• مشاوره و اخبار آزمون دکتری 98 - 99 و دکتری بدون کنکور استعداد درخشان

 •   مدرسان شریف

  ثبت نام حدود ۴۲هزار نفر در آزمون دکتری ۹۷ تا صبح امروز

  مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تا ۸ صبح امروز ۵ آذر ماه، ۴۱ هزار و ۹۱۶ نفر برای شرکت در آزمون دکتری ثبت‌نام کردند.

  حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: مهلت ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۷ تا هفتم آذرماه است و متقاضیان باید در این مهلت با مطالعه دقیق دفترچه راهنما و آماده کردن مدارک لازم به سایت سازمان سنجش مراجعه و برای ثبت‌نام اقدام کنند.

  وی افزود: آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۷ برای پذیرش در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی روز جمعه ۴ اسفندماه ۹۶ در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار می‌شود.

  توکلی با بیان اینکه تا ۸ صبح امروز ۴۱ هزار و ۹۱۶ نفر برای شرکت در آزمون دکتری ثبت‌نام کردند، ادامه داد: داوطلبان می‌توانند در مهلت تعیین شده به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و برای تکمیل تقاضانامه اینترنتی ثبت‌نام اقدام کنند و هر داوطلب می‌تواند فقط در یک کدرشته فارغ‌التحصیلی شرکت کند.

  وی گفت: پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی است، بنابراین داوطلبان باید به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است با مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت ۶۰۰ هزار ریال به عنوان وجه ثبت‌نام برای شرکت در آزمون نسبت به خرید سریال ثبت‌نام اقدام کنند.

  مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: با توجه به اینکه در مراحل مختلف فرایند آزمون خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه برای داوطلبان ارائه می‌شود لذا داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ ۵ هزار ریال به عنوان هزینه استفاده از پیام کوتاه می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

  وی گفت: سطح سوالات امتحانات اختصاصی حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر رشته مطابق فهرست برنامه‌های مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی و با ضریب ۴، آزمون زبان با ضریب یک و آزمون استعداد تحصیلی با ضریب یک است.

  مطالب مرتبط

  تجمع دانشجویان دکتری غیرپزشکی مقابل مجلس... دانشجویان دکتری غیرپزشکی در اعتراض به مشکلات اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان دکتری صبح امروز مقابل مجلس تجمع کرده و خواستار «لحاظ کردن ردیفی برای ...
  اصرار سازمان سنجش بر عدم پذیرش تکمیل ظرفیت دکتری 97... مرحله تکمیل ظرفیت برای کنکورهای دکتری تخصصی وزارت علوم و دکتری تخصصی علوم پایه و بهداشت در سال 97 اجرا نمی شود. به گزارش خبرگزاری مهر، نتایج ...
  امروز؛ آخرین مهلت جدیدالورودهای دکتری 97 برای استفاده از تسهیلات بنیاد... دانشجویان جدیدالورود مقطع دکتری فقط تا امروز 30 مهر 97 فرصت دارند با مراجعه به وبگاه بنیاد ملی نخبگان برای استفاده از تسهیلات دانشجویی این بنیاد ثبت...
  وزیر علوم: شاغل بودن 90 درصد فارغ التحصیلان دکتری... وزیر علوم گفت: حدود ۹۰ درصد از فارغ‌ التحصیلان مقطع دکتری شاغل هستند. به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه ۱۱۰ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور...
  تدوین و ابلاغ طرح جامع دوره‌ دکتری تا دو ماه آینده... معاون آموزشی وزارت علوم از تدوین و ابلاغ طرح جامع دوره‌ دکتری تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: در قالب این طرح شرایط عمومی توسعه دوره‌های دکتری باز تعری...
  کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
  avatar
  بهنام
  بهنام

  بنظرتون دلایل کاهش ثبت نام چی میتونه باشه؟

  علی
  علی

  نگران نباشید روز آخر میشه ۲۰۰ هزار داوطلب ما همیشه ملت دقیقه نودیم

  کرمی
  کرمی

  به نظر بنده امسال آمار شرکت کننده ها به ۲۰۰ هزار نفر نخواهد رسید.

  erfun
  erfun

  منم موافقم به نظرم بین ۱۲۰الی ۱۵۰ هزار نفر بیشتر نشه

  erfun
  erfun

  چقدر کم ثبت نام کردن پارسال۲۴۷هزار نفر ثبت نام کردن

  دکترا
  دکترا

  هنوز چندین روز مانده گذشته از آن چند روز هم سنجش تمدید میکنه و چند روز بعد از اتمام ثبت نام باز سایت بازه و مهم تر از همه مگر نمیدونی ما دقیقه ۹۰ هستیم. پس ۲۰۰ هزار نفر را هم رد میکنه.

  خرم
  خرم

  تکمیل ظرفیت نیم سال دوم آزمون دکتری دانشگاه آزاد همیشه بعد از ثبت نام آزمون دکتری سال بعد بوده. دلیلشم اینه که داوطلب ها آزمون سال بعد هم شرکت کنند. خداکنه دانشگاه آزاد امسال هم مثل همیشه تکمیل ظرفیت بهمن داشته باشه. و البته مصاحبه ی مجدد هم برگذار شه.

  اتنا
  اتنا

  دوستان نتیج تکمیل ظرفیت کی اعلام میشه؟ زمان تقریبیشم کسی نمیدونه؟

  خرم
  خرم

  مطمئنا بعد از اتمام مهلت ثبت نام آزمون دکتری. شما حتما ازمون امسال هم شرکت کنید و یه مروری از کتاب هایی که پارسال خوانده اید داشته باشید. احتمالا نتایج حوالی بهمن میاد که یک ماهی تا کنکور مونده. پس حتما درساتونو مرور کنید تا اگه قبول شدید که فبها اما اگه خدایی نکرده قبول نشدید در یک ماه باقی مونده برسید کتاب ها رو بخونید.

  اتنا
  اتنا

  متشکر از پاسختون

  محمدامین امینی
  محمدامین امینی

  دوستان عزیز لطفا لطفا کنفرانس و کنگره خوب و معتبر در ارتباط با معماری و عمران که در دی و بهمن باشه معرفی کنید که یه مقاله ارسال کنیم،… ممنون

  محمدامین امینی
  محمدامین امینی

  یا خدا!!! از سازمان سنجش درخواست داریم سریعتر سیستم ثبت نام رو ببنده……