مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

اعطای تسهیلات پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری از سوی بنیاد ملی نخبگان

فراخوان پذیرش بدون آزمون دانش‌آموختگان‌ برتر در مقطع دکتری تخصصی سال ۱۳۹۷ دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر کشور در قالب جایزه احدی از سوی بنیاد ملی نخبگان منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری پی اچ دی تست، بنیاد ملی نخبگان براساس آیین‌نامه «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان ‌برتر دانشگاهی» تسهیلات ویژه‌ای را برای دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل در دوره دکتری اعطا می‌کند. دانش‌آموختگان دوره کارشناسی‌ارشد (یا دکتری حرفه‌ای) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند. دانشجویان دوره کارشناسی‌ارشد (یا دکتری حرفه‌ای) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که حداکثر تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۷، دوره کارشناسی‌ارشد را با موفقیت به پایان برسانند نیز می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

متقاضیان استفاده از جایزه شهید احدی از ۹ دی تا ۹ بهمن ماه ۱۳۹۶ فرصت دارند اطلاعات خود را به‌ طور کامل در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان بارگذاری کنند.

معرفی دانش‌آموخته برتر برای پذیرشِ بدون آزمون در دوره دکتری تخصصی به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر کشور و اعطای جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان برای سال اول دوره دکتری تخصصی در صورت پذیرش از طریق جایزه شهید احدی از تسهیلات اعطایی به مشمولان به شمار می‌رود.

بنیاد ملی نخبگان برگزیدگان را به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر کشور معرفی می‌کند و پذیرش نهایی برگزیدگان برعهده دانشگاه یا پژوهشگاه است. همچنین دانش‌آموخته ‌برتر، تا دو نیم‌سال تحصیلی بعد از برگزیده شدن فرصت دارد از یکی از دانشگاه‌ها یا پژوهشگاه‌ها پذیرش دریافت کند، در غیر این‌ صورت جایزه شهید احدی کان لم یکن تلقی می‌شود.

دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های داخل کشور که حداکثر سه سال و دانش‌آموختگان دانشگاه‌های خارج از کشور که حداکثر شش سال از زمان دانش‌آموختگی آنان گذشته و وضعیت فعلی آنان دانش‌آموخته باشد و دانشجویان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های داخل کشور که حداکثر تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۷، دوره کارشناسی‌ارشد را با موفقیت به پایان برسانند.

دانش‌آموختگان باید اولاً حد نصاب امتیاز لازم از فعالیت‌های نخبگانی را مطابق مقررات بنیاد به‌دست آورند و ثانیاً حائز بیشترین امتیاز در بین سایر متقاضیان در دوره بررسی باشند. همچنین دانش‌آموختگان براساس امتیاز حاصل از مجموع فعالیت‌های نخبگانی در زمان تحصیل (و نه صرفاً داشتن مقاله) می‌توانند از تسهیلات جایزه شهید احدی بهره‌مند شوند.

به گزارش پی اچ دی تست، بررسی پرونده دانش‌آموختگان منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضی در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان تا تاریخ تعیین شده است و پس از این تاریخ هیچ اطلاعاتی از فرد دریافت نمی‌شود.

چنانچه در هر مرحله از بررسی مشخص شود متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را بارگذاری کرده است، متقاضی نه ‌فقط از این درخواست بلکه از تمامی تسهیلات بنیاد محروم می‌شود و عدم صداقت وی به دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام و به لحاظ حقوقی موضوع پیگیری می‌شود.

مهم‌ترین نکات این تسهیلات به شرح زیر است:

دانش‌آموختگان دوره کارشناسی‌ارشد (یا دکتری حرفه‌ای) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری/ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
یادآوری: دانشجویان دوره کارشناسی‌ارشد (یا دکتری حرفه‌ای) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری/ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که حداکثر تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۷، دوره کارشناسی‌ارشد را با موفقیت به پایان برسانند نیز می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

متقاضیان استفاده از جایزه شهید احدی از تاریخ ۰۹/۱۰/۹۶ تا ۰۹/۱۱/۹۶ فرصت دارند اطلاعات خود را به‌طور کامل در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان بارگذاری کنند.

تسهیلات اعطایی به مشمولان به شرح زیر است:

– معرفی دانش‌آموخته برتر برای پذیرشِ بدون آزمون در دوره دکتری تخصصی به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر کشور؛

– اعطای جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان برای سال اول دوره دکتری تخصصی در صورت پذیرش از طریق جایزه شهید احدی.

