مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

انتشار اصلاحیات دفترچه ثبت نام کنکور دکتری ۹۷

اطلاعیه سازمان سنجش درباره برخی اصلاحات در جداول رشته‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۷ منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست، متن اطلاعیه منتشره به شرح زیر است:

پیرو اطلاعیه مورخ ۹۶/۰۸/۲۷ و همچنین انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان، اصلاحات مربوط به برخی از رشته‌های امتحانی که بعد از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام ازمون دکتری ۹۷ به این سازمان واصل گردیده، به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

لذا کلیه متقاضیان، می‌توانند در مهلت مقرر و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و اصلاحات این اطلاعیه با فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز، به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش‌ آموزش کشور به نشانی:  www.sanjesh.org  مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذکور اقدام نمایند.

ضمناً آن دسته از داوطلبانی که قبلاً نسبت به ثبت نام اقدام نموده‌اند، می‌توانند با توجه مندرجات این اطلاعیه و در صورت تمایل، نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام نمایند.

اصلاحیات جداول رشته‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنما

ردیف

کدرشته امتحانی

عنوان

رشته امتحانی

مورد و یا موارد اصلاحی

۱

۲۱۳۶

فلسفه

جدول رشته‌های مرتبط:تمامی رشته­های فلسفه و رشته‌ها با گرایش فلسفه (تمامی رشته‌ها و گرایش‌ها)، الهیات و معارف اسلامی (تمامی گرایش­ها)، ریاضی (تمامی گرایش­ها)، فیزیک (تمامی گرایش­ها)، آمـار(تمامی گرایش­ها)، تاریخ علم دوره اسلامی، فلسفه هنر، فلسفه و کلام اسلامی،الهیات و معارف اسلامی، سطح سه حوزه،

۲

۲۱۳۷

فلسفه منطق

جدول رشته‌های مرتبط:فلسفه (تمامی رشته‌ها و گرایش‌ها)، الهیات و معارف اسلامی (تمامی گرایش­ها)، ریاضی (تمامی گرایش­ها)، فیزیک (تمامی گرایش­ها)، آمـار(تمامی گرایش­ها)، تاریخ علم دوره اسلامی

۳

۲۱۳۸

فلسفه علم

جدول رشته‌های مرتبط:فلسفه (تمامی رشته‌ها و گرایش‌ها)، الهیات و معارف اسلامی (تمامی گرایش­ها)، ریاضی (تمامی گرایش­ها)، فیزیک (تمامی گرایش­ها)، آمـار(تمامی گرایش­ها)، تاریخ علم دوره اسلامی، فلسفه علوم اجتماعی، جامعه‌شناسی،

۴

۲۱۵۰

روان‌شناسی

جدول رشته‌های مرتبط:علوم تربیتی (تمامی رشته‌ها و گرایش‌ها)، روان‌شناسی (تمامی رشته‌ها و گرایش‌ها)، بهداشت و درمان (پزشکی عمومی)، توان‌بخشی (علوم پزشکی)، مشاوره (تمامی گرایش‌ها)

۵

۲۱۵۴

حقوق عمومی

جدول رشته‌های مرتبط: علاوه بر مدرک کارشناسی ارشد مندرج در دفترچه راهنما، داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی حقوق و گرایشهای مرتبط می‌باشند در صورت داشتن مدرک کارشناسی ارشد غیرمرتبط نیز می‌توانند در این رشته امتحانی شرکت نمایند.

۶

۲۱۵۵

حقوق جزا و جرم‌شناسی

جدول رشته‌های مرتبط: علاوه بر مدرک کارشناسی ارشد مندرج در دفترچه راهنما، داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی حقوق و گرایشهای مرتبط می‌باشند در صورت داشتن مدرک کارشناسی ارشد غیرمرتبط نیز می‌توانند در این رشته امتحانی شرکت نمایند.

۷

۲۱۵۶

حقوق بین‌الملل عمومی

جدول رشته‌های مرتبط:علاوه بر مدرک کارشناسی ارشد مندرج در دفترچه راهنما، داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی حقوق و گرایشهای مرتبط می‌باشند، در صورت داشتن مدرک کارشناسی ارشد غیرمرتبط نیز می‌توانند در این رشته امتحانی شرکت نمایند.

۸

۲۱۵۷

حقوق خصوصی

جدول رشته‌های مرتبط:علاوه بر مدرک کارشناسی ارشد مندرج در دفترچه راهنما، داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی حقوق و گرایشهای مرتبط می‌باشند در صورت داشتن مدرک کارشناسی ارشد غیرمرتبط نیز می‌توانند در این رشته امتحانی شرکت نمایند.

