مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

انتشار اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص نتایج دکتری ۱۳۹۶ سراسری و آزاد

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام‌ اسامی‌ پذیرفته‌شدگان‌ نهایی آزمون‌ ورودی‌ دکتری نیمه‌متمرکز سال ۹۶ دانشگاه‌های سراسری و آزاد منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست، متن اطلاعیه منتشره از سوی سازمان سنجش به شرح زیر است:

ضمن آرزوی توفیق برای داوطلبان گرامی شرکت کننده در آزمون ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۶ و با امید به‌ اینکه‌ پذیرفته‌شدگان‌ این‌ آزمون‌ در سنگرهای علم و ایمان، پاسدارانی شایسته برای حفاظت از حریم این دیار و تداوم‌ بخش‌ دستآوردهای‌ انقلاب‌ اسلامی‌ در دانشگاهها و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌ باشند، بدین‌وسیله‌ توجه پذیرفته‌شدگان نهایی‌ آزمون مذکور را به توضیحات ذیل که در دو بخش، شامل بخش اول: پذیرفته‌شدگان کلیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی (بجز دانشگاه آزاد اسلامی) و بخش دوم:پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی معطوف می‌دارد. 

تذکر مهم: داوطلبانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان یکی از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌گیرند توجه داشته باشند که منحصراً می‌توانند در یکی از کدرشته‌محلهای قبولی ثبت‌نام نمایند و به عبارتی مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولی نمی‌باشند در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.

بخش اول: مربوط به کلیه پذیرفته‌شدگان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی (بجز دانشگاه آزاد اسلامی)

الف- تاریخ ثبت‌نام از پذیرفته‌شدگان: 

از کلیه‌ داوطلبانی‌ که‌ اسامی‌ آنها به‌ عنوان‌ پذیرفته‌شدگان‌ نهایی‌ هر یک‌ از کدرشته محل‌های‌ تحصیلی اعلام‌ شده‌ است‌، دعوت‌ می‌نماید برای اطلاع از تاریخ و مدارک لازم برای ثبت‌نام (علاوه بر مدارک مندرج در این اطلاعیه) ابتدا به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه یا موسسه محل قبولی مراجعه نمایند. بدیهی است در صورت نبودن برنامه زمانی خاص در پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه، پذیرفته‌شدگان لازم است که در یکی از روزهای سه‌شنبه ۷/۶/۹۶ و یا چهارشنبه ۸/۶/۱۳۹۶ با توجه به شرایط و ضوابط اعلام شده در ذیل برای ثبت‌نام‌ به دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی ذیربط مراجعه نمایند.

ب– نحوه گزینش نهایی و ضوابط مربوط:

۱-  گزینش نهایی هر یک از رشته‌محل ها، با توجه به قانون ۲۵ درصد ظرفیت پذیرش هر کدرشته محل به رزمندگان و ایثارگران به شرط کسب حدنصاب علمی (درسهمیه رزمندگان حداقل ۸۰ درصد و درسهمیه ایثارگران حداقل۷۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد)  اختصاص داده شده و ۱۰ درصد اضافه بر ظرفیت با رعایت مصوبات مربوط به مربیان آموزشی رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری اختصاص داده شده و گزینش براساس آن انجام گرفته است.

۲-  با توجه به ضوابط آزمون، پذیرش نهایی داوطلبان مطابق با قانون سنجش و پذیرش در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور و مطابق ضوابط مندرج در دفترچه‌های آزمون فوق‌الذکر صورت پذیرفته است.

۳- برای داوطلبان واجد شرایط گزینش، کارنامه‌ای حاوی اطلاعات لازم، نمره آزمون، نمره مصاحبه، حدنصاب نمره اعلام شده از طرف موسسه رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده در هریک از کدرشته‌ محل‌های معرفی شده برای مصاحبه در سهمیه مربوط تنظیم و از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در بعدازظهر روز یکشنبه مورخ ۹۶/۶/۵ قابل دسترسی خواهد بود.

۴- از آنجا که تغییر گرایش و انتقال پذیرفته‌شدگان دوره‌های دکتری «Ph.D» امکان‌پذیر نمی‌باشد، و اصولاً بررسی این امور نیز به عهده این سازمان نمی‌باشد، لذا درخواست‌های داوطلبان در این خصوص قابل بررسی نخواهد بود.

ج – مدارک‌ لازم‌ برای‌ ثبت‌نام‌: 

۱- اصل‌ و یک نسخه تصویر مدارک‌ کارشناسی‌ و کارشناسی‌ارشد مورد تایید وزارت‌ علوم، تحقیقات‌ و فنآوری‌ یا وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ و یا شورای عالی انقلاب‌ فرهنگی‌ که‌ در آن‌ معدل‌ دوره‌های‌ کارشناسی‌ و کارشناسی‌ارشد قید شده‌ باشد.

تبصره‌۱: پذیرفته‌شدگانی‌ که‌ به‌ دلایلی‌ قادر به‌ ارائه‌ اصل‌ مدرک‌ کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) نمی‌باشند، لازم‌ است اصل‌ گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه یا موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل اخذ مدرک مذکور را با محتوی فرم ذیل این اطلاعیه تکمیل و پس از تأیید موسسه محل تحصیل، در زمان ثبت‌نام به موسسه محل قبولی ارائه نمایند.

تبصره‌۲: آن‌دسته از پذیرفته‌شدگانی‌ که‌ در زمان ثبت‌نام برای شرکت در آزمون (زمان ثبت‌نام ۱۳۹۵/۹/۱۶ لغایت ۱۳۹۵/۹/۲۲) دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی‌ارشد بوده‌اند و می‌بایست تا تاریخ۱۳۹۶/۶/۳۱ فارغ‌التحصیل شوند، به عبارت دیگر در زمان ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون دانشجو بوده‌اند، لازم است معدل کل واحدهای گذرانده آنان براساس ‌(‌۰) تا (۲۰) تا تاریخ ۹۵/۶/۳۱ (و یا حداکثر تا تاریخ ۹۵/۱۱/۳۰) توسط موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی دوره کارشناسی‌ارشد در فرم مخصوص (مندرج در صفحه ۴۰ دفترچه راهنمای ثبت‌نام و یا مندرج در صفحه ۹۶ دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی) درج و پس از تأیید مسئول ذیربط به هنگام ثبت‌نام ارائه گردد.

