مدرسان شریف دومین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم انسانی،مدیریت،اقتصاد و حسابداری چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت در قرن 21 سومین کنفرانس بین المللی علوم مهندسی و تکنولوژی کنفرانس بین المللی چالش ها و راهکارهای مدیریت و توسعه اقتصادی سامانه ثبت نام در کنفرانس، همایش و کنگره های بین المللی کنفرانس چالش های آموزشی دکتری روانشناسی ابن یمین کتابخانه فرهنگ

انتشار جزئیات برگزاری مصاحبه‌های دکتری دانشگاه آزاد در سال ۹۶

داوطلبان دکتری ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی لازم است مطابق زمان‌بندی اعلام‌شده، جهت حضور در مصاحبه به هر یک از واحدهای دانشگاهی مراکز استان‌ها مراجعه نمایند.

به گزارش پی اچ دی تست، متن اطلاعیه منتشر شده از سوی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص جزئیات برگزاری مصاحبه دکتری ۹۶ این دانشگاه به شرح ذیل است:

۱- ارزیابی اولیه داوطلبان به منظور بررسی احراز شرایط دعوت به مصاحبه براساس نمره کتبی اکتسابی در آزمون دکتری تخصصی سال ۹۶ در اولویتهای چهل گانه انتخابی صورت گرفته است. در این حالت در صورتی که هر داوطلب در هر یک از انتخاب های چهل گانه خود حدنصاب نمره کتبی را کسب نموده باشد، برای انجام مصاحبه معرفی شده است. ملاک معرفی داوطبان دوره بدون آزمون کسب حدنصاب امتیاز حاصل از معدل برای دعوت به مصاحبه در رشته/محلهای انتخابی میباشد.

۲- در صورتی که داوطلب در یک رشته/گرایش در هر یک از واحدهای دانشگاهی سطح یک استان حائز شرایط دعوت به مصاحبه شده باشد تنها لازم است برای مصاحبه به واحد دانشگاهی (محل مصاحبه) که در کارنامه وی درج شده است مراجعه نماید. بدیهی است مصاحبه انجام شده در یک رشته/گرایش در هر استان ملاک پذیرش برای کلیه واحدهای دانشگاهی انتخابی فرد در سطح استان (در صورت احراز شرایط دعوت به مصاحبه) در آن رشته/گرایش خواهد بود.

۳- داوطلبانی که در چند رشته/گرایش در یک استان دعوت به مصاحبه شده اند، لازم است برای هر رشته/گرایش مطابق زمانبندی اعلام شده از سوی واحد دانشگاهی مرکز استان برای مصاحبه مراجعه نمایند. بدیهی است نمره مصاحبه داوطلب در یک گرایش تنها برای همان گرایش معتبر می باشد.

۴- داوطلبانی که در یک یا چند کد رشته/محل در استان تهران دعوت به مصاحبه شده اند لازم است جهت انجام فرآیند مصاحبه در هر رشته/گرایش به واحد دانشگاهی اعلام شده در کارنامه نتایج اولیه مراجعه نمایند.

۵- برگزاری مصاحبه‌های دوره دکتری باآزمون و بدون آزمون سال ۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی از ۱۸ تیرماه آغاز خواهد شد و تا ۶ مردادماه ادامه خواهد داشت. لازم به ذکر است که تاریخ و زمان دقیق مراجعه هر یک از دعوت شدگان به مصاحبه از طریق وب سایت واحد دانشگاهی محل انجام فرآیند مصاحبه علمی اعلام خواهد شد.

۶- هر یک از داوطلبان دعوت شده به مصاحبه اعم از با آزمون و یا بدون آزمون لازم است در زمان مراجعه برای مصاحبه به واحد دانشگاهی فیش واریز هزینه مصاحبه به مبلغ ۷۰۰۰۰۰ ریال را به حساب سیبا شماره ۰۱۰۵۶۴۵۰۲۰۰۰۳ نزد بانک ملی شعبه دانشگاه آزاد اسلامی تهیه و قبل از حضور در جلسه مصاحبه به مسئول مربوطه تحویل نماید.

۷- عدم مراجعه فرد جهت مصاحبه در یک یا چند رشته/گرایش/استان، منجر به حذف انتخاب های متناظر در زمان گزینش علمی نهایی از فهرست انتخابهای فرد خواهد شد.

