مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

درخواست ۳۰۰۰ دانشجوی دکتری برای اصلاح روند برگزاری آزمون EPT

۳۰۰۰ دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد طی نامه‌ای به سرپرست دانشگاه آزاد، خواستار اصلاح بخشنامه سال ۹۵ این دانشگاه درباره حداقل نمره در آزمون EPT شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، ۳۰۰۰ دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد طی نامه‌ای به سرپرست دانشگاه آزاد، خواستار اصلاح بخشنامه سال ۹۵ این دانشگاه درباره حداقل نمره در آزمون EPT شدند.

در این نامه خطاب به نوریان آمده است:

دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی، برخلاف رویه سالهای قبل، اخیرا مستند به بخشنامه شماره ۳۰/۳۴۳۲۵ مورخ ۹۵/۵/۲۰ می بایست جهت شرکت در آزمون جامع حداقل نمره ۴۰۰ از آزمون EPT و برای دفاع از رساله حداقل نمره  ۵۰۰ را کسب کنند. این روند موجب شده است تا تعداد کثیری از دانشجویان دکتری علیرغم شرکت درکلاس های زبان انگلیسی دانشگاه آزاد اسلامی و سایر موسسات موفق به کسب میانگین نمره مشروط و قطعی زبان نشوند و از شرکت در آزمون  جامع و دفاع از رساله باز مانند.

 در هر آزمون بیش از ۱۰,۰۰۰ نفر در سراسر کشور شرکت می نمایند. اما صرفا ۱۰% موفق به کسب نمره قطعی (۵۰۰) شده و این وضعیت هزینه های معنوی و مادی سنگینی را برای دانشجویان رقم زده، به نحوی که مطابق یک آمار حداقلی از جمعیت معترضین که در قالب کمپین اصلاح آزمونEPT جلوه گر شده قریب به ۳۰۰۰ دانشجو که غالباً متاهل و شاغل بوده و با خانواده قریب به ۵۰۰۰ نفر را  شامل می گردند به لحاظ تبعات روحی درگیر این مسأله شده اند. زیرا هر یک از دانشجویان بطور متوسط از ۵ تا ۱۸ نوبت در این آزمون شرکت نموده اند و از کسب نمره و اتمام دوره باز مانده اند.

همچنین هزینه های مادی آن شامل پرداخت شهریه سنوات، منضم به هزینه های آزمون ماهانه (۷۰,۰۰۰ تومان)، با بیش از ۱۰,۰۰۰ شرکت کننده، شائبه سوء استفاده مالی دانشگاه آزاد اسلامی از دانشجویان با سهمیه عادی را در اذهان عمومی تداعی نموده است. این مسأله زمانی بیشتر قوت می یابد که طبق بخشنامه صدرالذکر دانشگاه آزاد اسلامی صرفا آزمون EPT را با نمره ۵۰۰ برای دفاع پذیرش می‌نماید و سایر آزمون‌های استاندارد مورد قبول دانشگاه‌های دولتی نظیر MSRT با میانگین بالاتری مورد پذیرش است. مضاف به این که اخیرا نیز طی بخشنامه ای نمره قطعی و مشروط ایثارگران که در گذشته به ترتیب ۳۵۰ و ۴۰۰ بوده تقلیل یافته است، اما دانشجویان با سهمیه عادی که تعدادشان به مراتب بیشتر  است، مشمول این تقلیل نسبی نمی گردند. لذا تصدیق می فرمایید که این وضعیت به لحاظ بار روانی، شایسته نام دانشگاه که مزین به عبارت (اسلامی) است نمی باشد.

بنابراین دانشجویان دکتری اعتراض خود به این مصوبه را در قالب کمپین معترضین (قریب به ۳۰۰۰ عضو) در فضای مجازی شکل داده اند و به جهت عدم توجه مسئولین مورد مذاکره، درصدد تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی و سازمان مرکزی دانشگاه مصاحبه با رسانه های خبری و صدا و سیما به منظور رفع تالمات مادی و معنوی از طریق گره گشایی موضوع توسط مقامات عالی نظام اسلامی بوده اند لیکن جهت حفظ شأن دانشگاه آزاد اسلامی در اذهان عمومی با احترام به نظراساتید تاکنون انجام نشده و موضوع به استحضار حضرتعالی بعنوان تصمیم گیر اصلی دانشگاه آزاد اسلامی رسیده است.

