مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

آغاز ثبت‎نام پذیرفته‎شدگان دکتری بدون آزمون ۹۶ آزاد از ۲۱ شهریور

زمان و مدارک موردنیاز ثبت‌نام پذیرفته شدگان دکتری بدون آزمون سال ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی تست، بنابر اعلام سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، پرونده کلیه پذیرفته شدگان دوره دکتری تخصصی سال ۹۶ جهت احراز صلاحیتهای عمومی تحت بررسی است لذا ثبت نام و ادامه تحصیل پذیرفته شدگان این مرحله منوط به تأیید صلاحیت های عمومی ایشان توسط مراجع ذیصلاح خواهد بود.

– پذیرفته شدگان لازم است مطابق مفاد مندرج در ذیل و با در دست داشتن مدارک لازم در زمان تعیین شده به محلهای دانشگاهی مربوطه مراجعه نمایند.

با توجه به اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، مجوز ثبت نام اتباع خارجی مقیم متعاقب انجام تشریفات قانونی و بررسی صلاحیتهای اقامتی اتباع مزبور و اعلام رسمی آن توسط آن اداره خواهد بود و تا قبل از آن پذیرش این افراد به صورت موقت میباشد.

مدارک لازم برای ثبت نام:

 1. اصل مدرک تحصیلی دوره کارشناسی ارشد و ریز نمرات با ذکر معدل
 2. اصل شناسنامه عکس دار و دو برگ فتوکپی از تمام صفحات آن.
 3. شش قطعه عکس ۴*۳ تمام رخ که در سال جاری تهیه شده باشد (برای مشمولین ۱۲ قطعه)
 4. اصل و یک برگ فتوکپی کارت ملی
 5. مدرکی که وضعیت خدمت وظیفه عمومی برادران پذیرقته شده را مشخص نماید. (از جمله فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته یا دکتری عمومی یا لغو معافیت تحصیلی دورههای مذکور که بیش از یکسال از فراغت از تحصیل فرد نگذشته باشد.)
 6. تکمیل و ارائه فرم های درخواست ثبت نام و تعهدات مربوط.
 7. چنانچه در هر یک از مراحل پذیرش، ثبت نام و تحصیل مشخص شود که متقاضی فاقد شرایط مندرج در دفترچه راهنما بوده است ضمن لغو پذیرش مطابق ضوابط با وی ہرخورد خواھد شد۔

زمان و محل ثبت نام:

پذیرفته شدگان نهایی کلیه رشته ها لازم است شخصا در روز سه شنبه ۲۱ شهریور ماه جهت ثبت نام به واحدهای مربوطه که آدرس و تلفن آنها در سامانه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به آدرس www.sanjesh.iau.ac.ir درج شده است، مراجعه نمایند. همچنین لازم است پذیرفته شدگان جهت اطلاع از چگونگی ثبت نام ورودی های جدید به سایت اینترنتی واحدهای دانشگاهی نیز مراجعه نمایند.

عدم مراجعه پذیرفته شدگان در روز و ساعت مقرر به منزله انصراف از ثبت نام تلقی شده و هیچ گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد بود.

تبصره: پذیرفته شدگان واحدهای علوم و تحقیقات، تهران مرکزی، تهران جنوب، تهران شمال، سنندج، نجف آباد، تبریز، کرج، قم، قزوین، بروجرد، شیراز و اراک جهت اطلاع از چگونگی و زمان ثبت نام مقتضی است به آدرس سایت آن واحدها به شرح ذیل مراجعه نمایند.

علوم و تحقیقات به آدرس: www.srbiau.ac.ir

تهران‌مرکزی به آدرس: www.iauctb.ac.ir

تهران‌جنوب به آدرس: www.azad.ac.ir

تهران شمال به آدرس: www.iau-tnb.ac.ir

الکترونیکی به آدرس: www.iauec.ac.ir

نجف‌آباد به آدرس: http://rs.iaun.ac.ir

سنندج به آدرس: www.iausdj.ac.ir

تبریز به آدرس: www.iaut.ac.ir

کرج به آدرس:  www.kiau.ac.ir

قم به آدرس: www.qom-iau.ac.ir

قزوین به آدرس: www.qiau.ac.ir

بروجرد به آدرس: www.aiub.ac.ir

شیراز به آدرس: www.iaushiraz.ac.ir

میزان شهریه، هزینه خدمات آموزشی و حق بیمه دانشجویی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) سال تحصیلی ۹۷-۹۶:

 1. شهریه پذیرفته شدگان از دو بخش شهریه پایه (ثابت) و متغیر تشکیل شده که به منظور تأمین بخشی از هزینه های این دوره در هر نیمسال تحصیلی از دانشجویان دریافت میگردد. علاوه بر دو مورد مذکور، دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه باید مبلغ ۱۳۲۰۰۰۰ ریال بابت هزینه خدمات آموزشی به شماره حساب جاری محل دانشگاهی قبولی واریز نماید.
 2. حق بیمه حوادث مبلغ ۲۷۵۰۰ ریال می باشد که هر پذیرفته شده باید آن را به حسابی که دانشگاه مشخص نموده واریز نماید.
 3. پذیرفته شدگان واحدها و مراکز بین المللی و برون مرزی توجه داشته باشند که (مطابق آیین نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اسلامی)، مجوز انتقال، میهمانی و جابجایی تحت هیچ شرایطی به آنها داده نخواهد شد.
 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. سوال گفت:

  سلام دوستان
  ترم یک دکتری بدون کنکور دانشگاه ازاد حدودا چند واحد بهتون دادن؟ چند تا اصلی و چند تا جبرانی؟
  و اینکه کلاسهاتون در چند روز از هفته تشکیل میشه؟
  ممنون میشم جواب بدید

 2. شهرزاد گفت:

  سلام دوستان به نظرشما کلاسها ازچه تاریخی شروع میشه؟کلاسهای من فقط روزهای پنجشنبه هست این هفته که حتما تشکیل نمیشه وهفته آینده یعنی ۶مهردقیقا میخوره به قبل تعطیلات تاسوعا عاشورا فکرکنم بازهم کلاسها تق لق باشه

  • مدیریت دولتی قزوین گفت:

   منم با شما موافقم من خودم هم کلاسام چهارشنبه و پنجشنبه است و این هفته که ۱۰۰ در صد تشکیل نمی شه و هفته بعدش هم نزدیک تاسوعا و عاشوراست و با توجه به تکمیل ظرفیت ها احتمالا بعد از تاسوعا و عاشورا کلاسها تشکیل می شوند.

  • آموزش زبان... گفت:

   سلام. از کجا میدونید که تشکیل نمیشه… اساتید همه حضور دارن و اگه خدای نکرده دانشجوها اون هم دانشجویان دکتری سر کلاس حاضر نباشن به نظر من بی احترامی هست. و نظر اساتید نسبت به شما تغییر میکنه.
   من دانشجوی ترم سه هستم. و همیشه کلاسامون به موقع تشکیل شده.

 3. باران گفت:

  سلام.درموردنمره وتراز مقصودم برای بدون ازمون بودش ،چون برای من فقط نوشته قبول .درمورد ثبت نام دانشگاه هم مقصودم تبریزهست ،چون نوشته شده بودبه سایت دانشگاه رجوع کنیدکه من قسمت دانشجویان جدیدالورد رفتم واطلاعات رو وارد کردم ولی هیچ زمان و تاریخی درسایت دانشگاه برای ثبت نام اینترنتی یاحضوری نوشته نشده،درکل هیچ اطلاع رسانی نکردن وتلفنهای دانشگاه هم دائمامشغوله .یعنی بایدحتماحضوری برم واینکه الان ثبت نام می کنن؛ من مسافتم خیلی طولانی هستش ،ازکجامی تونم خبرموثقی بگیرم ممنون

 4. باران گفت:

  سلام.جناب مدیریت دولتی قزوین یه سوالی ازشما داشتم ،درکدوم قسمت نمره خودتون رودیدید؟من واقعابه ترازم احتیاج دارم،ولی درسایت دانشگاه فقط رشته قبولی هستش.

