• مشاوره و اخبار آزمون دکتری 98 - 99 و دکتری بدون کنکور استعداد درخشان

 •   مدرسان شریف

  اعلام جزئیات مرحله ارزیابی تخصصی تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ سراسری

  جزئیات نحوه شرکت داوطلبان دارای حدنصاب برای حضور در مراحل ارزیابی تخصصی دانشگاه ها در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ اعلام شد.زمان مصاحبه تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 96 - 97

  به گزارش پی اچ دی تست، اطلاعیه سازمان سنجش درخصوص زمان و مدارک لازم جهت حضور در مرحله دوم تکمیل ظرفیت ازمون دکتری ۹۶ به شرح زیر است:

  بدین‌وسیله به اطلاع داوطلبانی که مبادرت به انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۶ نموده‌اند، می‌رساند کارنامه نتیجه انتخاب رشته بر روی ‌سایت اطلاع‌رسانی این سازمان قرار دارد. لذا از کلیه داوطلبانی که در کدرشته محل‌های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی لازم می‌باشند، دعوت می‌نماید باتوجه به نکات زیر و براساس برنامه زمانی دانشگاه مربوط، با همراه داشتن مدارک لازم در مراحل ارزیابی تخصصی و مطابق با اطلاعیه هر یک از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی (مندرج در سایت دانشگاه) شرکت نمایند.

  ۱- منحصراً داوطلبانی می‌توانند نسبت به مراجعه به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای انجام ارزیابی تخصصی (آزمون کتبی، مصاحبه و … ) اقدام نمایند که کدرشته محل مربوطه را در فرم انتخاب رشته خود درج نموده و حد نصاب نمره علمی لازم را مطابق کارنامه کسب کرده باشند.

  ۲- داوطلبانی که براساس کارنامه منتشره در سایت این سازمان در کدرشته محل‌های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی لازم می‌باشند، لازم است قبل از مراجعه به محل مصاحبه، ابتدا به اطلاعیه دانشگاه ذیربط (مندرج در سایت دانشگاه) مراجعه و براساس آن در آزمون کتبی و مصاحبه دانشگاه ذیربط شرکت نمایند.

  تبصره: در صورتی که برنامه زمانی خاصی برای مراجعه داوطلبان جهت مصاحبه از سوی دانشگاهی اعلام نشده بود، داوطلبان براساس برنامه زمانی مندرج در این اطلاعیه میتوانند به دانشگاه مربوط مراجعه نمایند.

  ۳- با توجه به اعلام دفتر گسترش آموزش عالی یا مکاتبات واصله از موسسات آموزش عالی، تغییراتی درظرفیتهای بعضی ازکدرشته‌محلها صورت گرفته است که پذیرش نهایی توسط دانشگاه باتوجه به ظرفیت نهایی صورت خواهد گرفت.

  ۴- کلیه داوطلبانی که انتخاب رشته نموده‌اند، وضعیت علمی آنها در کارنامه در هریک از کدرشته‌محل‌های انتخابی منعکس گردیده است، چنانچه داوطلبان درخصوص کارنامه نتایج انتخاب رشته سوالاتی داشته باشند، لازم است حداکثر تا تاریخ ۹۶/۰۸/۲۲ منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت سازمان تقاضای خود را ارسال نمایند. به تقاضاهایی که به نحو دیگری و یا بعد از تاریخ فوق ارسال گردد، پاسخ داده نخواهد شد.

  ۵- گزینش نهایی داوطلبان در هر کدرشته‌محل براساس نمره کل نهایی حاصل از نمره علمی آزمون متمرکز و نمرات مراحل مختلف ارزیابی تخصصی (مطابق با مفاد مندرج در بند ۲ صفحه ۹ دفترچه‌ شماره ۱ آزمون)، حدنصاب تعیین شده توسط دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در هر کدرشته محل و با توجه به اولویت کدرشته‌محل‌هایی که برای مصاحبه معرفی شده‌اند، صورت خواهد گرفت.

  مدارک لازم که داوطلبان دارای حدنصاب می‌بایست همراه خود داشته باشند:

  ۱- اصل مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات.

