مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

ثبت‌نام بیش از ۲۱هزار نفر در آزمون دکتری ۹۷

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌‌نام بیش از ۲۱هزار نفر تا ساعت ۸ امروز شنبه ۴ آذر برای شرکت در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ خبر داد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا در این باره گفت: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون دکتری (Ph.D) نیمه‌متمرکز سال ۹۷ از روز چهارشنبه اول آذر ۹۶ آغاز شده است و مهلت ثبت‌نام تا ۷ آذر ادامه دارد. تا ساعت ۸ صبح امروز شنبه ۴ آذر تعداد ۲۱۹۶۳ داوطلب برای شرکت در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند.

او گفت: دفترچه راهنمای ثبت‌نام بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است. ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۷ در ۷ گروه و ۲۴۶ کدرشته امتحانی برای پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه و شبانه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و پردیس‌های خودگردان صورت می‌گیرد.

مشاور سازمان سنجش ادامه داد: متقاضیان ضرورت دارد در مهلت تعیین شده پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و پرداخت مبلغ ۶۰۰ هزار ریال (۶۰ هزار تومان) اقدام کنند. همچنین با توجه به ارائه خدمات پیامکی در طول آزمون داوطلبان علاقه‌مند به دریافت این خدمات باید نسبت به پرداخت مبلغ ۵ هزار ریال اقدام کنند.

توکلی گفت: براساس ضوابط، هر داوطلب می‌تواند با توجه به علاقه فقط در یک کد رشته محل امتحانی و متناسب با مدرک فارغ‌التحصیلی در این آزمون ثبت‌نام و شرکت کند. همچنین سطح سوالات اختصاصی در این آزمون حسب مورد در حد داشتن اطلاعات و تجربیات دوره کارشناسی و کارشناسی‌ارشد در هر رشته مطابق فهرست برنامه‌های مصوب شورای عالی برنامه درسی در دروس تخصصی ضریب چهار، آزمون زبان ضریب یک و آزمون استعداد تحصیلی ضریب یک است.

مشاور سازمان سنجش گفت: آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۷ برای پذیرش دانشجو در ۷ گروه و ۲۴۶ کدرشته امتحانی روز جمعه ۴ اسفند ۹۶ در حوزه‌های امتحانی مربوط در یک نوبت برگزار می‌شود.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

11
افزودن دیدگاه جدید

avatar
بهمن
بهمن

سلام بر همه دوستان

کسی اینجا از زمان اعلا منتایج تکمیل ظرفیت خبر دارد؟

با تشکر

مریم
مریم

با سلام.
دوستان شما میدونید چینش داوطلبا سر جلسه بر چه اساسه؟ براساس معدل هست؟

ملیکا
ملیکا

خیر بر اساس کدپستی آدرس سکونت ارائه شده و سپس بر اساس رشته و نام خانوادگی است

محمدامین امینی
محمدامین امینی

دوستان برای دو نمره ی پایان نامه ی کارشناسی ارشد مقاله ی کنفرانسی هم قابل قبوله؟ دوستم تازه پایان نامه ش تموم شده و دوتا مقاله ی کنفرانسی مستخرج از پایان نامه داده که هردو اکسپت شد (یکی پوستری و یکی شفاهی) و به طور حضوری رفت از هردو دفاع کرد. با توجه به اینکه مقاله ها کنفرانسی هستند (علمی پژوهشی نیستند) و با توجه به اینکه قبل از تاریخ دفاع مقاله ها رو فرستاده و اکسپت شده آیا دو نمره رو میگیره؟؟؟

نگین
نگین

بله امتیازش می گیره

محمدامین امینی
محمدامین امینی

ممنون، یک سوال دیگه هم دارم.

در مقاله ی اول اسم خودش اول اسم استاد راهنما دوم
اما در مقاله ی دومش اسم خودش اول اسم استاد راهنما دوم اسم یکی از دوستانش سوم و اسم استاد اون دوستش چهارم (یعنی مقاله ی دوم ۴ نویسنده داره – دو نویسنده اضافه بر اسم خودش و استاد راهنماش ( که سوم و چهارمه) )

محمدامین امینی
محمدامین امینی

میخواستم بدونم مقاله ی دومش که دو نویسنده اضافه داره مورد پذیرش دانشگاه هست (دانشگاه آزاد تهران جنوب)

حبیب
حبیب

نه

پارسا
پارسا

خداکنه مثل پارسال هی تمدیدش نکنن. من یادمه پارسال انقدر تمدیدش کردن که آمار ثبت نام نهایی دو برابر آمار ثبت نام اولیه ای که بدون تمدید بود شد.

آرزوی دکتری
آرزوی دکتری

دوست من سلام تو خوب بخوان همه ثبت نام کنند وقتی که تو خوب بخون قبول میشی چکار داری به دیگران بعضی سیاه لشکر نگران نباش و به تکالیف ات ادامه بده

پارسا
پارسا

امسال رکورد میزنیم، من یادمه سال ۹۲ و ۹۳ دانشگاه آزاد و موسسات غیر انتفاعی پذیرش نجومی ارشد رو شروع کردن. طوری که بعضی از دانشگاه ها ۱۰۰ نفر برای هر رشته پذیرش کردند و خیلی از شهرها دانشگاه های کوچیک به طور غیر قابل انتظار چندین رشته ی ارشد آوردن. یه چیز دیگه هم یادمه اینه که دانشگاه آزاد سه تا تکمیل ظرفیت داشت!!! الان اون دوستان فارغ التحصیل شدن و یا در شرف فارغ التحصیلی هستند. قول میدم امسال رکورد ثبت نام آزمون دکتری شکسته میشه. خداکنه پذیرش هم زیاد شه 🙁