یادآوری ۱: بنیاد برگزیدگان را به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر کشور معرفی می‌کند و پذیرش نهایی برگزیدگان برعهده دانشگاه/ پژوهشگاه است.

یادآوری ۲: دانش‌آموخته‌برتر، تا دو نیم‌سال تحصیلی بعد از برگزیده شدن، فرصت دارد از یکی از دانشگاه‌ها/ پژوهشگاه‌ها پذیرش دریافت کند، در غیراین‌ صورت جایزه مذکور کان لم یکن تلقی می‌شود.

شرط لازم: دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های داخل کشور که حداکثر سه سال و دانش‌آموختگان دانشگاه‌های خارج از کشور که حداکثر شش سال از زمان دانش‌آموختگی آنان گذشته و وضعیت فعلی آنان دانش‌آموخته باشد و دانشجویان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های داخل کشور که حداکثر تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۷، دوره کارشناسی‌ارشد را با موفقیت به پایان برسانند.

شرط کافی: دانش‌آموختگان باید اولاً حدنصاب امتیاز لازم از فعالیت‌های نخبگانی را مطابق مقررات بنیاد به‌دست آورند و ثانیاً حائز بیشترین امتیاز در بین سایر متقاضیان در دوره بررسی باشند.

یادآوری مهم: دانش‌آموختگان براساس امتیاز حاصل از مجموع فعالیت‌های نخبگانی در زمان تحصیل (و نه صرفاً داشتن مقاله) می‌توانند از تسهیلات جایزه شهید احدی بهره‌مند شوند.

بررسی پرونده دانش‌آموختگان منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضی در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان (soraya.bmn.irhttp://) تا تاریخ تعیین شده است و پس از این تاریخ هیچ اطلاعاتی از فرد دریافت نمی‌شود.

یادآوری: چنانچه در هر مرحله از بررسی مشخص شود متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را بارگذاری کرده است، متقاضی نه‌فقط از این درخواست بلکه از تمامی تسهیلات بنیاد محروم می‌شود و عدم صداقت وی به دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام و به لحاظ حقوقی موضوع پیگیری می‌شود.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. نخبگان گفت:

  سلام. کسی خبر داره نتایج کی اعلام میشه؟

 2. میلاد گفت:

  سلام نتایج کسی اعلام شده؟ چی شد این نتایج ؟

 3. زهرا گفت:

  همه نقصی ها رو برطرف کردم

 4. داوطلب گفت:

  سلام دوستان
  خبری نشد؟ نتایج رو که اعلام میکنند؟ احتمالش هست این هفته بگن/

 5. زهرا گفت:

  سلام دوستان
  برای من تو سامانه نوشته جمع بندی پرونده . هنوز مرحله مقایسه امتیاز نرفتم.این یعنی امتیازم به حد نصاب نرسیده؟

  • نخبگان گفت:

   سلام. امیدوارم که اینطوریه که میگید نباشه.
   تمام نقصی ها رو رفع کردید؟ یعنی داخل پروفایلتون علامت مداد وحود نداره دیگه؟
   ممکنه پرونده شما هنوز تقصی داشته باشه.

 6. معین گفت:

  سلام دوستان
  برای محاسبه امتیاز از جدول شماره یک که در اطلاعیه جایزه شهید احمدی در سایت bmn.ir هست باید استفاده کرد؟

  • نخبگان گفت:

   سلام. نمیشه دقیق حساب کرد. زیاد واضح نیست روشش. مثلا برا طرح پژوهشی که عملا محاسبه امتیاز غیر ممکنه. شما اگه رفتی مقایسه امتیاز یعنی حداقل 207 امتیاز داری.

 7. داوطلب گفت:

  سلام دوستان . من امروز با تهران تماس گرفتم گفتن که همین یکی دو هفته نتایج رو میدن. گفتن در حال جمع بندی پرونده ها هستن

 8. مینا گفت:

  سلام دوستان.پس خبری نشد؟

 9. علیرضا گفت:

  سلام عزیزان.
  شرایط من به صورت زیره
  4 تا ای اس ای کیو 1
  1 ای اس ای کیو 2
  3 تا طرح پژوهشی
  معدل لیسانس 17.28
  معدل ارشد 17.59
  امیرکبیر بودم.
  برنده تسهیلات نظام وظیفه
  برنده جذب در دستگاه های اجرایی
  الان در مرحله مقایسه امتیازم.
  رفتم بنیاد شهرستان نگفت امتیازم چنده.
  چقدر شانس برنده شدن دارم؟
  رشته مکانیک

 10. نخبگان 2 گفت:

  سلام دوستان. از تاریخی که نقصی ها رو رفع کردم برا نوشته مقایسه امتیاز. حدودا 15 برج 11 سال پیش بود.