  تبصره – داوطلبانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی‌ارشد و یا دکتری حرفه‌ای بوده و حداکثر تا تاریخ ۹۶/۰۶/۳۱ فارغ‌التحصیل شده‌اند، می‌بایست گواهی مربوط را ارائه نمایند و داوطلبانی که تا تاریخ ۹۶/۱۱/۳۰ فارغ‌التحصیل خواهند شد، می‌بایست اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک مطابق فرم مندرج در صفحه ۴۰ دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور و یا فرم مندرج در صفحه ۹۶ دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی مبنی بر فارغ‌التحصیلی تا تاریخ ۹۶/۱۱/۳۰ را تکمیل و ارائه نمایند.

  ۲- اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات.

  تبصره ۱- آن‌دسته از داوطلبانی که فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می‌باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می‌بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

  تبصره ۲ – کسانی که به دلائلی قادر به ارائه اصل مدرک یا مدارک‌ مندرج در بندهای ۱ و ۲ فوق نمی‌باشند، لازم است اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را به همراه داشته باشند.

  ۳- اصل شناسنامه و یا کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه‌ای معرفی شده با مشخصات اطلاعات ارسالی از سوی این سازمان.

  ۴- اصل گواهی مبنی بر اینکه عضو هیات علمی «رسمی- قطعی» و یا «رسمی- آزمایشی» تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری بوده که به تأیید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد، برای آن‌دسته از افرادی که از امتیاز مربی در این آزمون استفاده نموده‌اند.

  ۵- کلیه مستندات مربوط به سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی.

  دریافت فایل برنامه زمانی مصاحبه دانشگاه ها در تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سال ۹۶

  مطالب مرتبط

  وزیر علوم: شاغل بودن 90 درصد فارغ التحصیلان دکتری... وزیر علوم گفت: حدود ۹۰ درصد از فارغ‌ التحصیلان مقطع دکتری شاغل هستند. به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه ۱۱۰ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور...
  تدوین و ابلاغ طرح جامع دوره‌ دکتری تا دو ماه آینده... معاون آموزشی وزارت علوم از تدوین و ابلاغ طرح جامع دوره‌ دکتری تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: در قالب این طرح شرایط عمومی توسعه دوره‌های دکتری باز تعری...
  حل مشکل ارز دانشجویان دکتری برای فرصت مطالعاتی... وزیر علوم گفت: مشکل ارز دانشجویانی که برای فرصت مطالعاتی دکتری اعزام می شوند حل شده است. به گزارش خبرگزاری مهر، منصور غلامی امروز در حاشیه بر...
  جذب تنها 20 درصد از فارغ التحصیلان دوره دکتری به عنوان هیأت علمی... معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: تنها 20 درصد از فارغ‌ التحصیلان دوره دکتری می‌ توانند در محیط‌ های دانشگاهی جذب هیأت علمی شوند. ...
  انتشار اطلاعیه دانشگاه تهران در خصوص وام زمستان 97 دکتری... معاونت دانشجویی دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ ای مهلت ثبت‌ نام وام زمستان 1397 ویژه دانشجویان دکتری تخصصی روزانه را اعلام کرد. به گزارش پی اچ دی تست، بر ...
  کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
  avatar
  leila
  leila

  زمان مصاحبه پردیس البرز چه روزیه؟

  جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
  جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

  در دانشگاه تهران بین پردیس و روزانه هیچ فرقی نیست-فقط تفاوت در شهریه است-به سایت دانشگاه تهران مراجعه کن-پردیس یک سهمیه آموزشی است که در دانشگاه دولتی با هزینه شخصی صورت می گیرد ولی نحوه قبولی در آزمونها و مصاحبه و فاکتورهای ارزیابی بین روزانه و روزانه شهریه پرداز یا پردیس و نوبت دوم یکسان است-اساتید و هیات علمی و مقرات و کادر اداری و آموزشی یکی است.پرذدیس یک دانشگاه جداگانه نیست یک شاخه از دانشگاه سراسری است مثل دانشکده ها-قبولی در پردیس به همان میزان سخت است که برای روزانه سخت گیری می شود-

  پاسخ
  پاسخ

  ولی پردیس تراز پایین تری رو به مصاحبه دعوت میکنه. و این نشون میده سواد و اطلاعات زیادی لازم نداره!
  دوست بنده با تراز ۸۰۰ دانشجوی پردیس است. و یکی دیگر از دوستانم در همان رشته با تراز خیلی بالاتر(۳۹۰۰) داشجوی آزاد است. حالا سواد کی بیشتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
  جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

