲-  ارزیابی سوابق آموزشی،  پژوهشی و فناوری: نحوه امتیازدهی این بخش با توجه به توضیحات ذیل و با رعایت سقف امتیازات مشخص­شده طبق تشخیص هیات ممتحنه بشرح ذیل  صورت می­گیرد:

۲-۱-  ارزیابی سوابق آموزشی (۲۰۰ امتیاز)

– معدل کل دوره متوسطه: از صفر تا ۲ امتیاز

– معدل کل دوره کارشناسی بر اساس کیفیت دانشگاه محل تحصیل:  از صفر تا ۸ امتیاز

معدل کل دوره کارشناسی‌ارشد بر اساس کیفیت دانشگاه محل تحصیل:  از صفر تا ۶ امتیاز

تسلط به زبان انگلیسی:  از صفر تا ۴ امتیاز

۲-۲- ارزیابی سوابق پژوهشی (۲۰-۰ امتیاز)

ردیف عنوان فعالیت و سقف امتیازات امتیاز هر عنوان
 

۱

مقالات پژوهشی داخلی و خارجی مرتبط با حوزه تخصصی و پایان نامه، چاپ شده/ دارای پذیرش چاپ (حداکثر دو مقاله) در مجلات معتبر و مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (بدون سقف)  

مقاله داخلی: از صفر تا ۲ امتیاز

مقاله بین­المللی: از صفر تا ۴ امتیاز

 

۲

تالیف و ترجمه کتاب­های تخصصی مرتبط با رشته تحصیلی

(رشته های علوم انسانی بدون سقف، سایر رشته ها حداکثر ۶ امتیاز)

ترجمه: از  صفر تا ۲ امتیاز

تالیف: از صفر تا ۴ امتیاز

 

۳

 

مقاله چاپ شده در مجموعه مقالات همایش­های علمی ملی و

بین­المللی مرتبط با تخصص (حداکثر ۱۰ امتیاز)

خلاصه مقاله داخلی: از صفر تا ۵/۰ امتیاز

خلاصه مقاله خارجی: از صفر تا ۱ امتیاز

مقاله کامل داخلی: از صفر تا ۱ امتیاز

مقاله کامل بین‌المللی: از صفر تا ۲ امتیاز

 

۴

اکتشاف، اختراع و برگزیدگی المپیادهای علمی به تائید مراجع ذیصلاح (حداکثر ۸ امتیاز) داخلی: از صفر تا ۳ امتیاز

بین‌المللی: از صفر تا ۵ امتیاز

 

۵

آثار هنری دارای ارزیابی ملی یا بین المللی برای رشته های هنر (بدون سقف) از صفر تا ۴ امتیاز
 

۶

 

تشویق­نامه­های علمی در سطح ملی و بین­المللی (حداکثر ۸ امتیاز)

ملی: از صفر تا یک امتیاز

بین المللی: از صفر تا ۲ امتیاز

حداکثر مجموع امتیازات پژوهشی: ۲۰ امتیاز

تبصره ١- امتیاز داوطلب در مقالات مستخرج از پایان­نامه و ارائه شده بصورت مشترک با استاد راهنما، بعنوان  نفر اول در نظر گرفته مى شود.

تبصره ۲- در صورتیکه مجموع امتیازات پژوهشی حداقل یکى از داوطلبان بیش از ۲۰ امتیاز باشد، حداکثر امتیاز کسب شده معادل ۲۰ در نظر گرفته مى شود و سایر امتیازات بر پایه آن تراز مى شود.

تبصره ٣- ترکیب هیأت ممتحنه متشکل است از: اعضای شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده زیر مجموعه پردیس‌ها و گروه زیرمجموعه دانشکده ‌ها و حداقل دو نفر از اعضای هیأت علمی به انتخاب شورای تحصیلات تکمیلی پردیس/ دانشکده که یک نفر از آنها نماینده معاون آموزشی پردیس یا دانشکده مستقل است. در هر صورت تعداد اعضای هیأت ممتحنه کمتر از ۵ نفر نخواهد بود.

تبصره ۴- نحوه امتیازدهی نویسندگان مقالات بر اساس شیوه نامه هیات ممیزه دانشگاه خواهد بود.

نکات مهم:

کسب  حداقل ۵۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز در این ارزیابی برای دوره روزانه و کسب حداقل ۴۰ امتیاز برای دوره نوبت دوم و پردیس های بین الملل و اقماری الزامی است.

 • حضور داوطلب مطابق برنامه زمان­بندی اعلام شده از طریق وبگاه دانشگاه تهران و یا پردیس/ دانشکده مربوطه در محل پردیس/دانشکده الزامی است. شایان ذکر است که عدم حضور در زمان­های اعلام شده به منزله غیبت و انصراف از داوطلبی دانشگاه تهران در واحد مربوطه تلقی می­گردد و برگزاری آزمون و یا مصاحبه مجدد برای داوطلبین غایب امکانپذیر نخواهد بود.
 • ارائه اصل مدارک‏ به مسئولین مطابق برنامه زمان­بندی اعلام شده توسط واحد مربوطه الزامی است.
 • کلیه مدارک مندرج در این دستورالعمل لازم است در تاریخ­های مقرر در سامانه دانشگاه به آدرس ut.ac.ir بارگذاری گردد. به مدارک ارائه­شده بعد از زمان­بندیهای اعلام شده از طریق وبگاه دانشگاه، هیچگونه امتیازی تعلق نمی­گیرد.
 • در پذیرش پردیس های بین المللی کیش و البرز، پس از ارزیابی تخصصی و بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی، از حائزین شرایط برای مصاحبه علمی دعوت بعمل خواهد آمد.

داوطلبان لازم است مبلغ۹۰۰۰۰۰ ریال (نه صد هزار ریال)  را از طریق درگاه الکترونیکی سامانه جامع آموزشی دانشگاه تهران به حساب شماره ۵۲۲۵۵۵۷۶۹۰ با شناسه ۱۱۳۰  نزد بانک ملت شعبه دانشگاه به نام  معاونت آموزشی دانشگاه واریز نمایند.

 

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. سجاد گفت:

  سلام و درود خدمت شما لطفا اگه ممکنه منو راهنمایی کنید رشته مدیریت ورزشی قبول شده ام و رتبه ام ۳۰۱ شده و در ۱۰دانشگاه پردیس و ۲۷ دانشگاه آزاد دعوت به مصاحبه شده ام به نظر شما چکار کنم ؟ مردد هستم و شهریه کدامیک کمتر است و مدرک کدامیک معتبرتره* باتشکر

 2. ثابت شد كه آزاد تهران بهتر از پرديس كيش تهرانه گفت:

  نمره کل حقوق جزا براى پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران ۳۴۴۸
  نمره کل حقوق جزا تهران مرکز ۴۱۰۵
  علوم تحقیقات ۴۰۶۴
  تهران شمال ۴۰۵۰
  تهران جنوب ۴۰۱۲
  این نمرات برابر است با : با نمرات نوبت دوم
  حالا باز جناب ( جغرافیا و برنامه ریزى شهرى ) میگن پردیس کیش بهتر است ؟! ثابت شد آزاد تهران بهتره

 3. ساسان گفت:

  با سلام و آرزوی موفقیت.
  دوستان جزییات مصاحبه پردیس البرز اعلام شده؟ یا کی اعلام میشه؟

 4. نسیم گفت:

  دوستان مدرک دیپلم ندارم باید چیکار کنم؟؟دانشگاه لیسانسم شهرستان بوده همکاری نمیکنن
  برام امکانپذیر نیست برگردم به شهری که دیپلم گرفتم
  چیکار کنم؟

 5. از علوم تحقيقات تهران به جغرافيا و برنامه ريزى شهرى گفت:

  پردیس کیش دانشگاه تهران تا همین چند سال پیش ، اگه اشتباه نکنم سال٩٣
  بدون آزمون ، دعوت به مصاحبه مى کرد و راحت قبول میشدید.
  ضمناً پردیس به معناى دانشکده نیست . ١- اگر دانشکده اى خارج از محوطه و و همچنین شهر دانشگاه مادر تشکیل شود به آن پردیس گویند. مانند پردیس البرز و پردیس فارابى. که البته باز اینها تحت نظارت دانشگاه مادر یعنى ((دانشگاه تهران UT)) اداره میشوند.
  ٢- اما اگر دانشگاهى کاملاً جداى از دانشگاه مادر و با سیاست هاى متفاوت و و در یک کلام خودگردان باشد،مى شود: مثلاً پردیس خودگردان دانشگاه علامه
  ٣- حال اگر این دانشگاه خودگردان ، بین الملل هم باشد(شهریه ویژه) مى شود: ((پردیس خودگردان بین المللى دانشگاه تهران)).
  ((میان ماه من تا ماه گردون )) (( تفاوت از زمین تا آسمان است )).