 11. سهیل گفت:

  سلام
  دوستان به شما تلفن زدن از طرف بنیاد؟
  به من امروز صبح زنگ زدند ولی دیر رسیدم جواب بدم و قطع شد. وقتی دوباره تماس گرفتم شماره تلفن گویای بنیاد بود. تا حالا هم به علت شلوغی خطا موفق نشدم تماس بگیرم که کارشون چی بوده زنگ زدن.

 12. سهیل گفت:

  سلام دوستان
  پس فردا نتیجه آزمون دکترا میاد. اگه کسی جایزه شهید احدی رو برنده بشه دیگه لازم نیست واسه آزمون دکترا انتخاب رشته کنه؟

 13. زهرا گفت:

  سهمیه وزارت بهداشت و وزارت علوم هر کدوم جدا هست؟؟؟

  • نخبگان گفت:

   متاسفانه روند انتخاب نفرات منتخب برای جایزه مشخص نیست.
   نه تعداد سهمیه مشخصه نه نحوه گزینش.
   باید وزارت علوم با بهداشت جدا باشه.
   حتی باید رشته به رشته هم مجزا گزینش بشه.

 14. مینا گفت:

  سلام دوستان. نتایج کی اعلام میشه؟وزارت بهداشتیا چقدر احتمال قبول شدن دارن؟

 15. علی گفت:

  سلام دوستان، نتایج چه وقت اعلام میشه، چند نفر سهمیه برا امسال هست

  • نخبگان گفت:

   سلام. هیچی معلوم نیست.

  • نخبگان گفت:

   سلام دوستان. احتمال زیاد نتایج در هفته آینده مشخص شود.
   راجع به تعداد سهمیه اطلاعاتی در دسترس نیست. ولی با توجه به شرایط بسیار سخت امسال تعداد کسانی که به مقایسه امتیاز رسیده اند زیاد نباشد. امیدوارن تعداد سهمیه طوری باشد که همه دوستان در این مرحله پذیرفته شوند.

 16. زهرا گفت:

  سلام دوستان برای من تا صبح نوشته بود جمع بندی پرونده ولی الان رفتم چک کردم دیدم نقص پرونده برام زده تا الان چند بار تو قسمت گواهی اشتغال به تحصیل رو ثبت کردم ولی تو سامانه انگار حذف میشه بعد برام نقص میزنه. الان هم دوباره تکرار شد. به نظرتون امیدی هست؟

  • ایوب گفت:

   مشکلی نیست. برای پیشبرد بهتر رفع نقصی ها، یا با بنیاد تماس بگیرید یا حضوری به بنیاد استان خودتون برید تا راهنمایی کنند شما رو.

 17. زهرا گفت:

  یک هفته پیش تقریبا نقصی ها را برطرف کردم

 18. سهیل گفت:

  دوستان اگر کسی آزمون دکتری هم داده باشه تکلیف تداخل این دو چیه؟

  • ایوب گفت:

   سلام. انشااللع اگه جایزه شهید احدی رو برنده شده حتما استفاده کن. علاوه بر مزایایی که داره دید نسبت به کسانی که از این طریق معرفی میشن خیلی فرق داره.

   • سهیل گفت:

    ممنون دوست عزیز
    بیشتر منظورم این بود چطور یکی رو انتخاب کنیم؟ یعنی باید نتایج نهایی احدی معلوم بشه تا دیگه دنبال کنکور و مراحلش مثل مصاحبه ها نریم.

 19. زهرا گفت:

  با سلام در سامانه ثریا برای من نوشته جمع بندی پرونده. این یعنی چی دوستان؟

 20. میلاد گفت:

  من امتیازم ۲۳۷شده چقدر شانس قبولی دارم

  • نخبگان گفت:

   سلام. امتیاز خیلی خوبیه. آفرین.
   نمیشه فقط با امتیاز نظر داد. باید دید در رشته شما اوضاع چطوریه. در بعضی رشته ها مثل مهندسی مکانیک به دلیل سخت به دست آورن امتیازات لازم تعداد متقاضی زیاد نیست. ولی ممکنه در بعضی رشته ها علاوه بر بالا بودن متقاضیان عزیز کسب امتیاز هم راحت باشه.
   رشته تحصیلی شما چیه؟

   • داوطلب گفت:

    سلام.ممنون. من رشته ام مهندسی محیط زیست هست
    رزومه علمی ام خوبه. الانم در حال گذراندن پروژه جایگزین خدمت هستم. امسال در بخش امتیازات خیلی سخت گرفتن و فکر کنم به این راحتی ها کسی نتونه امتیاز اولیه رو هم کسب کنه و وارد رقابت بشه

    • نخبگان گفت:

     انشاالله موفق باشید.
     من عمرانم. طرح سربازی رو هم در خدمت نخبگان گذروندم. من خوب میدونم که شرایط برای رشته مکانیک و برق خیلی سخت تر از سایر رشته هاست.
     مقاله ای اس ای خوب برا برقی ها یکسال طول میکشه پذیرفته شه. از ساز و کار کسی خبر نداره. ولی احتمال داره تعداد سهیمه های رشته ها متفاوت باشه.
     تبریک میگم بابت رزومه.

   • داوطلب گفت:

    سلام. ممنون. من رشته ام مهندسی محیط زیست
    الانم در حال گذراندن پروژه جایگزین خدمت هستم برای بنیاد نخبگان

  • سهیل گفت:

   چطور امتیازتون رو فهمیدید؟ خودتون محاسبه کردید یا بتون اعلام کردن؟

 21. میلاد گفت:

  دوستان کسی میدونه نتایج چه زمانی اعلام میشه

  • نخبگان گفت:

   زمان قطعی که مشخص نیست. ولی با توجه به تزدیک بودن اعلام نتایج آزمون دکترا میشه انتظار داشت در همین یک هفته ده روز نتایج اعلام بشه.

 22. سهیل گفت:

  دوستان خبری نشد؟
  کسی رد یا پذیرش نشد؟
  چقد طولش دادن
  شاید بعضیا اینو قبول نشن بخوان از طریق کنکور پیگیری کنن

 23. احمد رضا گفت:

  دوستان منم نقص پرونده خوردم برا گواهی رتبه از سنجش. شهرستانم هنوز اقدام نکردم واقعا نمیدونم چکار کنم. میخام بسپارم به یکی از دوستام برام بگیره. ممکنه کسی دیگه باشه یا باید فقط خودم باشم؟

  • نخبگان گفت:

   سلام دوست عزیز. من خودم شهرستانیم.
   به نظر من، هر چند سخته ولی خودت تشریف ببر سازمان سنجش تا کارت زودتر راه بیافته.
   میتونم بپرسم رشته شما چیه؟
   خیلی بررسی پرونده بضی دوستان طول کشیده.

   • احمد رضا گفت:

    ممنونم.بنده مکانیک هستم. بله برا بنده هنوز در مرحله بررسی هست. چن باری هم نقص پرونده خوردم اصلاح کردم اما مجددا خوردم.

    • نخبگان گفت:

     انشاالله موفق باشید.
     حالا خوبه نقصی خوردید. برا من بدون تعیین تکلیف بعضی موارد رفت مقایسه امتیاز.

     • سهیل گفت:

      برای من هم بدون اعلام نقصی دوباره رفت مقایسه امیتاز! و این یعنی تأیید نشدن مدارک و از دادن امتیاز…
      اصلاً روال بنیاد نخبگان دقیق و منظم نیست

     • احمد رضا گفت:

      ممنونم. همچنین
      البته اینم بگم که بعد اینکه موارد رو اصلاح کردم هنوز باز هستن و قابل ادیت و ین فک میکنم شاید به این معنی باشه ک تایید نشدن. نمیدونم واقعا

  • نخبگان گفت:

   عجیبه واقعا که حتی با رفع نقصی میشه ویرایش کرد.
   به نظرم حضوری برید بنیاد محل زندگی.

  • سهیل گفت:

   من رفتم نخبگان استانمون گفتن اونایی که قابل ادیته یعنی تایید نشده متاسفانه و دیگه چون تو مرحله مقایسه امتیازی کاریش نمیشه کرد
   نمیدونم سیستم بنیاد نخبگان چرا اینجوریه!

   • نخبگان گفت:

    واقعا سییتم پر نقصی دارند که به جامعه نخبگان خودش هم فقط در ظاهر اهمیت میدهد.
    شرایط بنیاد سال به سال داره سخت تر میشه. بدون شک البرت انیشتین بیاد رد میشه.
    هیچ جایی ننوشته فرمت گواهی باید چطور باشه. من برا دریافت یک گواهی بعد از هر نقص پرونده مجبور شدم 3 بار از شهرستان برم تهران.
    این موضوع از دردهای سیستمی هستش.

