مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

انتخاب رشته ۳۴هزار نفر در تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶

فرصت داوطلبان آزمون دکتری سال ۹۶ برای انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت پایان یافت و بیش از ۳۴ هزار نفر در این مرحله انتخاب رشته کردند.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در گفتگو با خبرگزاری مهر افزود: داوطلبان آزمون ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۶ که در این آزمون ثبت نام و شرکت کرده بودند می توانستند ۱۵ کدرشته انتخاب کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: بر اساس آمار اولیه ۳۴ هزار و ۶۵۴ داوطلب آزمون ورودی دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۶ نسبت به انتخاب کد رشته های خود در مرحله تکمیل ظرفیت اقدام کردند که آمار تکمیلی در فرصت بعدی اعلام می شود.

توکلی تاکید کرد: در این مرحله بیش از یک هزار و ۸۰۰ نفر پذیرفته می‌ شوند.

وی افزود: آن دسته‌ از داوطلبانی‌ که‌ قبلاً در ردیف پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری «Ph.D» سال ۱۳۹۶ قرار گرفته و به عنوان پذیرفته شده اعلام شده اند مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت بودند، اما اگر در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرفته شوند قبولی قبلی آنان «کان‌لم‌یکن» تلقی شده و باید در کدرشته قبولی جدید ثبت‌نام کنند و ادامه تحصیل دهند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: نتایج معرفی شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از کدرشته محل‌های مندرج در این اطلاعیه در تاریخ دوشنبه ۱۵ آبان ۹۶ از طریق سایت اینترنتی این سازمان برای انجام مراحل مصاحبه دانشگاه‌ها اعلام خواهد شد.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. Sk گفت:

  ممکن هست حد نصاب مصاحبه را تغییر ندن، و همونی باشه که سری اول بود؟ یا حتما کمتر میکنن؟؟

 2. پ گفت:

  دوستان و آقا رسول
  این تکمیل به آزاد هم ربط داره؟؟
  یعنی کسی که آزاد دعوت به مصاحبه نشده بود مجدد احتمال دعوت به مصاحبه داره؟؟
  ممنون

 3. محمد امین گفت:

  باسلام.
  دوتا سوال.
  لطفا راهنماییم کنید.
  ۱٫ من الان دانشگاه ازاد پردیس گلبهار مشهد ثبتنام کردم و شهریه دادم.
  اگه غیرانتفاعی یا پردیس تهران قبول بشم ایا مصاحبه میتونم برم؟اگه قبول شم چطوری پولی که دادمو از ازاد بگیرم؟
  ۲٫ بنظرتون ازاد مشهد پردیس گلبهار بهتره یا غیرانتفاعی یا پردیس تو تهران و قم؟
  ساکن مشهد
  رشته فقه و حقوق

  • مدیر بازرگانی گفت:

   در رابطه با سوال اولتون نظری ندارم
   ولی شخصا فکر میکنم پردیس قم و تهران بهتره

   • رضا گفت:

    پردیس دولتی زابل هم از واحد علوم تحقیقات آزاد بهتره
    ظرفیتها بسیار محدود و اساتید همان اساتید روزانه و مدرک هم از طرف دانشگاه دولتی است.

 4. موافقت دانشگاه آزاد با تقاضای دانشجویان دختر برای بازگشت به شهر خود گفت:

  موافقت با تقاضای دانشجویان دختر برای بازگشت به شهر خود
  رئیس دانشگاه آزاد گفت: هر دانشجوی دختر این دانشگاه که درخواست بازگشت به شهر خود را داشته باشد، با آن موافقت می‌شود.

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد، فرهاد رهبر ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی، بر پیوند میان حوزه و دانشگاه تأکید کرد و گفت: یکی از مشکلات جدی محتوای آموزش عالی و مهم‌ترین آن تحول علوم انسانی است که سال‌ها است شعار آن داده شده اما عملی نشده است.

  وی افزود: باید پیوندی میان اوضاع دانشگاه ایجاد شود تا محتوای علوم انسانی مناسب دانشگاه‌های ایران تولید شود و دانشگاه آزاد آماده است با کمک حوزه علمیه و مراجع، گام‌های مثبتی در این زمینه بردارد.

  رئیس دانشگاه آزاد تاکید کرد:‌ فرهنگ اسلامی و اسلامی‌کردن دانشگاه‌ها یکی از مشکلات دیگری است که باید برای رفع آن کوشید و این کار نیاز به هماهنگی در سطح ملی دارد.

  رهبر خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در اقصی نقاط کشور ۴۰۰ واحد آموزشی دارد و یکی از مشکلاتی که گزارش می‌شود، این است که دانشگاه آزاد اسلامی فرهنگ منطقه را تغییر داده و باید این مشکلات را نیز حل کرد.

  وی درباره رفع مشکلات فرهنگی گفت: یکی از سیاست‌هایی که دانشگاه در نظر گرفته، بومی‌گزینی است و هر دانشجوی دختری درخواست بازگشت به شهر خود را داشته باشد، با آن موافقت می‌شود.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یکی از دغدغه‌های اصلی دانشگاه را بومی‌سازی علم و محتوای آموزشی کتب درسی دانست و گفت: باید دید چقدر از این علم که در دانشگاه به کار گرفته می‌شود، نافع است و توانسته نیازهای امروز کشور را حل کند.

  رهبر عنوان کرد: ما نیاز داریم به سمت حل مشکلات به ویژه مشکل بیکاری جوانان فارغ‌التحصیل از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان برویم.

  وی اظهار داشت: در این زمینه برنامه‌هایی داریم تا با تبدیل ایده به محصول و تجاری‌سازی آنها به عرصه ملی و اشتغال جوانان کمک کنیم.

  رئیس دانشگاه آزاد گفت:‌ مراجع و فضلا مامن ما هستند و اگر کج‌روی و خطایی داشته باشیم از رهنمودهای شما و دیگر مراجع و علما استفاده می‌کنیم تا این رهنمودها چراغ راه دانشگاه آزاد اسلامی باشند.

 5. نفیس گفت:

  سلام
  ۳۴هزار نفر!!!!!!!
  یعنی همه دعوت به مصاحبه میشن؟
  تو رشته ما تا رتبه ۷۰۰ مجاز روزانه بودن اما موقع دعوت به مصاحبه تا رتبه ۲۰۰ به مصاحبه دانشگاهها دعوت شدن. فقط امیدواری الکی به بچه ها دادن….

  • گلی گفت:

   احتمالا همین اتفاق میفته روزانه تا رتبه ۲۰۰ دعوت خواهند شد پردیس و شبانه تا ۵۰۰ باید امید وار بود که دعوت کنند
   البته دوره قبل تو رشته ما شبانه ۳۷۰ دعوت نشده ولی اگر ترازو پایین بیارند تا ۴۰۰ هم امکانش هست

 6. امیر غیابی گفت:

  سلام لینکش هنوز بازه..!
  http://register2.sanjesh.org/csphdtakmil9607/