تبصره ۳: براساس مصوبه جلسه مورخ ۳۶۸ مورخ ۳/۱۱/۱۳۷۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی فضلا و طلاب حوزه های علمیه قم و خراسان که دوره سطح ۳ را گذرانده‌اند و یا تا تاریخ ۳۱/۶/۱۳۹۶ دانش آموخته می‌شوند برای یکی از کدرشته‌های امتحانی مرتبط در گروه علوم انسانی مجاز به ثبت نام و شرکت در این آزمون بوده‌اند. بدیهی است این دسته از داوطلبان در صورت قبولی نیاز به گذراندن دروس پیش نیاز به تشخیص گروه آموزشی موسسه محل قبولی می باشند. ضمنا داوطلبان مربوط می‌بایست در زمان ثبت نام مدرک فراغت از تحصیل خود راکه توسط مدیریت حوزه های علمیه صادر گردیده است در اختیار داشته باشند

تبصره ۴: دارندگان مدارک تحصیلی معادل می‌بایست حائز شرایط «آیین‌نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون‌های ورودی مقاطع بالاتر» مصوبه جلسه ۸۴۵ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که طی بخشنامه شماره ۷۷۶۳۳/۲ مورخ ۹۲/۵/۲۸ توسط معاونت آموزشی وزارت متبوع به کلیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ گردیده، باشند. بدیهی است آن عده از دارندگان مدارک معادل که قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه جلسه شماره ۴۳۲ مورخ ۱۳۷۷/۹/۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی (مبنی بر ممنوعیت برگزاری دوره‌های معادل) در دوره‌های معادل پذیرفته‌ شده‌اند، در شمول این مصوبه قرار می‌گیرند.

تبصره ۵: براساس مصوبه جلسه ۷۷۱ مورخ ۹۴/۸/۲۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی، کلیه دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که طی سال‌های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ به دوره‌های مذکور راه یافته‌اند، حسب مورد از تسهیلات مصوبه شماره ۷۷۶۳۳/۲ مورخ ۹۴/۵/۲۸  برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی بالاتر برخوردار می‌شوند.

۲- اصل‌ و دو سری‌ تصویر از تمام‌ صفحات‌ شناسنامه‌ و کارت ملی.

۳- شش‌ قطعه‌ عکس‌ تمام‌ رخ‌ ۴×۳ تهیه‌ شده‌ در سال‌ جاری‌.

۴- ارائه مدرکی که‌ وضعیت‌ نظام‌ وظیفه آنها‌ را با توجه‌ به‌ بند «مقررات‌ وظیفه‌ عمومی»‌ مندرج‌ در صفحه ۳ دفترچه‌ راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۶ مشخص‌ کند (برای‌ برادران‌).

۵- پذیرفتگانی که در مقابل سهمیه قبولی آنها عنوان “رزمنده” درج شده و ارگان آنها وزارت جهاد کشاورزی است، لازم است معرفی نامه رسمی از وزارت جهاد کشاورزی با مُهر و امضاء مدیر کل امور اداری را ارائه نمایند. معرفی‌نامه‌های مذکور لازم است حداکثر تا قبل از انتخاب واحد برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ از طریق ارگان ذیربط برای هر یک از پذیرفتگان مذکور به آن مؤسسه آموزش عالی تحویل گردد، در غیر اینصورت برای نیمسال دوم سال تحصیلی جاری از آنان ثبت‌نام به عمل نمی‌آید.

 ۶ – پذیرفتگانی که در مقابل سهمیه قبولی آنها عنوان “رزمنده” درج شده و ارگان آنها سازمان بسیج مستضعفین می‌باشد، ملزم هستند پس از ثبت‌نام در دانشگاه مربوط، با ‌همراه داشتن اصل گواهی حضور در جبهه صادره توسط سپاه استان به تاریخ جدید (سال جاری) و نامه تأییدیه تحصیلی معاونت آموزشی دانشگاه مربوط (با قید سال قبولی، مقطع و رشته تحصیلی) به معاونت سرمایه انسانی سازمان بسیج مستضعفین واقع در تهران، بزرگراه بسیج مستضعفین، روبروی اتوبان شهید محلاتی (آهنگ) مراجعه و فرم تأییدیه نهایی سهمیه خود را دریافت نمایند.

۷- داوطلبانی که با استفاده از سهمیه ایثارگران (بنیاد شهید و امور ایثارگران) پذیرفته‌ شده‌اند، در زمان ثبت‌نام، ملزم به ارائه تأییدیه سهمیه قبولی نمی‌باشند و ملاک عمل برای ثبت‌نام، همان عنوان درج شده در لیست‌های ارسالی به موسسات می‌باشد.

۸- ارائه معرفی‌نامه رسمی مبنی بر واجد شرایط بودن برای استفاده از امتیاز ویژه مربیان “رسمی- قطعی” و یا “رسمی- آزمایشی” وزارت علوم، تحقیقات و فناوری. این سهمیه شامل مربیان رسمی قطعی و رسمی آزمایشی دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که پذیرش دانشجوی آنها از طریق آزمون سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌پذیرد، می‌باشد.

د- تذکرات‌ مهم

۱- حضور شخص پذیرفته برای ثبت‌نام الزامی است و ثبت‌نام منحصراً در تاریخ‌های اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک کامل مندرج در این اطلاعیه صورت می‌پذیرد و عدم مراجعه پذیرفته‌شدگان در تاریخ‌ یا تاریخ‌های تعیین شده برای ثبت‌نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد.

۲ـ به پذیرفته‌شدگان توصیه می‌شود که قبل از مراجعه در تاریخ‌های تعیین شده جهت ثبت‌نام، اطلاعات تکمیلی را در پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مطالعه نمایند.

۳-  در هر مرحله‌ از ثبت‌نام‌ و هنگام‌ تحصیل‌، چنانچه‌ مشخص‌ گردد داوطلبی‌ حقایق‌ را کتمان‌ نموده‌ و یا اطلاعات غلطی ارائه و واجد شرایط نمی‌باشد، قبولی‌ وی باطل شده‌ و طبق‌ مقررات‌ با وی‌ رفتار خواهد شد.

۴- مطابق ضوابط پذیرفته‌شدگان نهایی دوره‌های روزانه در آزمون دکتری نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۶حتی در صورت عدم ثبت‌نام و یا انصراف قطعی از رشته قبولی، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری تخصصی «Ph.D» سال ۱۳۹۷ به منظور انتخاب رشته‌های تحصیلی دوره روزانه نخواهند بود.

۵- به اطلاع کلیه متقاضیان کدرشته محل‌های مربوط به دانشگاه علوم انتظامی امین می‌رساند باتوجه به اعلام دانشگاه مذکور و طولانی شدن زمان مصاحبه داوطلبان، در هیچ‌ یک از کدرشته محل‌های دانشگاه یادشده، اعلام نتیجه‌ای در این مرحله صورت نمی‌گیرد. به عبارت دیگر اسامی پذیرفته‌شدگان نهائی، پس از اعلام نمره مصاحبه داوطلبان و گزینش نهائی متعاقباً اعلام خواهد شد.

۶- باتوجه به اعلام دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کدرشته محل‌های ۱۳۱۹، ۱۶۲۰، ۱۹۳۳ و ۱۹۸۲ مربوط به دانشگاه غیرانتفاعی عدالت از ردیف رشته‌های آزمون دکتری تخصصی «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۶ حذف شده است. لذا نام داوطلبی به عنوان قبولی در کدرشته محل‌های مذکور اعلام نخواهد شد.

۷- به دانشجویان دوره دکتری تخصصی به غیر از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان در چارچوب ضوابط و اعتبارات آن صندوق، پرداخت دیگری صورت نمی‌پذیرد.

