مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

انتشار اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ سراسری

ظرفیت‎های جدید و یا تکمیل ظرفیت برخی از کدرشته‌محل‌های تحصیلی جدید در دوره‎های مختلف آزمون‌ ورودی‌ دوره دکتری نیمه‎متمرکز سال‌ ۱۳۹۶ اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی تست، اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور بدین شرح می باشد:

پیرو اطلاعیه مورخ ۹۶/۰۷/۱۲ این سازمان و با توجه به اعلام تعدادی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مبنی بر اخذ مجوز پذیرش در برخی از رشته‌های تحصیلی آزمون ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۶بعد از تاریخ مذکور، به ‌اطلاع‌ کلیه داوطلبان‌ واجد شرایط (شرایط در اطلاعیه ۹۶/۰۷/۱۲ درج گردیده) شرکت کننده در آزمون مذکور می‌رساند، در صورت علاقمندی و وجود رشته‌های تحصیلی مربوط به رشته امتحانی آنان در ردیف رشته محل‌های جدید (به شرح ذیل)، می‌توانند باتوجه به مفاد اطلاعیه مورخ ۹۶/۰۷/۱۲ این سازمان و این اطلاعیه نسبت به انتخاب آنها در ردیف رشته‌های انتخابی مرحله تکمیل ظرفیت خود اقدام نمایند.

ضمناً افرادی که قبلاً در مرحله تکمیل ظرفیت انتخاب رشته نموده‌اند، در صورت وجود رشته‌های مربوط به رشته امتحانی آنان، می‌توانند نسبت به ویرایش و اصلاح انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

دریافت فایل اصلاحیه اول تکمیل ظرفیت کد رشته محل های دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۶

دانلود دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری سراسری ۹۶

مهلت تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ سراسری

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. شبکه گفت:

  سلام بچه ها از گزینش با اقوام من تماس گرفتن گفتن از طرف گزینش هستیم واسه دکتری؟!!!!!برا شما هم همچین چیزی بوده؟این در حالی هست که رشته من تو تکمیل ظرفیت نبوده و من نمره لازم رو کسب نکرده بودم

 2. @ گفت:

  سلام آقا رسول. یه سوال از خدمتتون دارم. ممنون میشم راهنمایی کنین که در صورت قبولی در تکمیل ظرفیت سراسری، قبولی دانشگاه آزاد هم لغو میشود یا فقط در مورد خود سراسری صدق میکنه؟ من آزاد ثبت نام کردم ولی میخوام تکمیل سراسری هم شرکت کنم

 3. فوری-فوری گفت:

  لطفا نظرات اعلام شده تو خبر «پاسخ به سؤالات متداول درخصوص تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ سراسری» پی اچ دی تست رو بخونید. یه نظر توش نوشته شده که خیلی تامل برانگیزه!!!

 4. جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران گفت:

  همه دانشگاههای مورد قبول وزارت علوم محترم و جایگاه علمی خود را دارند-خدای نکرده قصد بدی در کار نیست که خودنمایی کنیم و بگیم ما دانشگاه تهرانی هستیم.همه دانشجویان دکتری زحمتکش هستند در همه دانشگاهها-اینکه کیفیت آموزشی فرق داره به معنی سطح بندی دانشگاه هاست نه اینکه بی احترامی بشه و دانشگاهی کوچک شمرده بشه-یک دانشگاه خوب چه دولتی-آزاد -پیام نور و غیرانتفاعی،بستگی به سطح استعداد دانشجوهاش و مهارت علمی و فنی و تجربی اساتیدش داره-!!احتمال اینکه یک دانشگاه خوب هم در آینده ضعیف بشه و یک دانشگاه ضعیف ،تقویت بشه هست.تبریک به همه قبول شدگان دکتری ۹۶ اعم از دانشجویان دانشگاه بزرکگ آزاد اسلامی-دولتی-پیام نور و غیرانتفاعی

 5. جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران گفت:

  من عرض کردم تراز فقط جنبه فرمایشی برای دعوت به مصاحبه دارد-الان همین لینک را باز کنید و ببینید در رشته معماری پردیس کیش دانشگاه تهران تراز ۴۵۰۲ است-در رشته علوم کامپیوتر (بورس اعزام به خارج ) در پردیس علوم تراز ۱۳۶۲است- د دوره روزانه همین پردیس در رشته فیزیک تراز ۳۳۰۰است-در نوبت دوم رشته صنایع کاغذ در پردیس کشاورزی کرج دانشگاه تهران تراز ۱۵۵۵است-اپیدمیولوژی روزانه دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران تراز ۳۲۳۹ بوده است.این زیاد برای قبولی نهایی اهمیت نداره-مهم کسب حد نصاب نمره علمی لازم در مصاحبه-بررسی سوابق است- و آزمون سراسری هم تا حدودی-حد نصاب دانشگاه تهران در دوره روزانه ۵۰از ۱۰۰ و در پردیس های بین المللی و اقماری و نوبت دوم ۴۰از ۱۰۰است.این یعنی اینکه هیچ تفاوتی از لحاظ اعتبار ندارند و ۱۰درصد به خاطر آموزش رایگان دوره روزانه است.

