مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

اعلام نتایج نهایی دکتری بدون آزمون ۹۶ دانشگاه تبریز

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. ثبت نام گفت:

  با سلام. دوستان از زمان ثبت نام دانشگاه تبریز خبر ندارین؟ من با دانشگاه تماش گرفتم چند بار، گفتن از طریق سایت اعلام میشه. دوستان زمان دقیقتر برای ثبت نام دارن؟

 2. ف. جنگجوي خراطا گفت:

  خانم فرید فتحی
  با سلام
  قبولی شما رو تبریک میگم و امیدوارم مقدمه ی خوبی برای بهترین موفقیت هاتون باشه

 3. فرهاد گفت:

  طبق معمول ۹۰ درصد دختر

 4. المیرا گفت:

  پس چرا از رشته های علوم انسانی کسی نیس ؟یعنی اون همه ادم رفته بودن مصاحبه الکیه ؟

 5. sh گفت:

  اتفاقا تمام اساتید من میگن اولویت با آقایونه…چون خانما سن شون بالا میره اگه ازدواج نکرده باشن ممکنه درگیر مسائل عاطفی بشن…ممکنه بچه دار بشن و همه اینا رو درس خوندنشون تاثیر منفی میذاره…پس اگه خانوم انتخاب شده بدونین قطعاااا رزومه خیلی بالاتری نسبت به آقا داشته

 6. Sb گفت:

  سلام دوستان به نظر شما ثبت نام از طریق با آزمون بهتره یا بدون ازمون؟ آیا تفاوتی هم میکنه؟

 7. تبریز گفت:

  سلام ..من همین الان با استادم صحبت کردم ..که این لیست نهایی یا امکان تغییرش هست؟چون از دانشکده علوم انسانی هیچ رشته ای نیست…گفتن شاید تغییر پیدا کنه ..

 8. علی گفت:

  امیر کبیر تهران شریف شیراز فقط مونده

  • قدرت 96 گفت:

   اینا هم رفت برای هفته بعد.

  • ندا گفت:

   شیراز که تو سایتش زده

  • ....... گفت:

   امیر کبیر مشخصه نتایج
   زنگ بزنید تحصیلات تکمیلی بپرسید جوابتونو میدن
   ببخشیدا اگه تا الان بهتونم زنگ نزدن مطمئن باشید قبول نشدید

   • قدرت 96 گفت:

    از لحظه ای که رفتیم مصاحبه میدونیم که قبول نشدیم ولی امیدهای آدم هیچوقت از بین نمیرن…

    • ....... گفت:

     امیر کبیر سیستم خیلی بدی داره
     منم در اوج ناباوری قبول نشدم و فرد دیگری که رزومه ی بسیار پایین تری داشت قبول شده
     خیلی دوست داشتم میرفتم میپرسیدم خب اخه چرا؟؟؟

     • قدرت 96 گفت:

      منم همینطور جناب …….
      من ۳ تا مقاله ژورنال و شاگرد اول ارشد و مدرک زبان و طرح پژوهشی و یه سری امتیاز دیگه داشتم و رفتم سر مصاحبه گروه برق و حتی به هیچ کدوم از مدارکم نگاه هم نکردن! فقط گفت پایان تامت چیه و دوتا سوال پرسیدن و خداحافظ.

   • حسن گفت:

    سلام خدمت دوستان…در مورد دانشگاه صنعتی امیرکبیر باید بگم به هیچ عنوان این حرفا که میزنن درست نیست…در مورد همه دانشگاهها ناعدالتی شاید اونم بندرت رخ بده..اما یدونین برای همه دانشگاهها الویت انتخاب مهمه..شناخت قبلی اساتید و رزومه خیلی مهمه…درضمن تعداد مقاله رزومه مهم نیست…کیفیت مقاله مهمه…کجا چاپ شده و اسم چندم باشی و از تزت باشه و با استادراهنمات بدی و مرتبط با رشتت باشه و فقط تو مقاله خودت و استادت باشی….کتاب فارسی و مقالات فارسی و کنفرانس ها ههمه اینا مهمه…انگیزه و هدف و مدرک زبان و مسایل مالی رو هم در نظر میگیرن….برای برخی اساتید شخصیت و نوع برخورد و اینکه برای چی اومدین دکتری و سابقه کار قبلی و خیلی مسایل دیگه هم مهمه…پس پارامترهای سنجش واقعا زیادن…و حتما حتما حتما یک استاد باید زمینه کاری شما رو داشته باشه و یا قبل مصاحبه یا حین و بعدش شما رو بخواد این واقعا ضروریه….مطمین باشین بی دلیل کسی رو رد یا قبول نمیکنن دیگه خدای این کارن…حتی اپلای تو خارجم کم و بیش همینه…افرادی با رزومه عالی رد و افرادی به دانشگاه عالی با رزومه متوسط رفتن….پس اگه قبول نشدین علاوه بر موارد بالا یه نیم نگاهی هم به ضعف های خودتون بندازین.

