مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

اعلام دروس جبرانی مقطع دکتری دانشگاه آزاد

دروس زبان تخصصی و روش تحقیق به عنوان دروس جبرانی به تمامی پذیرفته‎شدگان با آزمون و بدون آزمون دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی ارائه خواهد شد.

دروس جبرانی ( پیش نیاز ) دکتری ازاد 96 - 97

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر شیوه نامه دوره دکتری دانشگاه آزاد، جهت ارتقای سطح آموزشی دانشجویان دوره دکتری، گذراندن دروس جبرانی به تعداد ۴ تا ۱۰ واحد درسی در نیمسال اول تحصیل یا حداکثر نیمسال دوم تحصیل الزامی می باشد.

دروس جبرانی مشترک گذرانده شده برای تمامی پذیرفته شدگان با آزمون و بدون آزمون دوره دکتری تخصصی با رعایت ضوابط یاد شده در مصوبه جلسه ۲۳۷ مورخ ۹۵/۹/۱۶ شورای برنامه آموزشی و درسی دانشگاه بخشنامه شماره ۳۰/۷۲۵۳۰ مورخ ۹۵/۱۰/۸) انجام می شود، که عبارتند از:

  • درس روش تحقیق، مقاله و رساله نویسی پیشرفته به ارزش ۲ واحد (نظری)
  • درس زبان تخصصی پیشرفته به ارزش ۲ واحد (نظری)

پذیرفته شدگان با آزمون که در برخی از دروس امتحانی خود در آزمون دکتری تخصصی نمره خام کمتر از ۳۳/۳۳ یا نمره آزمون (درج شده در کارنامه) آنها کمتر از ۵۰ ٪ نمره کل (۵۰۰۰) کسب نموده اند، لازم است مطابق نظر گروه تخصصی از دروس مرتبط با دوره کارشناسی ارشد به میزان ۶ واحد (علاوه بر دروس جبرانی مشترک) به عنوان دروس جبرانی بگذرانند.

پذیرفته شدگان بدون آزمون دوره دکتری تخصصی در صورت تشخیص گروه آموزشی از دروس مرتبط با دروس کارشناسی ارشد به میزان حداکثر ۶ واحد درسی (علاوه بر دروس جبرانی مشترک) به عنوان دروس جبرانی بگذرانند.

به ازاء هر ۱۰ واحد جبرانی یک نیمسال تحصیلی به مدت مجاز تحصیل دانشجو افزوده می شود.

کسب نمره قبولی ۱۴ در دروس جبرانی الزامی است، ولیکن نمره مذکور در میانگین نیمسال و میانگین کل دانشجو محاسبه نمی شود.

محتوای دروس جبرانی به تشخیص شورای گروه آموزشی خواهد بود.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

38
افزودن دیدگاه جدید

avatar
بهار
بهار

سلام می شه لطفا بگویید چه کتابی برای زبان پیش نیاز دکتری تدریس می شود یا اگر جزوه ای هست آن را بگذارید مرسی

دانشجوی دکتری روانشناسی
دانشجوی دکتری روانشناسی

دوستان عزیز پذیرفته شده دکتری۹۶ دانشگاه آزاد
با توجه به قانون جدیدی که برای دورس جبرانی دکتری مطرح شده(تراز کمتر از ۵۰۰۰۰) که تقریبا همه پذیرفته شده های دانشگاه آزاد رو شامل میشه، و به سادگی ما را مجبور به گذراندن یک ترم تحصیلی اضافه با این شهریه سرسام آور کرده است؛ ما به دنبال اعتراض به این مصوبه جدید هستیم.
مسلما اعتراض گسترده تاثیر بهتری داره. اگر موافق با امضای نامه اعتراض ما(اسم و شماره دانشجویی) به سازمان مرکزی و وزارت علوم هستید لطفا اعلام بفرمایید

am
am

دانشگاه تهران مرکز امسال در رشته مکانیک جامدات یک نفر گرفته و یک نفر هم تکیمل ظرفیت جمعا دونفر…..

سحر
سحر

۱۰ واحد جبرانی واقع وقت تلف کردن هست.مگر ما چقدر عمر داریم.مفهوم وقت طلاست را چرا به کار نمی گیریم.لطفا رسیدگی بفرمایید.