  • از علوم تحقيقات تهران به جغرافيا و برنامه ريزى شهرى گفت:

   مورد ٣ درست و کاملتر این بود :
   (( پردیس خودگردان بین المللى کیش دانشگاه تهران))

   • یلدا گفت:

    دوست عزیز نظر شما محترم است ولی هر کس با معیار های خود موسسه و دانشگاه خود را انتخاب میکند اگر شما با توجه به معیارتان دانشگاه ازاد را انتخاب کرده اید درست است
    ولی بنده هم حق انتخاب دارم
    شاید نقطه ضعف های پردیس کیش برای من قابل تحمل تر باشد تاشرایط دانشگاه ازاد
    به معیار هایتان احترم بگذارید و در ان تردید نکنید

    • یلدا گفت:

     البته من امیدوارم که اکثرا نظر شما را داشته باشند و منم بتوانم بارتبه ۲۹۰ و تراز ۴۱۰۰ رزومه خوب در پردیس کیش پذیرفته شم
     به امید موفقیت برای دوستان در موسسه مورد نظرشان

 6. یلدا گفت:

  دوستان چرا هیچ قسمت راجع به نمره پایان نامه و درجه اون چیزی ننوشته؟

 7. سلام گفت:

  پردیس ها شهریه بالاتر ومدرک بی ارزش تری را نسبت به دانشگاه ازاد دارن . اینو تو مصاحبه های استخدامی که داشتم متوجه شدم. .

  • یلدا گفت:

   این نظر وتفسیر شماست و قابل احترام است ولی من تصور شما رو ندارم بهتر است در این رابطه با اساتید با درجه دانشیار به بالا صحبت کنید راهنمایتون میکنند

 8. پروانه گفت:

  دوستان لطفا راهنمایی کنید
  کسی تو نسته پردیس کیش ثبت نام کنه ؟ من نتونستم وارد سیستم بشم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

 9. رضا به نيك پي گفت:

  سلام
  باید ببینیم هدف از دکترا خواندن چیست؟
  اگر صرفا گرفتن مدرک بدون سختی باشد خب در این صورت همه ما می دانیم کدام دانشگاه ها این سرویس را می دهند و جایگاهشان چیست.
  اما اگر می خواهیم دکتر با سواد شویم این دیگر فرق می کند اینجا. یگر عنوان و رتبه دانشگاه مهم است برخی به خاطر رقابت شدید در ورود به دانشگاه های برتر داخلی و ظرفیت بسیار کم دانشگاه های مذکور سختی را به جان می خرند و می روند به کیش یا اون سر دنیا در بهترین دانشگاه ها درس می خونن
  پس ملاک در دکترا برای کسی که به دنبال ارتقای علمی خود است ، کیفیت آموزشی و نام دانشگاه است و نه راحتی و در شهر خود ماندن و در هر دانشگاهی درس خواندن

 10. نيك پى به جغرافيا گفت:

  به نظر من اگر کسى بچه تهران است ، بهتر است واحدهاى تهران دانشگاه آزاد را برود تا پردیس کیش دانشگاه تهران. خیلى مهمه شخص در شهرى که ساکن است دانشگاه برود و اسیر رفت و آمدها نشود . در غیر اینصورت پردیس کیش خیلى هم خوب است.

 11. عطا گفت:

  سلام. مصاحبه کیش انجام میگیره?

 12. پروانه گفت:

  به نظرم هر کسی که تا این مرحله رو طی کرده و برای پذیرش دکترا اماده میشه قدرت تشخیص اینو داره که با توجه به شرایطش پردیس رو انتخاب کنه یا دانشگاه ازاد رو بنابر این بیایید به هم دیگر در جهت ثبت نام که مربوط به پردیس کیش هست کمک کنیم
  خودم این سوال برام مطرح هست که ایا پردیس کیش ازمون اختصاصی برای رشته خاصی دارد ؟یا نه فقط مصاحبه دارد ؟
  مثلا روانشناسی

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

   کلا دانشگاه تهران در همه دوره ها اعم از پردیس-روزانه و نوبت دوم-برای انجام مرحله دوم ابتدا سوابق آموزشی و پژوهشی را بررسی می کند-در صورت کسب امتیاز لازم از سوابق،از داوطلب مصاحبه تخصصی به صورت شفاهی یا در بعضی مواقع کتبی به عمل می آید.معدل دیپلم هم تأثیر گذار است-نوع دانشگاه قبلی-معدل کارشناسی و ارشد .سوابق علمی و ..

 13. فاضل گفت:

  با سلام
  لطفا یکی راهنمایی کنه
  من یه مقدار از مراحل ثبت نام رو انجام دادم ولی پرینت ثبت نام رو نگرفتم دوباره که به سیستم گلستان مراجعه کردم و کد شناسای رو دادم میگه بر اساس تاریخ فاقد اعتباره حالا چیکار باید کنم.

 14. علم گفت:

  من نمیدونم چرا برخی از افراد حتی گاهی واقعا بدون داشتن اطلاعات یا حتی کوچکترین تحقیقی اینقدر سعی دارن دوره پردیس را تخریب کنن، نگرانی شما چیست؟؟؟؟ کی قرار تو کشور ما به جای مقایسه با تست زنی به توانایی تحقیق و حل مسئله توسط دانشجو فارغ از دوره و دانشگاه توجه بشه. دوستان کمی دیدتان را باز کنین در همه جای دنیا به دنبال علم هستند نه دوره و دانشگاه چه بسیار دانشجویان فارغ التحصیل در دانشگاه های ایران که الان اعضای هیات علمی دانشگاه های عالی رتبه در آمریکا و اروپا هستند آیا از لحاظ رتبه دانشگاه های ایران با آنها قابل مقایسه است پس اگر صرفا باید به نام دوره یا دانشگاه توجه بشه امثال افراد مذکور هیچگاه نباید در آن کشورها هیات علمی میشدن.
  خواهشا دست از تخریب و نظر دهی بدون اطلاع و مغرضانه بردارید.