 9. سعید گفت:

  طبق معمول ۷۰ درصد خانم. معیار پذیرش فقط معدل و درسهای حفظی.

  • یاسر گفت:

   خانوم ها چون معمولا در دوره دکتری الزامی به کار ندارند برای این مورد توجه اساتید محترم هستند —
   البته خیلی از خانوم ها هم هستند که واقعا رزومه قوی دارند

   • سعید گفت:

    دلیل شما پذیرفته نیست. چون بدون آزمون چنین وضعی داره، با آزمون اینطور نیست. فقط نمرات و معدل، رزومه قوی هم حدی داره. نمیشه تو همه رشته ها و همه دانشگاهها رزومه خانمها قوی تر باشه. اما بدون آزمون گویا خیلی به معدل اهمیت میده که اینطوری شده.

    • یاسر گفت:

     دلیل من پذیرفته باشه یا نه، اما واقعیت داره —
     میتونید از اساتیدتون بپرسید چرا بیشتر تمایل دارند خانوم ها رو انتخاب کنند — من خودم پرسیدم که عرض کردم — ولی با این وجود اگه آقایی رزومش قوی تر باشه از خانومی همون آقا رو انتخاب میکنند در شرایط برابر به همون دلیلی کهعرض کردم اولویت با خانوماست …
     شما احتمالا پذیرش استعداد درخشان معدل و شاگرداولی رو میگید که اون بحثش جداست و به نظر منم اشتباهه —
     بنده هم کاملا مخالفم با اینکه با معدل و نمره کسی پذیرش بشه که این هم صورت میگیره مون ظرفیت پذیرش ۱۰% بالای دوره قبلی هر دانشگاه — این روش اشتباهه — ولی کسی که با رزومه شخصی استعداد درخشان قبول شده باشه بدون معدل و اینا واقعا بدونید چه خانوم و چه آقا بسیار شایسته هست مخصوصا اینکه پذیرش در دانشگاه های تاپ و سطح ۱ کشور باشه

  • sara گفت:

   چه ربطی داره؟؟؟. یعنی شما میفرمایید وقتی رزومشون خوبه بیانشون خوبه و درسشونم خوبه پزیرششون نکنن؟/ یا اینکه آقایون رو بیشتر پذیرش کنن یا ۵۰ به ۵۰ باشند؟؟/ خانم و آقا نداره هر کس زحمت کشیده باید بره بالا. اصلا دیگه نباید تو هیییچ کاری جنسیت مطرح باشه.

   • علی گفت:

    نظر دوستان هم همینه که نباید ربطی به جنسبت داشته باشه. توی آمار، وقتی یک جمعیت بزرگ هست احتمال وقوع برای دو گروه ۵۰ ۵۰ میشه. ولی تو این اعلام نتایج هی می بینیم که اینطور نیست و تعداد خانم های پذیرش شده بیشتره. به همین خاطر دوستان اعتراض دارند که چرا فقط در بدون آزمون داره خلاف قوانین احتمالات اتفاق می افته. جالبه که همین دوستان با معدل و رزومه قوی در پذیرش با آزمون با نرم طبیعی پذیرش می شوند.

    • sara گفت:

     نعداد خانم ها بسشتره چون زحمت بسشتری میکشن. اون موقع که آقایون وقتشونو به کارهای غیر درسی میدارن و با افتخار میگن ما که هیچ درس تخوندیم. خانمها سرشون گرم درس و تحصیله . خب طبیعیه که موقع استعداد درخشان هم خانمها بیشتر هستند و اصلا حقشوته بندگان خداف چون هرکس برای چیزی وقت و انرژی بذاره قطعا موفق میشه و این امار ۷۰ به ۳۰ و یا حتی بسشتر هم هیچ ربطی به جنسیت نداره.

