مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

آغاز ثبت نام آزمون دکتری ۹۷ دانشگاه آزاد از فردا

ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز سال ۹۷ از فردا چهارشنبه اول آذرماه آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم ، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام‌نور و دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها از چهارشنبه (اول آذر) آغاز می‌شود و داوطلبان تا سه‌شنبه (۷ آذر) فرصت دارند در این آزمون ثبت‌نام کنند.

همچنین دفترچه راهنمای ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه‌متمرکز سال ۹۷ همزمان با آغاز فرآیند ثبت‌نام داوطلبان، فردا (چهارشنبه) منتشر می‌شود.

مهلت ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۷ از اول تا هفتم آذرماه است و متقاضیان باید در این مهلت با مطالعه دقیق دفترچه راهنما و آماده کردن مدارک لازم به سایت سازمان سنجش مراجعه و برای ثبت‌نام اقدام کنند.

آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۷ برای پذیرش در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی روز جمعه ۴ اسفندماه ۹۶ در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار می‌شود.

داوطلبان می‌توانند در مهلت تعیین شده به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و برای تکمیل تقاضانامه اینترنتی ثبت‌نام اقدام کنند و هر داوطلب می‌تواند فقط در یک کدرشته فارغ‌التحصیلی شرکت کند.

پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی است، بنابراین داوطلبان باید به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است با مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت ۶۰۰ هزار ریال به عنوان وجه ثبت‌نام برای شرکت در آزمون نسبت به خرید سریال ثبت‌نام اقدام کنند.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. موسی الرضا گفت:

  ثبت نام دکتری دانشکاه ازاد ۹۷ از کی شروع می شود

 2. مهان گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من دکترای سراسری ثبت نام کردم میخوام بدونم چطوری باید برای ثبت نام دکترای آزاد اقدام کنم آیا باید کارت جداگانه بخرم؟ در همون سایت سنجش؟

 3. آویه ر گفت:

  دانشگاه آزاد اعلام کرد که اونایی که قصد ثبت نام در این دانشگاه را دارند تا روزچهارشنبه صبر کنن چرا که به شدت پیگیر جداسازی آزمون هستند. براستی که با اینکار تکلیف داوطلبان آزاد ودولتی مشخص میشه چرا که ادغام دولتی و آزاد فقط وفقط به ضرر متقاضیان آزاد هستش. من خیلی هارو میشناسم پارسال فقط جهت محک زدن خودشون در مصاحبه آزاد شرکت وقبول شدند و در آخر هم نرفتند چون توانایی پرداخت هزینه هارو نداشتند. خود دانشگاه آزاد باید به این نکته توجه کنه

 4. Marzieh گفت:

  اگر ما بخواهیم کنکور دکتری دولتی و ازاد دو رشته متفاوت شرکت کنیم با توجه به اینکه این دو تا ادغام شده شدنیه؟؟؟

 5. فهیم گفت:

  سلام. میخوام بپرسم که چرا پارسال عده ای ثبت نام کنکور ازاد دکتری رو انجام دادند و هزینه رو هم پرداخت کردند اما ادغام ازاد و سراسری بهشون اعلام نشد با اینکه کلیه نشانیهای داوطلبان هم موجود بود و عده ای کارت براشون صادر نشد و نمیدونستند باید دوباره ثبت نام کنند و هزینه سنگینی هم پرداخت کردند که نه تنها مسترد نشد بلکه از کنکور هم محروم شدند. چرا؟

 6. منتظر تکمیل ظرفیت دکتری گفت:

  بچه تیتر خبر رو دقت کنین نوشته ثبت نام دکتری آزاد یعنی سراسری جداس؟؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   خیر ثبت نام و ازمون یکسان هست. دانشگاه ازاد در حقیقت بر ثبت نام در سایت سنجش تاکید کرده.

  • راز گفت:

   سلام این خبر هم در سایت پی اچ دی تست درج شده
   پیگیری برگزاری مستقل آزمون دکتری از سوی دانشگاه آزاد
   سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: اگر بتوانیم طرح را به سرانجام برسانیم تا آزمون به صورت مستقل برگزار شود در اطلاعیه‌ای این موضوع را اعلام می‌کنیم تا داوطلبان در آزمون جداگانه امتحان دهند؛ اما اگر طرح به سرانجام نرسید داوطلبان فرصت را از دست ندهند.

 7. دانشجووو گفت:

  تکمیل ظرفیت بهمن براى دانشگاه آزاد نمى خوان بزارن یعنى

 8. m گفت:

  میشه هم آزاد ثبت نام کرد هم سراسری؟ مثل اینکه آزمونش یکیه.اونموقع چجوری میشه؟!

  • مهسا گفت:

   سلام
   ثبت نام یکسان و ازمون هم یکپارچه خواهد بود. در صورت مجاز شدن در مرحله انتخاب رشته میتونید نسبت به انتخاب رشته ازاد و سراسری هر دو اقدام کنید.

 9. صبا گفت:

  نتایج تکمیل ظرفیت سراسری کی اعلام میشه؟ تکلیف چیه؟ تو رو خدا اطلاع رسانی کنید اگر با سنجش ارتباط دارید.متشکرم

 10. حنانه گفت:

  آزاد برای ۹۶ تکمیل ظرفیت نمیخواد بذاره؟

  • س گفت:

   خیر . امسال محدودیت خیلی زیاد شده ولی برای جبرانش تعداد دانشگاه ها رو زیاد کردن در واقع ان چیزی که می خواستن به صورت گسترده گرفتن تا متمرکز