۸- به اطلاع کلیه داوطلبان می‌رساند محل تحصیل کدرشته محل‌‌های مربوط به “دانشگاه تهران- پردیس ابوریحان ورامین”، “دانشگاه تهران- پردیس ابوریحان واقع در پاکدشت” می‌باشد که بدین‌وسیله اصلاح می‌گردد. نشانی دقیق به صورت استان تهران، شهرستان پاکدشت، کیلومتر ۲۰ بزرگراه امام رضا(ع) می‌باشد.

۹-نتایج پذیرفته‌شدگان رشته‌محلهای مربوط به بورس و اعزام به خارج پس از تایید نهایی شورای مرکزی بورس و اعزام (سازمان امور دانشجویان) متعاقباً از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به منظور انجام سایر مراحل اعلام خواهد شد.

۱۰- در صورت اعلام رشته محلهای جدید از سوی موسسات آموزش عالی و تایید آنها از سوی دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و یا اعلام تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو از سوی موسسات، موضوع طی اطلاعیه‌ای از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در روز دوشنبه مورخ ۹۶/۷/۳ اطلاع‌رسانی خواهد شد. 

با توجه به کنترل های متعدد و بررسی‌های انجام شده از صحت نتایج اعلام شده اطمینان حاصل شده است؛ مع‌الوصف، داوطلبان پس از دریافت کارنامه نتایج نهایی آزمون از طریق سایت، درصورتی که درباره مندرجات کارنامه مذکور سوالی داشته باشند، می‌توانند حداکثر تا تاریخ ۹۶/۶/۲۲ منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت سازمان به نشانی: www.sanjesh.org مطرح نموده و یا با شماره تلفن‌ ۴۲۱۶۳-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.  از ارسال نامه پستی و مراجعه حضوری اکیداً خودداری گردد. بدیهی است به کلیه مواردی که از طریق دیگری صورت پذیرد و یا بعد از تاریخ ۹۶/۶/۲۲  انجام پذیرد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

ضمناً با توجه به اینکه امتیازات مربوط به مرحله مصاحبه و ارزیابی تخصصی از سوی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی پذیرنده دانشجو به این سازمان ارسال گردیده، داوطلبان درصورت داشتن هر گونه سوال در این خصوص، لازم است مستقیماً به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی محل مصاحبه مراجعه نمایند.

 دریافت فایل فرم مخصوص پذیرفته شدگان آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۶ «Ph.D» که موفق به ارائه اصل مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس ) و یا دکتری حرفه ای در زمان ثبت نام نمی باشند فرمت PDF

بخش دوم: مربوط به کلیه پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی

پرونده کلیه پذیرفته شدگان دوره دکتری تخصصی سال ۹۶ جهت احراز صلاحیتهای عمومی تحت بررسی است. لذا ثبت‌نام و ادامه تحصیل پذیرفته‌شدگان این مرحله منوط به تأیید صلاحیت‌های عمومی ایشان توسط مراجع ذیصلاح خواهد بود.

– پذیرفته‌شدگان لازم است مطابق مفاد مندرج در ذیل و با در دست داشتن مدارک لازم در زمان تعیین شده به محل‌های دانشگاهی مربوطه مراجعه نمایند.

– با توجه به اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، مجوز ثبت‌نام اتباع خارجی مقیم متعاقب انجام تشریفات قانونی و بررسی صلاحیت‌های اقامتی اتباع مزبور و اعلام رسمی آن توسط آن اداره خواهد بود و تا قبل از آن پذیرش این افراد به صورت موقت می‌باشد.

– پذیرفته‌شدگانی که در فرم ثبت‌نام اینترنتی شرکت در آزمون، خود را مشمول ماده واحده مصوب مجلس شورای اسلامی موضوع استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران دانسته‌اند، باید هنگام ثبت‌نام فرم مربوط به تعهدنامه استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران را تکمیل و به واحد یا مرکز دانشگاهی ارائه دهند. بدیهی است چنانچه در هر زمان از ثبت‌نام و یا حین تحصیل، واجد شرایط بودن این قبیل از دانشجویان در استفاده از سهمیه مذکور به اثبات نرسد، دانشگاه از ادامه تحصیل آنان ممانعت به عمل خواهد آورد و در این صورت حق اعتراض نخواهند داشت و به علت سوء استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران پیگرد قانونی آنها برای دانشگاه محفوظ خواهد ماند.

مدارک لازم برای نام ثبت نام:

۱- اصل مدرک تحصیلی دوره کارشناسی ارشد و ریز نمرات با ذکر معدل.

۲- اصل شناسنامه عکس‌دار و دو برگ فتوکپی از تمام صفحات آن.

۳- شش قطعه عکس ۴×۳ تمام‌ رخ که در سال جاری تهیه شده باشد (برای مشمولین ۱۲ قطعه)

۴- اصل و یک برگ فتوکپی کارت ملی.

۵- مدرکی که وضعیت خدمت وظیفه عمومی برادران پذیرفته شده را مشخص نماید. (از جمله فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته یا دکتری عمومی یا لغو معافیت تحصیلی دوره های مذکور که بیش از یکسال از فراغت از تحصیل فرد نگذشته باشد.)

۶- تکمیل و ارائه فرم‌های درخواست ثبت نام و تعهدات مربوط.

۷- چنانچه در هر یک از مراحل پذیرش، ثبت نام و تحصیل مشخص شود که متقاضی فاقد شرایط مندرج در دفترچه راهنما بوده است ضمن لغو پذیرش مطابق ضوابط با وی برخورد خواهد شد.

زمان و محل ثبت‌نام :

پذیرفته ‌شدگان نهایی کلیه رشته ‌ها لازم ‌است‌‌‌ شخصاً در روزهای شنبه ۱۱ و یکشنبه ۱۲ شهریورماه جهت ثبت‌نام به واحدهای مربوطه که آدرس و تلفن آنها در سامانه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به آدرس www.sanjesh.iau.ac.ir درج شده است، مراجعه نمایند. همچنین لازم است پذیرفته‌ شدگان جهت اطلاع از چگونگی ثبت‌نام ورودی‌ های جدید به سایت اینترنتی واحدهای دانشگاهی نیز مراجعه نمایند. (آدرس سایت واحدها و مراکز دانشگاهی در سامانه اینترنتی دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس iau.ac.ir نیز درج گردیده است).

– عدم مراجعه پذیرفته‌شدگان در روز و ساعت مقرر به منزله انصراف از ثبت‌نام تلقی شده و هیچ گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد بود.

تبصره : پذیرفته‌شدگان واحدهای علوم و تحقیقات، تهران‌مرکزی، تهران‌جنوب، تهران شمال، الکترونیکی، سنندج، نجف‌آباد، تبریز، کرج، قم، قزوین، بروجرد ، شیراز و اراک جهت اطلاع از چگونگی و زمان ثبت‌نام مقتضی است به آدرس سایت آن واحد‌ها به شرح ذیل مراجعه نمایند.