  تراز تاثیری بر قبولی یا عدم قبولی ندارد-فقط نتیجه مصاحبه-بررسی سوابق و آزمون کتبی اختصاصی بیشترین تاثیر را دارد-و بعلاوه نمره آزمون سراسری-در دانشگاه تهران اگه کسی رتبه خوبی در کنکور سراسری داشته باشد ولی حدنصاب قبولی در مصاحبه معمولا ۴۰یا ۵۰ به بالا را دریافت نکنه در همه دوره ها اعم از روزانه-پردیس بین المللی و شبانه)باز مردود می شود-تراز فقط برای دعوت به مصاحبه است -ما تراز ۵۰۰برای روزانه هم داشتیم-در دانشگاهی مثل دانشگاه تهران وقتی تراز پایین می آید در مصاحبه و بررسی سوابق علمی سختگیری می گردد.

  tehran
  tehran

  اطلاعیه دانشگاه تهران در خصوص نحوه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی ( Ph.D ) تکمیل ظرفیت پردیس البرز و دانشکده حقوق و علوم سیاسی سال تحصیلی ۹۷_۹۶ (اطلاعیه شماره ۱)

  با سلام . راهنمایی بفرمایید این اطلاعیه دانشگاه تهزران مخصوص چه کسانی می باشد.
  با تشکر…….

  شیدایی
  شیدایی

  ایا پردیس خودگردان هم مصاحبه داره؟
  لطفا یکی راهنمایی کنه

  زیبا
  زیبا

  سلام

  بله.دکتری در تمام نوع اون مصاحبه داره

  مهتاب
  مهتاب

  سلام کسی مصاحبه دکترا اموزش زبان پیام نور تهران رفته چطوره
  لطفا اگر رفتید و اطلاع دارید راهنمایی کنید ممنون و اینکه دکترا پیام نور هر هفته کلاس دارن چطوره اطلاعاتی اگر دارید بدید ممنون میشم

  ...
  ...

  بله. هفته ای ۲ روز . هر هفته.

  مهتاب
  مهتاب

  ممنونم لطف کردید
  میشه اطلاعات بیشتر در مورد هزینه و مصاحبه اش هم اگر دارید بدید ممنون میشم من سه تا مقاله و یک کتاب دارم معدلمم ۱۸ از دانسگاه دولتی ولی نمرم ۳۰۰۰ هس خوب نیست شانسی دارم

  ...
  ...

  خواهش میکنم دوست عزیز.
  رزومه خوبی دارید انشالله هر چی خیر هست پیش بیاد.
  شهریه برای ورودی۹۴ که من بودم ترمی حدود ۴ تومن میشد. الان احتمالا بیشتر هست. دقیق نمیدونم.

  مهتاب
  مهتاب

  ممنونم خیلی محبت کردید با ارزوی موفقیت میشه اگر اطلاعاتی دارید بگید مصاحبه چی میپرسن لطف میکنی دوست عزیزم

  محسن صنعتی
  محسن صنعتی

  سلام دوستان کسی میدونه دقیقاً شهریه پردیس البرز دانشگاه تهران تو رشته مدیریت چقدره یعنی برای ۸ ترم چند باید بدیم و شرایط پرداختش چجوریه قسطی میشه داد یا یه جا اول ترم میگیرن؟ و اینکه سطح علمیش نسبت به شبانه شهرستان چقدر بالاتره؟ اساتیدش با تهران یکین یا فرق دارن؟

  مینا
  مینا

  سلام

  شهریه رو که توی سایتش برای ورودی ۹۶ زده جمعا ۷۱ میلیون و هر ترم ۸٫۹ میلیون برای انسانی
  سطحش مثل تهرانه و فرقی به اون صورت نداره و کلاسا اکثرا تهرانه.
  برای کسی که تهرانه مسلما بهتر از شهرستانه وگرنه شهرستانم مشکلی نداره.

  جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
  جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

  در دانشگاه تهران بین پردیس و روزانه هیچ فرقی نیست-فقط تفاوت در شهریه است-به سایت دانشگاه تهران مراجعه کن-پردیس یک سمیه آموزشی است که در دانشگاه دولتی با هزینه شخصی صورت می گیرد ولی نحوه قبولی در آزمونها و مصاحبه و فاکتورهای ارزیابی بین روزانه و روزانه شهریه پرداز یا پردیس و نوبت دوم یکسان است-

  مهرسا
  مهرسا

  سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان خوبم.من شبانه دانشگاه شاهد و پیام نور تهران رو دعوت شدم بنظرتون با در نظر گرفتن همه شرایط هزینه ها و اینکه ارزش هر دو مدرک یه حد هستش کدوم بهتره برم.؟خواهش میکنم راهنمایی کنید.مرسی

