مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

ارائه وام‌های جدید به دانشجویان دکتری

رئیس صندوق رفاه دانشجویان اعلام کرد: دانشجویانی که به هر دلیلی نتوانند از وام ویژه دکتری استفاده کنند، می‌توانند از وام تحصیلی ماهانه ۵۰۰ هزارتومان با سیستم پرداخت گذشته صندوق بهره ببرند.

به گزارش خبرگزاری مهر، ذوالفقار یزدان مهر در نشست خبری امروز در سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در خصوص تسهیل روند پرداخت وام دکتری گفت: دانشجویانی که به هر دلیلی نتوانند از وام ویژه دکتری استفاده کنند، و یا تضامینی نزد صندوق رفاه دانشجویان دارند و می خواهند از آن استفاده کنند، ما برای این دانشجویان وام تحصیلی ماهانه ۵۰۰ هزارتومان پیش بینی کرده ایم که این وام با تضامینی که نزد صندوق دارند پرداخت می شود.

وی ادامه داد: در کنار این وام ضروری ۳ میلیون تومان نیز است که دانشجویان دکتری می توانند در کنار این وام دریافت کنند و محدودیتی نیز ندارند. از همین اکنون نیز می توانند برای دریافت وام اقدام کنند.

یزدان مهر اظهار داشت: در کنار وام های مذکور به دانشجویان غیر روزانه دکتری هر ترم ۲ میلیون ۵۰۰ هزار تومان وام شهریه پرداخت می کنیم. همچنین دانشجویان کارشناسی ارشد غیر روزانه نیز یک میلیون و ۱۵۰ هزارتومان وام شهریه دریافت می کنند و شرایط دریافت نیز همان روال قبلی است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: در آخرین جلسه هیات امنا صندوق رفاه دانشجویان که حدود ۲ هفته پیش برگزار شد، در راستای مراعات حال دانشجویان، مصوب شد، اجاره بهای خوابگاه ها افزایش نداشته و همانند سال گذشته دریافت شود.

 وی ادامه داد: سال گذشته خوابگاه‌های دانشگاهی رتبه بندی شدند و این رتبه بندی باعث عادلانه سازی نرخ اجاره بهای خوابگاه ها شد و همچنین منجر به ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از خوابگاه ها شد که متناسب با آن بتوانیم برنامه ریزی کرده و در جهت ارتقاء سطح خوابگاه ها گام برداریم.

یزدان مهر خاطرنشان کرد: سال گذشته ۶۴ خوابگاه رتبه ۵ به کمک دانشگاه ها ارتقا یافت و امسال استارت زده ایم تا ۲۰۰ خوابگاه رتبه ۳ و ۴ را با مشارکت دانشگاه ها به سطوح بالاتر ارتقا دهیم.

وی افزود: در برنامه پنجم توسعه چون با منع خوابگاه سازی مواجه شده بودیم، ۴۰۰ هزار متر کمبود فضای خوابگاهی داریم و برنامه ما این است که در طول برنامه ششم آن را جبران کنیم تا حداقل ۵۰ هزار دانشجو بتوانند در خوابگاه ها اسکان یابند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: برنامه ریزی هایی در این زمینه صورت گرفته که به موجب آن تسهیلات ارزان قیمت در اختیار بخش خصوصی خیرین و همچنین تسهیلاتی با تبصره در اختیار دانشگاه قرار داده می شود تا در زمین دانشگاه خوابگاه احداث کنند. بخش عمده سود بانکی این تسهیلات را صندوق پرداخت می کند. به این ترتیب می توانیم کمبود فضای خوابگاهی را جبران کرده و ۲۰۰ خوابگاه احداث کنیم.