علوم و تحقیقات به آدرس : www.srbiau.ac.ir

تهران‌مرکزی به آدرس : www.iauctb.ac.ir

تهران‌جنوب به آدرس : www.azad.ac.ir

تهران شمال به آدرس : www.iau-tnb.ac.ir

الکترونیکی به آدرس : www.iauec.ac.ir

نجف‌آباد به آدرس : http://rs.iaun.ac.ir

سنندج به آدرس : www.iausdj.ac.ir

تبریز به آدرس : www.iaut.ac.ir

کرج به آدرس :  www.kiau.ac.ir

قم به آدرس : www.qom-iau.ac.ir

قزوین به آدرس : www.qiau.ac.ir

بروجرد به آدرس : www.aiub.ac.ir

شیراز به آدرس : www.iaushiraz.ac.ir

اراک به آدرس : www.iau-arak.ac.ir

میزان شهریه، هزینه خدمات آموزشی و حق بیمه دانشجویی دوره دکترای تخصصی (Ph.D) سال تحصیلی ۹۷- ۹۶:

۱- شهریه پذیرفته‌شدگان از دو بخش شهریه پایه (ثابت) و متغیر تشکیل شده که به منظور تأمین بخشی از هزینه‌های این دوره در هر نیمسال تحصیلی از دانشجویان دریافت می‌گردد. علاوه بر دو مورد مذکور، دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه باید مبلغ یک میلیون و سیصد و بیست هزار (۱٫۳۲۰٫۰۰۰) ریال بابت هزینه خدمات آموزشی به شماره حساب جاری محل دانشگاهی قبولی واریز نماید.

۲- حق بیمه حوادث مبلغ بیست و هفت هزار و پانصد (۲۷٫۵۰۰) ریال می‌ باشد که هر پذیرفته‌ شده باید آن را به حسابی که دانشگاه مشخص نموده واریز نماید.

۳- پذیرفته شدگان واحدها و مراکز بین المللی و برون مرزی توجه داشته باشند که (مطابق آئین‌نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اسلامی) مجوز انتقال، میهمانی و جابجایی تحت هیچ شرایطی به آنها داده نخواهد شد.

در پایان به اطلاع می‌رساند کارنامه نتایج نهایی داوطلبان در رابطه با کدرشته‌های انتخابی در بعدازظهر روز یکشنبه مورخ ۹۶/۶/۵ از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در دسترس قرار خواهد گرفت.

 

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. سيمين حقوق بين الملل گفت:

  از تهران باید تا زنجان برم اگر ثبت نام نباشه علافیه تلفن دانشگاه هم جواب نمیدادن

 2. سيمين حقوق بين الملل گفت:

  با سلام،
  من دانشگاه آزاد زنجان قبول شدم. الان شنبه یا یکشنبه باید برم برای ثبت نام؟ در سایتش درباره ثبت نام ورودی جدید اطلاعیه ای نداده و ثبت نام اینترنتی هم برای ورودی های جدید فعال نیست.

 3. مرتضی گفت:

  سلام به همگی
  من دکتری دانشگاه ازاد تهران مرکزی رشته اموزش زبان قبول شدم. کسی میدونه ک ارزششو داره برم اونجا یا نه یا بشینم سال بعد بخونم روزانه بیارم .در ضمن من مشهد زندگی میکنم

 4. علی گفت:

  دوستانی که سوال می پرسند علوم تحقیقات آزاد بهتره یا پردیس دولتی مثل البرز دانشگاه تهران یا شریف یا شهید بهشتی یا علامه.
  این سوال نداره ارزش مدرک دانشگاه تهران و دیگر دانشگاه های دولتی شهر تهران قابل مقایسه با آزاد نیست.
  البته با توجه به محل زندگی شاید بشود گفت که علوم تحقیقات تهران از پردیس دولتی و شبانه شهرهای دورافتاده بهتر باشه.
  مثلا علوم تحقیقات تهران شاید از پردیس و شبانه زابل یا اهواز برای بعضیها که نمی توانند آمد و رفت کنند بهتر باشه.

 5. مصطفی گفت:

  با سلام . تبریک به دوستان عزیز
  بنده مدیریت منابع انسانی پیام نور تهران قبول شدم. زمان ثبت نام در سایت درج نشده ؟
  چه باید کرد؟

 6. ali گفت:

  سلام دوستان
  آزاد اولین انتخابم قبول شدم
  امکان اینکه یکی از انتخاب های بعدی رو بخوام برم هست یا فقط همینی که سازمان سنجش اعلاک کرده رو باید برم
  ممنون

 7. خاوری مدیریت بازرگانی گفت:

  سلام به همگی
  خواهش میکنم اگه کسی اطلاع داره یا در نزدیکانشون کسی هست که دکتری دانشگاه پیام نور خونده باشه و اطلاعات صحیحی داره راهنمایی بده
  من کارشناسی ازاد علوم تحقیقات بود و ارشدم‌پیام نور و هیچ موضع گیری ندارم نسبت به این دو دانشگاه فقط یک اطلاعات واقعی می خوام که تصمیم درستی بگیرم بین دانشگاه ازاد تهران شمال و پیام نور

 8. حق شناس گفت:

  سلام و عرض تبریک خدمت دوستان پذیرفته شده. آیا امکان اعتراض به نتایج دکتری داره ؟ اگه هست . لطفاً روندش را بگین.

 9. رها گفت:

  سلام من دانشگاه ازاد واحد فیروز کوه قبول شدم ولی می خوام شانسم در تکمیل ظرفیت و همین طور سال بعد امتحان کنمشنیدم اگر ثبت نام نکنی و هیچ اقدامی هم انجام ندی خود به خود تا یک سال جات رزرو می شه این حرف درست؟ و چطور می تونم از این بابت مطمئن بشم؟

 10. آنا گفت:

  تو رو خدا راهنماییم کنید
  من علوم تحقیقات قبول شدم. مگه برای آزاد هم باید فرم صلاحیت عمومی رو پر کرد؟
  لطفا جواب بدید

 11. دکتری استعداد درخشان 96 گفت:

  سلام دوستان
  میخواستم زمان اعلام نتایج استعداد درخشان دکتری ۹۶ رو بدونم اگه اطلاع رسانی کنید ممنونتون میشم

 12. رها گفت:

  سلام دوستانی که دانشگاه ازاد قبول شدید شما فرم صلاحیت عمومی پر کرده بودید؟ و این فرم را از کجا باید تهیه کرد؟ یا منظور همون فرمی که سر جلسه بردیم و مشخصات تحصیلی و پژوهشی و غیره داخلش بود یا فرم دیگیری و چگونهمی شه تهیه کرد

 13. فرزاد-هوش مصنوعی گفت:

  سوال: سلام، ممنون میشم بفرمایید نتایج دکتری بدون ازمون چه زمانی اعلام می شود؟ سپاسگزارم.
  پاسخ: نتایج با ازمون دیشب درسایت سازمان سنجش اعلام شد کارنامه مشروح دانشگاه ازاد عصر امروز منتشر میشود / نتایج بدون ازمون نیز تا قبل ازنیمه شهریور اعلام میشود /شرایط تکمیل ظرفیت متعاقبا اطلاع رسانی میشود/

 14. محسن گفت:

  سلام دوستان
  کسی میدونه روز ثبت نام دانشگاه امیرکبیر چه روزی هست؟
  از سایت خوب phdtest ممنونم. لطفا در مورد روز ثبت نام دانشگاه ها اطلاع رسانی بشه

 15. جزا گفت:

  با سلام من باکنکور قبول شدم ومنتظر بدون کنکور هم هستم ازطرفی ثبت نام قبولی های با کنکور اوایل هفته هست از طرف دیگر اعلام نتایج بدون ازمون اواخر هفته اینده هست نمی دونم چکار کنم اگر ثبت نام نکنم میترسم بدون کنکور نتیجه مد نظر خودم رو نگیرم واگر ثبت نام بکنم وبدون کنکور دانشگاه مد نظر خودم رو قبول بشم باید چکار کنم کاش دانشگاه ازاد این مسایل رو در نظر بگیره واز سر در گمی امثال من رو نجات بده حتما افراد دیگری با شرایط من هستنداگراز دوستان کسی میتونه راهنمایی بکنه ممنون میشم.

