مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

ثبت نام ۸۷ هزار نفر در کنکور دکتری ۹۷

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تا امروز ۷ آذرماه تعداد ۸۷ هزار و ۵۳۶ نفر در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ ثبت نام کرده اند.

حسین توکلی در گفتگو با خبرگزاری مهر افزود: ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۷ در  ۷ گروه و ۲۴۶ کدرشته امتحانی برای پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، شبانه، دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و پردیس های خودگردان صورت می گیرد.

وی گفت: دفترچه راهنمای ثبت نام بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و آزمون در گروه علوم انسانی ۶۳ کدرشته، در گروه علوم پایه ۴۶ کدرشته، در گروه فنی و مهندسی ۴۰ کدرشته، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی ۳۵ کدرشته، در گروه هنر ۷ کدرشته، در گروه دامپزشکی ۲۶ کدرشته و در گروه هنر ۹ کدرشته برگزار می شود.

توکلی یادآور شد: متقاضیان ضرورت دارد در مهلت تعیین شده پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت نام و پرداخت مبلغ ۶۰۰ هزار ریال (۶۰ هزار تومان) اقدام کنند. همچنین با توجه به ارائه خدمات پیامکی در طول آزمون داوطلبان علاقه‌مند به دریافت این خدمات باید نسبت به پرداخت مبلغ ۵ هزار ریال اقدام کنند.

وی تاکید کرد: براساس ضوابط، هر داوطلب می‌تواند با توجه به علاقه فقط در یک کد رشته محل امتحانی و متناسب با مدرک فارغ‌التحصیلی در این آزمون ثبت‌نام و شرکت کند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: همچنین سطح سئوالات اختصاصی در این آزمون حسب مورد در حد داشتن اطلاعات و تجربیات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر رشته مطابق فهرست برنامه‌های مصوب شورای عالی برنامه درسی در دروس تخصصی ضریب چهار، آزمون زبان ضریب یک و  آزمون استعداد تحصیلی ضریب یک است.

وی گفت: تا امروز ۷ آذرماه تعداد ۸۷ هزار و ۵۳۶ نفر در آزمون دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۷ ثبت نام کرده اند. مهلت ثبت نام برای شرکت در آزمون دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۷ سه شنبه ۷ آذرماه به پایان می رسد.

توکلی یادآور شد: آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۷ برای پذیرش دانشجو در ۷ گروه و ۲۴۶ کدرشته امتحانی روز جمعه ۴ اسفندماه ۹۶ در حوزه های امتحانی مربوط در یک نوبت برگزار می شود.

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۷)

 1. رسول گفت:

  با سلام
  کسی اطلاع داره نتایج نهایی تکمیل ظرفیت دکتری کی میاد؟

 2. علیرضا گفت:

  سلام کسی اطلاع داره نتایج تکمیل ظرفیت دکتری کی اعلام میشه؟

 3. ی گفت:

  سلام. لطفا بگید آیا دانشگاه آزاد برای ترم دوم سال جاری تکمیل ظرفیت می گیرد یا نه و اگر جواب مثبت است لطفا بگید کی؟ ممنون

 4. علی گفت:

  این حجم از شرکت کننده ها نشان میده مردم دیگر بفکر ادامه تحصیل در مقطع دکتری نیستند زیرا ارزش مدرک دکتری مثل قبل نیست و الان ما خیلی دکتر بیکار داریم.

 5. سهراب عباسی گفت:

  ظرفیت را زیاد کنید

 6. سهراب عباسی گفت:

  عالی دستان درد نکند

 7. سهراب عباسی گفت:

  عالی

 8. داوطلب دکترای حقوق عمومی گفت:

  سلام.کسی اطلاع داره برادکترای ازاد ثبت نام چه طور است؟ایا ادغام شده؟سایت سنجش چیزی قید نشده .

 9. محبوب گفت:

  سلام
  به صورت مجزا برای هر رشته یا گرایش هم مشخص میشه چند داوطلب ثبت نام کردند؟ چطور میشه این آمار رو فهمید

 10. وحید گفت:

  تمدید میشه تا عده ای سیاهی لشگر هم ثبت نام کنند و شلوغ بشه کل داوطلبهای واقعی دکترا همین افراد هستند

 11. رسول-کامپیوتر گفت:

  توکلی الان گفت که ثبت نام دکتری تا پایان روز شنبه یازدهم آذر ماه تمدید شده.

 12. محمد گفت:

  کسی در جریان هست که سال پیش چند نفر داوطلب دکتری ثبت نام کردن؟

درج نظر