دانشجو
دانشجو

سلام
وقت بخیر
ببخشید من سوالى داشتم، من الان ترم سه ارشد هستم و درواقع ترم دیگه دفاع میکنم- با توجه به اینکه من هنوز در حال تحصیل هستم میتونم براى پذیرش بدون کنکور دکترى ثبت نام کنم یا خیر؟

مهسا
مهسا

سلام
درمورد شرایط پذیرش بدون ازمون، از منوی بالای همین صفحه برید به صفحه بدون ازمون تا شرایط لازم رو ببینید.
دانشجو بودن مشکلی ایجاد نمیکنه، اما لازمه سایر شرایط رو داشته باشید که برای دکتری سراسری شرط معدل و حدنصاب امتیاز هست و برای دکتری ازاد شرط معدل و نمره پایان نامه.

حسابداری
حسابداری

سلام دوستان ریز نمرات کنکور رو من ندارم شما دوستان چطور تهیه کردید .؟؟؟؟؟؟؟؟؟با تشکر

mb
mb

سلام دوستان
با توجه به بند جدیدی که در این بخشنامه اضافه شده مبنی بر اینکه کسانی که کمتر از ۵۰ درصد نمره کل را کسب نمودند می بایست ۶ واحد جبرانی دیگر را انتخاب کنند بنابراین کسانی که نمره کلشان بالای ۲۵۰۰ هست نیازی به گذراندن این واحد ها ندارند پس به نظر شما نباید با گروه برای حذف این واحدها صحبت کرد؟

آرش- حقوق خصوصى به mb
آرش- حقوق خصوصى به mb

خیر . نوشته ((یا)) – ((و)) نوشته نشده . فرق ((و)) با ((یا)) در همین است. وقتى گفته مى شود با وجود x یا y باید پیشنیار گذراند ؛ یعنى وقوع هر یک از x یا y به تنهایى کافى است براى مشمول شدن . مثلاً شما x باشى ولى y نباشى مشمول هستى – وقتى هم که y باشى ولى x نباشى ، بازهم مشمول پیشنیاز(اجبارى هستى) .

شهرساز
شهرساز

Mb درست میگن من از سازمان مرکزی پرسیدم گفتند اگر یکی از شروط را داشته باشید نیازی به گذراندن واحد نیست ولی متاسفانه تعبیر های مختلفی از این شیوه نامه توسط واحد های مختلف صورت میگیرد.

زبانشناسی همگانی96
زبانشناسی همگانی96

سلام.ورودی علوم و تحقیقات امسال هستم. کلاس دکتری ۱۳ نفره… در دوره ارشد کلاس ما چهار نفره بود. اعتراضی به دو درس جبرانی روش تحقیق و زبان نیست اما کلاس خیلی شلوغه…آدم یاد دوره دبیرستان می افته!!

1
1

دکتری بیش از ۷ نفر پذیرش نداشته در هیچ رشته ای
کلاس ارشد رفتین لابد

زبانشناسی همگانی96
زبانشناسی همگانی96

سلام. جهت اطلاع دوستانی که فکر کردند من در دوره ارشد نشسته ام؛ عرض میکنم که کل ده نفر ورودی ۹۶ ثبت نام کرده اند. همچنین چهار نفر دیگر نیز که ورودی ۹۵ بوده اند ثبت نام کرده اند و تعداد کلاس به ۱۴نفر رسید. لطفا به فضای آموزشی و دو استاد تازه فارغ از تحصیل را در نظر بگیرید که چگونه این ۱۴نفر را دکتر زبانشناسی خواهند کرد؟؟؟ دیگر هیچ خبری از دکتر گلفام، دکتر آقاگل زاده و دکتر صفوی و …نیست…

ج
ج

یعنی علوم تحقیقات که برجسته ترین واحد آزاده وضعیتش این باشه وای بحال بقیه واحدها
اولا: رشته زبانشناسی رشته قدیمی هستش و کلی دکترای بیکار در جامعه داره پس چطور میشه ۱۳نفر بیان از آن استقبال کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
دوما: مگه چند نفر پذیرش داشته که ۱۳ نفرش ثبت نام کردن با این هزینه بالای شهریه دکتری و با آینده مبهم برای این رشته (و حتی بقیه رشته ها) ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
سوما: اگه ۱۳ نفر ثبت نامی بود که در تکمیل ظرفیت مجدد اعلام نمیشد!!!!
علوم تحقیقات معماری ۶ نفر ثبت نام کرده براش تکمیل اعلام نشد.
.
.
.

دکتر
دکتر

کلاسی که شما بودین قطعا یا بچه های ارشد هم بودن یا اینکه چند تا گرایش با هم دیگه دروس جبرانی رو می گذرونن. رشته ی ما ۴ نفر پذیرش داشته.

...
...

