مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

اعلام زمان مصاحبه دکتری ۹۶ دانشگاه آزاد کرمانشاه

مصاحبه داوطلبان آزمون دکتری ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه از ابتدای مرداد ماه آغاز خواهد شد. 

به گزارش خبرگزاری آنا؛ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه در این جلسه با اشاره به واگذاری برنامه مصاحبه با پذیرفته شدگان مقطع دکتری به مراکز استان ها از تاریخ اول تا چهارم مرداد سال جاری در راستای برنامه ریزی و اجرای مناسب این مصاحبه ها در استان کرمانشاه توضیحاتی ارائه و فرآیند انجام مناسب و درخور دانشگاه را تشریح کرد.

همچنین دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه برای پذیرفته شدگان آزمون دکتری سال جاری در ۱۴رشته و به تعداد ۱۹۶۰ نفر معرفی برای مصاحبه اختصاصی در مرداد یکی از مراکز دانشگاهی برای انجام این امر مهم است.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. فاطمه گفت:

  زمان مصاحبه روانشناسی تربیتی زنجان و اراک را میشه لطف کنید. ممنون

 2. دکترای مدیریت اموزش گفت:

  دوستان کسی هست مثل من مدیریت اموزش کرمانشاه دعوت به مصاحبه باشه

 3. شهرساز گفت:

  ۲۰۵ هزار برای دکترای آزاد ودولتی اسم نوشتن، ۱۹۵ هزار شرکت کردن در آزمون، ۱۵۵ هزار قبول شدن و انتخاب رشته کردن، ۷۰ هزار ازشون برای دولتی دعوت به مصاحبه شدن حال ۸۰ هزار مابقی که ۲۰ هزار تمایل به انتخاب آزاد نداشتن که میشن ۶۰ هزار بعلاوه تعداد احتمالی ۲۰ هزاری هم از دل ۷۰ هزار که هم دولتی و هم آزاد انتخاب رشته برای آزاد کردن که شاید حدوداً ۸۰ هزار آزاد انتخاب رشته کرده اند، پس با توجه به ۳ تا ۵ برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه که ۴ برابر را در نظر بگیریم ، میتوان گفت در صورت میزان پذیرش ۲۰ هزار آزاد پس همه ۸۰ هزار انتخاب رشته شدگان دعوت به مصاحبه میشوند حال اگر پذیرش زیر ۲۰ هزار هم باشد درصد کمی دعوت نمیشوند که آنرا هم سازمان با تمدید بی سابقه انتخاب رشته که پس از چندین روز فاصله از اتمام وقت اتفاق افتاد و افزایش دانشگاه ها و تعداد نفر ۵ تا ۱۸ نفر پذیرش در رشته ، رقابت اصلی ۱ از ۴ روز مصاحبس ،
  ارقام فوق بعضاً برگرفته از آمار منتشر شده و احتمالات شخصی و دیدگاه شخصی است
  به امید تعیین تکلیف سریعتر

  • رسول گفت:

   شما یه عده ای رو از قلم انداختی. کسانی که بدون آزمون شرکت کردن در دانشگاه آزاد. علاوه بر این مساله ظرفیت پذیرش صرفا ۷ نفر نوشته شده در دفترچه دکتری دانشگاه آزاد.

 4. مدیریت دولتی گفت:

  اقا رسول تو دفترچه آزاد نوشته بود

  ظرفیت پذیرش در رشته های مقطع دکتری حداکثر ۷ نفر می باشد…

  یعنی هر رشته ۷ نفر؟؟؟؟؟

 5. سینا گفت:

  مرسی رسول جان … منم بدون آزمون هستم شماره پرونده من چهار رقمی هست این یعنی به این اندازه در رشته من بدون آزمون ثبت نام کردند تا همون تایمی که من ثبت کردم؟؟؟ و اینکه به نظرت نتایج دعوت مصاحبه بدون آزمون ها زمان دیگه ای اعلام خواهد شد ؟و.مصاحبه تایم دیگه هست به نظرت ؟؟؟تشکر

  • رسول گفت:

   شماره پرونده مربوط به همه رشته ها هست. چون شماره پرونده نباید تکراری بشه. یعنی زمانی که من انتخاب رشته محل کردم و شمارم حدود ۱۵۰ شده، تا اون لحظه کلا ۱۵۰ نفر در همه رشته ها و گرایش ها برای بدون آزمون ثبت نام کرده بودن. در مورد اعلام نتایج هم به احتمال زیاد با هم اعلام میشه چون ثبت نامشون با هم بود. در مورد تاریخ مصاحبه نظری ندارم چون از خود دانشگاه هم که پرسیدم جوابی نداشت، گفت تیر ماه مشخص میشه. ولی احتمال میدم مصاحبه ها مشترک باشه. مثل دانشگاه دولتی که برای روزانه و شبانه و پردیس یک مصاحبه میگیره.