بنا به مراتب فوق از آنجایی که وضعیت بوجود آمده صرفاً منتسب به دانشجویان نمی باشد و متاثر از وسعت جذب دوره دکتری آن دانشگاه بوده و نظر به اینکه رعایت استاندارد گذراندن واحدهای تخصصی مورد تاکید اساتید آن دانشگاه محترم است .جهت حفظ حقوق مادی و معنوی دانشجویان که با تحمل هزینه های متعدد وارد دوره شده اند ونیز برخورد بدون تبعیض با دانشجویان خواهشمند است مقرر فرمایید تا موارد ذیل با صلاحدید آن مقام محترم به اطلاع واحدهای دانشگاهی رسانده شود:

۱- شرکت در آزمون جامع منوط به ارائه گواهیEPT نباشد.

۲- دانشجویان سهمیه عادی با ارائه گواهی نمره ۴۰۰ امکان دفاع از رساله را داشته باشند.

 

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. علی گفت:

  سلام منظور از ۵۰۰ همون ۵۰ هست؟

 2. صالح گفت:

  آزمون خیلی راحتیه من تعجب میکنم چرا دوستان همچین تقاضایی دارند من بهمن ۴۸ شدم و اسفند تونستم ۵۲ بشم.نه کلاس رفتم نه جزوه خوبی داشتم کتاب ۵۰۴ خوندم با جزوه های گرامر که توی اینترنت هست.به جای این کمپین ها یکم درس بخونید قبول میشید.

 3. حنا گفت:

  تورو خدا حداقل ۳۵تا۴۰ رو مشروط اعلام کنید

 4. تیام گفت:

  ای کاش کلاس زبان تخصصی برای هر رشته در طول دو ترم برگزار میشد تا حداقل دانشجویان دکتری نسبت به رشته تحصیلیشان زبان تخصصی آموزش میدیدند .
  این امتحان هیچ تاثیری در ارتقا سطح سواد دانشجویان ندارد و تنها جیب آموزشگاهها پر میشود .رجوع کنید به مبحث گرامرها و ببینید که چطور با قلق خاص میتوان جواب درست داد بدون آنکه حتی معنی جمله را بدانیم آیا این آزمون صحیحی است ؟

 5. محمد گفت:

  باسلام
  درآزمون ept بهمن ۹۶شرکت کردم
  جزء سهمیه رزمندگان بودم نمره ام درسایت اعلام نشده سئوالم این است که باید از نهادهای ذیربط استعلام کنند بعد جواب بدهند یا مشکلی دیگر وجود دارد ؟ برای پیگیری کارم با چه شماره ای باید تماس بگیرم
  لطفا راهنمایی کنید . متشکرم

 6. محمد گفت:

  با سلام
  بنده در آزمون بهمن۹۶ زبانEPT شرکت کرده ام
  رزمندبوده کارنامه ام چیزی نشان نمیده سئوال من این است که نمره ما پس از تائید از نهادهای ذیربط نمره آزمون قابل رویت خواهد بود یا مشکل دیگری است چون شماره پرونده صحیح بوده وبا آنچه که تلفن گویا اعلام کرده مطابقت دارد همینطور شماره شناسنامه وکارت ملی هم صحیح است
  با تشکر

 7. عباس گفت:

  به نظرم با چنین پیشنهادی مشکل بسیاری حل می شود:
  بسمه تعالی

  جناب آقای دکتر فرهاد رهبر
  رئیس محترم دانشگاه آزاد اسلامی

  سلام علیکم؛
  همانطور که مستحضر هستید دانشجویان برای شرکت در آزمون جامع دکتری، به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارند که توانمندی‌های دانشجویان را در این زبان تأیید کند.
  کلیه واحد های دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی رشته ها و گرایش ها، زبان خارجی مورد تایید خود را قبولی و اخذ حد نصاب۵۰ از ۱۰۰ در آزمون انگلیسی EPT ذکر کرده اند. این درحالی است در آیین های ارسالی آن دانشگاه، منظور از زبان های خارجی؛ ترجیحاً زبان انگلیسی ذکر گردیده است .
  لذا قانون گذار (به غیر از زبان انگلیسی) راه را برای برگزاری آزمون های دیگر از جمله زبان عربی باز گذاشته و این موضوع با هدف اصلی و منابع درسی رشته هایی که بیشتر و اغلب منابع آنها به زبان عربی می باشد سازگار می باشد که می تواند سنجش دانش و زبانی کسانی باشد که به فراگیری زبان عربی پرداخته‌اند.
  همانطور که مستحضر هستید دانشگاههای زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اقدام به برگزاری آزمون بسندگی زبان عربی برای رشته های علوم انسانی نموده اند که دانشجویان را برای شرکت در آزمون جامع رشته‌های مرتبط، مدرک بسندگی زبان عربی را جایگزین تافل انگلیسی و … می کند. که سازمان سنجش با به رسمیت شناختن این آزمون و تطبیق معیارهای مورد نظر از جهت ساختار و اعتبار، گواهینامۀ قبولی در اشتمال را مورد تأیید می‌داند. این سازمان نتیجۀ آزمون را به‌عنوان مستند علمی (برای برخی از رشته‌های تحصیلات تکمیلی در همۀ مراکز آموزش عالی) معرفی خواهد کرد.
  این آزمون بصورت مکرر (تاکنون سه بار) و با هدف جایگزین آزمون‌های دیگر زبان‌های خارجی مثل تافل برای دانشجویان دکتری در دانشگاه تهران و با حضور نمایندگان دانشگاه‌های تربیت مدرس، شهید بهشتی، خوارزمی، الزهراء (س)،امام صادق (ع) طراحی و با محوریت دانشگاه تهران برگزار گردیده است.( http://ems.ut.ac.ir)
  همچنین این آزمون بصورت مکرر در دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه قم، ادیان و مذاهب برای دانشجویان دکتری رشته های: از جمله علوم قرآن و حدیث، فقه و مبانی حقوق اسلامی، مدرسی معارف اسلامی،ادبیات فارسی و … اجرا گردیده است. که شرکت دانشجویان تحصیلات تکمیلی دیگر دانشگاه‏ها، مراکز، مؤسسات آموزشی، در این آزمون، بلامانع است و دانشگاهها برای تمامی شرکت‏کنندگان در این آزمون، گواهی رسمی و معتبر صادر می‏نماید.
  خواهشمند است دستور فرمائید برای شرکت در آزمون جامع دانشجویان دکتری در رشته های علوم انسانی، همانند قبولی مدرک زبان انگلیسی ، قبولی در آزمون زبان عربی (که در سایر دانشگاهها اجرا می گردد) نیز پذیرفته شود.