۸- داوطلبان لازم است فرم اطلاعات اولیه را از طریق وب سایت واحد دانشگاهی محل مصاحبه تهیه و با دقت کامل تکمیل و در زمان حضور در جلسه مصاحبه تحویل گروه تخصصی مصاحبه کننده نمایند. کلیه سوابق پژوهشی و آموزشی فرد که در فرم مذکور درج میشود، صرفاً با ارائه اصل مدرک معتبر توسط گروه تخصصی قابل ارزیابی میباشد. لذا به داوطلبان اکیداً توصیه می شود که کلیه مستندات مربوط به سوابق پژوهشی و آموزشی خود را در زمان مصاحبه به همراه داشته باشند.

۹- از آنجایی که معدل و نمره پایان نامه درج شده در زمان ثبت نام در دوره بدون آزمون ملاک دعوت به مصاحبه داوطلبان قرار گرفته است. لذا داوطلبان این دوره لازم است اصل، تصویر مدرک فارغ التحصیلی و ریزنمرات تأیید شده خود را در زمان مصاحبه به همراه داشته باشند. مطابق تذکر صفحه ۶ دفترچه راهنمای ثبتنام در این دوره ارائه اطلاعات نادرست توسط شخص داوطلب در زمان ثبت نام تخلف محسوب گردید و مطابق مقررات با وی برخورد خواهد شد.

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۴۸۳)

 1. الهام گفت:

  سلام دوستان خسته نباشید کسی از تاریخ مصاحبه دانشگاه ازاد شیراز خبر داره؟ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید منو هم در جریان بگذارید،و اینکه مقالات کنفرانسی و سیویلیکا جز کدام دسته از مقالات میشه باید در فرم چی بنویسیم؟علمی پژوهشی هستن ایا؟ممنون میشم اگر جوابمو بدین

 2. داوطلب دکتری... گفت:

  سلام خدمت همه دوستان:
  سوال بنده درمورداین هستش که بنده که فقط ازواحدامارات تورشته خودم قبول شده ام وخیلی کم مونده بودکه ازچندتاشهرداخل باترازپایین قبول بشم …اگرمصاحبه نرم می تونم براتکمیل طرفیت داخل کشورتوشهریورماه شرکت کنم یابالاجباربایدبرم مصاحبه امارات؟
  سپاسگزارم ازدوستان عزیز.

 3. حقوق بین الملل عمومی گفت:

  با سلام مجدد
  در چند پیام قبل این سوال را مطرح کردم که بنده در واحد پردیس قشم و کیش دعوت به مصاحبه شدم که یکی از دوستان لطف کردن که گفتن هزینش ۱/۵ برابر سایر واحد هاست، اما به نظر دوستان مصاحبه برم یا بزارم برای تکمیل ظرفیت مصاحبه بزم که به نظر شما عزیزان احتمالش هست مصاحبه اون زمان برگذار بشه و در واحد معمولی داخل قبول شوم؟ سپاسگذارم از پاسخ تان
  اگرم دقیق اطلاع ندارید لطفا راهنمایی کنید به کدام قسمت از سازمان مرکزی دانشگاه مراجعه کنم، در هر صورت لطفا آدرسش برام بنویسید.

  • امیر رضا گفت:

   سلام
   فعلا چیزی مشخص نیست. یعنی بهتره بگم چیزی اعلام نکردند. اما بر اساس تجربه سنوات گذشته تکمیل طرفیت از بین داوطلبانی است که قبلا مصاحبه رفته باشند.

 4. Shaparak گفت:

  سلام، دکترای آینده، فرما که مث دانشکاه سراسری نیس، توی مرکز ازمونم چیزی نزدن ، اصن هیچ دانشگاهی فرمی نخواستن که براشون بفرسیم، باید چیکار کرد؟؟ اگر در مورد بند هفتمم اطلاعی دارین بگین

 5. رویا گفت:

  سلام به دوستان
  من بدون آزمون ثبتنام کردم و سوالم اینه که بالاترین نمره و تراز برای دانشجوهای بدون آزمون چند است؟۶۰۰۰؟
  و اینکه در روز مصاحبه چه سوالاتی مطرح میشود؟
  ممنون میشم اگه اطلاع دارید بهم پاسخ بدین

 6. فروغ گفت:

  سلام دوستان برای واریز پول برای مصاحبه و تکمیل فرم اطلاعات تا چه تاریخی فزصت داریم برای دانشگاه علوم تحقیقات ؟ زمان مصاخبه من ۱۸ نیر ساعت ۱۴ نوشته .