 16. حامد گفت:

  برای صلاحیت عمومی قبولی در آزاد چه باید کرد؟
  من فرم و هزینه ای پرداخت نکردم قبلا

 17. زهرا گفت:

  با سلام
  من واحد بین الملل مشهد قبول شدم در حالیکه اصلن برای مصاحبه نرفتم و مصاحبه خود دانشگاه آزاد مشهد رو رفتم .میشه بگید به چه دلیل من اونجا قبول نشدم و واحد بین الملل رو قبول شدم ؟

 18. شهرساز گفت:

  با سلام خدمت دوستان گرامی و تبریک به پذیرفته شدگان و آرزوی موفقیت برای سایر عزیزان،بنده یک سوال داشتم ،تهران شمال قبول شدم اگر بخواهم تکمیل ظرفیت علوم تحقیقات یا تهران مرکز بزنم آیا میتوانم و هزینه ثبت نام این واحد به اون واحد منتقل میشود یا خیر ،متشکرم

 19. مریم.س گفت:

  چرا هیچکس جواب نمیده.. نتایج بورس اعزام به خارج کی میاد؟؟؟؟؟؟

 20. آذر گفت:

  کاش یکی بهم میگفت شبانه خوبه یا نه؟شروع کلاسا مهره یا بهمن؟

  • نرگس گفت:

   سلام.
   آره خیلی خوبه.کلاسا هم با روزانه است.
   در مدرکتون هم کلمه شبانه و نوبت دوم نمیاد.
   شروع کلاساتون هم بستگی به کد قبولیتون داره.
   با توجه به اون به دفنرچه انتخاب رشته مراجعه کن.
   مبارک باشد دکتر جان

  • کنکوری گفت:

   شبانه خوبه فرقی نداره با روزانه حتی در مدرک قید نمیشه

 21. amir گفت:

  سلام دوستان
  کسی می داند که:
  ۱/// زمان ثبت نام دانشگاه آزاد تهران جنوب کی هست؟
  ۲/// شهریه ازاد مهندسی چند است؟
  ????????????????????????????

 22. Nila گفت:

  دوستان عزیز سلام.برای ثبت نام‌اولیه حضورخودشخص الزامیست؟
  دراون‌تاریخ بهیچ وجه نمیتونم حاضربشم.
  سوال بعدی درصورت عدم‌ثبت نام در تاریخ مقرر قبولی محفوظه؟
  قبولی دانشگاه‌آزاد اردبیل هستم

 23. کنکور ۹۶ گفت:

  سلام دوستان عزیز، این کد رشته مهم است که پایین نوشته؟ ولی نگفته قبولی فقط کد و نام دانشگاه رو داده!!

 24. نرگس گفت:

  سلام به همه دوستان

  به همه قبول شده ها تبریک میگم.

  من هم قبول شدم.خدا رو شکر
  مدیریت صنعتی مالی دانشگاه تهران شمال.

  حیف شد.توقع داشتم دولتی قبول بشم.

  حالا نمیدونم چکار کنم.

  کسی اطلاعی از تهران شمال داره؟

  ممنون میشم کمک کنه

 25. گل گفت:

  دوست عزیز آقای عباسی این رو حتما از سازمان سنجش سوال کنید که دقیق مطمئن شوید تا مشکلی براتون پیش نیاید

 26. علی گفت:

  .سلام دوستان نتایج دانشگاه آزاد اعلام شده با ازمون

 27. محمود گفت:

  سلام
  یکی بگه چطوری به اسامی قبول شدگان دسترسی پیدا کنیم

 28. مطالعات زنان گفت:

  یکی از دوستان هم در مورد دانشگاه خوراسگان سوال داشت .من اصفهانی هستم و خوشحال میشم اگر ایشون سوالی داشته باشند بطور مشخص و من بتونم کمک کنم.

  • مصطفی گفت:

   سلام در مورد گروه ارتباطات خوراسگان توضیح می دید؟ بنظر تون دانشگاه خوبیه؟

   • یه هم رشته ای گفت:

    اگه اصفهانی هستی بله خوبه چون کیفیت آموزش عالی در رشته ارتباطات به شدت پایین اومده ، اوضاع علامه هم دیگه خوب نیست …ولی اگه شهر دیگه ای هستی و باید بیای و بری ارزشی نداره

 29. مطالعات زنان گفت:

  سلام.برای دوستانی که توی این تورنومتر پذیرفته شدند آرزوی موفقیت دارم .متاسفانه من پذیرش نگرفتم .یه سری از دوستان از اختلاف امتیاز صحبت کرده بودند.مگه امتیازاشون را میدونند که مطمئنند چند امتیاز کم اوردند.

 30. عباسی گفت:

  آقا رسول من الان قبول شدم ولی میخوام منتظر تکمیل ظرفیت بمونم. الان که میگن ۱۱ و ۱۲ ثبت نام هست اگه نرم مشکلی ایجاد میشه؟ میخوام منتظر جواب تکمیل بمونم اگه قبول نشدم بعد برم سراغ همون قبولی اولی….

 31. خاوری مدیریت بازرگانی گفت:

  اقا رسول با اروزی قبولی شما
  به نظر شما دانشگاه ازاد تهران شمال یا پیام نور تهران کودوم بهتر با توجه به ابنکه ارشدم پیام نور از لحاظ اینده کاری می پرسم

 32. لیلی گفت:

  دوستان من پیام نور قبول شدم مشکل شهریه ندارم فقط میخام بدونم مدرکش ارزش داره؟تو رو خدا راهنمایی کنید

  • * یه دوست گفت:

   سلام دوست عزیز
   بنده کارشناسی ام پیام نور بودم و از اون موقعه دیگه توبه کردم ک پیام نور درس بخونم، ارشدم رو روزانه خوندم و دکتری هم خدارپ شکر روزانه قبوب شدم.
   از نظر من برای دانشگاه پیام نور هزینه نکنید، به نظرم دانشگاه آزاد بمراتب بهتر از پیام نور هست. موفق باشید

   • ! گفت:

    یه دوست عزیز
    شما که ارشد و دکتری را تونستید روزانه قبول شین شاید بخاطر کیفیت کارشناسی (پیام نور) شما باشه
    قدرشناس باشیم

   • نگین گفت:

    خب بله برای کسی که حال درس خوندن نداره بایدم چهار صفحه جزوه بهتر از ی کتاب ۴۰۰صفحه ای باشه
    بنظر بنده هر کسی توانایی درس خوندن تو پیام نور رو نداره از کارشناسی گرفته تا دکترا
    پس لطفا نظرتون منصفانه باشه نه سلیقه ای
    و دوستان لطفا بر حسب اعتبار دانشگهاا محل تحصیلتونو انتخاب کنین

   • جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران گفت:

    دانشگاه پیام نور دانشگاه مهمی است!یک سوم ارشد دولتی از کارشنماسی پیام نور است

  • نگین گفت:

   دوست عزیز مدرک پیام نور بسیار معتبرتر از ازاده به هر حال مدرک رو خود وزارت علوم میده…در ضمن وجههه پیام نور شاید در برابر روزانه خوب نباشه اما صد البته که وجهه بسیارررر بهتری از ازاد داره و چون درس خوندن دراون سخته مردم میگن وجهه نداره(که البته به کسی که میگه وجهه نداره باید گفت دوست عزیز شما مدرکت چیه و از کدوم دانشگاهی؟؟؟) به نظر خود بنده هر دو دانشگاه پیام نور و ازد خوبن اما پیام نور معتبرتره البته اگر مال کلان شهرها مثل تهران و تبریزو…باشه

   • دکتری 96 گفت:

    نگین خانم پیام نور قابل قیاس با دانشگاه علوم و تحقیقات تهران نیست! شاید بهتر از واحدهای شهرستانها باشه ولی از دانشگاه علوم و تحقیقات فرسنگ ها فاصله دارد

 33. حقوق گفت:

  دوستان آیا دانشگاه آزاد امکان رزرو وجود داره؟ یعنی امکانش هست از ترم بهمن رفت؟

 34. شقایق گفت:

  دوستان کلاسهای مدیریت گرایش منابع انسانی علوم تحقیقات چند روز در هفته تشکیل میشه و چه روزههایی هست اول هفته یا آخر هفته؟با سپاس

 35. erfun گفت:

  برای شما هم فقط یه کد رشته قبولی دادن؟!

 36. م گفت:

  سلام دوستان. زمان آزمون دکترای سال آینده کی هست؟ آبان ماه هست یا اسفند ؟؟ دو بار در سال برگزار میشه یا یکبار. اگر کسی اطلاع داره لطفا راهنمایی کنه.

 37. آذر گفت:

  بچه ها شبانه ارزش داره بریم؟

 38. عادل گفت:

  به منم روز مصاحبه گفتن قبولی دانشگاه ازاد اراک حتی گفتن روزای ۵ شنبه کلاساس و حتما قبولی اینجاحالا زده مردود!

 39. رومینا80 گفت:

  سلام دوستان
  چرا کد رشته قبولی من را با قرمز نشون داده ولی عنوان رشته و دانشگاه قبولی را مشخص کرده ولی با رنگ قرمز

  • پلسخ به رومینا و مهین گفت:

   دوستان گرامی رنگ قرمز مهم نیست مهم کد قبولی اعلام شده هست، تبریک میگم موفق باشید انشاالله، البته میشه از سنجش هم سوال کرد ولی بنظر من فقط جهت تفکیک واضح قبولی ازاد و سراسری هست

 40. رومینا گفت:

  سلام دوستان
  چرا کد رشته قبولی من را با قرمز نشون داده ولی عنوان رشته و دانشگاه قبولی را مشخص کرده ولی با رنگ قرمز

 41. مهین گفت:

  سلام دوستان
  چرا کد رشته قبولی من را با قرمز نشون داده ولی عنوان رشته و دانشگاه قبولی را مشخص کرده ولی با رنگ قرمز

 42. سولمازعلوم سیاسی گفت:

  سلام دوستان شهریه ثابت رشته علوم انسانی چقدر ایا باید مثل سال قبل بریزیم حساب ممنون میشم پاسخ بدید با تشکر

 43. محمد گفت:

  سلام و وقت بخیر خدمت همه دوستان
  با تبریک به قبول شدگان و ارزوی سعی و تلاش بیشتر برای دیگر دوستان در سال بعد
  من مهندسی متالورژی پردیس البرز دانشگاه تهران و دانشگاه ازاد علوم تحقیقات تهران قبول شدم
  به نظرتون کدوم انتخاب بهتر است
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 44. صلاحیت عمومی قبولی در ازاد گفت:

  سلام
  من قبول شدم از ازاد
  قضیه صلاحیت عمومی چیه؟ باید فرم پر کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

 45. بدون آزمون آزاد گفت:

  Refreshگرها در سایت مرکز آزمون آزاد azmoon.com
  حمله…

 46. باران گفت:

  سلام من قبول شدم مقابل دانشگاه قبول شدم سه تا ستاره زده پایین توضیح دادن که منوط به تکمیل فرم صلاحیت عمومی.
  درحالیکه من ۷ خرداد کارت صلاحیت رو خریدم پیامکش هم برام اومده لطفا راهنمایی کنید.

  • به باران گفت:

   دوست گرامی تنها خریدن کارت و دریافت پیامم سریال کارت کافی نبود،اگر شما همانموقع فرم را انلاین در سایت سنجش پر نکردی و بعدا هم ارسال نکرده اید ، سریع با سنجش تماس بگیرید انشاالله حل میشه،موفق باشید انشاالله

  • Ahmad گفت:

   سلام .در کارنامه سما اسم دانشگاه را که قبول شوید را زدند و در حلویش سه ستاره؟ممنون میشون‌پاسخ دهید
   در کارنامه من اسمی از دانشگاه نبرده اند و فقط یه ستاره داره..

 47. ازاد گفت:

  ۳/// کسی می داند که نمره ی مصاحبه را از کجا می شود فهمید؟

 48. الهه گفت:

  سلام
  کسی میدونه نتایج دکترای بدون آزمون آزاد زدند یا نه؟ چون من هر چی شماره پرونده می زنم، نمیشه؟!! لطفا اگه کسی میدونه بگه؟

 49. محمد گفت:

  سلام.پردیس علامه رو برم یا علوم تحقییات؟

 50. محمد گفت:

  با سلام.انتشار کارنانه نتایج نهایی توسط دانشگاه ازاد یعنی چی؟مگه سنجش اعلام نکرده؟

 51. sam گفت:

  دوستان آیا واقعا اگر دانشگاهی که قبول شدیم اطلاعیه ای برای تاریخ ثبت نام نزده باشه حتما ۶ و ۷ شهریور باید به اون دانشگاه مراجعه حضوری داشته باشیم؟؟

 52. فروغ گفت:

  دوستان اگه الان آزاد قبول شده باشیم میتونیم تکمیل شرکت کنیم یانه

  • رسول-کامپیوتر گفت:

   بله. به شرطی که ثبت نام اولیه رو انجام ندید. اگر براتون شماره دانشجویی صادر بشه، یکم دچار مشکل میشید. چون باید مراجعه کنید به دانشگاه تا تیک دانشجو بودن رو بردارن.

   • عباسی گفت:

    آقا رسول من الان قبول شدم ولی میخوام منتظر تکمیل ظرفیت بمونم. الان که میگن ۱۱ و ۱۲ ثبت نام هست اگه نرم مشکلی ایجاد میشه؟ میخوام منتظر جواب تکمیل بمونم اگه قبول نشدم بعد برم سراغ همون قبولی اولی.