ورودی های رشته ما ۳ نفر هستیم بعلاوه یکنفر قبولی ۹۵ شدیم ۴ نفر ظرفیت هم ۵ نفر هست احتمالا یکنفر باقیمانده هم از تکمیل ظرفیت نیاد میشیم ۵ نفر .
دیگه اون روزا گذشت ۱۰ یا ۱۵ نفر از امسال همون ۵نفر رو همین بردارم.

itm96
itm96

با سلام خدمت دوستان و آقا رسول
در گرایش انتخابی من از ۵ نفر ۴ نفر ثبت نام کرده اند که قاعدتا برای تکیل ظرفیت یک نفر در نظر گرفته اند با توجه به اینکه این ۴ نفر هم برای تکمیل در واحدهای تهران و گرایش اول همان دانشگاه اقدام کرده اند آیا در تکمیل ظرفیت فقط ۱ نفر پذیرش می شه یا جاهای خالی شده هم جایگزین می شود

رسول-کامپیوتر
رسول-کامپیوتر

گفتن فردا نتیجه اعلام میشه.

نینا
نینا

سلام.دوستان برای رشته مدیریت منابع انسانی چند ترم باید تئوری بخوانیم؟و اینکه آزمون جامع کدام ترم برگزار میشه؟

رسول-کامپیوتر
رسول-کامپیوتر

برای ما به شکل زیره:
۱۰ واحد درس جبرانی ترم اول
۹ واحد درس اصلی ترم دوم
۹ واحد درس اصلی ترم سوم
امتحان جامع ترم چهارم
۶ واحد رساله ترم پنجم
۶ واحد رساله ترم ششم
۶ واحد رساله ترم هفتم

نینا
نینا

متشکر.یعنی میشه ۷ ترمه دفاع کرد؟کسایی هم‌هستن که دفاعشون تا سال پنجم هم طول کشیده باشه؟

دکتری تهران جنوب
دکتری تهران جنوب

خانم نینا ۷ ترمه تموم کردن دردوره دکتری ازاد یک ارمان و ارزوست بنده ورودی ۹۴ هستم هنوز از ورودیهای ۹۲ هم ندیدم کسی دفاع کنه از رساله اش اقارسول هنوز با حال و هوای دکتری دانشگاه ازاد اشنا نیست بنده واحدتهران جنوب هستم

رسول-کامپیوتر
رسول-کامپیوتر

همه مثل هم نیستن.
من از الان میدونم رساله ام در چه زمینه ای هست.
استاد راهنمامم انتخاب کردم.
زمان کارشناسی ارشد وقتی که امتحان های ترم دوم رو خرداد دادم، در مرداد ماه پروپوزالم رو تصویب کردم.
تنها کسی که توی تابستان بعد از ترم دوم پروپوزال تصویب کرد من و دوتا از دوستام بودیم. تا همین الانش هم هستن بچه هایی که درگیر پایان نامه هستن.

رسول-کامپیوتر
رسول-کامپیوتر

بله هستن.
همین الان ۱۱ ترمه هم هست.

فرهاد
فرهاد

والا من آزاد کاشان درس می خونم ترم سوم هستم هنوز جبرانی پاس می کنم و اینجور که گفتند باید ۲۶واحد اصلی پاس کنیم ۱۲واحد جبرانی و ۱۸پایان نامه، دکتری مالی کاشان ۵۶واحد درسه ، می گن ما چارت سازمان را قبول نداریم

@
@

آقا رسول شما که بدون آزمون قبول شدین چند واحد جبرانی دادن بهتون؟؟
اعتراضی هم به تعداد دروس جبرانی داشتین؟؟

رسول-کامپیوتر
رسول-کامپیوتر

۱۰ واحد جبرانی دادن بهم ترم اول گفتم من این ۶ واحد اضافه رو که ۲ تا درس ۳ واحدی هست، دوره کارشناسی ارشد با نمرات ۱۸ و ۱۹ پاسشون کردم مدیر گروهمون گفت سازمان مرکزی بهمون گفته بعد که شیوه نامه جدید به دستم رسید، دیدم سازمان مرکزی دست مدیر گروه رو باز گذاشته البته دیگه بحثی نکردم با مدیر گروهمون، اگرم بگم حتما میگه آیین نامه داخلی دادن یا اینکه میگه من به عنوان مدیر گروه اینطوری صلاح دونستم. جای اعتراض نداره البته مدیر گروه باهام راه اومد، گفت با اساتید این دو درس صحبت کن و بگو… ادامه نظر»

آذین
آذین

سلام آقا رسول
میشه در مورد نحوه ی پرداخت شهریه ترم اول اطلاعات بدید اینکه میگن ۳۰‎٪ شهریه رو فقط پرداخت کنید بقیه اقساطی به چه صورت؟ چه راه هایی دارد؟؟ ممنونم

رسول-کامپیوتر
رسول-کامپیوتر

شنیدم ترم اول وام و اقساط نداره
از ما شهریه ثابت گرفتن ۶ میلیون و ۶۳۲ هزار تومن
با همین شهریه ثابت برام انتخاب واحد هم کردن
حدود ۱٫۵ میلیونش موند که اونم تا موقع امتحانات باید پرداخت کنم.
در بهترین حالت شهریه ثابت ترم اول رو باید پرداخت کنید.

