مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

تاکید رییس دانشگاه آزاد بر برگزاری عادلانه مصاحبه‌های دکتری

سرپرست دانشگاه آزاد گفت: روند برگزاری مصاحبه آزمون دکتری این دانشگاه باید در شرایط سالم و عادلانه برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، علی محمد نوریان در جلسه هماهنگی مصاحبه های دکتری این دانشگاه به صورت استانی گفت: تفویض اختیار یکی از سیاست های اصولی مدیریت جدید است که باید در این دانشگاه محقق شود.

وی با اشاره به دلایل انجام مصاحبه دکتری تخصصی امسال به صورت استانی، افزود: این اقدام در راستای ارتقای کیفیت و با هدف تفویض اختیار به استانها، تمرکز زدایی، بومی گزینی و بهره گیری از تمام استعدادهای دانشگاه صورت می گیرد که امیدواریم با توجه به تفویض مسئولیت این امر به استانها، پاسخ مناسبی به اعتماد مدیریت دانشگاه داده شود.

سرپرست دانشگاه آزاد درخصوص دیگر مزیت های برگزاری مصاحبه دکتری تخصصی به صورت استانی، اظهار داشت: با انجام مصاحبه دکتری تخصصی به صورت استانی به هر داوطلب فرصت مصاحبه در چند محل داده می شود.

نوریان درخصوص برگزاری مطلوب مصاحبه آزمون دکتری از روسای استان ها و متولیان امر خواست تا به مواردی مانند تکریم و برخورد شایسته، ایجاد اسکان موقت برای داوطلبان و خانواده ها، نظارت کامل و دقیق بر فرآیند مصاحبه و استفاده از اساتید متعهد و متخصص با مرتبه علمی بالا اهتمام ورزند تا این امر در شرایط سالم و عادلانه برگزار شود.

وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی گفت: همانگونه که ایشان نیز فرموده اند، رسالت اصلی ما در دانشگاهها تربیت انسان های مومن، متعهد و عالم است.

سرپرست دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: هدف ما این است که از دانشگاه نسل اول که دانشگاه آموزش محور است عبور کرده و به دانشگاهی کارآفرین تبدیل شویم که این اهداف بدون انجام فعالیت های علمی و تحقیقاتی میسر نخواهد بود.

نوریان تاکید کرد: توصیه می کنم در این دانشگاه بر ارتقای کیفیت امور پژوهشی و آموزشی تمرکز شود.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. Sanazs گفت:

  امیدوارم خدا دعامونو تو این شبای قدر قبول کنه. همه قبول شین. منم تو رشته ای که می خوام قبول شم انشالله.

 2. زبان انگلیسی گفت:

  دانشگاه آزاد همیشه بد قولی میکنه الان آخر هفته است ولی از نتایج خبری نیست! میشه بگید کی اعلام نتایج هست؟

 3. محمود گفت:

  میشه لطفا دانشگاه آزاد اعلام کنه اوایل هقته یعنی چند شنبه ؟ امروز سه شنبه هست و داریم میرسیم به آخر هفته

 4. فروغ گفت:

  نتاااااااااایج چی شد

 5. میلاد گفت:

  مصاحبهذاستانی به این معناست که اگه شخصی مثلا دکتری حقوق در ازاد چالوس انتخاب کرده برای مصاحبه میره ساری ولی اگه مثلا علوم تحقیقات انتخاب کنه میتونه بره تهران اگرچه شهرستانی باشید

 6. جلیل گفت:

  توروخدا استانیش نکنین . چون مصاحبه گرا دانشجویارو میشناسن و بعدش کلی گرفتاری داریم .

  • اشکان گفت:

   استانی خیلی هم‌عالی هست ، تو متن خبر هم اومده که بومی گزینی کنید ، این به نفع همه هست

   • فرزاد.س گفت:

    به نفع همه نیست. اونایی که رتبه های خوب آوردن و رزومه ی خوبی دارن ضرر میکنن. بومی گزینی همه جا خوب نیست. یه نفر که الان از یک شهر دورافتاده س و رتبه و رزومه ی خوبی داره دوست داره بره علوم تحقیقات درس بخونه ولی مصاحبه ی استانی به ضررش خواهد بود چون دست اساتید برای انتخاب دانشجوهای خودشون بازتر هست.

