مدرسان شریف کتاب مصاحبه دکتری سومین کنفرانس سالانه مدیریت و اقتصاد کسب و کار کنفرانس سالانه پژوهش در علوم انسانی و مطالعات اجتماعی مدرسان شریف نیکفال کنفرانس ملی دانش و فناوری نوین در علوم مهندسی در عصر تکنولوژی

ثبت نام حدود ۴۲هزار نفر در آزمون دکتری ۹۷ تا صبح امروز

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تا ۸ صبح امروز ۵ آذر ماه، ۴۱ هزار و ۹۱۶ نفر برای شرکت در آزمون دکتری ثبت‌نام کردند.

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: مهلت ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۷ تا هفتم آذرماه است و متقاضیان باید در این مهلت با مطالعه دقیق دفترچه راهنما و آماده کردن مدارک لازم به سایت سازمان سنجش مراجعه و برای ثبت‌نام اقدام کنند.

وی افزود: آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۷ برای پذیرش در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی روز جمعه ۴ اسفندماه ۹۶ در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار می‌شود.

توکلی با بیان اینکه تا ۸ صبح امروز ۴۱ هزار و ۹۱۶ نفر برای شرکت در آزمون دکتری ثبت‌نام کردند، ادامه داد: داوطلبان می‌توانند در مهلت تعیین شده به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و برای تکمیل تقاضانامه اینترنتی ثبت‌نام اقدام کنند و هر داوطلب می‌تواند فقط در یک کدرشته فارغ‌التحصیلی شرکت کند.

وی گفت: پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی است، بنابراین داوطلبان باید به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است با مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت ۶۰۰ هزار ریال به عنوان وجه ثبت‌نام برای شرکت در آزمون نسبت به خرید سریال ثبت‌نام اقدام کنند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: با توجه به اینکه در مراحل مختلف فرایند آزمون خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه برای داوطلبان ارائه می‌شود لذا داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ ۵ هزار ریال به عنوان هزینه استفاده از پیام کوتاه می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

وی گفت: سطح سوالات امتحانات اختصاصی حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر رشته مطابق فهرست برنامه‌های مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی و با ضریب ۴، آزمون زبان با ضریب یک و آزمون استعداد تحصیلی با ضریب یک است.

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۲)

 1. بهنام گفت:

  بنظرتون دلایل کاهش ثبت نام چی میتونه باشه؟

 2. کرمی گفت:

  به نظر بنده امسال آمار شرکت کننده ها به ۲۰۰ هزار نفر نخواهد رسید.

 3. erfun گفت:

  چقدر کم ثبت نام کردن پارسال۲۴۷هزار نفر ثبت نام کردن

  • دکترا گفت:

   هنوز چندین روز مانده گذشته از آن چند روز هم سنجش تمدید میکنه و چند روز بعد از اتمام ثبت نام باز سایت بازه و مهم تر از همه مگر نمیدونی ما دقیقه ۹۰ هستیم. پس ۲۰۰ هزار نفر را هم رد میکنه.

 4. خرم گفت:

  تکمیل ظرفیت نیم سال دوم آزمون دکتری دانشگاه آزاد همیشه بعد از ثبت نام آزمون دکتری سال بعد بوده. دلیلشم اینه که داوطلب ها آزمون سال بعد هم شرکت کنند. خداکنه دانشگاه آزاد امسال هم مثل همیشه تکمیل ظرفیت بهمن داشته باشه. و البته مصاحبه ی مجدد هم برگذار شه.

 5. اتنا گفت:

  دوستان نتیج تکمیل ظرفیت کی اعلام میشه؟ زمان تقریبیشم کسی نمیدونه؟

  • خرم گفت:

   مطمئنا بعد از اتمام مهلت ثبت نام آزمون دکتری. شما حتما ازمون امسال هم شرکت کنید و یه مروری از کتاب هایی که پارسال خوانده اید داشته باشید. احتمالا نتایج حوالی بهمن میاد که یک ماهی تا کنکور مونده. پس حتما درساتونو مرور کنید تا اگه قبول شدید که فبها اما اگه خدایی نکرده قبول نشدید در یک ماه باقی مونده برسید کتاب ها رو بخونید.

 6. محمدامین امینی گفت:

  دوستان عزیز لطفا لطفا کنفرانس و کنگره خوب و معتبر در ارتباط با معماری و عمران که در دی و بهمن باشه معرفی کنید که یه مقاله ارسال کنیم،… ممنون

 7. محمدامین امینی گفت:

  یا خدا!!! از سازمان سنجش درخواست داریم سریعتر سیستم ثبت نام رو ببنده……

درج نظر