مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

ثبت نام بیش از ۴۸ هزار داوطلب در آزمون دکتری ۹۷

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تاکنون بیش از ۴۸ هزار داوطلب در آزمون دکترای نیمه‌متمرکز سال ۹۷ ثبت نام کرده‌اند.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در گفت‌ و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکترای‌ نیمه متمرکز‌ سال ۹۷ دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش عالی دولتی و غیردولتی‌ و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی‌ از دیروز چهارشنبه‌ اول آذر ماه ۹۶ از طریق‌ سایت سازمان سنجش و آموزش کشور آغاز و در روز سه‌شنبه ۷ آذر ماه ۹۶ پایان می‌پذیرد.

وی عنوان کرد: بر اساس ضوابط‌ تعیین شده، هر داوطلب می‌تواند با توجه به علاقه‌ خود فقط‌ در یک کدرشته‌ ا‌متحانی متناسب‌ با مدرک فارغ‌‌التحصیلی‌اش در آزمون دکترای نیمه متمرکز‌ شرکت کند‌ و داوطلبان لازم است برای مطالعه دقیق دفترچه‌ راهنما‌ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور‌ مراجعه کنند.

توکلی عنوان کرد: آزمون ورودی دکترای‌ نیمه‌متمرکز‌ سال ۹۷، روز‌ جمعه چهارم اسفند ماه ۹۶ در یک نوبت‌ برگزار می‌شود و با توجه به اینکه پرداخت هزینه به صورت اینترنتی‌ است، لذا داوطلبان لازم است به وسیله‌ کارت‌های عضو شتاب‌ با پرداخت مبلغ‌ ۶۰ هزار تومان به عنوان وجه‌ ثبت‌نام در آزمون ورودی دکترای نیمه‌متمرکز‌ ثبت‌نام کنند.

وی تأکید کرد: داوطلبانی‌ که تمایل‌ استفاده از خدمات ارسال‌ پیام کوتاه دارند‌ با پرداخت پنج هزار ریال می‌توانند‌ از این خدمات‌ بهره‌مند شوند.

توکلی یادآور شد: سطح سؤالات‌ انتخابی در حد دانش‌ و تجربیات‌ فارغ‌التحصیلان‌ کارشناسی و کارشناسی ارشد‌ در هر رشته‌ مطابق‌ با فهرست برنامه‌های مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی است.

وی گفت: تا ساعت هشت صبح امروز، ۴۸ هزارو ۷۱۲ داوطلب ثبت نام کرده‌اند.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

5
افزودن دیدگاه جدید

avatar
آسمان
آسمان

سلام دوستان ببخشید ی سوال
چطور میتونم به خوابگاه دانشگاه نوشیروانی بابل چیزی پست کنم؟

هاشم
هاشم

با سلام. لطفا راهنماییم کنید :

من دو تا لیسانس زبان و حقوق دارم و ارشد باستانشناسی .. الان میخوام حقوق خصوصی شرکت کنم و تاریخ فارغ التحصیلی لیسانس حقوقم بعد از ارشد باستان شناسی م می باشد و الان وقت ثبت نام , سیستم ÷یام خطا میده که نباید تاریخ کارشناسی باید بعد از تاریخ کارشناسی ارشد باشد . به نظر شما چکار کنم

مریم
مریم

سلام.یعنی نمیشه تاریخ فارغ التحصیلی ارشدت قبل از کارشناسی باشه؟آخه منم این مشکلو دارم.من لیسانس و فوق لیسانس منابع طبیعی هستم.الان دارم کارشناسی عمران میخونم .با خودم فکر میکردم که بعد از فارغ التحصیلی از ارشدم استفاده کنم و دکتری عمران شرکت کنم.یعنی نمیشه؟اینجور که خیلی بده.از کی باید بپرسیم؟لطفا به سنجش تماس بگیرین واگر لطف کنین به من هم خبرشو بدین ممنون میشم

فیزیولوژی
فیزیولوژی

تاریخ فارغ التحصیلی لیسانس زبانتون رو بزنید

مهسا
مهسا

سلام
از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش سؤال کنید. وارد سایت سنجش که بشید سمت چپ این گزینه هست.