  • مدیریت دولتی قزوین گفت:

   وقتی اطلاعات شخصی خورتون رو می خواهید وارد کنید رتبه و نمره کل خودتون رو می بینید
   شما هم مدیریت دولتی قبول شدید؟

   • رسول-کامپیوتر گفت:

    بدون آزمون که فقط یک امتیاز داشت که قبل از مصاحبه ها اعلام شد. دیگه هیچ چیزی اعلام نشد. فقط زدن قبول و مردود. مثلا من نفهمیدم نمره مصاحبه ام چند شده. شما بدون آزمون رو می فرمایی یا با آزمون؟

    • قبولی بجنورد گفت:

     سلام.
     تو صفحه ثبت نام من نمره کل رو ۴۴۳۰ اعلام کرده . در صورتی که نمره و امتیاز من در بدون ازمون ۲۹۰۰ بود. از ماوالتفاوت متوجه شدم نمره مصاحبه به من چند دادند.

    • مدیریت دولتی قزوین گفت:

     نه بدون آزمون بودم در سامانه خود دانشگاه برای پذیرش اقدام کردم در قسمت اطلاعات شخصی که تکمیل شده بود این نمره و رتبه بود

     • رسول-کامپیوتر گفت:

      منم انجام دادم ثبت نام الکترونیکی رو اما چیزی نبود در خصوص نمره. اون روز هم که شما گفتی باز هم دقت کردم، اما ندیدم. اطلاعات پر شده بود اما فیلد نمره نبود. شاید پنل واحدها یکسان نیست.

  • رسول-کامپیوتر گفت:

   اگر با آزمون بودید. در سایت azmoon com خیلی وقته که کارنامه ها قرار گرفته و نمره مصاحبه ها و نمره آزمون نوشته شده.

 5. باران گفت:

  سلام.من ازداخل سایت دانشگاه چندین روز پیش ثبت نام کردم ولی هیچ خبری نشده ومن فقط مدارکی رو که می خواستن براشون فرستادم و هزینه ای پرداخت نکردم کسی میدونه باید چیکارکنم ،بچه هایی که حضوری رفتن ۶میلیون پرداختن کردن،این ثبت نامی که من انجام دادن قابل قبول هستش؟لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه .باتشکر

  • مدیریت دولتی قزوین گفت:

   من قبل از اینکه برای ثبت نام به دانشگاه برم اطلاعات رو در سیستم ثبت کردم و روز ۲۱ شهریور هم حضوری رفتم و انتخاب واحد هم کردم
   فکر نکنم ثبت نام شما مکفی باشه

  • رسول-کامپیوتر گفت:

   باید ثبت نام حضوری حتما انجام بشه اگر قصد تحصیل در اون واحد دانشگاهی رو دارید.

 6. مدیریت دولتی قزوین گفت:

  با سلام خدمت همه دوستان گرامی
  نمره کل من قبل از مصاحبه (بدون آزمون)۲۹۳۴ بوده وقتی برای ثبت نام وارد سایت شدم ۶۱۰۰ نمره کلم بوده می خواستم ببینم کسی می دونه نمره مصاحبه من چند بوده ؟

 7. علی گفت:

  دوستان عزیز من برای ثبت نام دکتری تهران جنوب رفتم دکتری مدیریت مالی . ثبت نام اولیه انجام شده است ولی هر چقدر داخل سایت با کد دانشجویی می روم نه می توانم انتخاب واحد نمایم نه پرداختی انجام دهم مشکل چیست ؟

 8. علی گفت:

  دوستان عزیز من برای ثبت نام دکتری تهران جنوب رفتم دکتری مدیریت مالی . ثبت نام اولیه انجام شده است ولی هر چقدر داخل سایت با کد دانشجویی می روم نه می توانم انتخاب واحد نمایم نه پرداختی انجام دهم مشکل چیست ؟؟

 9. دکتری گفت:

  سلام.۱-دانشجویان جدیدالورود که میخوان درخواست میهمانی بدن باید اول ثبت نام کنند بعد درخواست بدن? ۲-درخواست میهمانی توی سایت منادا به صورت اینترنتیه یا اینکه نه باید حضوری باشه? آقا رسول لطفا جواب بده.با تشکر

  • رسول-کامپیوتر گفت:

   باید حتما یکی از اون شرایط رو داشته باشید.
   اما در مورد اینکه این انتقالی در بدو ورود شامل دکتری هم میشه یا نه، فعلا که روی سایت ننوشتن برای دکتری ممنوعه اما طبق صبحت های دوستان گویا برای دکتری ممنوع شده. تماس بگیرید و بپرسید.
   منادا به صورت اینترنتیه.