  جمعی از دانشجویان دکتری تخصصی، رشته های علوم انسانی، در واحدهای دانشگاه آزاد

 8. یعقوبی گفت:

  من دکتری زبانم زبان رشته گرچه سخت ولی دوس داشتنییه. به نظرم آزمون زبان برا سایر رشته ها کار عبثیه چون واژگان ۱۱۰۰ و اون گرامرها هیچ کاربردی برا دانشجویان سایر رشته ها نداره. و اگه واقعا هدف سیستم اموزشی تقویت زبان انگلیسی دانشجویان هست باید سبک کارو عوض کنن و از اول ابتدایی زبانو درج کنن نه که از سطح راهنمایی زبانو فقط,هفته سه ساعت وارددسیستم اموزشی کنن و همه رو از زبان زده و بیزار کنن.هدف این ازمونم فقط درامدزایی و افزایش استرسه برا دانشجوهامون نه بالابردن سطح زبان دانشجوهای دکترامون.

 9. آخه چه اشکالی داره که حذف بشه یا حداقل موقع دفاع ارایه بشه گفت:

  لطفابه اعتراضات ادامه دهید تا تجدید نظر بشه و ارایه گواهی زبان موقع دفاع الزامی بشه

 10. منصور گفت:

  سلام،با نمرات ۳۵مشروط و۴۰ قبول برای امتحان جامع و دفاع موافق هستم،اما چند نکته:در مقطع دکتری که مقطع تخصصی وماهر شدن در رشته‌ی تحصیلی میباشد شایسته نیست آن را با زبان گره بزنند مگر قرار ه در زبان انگلیسی هم متخصص شویم اگر اینجوری باشد دیگر نیازی به گرفتن دانشجو در مقطع دکتری زبان نیست چون بقیه دانشجو یان آن تخصص را میگیرند،،به اندازه مورد نیاز زبان را بصورت واحد درسی خوانده ایم،نیازی به آزمون زبان نیست ،بهترین راه ان است که زبان از آزمون بصورت درسی که باید جزو امتحان جامع باشد،باشد بهتر است،در مقطع دکتری تخصص مهم است،مهم کردن زبان منطقی نیست چون زبان رشته‌ی مستقل است و نیازمند تربیت متخصص مورد نیاز ومورد هدف خودش است،نه اینکه همه دانشجو یان رشته‌ی های مختلف علاوه بر رشته‌ی تخصصی باید در رشته‌ی زبان نیز تخصص بگیرند که با هیچ معیاری قابل قبول نیست،بگزارید تا دانشجو در رشته‌ی تخصصی اش متخصص واقعی شود، یاد داستانی افتادم،کسی شترش گم شد قسم خورد چون بیاید به یک ریال بفروشد چون یافت دلش نیامد به یک ریال بدهد گربه آی به گردن شترش آویخت و به بازار برد گفت شتر یک ریال اما گربه یک میلیون تومان است و هر دو را با هم می فروشم و جدا از هم نمیدم مردم گفتند ما شتر را می خواهیم نه گربه را گفت هرچ دو را با هم می دهم مردم هر چه اصرار کردند فایده نداشت ،مردم گفتند شتر چه ارزان بودی اگر قلاده گربه به گردن نداشتی،حالا تخصص گرفتن در مقطع دکترا راحت است اگر قلاده زبان به گردن آن نباشد،بنابراین قلاده زبان رآ بردارید و برای خود رشته‌ی زبان بگزارید.