 6. رسول گفت:

  سوال بنده از دانشگاه آزاد: با عرض سلام. بنده داوطلب بدون آزمون دکتری ۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی هستم. می خواستم بدانم امسال هم مانند سال های گذشته، مصاحبه بدون آزمون از مصاحبه با آزمون جداست؟ پارسال اول همه متقاضیان با آزمون مصاحبه شدند، بعد از مدتی بدون آزمون ها مصاحبه شدند. شما اطلاعی دارید که امسال رویه بر چه اساس هست؟ سوال دوم این هست که معمولا چند صندلی را در هر واحد دانشگاهی به بدون آزمون اختصاص می دهند؟ به عبارت دیگر؛ میزان سهمیه بدون آزمون چند درصد است؟ با تشکر.

  پاسخ دانشگاه آزاد: در خصوص روند مصاحبه نیمه دوم تیر ماه اطلاع رسانی می کنیم. ظرفیت در هر واحد دانشگاهی ۲ نفر می باشد.

 7. sims گفت:

  سلام، نتایج دانشگاه ازاد که هنوز اعلام نشده؟ این به چه صورته؟ کی اعلام میشه؟

 8. حقوق بین الملل گفت:

  سلام فک کنم تراز ۲۵۰۰ واسه کرمانشاه تو رشته ما خوب باشه! درسته

 9. علی گفت:

  آقا رسول سلام
  می بخشید آیا همه ی واجدین شرایط رو به مصاحبه دکتری بدون آزمون دعوت می کنند؟
  یا معدل های بالاتر رو دعوت می کنند؟
  ممنون از پاسخگویی

  • رسول گفت:

   سلام. برای بدون آزمون صرفا بر اساس معدل و نمره پایان نامه دعوت به مصاحبه میکنن. هر کسی که حداقل معدل و نمره پایان نامه رو طبق بخشنامه داشته باشه، میتونه ثبت نام کنه. اما برای دعوت به مصاحبه، داشتن این حداقل ها کفایت نمیکنه و در واقع رقابتی هست. حالا اینکه معدل رو چقدر تاثیر میدن و نمره پایان نامه رو چقدر نمیدونم ضرایبش چطوریه. مثلا ممکنه شخصی معدل ۱۹ داشته باشه با پایان نامه ۱۸٫۵ و شخص دیگری معدل ۱۸٫۶۰ داشته باشه با پایان نامه ۲۰٫ اینکه کدام یک از این دو نفر اولویت دارن، بستگی به ساز و کار نرم افزار سنجش اونها داره. مساله بعدی اینکه هر واحدی تا چند برابر ظرفیت میخواد دعوت به مصاحبه کنه برای بدون آزمون. به هر ترتیب رقابت هست و ممکنه اصلا کسی برای هیچ واحد دانشگاهی دعوت به مصاحبه نشه. اما اینو بهت بگم که انگار افراد خیلی زیادی برای بدون کنکور ثبت نام نکردن. من اتفاقا خیلی زود هم ثبت نام نکردم و تقریبا روزهای آخر بود، اما شماره پروندم زیر ۱۵۰ بود. تعجب کردم وقتی دیدم شماره پروندم ۳ رقمیه و اونم زیر ۱۵۰٫ متوجه شدم که خیلی ثبت نام نمیکنن افراد برای بدون آزمون که نتیجه اش برای ما انشاالله خوب باشه. البته ظرفیتش هم کمه به همین نسبت.

 10. رسول گفت:

  آقا امیر پذیرش نهایی به میزان ۴۰ هزار و ۵۰۰ برای دانشگاه آزاد خیلی زیاده، چون پذیرش نهایی همه دانشگاه ها و موسسات در مقطع دکتری، بدون در نظر گرفتن دانشگاه آزاد حدود ۱۴ هزار نفر هست. به این قسمت از یک خبر که در اوایل اردیبهشت ماه ۹۶ منتشر شد توجه کنید:
  “مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در دوره های روزانه و سایر دوره های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی ۱۴ هزار و ۴۱۴ نفر تعیین شده است که این ظرفیت بدون احتساب ظرفیت پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی است.”
  منبع:
  http://phdtest.ir/1396/02/آمار-ظرفیت-پذیرش-دکتری-سراسری-ازاد-۹۶-۹۷/