 7. ارکان گفت:

  سلام
  من یک سوال داشتم
  من توی کارنامه انتخاب رشتم دانشگاه علوم تحقیقات تهران رده ۵ هستش
  همشون هم یک مصاحبه دارم تهران
  اگر قبول بشم همون اولی برم میدارن یا میتونم از بین مرکز و شمال و جنوب و تحقیقات به میل خودم انتخاب کنم

 8. حقوق بین الملل عمومی گفت:

  سلام و احترام خدمت همه دوستان گرامی با آرزوی موفقیت برای همه،چند سوال داشتم لطف کنید بهم جواب بدید ممنون میشم:
  ۱ من پردیس کیش و قشم در رشته حقوق بین الملل مصاحبه دعوت شدم که محل مصاحبه بندر عباس هست،
  از لحاظ شهریه پردیس ها یا سایر واحد های دانشگاه آزاد بیمه یا تفاوت داره؟ مدرکش از لحاظ اعتبار چی؟
  ۲ اگه تکمیل ظرفیت باشه برای رشته من احتمالش هست به جای پردیس در واحد های دیگه که پردیس نیست قبول بشم؟
  ۳ مصاحبه رو حتما برم یا بذارم تکمیل ظرفیت ؟چون بندرعباس از محب زندگیم دوره…
  واقعا لطف کنید جواب بدید

  • امیر رضا گفت:

   سلام
   ۱- شهریه یک و نیم برابر واحدهای معمول است. هزینه بالای رفت و آمد هم بهش اضافه کن.در مورد سوال دوم و سوم با توجه به تغییرات بوجود آمده سال جاری و عدم اطلاع رسانی مسولین فعلا چیزی مشخص نیست.

 9. اموزش زبان انگلیسی گفت:

  سلام .دوستانی که در مورد مصاحبه دانشگاه ازاد سوال کرده بودند خواهشابهتر خودتون شخصا از طریق اخبار سایت ازمون دکتری و همچنین http://www.azmoon.org پیگیری کنید تا خدایی نکرده بعدا مشکلی پیش نیاد.به طور کلی خدمت دوستانی که بدلایلی وقت نمی کنند شخصا اخبار رو پیگیری کنند عرض میکنم که فرم اطلاعات اولیه را از سایت دانشگاه مورد نظرتان دانلود کرده و تکمیل نمایید.هزینه مصاحبه ۷۰ هزار تومان هست .قبل رفتن به مصاحبه فیش بانکی که به شکل حضوری پرداخت کرده اید رو اماده کرده و در روز مصاحبه همراه خود می برید(توجه داشته باشید این بخش دارای جزییات است که باید خودتان پیگیری کنید مثلا برای مصاحبه در هر مرکز استان باید فیش جداگانه داشته باشیدورشته و گرایهشای متفاوت رو خودتون پیگیری کنید. ولی باز هم از دوستان خواهش میکنم خودشون اخبارهای مهم رو پیگیری کنند چون اطلاعاتی که من و دیگر دوستان در اختیار شما قرار میدیم ممکنه کاملا دققیق نباشه بعدش هم اخبار رو بعضا عوض میکنند .موفق باشید.

 10. 123 گفت:

  سلام
  من رشته ام مدیریت است و در آزمون ept پارسال نمره ۴۰۰ آوردم و اولین باری هم بود که شرکت کردم. بعدش موفق نشدم در آزمون های بعدی اون شرکت کنم به خاطر بیماری و جراحی که داشتم. حالا سوالم اینه که می تونم در قسمت نمره آزمون زبان در فرم دعوت به مصاحبه بنویسم یا نه؟ اصلا تاثیری داره؟ اصلا ببرم کارنامه زبان یا نه مورد قبول واقع نیست؟
  کسی از دوستان هست که بتونه من درست راهنمایی کنه؟

 11. مرضیه صادقی گفت:

  سلام.ما برای دانشگاه دولتی ک دعوت ب مصاحبه شدیم برای مصاحبه توی سایت دانشگاه ثبت نام کردیم . برای دانشگاه آزاد چیزی در مورد ثبت نام برای مصاحبه پیدا نکردم . باید چیکلر کنیم . لطفا راهنمایی کنید از سردرگمی در بیاییم

 12. نجمه گفت:

  سلام عیدتونومبارک. آیا باید مدارک رو از فبل بفرستیم تو سایت دانشگاه یا فقط بر اساس فرمها آماده کنیم و در روز مصاحبه به همراه داشته باشیم؟؟
  آیا از قبل نباید ثبت نامی صورت بگیره؟؟؟

 13. سمیرا گفت:

  سلام.کسی میدونه بالاترین امتیاز تو یه رشته در دکتری بدون ازمون رو چطور میشه پیدا کرد؟هر دانشگاهی امتیاز حد نصاب رو داده.حالا میخوام بدونم تو رشته من بالاترین امتیاز چند بوده.چی کار باید بکنم؟

درج نظر