مدرسان شریف کنفرانس علمی بین المللی چالش های علوم اجتماعی و تجارت کتاب مصاحبه دکتری کارگاه استعداد تحصیلی دکتری 97 وکیلی نیکفال

شرط جایگزینی دوره آموزشی به‌جای پایان‌‌نامه‌‌ از سوی دانشگاه‌ها

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: جایگزینی دوره‌های آموزشی به جای پایان‌نامه کارشناسی ارشد در دانشگاه‌ها منوط به ضوابط و اختیارت دانشگاه‌هاست.

به گزارش خبرگزاری آنا، سیدضیاء هاشمی در حاشیه نشست امروز هیات وزیران در جمع خبرنگاران درباره اختیارات دانشگاه‌ها در زمینه پایان‌نامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد اظهار کرد: دانشگاه‌‌ها در اجرای برنامه‌های آموزشی خود اختیاراتی دارند تا در چارچوب ضوابط، تصمیماتی را اخذ کنند.

سرپرست وزارت علوم با بیان اینکه در دوره‌های کارشناسی ارشد پایان‌نامه تعریف شده‌ای وجود دارد، افزود: جایگزینی دوره‌های آموزشی به جای پایان‌نامه در دانشگاه‌ها منوط به این مسأله است که این جایگزینی براساس ضوابط جزو اختیارات دانشگاه‌‌ها و هیئت امنای آنها باشد.

وی گفت: وزارت علوم بر اساس اختیاراتی که ضوابط به دانشگاه‌ها داده است در تصمیم‌گیری آنها محدویت ایجاد نمی‌کند و همواره به رعایت ضوابط و چارچوب‌های کلان از سوی آنها تاکید می‌کنیم.

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۶)

 1. ناشناس گفت:

  باسلام
  اولا فارغ التحصیلاندوره های اموزش محور حق شرکت دردوره بدون ازمون دکتری دانشگاه ازادندارند
  واینکه درمرحله مصاحبه دکتری کاملا حذف می شوید

 2. مهمان گفت:

  خوب این قانون که قبلا هم بود…کسی که پایان نامه ارایه نمیداد میباست یه دوره بگذرونه…ولی عوضش امتیاز پایان نامه نمیگرفت .و نمیتونست دکتری امتحان بده و ادامه بده.

 3. Mona گفت:

  بِه نظر من ای کاش زودتر پایان نامه برداشته بشه چون اکثرا تفلب میکنن با دادن پول خیلی راحت هم پایان نامه و هم مقاله در میارن
  خیلی کم هستن افرادی که واقعا خودشون با اطلاعات علمی این کارها رو انجام داده باشن

 4. لیلا گفت:

  دوستان حذف پایان نامه بیشتر درمورد مقطع کارشناسی است نه ارشد

 5. محمود/ گفت:

  در جواب شما باید بگم : اولاکه در صورت تصویب پایانامه ها اختیاری است نه اجباری- دومااونایی که پایان نامه ندادند خوب امتیازش رو هم نمیگیرن-عوضش بابد برن مقاله پژوهشی معتبر بدن که اونم سختترازیک پایانامس-بالاخرپایانامه حذف نشده که نمرهاش تعیین تکلی بشن-۴نمره پایانامه +نمره مقاله مستخرج میتونه پشتوانه خوب برای مصاحبه درهمون گرایش باشه.

 6. فرشته نجات / فلسفه گفت:

  در صورت تصویب تکلیف امتیاز پایان نامه در مصاحبه های دکتری چه می شود؟ مقاله هایی که الزاما باید استخراج شده از پایان نامه باشد چه می شود؟
  کارهایی که تا به حال به سختی انجام شده همه بی ثمر خواهد شد!

درج نظر