 6. جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران گفت:

  پردیس کیش این امکانات را دارد-۱-تخفیف یا تقسیط در شهریه برای افراد کم بضاعت از طریق مصوبه هیأت امنای دانشگاه تهران۲-عدم افزایش شهریه در سالهای آتی برای یک دوره آموزشی۳-برگزاری کلاس مشترک با دانشگاههای برتر جهان۴-تخصیص بورس تحصیلی از طریق دانشگاههای برتر جهان ۵-تخصیص بورس تحصیلی توسط بنیاد نخبگان دانشگاه تهران۶-کمک به تأمین شهریه افراد برتر و افراد کم بضاعت توسط مجامع خیرین۷-تخفیف در بلیط هواپیما(فقط از شرکت کیش ایر)۸-تأمین خوابگاه خودگردان در طی دوره تحصیلی با امکانات مجهز و به روز(حداکثر ۲ نفر یا سه نفره)۹-داشتن مرکز تندرسی و بهداشت و درمان ویژه دانشجویان۱۰-مرکز تفریحی و ورزشی-۱۱-سایت ویژه دانشجویان دکتری۱۲-سلف سرویس(ناهار خوری یا شام)با کیفیت بالا و قیمت مناسب۱۳-خوابگاه شبانه موقتی۱۴-تخفیف ویژه تا ۵۰درصد در هتل ها و سایر مراکز برای دانشجویان۱۴-سالنهای کتابخانه مجهز ۱۵-فضای مناسب آموزشی،رفاهی و تفریحی ۱۵-پرداخت وام شهریه برای هر ترم مبلغ ۲۵میلیون ریال توسط وزارت علوم۱۶-پرداخت وام قرض الحسنه بدون سود سالیانه تا سقف ۱۰میلیون تومان۱۷-کلاسهای دکتری با حداقل ۳ و حداکثر ۷نفر تشکیل می شوند.۱۸-بهره متدی از کلیه امکانات کمک آموزشی-آزمایشگاه و …۱۹-بهره متدی از سایر تسهیلات صندوق رفاه وزارت علوم-وام ودیعه مسکن-زیارت کعبه-کربلا- د وام دانش هسته ای و در آینده ای نزدیک وام ویژه دکتری علاوه بر وام شهریه ۲۰-کیفیت آموزشی مطلوب به نحوی که همه اساتید دانشکده ها و پردیس مرکزی دانشگاه تهران حضور دارند-۲۱-فرصت مطالعاتی در بهترین دانشگاههای نمونه بین المللی اروپا و آمریکا و استرالیا۲۲-عنوان پردیس در کیش دانشگاه تهران است-و کسی به نام پردیس نمی شناسد فقط دانشگاه تهران در کیش و سایر خدمات و امکانات پیشرفته

 7. عمران گفت:

  تو رو خدا راهنمایی کنید
  ترازهای پذیرش دانشگاهها توی تکمیل ظرفیت کم میشه یا نه؟ اگر آره حدودا چقدر؟

  • جاوید تکمیل ظرفیت گفت:

   هیچکس جواب نمیده منم دقیقا همین رو میخوام بدونم

  • مهندسی گفت:

   سلام پارسال حدود ۵۰۰ تا پابینتر اومد

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران گفت:

   نمیدونم چرا به تراز گیر دادین-تراز یک روش برای انتخاب دعوت شدگالن به مصاحبه است و هیچ تاثیری در ارزیابی علمی دانشجو ندارد-ممکنه در رشته ای تراز ۲۵۰۰باشد و در رشته ای دیگه ۶۰۰این به معنی تعداد رقابت و داوطلبان در انتخاب رشته است-ولی همین دو تراز مختلف از دو رشته برای ارزیابی نهایی مثلا در دانشگاه تهران باید حدنصاب دانشگاه ۴۰از ۱۰۰را برای شبانه و پردیس و ۵۰از ۱۰۰برای روزانه کسب کنند تا ۵۰درصد نمره آزمون سازمان سنجش هم محاسبه بشه-در غیر این صورت مردود اعلام می گردد.

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران گفت:

   با این آمار داوطلبین که از مرز ۲۰هزار گذشتند برای ۱۸۰۰ ظرفیت -به نظر من تراز خیلی بالاتر می رود

 8. رسول-کامپیوتر گفت:

  من درک میکنم که هر کسی ممکنه روی شهرش، روی قومیتش و حتی روی دانشگاه محل تحصیلش تعصب داشته باشه و حتی بخواد اون رو بهترین عنوان کنه.
  اما زمانی که این تعصب از منطق فاصله بگیره، صورت خوشی نداره. سابقه و پیشینه دانشگاه تهران بر کسی پوشیده نیست اما تعصب زیادی روی پردیس کیش این دانشگاه و اصرار فراوان چندین و چند باره برای برابر دانستن اون با دوره روزانه دانشگاه تهران و ضعیف جلوه دادن سایر دانشگاه ها امری پسندیده نیست. امیدوارم این دوست محترم تجدید نظری بفرمایند.
  وگرنه پردیس کیش دانشگاه تهران هم در جای خود محترم است.
  اما اصرار زیاد بر اغراق کردن، موجب حساسیت سایرین می شود.
  با تشکر.