  م ابراهیمی - دکتری تبدیل انرژی
  م ابراهیمی - دکتری تبدیل انرژی

  سلام بدون شک دانشگاه شاهد انتخاب بهتری خواهد بود

  تكميل ظرفيت دكتري
  تكميل ظرفيت دكتري

  با سلام ، دوستان من دانشگاه شاهرود تو مرحله اول مصاحبه دادم که قبول نشدم، دوباره در تکمیل ظرفیت که اعلام شد انتخاب کردم و مجاز به مصاحبه هستم، ایا باید دوباره برای مصاحبه برم یا بر اساس مصاحبه قبلی نتیجه اعلام میشه؟

  محسن صنعتی
  محسن صنعتی

  دوباره مصاحبه دارید و بر اساس این مصاحبه امتیازتون محاسبه میشه

  م ابراهیمی - دکتری تبدیل انرژی
  م ابراهیمی - دکتری تبدیل انرژی

  سلام بنظر من اگر قبول نشدین قبلا این بار هم شانستون بسیار کم هست چون متاسفانه معمولا اساتید مصاحبه کننده در شهریور و دوره تکمیل ظرفیت یکی هستند.

  مینا
  مینا

  دوستان مطلع

  آیا پردیس خودگردان دانشگاه تهران با پردیس البرز دانشگاه تهران فرق داره؟

  جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
  جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

  دوستان داوطلب توجه بفرمایید:گول حرفهای غیر مستندی رو نخورید که می گویند با مدرک دوره پردیس نمیتونی هیات علمی بشی.شما مدرک رسمی دانشگاه شیراز یا اصفهان یا مشهد یا تهران را می گیرین.عنوان پردیس یک عنوان مکانی است که محل تحصیل است و شامل چندین دانشکده میگردد..پردیس خودگردان یک سهمیه دانشگاه ملی است همانند شبانه و روزانه-کلیه مقررات و اعتبار مدرک همه دوره های دانشگاههای سراسری متناسب با سطح هر دانشگاه در یک حد است- فقط تفاوت در شهریه یا رایگان بودن آموزش است-چون منابع دولتی محدود هستند جهت ارتقای علمی دانشگاه و جذب نخبگان،ظرفیتی محدود به تعدادی از دانشگاههای… ادامه نظر»

  مهتاب
  مهتاب

  سلام دوستان فرم صلاحیت های عمومی کجای سایت سنجش هست پیداش نمیکنم ممنون پاسخ بدید

  مینا
  مینا

  سلام

  توی همون صفحه کارنامه تون پایین بند ب

  مهتاب
  مهتاب

  ممنونم تشکر

  سعیده حقوق خصوصی
  سعیده حقوق خصوصی

  سلام دوستان . پردیس شیراز حقوق خوبه برم ؟ لطفن سریع پاسخ بدید !!!

  مینا
  مینا

  سلام

  آره.خوبه برو

  جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
  جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

  پردیس و شبانه دانشگاه شیراز اگه میخواین قبول بشسین باید رزومه خیلی خوب داشته باشی-مقاله-کتاب-همایش علمی و پژوهشی-رتبه خوب در کنکور و نمره خیلی خوب در مصاحبه-قبولیش خیلی سخته در حد دانشگاه تهرانه-گل دیگرا را نخور که می گویند پردیس نمیتونی هیات علمی بشی.شما مدرک رسمی دانشگاه شیراز را می گیرین.عنوان پردیس یک عنوان مکانی است که محل تحصیل است.

  soda
  soda

  سلام
  امسال دانشگاه شیراز بدون رزومه هم روزانه پذیرفته. هم تو روانشناسی هم مدیریت. پس زیاد مقاله و کتاب براشون مهم نبوده. چون این افراد نه کتاب داشتند نه مقاله

  م ابراهیمی - دکتری تبدیل انرژی
  م ابراهیمی - دکتری تبدیل انرژی

  خب این قضیه خیلی نادر و شاید شانسی بوده باشه و الا من با ۴تا نقاله isi و معدل بالا نتونستم شیراز قبول بشم!