 15. پرديس كيش گفت:

  پردیس کیش اقامتگاه در اختیار دانشجویان می دهد که هزینه اش الان شبی ۵٠ هزار تومان است
  همچنین شهریه پردیس ترمی ٨ میلیون تومان برای دکتری رشته های علوم رفتاری و انسانی

 16. پرديس كيش گفت:

  در حال حاضر پردیس کیش اقامتگاه برای دانشجویان در نظر گرفته که شبی پنجاه هزار تومان هزینشه

 17. تجربه كيش گفت:

  من ارشد کیش بودم
  نکات مثبت :
  ١-کلاس ها هر ٢ هفته یکبار
  ٢- جو آرام و دانشجو کم ( به دور از هیاهو)
  ٣- اساتید خوب هستند
  ۴- کیش هم فاله هم تماشا
  نکات منفى:
  ١-شاید یکى دوبار با ١٠٠/٠٠٠ تومان هم بلیط رفت و برگشت گیرتون بیاد، اما میانگین بلیط رفت و برگشت ٣٠٠/٠٠٠ تومان بود ( گاهى ۵٠٠/٠٠٠)
  ( از آژانس هواپیمایى بگیرید که پرواز چارتر داشته باشد )
  ٢-هتل شبى ٢٠٠/٠٠٠ تومان ( میانگین )
  یعنى اگر چهارشنبه و پنجشنبه بخواهید کیش باشید و برگردید : پول هتل+هواپیما= ٧٠٠ – ٨٠٠ هزار تومان مى شود که + مخارج خورد و خوارک تا ١ میلیون تومان مى رسد.
  ٣-در ایام امتحان باید ١ یا ٢ هفته کیش باشید که با تور حدوداً ۴ یا ۵ میلیون تومان مى شود
  (از آژانس هواپیمایى تور بخواهید وگرنه جدا جدا خیلى مى شود )
  ۴- بعضى زمان ها که پیک تعطیلات مى شود قیمت ها نجومى مى شود که باید از رفتن به کیش و کلاس منصرف شوید

  در نهایت اینکه دوستان اگه بخواهید دانشجوى خوبى باشید و تمام کلاس ها را برید ١٠ میلیون تومان در یک ترم خرج شما خواهد شد که + ١٠ میلیون تومان شهریه مى شود = ترمى ٢٠ میلیون تومان / هر چند دکترى آموزشى ٣ ترم بیشتر نیست . موفق باشید

 18. پرديس كيش گفت:

  دکتر سعید آبادی معاون بین الملل پردیس فرد شاخصی در حوزه بین الملل کشوره ایشون در سازمان ملل یونسکو و رادیو و تلویزیون های بین المللی سوابق درخشانی دارن که مسئولیت توسعه وجه بین المللی پردیس کیشو به عهده دارن و تاکنون نیز موفق بودن

 19. پرديس كيش گفت:

  سلام
  من دانشجوی پردیس بین الملل دانشگاه تهران هستم
  پذیرش در پردیس رو واقعا سخت می گیرن
  اساتید اکثرا استاد تمام دانشگاه تهرانن پردیس برای هر روز تدریس یک میلیون به اونها میده به اضافه بلیط و هتل و …
  اساتید واقعا سخت می گیرن من برای دو واحد نزدیک به ١١ کار کلاسی انجام دادم آخرش استاد نسبتا راضی بود
  ساختمان پردیس و امکاناتش واقعا از خود دانشگاه تهران مجهزتره
  دو هفته ای یکبار رفتن به کیش برای کلاس واقعا لذت بخشه برای من که تمدد اعصابه
  ضمنا پرواز های تهران کیش به دلیل زیاد بودنش قیمتاش شناوره من با بیست هزار تومان هم رفتم
  پردیس کیش کیفیت و برند آموزشی دانشگاه تهرانو شدیدا مراقبت می کنه ظرفیت های خالی میمونه ولی دانشجو به هر قیمتی نمی گیره
  دکتری نیلی ماه پیش کیش بود و گفت برنامه های ویژه ای برای توسعه پردیس از لحاظ بین المللی شدن دارن الان پردیس نزدیک به ٢۵ دانشجوی خارجی داره که داره زیاد تر هم میشه
  دکتر خلیلی عراقی رئیس پردیس رئیس سابق دانشگاه تهرانه و یکی از اقتصاد دان های کشور و استاد بسیار سخت گیر

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

   سلام-پردیس دارای اعتبار مستقل و یا شخصیت حقوقی مستقل نیست مثل دانشگاه آزاد یا پیام نور و غیرانتفاعی..پردیس یک شعبه یا شاخه مثل نوبت دوم و روزانه است که در درون دانشگاه مادر ساماندهی می شود.هیات علمی و اساتید و بودجه و پرداخت حقوق اساتید توسط معاونت مالی و پشتیبانی دانشگاه تهران انجام میشه-اعبار مدرک پردیس عین روزانه است.تفاوت در شهریه است.شهریه پردیس دانشگاه تهران در آینده حذف می گردد و عنوان دوره آموزشی از روزانه شهریه پرداز به روزانه تغییر می کند.

 20. مازیار گفت:

  سلام یه سوال دارم یکی از دانشگاهها گفته ریزنمرات لیسانس رو بافرمت jpg تو یک فایل بفرستید.
  چطوری؟ اخه ۸ تا برگه رو که نمیشه تو یک فابل به فرمت jpg انجام داد.zip یا rar هم قبول نمیکنه چیکار منم؟

 21. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  من علاوه بر رتبه خوب-یک کتاب و دو مقاله داشتم و به همراه مصاحبه و سوابق علمی و پژوهشی خوب.که تونستم قبول شوم.

 22. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  این مطلب را عرض کنم که قبولی در پردیس کیش و پردیس البرز دانشگاه تهران واقعا سخته..قابل مقایسه با دوره های روزانه-نوبت دوم و پردیس دانشگاههای دولتی درجه ۲ و ۳ و ۴ دولتی-پیام نور-آزاد و ..نیست..

 23. رسول گفت:

  سلام آقا یا خانم با اسم جفرافیا و برنامه ریزی شهری. کاملا واضح است که هر کسی از هر چیزی که دارد باید دفاع کند.اگر لیبل دانشگاه تهران را روی هر دانشگاهی بزنند، حتی اگر این دانشگاه در آفریقا هم باشد، باز هم یکسری از دوستان، آن واحد دانشگاهی را با دانشگاه تهران مستقر در شهر تهران یکسان می دانند. آب و هوای شرجی و نامطلوب در کیش، هزینه های گران بلیط هواپیما، خرج سنگین زندگی در کیش و بسیاری از موارد دیگر، همگی دست به دست هم می دهند که اگر به جای لیبل دانشگاه تهران، عنوان دانشگاه MIT آمریکا هم روی این مکان آموزشی زده میشد، باز هم جز انتخاب های آخر بود. اگر همین پردیس آموزشی در خود شهر تهران بود، باز هم شما حاضر بودی هزینه های رفت و آمد به کیش را تحمل کنی؟ صد البته مشخص است که وقتی کسی نمی تواند در تهران و شهرهای خوب پذیرش شود، به سراغ راه های دور از جمله کیش می رود. این مساله اصلا قابل دفاع نیست، با احترامی که برای شما قائل هستم. موفق باشید.

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

   برادر برو تو گوگل جستجو کن پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران و سایت دانشگاه تهران،متوجه خواهید شد که بین پردیس کیش و دانشکده جغرافیا یا فنی دانشگاه تهران فرقی نیست.وقتی رئیس دانشگاه تهران می گوید در آینده شهریه دانشگاه تهران باید حذف شود منظورش پردیسها و نوبت دوم است.منظورش اینه که دانشگاه تهران دغدغه شهریه ندارد -کیفیت برایش مهم است.کارت دانشجوی ما با کارت دانشجویی روزانه یکی است.مقررات آموزشی ما با روزانه یکی است-مدرک ما با روزانه یکی است.دفاع لازم نیست.واقعیته-در ضمن کیش هم یکی از شهرهای توریستی ایران و جهان است.

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

   تحصیل در دانشگاه تهران افتخار است و تحصیل در جزیره زیبای کیش افتخار بیشتر.ضمنا پس از پایالن کلاسها یعنی ترم ۴ به بعد نیاز نیست دانشجوی دکتری برود کیش-مراجعه به پردیس مرکزی دانشگاه تهران در خیابان انقلاب کافی است.

 24. نيك پى به جغرافيا گفت:

  در رشته حقوق که مى دانم اینطور نیست
  استاد آشورى، استاد خالقى ، استاد آقایى نیا هیچگاه پردیس کیش نمى روند

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

   پردیسها که دانشگاه مستقل نیستند.هیئات علمی ندارند.استادهای رشته حقوق در همه پردیسها و نوبت دوم دانشگاههای کل کشور با روزانه یکی است.مگه کمبود استاد باشه.که از دانشگاه همتراز خود به صورت حق التدریس دعوت کنند.