 9. زارا گفت:

  کسی تزار رشته فیزیک را میدونه حالا چه تهران چه شهرستان؟
  ممنون میشم اگه کسی میدونه بگه ؟
  حالا چه روزانه چه نوبت دوم چه پردیس و پیام نور

 10. مهندسی گفت:

  خدمت اون دوستی که پردیس دانشگاه تهران جغرافیا و برنامه ریزی شهری قبول شده عرض کنم چجوری مدرک روزانه دانشگاهی مث شیراز رو با پردیس دانشکاه تهران مقایسه میکنید؟

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران گفت:

   هیچ فرقی ندارند-هر دو یک سطح دانشگاهی هستند و تازه اینکه دانشگاه تهران بالاتر از دانشگاه شیرازه

 11. مينا گفت:

  والا من که خودم همین پردیس کیش رو شرکت کردم هفته قبل مصاحبش بود اینقدر متقاضی داشت کلی از شهرستان اومده بودن قرارم بود یک یا سه نفر نفر بردارن فقطم زبان میپرسیدن این که یک سری دارین میگید ترازش پایین و راحت قبولی میده جالب برام

 12. آرش حقوق خصوصى به جغرافيا و برنامه ريزى شهرى گفت:

  براى اینکه به شما ثابت کنم خواسته یا ناخواسته در مورد تراز اطلاعات اشتباه به دوستان دیگر میدهید ، این سند رو که خود دانشگاه تهران منتشر کرده و مربوط به پارسال ٩۵ است را خدمت شما و سایر عزیزان ارائه مى کنم:

  http://academics.ut.ac.ir/file/download/news/1461746027-95-.pdf

  همانطور که میبینید بنا به تصریح خود دانشگاه تهران در فایل ارائه شده ، تراز ((پردیس خودگردان کیش )) :
  جغرافیا و برنامه ریزى شهرى ١٨٠۶
  آب و هوا شناسى ۶٠
  بیوانفورماتیک ١٣

  پ ن : نتیجه میگیریم ١- پردیس بین الملل کیش خودگردان است ٢- تراز هاى پردیس کیش بسیار پایین تر از واحدهاى شهرستان آزاد است .

  • الف گفت:

   احسنت اقا ارش . همین اب و هوا شناسی در نوبت دوم تهران ۴۰۲۵ است و در روزانه نزدیک ۶۰۰۰ است . اما پردیس کیش ۶۰ !!!!!!
   بعد چه جوری یکسری میگن پردیس مثل نوبت دوم هست؟ا!!!!!!
   خداوکیلی آزادم اینطور نیست

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران گفت:

   من عرض کردم تراز فقط جنبه فرمایشی برای دعوت به مصاحبه دارد-الان همین لینک را باز کنید و ببینید در رشته معماری پردیس کیش دانشگاه تهران تراز ۴۵۰۲ است-در رشته علوم کامپیوتر (بورس اعزام به خارج ) در پردیس علوم تراز ۱۳۶۲است- د دوره روزانه همین پردیس در رشته فیزیک تراز ۳۳۰۰است-در نوبت دوم رشته صنایع کاغذ در پردیس کشاورزی کرج دانشگاه تهران تراز ۱۵۵۵است-اپیدمیولوژی روزانه دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران تراز ۳۲۳۹ بوده است.این زیاد برای قبولی نهایی اهمیت نداره-مهم کسب حد نصاب نمره علمی لازم در مصاحبه-بررسی سوابق است- و آزمون سراسری هم تا حدودی-حد نصاب دانشگاه تهران در دوره روزانه ۵۰از ۱۰۰ و در پردیس های بین المللی و اقماری و نوبت دوم ۴۰از ۱۰۰است.این یعنی اینکه هیچ تفاوتی از لحاظ اعتبار ندارند و ۱۰درصد به خاطر آموزش رایگان دوره روزانه است.

   • الف گفت:

    اقا یا خانم جفرافیا ، شما باید دوره هاى مختلف رو با همان رشته بسنجید
    نه اینکه مثلاً بگید تراز رشته معمارى پردیس خودگردان کیش ۴٠٠٠ هست و رشته کشاورزى هم تو روزانه ۴٠٠٠ هست! پس روزانه و پردیس یکى هستند!
    شما گفتى تراز معمارى تو کیش ۴٠٠٠ هست ، خیلى خب حالا برو ببین تراز معمارى تو روزانه و نوبت دوم چقدر هست ؟ دیگه چى کار به کشاورزى دارید!

 13. فنی گفت:

  اگه شبانه رو دعوت به مصاحبه بشم ولی نرم از کنکور ۹۷محروم میشم؟؟لطفا دوستان راهنمایی بفرمایید

  • زهرا گفت:

   نه دوست عزیز، دعوت به مصاحبه که معلوم نیست به قبولی برسه! و تنها قبول شده های نهایی دوره روزانه محروم می شن

 14. فنی گفت:

  سلام دوستان، کسی میدونه شهریه دکتری شبانه فنی و مهندسی جمعا چقدر میشه؟؟؟؟

  • زهرا گفت:

   هر دانشگاهی یک اطلاعیه می ده و میزان شهریه و جزییات پرداخت رو می گه. اگه دانشگاه خاصی مد نظرتونه به سایتش مراجعه کنید، اگرنه حدودی ۶۵-٧۵ میلیون

 15. مهدی گفت:

  دانشگاه امام حسین چرا هیچ رشته ای رو تکمیل ظرفیت نکرده؟؟؟

 16. ترانه گفت:

  سلام آقا رسول ممنون از توضیحاتتون ،چه کلاس زبانی ثبت نام کنیم که به درد دوره دکتری هم بخوره؟ وآیا این که دانشگاه آزاد اگر دوترم ثبت نام نکنیم جامون محفوظ هست درسته؟

 17. فرشته گفت:

  سلام من با اینکه امسال قبول شدم و ترم اول دکتری هستم اما بازم میام پی اچ دی و نظرات دوستان رو میخونم برای همتون ارزوی موفقیت دارم

 18. جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران گفت:

  حدنصاب دانشگاه تهران از همه دانشگاههها بالاتره-دانشگاه آزاد حدنصاب نداره بالاترین نمره از ۱۰۰را انتخاب میکنند ممکنه بالاترین نمره اصلا ۱۰از ۱۰۰باشه-تراز مطرح نیست-تراز یک معرفی به مصاحبه است و دانشگاههای مادر زیاد روی تراز مانور نمیدند و حتی روی آزمون سازمان سنجش-آزمون داخلی خودشون مهمتره-ضمنا تراز پردیس کیش حداقل ۲۰۰۰ و حداکثر ۵۵۰۰است-در رشته های مختلف متفاوته-بستگی به نوع انتخاب رشته داره-معمولا تراز را بعد از انتخاب رشته اعلام میکنند.تراز دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات از ۵۰۰هم کمتر بوده و حداکثرش تا ۳۵۰۰است

  • رسول-کامپیوتر گفت:

   بالاخره تراز مهم هست یا خیر؟
   شما میگید تراز دانشگاه آزاد پایین تره و بر اساس همین تراز میگید کدوم دانشگاه بهتره و کدوم بدتر.
   از طرفی وقتی بحث تراز بین روزانه و شبانه با تراز پردیس مطرح میشه، میگید تراز چیز مهمی نیست.

   • السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین گفت:

    سلام آقا رسول ضمن عرض خداقوت و موفقیت.
    آیا در مدرک پردیس خودگردان دانشگاه تهران -پردیس خودگردان دانشگاه علامه-پردیس خودگردان دانشگاه شیراز کلمه پردیس قید میشود یانه؟و اعتبار مدرکش چقدر هس؟؟؟خواهش میکنم جواب بفرمایید لطفا.مرسی

    • رسول-کامپیوتر گفت:

     سلام. بله عبارت پردیس نوشته میشه. دانشنامه روزانه و شبانه مشابه هم هست ولی دانشنامه پردیس ها فرق داره.
     البته طی خبری که چندی پیش دانشگاه امیر کبیر منتشر کرد، گویا این دانشگاه قصد دارد در آینده عبارت پردیس را حذف کند و دانشنامه مشابه اعطا کند.

  • به جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران گفت:

   با اطلاع کامل عرض میکنم که اساتید رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری و برخی رشته های دیگر چون دانشجو ندارن و موظفیشون پر نمیشه از برخی دانشگاهها (حتی دولتی) در حال اخراج هستند متاسفانه

 19. زهرا گفت:

  دوستان هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت چقدره؟

 20. اميدوار گفت:

  سلام دوستان منم دعوت نشدم تو سراسری اما دیروز برام پیام اومد از سنجش میتونید انتخاب رشته کنید پس میشه چون مصاحبه مجدد داره موفق باشید

 21. سید یونس موسوی مجد گفت:

  مرسی که بازم بیوفیزیک نگذاشتید

 22. جامانده گفت:

  سلام دوستان.این تکمیل ظرفیت جدید ماهایی که بخاطرعدم قبولی مصاحبه نرفتیم هم شامل میشه؟اگه میشه چیکاربایدبکنیم؟

 23. بیتا گفت:

  دوستان یکی جواب بده لطفا
  من تو کارنامم فقط شبانه و پردیس،و ازاد،مجاززشده بودم
  ایا تورتکمیل،اجازه روزانه زدن دارم ?یا نه فقظ،بازم همون شبانه اینا میتونم ?

  • ملیکا گفت:

   سلام

   بله مجازید

  • ریحانه شیمی گفت:

   سلام
   اگر نمره کل آزمون شما مثبت باشه یعنی بالای صفر حتما میتونید ولی بستگی به نمره ازمون شما ممکنه دعوت به مصاحبه بشید ممکنه هم نه!باید دعا کنید دانشگاههای روزانه توسط داوطلبان کمتر انتخاب بشه تا مجبور بشن ترازشونو بیارن پایین.

 24. آموزش زبان گفت:

  سلام کسانی ک دعوت ب مصاحبه نشدن هم میتونند شرکت کنن؟

 25. رسول-کامپیوتر گفت:

  من در مورد دانشگاه آزاد اطلاعات خوبی دارم و الکی حرف نمیزنم.
  شهریه خودم رو برای ۷ ترم با افزایش سالانه شهریه متغیر حساب کردم و شد حدود ۹۰ میلیون
  اما برای رشته های گروه علوم انسانی تقریبا هر ترم ۲ میلیون تومن کمتره. برای ۷ ترمش میشه ۱۴ میلیون
  از ۹۰ میلیون که ۱۴ میلیون رو کم کنی، میشه ۷۶ میلیون
  نتیجه اینکه اگر در دانشگاه آزاد بخواید درس بخونید و رشتتون از گروه علوم انسانی هست و اگر بتونید ۷ ترمه تموم کنید، با همه افزایش های سالانه اش میشه حدود ۷۶ میلیون.
  در خصوص پردیس های دانشگاه های دولتی عرض شود که اغلب کلاس مشترک دارن با روزانه و شبانه. شهریه هاشون هم بستگی داره به دانشگاهش. در برخی کمتر از آزاد هست و در برخی تقریبا برابر هستن.
  اما این نکته رو خدمت “جغرافیا و برنامه ریزی شهری” عرض کنم که همونطور که خودتون هم میدونید، تراز پردیس ها اصلا قابل مقایسه با روزانه ها نیست، مخصوصا پردیس کیش دانشگاه تهران با دانشگاه تهران که در سال ۱۳۱۳ تاسیس شد قابل قیاس نیست. حتی در خصوص امتیازات مصاحبه که اشاره کردید، نحوه ارزیابی در مصاحبه پردیس کیش فرق داره. به عنوان مثال ممکنه یک مقاله رو که در دانشگاه تهران بهش هیچ امتیازی نمیدن، برای پردیس کیش امتیاز خوبی داشته باشه. اساتیدی که پشت میز مصاحبه پردیس کیش هستن، با همون درجه سختی دانشگاه تهران مدارک رو بررسی نمیکنن. این یک امر آشکار هست و نمیشه کتمان کرد. علاوه بر اختلاف فاحش تراز کنکور و سهل گرفتن در امتیازبندی مصاحبه، پردیس کیش دانشگاه تهران بدون کنکور هم تکمیل ظرفیت میکنه. مساله بعدی گرمی هوا و شرجی بودن هوای کیش هست که هر کسی تحمل زندگی در کیش رو نداره، مخصوصا در ماه های گرم سال. همچنین خرج زندگی در کیش که کالاها گرانتر هستن. همچنین هزینه ایاب و ذهاب با هواپیما که در طول یک ترم کلی خرج اضافه رو تحمیل میکنه. هر جور حساب کنید، پردیس کیش دانشگاه تهران تفاوت زیادی با اون دانشگاه تاسیس ۱۳۱۳ واقع در تهران داره. البته رشته تحصیلی هم خیلی مهمه. برخی از رشته ها عملا در مقطع دکتری هم آینده شغلی تضمین شده ای ندارند. مثلا تا دلتون بخواد از رشته های علوم انسانی خصوصا جغرافیا دکتر بیکار هست. اگر مثلا کسی بخواد فیزیک هسته ای، هوافضا، پزشکی و رشته های مرغوب رو تحصیل کنه، شاید قابل تحمل باشه سختیش. دکتری رشته ها اصلا با هم یکسان نیستن. اگر کسی میخواد سختی دکتری خوندن رو به جون بخره، حداقل یک رشته ای باید باشه که دهن پر کن باشه.

  • power گفت:

   دوست عزیز با احتساب دروس جبرانی که تمام دانشجویان مقطع دکتری باید آن را بگذرانند و شرط قبولی در آزمون ept قبل از دفاع از پایان نامه، فکر هفت ترمه تمام کردن مقطع دکتری در دانشگاه آزاد، کمی دور از ذهن است.هزینه این دوره برای گروه فنی مهندسی بیش از صدمیلیون تمام خواهد شد آن هم اگر آزمون جامع را در همان مرتبه اول با موفقیت بگذرانید و مقالات isi تان هم تا آن موقع آماده شود.

   • رسول-کامپیوتر گفت:

    مقاله ISI برای زمان قبل از دفاع هستش، برای زمان آزمون جامع نیست.
    اتفاقا با دروس جبرانی میشه ۷ ترم
    ۱۰ واحد جبرانی ترم اول
    ۹ واحد درس اصلی ترم دوم
    ۹ واحد درس اصلی ترم سوم
    آزمون جامع ترم چهارم
    ۶ واحد رساله ترم پنجم
    ۶ واحد رساله ترم ششم
    ۶ واحد رساله ترم هفتم
    در خصوص مقاله قبل از دفاع و بعد از دفاع، به تفصیل در شیوه نامه جدید اشاره شده که چه نوع مقالاتی قابل قبول هستن و چطور معادل سازی میشن. یعنی حتما نیاز نیست که مقاله ISI باشه و قابلیت معادل سازی با اسکوپوس های Q1 تا Q4 و همچنین علمی-پژوهشی فارسی زبان رو هم داره. نحوه معادل سازیش رو از داخل شیوه نامه بخونید.
    هر چند که خودم به شخصه هیچ مشکلی با مقاله ISI ندارم و الان هم ۲ مقاله ISI دارم با ایمپکت که پولی هم نبودن.
    آزمون جامع هم سختی خاصی نداره و میشه نمرش رو گرفت.
    برای آزمون EPT هم باید از همون ترم اول دنبالش بود که نهایتا تا موقع امتحان جامع که تقریبا دو سال میشه، حداقل نمره ۵۰ رو گرفت. برای نوشتن رساله و حتی اقدام به نوشتن مقاله، به طور نرمال ۳ ترم وقت هست که میشه یک سال و نیم. اما میشه خیلی زودتر هم موضوع رساله رو پیدا کرد و با استاد مورد نظر هماهنگ کرد که زمان هدر نره.
    اگر برنامه ریزی صحیح باشه، میشه ۷ ترمه تمام کرد.
    حتی توی شیوه نامه نوشته که مدت مجاز تحصیل در مقطع دکتری تخصصی حداقل ۶ و حداکثر ۸ ترم هست. اما با وجود سایر تبصره ها به ترم ۱۱ و ۱۲ هم میشه افزایشش داد.
    در مقطع کارشناسی ارشد هم مدت نرمال تحصیل ۴ ترم هست.
    اما خب هستن افراد زیادی که میگن نمیشه ۴ ترمه پایان نامه رو تموم کرد. به ترم های ۶ و ۷ هم کشیده میشه کارشون.
    وگرنه همکلاسی بنده ۳٫۵ ترمه تموم کرد ارشد رو و منم قصدش رو داشتم ولی خواستم پایان نامم پخته تر باشه و ۴ ترمه دفاع کردم. ولی خب هستن افراد زیادی که میگن نمیشه ۴ ترمه تمام کرد و سخته.
    باید برنامه ریزی داشت…