     • مجید خاطره‌ها گفت:

      خانمها هیچ استرسی ندارن.
      نه از بابت هزینه، نه کار ، نه سربازی.
      پسر بنده خدا باید بره سربازی، بعد از دو سال بیاد کنکور بده. در حالی که همه چی یادش رفته.
      شرایط خانم و آقا برابره؟

     • علی گفت:

      عجیبه. ما می گیم نباید ربطی به جنسیت داشته باشه شما مصر هستید که ربطش بدید. حرفی که میزنید با چیزی که ما در دانشگاه دیدیم خیلی فاصله دارد. درس خوان بودن یا نبودن ربطی به جنسیت ندارد. اکثر همکلاسی های خانم تو کلاس ما درس نخوان بودند مثل اکثر آقایان. بین آنهایی هم که درس خوان بودند هم خانم بود هم آقا. اگر مطلبی که میفرمایید درست بود باید توی آزمون کتبی هم اکثر خانمها رتبه های برتر را می آوردند ولی تو رشته ما که اینطور نبود و بین شش نفر اول که من می شناسم، رتبه های یک چهار پنج و شش مرد بودند رتبه دو خانم بود و رتبه سه را نمی دانم. قطعا با ادامه دادن لیست تعداد کاملا به هم نزدیک می شود.

  • تبریز گفت:

   اصلا اینجوری نیست..اگر معیارا این بود من الان قبول میشدم

  • rgh گفت:

   متاسفانه در مورد بدون آزمون نظر شما تقریبا درسته ، توی یکی از همین رشته ها که الان نتایجش اعلام شده دو نفر قبول شدن (من و یک خانم) ولیکن بایستی یک نفر از بین ما انتخاب میشد، ایشون انتخاب شدن علی رغم اینکه امتیاز من بدلیل مدارک زبان، مستندات و مقالات ISI بیشتر بود، بنابه دو دلیل : ۱- ایشون شاغل نبودن ۲- استاد راهنمای ایشون در دوره ارشد روابط بهتر و صمیمی تری با استاد دوره دکتری (که ظرفیتشون خالی بود) داشتن.
   دوستانی هم که سالهای بعد میخوان شرکت کنن حتما این نکته رو مد نظر داشته باشن که خیلی مهمه که استادی که شما رو توصیه می کنه روابط نزدیک و صمیمی داشته باشه!
   امیدوارم این دیدگاه چاپ بشه، چون واقعا شرایط نامنصفانه ایه

 10. نفر اول بدون قبولی گفت:

  سلام مثل اینکه در این رشته ها کسی حد نصاب ۶۰ نمره رو نیاورده چون من و دوستم هر کدوم تو گرایش خودمون اول شدیم ولی گفتن نمرتون به ۶۰ نرسیده به خاطر همون اسمتون نیست

  • زهرا گفت:

   باسلام شما چه رشته ای هستید با شما تماس گرفتن یا اینکه خودتان تماس گرفتید و مطلع شدید لطفا جواب بدهید

   • نفر اول بدون قبولی گفت:

    من دانشجوی خود دانشگاه تبریزم از استاد راهنمام و مدیر گروهم پرسیدم گفتن نفر اولی ولی چون اکثر مقالاتت فقط پذیرش گرفته ولی چاپ نشده حد نصاب ۶۰ رو نتونستی بیاری ( همه متقاضیان رشته همین شرایط رو داشتن)به خاطر همون اسمت تو لیست نیست. ولی گفتن احتمال پایین آوردن حد نصاب شاید باشه البته در صورت راضی شدن سازمان سنجش.

 11. قدرت 96 گفت:

  تبریک به آقای سهرابی تبار.

 12. زهرا گفت:

  سلام پس چرا هیچ کسی را برای رشته های جغرافیا برنامه ریزی شهری و روستایی و زبان انگلیسی و رشته های علوم انسانی اعلام نکردن

  • مریم گفت:

   احتمالا کسی رو برنداشتن. برای رشته بیوتکنولوژی هم باز کسی اعلام نشده. پارسال هم برنداشته بودن. تبریز دانشگاه خیلی متعصبیه

  • تبریز گفت:

   بله دقیقا تعجب من هم از این هستش..این همه دعوت به مصاحبه کرده بودن برا استعداد درخشان واقعا چرا از علوم جغرافیایی برنداشتن ؟!!