  پس وقتی که کل ظرفیت پذیرش نهایی در تمام دوره های روزانه و شبانه و پردیس و غیر انتفاعی و پیام نور شده ۱۴ هزار نفر، چطور ممکنه ظرفیت پذیرش نهایی دانشگاه آزاد به تنهایی ۴۰ هزار نفر باشه. یعنی دانشگاه آزاد خودش به تنهایی ۳ برابر کل موسسات و دانشگاه های ایران دانشجوی دکتری جذب میکنه؟ مخصوصا با تدابیری که وزارت علوم اندیشیده و گفته دانشگاه آزاد باید بین ۵ تا ۷ نفر پذیرش داشته باشه در هر رشته محل. چیزی که به عنوان پذیرش نهایی دانشگاه آزاد شنیدم، عدد ۱۲ هزار و ۵۰۰ بوده.

  • کیان گفت:

   سلام پذیرش پارسال دانشگاه آزاد

   آموزشی (آمار تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به تفکیک مقطع تحصیلی در سال تحصیلی ۹۵-۱۳۹۴)
   کاردانی
   ۲۹۵۰۳۵
   کارشناسی
   ۸۳۲۵۱۲
   کارشناسی ارشد
   ۴۴۶۴۷۵
   دکترای حرفه ای
   ۱۵۷۵۱
   دکترای تخصصی
   ۳۲۰۳۶
   جمع کل
   ۱۶۲۱۸۰۹

   • رسول گفت:

    ممنون کیان. یعنی پارسال دانشگاه آزاد حدودا ۳۲ هزار دانشجو جذب کرده در مقطع دکتری تخصصی. پس اینکه بعضی دوستان به اشتباه میگن پذیرش امسال ۸۴ هزار هست اشتباهه. چون من هم طبق مستندات عرض کردم که این ۸۴ هزار تعداد کل ثبت نامی های دکنری در دانشگاه آزاد بوده. بعد از این عدد ۸۴ هزار، عدد دیگری منتشر شد با رقم ۴۰ هزار و ۵۰۰ که به نظر بنده این عدد مربوط هست به تعداد کسانی که دعوت شدن به مصاحبه. چون طبق فرمایش شما، تعداد پذیرش نهایی پارسال حدود ۳۲ هزار بوده و ما میدونیم که امسال نه تنها بیشتر نمیشه، بلکه کمتر هم میشه. پس بعیده که تعداد پذیرش نهایی از ۳۲ هزار به ۴۰ هزار افزایش پیدا کنه. اغلب دوستان در جریان هستن که پارسال در اغلب رشته ها حدودا ۸ نفر مهر ماه جذب شد و ۸ نفر بهمن. حالا در برخی رشته ها مقداری کمتر یا بیشتر. با توجه به صراحت وزیر علوم که گفت دانشگاه آزاد امسال باید بین ۵ تا ۷ نفر برای هر رشته محل جذب کنه، به نظر میرسه اون عدد ۱۲ هزار که برای پذیرش نهایی شنیدم درست باشه. ممنون بابت لیستی که گذاشتی.

    • نيك پى به رسول گفت:

     اقا رسول پارسال ١٣٩۵ دکترى دانشگاه آزاد حدود ١١٠/٠٠٠ نفر شرکت کننده داشت که کمتر از١١/٠٠٠ نفر قبول نهایى شدند. واسه همین هم بعید مى دونم امسال ١٢/۵٠٠ نفر (یعنى بیشتر از پارسال!) پذیرش باشد!
     این ٣٢/٠٠٠ نفر هم آمار مشغول به تحصیلان هست که یعنى ورودى هاى ٩٠و ٩١ و ٩٢ و ٩٣ و ٩۴ و ٩۵ شامل مى شوند

     • رسول گفت:

      شاید. بیشتر منظورم این بود که این ۴۰ هزار و ۵۰۰ نفری که اعلام کردن، آمار دعوت شده هاست. چون بعضی دوستان اینطوری تصور کرده بودن که این ۴۰ هزار و ۵۰۰ آمار پذیرفته شدگان نهایی هست که منم عرض کردم رقم بزرگیه. ممنون از توضیحات شما.