وی افزود: به موجب تبصره ای، در جایی که دانشگاه بتواند با تسهیلات حداقلی دانشجویان را اسکان دهد مثل مسکن مهر یا ساختمان های سازمانی بلااستفاده، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تسهیلاتی در اختیار دانشگاه قرار می دهد تا به سرعت کمبود فضای خوابگاهی را جبران کند.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. شیمی تهران گفت:

  جناب دکتر فرهادی، وزیر محترم فکریی کنید دانشجو دکترا داخل ایران مشکل داره که اعتراض میکنه .. تکلیف حقوق ماهیانه چی شد !!! حتما باید اعتراض میلیونی شه ..!

 2. مهندس مکانیک گفت:

  ما وام نمیخواهیم بلکه حقوق میخواهیم. دوستان نگران نباشید دانشجویان دکتری بیکار ننشسته اند و مکاتباتی در این زمینه دارند.

 3. مینا گفت:

  برای دریافت وام سه میلیونی کدام گزینه رو باید توی سایت درخواست بزنیم؟

 4. javid گفت:

  برای تکمیل فرم صلاحیت عممومی باید برید توی کارنامه انتخاب رشته لینک مورد نظر اونجاست

 5. آیلین گفت:

  سلام
  عذر میخوام سوال غیرمرتبط با پست میپرسم
  جناب آقای دکتر پیام برای تکمیل فرم صلاحیت عمومی واسه مصاحبه دکتری که گفته تا ۳۱ خرداد وقت داریم کدوم قسمت سایت باید بریم هزینه رو پرداخت کنیم و کدوم قسمت تکمیل و ارسال فرم؟
  من سرچ کردم ندیدم
  ممنون میشم سریع جوابم رو بدین… آخه تا فردا فقط وقته… ممنونم

 6. برنامه ریزی درسی گفت:

  سلام. بفرمایید که وام سه ماه سوم چی شد؟ مگه قرار نبود امسال سه بار وام به دانشجوها بدید؟ چرا دوبار شد؟ وام سه ماهه سوم کجا رفت؟ آیین نامه جدید از کجا سر در آورد.

 7. مژگان گفت:

  بعد این همه اعتراض آخرش به این نتیجه رسیدند؟؟؟؟
  کی گفته شهریه خوابگاه ها زیاد نشده؟؟
  دقیقا یک ماه قبل از عید افزایش شهریه داشتیم.

 8. دانشجو دکتری گفت:

  ما باید تعهد بدیم که کار نمیکنیم،ازون طرفم حقوقی که حقمونه رو بهمون نمیدن و آخرش با دوتا ضامن ۶۵۰ تومن میشه ۵۰۰ تومن اونم به شکل وام!!!
  واقعا که افتضاحه

 9. سعیده گفت:

  وام …!!!!با این بیکاریی وام رو چطوریی میخواهیم پرداخت کنیم! چرا به اعتراضات دانشجوهان دکترا توجه نمیکنید

 10. javid گفت:

  وام شهریه دکتری به دانشجویان پردیس ها هم تعلق می گیره یا نه اگه ندن خیلی بده

 11. دکتری گفت:

  واسه کسی که اینده شغلی نداره وبیکاره چطور میخاد پرداخت کنه از طرفی ما خرج روزانه خودمون نمیتونیم پرداخت کنیم حالا باید منتظر باشیم بعد سه ماه بدوبدو مبلغی بگیریم؟؟؟؟ما حقوق میخایم

 12. دکتری گفت:

  آقا ما وام نمیخواهیم ….ماحقوق ماهیانه میخواهیم….چقد زندگی ما دکتری ها سخت شده همش وام وام وام….ما میتونیم توشهرخودمون هم وام بگیریم…یا از کسی قرض بگیریم بدون سود…ما حقوق میخایم

 13. علی گفت:

  سلام
  به دانشجویان دانشگاه آزادوام نمیدن؟؟

 14. n.n گفت:

  آااا .. چی شد ۷۰۰ هزار شد ۵۰۰ هزار !!! گویا مبلغ وام بجا سیر صعودی ، نزولی طی میکنه !