مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

لزوم اصلاح قانون برای برگزاری مستقل آزمون دکتری دانشگاه آزاد

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: برگزاری مستقل آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی مستلزم اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب مجلس شورای اسلامی است.

محمود صادقی در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره تفکیک آزمون های دانشگاه آزاد از سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در حال حاضر آزمون های دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت متمرکز تحت نظر سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود.

وی ادامه داد: هدف از تمرکز این آزمون ها در سازمان سنجش آموزش کشور این بوده که نظارت کافی از نظر کیفیت و سلامت برروی آزمون ها باشد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی افزود: بنابراین تفکیک آزمون دانشگاه آزاد از سازمان سنجش مستلزم اصلاح قانون است و به راحتی قابل انجام و جدا شدن نیست.

وی ادامه داد: باید دلایل دانشگاه آزاد برای تفکیک آزمون های این دانشگاه از سازمان سنجش شنیده شود ولی به هرحال برای تمرکز آزمون ها در سازمان سنجش نیز دلایلی وجود داشته، اگر دانشگاه آزاد بخواهد به صورت مستقل آزمون های خود را برگزار کند نیاز به اصلاح قانون است.

به گزارش مهر، به تازگی سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرده است به دنبال برگزاری مستقل آزمون‌های دانشگاه آزاد اسلامی هستیم و اگر این طرح امسال به سرانجام برسد تمام مراحل آزمون های دانشگاه آزاد از ثبت‌نام تا برگزاری آن در اختیار دانشگاه خواهد بود.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

9
افزودن دیدگاه جدید

avatar
مهیار
مهیار

اگر این جدایی انجام بشه آیا شرط تجانس رشته که در وزارت علوم مطرح هست و در اغلب رشته های دانشگاه ازاد مطرح نبود،باز در آزمون های این دانشگاه حذف می شه یا اینکه یکسری از قوانین آزمون دانشگاه ازاد هم تغییر خواهد کرد؟

Mohammad
Mohammad

اگر جدا بشه پذیرش دکتری آزاد بیشتر میشه ؟

پذیرش بهمن
پذیرش بهمن

جدا بشه خیلی بهتره قوانین دانشگاه ازاد با سراسری متفاوته پس باید مستقل عمل کنه الان استقلال را از دانشگاه ازاد گرفتند.

داوطلب دکتری
داوطلب دکتری

۵۰درصد سنجش که دست خود آزاد هستش دیگه چی میخوان؟؟!!

من به اینده ...@
من به اینده ...@

سلام.بزرگوارانی که به دنبال جدا سازی آزمون هستند .به جای جدا سازی به فکر ارتقا علمی و داد داد امکانات به دانشجویان باشند.پیگیر کم شدن شهریه ها باشند. ارتباط علمی با دانشگاههای معتبر دنیا باشند در جهت تبادل علمی.سپاس

داوطلب دکتری
داوطلب دکتری

واقعا گل گفتی

احمد
احمد

قطعا دلایل علمی و عقلی داشته و دارد و نمی شود هر دانشگاهی برای خودش مرکز آزمون جدا داشته باشد و مانند یک جزیره مستقل عمل نماید و صرف تغییر مدیران ارشد دانشگاه دلیل نمی شود دوباره قانون را برهم بزنیم و به حالت قبل برگردانیم و بگوییم به اینها اعتماد وجود دارد و بعدا دوباره که مدیریت تغییرکرد بگیم به اینها اعتماد نداریم و دوباره آزمون ها ادغام شود،قطعا ادغام آزمون ها یک اقدام سنجیده بود و باید تداوم داشته باشد.

حسين
حسين

خداروشکر فعلا جداشدنی نیست

رضا
رضا

هزاااااااران لایک