    • مدیریت فناوری اطلاعات 96 گفت:

     شما آقا رسول با این همه اطلاعات کاش دانشجوی دکتری کامپیوتر صنعتی شریف بودی. اینو از صمیم قلب می گم

    • ترانه گفت:

     ممنون از توضیحاتتون ،من آزاد قبول شدم ولی شنیدم که جام محفوظ هست می خوام ترمهای آینده شروع کنم ،حالا اگر بخوام کلاس زبان برم چه کلاسی ثبت نام کنم که به درد دوره دکتری بخوره؟

   • ملیکا گفت:

    با سلام

    در تکمیل صحبتها عرض کنم که هزینه واحدهای اجباری دانشگاه آزاد بر اساس دوره کارشناسی ارشد حساب میشه که کلا حدود ۱٫۳ م میشه.

    در هر صورت هزینه آزاد اصلا از پردیسها بالاتر نیست.مطمئن باشید

    اما در تفاوت ارزش مدرک ازاد و دوولتی شکی نیست.
    هر چند که قول آقا رسول اگر قرار بر بیکار موندن باشه که دیگه زیاد فرقی نمیکنه

  • دکترا گفت:

   ببخشید من ترم دوی دکتری آزاد هستم
   میخواستم شبانه یا پردیس بخونم اگه مصاحبه قبول بشم
   که استادام میگن به خاطر رزومم احتمالش زیاده
   به نظرتون اگه بعد دو ترم دوباره دکتری رو شروع کنم در این دانشگاهها کار معقولیه یا نه؟
   لطفا راهنماییم کنید

 26. متظر گفت:

  دوستان منظور از پردیس خودگردان چیه؟

  • ملیکا گفت:

   پردیس خودگردان یعنی برنامه ریزی و مدیریتش جدا از دانشگاه مادره و از نظر مالی هم اصلا ارتباطی با اون نداره و لذا کمی محدودتر از پردیس هستش.
   اما در نهایت مثل هم هستن

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران گفت:

   پردیس خودگردان یک دانشگاه مستقل نیست.کلیه مقررات آموزشی-اداری-اساتید و با دوره های روزانه یکی است-فقط از لحاط مالی دوره روزانه رایگان محسوب می شود ولی پردیس خودگردان با پرداخت شهریه-خودگردان به این معناست که مثل دوره روزانه کلاس برگزار میشه و مدرک و مقررات و ..یکی است ولی پرداخت هزینه به عهده شخص دانشجوست.

 27. فهیمه گفت:

  چرا تکنولوژی آموزشی علامه طباطبایی تکمیل ظرفیت اعلام نمی کنه

 28. مهتاب گفت:

  ببخشید میتونید یه کمکی کنید آیا کسی میدونه با نمره کل ١۶۵٢ رشته فیزیک احتمال داره دعوت به مصاحبه در شهرهای شیراز.اراک.تبریز.کرمانشاه شویم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 29. جاوید تکمیل ظرفیت گفت:

  دوستان با سلام
  آیا تو تکمیل ظرفیت تراز دانشگاهها فرق میکنه یا نه؟ منظورم اینه ممکنه پایین بیاد یا مثل دوره اول هستش، اصلا تراز رو دانشگاه با توجه به چه معیاری اعمال میکنه؟

 30. ali گفت:

  پردیس بهتر از دانشگاه آزاد. مدرکش معتبره.

  • محمد گفت:

   الان دیگه دکترى همه جا معتبره ، فقط مهمه که شهر تهران یا شهر خودتون براى سهولت رفت و آمد بتونید قبول بشید. گذشت اون زمان که کجا معتبره کجا معتبر نیست . یادش بخیر ١٠ سال پیش بحث پیام نور بود که معتبره یا نه / ۵ سال پیش بحث پردیس ها بود که معتبره یا نه / پارسال پیارسال هم بحث بعضى از واحدهاى آزاد بود که معتبره یا نه . اما از امسال با این کنکور ادغام شده و انتخاب رشته زیر نظر وزارت علوم ، دیگه همه جا معتبره . در عوض قبولى دکترى خیلى سخت شده . فقط منطقه آزاد و واحدهاى خارج از کشور به علت هزینه هاى زیاد رفت و آمد یک مقدار قبولى راحت هست . فقط میمونه سلیقه هاى شخصى براى تصمیم گیرى

 31. مدیریت. گفت:

  سلام. ببخشید منظور ازدانشگاه نوبت دوم چیه؟
  و سوال دوم اینکه از بین دانشگاه پیام نور و نوبت دوم و پردیس خودگردان کدوم بهتر است در اولویت باشد؟ ممنون

 32. کارافرینی گفت:

  چرا کارآفرینی تکمیل ظرفیت نداره

 33. ابراهیم گفت:

  امکان داره بازم اصلاحیه بیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 34. ح گفت:

  سلام دوستان امکان داره دوباره اصلاحیه اعلام بشه؟با توجه به اینکه رشته هدی اعلامی دانشگاه عدالت را حذف کردند؟