  • ساعت مصاحبه گفت:

   اونایی که اومدن گفتن ما خوب امتحان دادیمو فلان حتما آزمونهای جدید رو ندادن . زمین تا اسمون فرق کرده

   من دو سال پیش برای ازمون جامع فقط ۵۰۴ رو خوندم اونم فقط کلماتش بدون گرامر اما همون بار اول ۴۰۰ شدم اما الان کاملا فرق کرده ازمونش خیلی سنگین تر شده حالا که به دفاع رسیدم میبیم چقدر عوض شده ازمونش البته اشتباه کردم که عقب انداختم اما سازمان دیده که همه ۵۰۴ میخونن دیگه از اون نمیده به علاوه گرامرش هم سنگین شده یه نگاه به سوالات آذر ۹۶ بندازین مقایسش کنید با آذر ۹۵ و سطحش رو بسنجید بعد نظر بدین

 11. علی سالاری گفت:

  سلام خوبی . ی سوال داشتم اعتبار زبان ept که دو سال هست . تا امتحان جامع این اعتبار را داره یا برای دفاع از رساله هم باید اعتبار داشته باشه . یا دیگه نیازی به ept نیست

 12. مظاهر گفت:

  سلام عدالت برأی همه باید رعایت بشه و نمره دفاع ۴٠٠

  • ساعت مصاحبه گفت:

   چرا باید اینقد اختلاف باشه برای کسب نمره
   خانواده های ایثارگر و رزمنده محترم هستن درسته اما ما همه ادمیم هوش و سواد و مشغله زندگی و کار در همه هست و نباید تا این حد اختلاف باشه درست نیست نمره ۵۰۰ زیاده حداقل این اختلاف رو بزارین ۴۵۰ اگر اون هست ۳۵۰

 13. ... سارا گفت:

  دوستان لطفا همه با هم کمک کنید تا آزمون جامع منوط به مدرک زبان نباشه

 14. ناصحی گفت:

  دوستان عزیز دکتری دانشگاه آزاد هر جا که جایی برای اظهار نظر باشه اعتراضتون رو به نحوه برگزاری آزمون EPT اعلام کنید

 15. Omid گفت:

  سلام…اونایی که دارند نظر میدن از دانشجویان سراسری..اگه دانشجویان دکتری زبانشون خوب بود میرفتن تو سراسری دیگه لطفا شما برای دانشجویان آزاد نظر و تعئین تکلیف نکنید ماها به حد کافی درگیر مسایل مالی هستیم.و مجبوریم شب و روز کار کنیم و وقت کافی نداریم بریم کلاس زبان .ی کمی منطقی باشیم…

 16. Sanazs گفت:

  سلام. حداقل برای ept تا موقع دفاع زمان بدن. خدا خیرشون بده، حداقل تنها کمکی که به جوونا می تونن بکنن رو انجام بدن. با تشکر

 17. محمد گفت:

  هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی اعتراضات به آزمون EPT را وارد ندانست

  او درباره نتایج بررسی اعتراضات به آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: «آزمون زبان EPT تنها آزمون زبانی نیست که داوطلبان مجبور باشند، فقط در آن شرکت کنند. براساس بخشنامه‌ای که اعلام شده است، دانشجویان دوره دکتری می‌توانند در آزمون‌هایی از قبیل تافل، ام‌اس‌آرتی، آیلتس و سایر آزمون‌ها شرکت و مدرک آن را به دانشگاه ارائه دهند و این مدارک هم مورد تایید دانشگاه آزاد اسلامی است. آزمون زبان EPT یکی از آزمون‌های استاندارد زبان است که سنجش و پذیرش در این آزمون، نه اینکه ساده باشد، بلکه از سایر آزمون‌ها سخت‌تر نیست.»

  علوی‌فاضل گفت: «نمره ۵۰ از ۱۰۰ نمره قبولی در این آزمون است. شائبه اقتصادی برای این آزمون مطرح می‌شود که به هیچ وجه مورد تایید نیست و اشتباه است. این آزمون در سطح سایر آزمون‌های زبان و مورد تایید سازمان سنجش برای دانشجویان دانشگاه‌های دولتی هم قرار گرفته است. اعتراضاتی نسبت به آزمون EPT وجود داشت که همگی بررسی شدند و کار کارشناسی به وسیله استادان مطرح زبان و برای چندمین بار انجام و ارزیابی شد و هیچ‌کدام از اعتراضات وارد نبود. آزمون EPT از نظر تست‌های آزمودنی، بسیار متعادل و قابل قبولی است و بنابراین دانشجویان باید سعی کنند تلاش و تمرکز بیشتری بر آموزش زبان داشته باشند.»

  سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «دانشگاه نمی‌تواند برای تعدادی که چندین بار در این آزمون شرکت کرده‌اند و نتوانسته‌اند نمره قبولی را کسب کنند، استانداردهای آموزشی را تقلیل دهد. در جلسه روز گذشته، هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه باید حقوق دانشجویان در آزمون رعایت شود، اما اعتراضاتی را که مطرح شده بود، وارد ندانست و با کار کارشناسی هم که انجام شده بود، بیشتر در حقیقت فشاری برای اعلام قبولی دانست که امکان‌پذیر نیست و این شائبه که دانشگاه برای کار اقتصادی قبولی در این آزمون را محدود می‌کند، به هیچ وجه صحیح نیست. اجباری بر آزمون EPT وجود ندارد، EPT فقط یک آزمون زبان است و دانشجویان می‌توانند در سایر آزمون‌های استاندارد زبان که در کشور برگزار می‌شود، شرکت و مدرک قبولی را به دانشگاه آزاد اسلامی ارائه دهند.»

  او در پایان گفت: «البته هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی، راهکارهایی را برای تقویت زبان انگلیسی دانشجویان پیشنهاد داد و مقرر شد معاونت آموزشی دانشگاه راهکارها را بررسی کنند. همچنین موضوع سایر آزمون‌های استاندارد غیرانگلیسی هم برای برخی رشته‌های علوم انسانی هم مطرح شد که قرار شد بررسی شود تا بتوانیم در صورت تایید و نیز پذیرش از سوی مراجع قانونی، آزمون‌های استاندارد غیرانگلیسی را هم برای برخی رشته‌ها در نظر بگیریم.»

  • علی گفت:

   سلام دوستان
   منم دانشجوی دکتری هستم
   هر آنچه که شما مشکل دارید شاید من بیشترشو دارم از لحاظ درسی و..

   ولی انصافا وقتی به اساتید دانشگاهی دقت میکنم که ۲ کلمه زبان انگلیسی سواد ندارن واقعا تاسف می خورم که چرا؟؟؟؟؟

   چرا ما هم بی سواد بار بیاییم مث برخی از اساتید دانشگاهی؟
   تا کی بهمون بگن دانشجوی دانشگاه آزاد که کیلویی نمره میگیره؟؟؟

   کافیه ۶ ماه کلاس زبان برید والا خوب میشه زبانتون.
   من کسی بودم که زبانم افتضاح بود اصلا بلد نبودم. از دوران دبیرستان هم بلد نبودم.
   ولی ۶ ماه فشرده وقت گذاشتم تا الان هم ۲ تا مدرک معتبر زبان گرفتم.
   خیلی درس شیرینیه
   خدا رو شکر میکنم که بخاطر ازمون جامع باعثی شد که زبانم عالی بشه.
   امیدوارم همه دوستان تحصیل کرده هم به این دستاورد دست پیدا کنن.
   موفق باشید 🙂

 18. مهدوی گفت:

  سلام
  شنیدم که ۳۵ مشروط و ۴۰ برأی دفاع ، تأیید شده و بزودی أبلاغ میشه
  دوستان شما نشنیدید؟

 19. دانشجوی دکترا روان شناسی گفت:

  معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تقاضای دانشجویان مبنی بر تغییر نمره قبولی در آزمون EPT در دستور کار هفته آینده هیات رئیسه دانشگاه قرار گرفته و هر تصمیمی که اعضای هیات رئیسه در این زمینه بگیرند ما نیز اجرا می‌کنیم.

 20. اكبري گفت:

  با سلام و احترام
  در تمام مقاطع تحصیلی دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و حتی دکترا ،وواحدهای درسی زبان را گذرانده ایم و سپس در مصاحبه دکترا هم از عهده زبان برآمده ایم و از نقطه نظر زبان ، قوی هستیم و اصلا احتیاج به آزمون ای پی تی نیست و از نظر روانی و مادی دردسرساز هست لذا با نمره چهارصد کاملا موافقم از هیئت رئیسه خواهشمندم تا مساعدت نمایند.

  با تشکر

  • دکتر گفت:

   من فک میکنم بجای EPT باید شرط فارغ تحصیل شدن در دکتری برای همه دانشجویان چه دولتی و یا آزاد داشتن مدرک آیلتس حداقل هفت باشد.