۹

۲۱۵۸

حقوق نفت و گاز

جدول رشته‌های مرتبط:علاوه بر مدرک کارشناسی ارشد مندرج در دفترچه راهنما، داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی حقوق و گرایشهای مرتبط می‌باشند در صورت داشتن مدرک کارشناسی ارشد غیرمرتبط نیز می‌توانند در این رشته امتحانی شرکت نمایند.
 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. ریحانه گفت:

  دوستان خواهشا کمکم کنید. میرم که برای ثبت نام دکترا، بعد اینکه عکس لود شد و میزنم گامی بعدی، میگه خطایی ایجاد شده برگرد اول. چیکار کنم؟؟؟

 2. Ainaz گفت:

  سلام،
  آقا اون گزینه ی در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته یا دکتری حرفه ای تحصیل نموده یا می نمایم، چیه باز؟؟؟ مگه میشه کارشناسی ارشد نداشت و شرکت کرد واسه دکتری؟؟ من ثبت نام کردم اشتباها این گزینه خیر خورده حالا چه کنم؟؟؟ ویرایش هم نمیشه، اگر موفق نشم. ویرایش کنم خطر جدی منو تهدید خواهد کرد؟؟؟؟؟ یکی جواب بده لطفاً

  • شقايق . س گفت:

   سلام .
   نه عزیزم مشکلى نیست ، همون خیر باید زده بشه .
   تو دفترچه رو بخونید براى اون بند رو قشنگ توضیح داده

 3. مریم گفت:

  سلام من کارشناسی حقوق دارم .ارشد بین الملل خوندم.آیا برای دکتری میتونم گرایشم رو تغییر بدم.مثلا حقوق خصوصی بزنم؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   به لحاظ قانونی که منعی نیست. اما در مصاحبه هم باید دلایل منطقی برای تغییر رشته ارائه بدید تا اساتید قانع بشن که این انتخاب هدفمند بوده.

 4. مشورت گفت:

  سلام به دوستان
  برای ثبت نام دکترا کارت رو خریدم اما به من شماره ی سریالی نداده.حالا اجازه ی ثبت نام به من نمیده,میگه باید شماره ی سریال داشته باشم میشه لطفا راهنماییم کنید که این شماره رو باید از کجا می گرفتم

 5. دکتر بعد این گفت:

  به ملیکا
  سلام . ملیکاجان منظورتون ازشرایطش چیه؟ممکنه بیشرتوضیح بدی؟اگراطلاعات بیشتری هم دراینمورد داری ممنون میشم که بفرمایید.
  از دکتربعداین.

 6. دکتر بعد این گفت:

  سلام دوستان .لطفا راهنمای کنید.من رشته عرفان اسلامیدانشگاه غیرانتعاعی ادیان و مذاهب قم برای دومین بار دعوت به مصاحبه شدم و بلاخره رفتمبرا مصاحبه . بنظر شما اگه پذیرفته شدم برم ؟باتوجه به شهریه و راه دور. خودم ساکن تهرانم.
  وایا بنظرتون دانشگاهش معتبره؟

  • ملیکا گفت:

   سلام.
   دانشگاه خوب و معتبره.
   اگه با شرایطش مشکلی نداری و به روند اونجا علاقه داری بهت خوش میگذره

 7. رویاتبریزی گفت:

  باسلام
  آیا برای دکترا آزاد دررشته روانشناس مصاحبه میخواد؟هزینه هرترم برای دکترا چقدرمیشه؟

 8. افسانه گفت:

  دانشگاه آزاد چندبار میخواد تکمیل ظرفیت اعلام کنه؟؟؟ ما همین الان ۲۵ نفر هستیم!

 9. فاطمه گفت:

  اگه تکمیل ظرفیت باشه آیا با نتایج مصاحبه قبلی هست یا مصاخبه مجدد برگزارمیشه

 10. فاطمه گفت:

  سلام ثبت نام دکتری سراسری و ازاد باهم هستش شنیده بودم تفکیک شده ممنزن

 11. h.k گفت:

  سلام. چرا نمیگن نتیجه تکمیل ظرفیت کی میاد؟(باز شروع شد)

 12. علی علی اقدم گفت:

  سلام بنده که ارشد فیزیولوژی پزشکی هستم میتونم در رشته های فیزیولوژی ورزش با گرایش آسیب شناسی وحرکات اصلاحی شرکت کنم؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   خیر فقط گرایش‌های تربیت بدنی و علوم ورزشی مجاز به شرکت در ازمون دکتری مجموعه تربیت بدنی هستند.

  • اتوسا گفت:

   تو دفترچه نوشته چه رشته هایی میتونن شرکت کنن .تاجایی که من اطلاع دارم و به یاد دارم از دفترچه کلیه رشته های علوم ورزشی میتونن شرکت کنن .

 13. فاطمه گفت:

  نتیجه تکمیل ظرفیت کی میاد؟
  ما چیکار کنیم ثبت نام کنیم یا نه؟!