    • 70 گفت:

     دوست عزیز اگر فردی علاقه مند به ادامه تحصیل در علوم تحقیقات یا هر واحددیگری باشد و پس از از اعلام نتایج اولیه، حداقل رتبه مورد نیاز آن واحد را در آزمون کتبی کسب نموده باشد، می تواند بدون هیچ محدودیتی برای انجام مصاحبه به آن واحد یا هر واحددیگر موردعلاقه اش مراجعه و مصاحبه شود. بنابراین هیچ محدودیتی وجودندارد.

  • فرزاد.س گفت:

   کاریه که شده و دیگه نمیشه عوضش کرد.تنها کاری که از دستمون برمیاد اینه که خوشبین باشیم و امیدوار به اینکه مصاحبه ها عادلانه باشه و حق کسی ضایع نشه.

  • امیرعلی گفت:

   استانی خیلی خوب ومنصفانه هس. تازه بی عدالتی کمترمیشه… مادیدیم چیزهای روقبلا. که الان بنابرتجربه میگم تصمیم عاقلانه ای بوده… نگران نباشید اوضاع بهترمیشه.

 7. @@ گفت:

  چرا نتایج اعلام نمیشه..به خدا مردیم از استرس

 8. اشکان گفت:

  نتایج هم اعلام میشه ، صبوری کنید که خبرهای خوبی در راه هست

 9. ستاره گفت:

  نتایج را اعلام کنید حداقل تکلیف خودمونا بدونیم

 10. دکتر آینده مدیریت گفت:

  لطفا نتایج را اعلام بفرمائید …

 11. به داوطلبین گفت:

  رتبه. وترازنفر اول تا نفر آخر مجاز در جایی که تعدادی راکه وزارت علوم صلاح دانسته ومجاز اعلام کرده فرقی نداری در موقعی که تعدادشرکت کننده کمتر یا به همان مقدار پذیرش کل دانشگاههای اون رشته باشه. مثلاً برای یک رشته ده دانشگاه هست هرکدام ده نفر پذیرش دارن اگر ۵برابر واسه مصاحبه بخوان دعوت کنن. میشود ۵۰۰نفر دعوت شونده خب اگه دراین رشته فقط ۵۰۰ انتخاب رشته کرده باشن همه این افراد به مصاحبه دعوت میشن وهیچ فرقی بین نفر اول که۵۰درصد آورده با کسی که ۱۰درصدآورده نیست البته گفتم که برای دعوت به مصاحبه البته که اون درصد بالاتر در بعد از مصاحبه به دردش خواهد خورد،

 12. سارا گفت:

  نتایج رو اعلام کنید. بخدا از اضطراب مردیم. شما رو به این شبهای قدر، نتایج رو اعلام کنید.

 13. دکترا گفت:

  لطفا نتایج اعلام شود. ممنون

 14. دعوت نشدم سراسری گفت:

  لطفا نتایج رو اعلام کنید.

 15. it96 گفت:

  مصاحبه استانی غیر عادلانه است. زیرا به روش متمرکز سابق مجموع نمره کتبی و مصاحبه(سوابق پژوهشی و دانش علمی) ملاک قبولی و انتخاب واحد دانشگاهی قرار می گرفت و افرادی که سوابق پژوهشی خوبی داشتند احتمال قبولی بیشتری و در دانشگاه بهتری داشتند ولی در سیستم فعلی (استانی) ملاک دعوت به مصاحبه به دانشگاه های برتر نمره کتبی است در حالی که ممکن است داوطلبی سوابق پژوهشی و دانش خوبی دارد ولی چون خوب تست نزده حتی دعوت به مصاحبه هم نشه

  • امیرعلی گفت:

   نخیر. داری اشتباه فکرمیکنی. کاملا برعس. ۵۰ درصد مصاحبه وفعالیت پژوهشی هس. دزحالیکه پارسال این ظرفیت پژوهشی ۲۵ تا ۳۰ درصدبود. تازه بایک مصاحبه توانایی معلوم نمیشه الان باچن مصاحبه حتی همون دوتا باشه فرصت بیشتری هس وارزش توانایی پژوهشی بیشترحفظ میشه.

 16. مريم گفت:

  توروخدا نتایج رو اعلام کنید پس