 21. محمد گفت:

  با سلام
  دوستان عزیز درخواست کننده، اگرچه مشکلات همه شما بزرگاران قابل درک است و چه بسا شائبه سود مالی آزمون ept صحیح باشد. اما توجه داشته باشیم که با این درخواست ارزش مدرک دکتری آزاد پایین می آید و در انتها همه متضرر خواهیم شد.
  من خودم بار اولی که آزمون دادم بدون مطالعه نمره مشروط گرفتم، منتها تصمیم گرفته ام که چندماهی فرصت بذارم و زبانم را تقویت کنم. مدرک دکترا گرفتن بدون تسلط در زبان چندان ارزشی ندارد.

 22. دکتر96 گفت:

  دوستان نمرم در ept شده ۷۸۰ .
  برای ارائه در آزمون مصاحبه ، پرینت همین کارنامه از سایت کافی هست یا باید از جایی گواهی بگیریم ؟

 23. دانشجو دكترا گفت:

  با سلام
  دوستان دانشجوی دکترا دانشگاه آزاد بجای اعتراض وقت بیشتری جهت تقویت زبان خودشان قرار دهند چون زیبنده دانشجوی دکترا نیست که حداقل نمره ۵۰ از راحترین آزمون زبان (ept) نتوانند کسب کنند. ضمنا خودم دانشجوی دکترای رشته مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد در ترم دوم هستم و با صرف ۲ ماه مطالعه بار اول نمره ۵۴ اخذ نمودم.

 24. بنده خدا گفت:

  برخی از شما نظر دهندگان فوق العاده اید!
  یکی میگه نمره آزمون زبان رو کم کنن، یکی دیگه میگه آزمون جامع رو بردارن…
  ای خدا دانشجوهای دکترا را نیز بنگر!!

 25. . . . گفت:

  سلام
  آزمون eptمگه ۱۰۰ تا سوال نیست؟
  پرا نوشته امتیاز ۴۰۰ و ۵۰۰؟

 26. عرفان گفت:

  سلام به همه دوستان

  من از امروز صبح نتونستم سایت آزمون ept را باز کنم
  شما چه طور؟
  لطفا دوستان جواب بدند

 27. عرفان گفت:

  سلام به همه دوستان

  من از امروز صبح نتونستم سایت آزمون ept را باز کنم
  شما چه طور؟
  لطفا دوستان جواب بدند

 28. ept گفت:

  بجای کمپین و از این داستانها برید بیشتر مطالعه کنید من هم بار چهارم قبول شدم و خوشحالم که مجبور شدم رفتم زبان انگلیسی م رو تقویت کردم ..برید ۵۰۴ رو بخونید + گرامر تافل و بررسی آزمون های دوره گذشته

 29. آموزش زبان گفت:

  با سلام. واقعا نوشتن چنین نامه هایی زشته ود ر خور به اصطلاح دانشجوی دکتری نیست. برید وقت بزارید و زبانتون رو قوی کنید.

 30. دکتری ept گفت:

  حالا که ما قبول شدیم ….برید بیشتر مطالعه کنید .

 31. پارمیدا گفت:

  آفرین به این کمپین ،من هم به عنوان دانشجوی دکتری موافق مفاد آن هستم، لطفا دانشجویان دولتی اظهار نظر نفرمایند چون این قضیه مربوط به دانشگاه آزاده

  • مریم گفت:

   من دانشجوی دکترا دانشگاه آزادم نمره ای پی تی ۵۶ هم آوردم .چهار ماه خوندم و تست زدم.و موافق کم شدن نمره زبان نیستم.عیبه ، منزلت دکتری دانشگاه آزاد رو پایین نیارین

 32. شکیلا گفت:

  سلام دوستان به جای اعتراض به آزمون ept بگویید امتحان جامع برداشته بشه این واقعا توحین به دانشجوی دکتراست که دوباره آزمون و دوباره مصاحبه بده مگر ما گنکور ندادیم بای هزینه اضافی هم بدیم به نظر من امتحان جامع بای برداشته بشه

 33. محمد گفت:

  چه درخواست نابه جایی….یعنی چی امتحان جامع زبان نخواد!!!!!درآینده هم کمپین حذف رساله و بعدم حذف واحد تشکیل می شه!!!!این خبر رو دنیا ببینه واقعا زیرسوال خواهیم بود!!!۳۰۰۰نفر!!!

 34. سهیلا گفت:

  ازمون eptنسبت به بقیه ازمون ها ساده تر است .این نامه برای دانشجویان دکترا واقعا زشت است .با یکم تقویت زبان میتوان نمره اورد .