 53. رسول-کامپیوتر گفت:

  جناب “بی نام” اون چیزی که شما میفرمایی، نتایج اولیه بدون آزمون هست، مربوط به خرداد ماه. مال قبل از فرآیند مصاحبه هاس. لطفا اضطراب ایجاد نکن بین بچه ها. نتایج نهایی تا آخر هفته میاد.

 54. Mmmv گفت:

  بچه ها دکتری مهندسی نرم افزار آزاد نجف آباد یا آزاد خوراسگان کدوم بهتره؟؟

  • رسول-کامپیوتر گفت:

   خوراسگان. در واقع خوراسگان جزء منطقه ۱۵ شهر اصفهانه. در گذشته دور مجموعه ای از چند روستا بوده. دیگه با اسم خوراسگان معرفی شده. در واقع میشه گفت دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (واحد خوراسگان). برای داشتن امکانات رفاهی بهتر قطعا به مرکز شهر نزدیکتره. من یکبار دانشگاهش رو رفتم، توی خیابان جی بود. دانشگاه خوبی بود. البته دوستان اصفهانی بهتر میتونن نظر بدن.

  • مهدی گفت:

   اگه چندسال پیش بود میگفتم نجف اباد ولی الان صد درصد خوراسگان

 55. سلام گفت:

  بچه ها اینو دقت کردین بند ۷ توی همین پیج بالا.
  نه اینکه صحبت این بود به دانشجوها دکتری ماهانه ۷۰۰ وام و یا حقوق بدن. اومدن از حالا این بند رو نوشتم که بگن خبری نیست و گربه رو دم حجله کشته باشن. اینم عوض تبریکشون بود.

  ۷- به دانشجویان دوره دکتری تخصصی به غیر از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان در چارچوب ضوابط و اعتبارات آن صندوق، پرداخت دیگری صورت نمی‌پذیرد.

 56. بی نام گفت:

  متقاضیان محترم بدون آزمون دانشگاه آزاد لطفا azmoon.com رو بزنید گزینه دوم که نوشته نتایج اولیه ۹۶٫اونجا نتیجه اعلام شده.تو سایت سازمان سنجش نیست.azmoon.comزده.خواعشا اونجا رو باز کنیییییییید

  • امير گفت:

   خودتون هم فرمودید نتایج اولیه!!! این واسه دعوت به مصاحبه بوده عزیزجان

   • بی نام گفت:

    آقا امیر خدا شاهده راست میگم.ای کاش میتوتستم کارنامه مو همینجا میذاشتم.اونم هست سومین گزینه ست.ولی نتایج دومین گزینه ست که نمره کتبی رو داره.شما ی نگاه بکنید بعدا منو دروغگو فرض کتید.

  • Nicki گفت:

   شما جناب بی نام
   واقعا متقاضی دکتری هستین؟
   اون که شما می فرمایین نتایج اولیه هست نه نتایج نهایی
   لطفا شما خودتون دقت کنین

  • حقوق خصوصي گفت:

   دوست محترم خودت داری میگی نتایج اولیه!!!!!!!!!!نتایج اولیه که خرداد اومد برای دعوت مصاحبه بود الان باید نتایج نهایی دعوت به مصاحبه رو بدن،چه اصراری دارید ندونسته پافشاری کنید رو این مساله؟؟؟عجبا

  • USER گفت:

   جناب اونجایی که زده نتایح اولیه بدون آزمون، با زبان فارسی گویا تاکید شده به ” اولیه” بودنش.
   ضمنا تاریخ کنارش هم ببین که زده ۳۰ خرداد
   و باز ضمنا وقتی الان میری داخلش همان نتایج اولیه که دعوت به مصاحبه هست رو نشون میدی.
   چرا اینقدر اصرار داری جو سایت و حال بچه ها را خراب کنی شما ؟؟؟!!
   ول کن هم نیستی

 57. لومانا گفت:

  ای بابا چرا نتیجه بدون آزمون نزدن…. امیدوارم تو همین هفته بزنن

 58. M گفت:

  سلام دوستان من شماره پرونده و داوطلبی رو گم کردم چکار کنم

 59. احسان گفت:

  اگر الان قبول شده باشیم میتونیم تو تکمیل ظرفیت هم شرکت کنیم؟

 60. حقوق خصوصي گفت:

  از یه سری از دوستان خواهش میکنم انقدر جو ندن و شایعه پراکنی نکنن،با چه استنادی میایید میگیید جواب بدون آزمون اومده؟شما اون خرداد ٩۶ رو نمیبینید؟هنوز بدون کنکور دانشگاه آزاد اعلام نشده و فرایند اعلامش جدای از سازمان سنجش هست و احتمال داره فردا همراه با کارنامه ها توی سایت خود دانشگاه آزاد قرار بگیره،انقدر مردمو نزارید سر کار

 61. دریا گفت:

  من که نتیجه بدون آزمون آزاد ندیدم خوب کجا زده چرا شلوغ می کنید یعنی چی آخه

 62. علوم اجتماعی گفت:

  سلام خدمت دوستان…..منم قبول شدم…ولی استرس تایید صلاحیت رهام نمیکنه…نه با معرفهام تماس گرفتم نه هیچی….خیلی استرس دارم.بالاخره کی نتایج تایید صلاحیت مشخش میشه؟

 63. عادل گفت:

  به منم روز مصاحبه ا گفتن قبولی دانشگاه ازاد اراک حتی گفتن روزای ۵ شنبه کلاساس حالا زده مردود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 64. خطاب به بی نام گفت:

  ببخشید منظور شما بدون ازمون دانشگاه ازاد است؟

 65. بهار گفت:

  نتیجه بدون آزمون دکترا کی اعلام میشه

  • jjj گفت:

   من نمیدونم شرایط رشتتون و بازار کارش چطوره. اما من باشم هرگز دانشگاه آزاد رو انتخاب نمیکنم مگر اینکه هدفی داشته باشم مثل پیشرفت شغلیم.وگرنه با اون هزینه و شرایط نامعلوم استخدام شدن…… بازم میگم بستگی به هدفتون داره.

 66. mmmv گفت:

  دوستان من دانشگاه آزاد اصفهان قبول شدم ولی دوست ندارم بروم به نظرتون دوباره بخونم برای سال آینده

  • jjj گفت:

   من نمیدونم شرایط رشتتون و بازار کارش چطوره. اما من باشم هرگز دانشگاه آزاد رو انتخاب نمیکنم مگر اینکه هدفی داشته باشم مثل پیشرفت شغلیم.وگرنه با اون هزینه و شرایط نامعلوم استخدام شدن…… بازم میگم بستگی به هدفتون داره.

  • مهدی گفت:

   بینظیره اونجا،اگه دوست ندارید چراشرکت کردید،

 67. سمیرا گفت:

  سلام دوستان…یکی میگه بدون آزمون آزاد رو سایته یکی میگه نه هنوز اعلام نشده؟؟؟ولی هرچی تو سایتو میگردم بدون آزمون آزاد که اعلام نشده هنوز شده؟؟توروخدا یکی جواب بده

  • امير گفت:

   هنوز اعلام نشده… اونی هم که میگه رو سایته حواسش نیست!!!