   • اميران گفت:

    سلام این آمار کل دانشجویان هست در هر مقطع ممکنه سال اولی سال دومی و یا بالاتر باشند نه آمار ورودی همان سال

 11. سوسن گفت:

  محل تحصیل چه فرقی داره تو مدرک دکترا؟

 12. لی لی گفت:

  سلام واقعا خنده داره هنوزندگی نتایج اعلام نشده از مصاحبه میگن

 13. پروانه گفت:

  چهارده رشته که حداقل هر کدوم سه کد رشته دارند ۱۴*۳=۴۲
  اگر در استان کرمانشاه سه واحد دانشگاه باشد ۴۲*۳=۱۲۶ ا
  اگر هر واحد دانشگاهی ۶ نفر پذیرش کند ۶*۱۲۶=۷۵۶
  باورکنید عده کثیری از جمله خودم چون استانی شد وترازم هم بالاست واحتمالا هم سراسری قبول شوم نمی روم
  پس اکثرا دعوت شده ها قبولند

  • پروانه گفت:

   انهایی هم که تقریبا تراز قابل قبول دارند برای مصاحبه دکترا اونقدر شهرهای مختلف رفتند و فشار های مختلف مصاحبه و رفت و امد را تحمل کردند که توان بسیار کمی برای رفتن به شهرستان مصاحبه دانشگاه آزاد را دارند ازجمله خودم
   پس اگر دعوت شدین به قبولی در شهرستان خیلی امید وار باشید

  • رسول گفت:

   موافقم. به نظرم مهم نیست چند نفر میخوان همزمان با ما مصاحبه بدن. مهم این هست که ما بهترین باشیم. اگر ما برای مصاحبه برنامه ریزی کنیم و با اعتماد به نفس بالا در مصاحبه شرکت کنیم، دیگه فرقی نداره که رقبای ما ۳ نفر باشن یا ۳۰ نفر. هدف اینه که ما جز بهترین ها بشیم.

 14. فاطمه گفت:

  من سه شنبه مصاحبه دانشگاه کرمانشاه دولتی بودم.برای رشتم۴نفرمیخواست ولی۴۵نفردعوت به مصاحبه اونجابودیم.این معنیش اینه که تعداددعوت به مصاحبه مهم نیست.تعداداشخاصی که ترازدانشگاهو اوردن واون دانشگاهوانتخاب کردن دعوت میشن حالاچه ۴برابرظرفیت چه ۹برابر
  برای آزادهم فکرمیکنم همین باشه یعنی همه افرادی که ترازدانشگاهواوردن واون دانشگاهوانتخاب کردن دعوت میشن ممکنه تاهرچندبرابرهم بشه

 15. رسول گفت:

  آقا یا خانم دکتر آینده، میدونی اشتباه شما کجاست؟ اینکه این ۱۴ رشته استان کرمانشاه رو به عنوان ۱۴ رشته-گرایش در نظر میگیری. چون فقط خود دانشگاه آزاد واحد کرمانشاه به تنهایی ۲۳ رشته-گرایش داره. پس این عدد ۱۴ صرفا خود رشته ها هستش بدون در نظر گرفتن گرایش ها. علاوه بر این ۲۳ رشته محل واحد کرمانشاه، سایر واحدهای استان کرمانشاه هم از جمله شهرستان اسلام آباد غرب و … هستند که از تعداد رشته محل های اونها اطلاع دقیقی ندارم. پس تقسیم کردن عدد ۱۹۶۰ بر ۱۴ اشتباه هستش. درست شد؟

  • دکتر آینده!!!! گفت:

   درسته،اگه صرف رشته در نظذ نگیربم و رشته گرایش در نطر بگیریم منطقی تر میشه
   به هر حال دانشگاه ها به دنبال درامد زایی هستن و این اصلا انصاف نیست که با یه رقم غیر منطقی بخوان تعداد دعوت شدگان به مصاحبه رو بالا ببرن…

 16. آرامیس گفت:

  با سلام آقا رسول من رتبه ام ۱۹۹۷ آخرین رتبه مجاز ۳۶۶۲ رشته علوم سیاسی فقط دوشهر رو انتخاب نموده ام انتخاب اول کرمانشاه و انتخاب دوم همدان به نظر شما به مصاحبه دعوت میشم با تشکر

 17. دکتر آینده!!!! گفت:

  به امار دقت میکنید؟؟!!!
  نزدیک به دو هزار نفر برای چهار ده رشته
  به عبارتی برای هر رشته ۱۴۲ نفر دعوت به مصاحبه شدن
  هر کد رشته هم قراره بین هفت تا ده نفر قبولی داشته بلشه نهایتااااااااا
  یعنی میشه گفت چهارده برابر قبولی به مصاخبع دعوت شدن!!!!!!!!
  اخه این چه استانداریدهههههه!!!!!
  غقط میخوان از ملت پول مصاحبه بگیرن و بس!!!!!!

  • رسول گفت:

   این محاسبه غلطه. شما اینو در نظر بگیر که ۴۰ هزار و ۵۰۰ نفر کلا در ایران دعوت میشن به مصاحبه و از این میزان ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر پذیرفته میشن. که میشن چیزی بین ۳ تا ۴ برابر. دیگه ۱۴ برابر نمیشه.

