مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون ورودی‌ دوره دکتری سال ۱۳۹۶ تا ساعت ۲۴ سه شنبه ۲۵ مهر تمدید شد.

حسین توکلی در گفتگو با خبرگزاری مهر افزود: اطلاعیه سازمان سنجش مبنی بر اعلام کدرشته های جدید و تغییر ظرفیت در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۶ امروز ۲۲ مهرماه بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: با توجه به اعلام تغییرات جدید دفترچه انتخاب رشته، داوطلبان آزمون ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۶ تا ساعت ۲۴ سه شنبه ۲۵ مهرماه فرصت دارند در مرحله تکمیل ظرفیت حداکثر ۱۵ کدرشته انتخاب کنند.

توکلی افزود: داوطلبانی که در آزمون ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۶ ثبت نام و شرکت کرده اند و با توجه به کارنامه آزمون دارای نمره کل مثبت هستند، می توانند، براساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون (شماره یک) و دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) و اطلاعیه اصلاحیه ها نسبت انتخاب رشته اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش تاکید کرد: داوطلبانی که تاکنون نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده اند هم می توانند فرم انتخاب رشته خود را با توجه به رشته ها و ظرفیت های جدید ویرایش کنند.

توکلی افزود: آن دسته‌ از داوطلبانی‌ که‌ قبلاً در ردیف پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری «Ph.D» سال ۱۳۹۶ قرار گرفته و به عنوان پذیرفته شده اعلام شده اند مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت هستند، اما اگر در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرفته شوند قبولی قبلی آنان «کان‌لم‌یکن» تلقی شده و باید در کدرشته قبولی جدید ثبت‌نام کنند و ادامه تحصیل دهند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: گزینش‌ نهایی‌ در هر یک‌ از کدرشته‌های تحصیلی‌ اعلام شده در این اطلاعیه، مطابق‌ شرایط و ضوابط مندرج‌ در دفترچه های راهنمای شرکت در آزمون و انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۱ و ۲) و اطلاعیه‌های قبلی آزمون‌ مذکور انجام‌ خواهد شد.

وی یادآور شد: نتایج معرفی شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از کدرشته محل‌های مندرج در این اطلاعیه در تاریخ دوشنبه ۱۵ آبان ۹۶ از طریق سایت اینترنتی این سازمان برای انجام مراحل مصاحبه دانشگاه‌ها اعلام خواهد شد.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. بهنوش گفت:

  من مجاز شدم ولی دعوت به مصاحبه نشدم باز میتونم تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنم؟؟؟؟؟

 2. رياضي محض گفت:

  سلام به همگی
  من متوجه نمیشم کسانی که قبول شدن و باز تو تکمیل ظرفیت میتونن شرکت کنن و اگه تو تکمیل ظرفیت قبول بشن قبولی اولشون ابطال میشه …خوب اینطوری باز یه سری ظرفیت خالی میمونن که…چون برای ظرفیت هایی که مرحله ی اول قبولی دادن و الان ابطال شدن باز خالی میمونن چون تو لیست تکمیل ظرفیت مشخص نیست که …؟!؟!؟!؟

 3. عادل گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  کسانی که در تکمیل ظرفیت شرکت میکنند باید فرم صلاحیت عمومی رو پر کنند. یا احتیاج نیست؟

 4. ایران گفت:

  سلام .ظرفیت پذیرش که خیلی پایین است برخی یک نفر و تا الان ۲۷هزار نفر شرکت کردند خوب چرا با وجود ظرفیت پذیرش کم باز هم تمدید میشود .بهتر نیست راه تحصیل باز باشد و این تعداد به خواسته خود برسند

  • *** گفت:

   سلام.دقیقا.بیست و هفت هزار نفر تو کل دانشگاه های کشور تقسیم بشه به هر دانشگاه چند نفر اضافه میشه.خواهشا مسئولین به روح خسته و دل نگران جوانها که دوباره باید یکسال وقت دوباره بگذارن و درس بخونند یه نیم نگاهی بیندازند.با تشکر

 5. مریم گفت:

  سلام دوستان اگه در هریک از دانشکده های پردیس ،شبانه و یا روزانه قبول شوم ثبت نام نکنم سال بعد از کنکور محروم می شوم؟

 6. الهام فلاحيان سيچاني گفت:

  سلام خسته نباشید،من مجاز شدم ولی دعوت به مصاحبه نشدم.ایامیتونم تکمیل ظرفیت ثبت نام کنم؟ممنون

 7. g گفت:

  با عرض سلام
  لطفا دانلود جدید انتخاب رشته را روی سایت قراردهید

 8. دکتری گفت:

  خدا کنه برای کارآفرینی تکمیل بزارند

 9. زهرا گفت:

  ما که قبول شدیم اما براى مصاحبه دعوت نشدیم هم میتونیم شرکت کنیم

 10. ح گفت:

  امروز دفترچه اصلاحیه میاد؟