 35. دکترا گفت:

  سلام دوستان من ترم دو دکترای آزاد هستم
  اگه بخوام دوباره پردیس رو انتخاب کنم و قبول شدم بخونم یا تصمیم خوبی نیست
  خواهشا راهنمایی کنید

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران گفت:

   قبولی در پردیس دانشگاه تهران از روزانه شهرستان و دانشگاه سطح پایین تر دولتی ۲ و ۳ سخت تره-می تونی در مصاحبه و سوابق علمی حدنصاب دانشگاه تهران۴۰از ۱۰۰را کسب کنید؟دانشگاه آزاد حدنصابش ۲۰از ۱۰۰است!!!!!!قبولی دانشگاه تهران سخته در همه دوره ها!!!!!!ضمناً عنوان پردیس خودگردان از دانشگاه تهران به زودی حذف می گردد.محل تحصیل پردیس البرز دانشگاه تهران در پردیس مرکزی و دانشکده های مستقر منتهی به خیابان انقلاب-کارگرشمالی-امیرآباد هستند یعنی کلاسهای پردیس و روزانه یکی است.

   • دکترا گفت:

    خیلی ممنون
    من رزومه خوبی دارم اما پارسال با این رزومه روزانه تبریز قبول نشدم چون به خاطر اینکه تو تبریز زندگی میکنم فقط همین دانشگاه رو زده بودم اما از مصاحبه رد شدم مجبور به انانتخاب آزاد شدم اما امسال شرایط بدتر شد

   • محمد گفت:

    نمره ٢٠-٢۵ مصاحبه آزاد از ۵٠ است و نمره ۴٠ تهران از ١٠٠ هست .پس از این لحاظ همه جا یکى هست اما تراز کنکور که مهم ترین ملاک قبولى هست خیلى متفاوته . تراز روزانه و حتى نوبت دوم شهرستان دولتى و آزاد حداقل ١٠٠٠ تا بیشتر از پردیس خودگردان تهرانه . همچنین براى قبولى پردیس هاى بین الملل دولتى ( نه آزاد) مثل پردیس بین الملل کیش ، حتى بدون کنکور و فقط با شیوه نامه داخلى ، مى توانید دکترى قبول شوید.
    مثال : تراز(نمره کل کنکور) رشته حقوق
    تراز دولتى روزانه شهر تهران ۵۵٠٠
    تراز دولتى روزانه شهرستانها ۵٠٠٠
    تراز دولتى نوبت دوم شهر تهران ۵٢۵٠
    تراز دولتى نوبت دوم شهرستانها ۴۵٠٠
    تراز آزاد شهر تهران ۴۵٠٠
    تراز آزاد شهرستانها ۴٠٠٠
    تراز پردیس هاى دولتى و آزاد مثلاً دانشگاه تهران پردیس بین الملل کیش و دانشگاه علوم تحقیقات پردیس بین الملل قشم ٢۵٠٠ الى ٣٠٠٠

    • دکترا گفت:

     خیلی ممنون
     اما واقعا قاطی کردم

    • جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران گفت:

     دانشگاه تهران بالاخره همه می شناسند نیاز به گفتمان من و شما نیست-پردیس کیش به هیچ وجه بدون آزمون و زیر حد نصاب دانشگاه تهران دانشجو نمی پذیرد زیرا دولتی است و یک دانشکده زیر مجموعه دانشگاه مادر(تهران)است-اگر هیچ دانشجو در رشته ای قبول نکند براش اهمیت نداره از لحاظ مالی -چون دولتی است-ولی پیام نور-آزاد و غیرانتفاعی در صورت عدم پذیرش دانشجو از لحاظ مالی متضرر و ورشکسته می شوند-پیش بینی می گردد اکثر واحدهای دانشگاه آزاد-پیام نور و غیر انتفاعی تعطیل گردند.و دوره های نیمه حضوری و مجازی و الکترونیکی و حتی شبانه هم در آینده حذف گردد و فقط دو روش پذیرش دانشجو باقی بماند یکی روزانه-(رایگان و شهریه پرداز) و دیگری پردیس خودگردان

  • ملیکا گفت:

   دکترا جان

   خلاصه اش اینه

   دولتی در هر شرایط از آزاد بهتره
   اگر میتونی و وضع مالیت خوبه حتما برو پردیس دولتی
   اصلا شک نداشته باش که بعدا ممنون میشی

 36. یک سوال؟ گفت:

  نحوه برگذاری کلاسهای پردیس، مثلا تهران، به چه صورت است. کسی اطلاع دارد. میشود فقط یک روز کلاس داشت یا چند روز در هفته باید درگیر کلاس و دانشگاه بود؟

 37. علوم تحقیقات بهتر است یا پردیس دانشگاه تهران گفت:

  برای پردیس ها، ایا دوباره مصاحبه نیاز است یا خیر؟

  • جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران گفت:

   پردیس یک دوره یا یک سهمیه آموزشی از یک دانشگاه است-و مدرک رسمی همان دانشگاه است-نحوه ارزیابی و مصاحبه عین روزانه بررسی می گردد-کیفیت آموزش و اساتید و هیات علمی همان دانشگاست-یک واجد مجزا نیست-ولی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران یک دانشگاه مستقل از واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد است-معلومه اعتبار و کیفیت دانشگاه تهران از همه دانشگاهها بهتره چه برسه به دانشگاه آزاد-هزینه پردیس در طی ۴ سال حدود ۷۰میلیون تومان تمام می شود برای علوم انسانی و رفتاری و هنر و هیچگونه افزایش شهریه در سالهای بعد ندارد-اما دانشگاه آۀزاد در طی ۴ سال از مرز ۱۰۰میلیون برای علوم انسانی عبور میکنه-

   • محمد گفت:

    دانشگاه آزاد تحت هیچ شرایطى به ١٠٠ میلیون نمیرسه . رشته هاى علوم انسانى که ۶٠ میلیون هستش ، اما همین انسانى در کیش ٨٠ میلیون هستش
    تازه کیش یه ٨٠ میلیون دیگه هم باید براى رفت و آمد بدى .

    • جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران گفت:

     پردیس کیش این امکانات را دارد-۱-تخفیف یا تقسیط در شهریه برای افراد کم بضاعت از طریق مصوبه هیأت امنای دانشگاه تهران۲-عدم افزایش شهریه در سالهای آتی برای یک دوره آموزشی۳-برگزاری کلاس مشترک با دانشگاههای برتر جهان۴-تخصیص بورس تحصیلی از طریق دانشگاههای جهان ۵-تخصیص بورس تحصیلی توسط بنیاد نخبگان دانشگاه تهران۶-کمک به تأمین شهریه افراد برتر و افراد کم بضاعت توسط مجامع خیری۷-تخفیف در بلیط هواپیما(فقط از شرکت کیش ایر)۸-تأمین خوابگاه خودگردان در طی دوره تحصیلیبا امکانات مجهز و به روز(حداکثر ۲ نفر یا سه نفره)۹-داشتن مرکز تندرسی و بهداشت و درمان ویژه دانشجویان۱۰-مرکز تفریحی و ورزشی-۱۱-سایت ویژه دانشجویان دکتری۱۲-سلف سرویس(ناهار خوری یا شام)با کیفیت بالا و قیمت مناسب۱۳-خوابگاه شبانه موقتی۱۴-تخفیف ویژه تا ۵۰درصد در هتل ها و سایر مراکز برای دانشجویان۱۴-سانهای کتابخانه مجهز ۱۵-فضای مناسب آموزشی،رفاهی و تفریحی ۱۵-پرداخت وام شهریه برای هر ترم مبلغ ۲۵میلیون ریال۱۶-پرداخت وام قرض الحسنه بدون سود سالیانه تا سقف ۱۰میلیون تومان۱۷-کلاسهای دکتری با حداقل ۳ و حداکثر ۷نفر تشکیل می شوند.۱۸-بهره متدی از کلیه امکانات کمک آموزشی-آزمایشگاه و …۱۹-بهره متدی از وام ودیعه مسکن-زیارت کعبه-کربلا- د وام دانش هسته ای و در آینده ای نزدیک وام ویژه دکتری علاوه بر وام شهریه ۲۰-کیفیت آموزشی مطلوب به نحوی که همه اساتید دانشکده ها و پردیس مرکزی دانشگاه تهران حضور دارند-۲۱-عنوان پردیس در کیش دانشگاه تهران است-و کسی به نام پردیس نمی شناسد فقط دانشگاه تهران در کیش و سایر خدمات و امکانات پیشرفته

 38. علوم تحقیقات بهتر است یا پردیس دانشگاه تهران گفت:

  سلام دوستان. به نظرتان پردیس دانشگاه تهران بهتر است یا علوم و تحقیقات تهران. از لحاظ هزینه کدام یک کمتر است.

  • ليلا گفت:

   پردیس تهران خیلی بهتره

  • محمد گفت:

   ۱۰۰% پردیس بهتره از هر جهت

  • سجاد گفت:

   پردیس بهتره.ولی هزینه اش یکم بیشتره

  • م گفت:

   دانشگاه تهران پردیس های مختلفی داره مثل پردیس فنی پردیس علوم ولی چیزی که مسلمه و اساتید به اون اذعان دارند پردیس های پولی مثل البرز و کیش خیلی مورد استقبال اساتید همان دانشگاه نیستندبه هر حال امروز اگه بحث هیئت علمی نباشه که خیلی محل گرفتن مدرک مهم نیست ولی برای هیئت علمی قطع بدونید که نگاه هیئت علمی دانشگاهها به پردیس های پولی دانشگاهی مثل پردیس البرز، کیش، پردیس علامه و… خیلی مثبت نیست من یه مثال میزنم تو آزمون جذب اختصاصی قضات که افراد واجد شرایط فقط مصاحبه تخصصی دارند و از آزمونهای تستی و تشریحی قضاوت معافند و به قول خودشون جذب نخبگان هست توی لیست دانشگاهها واجد شرایط فقط علوم تحقیقات هست و تهران مرکز هیچ کدام از پردیسهای پولی از این امتیاز برخوردار نیستندنه پردیس البرز و نه پردیس کیش نه علامه

   • جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران گفت:

    عزیز پردیس یک دانشگاه مستقل نیست.در همان سایت فقط نوشته می شود دانشگاه تهران و دیگه شامل هم پردیسها و دانشمکده ها و مراکز آموزشی زیرمجموعه می گردد.ولی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز و علوم و تحقیقات دو دانشگاه مستقل هستند و تحت همین نام-علتش اینه!!!!!!!

 39. mehran گفت:

  مثل اینک سازمان سنجش توخوابند

  مدیریت مالی ظزفیتی نداره