مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

شرط جایگزینی دوره آموزشی به‌جای پایان‌‌نامه‌‌ از سوی دانشگاه‌ها

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: جایگزینی دوره‌های آموزشی به جای پایان‌نامه کارشناسی ارشد در دانشگاه‌ها منوط به ضوابط و اختیارت دانشگاه‌هاست.

به گزارش خبرگزاری آنا، سیدضیاء هاشمی در حاشیه نشست امروز هیات وزیران در جمع خبرنگاران درباره اختیارات دانشگاه‌ها در زمینه پایان‌نامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد اظهار کرد: دانشگاه‌‌ها در اجرای برنامه‌های آموزشی خود اختیاراتی دارند تا در چارچوب ضوابط، تصمیماتی را اخذ کنند.

سرپرست وزارت علوم با بیان اینکه در دوره‌های کارشناسی ارشد پایان‌نامه تعریف شده‌ای وجود دارد، افزود: جایگزینی دوره‌های آموزشی به جای پایان‌نامه در دانشگاه‌ها منوط به این مسأله است که این جایگزینی براساس ضوابط جزو اختیارات دانشگاه‌‌ها و هیئت امنای آنها باشد.

وی گفت: وزارت علوم بر اساس اختیاراتی که ضوابط به دانشگاه‌ها داده است در تصمیم‌گیری آنها محدویت ایجاد نمی‌کند و همواره به رعایت ضوابط و چارچوب‌های کلان از سوی آنها تاکید می‌کنیم.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

6
افزودن دیدگاه جدید

avatar
ناشناس
ناشناس

باسلام
اولا فارغ التحصیلاندوره های اموزش محور حق شرکت دردوره بدون ازمون دکتری دانشگاه ازادندارند
واینکه درمرحله مصاحبه دکتری کاملا حذف می شوید

مهمان
مهمان

خوب این قانون که قبلا هم بود…کسی که پایان نامه ارایه نمیداد میباست یه دوره بگذرونه…ولی عوضش امتیاز پایان نامه نمیگرفت .و نمیتونست دکتری امتحان بده و ادامه بده.

Mona
Mona

بِه نظر من ای کاش زودتر پایان نامه برداشته بشه چون اکثرا تفلب میکنن با دادن پول خیلی راحت هم پایان نامه و هم مقاله در میارن
خیلی کم هستن افرادی که واقعا خودشون با اطلاعات علمی این کارها رو انجام داده باشن

لیلا
لیلا

دوستان حذف پایان نامه بیشتر درمورد مقطع کارشناسی است نه ارشد

محمود/
محمود/

در جواب شما باید بگم : اولاکه در صورت تصویب پایانامه ها اختیاری است نه اجباری- دومااونایی که پایان نامه ندادند خوب امتیازش رو هم نمیگیرن-عوضش بابد برن مقاله پژوهشی معتبر بدن که اونم سختترازیک پایانامس-بالاخرپایانامه حذف نشده که نمرهاش تعیین تکلی بشن-۴نمره پایانامه +نمره مقاله مستخرج میتونه پشتوانه خوب برای مصاحبه درهمون گرایش باشه.

فرشته نجات / فلسفه
فرشته نجات / فلسفه

در صورت تصویب تکلیف امتیاز پایان نامه در مصاحبه های دکتری چه می شود؟ مقاله هایی که الزاما باید استخراج شده از پایان نامه باشد چه می شود؟
کارهایی که تا به حال به سختی انجام شده همه بی ثمر خواهد شد!