   • بی نام گفت:

    آقا امیر بزرگوار حواسم جمع جمعه.شما لطفا دقت کتید عرض کردم azmoon.com نتایج بدون آزمون رو زده

    • USER گفت:

     چرا الکی میگی عزیز من ؟! کجا تو سایت azmoon.com نتایج نهایی بدون آزمون رو زده ؟!!!
     فقط ذهنارو خراب می کنی

    • امير گفت:

     یعنی همه ما بی حواسیم و بی توجه؟؟؟ احتمالا اونی که شما دیدی مال خرداد بوده که دعوت به مصاحبه ها رو اعلام کردن!!! امیدوارم در صورتی که متوجه اشتباهت شدی از دوستان عذرخواهی کنی بابت اطلاعات غلط یا بی دقتی!!!

 68. Ali گفت:

  سلام. تبریک به قبول شدگان. آیا امسال چیزی به نام ذخیره وجود داره؟ خواهش میکنم جواب بدین

  • پاسخ به علی گفت:

   بله دوست گرامی انشاالله به احتمال زیاد هم سراسری و‌هم آزاد تکمیل ظرفیت دارند منتهی جزییاتش هنوز مشخص نشده، موفق باشید انشالله

 69. بهزاد گفت:

  سلام من قبول نشدم متاسفانه…
  تکمیل ظرفیت آزاد کی اعلام میشه؟

  • پلسخ به بهزاد گفت:

   دوست گرامی هنوز جزییات تکمیل ظرفیت ازاد اعلام تشده ولی احتمالاً یکی در مهر برای دعوت به مصاحبه شده ها و اگه خدا بخواد یکی هم در بهمن ماه برای هم دعوت شد ه ها وهم دعوت نشده ها باشه باید صبر کرد ،موفق باشید انشاالله

 70. دکتر آینده!!!! گفت:

  تبریک میگم به دوستای عزیزم که قبول شدن
  اونایی هم که امسال به نتیجه دلخواهشون نرسیدن مطمن باشن که خیر و حکمتی تو این کار بوده
  من بعد از دو سال ثمره زحماتم رو گرفتم،پس به خدا امید داشته باشید…

 71. محمدرضا حیاتی گفت:

  سلام دوستان – من شماره دواطلبی و شماره پرونده را گم کردام چکار کنم لطفا راهنمایی کنید

 72. رسول-کامپیوتر گفت:

  نتایج بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در پایگاه azoom.com طی روزهای آتی اعلام میشه. همینطور که عرض کرده بودم شد و یکی از دوستان که به بنده گفت چه اصراری دارید که بدون آزمون رو خود آزاد اعلام میکنه و بنده رو متهم کرد که اطلاعات اشتباه ندم. حالا ملاحظه بفرمایید دوست عزیز. من بدون اطلاع چیزی نمیگم. با آرزوی موفقیت برای قبول شده ها. خودمم فعلا منتظر بدون آزمون هستم، ببینم چکار کردم.

  • سوال از جناب آقای رسول گرامی گفت:

   دوست گرامی اولا آرزو میکنم قبولی شما را در بدون آزمون همین روزا در این سایت ببینیم، ثانیا آقا رسول واحد علوم تحقیقات خوبه ؟ بنظرت ؟ من هوا فضا قبول شدم، بعد ترم اول که احتمالا جبرانی میدم شهریه اش کمتر از ترم‌های بعد هست یا نه، ممنون از لطف و‌پاسخگویی و سعه صدر شما، موفق باشید و‌پایدار انشاالله

   • رسول-کامپیوتر گفت:

    متشکرم. بله واحد علوم و تحقیقات عالیه. بله ترم اول جبرانی میدن. ۱۰ واحد. شهریه اش هم کمتره چون دروس جبرانی رو بر مبنای شهریه ارشد حساب میکنن.

    • سپاس فراوان گفت:

     خیلی ممنونم جناب آقای رسول گرامی،بابت پاسخ دهی و همه راهنمایی های ارزنده شما، همیشه پیروز و برفراز باشید انشاالله

  • بی نام گفت:

   بدونه آزمون هم رو سایته.متاسفانه با اختلاف۷امتیاز قبول نشدم.
   احتمال تکمیل ظرفیت هست؟؟؟

  • بی نام گفت:

   آقا رسول تورو خدا اگه اطلاعاتتون دقیقه بگید بدون آزمون تکمیل ظرفیت داره یانه.۷امتیاز اختلاف دارم.چیزی نموده سکته کنم پارسال هم با ۱۶درصد اختلاف قبول نشدم

  • Mahsa گفت:

   سلام و تبریک خدمت همه دوستان .و امیدواری برای خودم و بقیه افرادی ک قبول نشدن .آقا رسول شما قبول شدید؟

 73. بی نام گفت:

  بدون آزمون آزاد کی اعلام میشه؟؟؟؟؟؟لطفا اطلاع بدین.

 74. اریا گفت:

  سلام، تبریک میگم به همه قبول شدگان، ببخشید دوستان من تهران جنوب قبول شدم، از ترمینال جنوب تا دانشگاه مترو یا بی ار تی هست؟ ممنون میشم راهنمایی ام کنید

  • نرگس به لیلا رشته مالی گفت:

   تا ازادی میتونی با مترو بری بعدش با بی ار تی بری

   بی ار تی هم هست
   سر بلوار پیادت میکنه بعد سوار تاکسی خطی میشی در دانشگاه پیادت میکنه

 75. فرناز گفت:

  سلام ، جواب دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد کی میاد ؟؟

 76. محمد گفت:

  سلام با توجه به تذکر ۹
  نتایج امروز شامل بورس اعزام به خارج نیست ؟

 77. امیر گفت:

  سلام دوستان
  کسی می داند که:
  ۱/// زمان ثبت نام دانشگاه آزاد تهران جنوب کی هست؟
  ۲/// شهریه ازاد مهندسی چند است؟
  ۳/// کسی می داند که نمره ی مصاحبه را از کجا می شود فهمید؟
  ممنون می شوم اگر اطلاع دارید بگید
  با سپاس

 78. نرگس گفت:

  نتایج دولتی و ازاد توی سایت سنجش sangesh.org اومده

  به همه پذیرفته شدگان تبریک میگم
  ان شاءالله همگی موفق باشید

  منم قبول شدم تهران

 79. رها گفت:

  بدون آزمون نیومده، معلوم نیست تا ۱۰ شهریور، صبر کنیم باز

 80. علی گفت:

  بدون آزمون آزاد چی؟؟؟؟؟

 81. ف گفت:

  نتایج دانشگاه ازاد که نیومده؟؟؟؟؟؟

 82. سمیرا گفت:

  سلام نتایج بدون آزمون دانشگاه آزاد که تو سایت سنجش نیست؟؟؟شماره پروندم تو بدون آزاد دورقمیه چرا تو سایت سنجش میزنم قبول نمیکنه…نتیجمو کجا ببینم؟؟؟

 83. نگین گفت:

  نتایج دانشگاه ازاد رو از کحا ببینم؟