 10. رسول-کامپیوتر گفت:

  کسانی که هنوز ثبت نام نکردن، نگران نباشن. هفته آینده هم ثبت نام هست. به دلیل اینکه نتایج انتخاب رشته رشته های با آزمون کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و همچنین دکتری حرفه ای دانشگاه آزاد اعلام شده و تاریخ ثبت نامشون رو یکشنبه و دوشنبه و سه شنبه اعلام کردن. نتیجه اینکه واحدهای دانشگاهی موظف هستن در این سه روز از پذیرفته شدگان این سه دوره ثبت نام به عمل بیارن. به این ترتیب ثبت نام دکتری هم میتونه در خلال این ثبت نام ها انجام بشه. پس نگران نباشید، حداقل تا روز سه شنبه ۲۸ شهریور همچنان فرصت ثبت نام وجود داره.

 11. بدون ازمون گفت:

  سلام آقا رسول .بنده که بدون آزمون قبول شدم اگه این ترم ثبت نام نکنم،برای ترم بعد جام محفوظه? آخه یکی از دوستان گفته فقط با آزمون هارو تا یک سال فرصت میدن که ثبت نام کنن.

  • رسول-کامپیوتر گفت:

   فرقی نداره. شما پذیرفته شدی دیگه.
   اگر بخوان جا رو محفوظ نگه دارن، شامل هر دو نوع نحوه پذیرش میشه.

  • پاسخ گفت:

   پذیرفته شدگان نهایی کلیه رشته ها لازم است شخصا در روز سه شنبه ۲۱ شهریور ماه جهت ثبت نام به واحدهای مربوطه که آدرس و تلفن آنها در سامانه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به آدرس http://www.sanjesh.iau.ac.ir درج شده است، مراجعه نمایند. همچنین لازم است پذیرفته شدگان جهت اطلاع از چگونگی ثبت نام ورودی های جدید به سایت اینترنتی واحدهای دانشگاهی نیز مراجعه نمایند.
   عدم مراجعه پذیرفته شدگان در روز و ساعت مقرر به منزله انصراف از ثبت نام تلقی شده و هیچ گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد بود.

   دوست عزیزنوشته عدم ثبت نام به منزله انصراف
   این متن مربوط به بی آزمون ها هست

 12. نرگس گفت:

  سلام
  دوستان من اصلا نمیدونستم ثبت نام اینترنتی باید انجام بشه و فقط ثبت نام حضوری انجام دادم. موردی پیش نمیاد؟
  دانشگاه هم چیزی در این مورد نگفتن

 13. به : هادی رزم یار گفت:

  سلام
  خوش به سعادتتون. دیگه اون زمان خوب بود برا عضو هیات علمی. برای ما که تازه امسال قبول شدیم فک نمیکنم این امکان بوجود بیاد!

 14. ساسان گفت:

  سلام به همه عزیزان. ی سوال داشتم و البته مشورت. من تهران جنوب قبول شدم و الان سربازم. با توجه مدت خدمتی که تا اول مهر انجام میدم، ۵ ماه از خدمتم باقی میمونه. تا اول اسفند. قصد داشتم دانشگاه ثبت نام کنم و ۵ ماه باقی مانده رو با انجام پروژه تحقیقاتی کسر خدمت بگیرم،اما امروز متوجه شدم حتی بعد از اتمام کامل خدمتم به شکلی که عرض کردم، کارت پایان خدمت رو صادر نمیکنن تا بعد از اینکه درسم تموم بشه و دوباره دفترچه اعزام به خدمت رو بگیرم و اعزام بشم و … .سر دو راهی گیر کردم. برم دانشگاه یا ادامه خدمت؟دانشگاه برم باید ۴ سال برای گرفتن کارت پایان خدمت صبر کنم و اگه تو این مدت امکان شغلی مناسبی واسم پیش بیاد از دستش میدم. دانشگاه نرم در خوشبینانه ترین حالت باید ۱ ترم مرخصی بگیرم و نصف شهریه ثابت و البته ۱ ترم عقب افتادن(حتی ممکنه ترم ۲ ثبت نامم نکنن و ۱ سال عقب بیفتم).از دوستان عزیز میخوام راهنماییم کنن، شما بودید چه تصمیمی میگرفتید؟ ببخشید وقتتون رو گرفتم.