@
@

آقا رسول ممنون از توضیح کامل
دوستم (پیام نور) میگفت که اگه همه واحدهای ترم اول جبرانی باشه شهریه اش (هم ثابت و هم متغیر) را مثل کارشناسی ارشد حساب می کنن مگر اینکه یک درس اصلی اخذ کنی که در این صورت شهریه ثابت دکتری حساب میشه متغیر متفاوت
آقا رسول پیگیر باشین شهریه اش را مثل ارشد حساب کنن چون ۱۰واحد جبرانی دارین و بدون حتی یک واحد اصلی

رسول-کامپیوتر
رسول-کامپیوتر

خواهش می کنم
نه شهریه ثابت نصف نمیشه
در سال های خیلی قبل، شهریه ثابت نصف هم داشته دکتری آزاد اما اخیرا نصف کردن شهریه ثابت برای دکتری آزاد ممنوع شده.
حتی همون ترم چهارم که اصلا هیچ واحدی نداریم و صرفا امتحان جامع داریم، باز هم شهریه ثابت کامله.

@
@

آقا رسول من پذیرفته شده بدون آزمون علوم تحقیقات – بین الملل قشم هستم و الان از خود علوم تحقیقات (تهران) جبرانی ها را پرسیدم که واضح بهم توضیح دادن که؛
بدون آزمونها: فقط ۲ درس جبرانی مشترک (زبان و روش تحقیق) را دارند چون شاگرد اول بودن اینا
با آزمونها: ۲ درس مشترک را که دارند (همه) و در مورد سایر دروس جبرانی تا ۱۰ واحد، شرط بالای ۳۳% کنکور ملاکه عمله

@
@

من بدون آزمون قبول شدم و تنها دلیلی که ۱۰ واحد جبرانی را کامل اخذ می کنم و اعتراضی هم نمیکنم بند مربوط یه “افزودن یک نیمسال به دوره تحصیل در صورت ۱۰ واحد بودن جبرانی” هستش وگرنه اعتراض میکردم و حداقل یکی دو درس از ۵ درس برام حذف میشد

آرش - حقوق خصوصى
آرش - حقوق خصوصى

این یعنى چى ؟ حالا من کارى به ۴ واحد اجبارى روش تحقیق و زبان تخصصى ندارم ، ولى اگه من همه ى درسها رو ۴٩٪‏ بزنم و رتبه ١٠ کشورى دانشگاه آزاد بشم بازم ۶ واحد پیشنیار از دروس امتحانى میخورم؟!!!!!!! قبلاً اگر همه درسها را ٣۴٪‏ میزدم این ۶ واحد لازم نبود هیچکى نمیتونه میانگین ۵٠٪‏ بزنه ، اگر هم بزنه همزمان روزانه دولتى قبول شده . یعنى عملاً این ۶ واحد پیشنیاز اجبارى شده که با اون ۴ واحد اجبارى شده ١٠ واحد . دوستان حواستون باشه که این عبارت ((یا نمره آزمون (درج شده در کارنامه)… ادامه نظر»

شهرساز
شهرساز

دوست عزیز منظورش تراز ٢۵٠٠ هست که میشه نصف تراز کل ۵٠٠٠

پریا آوانسیان
پریا آوانسیان

آرش از آندره پرسیدم ، جناب شهرساز درست میفرمایند.

rgh
rgh

سلام و آرزوی موفقیت برای دوستان
من پارسال بدون آزمون علوم تحقیقات قبول شدم و ثبت نام کردم ولی بنابر مشکلاتی نرفتم و فرداش قبل انتخاب واحد انصراف دادم، امسال میتونم برم ثبت نام کنم مجددا ؟؟؟ از مرکز آزمون پرسیدم گفتن باید با دانشگاه هماهنگ بشی، اونم که تماس میگیرم جواب نمیدن
ممنون میشم راهنمایی کنید

***
***

دوست گرامی بنظرم حضوری مراجعه کنید علوم تحقیقات بهتر هست، اینگونه موارد با تماس تلفنی قابل انجام یا حل نیست، موفق باشید انشالله