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

   تا پارسال ظرفیت دانشگاه آزاد حداقل۱۵ نفر بود در همه واحدهایش.امسال وزیر علوم بهشون گیر داده آشفته شده اند و هنوز ظرفیتها را هم اعلام نکرده اند.حداکثر ظرفیتشون باید ۷ نفر باشه.مثل دولتی-

 25. نيك پى به جغرافيا گفت:

  دوست عزیز به فرض که همه ى اظهارات شما مبنى بر یکى بودن اساتید درست باشد،
  چه آینده اى در انتظار شماست ؟
  نگاه دانشجویان روزانه و اساتید به شما چگونه است ؟

  • کامران گفت:

   با این استدلال شما باید گفت نگاه دانشجویان ایرانی دانشگاه های اروپا و آمریکا و کانادا و … به دانشگاه تهرانی ها و تربیت مدرسی ها و …چه خواهد بود؟ اونم وقتی که حتی دانشگاه های مالزی هم چند صد رتبه از دانشگاه تهران ما در رنکینگ جهانی دانشگاه ها بالاترند! این صحبت ها بسیار سطحی و همه می دونیم بسیاری از دانشجویان دانشگاه های ایران چیزی از همتایانشان در دانشگاه های طراز اول کم ندارند محض اطلاع شما یکی از دوستان من که توفیقی در مسابقه تست زنی کنکور ما نداشت و نتونست روزانه قبول شه ( ولی پردیس دانشگاه هنر قبول شد) توانست از یکی از بهترین دانشگاه های آلمان در برلین پذیرش بگیره و الان در آلمان مشغول تحصیل است چون مقالات خوبی داشت و یک پروپوزال عالی ولی تو کنکور تستی ما برای استعداد و زبان وقت کم آورد و به قول شما پردیسی قبول شد که قراره روزانه ها و اساتید یه جوری نگاهشون می کنن!!!! اون پردیس نرفت چون تو آلمان پذیرش گرفت پس ملاک توانایی دانشگاه نیست رزومه علمی است فارغ از این صحبت ها گنگاه اساتید به دانشجویان در هر دوره و دانشگاهی به خروجی علمی اون دانشجوست و نه نام دوره ای که در اون تحصیل می کنه

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

   اساتید ما تایید کرده اند که وضعیت علمی شما در رشته برنامه ریزی شهری از دوره روزانه رایگان دانشکده جغرافیا بهتر است.این را جدی عرض می کنم.ما ۵ نفریم وهمگی کارشناسی و ارشدمون را از دانشگاههای سراسری گرفتیم-عنوان دوره پردیس کیش هم روزانه شهریه پرداز است.ولی سازمان سنجش به دلیل عدم تداخل و با دوره روزانه رایگان جزء پردیس خودگردان حساب می کنه-در اصل پردیس خودگردان نیست و ۱۰۰درصد دولتی است.شهریه پرداختی توسط دانشجو به حساب خرانه ملی می رود.

 26. نيك پى گفت:

  نکته : دوستان بارها دیده ایم که میگویند پردیس ها از همان اساتید دانشگاه مادر استفاده مى کنند . اما مطلبى را عرض مى کنم :
  ١-شما اگر در رشته اى دانشگاه تهران پذیرفته بشید ، در دوره کارشناسى یک سرى استاد خواهید داشت .
  ٢-اگر کارشناسى ارشد دانشگاه تهران هم قبول بشید ، اساتید بهترى خواهید داشت و دیگر آن اساتید دوره کارشناسى به شما تدریس نمى کنند
  ٣- حال اگر دانشجوى دکترى دانشگاه تهران شوید ، بهترین اساتید دانشگاه تهران که حداقل دانشیار هستند به شما تدریس مى کنند .
  جمع بندى : دانشجویان دکترى پردیس کیش از اساتید دوره کارشناسى دانشگاه تهران بهره خواهند برد (که استادیار هستند) و نه از همان اساتیدى که دوستان در خیابان انقلاب تهران در کلاس دکترى مى بینند .
  البته تمامى اساتید دانشگاه تهران عالى هستند و باید آرزوى خیلى ها تلمذ در محضر این اساتید باشد ، ولى روى سخنم با اون عده از دوستانى است که مى خواهند تفاوت هاى دانشگاه تهران و پردیس کیش دانشگاه تهران را اندک جلوه دهند

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

   عزیزان من دانشجو دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه تهران-پردیس بین المللی کیش هستم.اساتید ما دکتر پوراحمد که رئیس گروه جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران در خیابان انقلاب است..دکتر کرامت ا… زیاری استاد تما دانشگاه تهران-دکتر قرخلو استاد تمام دانشگاه تهران-دکتر زنگنه استاد تمام دانشگاه تهران-دکتر مقیمی استاد تمام دانشگاه تهران و رئیس دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران-کدامها استادیارند؟برید تحقیق کنید..اساتید دکتری و ارشد دانشگاه تهران در دانشکده جغرافیا که رشته جغرافیا در پردیس کیش و البرز را هم شامل می شود.همگی یکی هستند..هیچ تفاوتی ندارند.حتی دانشجویان پردیس البرز و روزانه و شبانه همگی تو دانشکده جغرافیا در خیابان انقلاب درس میخونند.ما برای همه کارهای آموزشی-اداری-درمانی-خدماتی -تسهیلاتی به دانشگاه تهران مراجعه می کنیم.اصلا سامانه دانشگاه تهران برای همه پردیسها و دانشکده ها یکی است تحت عنوان سامانه جامع دانشگاه تهران-

 27. رسول گفت:

  شما فکر می کنید چون اسم دانشگاه تهران در عنوان واحد ذکر شده، بنابراین از همه لحاظ با دانشگاه تهران پایتخت برابر است. عرض کردم، خودتان را گول نزنید. دانشگاه تهران چندین پردیس دارد که ممکن نیست همگی از لحاظ استاد و کیفیت برابر باشند. در مقطع کارشناسی ارشد شهریه پردیس کیش حدودا ۲۵ میلیون تومان است که در سایر دانشگاه ها از جمله پیام نور، غیر انتفاعی، دانشگاه آزاد و حتی دوره شبانه بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان است. تا به حال به این فکر کردید که چرا شهریه پردیس کیش دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد تقریبا دو برابر سایر دانشگاه های ایران است؟ چون این واحد دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد مخصوص کسانی است که هیچ جا قبول نمی شوند و به عنوان آخرین گزینه می توانند با پرداخت دو برابری شهریه، مدرک کارشناسی ارشد بگیرند. با چه دلخوشی؟ چون اسم دانشگاه تهران در عنوان واحد ذکر شده. همین واحد دانشگاهی به جذب دانشجوی دکتری هم پرداخت. اما باز هم وضعیت همان است. بعضی از دوستان چون عبارت دانشگاه تهران را می بینند می گویند که دیگر تمام شد، این دقیقا همان دانشگاه تهران است. بین فامیل و دوستان هم می گویند دانشگاه تهران قبول شدیم، معتبرترین دانشگاه ایران. باز هم عرض می کنم، خودتان را گول نزنید.

  • به رسول گفت:

   بحث اصلا ارشد نیست بحث دکتری است.
   سالهاست ارشد پولی مثلآزاد و غیرانتفاعی و پیام نور و پردیسها و شبانه بدون کنکور است حتی خیلی از واحدهای دانشگاه آزاد با کمبود متقاضی در مقاطع ارشد مواجه هستند و به اصلاح با صندلی خالی مواجه هستند.

  • علی گفت:

   بحث کارشناسی ارشد نیست مساله دکتری مهم است
   واقعا الان کارشناسی ارشد غیر از روزانه ها همگی بدون کنکور هستند.
   حتی خیلی از واحدهای آزاد و پیام نور با کمبود متقاضی برای ارشد مواجه هستند.