  گیتی پارسا
  گیتی پارسا

  ببخشید من روزانه شهر کرد دعوت شدم. خود دانشگاه اطلاعیه ای در رابطه با نوع ازمون نزده بود چطور باید پیگیر شم ؟

  آی سان
  آی سان

  سلام. همه دانشگاهها باید اطلاعیه بزنن. هنوز ک خبری نیس به احتمال زیاد فردا اطلاعیه را میزنن.

  بیوتکنولوژی
  بیوتکنولوژی

  سلام دوستان وقت بخیر و خسته نباشید
  من تکمیل ظرفیت شبانه دانشگاه محقق اردبیلی آوردم. کسی میدونه شهریه شبانه هر ترمی چقد در میاد؟؟؟؟

  20
  20

  ۹۰ تا ۱۲۰میلیون

  علی
  علی

  سلام دوست عزیز اگه ترمها و درسها را به صورت نرمال بگذرانی و تعداد ترمها اضافه نشه نزدیک به هشتاد میلیون تومان باید برای کل مقطع دکتری بپردازی

  negar
  negar

  سلام جناب.منم مثل شما تو این دانشگاه برای نوبت شبانه تکمیل ظرفیت پذیرش شدم.ولی تو رشته متفاوت.خواستم بدونم شما رتبتون چند بوده؟نگران مصاحبه هستم که شاید قبول نشم.مقاله علمی پژوهشی یدونه دارم به همراه ده مقاله داخلیتو کنفرانس ها و همایش های ملی و بین المللی از دانشگاه های معتبر کشور.خواستم بدونم شانسم چقدره!؟

  معینی
  معینی

  من فقط میدونم قبولی تو محقق اردبیلی خیلی آسونه

  عاطفه
  عاطفه

  نمره حدنصاب دانشگاه یعنی چی ؟ از این نمره ای که اعلام کردند میتونند قبول شن؟

  عاطفه
  عاطفه

  سلام . من در تکمیل ظرفیت پردیس خودگردان محاز شده ام . می خواستم بدونم مصاحبه پردیس ها به چه صورت است؟

  20
  20

  یعنی حداقل رتبه مورد قبول دانشگاه

  پردیس کیش دنشگاه تهران
  پردیس کیش دنشگاه تهران

  سلام.مصاحبه دوره های روزانه و روزانه شهریه پرداز(بین المللی)-شبانه و پردیس دانشگاههای دولتی متناسب با سطح و رتبه علمی دانشگاهها متفاوته.مثلا در دانشگاههای سطح بین المللی مثل دانشگاه تهران و شریف حدنصاب قبولی در مصاحبه دوره پردیس بین المللی یا روزانه شهریه پرداز و شبانه بالاتر از دوره روزانه عادی دانشگاههای سطح ملی یا منطقه ای است.

  م. ر
  م. ر

  سلام دوستان .
  آیا دانشگاه آزاد برای بهمن ماه هم تکمیل ظرفیت اعلام میکنه ؟؟؟ یا تکمیل ظرفیت برای دانشگاه آزاد فقط مهرماه بود ؟؟؟؟ متشکر

  آیدین
  آیدین

  با سلام در برنامه زمانی مصاحبه زده تا ۲۴ آذر مصاحبه ادامه داره پس تکلیف اوناییکه احتمال داره مصاحبه قبول نشن و بخان تو آزمون ۹۷ شرکت کنن چی میشه با توجه به اینکه زمان ثبت نام آزمون ۹۷ از ۱ آذر تا ۷ آذر می باشد؟؟؟!!!

  صادق-مکانیک
  صادق-مکانیک

  ثبت نام دکتری رو به این خاطر تمدید میکنند…تو سایت سنجش درخواست بده با ذکر علت…که ثبت نامو دیرتر شروع کنند

  ترانه
  ترانه

  سلام کسی تجربه بین الملل شیراز داره؟

  مینا
  مینا

  سلام

  بد نیست.
  خیلی قوی نیستن ولی برای فقط داشتن مدرک دکتری خوبه اما برای هیات علمی شده مناسب نیست

  دکتری
  دکتری

  سلام دوستان ایا کسی از شرایط سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران خبر داره اینده ش چجوریه به نسبت دانشگاه؟ میدونم خوابگاه نداره شرایط دیگش اگه کسی خبر داره راهنمایی کنه ممنون میشم

  مهندس
  مهندس

  دوست عزیز خوابگاه نداره و اگر هدف شما هیات علمی شدن هست دانشگاه بهتر از سازمان است چون به صورت پژوهش محور هست آینده ش هم مشخص نیست و برای هیات علمی شدن شاید بعدا مشکل پیش بیاد.