  • ساعت مصاحبه گفت:

   اونایی که اومدن جبهه گرفتن که دانشجوی دکتری باید زبان بلد باشه میخوام ازشون سوال کنم شما که میگین ما دو ماه زبان خوندیم قبول شدیم واقعا فکر میکنید زبان اینه؟ الان شما با این سطح یعنی دانشجوی دکتری شدین بقیه نشدن؟

   شمایی که رفتی ۵۰۴ رو خوندی و گرامر ورق زدی تا ازمونتو بگذرونی در حد همون ازمون فقط زبانت قوی شده اگر چند ماه دیگه ازت سوال کنن یادتون نیست

   زبان انگلیسی یه ملیته یه فرهنگه یه زبان دیگس شما اگر بخوای واقعا به عنوان دانشجوی دکتریی حساب بشی که زبان بلده باید از کودکی زبان رفتیه باشین نه اینکه دو ماه سه ماه بخونین بگین ما بلد شدیم و بعدم بگین از دانشجوی دکتری بعیده!

   من میشناسم افرادی که زبان نسبتن خوبی دارن اما متاسفانه تو این ازمون موندن

   به نظر من بهتر بود اگر میخوان دانشجوی دکتری واقعی رو بسنجن باید همون موقع مصاحبه میگفتن زبان فلان نمره رو باید داشته باشید نه اینکه با ایجاد سد و قانون هی شهریه اضافه بشه. از نظر من هیچ این ازمونها هیچ سنگ محکی نه برای دانشجوی دکتری بودنه نه برای قوی بودن زبان
   چون زبان باید از پایه قوی میشد نه اینکه دو ماه بخونیم یا کلاسای رد گزینه بریم و پولهای هنگفت به معلم خصوصی بدیم صرفا برای گذراندن این آزمونها !

 35. سبز گفت:

  سلام
  واقعا جای تعجب داره!!! این چه درخواستیه ؟!!
  دانشجوی دکترایی که نتونه حداقل نمره زبان رو کسب کنه ، به فرض گرفتن مدرک هم کارامد نخواهد بود. متاسفانه به همین دلایل روز به روز شاهد این هستیم که سطح علمی فارغ التحصیلان کاهش یافته و تحصیلات تکمیلی هم جایگاه خودش رو نداره.
  با این وضعیتی که شاهد هستیم لابد چند وقت دیگه درخواست میدن بدون گذراندن دروس و امتحان و … همینطوری به ما مدرک بدید !

  • دانشجوی دکترا روان شناسی تربیتی گفت:

   سلام دوستان
   البته منظور دانشجویان معترض عدالت هست تمام دانشگاههای دولتی برای مثال نمره ۴۳۰ تولیمو را به عنوان نمره قابل قبول می پذیرند اما دانشگاه آزاد برای مدرک زبان تولیمو نمره ۵۶۰ را می پذیرد. بحث فقط تبعیض هست.اگر حداقل نمره برای ایثارگران در آزمون ای پی تی ۳۵۰ هست برای غیر ایثارگر ۴۵۰ باشد. نه بیشتر.

   • eliii گفت:

    برای دانشگاه آزاد تولیمو نیاز نیست و همون ای پی تی رو بدن کافیه. از طرفی من هردوی این آزمون ها رو دادم و واقعا درجه ی سختی تولیمو خیلی بیشتر از ای پی تی هست. ای پی تی در حد همون زبانی هست که توی دوران مدرسه خوندیم و اگر کسی چندتا قواعد ساده ی زبان و تعدادی لغات ساده رو بلد نیست اصولا نباید به مدرک دکتری فکر کنه. پیشنهاد من برای موفقیت در ای پی تی برای همه ی دوستان اینه که ۵۰۴ و ۱۱۰۰ رو بخونن و همچنین قسمت گرامر جزوه ی همین سایت که رایگان هست.
    با خوندن همینا شما نمره ی بالای ۷۰ میارید توی ای پی تی.
    من تولیمو رو ۵۲۰ شدم و ای پی تی ۶۸۰ و توصیه م اینه که یه مقدار دوستان به خودشون زحمت بدن و وقت بذارن. این که شاغلیم و خانواده داریم به هیچ وجه توجیه مناسبی برای یک دانشجوی دکترا نیست و این نامه هم یک توهین بزرگ برای دانشگاه آزاد و دانشجوهاش هست.

 36. اسد الله خان گفت:

  باعث تاسف است نوشتن این نامه!!!!
  اصلا قابل قبول نیست که دانشجوی دکتری ۵ تا ۱۸ مرتبه در آزمون شرکت کنند و در آزمون زبان قبول نشوند!
  استدلالها هم اصلا قابل قبول نیست!
  تالمات ، شاغل !!

  • B.j گفت:

   سلام.بله دقیقا.این اعتراضات بیشتر از جانب رشته هایی در رابطه با دانشجویان زبان عربی هست.چون سر جلسه آزمون زبان اظهار داشتن که خواندن زبان براشون بسیار مشکله چون در دانشگاه پیوسته با متون عربی سر و کار دارند.که این هم با شرکت در کلاسهای زبان انگلیسی رفه میشه.