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

   شما از کجا خبر دارید؟اولا شهریه مقطع دکتری دانشگاه تهران در پردیس کیش .البرز و نوبت دوم تقریبا برابره-دوما افزایش شهریه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به سبب اعتبار بالای مدرک دانشگاه تهران-کیفیت آموزشی بالا-امکانات-تجهیزات آموزشی-تبادل دانشجو با کشورهای خارجی و …است.حالا دانشگاه آزاد و پیام نور و غیر انتفاعی چه امکاناتی دارند که شهریه زیاد هم می گیرند!!!!!!!!!!!!!!سوما قبولی در پردیس کیش دانشگاه تهران از روزانه دانشگاه سطح ۲ سخت تره-بخصوص در مقطع دکتری.من یکی از دوستام همزمان علوم تحقیقات تهران و پردیس کیش و شبانه مشهد قبول شد و پردیس کیش دانشگاه تهران را ترجیح داد.

   • علی گفت:

    دوست ارجمند بعضی خواب پذیرش در بهترین دانشگاه کشور را هم نمی توانند ببینند سم پاشی می کنن
    به نظر من مدرک پردیس زابل خیلی با ارزش تر از مدرک علوم تحقیقات تهران می دانم زیرا ظرفیتها در دانشگاه های دولتی واقعا محدود است.

    • نيك پى به على گفت:

     ظرفیت علوم تحقیقات و واحدهاى تهران از پردیس ها کمتر است
     شما هم ان شاء الله روزى در علوم تحقیقات تهران قبول خواهید شد.
     تلاش کنید ، همه چیز شدنى است . بستگى به اراده قویتان دارد

  • کامران گفت:

   بحثی که در مورد ارشد پردیس ها عنوان کردید در مورد دکتری صدق نمی کند چون شهریه دکتری پردیس ها از آزاد کمتر و تقریبا با نوبت دوم برابر است بنابراین اکثر داوطلبان پردیس دانشگاه های تهران را که در تهران قرار دارند به آزاد و بسیاری از دانشگاه های درجه دو و سه شهرستان ترجیح می دهند ولی در مورد پردیس کیش بخاطر دوری و هزینه های جانبی زیاد اولویت بعدی پس از پردیس های موجود در تهران و آزاد تهران است ولی باز تاکید می کنم که یک دانشجوی دکتری بخصوص در پردیس ها مطابق آیین نامه دکتری وزارت علوم فارغ التحصیل خواهد شد و کسی نمی تواند سطح علمی او را زیر سوال ببرد و کارنامه علمی پژوهشی او ملاک قضاوت سطح سواد تخصصی اوست

   • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

    اعتبار پردیسهای دانشگاه تهران و همه دانشکده های دانشگاه تهران برابره-اگه کسی کمتر کیش می رود به خاطر هزینه سفر و اقامت و …است.نه اعتبار پردیس-تاز پردیس کیش بین الماللی هم هست و از پردیس البرز در سطح جهانی مهمتر است.

 28. مالی گفت:

  فقط یک مثال می آورم که کم و بیش در تمامی رشته ها قابل مشاهده است
  در رشته ما دانشگاه آزاد در ۲۸ رشته محل امسال پذیرش دکتری دارد و اعلام نکرده در هر واحد چند نفر را پذیرش می کند پارسال با دوبار تکمیل تا بیست نفر نیز پذیرش داشته است
  اما ظرفیت دیگر دانشگاه ها ایران شامل( روزانه، شبانه، پردیس و پیام نور) در رشته مالی تنها هجده نفر است.
  با یک ضرب و تقسیم ساده به این نتیجه می رسیم که آزاد در بین بیست برابر تا سی برابر کل دانشگاه های دیگر پذیرش دکتری دارد.

 29. مینا گفت:

  ما سی هزار تومان برای بررسی صلاحیت از طریق سنجش پرداخت کردیم. ۹۰ هزار تومان دیگه چیه ؟؟ چه کاسبی راه افتاده است. باید دوباره پرداخت کنیم.مردیم از این همه خوشی

 30. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  این هم نکته آخر—که عرض کنم سیاست وزارت علوم مبنی بر این است که دوره نوبت دوم در آینده حذف شود.الان در بعضی دانشگاهها در مقطع دکتری فقط روزانه و پردیس می گیرند.نوبت دوم را حذف کرده اند.مثل دانشگاه شیراز-شهید بهشتی تهران-علامه طباطبایی-اصفهان-خوارزمی-علم وصنعت هم ذر حال حذف هستند.شهریه نوبت دوم و پردیس در اکثر دانشگاهها یکی شده و جالب اینه که در دانشگاه اصفهان امسال شهریه پردیس از شبانه کمتر شده.این به معنی ارزش و اعتبار پردیس دانشگاههاست.و پیش بینی می شود در آیند همه دانشگاهها به صورت پردیس دانشجو جذب کنند و حتی آموزش رایگان هم حذف شود.

 31. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  نمره زبان قابل قبول برای دانشگاه تهران که شامل پردیس کیش نیز می شود از ۱۰۰ امتیاز ۶۰ امتیاز می باشد.این در حالی است که بعضی دانشگاههای دولتی نمره ۵۰ را قبول دارند و دانشگاه آزاد یا پیام نور که حسابش جداست!!حتی دانشگاه تهران یا زیر مجموعه هایش از جمله پردیس کیش،مدرک زبان دانشگاه شیراز و مشهد را قبول ندارند..حالا این داوطلبان عزیز دانشگاه تهران را با واحدهای دانشگاه آزاد مقایسه می کننند.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 32. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  به طور کلی پردیسهای دانشگاه تهران در حد روزانه هستند و حتی قابل مقایسه با روزانه دانشگاه سطح ۳ و ۴۴ نیست…

 33. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  اعتبار مدرک دانشگاه تهران از همه دانشگاهها بالاتره به دلیل اینکه اولین دانشگاه ملی ایران بوده و هست.سطح علمی بالاتری داره-قبل از وزارت علوم تاسیس شده-پس نباید دانشگاه تهران را با دانشگاه آزاد مقایسه کرد.فرق نمیکنه پردیس بین المللی کیش یا پردیس فارابی یا دانشکده علوم و همه دانشکده ها و پردیسهای دانشگاه تهران-اعغتبارشون یکی است.به همگی مدرک رسمی دانشگاه تهران داده می شود..و در نهایت عرض شود که اعتبار دانشگاه تهران در سطح بین المللی به پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران،مربوط است به سایت پردیس کیش دانشگاه تهران مراجعه کنید متوجه خواهید شد.

 34. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  من خودم دانشجو دکتری پردیس کیش دانشگاه تهران هستم-به خدا قسم استاد مون گفت دانشجویان ورودی ما در رشته خودمون،دراین پردیس دانشگاه تهران از روزانه دانشگاه تهران بالاترند.ما ۵ نفریم-همگی ارشدمون از دانشگاههای سطح یک دولتی گرفتیم.هیچ کدام از ما ارشد را از دانشگاه آزاد یا پیام نور و حتی دانشگاه دولتی سطح ۲ و پاین تر. نگرفتیم-همگی تهران-علم وصنعت-شیراز-مشهد-هستیم.

  • نيك پى گفت:

   بالاخره اعتراف کردید جناب جغرافیا که دانشجوى پردیس کیش هستید
   هر چند از سنگى که به سینه مى زنید و فشارى که بر شما قابل مشاهده است ، کاملاً معلوم بود . اما بارها شما به دوستان گفته بودید که دانشجوى کیش نیستید

 35. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  شهریه پردیس کیش دانشگاه تهران برابر با نوبت دوم…ترمی هم ۲ و نیم شهریه تحصیلی می دهند و سالی هم ۱۰میلیون تومان وام بدون سود برای کمک هزینه تحصیلی.