  • پاسخ گفت:

   شما با آزمون هستید یا بی آزمون؟
   انگار برای بی آزمونها اگرثبت نام نکنند جا نگه نمیدارند ولی برای باآزمونها انگاریکسال جایشان محفوظ هست (طبق قانون پارسال عرض میکنم)بازهم دقیق بررسی کنید و حتما دنبال بخشنامه های مربوطه باشید

  • power گفت:

   بهترین گزینه به اتمام رساندن خدمت و اخذ کارت پایان خدمت است چون پس از گرفتن مدرک دکتری رغبت رفتن به خدمت در شما کاهش خواهد یافت و بدون کارت پایان خدمت فرصت های شغلی را از دست خواهیدداد. درحالیکه برای ادامه تحصیل هیچگاه دیر نیست.ضمن اینکه فرصت های شغلی برای فردی با کارشناسی ارشد بسیار بالاتر از فردی با دکتری است.

   موفق باشید

 15. ز گفت:

  سلام
  من ۲۱ ام رفتم خوراسگان، چندان هم خبری نبود
  و گفتم در سایت زدن ۲۱ ام حضوری بیاییم که گفتن حالا حالاها سایت بازه و طبق زمانبندی در سایت دانشگاه باید میومدید
  خودم اینترنتی ثبت نام کرده بودم و حتی مدارک را هم نگرفتن تا زمانبندی خودشون

 16. اریا گفت:

  سلام، دوستان دانشگاه تهران جنوب شروع کلاسا رو زده ۲۵ ام، هنوز کسایی هستن ثبت نام نکردند!!! واقعا باید جدی گرفت شنبه بریم

  • رسول-کامپیوتر گفت:

   هیچ وقت شروع کلاس در ۲۵ شهریور رو جدی نگیر. برای مام زدن شروع کلاس ۲۵ شهریور. اما هنوز برنامه کلاسی نرم افزار رو نچیدن. خیلی هام هنوز ثبت نام نکردن.

 17. بدون ازمون گفت:

  سلام.بچه ها کسی میدونه دانشگاه آزاد واحد کازرون تا کی فرصت ثبت نامش هست.آخه نرسیدم برم ثبت نام کنم وکلاسهای دکتری در طول هفته چه روزی تشکیل میشن?لطفا اگه کسی میدونه جواب بده.ممنون میشم.

  • رسول-کامپیوتر گفت:

   برو رو سایت دانشگاهت. سامانه دانشجویان. اونجا که شماره دانشجویی و رمز عبور داره. شماره دانشجویی و رمز عبور رو وارد نکن. کد تصویری رو بزن. بعدش دکمه دانشجوی مهمان رو بزن. از توی لیست، رشته و مقطعت رو پیدا کن. بعدش برنامه کلاسیش رو به طور کامل نشون میده.

  • دکترب گفت:

   سلام من زنگ زدم دانشگاه کازرون گفتن تا شنبه فرصت دارین برای ثبت نام

 18. رسول-کامپیوتر گفت:

  فراهم شدن امکان ثبت درخواست متقاضیان نقل و انتقال واجد شرایط از بدو پذیرش/ثبت درخواست از ۲۵ تا ۳۱ شهریور

  دکتر ابراهیم کلانتری، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، بخشنامه « فراهم شدن امکان ثبت درخواست متقاضیان نقل و انتقال واجد شرایط از بدو پذیرش» را ابلاغ کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر ابراهیم کلانتری در بخشنامه‌ای به رؤسای واحدهای مرکز استان، واحدهای علوم و تحقیقات تهران و نجف آباد، رؤسای واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی با موضوع «فراهم شدن امکان ثبت درخواست متقاضیان نقل و انتقال واجد شرایط از بدو پذیرش» آورده است: به منظور تسهیل و تسریع در فرآینده نقل و انتقال با طراحی و افزایش قابلیتهای سامانه منادا، واجدین شرایط می توانند بدون مراجعه حضوری و انجام مسافرتهای درون شهری و برون شهری، از ۲۵ تا ۳۱ شهریور سال جاری با مراجعه به سامانه منادا به آدرس اینترنتی monada.iau.ir نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

