مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

افزایش مدت‌زمان پرداخت وام تحصیلی ویژه دکتری

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از افزایش مدت‌زمان پرداخت وام تحصیلی ویژه دکتری از ۹ به ۱۲ ماه خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، ذوالفقار یزدان‌مهر گفت: «بر این اساس این وام در سه ماهه تابستان نیز به دانشجویان متقاضی پرداخت می‌شود. مبلغ این وام ماهانه ۶ میلیون ریال است که به صورت فصلی و هر سه ماه یکبار به دانشجویان متقاضی پرداخت می‌شود.»

مشاور وزیر علوم ادامه داد: «در راستای مراعات دانشجویان و تسهیل کردن شرایط، آن دسته از دانشجویانی که برای مرحله بهار امسال ثبت‌نام کرده‌اند برای دریافت وام تحصیلی ویژه دکتری در فصل تابستان نیازی به مراجعه دانشگاه و ثبت‌نام ندارند و تا پایان مرداد وام آنها به صورت خودکار پرداخت می‌شود. فقط دانشجویانی که در سه ماهه اول امسال موفق به ثبت‌نام نشده‌اند باید برای دریافت وام تابستان ثبت‌نام کنند.»

رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: «وام ویژه دکتری به مبلغ ماهانه ۷۰۰ هزار تومان با همکاری بانک توسعه تعاون از ابتدای سال عملیاتی و بخش عمده آن نیز پرداخت یا در حال پرداخت می‌­باشد. با رایزنی صندوق رفاه دانشجویان با مدیرعامل بانک برای کمک به دانشجویان دکتری تسهیلات ۶ ماهه اول سال به صورت یکجا و به مبلغ ۴ میلیون و ۲۰۰هزار تومان پرداخت شده یا در حال پرداخت است.»

یزدان‌مهر گفت: «با تدبیر صندوق رفاه دانشجویان جلسات هم‌اندیشی با حضور نمایندگان دانشجویان دکتری در چند مرحله برگزار و اقدامات قابل انجام برای تسهیل صورت گرفته است و قرار است این جلسات تداوم داشته باشد تا متناسب با نیاز واقعی دانشجویان تصمیمات مناسب در سایر موارد مناسب با توان و رسالت صندوق به عمل آید. ثبت‌نام وام ویژه دکتری از ۱۳ خرداد شروع شده بود و قرار بود تا ۱۵ تیر به پایان برسد ولی با توجه به استقبال گسترده دانشجویان متقاضی و تقاضای دانشگاه‌ها و برای پوشش حداکثری دانشجویان، تا ۲۵ تیر تمدید شد.»

او در پایان افزود: «۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر دانشجو متقاضی برای وام ویژه دکتری در سامانه صندوق ثبت‌نام کردند که همانطور قول داده بودیم به محض تایید و ارسال لیست دانشجویان توسط معاون دانشجویی دانشگاه در اسرع وقت پرداخت شروع شد و تاکنون مبلغ ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به حدود ۱۰ هزار دانشجوی متقاضی توسط صندوق و بانک توسعه تعاون پرداخت شده است.»

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. زهرا گفت:

  به دانشجویان پیام نور هم وام میدن؟و اینکه این حقوقی که همه دنبالشن فقط برای دانشجویان دوره روزانه هست؟

 2. تنها گفت:

  خیلی از امسال ماها هستن که ضامن نمیدتوانند برای وام جور کنن تکلیفا اونا چی میشه …..

 3. تنها گفت:

  ما وام نمیخواهیم حقوق میخاهیم تا کی باید سکوت اختیار کنیم این وام را اخر مگه میشه پرداخت کرد ! ایا بعد از فارغ التحصیلی برایمان کار هست ! ما فقط حقوق میخاهیم همین.

 4. majid گفت:

  دو سال بعد از فارغ التحصیلی باید وام رو پس بدید. وام به همه دانشجویان روزانه(غیر بورسیه) تعلق میگیره.

 5. فرشته گفت:

  همه جای دنیا به دانشجویان دکتری حقوق میدن چرا ما نباید حقوق بگیریم؟؟ اگه دانشجویان پزشکی توی بیمارستان کار میکنن والا ماهم تمام وقت در اختیار استاد هستیم و در محیط دانشگاه چرا این همه بین ما اختلافه

 6. فیزیکککک گفت:

  سلام
  باز پرداخت این وام ها چطوره؟ از کی باید اقساط بدهیم
  از پایان التحصیلی یا از همون زمان که وامو میگیریم؟

 7. استراتژیست گفت:

  سلام دوستان.ی سوال : به کسانی هم که شغل پاره وقت دارند یا بیمشون رد میشه؛ وام تعلق مگیره؟؟
  کسی به طور دقیق خبر داره؟

 8. رارامين گفت:

  دانشگاه ازاد هم وام میده به دانشجویان دکتری؟؟؟

 9. majid گفت:

  دوستان سلام
  وام تحصیلی برای یک سری از دانشگاه ها واریز شده و برای تعدادی هم نه. البته به نظرم خیلی خوبه که برای دریافت حقوق ماهیانه به جای وام که معلوم نیست تا چه زمانی بتونن بودجه شو تامین کنند، تلاش کنیم. البته اقداماتی انجام شده ولی نیاز به مطالبه و پیگیری جمع کثیری از دانشجویان دکتری داره. به نظرم بهتره تو همین سایت راجع بهش زیاد صحبت بشه و این مسئله برای دانشجویان دکتری فراگیر بشه. یادتون باشه که برای به ثمر رسیدن هر کاری پیگیری مستمر لازمه.

  • سعیده گفت:

   پرداخت حقوق به دانشجو دکترا حق است .. ما که حقوق کلان نمیخواهیم .. مبلغی باشه که حداقل مایحتاج زندگیمون رو تامین کنه.. بخداما هم زندگی داریم خرج داریم.. هر کدوم از ماها اگر دکترا نیخوندیم کارگر ساده هم میشدیم ماهی ۱ تومن رو میدادن بهمون .. حالا حق دانشجو دکترا( ذخایر علمی کشور، استعداد کشور و..) حداقل ماهی ۵۰۰ تومن حقوق نیست ؟!!!!

 10. انتظار گفت:

  متاسفانه مال ما واریز نشده و ادعای واریز وام تابستونو میکنن

 11. پریسا گفت:

  دوست گرامی شما دانشجویی کدام دانشگاه هستید؟وام ما که هنوز هنوز واریز نشده مال بهارو میگم

 12. علی گفت:

  ما دانشجویان دکتری روزانه وام نمیخواهیم حقوق ماهیانه حق ما است

 13. روانشناسی تربیتی گفت:

  سلام دانشگاه ازاد که شامل این وام ها نمیشه؟/؟؟؟ کلا به ئانشگاه ازاد واسه دکتری وام میدن؟؟؟؟؟

 14. مهندس مکانیک گفت:

  وام بهار رو که ثبت نام کردیم واریز کنید؛ تابستان پیشکش!!!!!!!!!!!

 15. مینا گفت:

  سلام دوستانی که اطلاع دارن محبت کنن راهنماییمون کنن: یه دانشجو دکترا چند جور وام میتونه بگیره .. مبلغشون چقدره .. و اینکه چند تا ضامن میخواهن هر کدوم از وامها ؟

 16. سعید گفت:

  چی شد ؟ بلاخره ماهی ۶۰۰ یا ۷۰۰ ؟ من وام وزارت علوم رو میگم.. دوتا ضامن ندارم که ببرم بانک واسه ماهی ۱۰۰ تومن بیشتر.