   • دکتر آینده!!!! گفت:

    دوست عزیزی که ماشالاه در همه زمینه ها صاحب نظری
    با این توجیه و ارقامی که بنده اوردم شما هم با منطق و اعداد بفرماییدد!!!
    متن خبر رو بخونی متوجه خواهی شد!

   • دکتر آینده!!!! گفت:

    در ضمن،هشتاد هزار نفر دعوت به مصاحبه میشن،نه چهل هزار نفر!!!

    • کیان گفت:

     آقا رسول که همیشه صاحب نظرن اصلا امسال جوری به هم ریختس معلوم نیست چی از چیه . دوست گرامی از کجا مطمن هستین ۸۰ هزار دعوت میشن

     • رسول گفت:

      بنده بر اساس خبرهایی که خود مسئولین دانشگاه آزاد اعلام کردن عرض میکنم. آقا جان اشتباه میکنی دعوا هم داری؟ به این لینک نگاه کن، همین چند روز پیش در همین سایت منتشر شد:

      http://phdtest.ir/1396/03/نتایج-انتخاب-رشته-مصاحبه-دکتری-۹۶-۹۷-ازاد/

      نوشته: ۳ تا ۵ برابر ظرفیت به مصاحبه علمی دعوت می شوند

      حالا شما میفرمایی ۱۴ برابر؟ شما برو اینو به هر کی میخوای بگو، ببین چی بهت میگه. از کی تا حالا ۱۴ برابر دعوت به مصاحبه شدن. تا حالا صدبار اعلام کردن بین ۳ تا ۵ برابر، بعد شما با یک محاسبه اشتباه به عدد ۱۴ برابر رسیدی. نمیشه که برادر من.

     • رسول گفت:

      طبق صحبت معاون آموزشی دانشگاه آزاد.

    • رسول گفت:

     خیر. حدود ۸۴ هزار نفر کلا در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کردن. حدود ۴۰ هزار نفر هم دعوت شدن.

     • دکتر آینده!!!! گفت:

      وقتی برای چهارده رشته هزار و نهصدو شصت نفر در دانشگاه کرمانشاه دعوت به مصاحبه شدن ،معنی و مفهموم اش این هستش که برای هر رشته یعنی صدو چهل نفر دعوت بع مصاحبه شدن
      قراره برا هرکد رشته هم هفت نفر وردی داشته باشه،ما اصلا این هفت نفر رو ده نفر در نظر میگیریم،صدو چهل نفر دعوت شده یعنی چهارد ده برابر ظرفیت قبولس دیگه،اینطور نیست؟!!!

   • مهرداد گفت:

    ۱۴هزار نفر فقط مال استان کرمانشاه نیست همدان کردستان و ایلام رو هم شامل میشه

    • رسول گفت:

     اون استان ها جدا هستن. اونا در مرکز استان خودشون مصاحبه میگیرن. کرمانشاه ربطی به همدان و ایلام و سنندج و … نداره.

   • امیر گفت:

    سلام من زنگ زدم مرکز ازمون ۴۰هزار و ۵۰۰نفر پذیرش نهایی است

 18. کیان گفت:

  با سلام با توجه به بیانیه رئیس دانشگاه آزاد تهران که حدود ۸۰درصد افرادی که شهر اولشون رو تهران زدن فکر کنم این اعلامیه مربوط به کسانی هست که شهر اولشون رو تهران . کرمانشاه یا …. زدن

  • رسول گفت:

   نه. چون در خبر استان تهران گفته بود از مجموع ۴۰ هزار و ۵۰۰ نفر حدود ۳۷ هزار نفر مصاحبه تهران رو دارن. این ۴۰ هزار و ۵۰۰ تعداد کل همه افرادی نیست که انتخاب رشته کردن در آزاد. بلکه تعداد کل افراد دعوت شده هست. چون تعداد کل افرادی که انتخاب رشته کردن در آزاد، حدود ۸۴ هزار نفر بود نه ۴۰ هزار نفر. بر همین اساس این ۱۹۶۰ نفر کرمانشاه هم تعداد دعوت شدگانی هست که در انتخاب های خودشون کرمانشاه رو هم داشتن.

 19. آرامیس گفت:

  با سلام حتما اسامی رو به دانشگاهها اعلا کرده اند

 20. نازی ( ) گفت:

  والا ملت هنوز نتایج اولیه رو نزدن اومدن تاریخ مشخص کردن برای مصاحبه تازه امار و ارقام تعداد دعوت شدگان و هم اعلام کردن