• مشاوره و اخبار آزمون دکتری 98 - 99 و دکتری بدون کنکور استعداد درخشان

 •   مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری

  برگزاری مصاحبه آزمون دکتری ۹۶ پژوهشگاه شیمی در خرداد ماه

  جدول زمان‌بندی و فهرست مدارک موردنیاز جهت حضور در مصاحبه آزمون دکتری ۹۶ دانشگاه پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران اعلام گردید.

  به گزارش پی اچ دی تست، با توجه به آیین نامه پذیرش دانشجو در دوره دکتری (Ph.D)، پذیرش دانشجو در این آزمون شامل اجرای فرایند دو مرحله ای خواهد بود که اجرای این مراحل مطابق با شیوه نامه اجرایی آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) سال ۱۳۹۶ صورت خواهد گرفت. مرحله اول مربوط به سنجش علمی بوده که برگزاری آزمون آن از طریق سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد و مرحله دوم آن شامل بررسی سوابق علمی داوطلبان است که توسط دانشگاهها و پژوهشگاه های پذیرنده دانشجو صورت می گیرد. در راستای اجرای مرحله دوم آزمون دکتری ۹۶ پژوهشگاه شیمی موارد ذیل را به اطلاع داوطلبان می رساند:

  ۱- حد نصاب پژوهشگاه:

  داوطلبان حاضر در جلسه آزمون که برای آنها کارنامه مرحله اول (سنجش علمی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور صادر شده است در صورت داشتن حد نصابهای اعلام شده در جدول (۱) می توانند در آزمون تخصصی پژوهشگاه شرکت نمایند. بدیهی است داوطلبانی می توانند جهت ارزیابی تخصصی در هر کد رشته محل به پژوهشگاه درخواست ارائه نمایند که نمره کل مندرج در کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۶ آنها در رشته امتحانی مربوطه مساوی یا بالاتر از حد نصاب مندرج در جدول شماره (۱) باشد.

  شایان ذکر است حد نصاب لازم برای داوطلبان دارای سهمیه ایثارگر ۷۰ درصد و برای داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و مربیان حائز شرایط ۸۰ درصد حد نصاب اعلام شده برای داوطلبان آزاد (مندرج در جدول شماره ۱) خواهد بود.

  جدول شماره (۱): کد رشته محلهای مورد پذیرش پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و حد نصابهای اعلامی برای ورود به مرحله ارزیابی تخصصی

  کد رشته محل کد رشته امتحانی نام رشته امتحانی کد گرایش نام گرایش کد دوره نام دوره ظرفیت حد نصاب نمره کل محل تحصیل
  ۲۵۰۰ ۲۲۱۲ شیمی ۱ شیمی آلی ۱ روزانه ۷ ۳۰۰۰ تهران
  ۲۶۲۷ ۲۲۱۴ شیمی ۱ شیمی معدنی ۱ روزانه ۵ ۱۸۰۰ تهران
  ۲۵۶۸ ۲۲۱۳ شیمی ۱ شیمی تجزیه ۱ روزانه ۴ ۲۲۸۴ تهران
  ۲۴۴۰ ۲۲۱۱ شیمی ۱ شیمی فیزیک ۱ روزانه ۵ ۲۰۰۰ تهران
  ۴۳۵۶ ۲۳۶۰ مهندسی شیمی ۱ مهندسی شیمی ۱ روزانه ۳ ۲۶۰۰ تهران

  ۲- برنامه زمانی ارزیابی تخصصی:

  جدول شماره (۲): کد رشته محلهای مورد پذیرش پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و تاریخهای مراجعه حائزین شرایط مرحله ارزیابی تخصصی

  کد رشته محل کد رشته  امتحانی نام رشته امتحانی کد گرایش نام گرایش کد دوره نام دوره ظرفیت تاریخ مصاحبه محل تحصیل
  ۲۵۰۰ ۲۲۱۲ شیمی ۱ شیمی آلی ۱ روزانه ۷ ۲۱، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ خرداد ماه تهران
  ۲۶۲۷ ۲۲۱۴ شیمی ۱ شیمی معدنی ۱ روزانه ۵ ۷، ۸ ، ۹ و ۱۰ خرداد ماه تهران
  ۲۵۶۸ ۲۲۱۳ شیمی ۱ شیمی تجزیه ۱ روزانه ۴ ۲۱، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ خرداد ماه تهران
  ۲۴۴۰ ۲۲۱۱ شیمی ۱ شیمی فیزیک ۱ روزانه ۵ ۷، ۸ ، ۹ و ۱۰ خرداد ماه تهران
  ۴۳۵۶ ۲۳۶۰ مهندسی شیمی ۱ مهندسی شیمی ۱ روزانه ۳ ۲۷، ۲۸، ۲۹، ۳۰ خرداد ماه تهران