 37. علي گفت:

  سلام. این دیگه واقعا آخرشه. چطور امکان داره دانشجوی دوره دکتری نتونه نمره ۵۰ رو توی آزمون EPT که میشه گفت ساده ترین آزمون زبان داخل ایرانه کسب کنه؟! متاسفانه توقعات دانشجوهای دانشگاه آزاد خیلی زیاده و همش انتظار دارن سطح علمی این دانشگاه پایین تر از این بیاد و راحت بتونن مدرک دکترای خودشون رو هم بگیرن.
  من با اینکه دانشجوی دکتری نیستم برای اولین بار در آزمون EPT شرکت کردم و با کمترین میزان مطالعه ۶۳۰ شدم. بنظرم کسی که دکتری میخونه باید قدری همت کنه و با یک برنامه ریزی کوتاه مدت میتونه به حد نصاب نمره زبان برسه

  • مریم گفت:

   من هم موافقم دانشجوی دکتری باید زبانش خوب باشه به نظر من کسی که توانایی اخذ نمره ۵۰ رو از این آزمون نداره شایسته مدرک دکتری نیست

   • داریوش گفت:

    اگر قرار به این باشه که کسی که دکتری داره حتما باید زبان انگلیسیش قوی باشه خیلی از دروس هم هست که در برخی از رشته ها باید فارغ التحصیلان آن رشته حداقل اشرافی به آن داشته باشند مثلا در رشته های مدیریت صنعتی و مالی و mba دانشجو دکتری هستش که زبانش قویه ولی همین دانشجو هیچ اشرافی به ریاضیات نداره بطور مثال کسی که دکتری مدیریت صنعتی داره ولی یک ضرب ماتریس بلد نیست تسلطش به زبان انگلیسی هیچ ارزشی نداره

  • علی گفت:

   احسنت دقیقا.
   افرین بر شما.
   زشته یه دکتر ۲ کلمه زبان انگلیسی بلد نباشه

  • داود گفت:

   ببخشید شما الان می تونید یک مقاله به زبان لاتین بنویسید؟؟؟؟؟ آزمون ept هیچ کمکی به دانشجویان دکتری نمیکنه چون بصورت تخصصی برگزار نمیشه چه بسا دانشجویان کلاس آمادگی میروند و نمره قبولی را میگیرند ولی به سرعت فراموش میکنند

 38. eliii گفت:

  دانشجوها رو درک میکنم ولی اینم باید در نظر بگیریم که یه فردی که میخواد دکترا بگیره آیا نباید یه توانایی های حداقلی در زبان انگلیسی داشته باشه؟ بدون داشتن این توانایی چه جوری میشه به علم روز دنیا و مقالات و کتابهای جدید دسترسی داشت؟ بلد بودن زبان انگلیسی دنیاهای جدیدی رو برامون آشکار میکنه و هرکی بلد نیست باید همون منابع علمی ۲۰۰ سال قبل رو بخونه. و اون دکتری که زبان بلد نیست و فردا میشه استاد دانشگاه ببینید چه ظلمی در حق دانشجوهاش خواهد شد.
  به نظرم دانشجوها بجای اعتراض باید اینو قبول کنن که زبان لازمه ی حیات علمی یک فرد هست و یکسال زمان بذارن و خودشون رو به حد نرمالی توی زبان برسونن.

 39. آسمان گفت:

  باسمه تعالی
  با سلام واحترام
  خداروشکر،بلاخره شاهد شکست سکوت دوستان شدیم.واقعا دست همگی درد نکنه .از بیانات ارزشمند،دقیق وکاملتان.واقعا همگی دچارآلام روحی وروانی وحتی مادی شده ایمو حتی سر افکنده در بین خانواده ودوستان واقوام و کسی شاید باورش نشود که شرایط ناصحیح حاکم بر سنجش ما را مبتلا نموده است.واین حقیقت است که بعد از شکست های پیاپی دیگر حتی رغبت به خواندن زبان را دیگر نداریم.وآزمون ای پی تی برای ما به یه جنگ فرسایشی تبدیل شده است.ضمن تشکر از مدیریت محترم سایت بابت اطلاع رسانی وباز تاب اخبار و…امیدوارم مسوولین محترم دانشگاه آزاد تصمیمی مطابق خواسته دانشجویان، آن هم در سطح دکتری تخصصی بگیرند که همگی از سرمایه های ملی این مرز و بوم هستند.الهی آمین
  واز دوستان اقدام کننده کمال تشکر را داریم وبه آنها میگوییم دست مریزاد واینکه تا تحقق آمال شان از پای ننشیند.یا علی.التماس دعا

 40. علی گفت:

  با سلام
  دوستان دکتری شرکت کننده در آزمون زبان ept دانشگاه آزاد همچنان به اعتراضات خود ادامه دهید. حتما مسئولین محترم دانشگاه آزاد فکری خواهند کرد.
  پیروز باشید