 36. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  به نحوه پذیرش پردیس کیش دانشگاه تهران مراجعه کنید در سطر بالا که توضیح داده شده حداقل امتیاز لازم به عنوان حدنصاب برابر با ۴۰درصد امتیاز کل مصاحبه و سوابق و آزمون کتبی است علاوه بر رتبه سازمان سنجش…برای شبانه و پردیس البرز هم ۴۰ درصد است و برای روزانه رایگان ۵۰ درصد است..پس انصافا این وضعیت سخت قابل مقایسه با دانشگاه سطح ۲ دولتی نیست.چه برسه به دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات تهران.!!!!!!!!!!!!!!عجیبه!!!!!!!!!!!!!

  • نيك پى گفت:

   اولاً کسانى علوم تحقیقات تهران مى روند که تهران و بهشتى قبول نمى شوند
   اما کسانى کیش مى روند که هیچ جا قبول نمى شوند.
   درثانى ما حداقل هیأت علمى در دانشگاه آزاد میشیم
   شما پردیس کیش هاى تهران ، کجا هیأت علمى میشید ؟ حتى آزاد هم نمیشید.
   آیا خود دانشگاه تهران شما را تحویل میگیره؟ یا نه فقط پول از شما میگیرند ?
   فارغ التحصیلان دکترى از پردیس کیش رو نه دانشگاه تهران و دیگر دانشگاههاى دولتى آنان را به خدمت میگیرند و نه دانشگاههاى شهرستان آزاد از شما استفاده میکنند .

   • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

    دانشجویان پردیس کیش و البرز دانشگاه تهران جدا از سایر پرددیسهای دولتی هستند..دانشگاه آزاد علوم تحقیقات که سنبل همه واحدهای آزاد است با حدنصاب ۲۰ قبول شده-اما من که پردیس کیش دانشگاه تهران دکتری قبول شدم-حدنصابم۵۲بوده است.یعنی حدنصاب روزانه دانشگاه تهران را هم کسب کردم .اما بر حسب بالاترین امتیاز فضلی در بین داوطلبین بالاخره جزئ ۴ نفر روزانه نشدیم ولی جزء۵نفر پردیس شدیم

 37. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  دانشگاه تهران چند پردیس دارد۱-پردیس بین المللی کیش-۲- پردیس فارابی ۳- پردیس ابوریحان-۴-پردیس البرز-۵-پردیس علوم-۶-پردیس فنی…این پردیسها همگی دانشجوی دوره روزانه-روزانه شهریه پرداز و نوبت دوم می گیرند-پردیس کیش دانشجوی دوره روزانه شهریه پرداز می گیرد-عنوان دوره روزانه شهریه پرداز است.پردیسهای فارابی و علوم و ابوریحان وفنی هم روزانه رایگان و نوبت دوم می گیرند.پس همه پردیسهای مزبور زیر مجموعه دانشگاه تهران هستند و همان دانشگاه تهران است-

  • نيك پى گفت:

   همچین عنوانى نداریم : دوره روزانه شهریه پرداز !!!
   شما دفترچه رو ببین ٣ عنوان هست
   ١- روزانه
   ٢- نوبت دوم
   ٣- پردیس خودگردان
   دانشگاه مازندران – بابلسر هر ٣ دوره را دارد.
   حالا شما باز هم بگو پردیس کیش ………….

 38. پوريا به رسول گفت:

  نه تنها پردیس کیش بلکه تمام پردیس های دانشگاه های دولتی بر ازاد برتری دارند،چرا؟دلیلشو همه میدونن چون یکی از دانشکده های مادر هستن،چون اساتید هیئت علمی همون دانشگاه تدریس میکنن،چون مدرک همون دانشگاه رو میگیرن ،شما جایی که اساتید هیئت علمی دانشگاه های دولتی تدریس میکنند با ازاد مقایسه نکنید!موفق باشید.

 39. رسول گفت:

  دانشگاه آزادهای تهران و گاها برخی کلان شهرها به پردیش کیش برتری دارد. مخصوصا از نظر هزینه. در ثانی آب و هوای کیش بسیار شرجی است و به شخصه خودم نتوانستم بیشتر از چهار روز در آنجا دوام بیاورم. باز هم تکرار می کنم. فقط برای ساکنین کیش مناسب است.

 40. رسول گفت:

  به طور کلی هیچ یک از پردیس ها با دوره روزانه برابر نیستند. کسانی که نتوانسته اند در دوره های روزانه و شبانه پذیرفته شوند، خودشان را گول می زنند و می خواهند مدرک پردیس خودشان را برابر با روزانه نشان دهند. پردیس کیش دانشگاه تهران فقط به درد اهالی ساکن کیش می خورد. به هیچ وجه برای دیگران به صرفه نیست. اگر نگاهی به شهریه پردیس کیش در مقطع کارشناسی ارشد با سایر موسسات داشته باشید، متوجه خواهید شد که پردیس کیش صرفا برای کسانی است که راه به هیچ جا ندارن و به عنوان آخرین گزینه به سراغ آن می روند.

  • کامران گفت:

   دقیقا منظور از برابر نبودن ارزش یک دوره با دوره دیگر در دکتری چیست؟ بله ابن حرف درست است که برای تحصیل در دانشگاه های معتبر اولویت نخست روزانه رایگان سپس شبانه و بعد پردیس است ولی به چند نکته باید توجه کرد اول اینکه آیین نامه آموزش دکتری در دانشگاه های معتبر برای تمام دوره ها اعم از روزانه یا پردیس یکسان است یعنی دانشجوی دکتری پردیس دانشگاهی مثل تهران مدرس بهشتی و … باید مانند بقیه تا امتحان جامع نمره حد نصاب آزمون زبان را بیاورد و همینطور در امتحان جامعی که برای همه دوره ها یکسان و یکپارچه برگزار می شود شرکت کند و تا قبل از دفاع نیز باید حداقل دو مقاله علمی پژوهشی با isi ارایه دهد تا مجوز دفاع صادر شود مطلب دوم آنکه پردیس ها هیات علمی مستقلی ندارند و همان هیات علمی دانشگاه مادر در پردیس ها تدریس می کنند فقط در دانشکده یا پردیسی متفاوت با عنوان کمپ بین الملل کلاس ها برگزار می شود شهریه پردیس ها هم به خصوص امسال تفاوت بسیار کمی با شبانه ها دارند و بعضا کمتر از واحدهای دانشگاه آزاد در تهران تمام می شوند و مدرکشان هم مدرک صادر شده توسط دانشگاه مادر با قید پردیس بین الملل و مورد تایید وزارت علوم است بنابراین فقط تلاش و مطالعه خود دانشجو ملاک کیفیت تحصیلش خواهد بود چون سایر شرایط آموزشی برابر است. ملاک تفاوت دوره ها و دانشگاه ها با هم در دوره دکتری خروجی علمی است و این خروجی رتبه قبولی در فلان دوره یا معدل بالا یا حتی نمره پایان نامه نیست بلکه رزومه پژوهشی است( مقالات پژوهشی مستخرج از پایان نامه) این ملاک کیفیت علمی یک فارغ التحصیل دکتری است و همچنین یکی از ملاکهای گزینش هیات علمی
   در پایان باید در نظر داشت که گزینش در دوره دکتری با سیستم اشتباه کنکور تستی در ایران بسیار رقابتی و میلیمتری است من وقتی به تفاوت تراز دوره روزانه با پردیس را در رشته خودم هنر نگاه می کنم تفاوت در کمتر از ۵ یا ۶ تست تخصصی یا کمتر از ۱۰ تست عمومی است پس تفاوت کیفی فاحشی وجود ندارد چون اساسا مسابقه تستی ملاک استانداردی برای سنجش سطح سواد نیست از سوی دیگر ملاک های دیگری نیز در انتخاب داوطلبان موثر است بعضی که مشکل پرداخت شهریه ندارند علی رغم رتبه مناسب، پردیس های دانشگاه های تهران را به روزانه های شهرستان ترجیح می دهند و همینطور پردیس های تهران را به آزاد تهران ترجیح می دهند بخاطر تعداد دانشجوی بسیار کمتر و اساتید بهتر و مدرک وزارت علوم بنابراین ملاک برابر بودن یا نبودن دوره ها به خروجی علمی و رزومه پژوهشی فارغ التحصیلان دانشگاه ها وابسته است و نه تفاوت اندک در رتبه قبولی در کنکوری تستی

   • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

    سلام.بسیار عالی و مختصر فرمودید.من خودم با وجود رتبه زیر ۲۰ و با رزومه قوی .میتونستم روزانه دانشگاههای سطح پایین تر قبول شوم.ولی به خاطر اعتبار بین المللی دانشگاه تهران و اهمیت این دانشگاه در سطح کشور،اولویت انتخاب اصلی روزانه-نوبت دوم و پردیس دانشگاه تهران و روزانه دانشگاه شهید بهشتی و روزانه تربیت مدرس بود-ولی در نهایت پردیس کیش و پردیس البرز قبول شدم.باز ترجیح دادم جهت تنوع و ارتقای کیفی در سطح بین المللی با توجه به شرایط جزیره کیش در سطح جهانی،پردیس کیش را انتخاب کرددم

 41. رسول گفت:

  به هیچ پردیس کیش قابل مقایسه با دانشگاه تهران نیست. لطفا خودتان را گول نزنید

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

   پردیس کیش دانشگاه تهران یعنی چی؟خودت تفسیر کن.نمی گویند پردیس کیش دانشگاه آزاد که با واحدهای دانشگاه آزاد مقایسه می کنید؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

 42. یلدا گفت:

  سپاس از همه بزرگواران.من دو مقطع دانشگاه تهران خوندم ولی دانشگاه ازاد تدریس میکنم.فکنم اگه ازاد دعوت شدم و قبول شدم.‌‌‌…تو شرلیط من…ازاد مناسب تر باشه تا پردیس کیش.تشکر .الهی شما عزیزان دانشگاه های خوب که دلتون میخواد قبول شید.از ما که گذشت قبولی در دانشگاه سراسری.وقت بخیر .بااحترام

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

   اینکه ما بیایم اعتبار یک دانشگاه معتبر را در یک فضای مجازی خورد کنیم،کار درستی نیست..و این که بخواهیم اعتبار دانشگاه آزاد را نادیده بگیرم کار درستی نیست!!!!!!!!!چون در دانشگاه آزاد هم نخبگان خوبی هست…موضوع ما مقایسه نحوه پذیرش -ظرفیت-نحوه گزینش-کیفیت آموزشی-اعتبار ملی و بین المللی دانشگاه-قدمت دانشگاه-تراز علمی دانشگاه-و پذیرش عمومی دانشگاه در بین مردم و .. است.از نظر این شاخصها میتوان نتیجه گرفت که دانشگاه تهران اولین دانشگاه است و پردیس کیش هم تابع دانشگاه تهران است..پس چرا شک می کنید!!!!!

 43. به مدیر علی گفت:

  دانشگاه تهران قدیمی ترین و نزدیک نود سال قدمت دارد و مدرک آن حتی دورافتاده ترین جاها مثل کیش هم قبولیش عالی است.
  و اساتید آن بهترین اساتید ایران هستند و مدرک آن برای سراسر دنیا معتبر و جذاب است.
  و حتی من شنیدم مدرک دکتری تهران و شریف و امیرکبیر نیازی به مدرک زبان برای کار در خارج ندارند
  در رابطه با هیات علمی هم قطعا دانشگاه ها دوست دارند بهترینها را جذب کنند تا اعتبار خودشان بالا برود.

 44. منا گفت:

  سلام بنظرتون من با یه مقاله کنفرانسی ممکن هست جایی روزانه قبول بشم

  • مهسا گفت:

   سلام
   در مصاحبه مؤلفه های مختلفی مطرح هست شامل سوابق آموزشی، پژوهشی و همینطور عملکردتون در مصاحبه.
   در صورتی که در هر بخش ضعف دارید، بهتره با تلاش برای کسب حداکثر امتیاز در سایر بخش ها، ضعفتون رو در اونها جبران کنید.
   اساتید هم عموما مجموع عوامل رو در نظر میگیرن. البته گاهی هم ممکنه پیش بیاد که اساتید داشتن مقاله براشون مهم باشه و در صورت نداشتن، رد کنن داوطلب رو. اما به هر حال این موضوع عمومیت نداره و سال های گذشته داوطلبانی با رزومه محدود تونستن دانشگاه های خوب قبول بشن.

 45. مدیر علی گفت:

  من زنگ زدم پردیس کیش گفتند پردیس تو مدرک قید میشه منم منصرف شدم مدیریت دولتی رو بااین همه هزینه برم .آزاد بهتره میرم آزاد.

  • پوريا گفت:

   بنده امسال تا دلتون بخواد روزانه و شبانه دعوت به مصاحبه شدم،از سر تعصب صحبت نمیکنم،و اصلا رشته ما رو امسال پردیس نگرفت،ولی در رابطه با صحبت شما،فک نمیکنم خودتون هم متوجه چیزی که گفتید باشید!الان مدرکی که دانشگاه تهران و دولتی صادر میکنه بدتر از ازاده!حالا تو مدرک بزنه دانشکده پردیس دانشگاه تهران!

   • پوريا گفت:

    پردیس در اصطلاح موقعی استفاده میشه که یه قسمتی از دانشگاه در مکانی دیگه ساخته میشه،حتی خیلی از دوره های روزانه هم برخی از پذیرفته شده ها رو میفرستان در دانشکده هایی خارج از محیط دانشگاه ،اخرشم تو مدرکشون میخوره مثلا پردیس فارابی،یا مثلا دانشگاه مالک اشتر شعبه هایی تو شیراز و غیره داره،که میخوره پردیس فلان…

    • كيش گفت:

     خب دیگه اینم تو مدرکش میخوره : پردیس کیش ….
     و این دوستمون هم گفت خوشش نمیاد .
     دیگه چرا به این دوستمون خرده میگیرید ؟! نظرشون رو گفتند.

   • مدیر علی گفت:

    من متوجه حرفت نمیشم .”الان مدرکی که دانشگاه تهران و دولتی صادر میکنه بدتر از ازاده!” یعنی چی؟میدونی داری چی میگی؟دانشگاه تهران برترین دانشگاه ایرانه.از نظر هزینه ای هم فکر کنید دانشگاه آزاد خیلی بهتر از پردیس کیشه با پروازهای هرهفته به اونجا.

    • پوريا گفت:

     بله پردیس هم یکی از دانشکده های دانشگاه مادر هست و توسط دانشگاه مادر صادر میشه!کسی که از روزانه دانشگاه تهران میزنه بیرون با کسی که از پردیس خارج میشه از لحاظ علمی شرایط یکسان داره!چون اساتید هردو با هم مشترکن

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

   پردیس بین المللی کیش شهرت جهانی داره.در مدرک عنوان پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران قید میشه.عنوان دوره هم روزانه شهریه پرداز است-اصلا میدونی پردیس یعنی چی؟مجموعه چند دانشکده را پردیس می گویند..پردیس علوم-پردیس فنی- جزء پردیس مرکزی دانشگاه تهرانند و دوره آن هم روزانه و نوبت دوم هست.اونها هم قید می شود به این شکل ابتدا عنوان دانشگاه تهران-سپس عنوان پردیس علوم-یا پردیس بین المللی کیش–آ

 46. الهام گفت:

  پردیس کیش ازمون کتبی هم داره یا فقط مصاحبه هست؟
  دوستان گفتن مدارک که بفرستین از بین دانشجویان دانشجو میگیرن یا مصاحبه میکنن برای گزینش دانشجو؟؟؟

  • پوريا گفت:

   دوست عزیز از بین افرادی که تراز رو اوردن و دعوت به مصاحبه شدن،بعد از ارسال مدارک از طریق سامانه گلستان،افراری که حائز شرایط مد نظر هستند،دعوت به مصاحبه میشوند.