  ۳- مدارک مورد نیاز:

  ۳-۱) تکمیل فرم ثبت اطلاعات داوطلب (الزامی)

  ۳-۲) یک قطعه عکس ۴×۳ تمام رخ پشت نویسی شده (الزامی)

  ۳-۳) اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه (کپی از تمامی صفحات) (الزامی)

  ۳-۴) اصل و کپی گواهی یا مدرک دیپلم دارای معدل کل (الزامی)

  ۳-۵) اصل و کپی گواهی یا مدرک دوره کارشناسی دارای معدل (الزامی)

  ۳-۶) اصل و کپی گواهی یا مدرک دوره کارشناسی ارشد دارای معدل دوره و تاریخ فراغت از تحصیل (الزامی)

  تبصره ۱: دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد می بایستی به جای مدرک کارشناسی ارشد فرم معدل(مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون یا دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی ورودی دوره دکتری سال ۱۳۹۶ سازمان سنجش آموزش کشور) را تکمیل و از سوی دانشگاه محل تحصیل تایید شده باشد، ارائه نمایند.(الزامی)

  تبصره ۲: ارائه نامه تایید استاد راهنما مبنی بر اتمام تحصیل (دفاع از پایان نامه) تا تاریخ ۹۶/۶/۳۱ الزامی است.

  ۳-۷) کارنامه مرحله اول سنجش علمی (الزامی)

  ۳-۸) توصیه نامه علمی محرمانه از اساتید دوره کارشناسی ارشد که ضروری است یکی از آنها استاد راهنمای اصلی باشد. (به صورت محرمانه و در پاکت در بسته هنگام تشکیل پرونده باید ارائه شود)

  ۳-۹) اصل و کپی گواهی رتبه اول الی سوم دوره کارشناسی از مدیریت امور آموزشی دانشگاه محل تحصیل در صورت دارا بودن رتبه مربوطه

  ۳-۱۰) اصل و کپی گواهی رتبه اول دوره کارشناسی ارشد از مدیریت امور آموزشی دانشگاه محل تحصیل دوره در صورت دارا بودن رتبه مربوطه

  ۳-۱۱) ریزنمرات کارشناسی (الزامی)

  ۳-۱۲) ریزنمرات کارشناسی ارشد (الزامی)

  ۳-۱۳) گواهی زبان انگلیسی معتبر

  ۳-۱۴) کپی چکیده پایان نامه (برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد) (الزامی)

  ۳-۱۵) کپی مقالات علمی- پژوهشی/ علمی- ترویجی / کنفرانس های معتبر

  ۳-۱۶) کپی نامه پذیرش چاپ قطعی مقاله یا مقاله هایی که تا کنون چاپ نشده باشند (تذکر: نامه وصول مقاله قابل قبول نیست)

  ۳-۱۷) اصل و کپی مستندات اختراع به ثبت رسیده( گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران)

  ۳-۱۸) اصل و کپی مستندات برگزیدگان جشنواره، مسابقات بین المللی و المپیادهای معتبر(گواهی صادره از دبیرخانه یا مراجع ذی ربط)

  ۳-۱۹) اصل و کپی مستندات مربوط به تالیف کتب یا  ترجمه کتب مرتبط با رشته تحصیلی(تصویر روی جلد، شناسنامه کتاب و گواهی انتشار از ناشر مربوطه)

  ۳-۲۴)  گواهی سابقه تدریس در مراکز آموزش عالی با تایید معاون آموزشی دانشگاه/ موسسه

  ۳-۲۵) گواهی طرح ها/ پروژه های تحقیقاتی اتمام یافته، دارای گواهی از مراجع ذی صلاح

  ۳-۲۶) فیش پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ ریال به شماره حساب ۲۱۷۲۱۲۹۰۰۱۰۰۷ سیبا تحت عنوان ” تمرکز وجود درآمد اختصاصی” به نام پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی ایران (الزامی)

  نکات مهم:

  • کلیه مقالات داوطلبان اعم از علمی- پژوهشی، علمی- ترویجی و مقالات چاپ شده در کنفرانس ها در صورتی قابل امتیازدهی هستند که مستخرج از پایان نامه یا مرتبط با حوزه تخصصی داوطلب باشند.
  • مقالاتی که در مجلات ممنوعه (فاقد اعتبار علمی از نظر وزارتین علوم و بهداشت) چاپ شده باشند قابل بررسی و امتیازدهی نیستند.
  • در صورت ارائه تالیف یا ترجمه کتاب بایستی تالیف یا ترجمه مرتبط با رشته تحصیلی داوطلب باشد. در غیر اینصورت امتیازی به آن تعلق نمی گیرد.
  • پذیرفته شدگان این پژوهشگاه مشمول کلیه مقررات آموزشی و انضباطی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشند.
  • پذیرفته شدگانی که در استخدام دستگاه های دولتی هستند باید برای ثبت نام (شروع به تحصیل) مدارک لازم مبنی بر موافقت باتحصیل تمام وقت یا ماموریت تحصیلی را ارائه نمایند.
  • چنانچه داوطلبان در تاریخ های معین شده برای انجام آزمون تخصصی مراجعه ننمایند، به درخواست پذیرش وی ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجه پرداختی نیز قابل استرداد نخواهد بود.
  • اطلاعات تکمیلی در صورت نیاز طی اطلاعیه های بعدی و صرفا از طریق صفحه وبگاه پژوهشگاه به آدرس www.ccerci.ac.ir اعلام خواهد شد و داوطلبان بایستی تا زمان اعلام نتایج، اطلاعیه های مربوط را از وبگاه مذکور ملاحظه و پیگیری نمایند و پژوهشگاه مسئولیتی در قبال اطلاع رسانی جداگانه از طرق دیگر به داوطلبان نخواهد داشت و عدم مراجعه داوطلبان در هر مرحله ای در موعدهایی که اعلام خواهد شد به منزله انصراف آنان تلقی می شود.
  • داوطلبان در صورت نیاز برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این اطلاعیه می توانند در روزهای اداری(شنبه الی چهارشنبه) و غیر از تعطیلات رسمی از ساعت ۱۰ الی ۱۲ صرفا با شماره تلفن ۴۴۷۸۷۷۹۵ تماس بگیرند و از تماس با شماره تلفن های دیگر پژوهشگاه خودداری نمایند.

  ۴-  شرایط عمومی داوطلبان:

  کسب حد نصاب لازم در آزمون مرحله اول (سنجش علمی). همچنین به کلیه داوطلبان تأکید می شود که شرکت داوطلبان در این مرحله بر اساس اطلاعات و مدارک خود اظهاری آنان انجام می شود. لذا، لازم است داوطلبان واجد کلیه شرایط و ضوابط و توضیحات مذکور در دفترچه راهنمای آزمون ورودی دکتری سال ۹۶ و مندرجات این اطلاعیه و اطلاعیه های بعدی این پژوهشگاه باشند و چنانچه داوطلبی واجد شرایط و ضوابط الزامی نباشد و یا هر گونه مغایرتی در اطلاعات و اصالت مدارک وی وجود داشته باشد مسئول عواقب آن است و در صورت قبولی در هر مرحله ای از تحصیل که باشد به تحصیل ایشان خاتمه داده می شود.

  توجه: در صورت راه یابی داوطلب به مصاحبه علمی ضروری است اصل مدارک شناسایی و نسخه کامل کلیه  سوابق آموزشی و پژوهشی خود را (طبق بند شماره ۳) به همراه کپی آنها در هنگام تشکیل پرونده ارائه نماید.

  ۵- شرایط اختصاصی پژوهشگاه:

  ۵-۱) آزمون در کلیه رشته گرایش های این پژوهشگاه صرفا از طریق آزمون شفاهی (بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی و مصاحبه علمی) خواهد بود.

  ۵-۲) باطلاع کلیه داوطلبان می رساند که پژوهشگاه فاقد خوابگاه بوده و اکیداً توصیه می شود که داوطلبانی که امکان تهیه محل مناسب برای اسکان خود در کل مدت تحصیل را دارا
  نمی باشند، از ثبت نام برای شرکت در مرحله دوم آزمون دکتری در پژوهشگاه خودداری نمایند.

  ۶- محل برگزاری مصاحبه یا آزمون تخصصی:

  کیلومتر ۱۷ اتوبان تهران- کرج، بلوار پژوهش، خیابان دانش، پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران

  ۷- نحوه درخواست پذیرش از پژوهشگاه (شیمی فیزیک و شیمی معدنی):

  داوطلبان بایستی پس از دریافت فرم شماره ۱ و تکمیل آن (تایپ شده) از تاریخ ۹۶/۰۲/۰۳ الی ۹۶/۰۳/۰۳ از ساعت ۹ الی ۱۲ صبح یا از ساعت ۱۴الی ۱۶ بعداز ظهر جهت تشکیل پرونده و تعیین نوبت مصاحبه (طبق جدول شماره ۲) به پژوهشگاه مراجعه نمایند.