  واجدین شرایط شامل موارد ذیل می باشند:
  ۱٫ انتقال آزادگان، اسرا، جانبازان ۲۵% و بالاتر و همسر و فرزندان آنان و دانشجویان شاهد.
  ۲٫ میهمانی دایم پذیرفته شدگان دارای معلولیت جسمی و حرکتی شدید، روشندل و ناشنوایی شدید.
  ۳٫ انتقال همسر و فرزندان کارکنان و اعضای هیأت علمی تمام وقت شاغل، بازنشسته و متوفی و نیمه وقت دانشگاه آزاد اسلامی.
  ۴٫ انتقال کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی.
  ۵٫ انتقال یا تغییر رشته فرزندان اعضای هیأت علمی شاغل و بازنشسته و متوفی دانشگاه آزاد اسلامی.
  ۶٫ انتقال پذیرفته شدگان فارغ التحصیل دبیرستان های سازمان سما.
  در بخشی دیگر از این بخشنامه آمده است: اعضای هیأت علمی سایر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، بایستی با مراجعه حضوری به اداره کل امور دانشجویی درخواست و مدارک مربوطه خود را ارائه کنند. براساس این بخشنامه اداره کل امور دانشجویی پس از بررسی مدارک حداکثر تا هفتم مهرماه درخصوص درخواستهای مذکور اعلام نظر خواهند کرد. همچنین واحدهای دانشگاهی مقصد موظفند، پس از اعلام نتایج نسبت به ثبت نام از پذیرفته شدگان اقدام کنند. مسئولیت حسن اجرای این بخشنامه که به تأیید رییس دانشگاه آزاد اسلامی نیز رسیده است، برعهده روسای واحدها و معاونین دانشجویی و فرهنگی واحدهای دانشگاهی است.

  منبع: وب سایت دانشگاه آزاد اسلامی
  تاریخ درج خبر: چهارشنبه ۲۲ شهریور ۹۶
  http://iau.ac.ir/fa/News/99439

  • رسول-کامپیوتر گفت:

   البته در این خبر چیزی در خصوص مقاطع مختلف نگفته.
   اما چیزی که مشخصه، مهمانی و انتقالی و حتی انتقالی از بدو پذیرش همچنان وجود داره اما اینکه مقطع دکتری رو به طور کامل ممنوع کرده باشن، فعلا خبری منتشر نکردن در موردش.

   • پاسخ به آقارسول گفت:

    آقا رسول مورد ۴این بخشنامه نوشته انتقال اعضای هیت علمی!هیت علمی که نمیتونه دانشجوی ارشد باشه!این یعنی هیت علمی که دکتری قبول شده
    بانظرشما موافقم که انتقالی برای دکترا ممنوع نشده

  • دکتری گفت:

   سلام آقا رسول.آیا دانشجویان جدیدالورود دکتری که بدون آزمون هستند برای درخواست میهمانی باید اول در واحد مبدا ثبت نام کنند بعد درخواست میهمانی بدن?ممنون میشم اگه جواب بدید.

 19. سیمین گفت:

  سلام من دانشگاه ازاد قبول شدم و بنابه دلایلی امسال نمی تونم برم از دانشگاه خودم پرسیدم گقتن جات تا یکسال رزرو می مونه مگر این که سال دیگه اصلا درگرایش شما پذیرش نداشته باشیم و از طرفی هم اگه بخوام مرخصی بگیرم باید بخشی از شهریه دو ترم بپردازم می خواستم بپرسم برای اطمینان بیشتر جهت حفظ جاایا می تونم تو تکمیل ظرفیت دوباره رشته خودم را یا دانشگاه قبولی خودم اما در گرایش دیگر را بزنم تا این که بتونم بهمن ماه ثبت نام کنم و ترم دوم را مرخصی تحصیلی بیگرم و این جوری شهریه کمتری هم خواهد داد