مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

ثبت نام ۸۷ هزار نفر در کنکور دکتری ۹۷

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تا امروز ۷ آذرماه تعداد ۸۷ هزار و ۵۳۶ نفر در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ ثبت نام کرده اند.

حسین توکلی در گفتگو با خبرگزاری مهر افزود: ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۷ در  ۷ گروه و ۲۴۶ کدرشته امتحانی برای پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، شبانه، دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و پردیس های خودگردان صورت می گیرد.

وی گفت: دفترچه راهنمای ثبت نام بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و آزمون در گروه علوم انسانی ۶۳ کدرشته، در گروه علوم پایه ۴۶ کدرشته، در گروه فنی و مهندسی ۴۰ کدرشته، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی ۳۵ کدرشته، در گروه هنر ۷ کدرشته، در گروه دامپزشکی ۲۶ کدرشته و در گروه هنر ۹ کدرشته برگزار می شود.

توکلی یادآور شد: متقاضیان ضرورت دارد در مهلت تعیین شده پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت نام و پرداخت مبلغ ۶۰۰ هزار ریال (۶۰ هزار تومان) اقدام کنند. همچنین با توجه به ارائه خدمات پیامکی در طول آزمون داوطلبان علاقه‌مند به دریافت این خدمات باید نسبت به پرداخت مبلغ ۵ هزار ریال اقدام کنند.

وی تاکید کرد: براساس ضوابط، هر داوطلب می‌تواند با توجه به علاقه فقط در یک کد رشته محل امتحانی و متناسب با مدرک فارغ‌التحصیلی در این آزمون ثبت‌نام و شرکت کند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: همچنین سطح سئوالات اختصاصی در این آزمون حسب مورد در حد داشتن اطلاعات و تجربیات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر رشته مطابق فهرست برنامه‌های مصوب شورای عالی برنامه درسی در دروس تخصصی ضریب چهار، آزمون زبان ضریب یک و  آزمون استعداد تحصیلی ضریب یک است.

وی گفت: تا امروز ۷ آذرماه تعداد ۸۷ هزار و ۵۳۶ نفر در آزمون دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۷ ثبت نام کرده اند. مهلت ثبت نام برای شرکت در آزمون دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۷ سه شنبه ۷ آذرماه به پایان می رسد.

توکلی یادآور شد: آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۷ برای پذیرش دانشجو در ۷ گروه و ۲۴۶ کدرشته امتحانی روز جمعه ۴ اسفندماه ۹۶ در حوزه های امتحانی مربوط در یک نوبت برگزار می شود.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

17
افزودن دیدگاه جدید

avatar
رسول
رسول

با سلام
کسی اطلاع داره نتایج نهایی تکمیل ظرفیت دکتری کی میاد؟

علیرضا
علیرضا

سلام کسی اطلاع داره نتایج تکمیل ظرفیت دکتری کی اعلام میشه؟

ی
ی

سلام. لطفا بگید آیا دانشگاه آزاد برای ترم دوم سال جاری تکمیل ظرفیت می گیرد یا نه و اگر جواب مثبت است لطفا بگید کی؟ ممنون

علی
علی

خیر بعید است.

علی
علی

این حجم از شرکت کننده ها نشان میده مردم دیگر بفکر ادامه تحصیل در مقطع دکتری نیستند زیرا ارزش مدرک دکتری مثل قبل نیست و الان ما خیلی دکتر بیکار داریم.

سهراب عباسی
سهراب عباسی

ظرفیت را زیاد کنید

سهراب عباسی
سهراب عباسی

عالی دستان درد نکند

سهراب عباسی
سهراب عباسی

عالی

داوطلب دکترای حقوق عمومی
داوطلب دکترای حقوق عمومی

سلام.کسی اطلاع داره برادکترای ازاد ثبت نام چه طور است؟ایا ادغام شده؟سایت سنجش چیزی قید نشده .

محمد
محمد

آزمون یکی است

محبوب
محبوب

سلام
به صورت مجزا برای هر رشته یا گرایش هم مشخص میشه چند داوطلب ثبت نام کردند؟ چطور میشه این آمار رو فهمید

وحید
وحید

تمدید میشه تا عده ای سیاهی لشگر هم ثبت نام کنند و شلوغ بشه کل داوطلبهای واقعی دکترا همین افراد هستند

رسول-کامپیوتر
رسول-کامپیوتر

توکلی الان گفت که ثبت نام دکتری تا پایان روز شنبه یازدهم آذر ماه تمدید شده.

مریم
مریم

سلام آقا رسول
من رشتم it هست،میخوام کنکور برق بدم امسال،میتونم بااین حساب تو بدون آزمون it هم شرکت کنم یااجازشو نمیدن دوتارشته شرکت کنم؟

ترلان
ترلان

سلام

بله میتونید.

محمد
محمد

کسی در جریان هست که سال پیش چند نفر داوطلب دکتری ثبت نام کردن؟

علی
علی

۲۴۵ هزار یا ۲۶۵هزار داوطلب سال پیش ثبت نام کردند