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

   شما بهتره برید دنبال دانشگاه آزاد.پردیس کیش قبول نمی شوید..البته ببخشید.!!!!!!!

 47. Hossein Abazari گفت:

  با سلام و احترام
  دوستان بنده از پردیس دانشگاه تبریز و صنعتی اصفهان دعوت به مصاحبه شدم در رشته طراحی جامدات (مکانیک)،و احتمالا از دانشگاه ازاد قزوین و تاکستان نیز دعوت شم،با توجه به اینکه تمامی مدارک دریافتی بنده (ارشد و کارشناسی )از دانشگاه ازاد بوده هست،الان به نظر شما بنده دانشگاه ازاد رو انتخاب نمایم برای ادامه تحصیل یا پردیس تبریز و اصفهان رو ،ضمنا ساکن تبریز نیز می باشم

  • پوريا گفت:

   دوست عزیز،کامنت های زیادی همینجا گذاشتم امیدوارم کمکتون کنه،هم رشته هستیم من گرایش ارتعاشات هستم،
   دانشگاه صنعتی اصفهان مهد رشته های فنی بخصوص مکانیک هست و به شدت سخت گیر همینطور دانشگاه تبریز اسمشم کاملا بیان کننده همه چیز هست !اگه قصد تلاش دارید و دنبال یادگیری هستید این دانشگاه ها رو انتخاب کنید،در ضمن این دانشگاه ها شرکت کننده زیاد دارن،و برای پذیرش کار راحتی پیش رو ندارید،میتونید شرکت کنید مصاحبه ها رو اگه پذیرفته شدید!نتایج ازاد هم که جداست و اگه اونجا هم پذیرفته شدید ،شهریور برا ثبت نام انتخاب کنید!

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

   هر دو مقطع از دانشگاه آزاد،برای دانشگاه دولتی قابل پذیرش نیست..به دانشگاه آزاد فکر کنید.

 48. پوريا گفت:

  کسانی که پردیس کیش رو انتخاب میکنن،دقت کنن وضع مالی شون خوب باشه!از دو جهت نیازه؛
  ١-هزینه زندگی و پرواز برا کیش زیاده!
  ٢-وقتی میخواید برید دانشگاه،ورودی دانشگاه فقط ماشین های خارجی دانشجو ها رو میبینید،یه وقت بعدا باعث حسرت نشه!

 49. یلدا گفت:

  من علی رغم شرایط علمی خوبم فقط برای پردیسها دعوت شدم.شاید بخاطر چند تست اشتباه.ایا شما بزرگواران مطمینین کلاسها در کیش برگزار نمیشه و در تهران برگزار میشه؟من دانشگاه حق التدریسی تدریس دارم گروه هنر.شنیدم مدرکش جهت هیات علمی شدن مورد تایید نیست.اگر بزرگواری اطلاعات جامع دارند ممنون میشم بفرمایند.بااحترام

  • پوريا گفت:

   تو کیش برگزار میشه !نمیتونید به هیچ جا انتقالی بگیرید،متن بالا رو هم بخونید خودشون توضیح دادن!یکی از دانشکده های دانشگاه مادر هست و مدرکش کاملا معتبره،

  • پوريا گفت:

   دوست عزیز ،برای هیئت علمی شدن تمام مدارک مورد تایید وزارت علوم که از طریق کنکور سراسری برگزار می شود معتبر است،بحث هیئت علمی شدن یه مقوله جداست،میبینید که اکثر رشته ها دکتری اشباع شده است،من دانشگاه دولتی سراغ دارم که از اعضا هیئت علمیشون یه مقطع دانشگاه ازاد بودن،دانشگاه دولتی سراغ دارم اعضا هیئت علمیشون دکتری پردیس بودن(به شخصه دو دانشگاه رو میشناسم)،دانشگاه دولتی سراغ دارم عضو هیئت علمیش لیسانس و ارشد ریاضی کاربردی خونده و دکتری مکانیک و عضو هیئت علمی مکانیک شده!یعنی کسی دیگه نبوده که هر سه مقطعش مکانیک باشه و هیئت علمیش کنن؟
   همه دانشگاه مورد تایید وزارت علوم برا هیئت علمی شدن معتبره،بستگی به ارتباط شما با مسئولین و اعضا هیئت علمی گروه مربوطه بخصوص رئیس و مدیر گروه دانشکده مربوطه و … داره!

  • پوريا گفت:

   یه نکته هم اشاره کنم که درسته تراز پردیس فلان دانشگاه رو اوردید،فک نکنید از الان قبولید،چه بسا دوستانی که مصاحبه شرکت کردن قبول نشدن و حتی پارسال که بنده نتایج دانشگاه ها رو میدیدم ،خیلی از دانشگاه ها ظرفیت پردیسشون رو هم خالی گذاشتن،چون دانشجو حدنصاب مصاحبه علمی رو نیوردن

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

   کلاسها به صورت سه ترم و دو هفته در میان در کیش برگزار می گردد.پس از پایان کلاسها،آزمون زبان-جامع -رساله و …در دانشکده های مربوطه دانشگاه تهران میتونید ادامه بدید.هیچ فرقی نمی کنه شما تهران دفاع کنید یا کیش .همش دانشگاه تهرانه.

 50. پروانه گفت:

  دوستان این یعنی چی؟

  در پذیرش پردیس های بین المللی کیش و البرز، پس از ارزیابی تخصصی و بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی، از حائزین شرایط برای مصاحبه علمی دعوت بعمل خواهد آمد.

  • پوريا گفت:

   پارسال هم این طور بود،یعنی بعد از اینکه مدارکتون رو ارسال کردید ،اونا مدارک اموزشی و پژوهشی شما رو بررسی میکنن،بعد از بین اونا باز یه تعدادی فیلتر و حذف میشن و مابقی به مصاحبه دعوت میشن!یعنی حتی اونایی هم که تراز رو برا دعوت به مصاحبه اوردن،دوباره فیلتر میشن!
   و فک میکنم حتی شرایط سنی هم تاثیر گذار باشه!

   • پروانه گفت:

    ممنون از راهنمایی تون بلاخره پردیس کیش امتحان داخلی داره یا نه؟

    • پوريا گفت:

     برا شمایی که کنکور دادید نه!پردیس های بین المللی چون دانجشو از خارج هم میگیرن،از دو طریق دانشجو میپذیرن:
     ١-ازمون کنکور که من و شما شرکت کردیم
     ٢-ازمون داخلی برا اونا که داخل ایران نیستند
     الان شما مجاز شدید پردیس کیش رو ،مدارک اموزشی و پژوهشی تون رو تو سامانه گلستان اپلود میکنید فقط،اونا دوباره یه سری رو فیلتر میکنن،بقیه میرن مصاحبه علمی

  • علی گفت:

   دانشگاه تهرانه دیگه بایستی سخت بگیره

  • دانشگاه تهران گفت:

   البرز خود تهرانه و فکر نکنم بین الملل باشه و کلاسها در دانشکده های مادر برگزار میشه.
   کیش رو خبر ندارم ولی بهر حال مدرک کیش هم مدرک دانشگاه تهرانه.

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

   یعنی اینکه با توجه به رقابت حساس،از بین معرفی شدذگان سازمان سنجش به دانشگاه تهران(پردیس کیش)افرادی برای مصاحبه یا آزمون کتبی انتخاب می شوند که رزومه آموزشی و پژوهشی قویتر داشته باشند.

 51. زهرا ت گفت:

  سلام. دانشگاه ازاد چرا نتایج رو اعلام نمیکنه؟ چرا هر چی میرم تو سایتش چیزی پیدا نمیکنم؟!