  ۸- نحوه درخواست پذیرش از پژوهشگاه (شیمی آلی و شیمی تجزیه):

  داوطلبان بایستی پس از دریافت فرم شماره ۱ و تکمیل آن (تایپ شده) نسبت به ارسال آن از طریق آدرس الکترونیکی تحصیلات تکمیلی(education@ccerci.ac.ir) حداکثر تا تاریخ ۹۶/۰۳/۱۰ اقدام نموده و از تاریخ ۹۶/۰۳/۱۶الی ۹۶/۰۳/۱۷از ساعت ۹  الی ۱۲/۳۰صبح جهت تشکیل پرونده و تعیین نوبت مصاحبه (طبق جدول شماره ۲) به پژوهشگاه مراجعه نمایند.

  ۹- نحوه درخواست پذیرش از پژوهشگاه (مهندسی شیمی):

  داوطلبان بایستی پس از دریافت فرم شماره ۱ و تکمیل آن (تایپ شده) نسبت به ارسال آن از طریق آدرس الکترونیکی تحصیلات تکمیلی(education@ccerci.ac.ir) حداکثر تا تاریخ ۹۶/۰۳/۱۷ اقدام نموده و از تاریخ ۹۶/۰۳/۲۱الی ۹۶/۰۳/۲۴از ساعت ۹ الی ۱۲/۳۰صبح جهت تشکیل پرونده و تعیین نوبت مصاحبه (طبق جدول شماره ۲) به پژوهشگاه مراجعه نمایند.

   * به همراه داشتن کلیه مدارک بند ٣ الزامی میباشد.

  مطالب مرتبط

  تدوین و ابلاغ طرح جامع دوره‌ دکتری تا دو ماه آینده... معاون آموزشی وزارت علوم از تدوین و ابلاغ طرح جامع دوره‌ دکتری تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: در قالب این طرح شرایط عمومی توسعه دوره‌های دکتری باز تعری...
  حل مشکل ارز دانشجویان دکتری برای فرصت مطالعاتی... وزیر علوم گفت: مشکل ارز دانشجویانی که برای فرصت مطالعاتی دکتری اعزام می شوند حل شده است. به گزارش خبرگزاری مهر، منصور غلامی امروز در حاشیه بر...
  جذب تنها 20 درصد از فارغ التحصیلان دوره دکتری به عنوان هیأت علمی... معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: تنها 20 درصد از فارغ‌ التحصیلان دوره دکتری می‌ توانند در محیط‌ های دانشگاهی جذب هیأت علمی شوند. ...
  انتشار اطلاعیه دانشگاه تهران در خصوص وام زمستان 97 دکتری... معاونت دانشجویی دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ ای مهلت ثبت‌ نام وام زمستان 1397 ویژه دانشجویان دکتری تخصصی روزانه را اعلام کرد. به گزارش پی اچ دی تست، بر ...
  بی‌نظمی، نتیجه افزایش بدون هماهنگی ظرفیت‌ دکتری 97 توسط سازمان سنجش... معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس با انتقاد از سازمان سنجش به خاطر عدم هماهنگی با دانشگاه برای افزایش ظرفیت‌ ها گفت: امسال سازمان سنجش به‌خاطر اعمال سهم...
  کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
  avatar
  فرشته
  فرشته

  توی سایت خود پژوهشگاه چیزی نزده
  من هر روز سایتشو چک کردم
  امروز یهو دیدم تاریخ تشکیل پرونده هم گذشته

  فرزانه
  فرزانه

  سلام دوستان
  محل تحصیل پژوهشگاه رو تهران زده، مگه محل تحصیل خود پژوهشگاه نیست؟

  فرزانه
  فرزانه

  سلام دوستان
  از کدوم قسمت سایت باید مدارک پژوهشگاه رو بفرستیم لطفا راهنمایی کنید

  بردیا
  بردیا

  با سلام، اخه این چه وضعیتی؟؟ سازمان سنجش زمان مصاحبه دکتری شیمی فیزیک رو زده ۲۱ خرداد. منم تا دیروز توی سایت یا جای خاصی تغییری در زمان مصاحبه پزوهشگاه شیمی ندیدم. الان امروز یهویی یه اطلاعیه دیدم روی سایت که شیمی فیزیک تاریخ مصاحبش ۷،۸،۹،۱۰ خرداده و تازه باید از ۲/۳تا۳/۲ باید مراجعه حضوری برای درخواست و تعین روز مصاحبه میداشتیم. آخه یکی بگه الان چه باید بکنم. اینهمه تفاوت در اعلام زمان؟؟؟؟؟