 24. دکتر گفت:

  سلام.
  عزیزان کسی میدونه آخرین فرصت برای رفع نقص پرونده کی هست؟

  • نخبگان گفت:

   چیزی اعلام نشده. ولی هر چی زودتر بهتر. چون نتیجه دکترا هفته اخر فروردین اعلام میشه. بعدش برندگان جایزه شهید با کنکوری ها معرفی میشن.

   • دکتر گفت:

    سپاس. اگر فقط یکی از دو نواقص رو تونسته باشم برطرف کنم که کردم، باید چ کنم؟ نواقص من یکیش مربوط به سازمان سنجش هست که متاسفانه هنوز گواهی موردنیازم رو نفرستادند واسم.

    • نخبگان گفت:

     ابن چند روز که تعطیله. بعد تعطیلات با بنیاد تماس بگیرید و ازشون بخوایید راهنمایی کنن. البته اونا میگن گواهی رو سریعتر به ما برسون. هر چند چون شهرستانی هستید شاید اذیت میشدید ولی کلا اگه خودتون حضوری میرفتید سازمان سنجش خیلی بهتر بود. کلا چند ساعت بیشتر وقت نمیخواست.

 25. سهیل گفت:

  از دوستان کسی هست که قبول یا رد شده باشه و نتیجه نهاییش اعلام شده باشه؟

 26. ... گفت:

  مرحله “برابر اصل نمودن مدارک” کسی از دوستان هست؟

 27. احمد رضا گفت:

  سلام

  دوستان ـ مجددا بنده نقص پرونده خوردم. نمیدونم چرا همه نقصهارو یه دفعه نمیگن. قبلا هم خورده بودم رفع کردم. الان در خواست گواهی رتبه برتر ارشد نقص پرونده خورده. کسی از دوستان در جریان هست برای گرفتن این گواهی از سنجش به چه شیوه ای باید اقدام کرد؟ بنده شهرستان هستم. حضوری باید رفت یا پستی چجطوریه؟ چن روزه میدن چه حضوری چه پستی. لطفا دوسناتی که این مورد رو انجام دادن راهنمایی بکنن. تشکر

  • نخبگان گفت:

   سلام. سال نو همه دوستان مبارک.
   بهترین کار اول تماس با بنیاد هستش یا از اون بهتر مراجعه حضوری. برا تایید مدارک خیلی اذیت میکنن.
   بعدش که فهمیدی دنبال چه جور گواهی هستن، میتونی با سازمان سنجش هماهنگ کنی.
   بهتره برا سنجش هم خودت بری تهران دوست عزیز.
   من سال گذشته برای یکی از تسهیلات خیلی اذیت شدم تا متوجه شم دنبال چه جور گواهی هستن.

  • اکبری گفت:

   باز خوبه شما مجددا دفع نقص خوردی. متاسفانه برای من مواردی رو که اصلاح کرده بودم قبول نکردن و بدون رفع نقص مجدد پروندم ارسال شده برای مقایسه امتیاز

 28. سهیل گفت:

  مصاحبه اونایی که قبول میشن همزمان با مصاحبه کساییه که آزمون دکتری دادن یا نه مصاحبه شهید احدی جداست؟

  • نخبگان گفت:

   سلام. مصاحبه همراه با بقیه هستش.
   بعد از قبولی نهایی، بنیاد معرفی میکنه به سازمان سنجش و سنجش به دانشگاه. خوبی اینه که ظرفیت این جایزه مازاد هستش.

 29. اکبری گفت:

  سلام دوستان
  کسی هست که مرحله ی مقایسه امتیاز رو رد کرده باشه؟ مرحله بعدش چیه؟
  واسه من خیلی وقته مقایسه امتیازه…

  • نخبگان گفت:

   سلام. وقت بخیر.
   تا پرونده همه بررسی نشه جوابی اعلام نمیشه.
   مقایسه امتیاز یعنی حداقل امتیاز یعنی ۲۰۷ رو برای ورود به رقابت آوردی. بعد از بررسی پرونده همه مقایسه امتیاز بین هم رشته ای ها انجام میشه.

  • نخبگان گفت:

   خیلیا اینطور شرایطی داشتن. حالا خدا رو شکر رزومه خیلی خوبی داشتید که رفتید مقایسه امتیاز.
   باعث تاسفه که به جای کمک دادن سنگ اندازی میکنن.

 30. نخبگان گفت:

  سلام. به نظرم کسانی که میرن مقایسه امتیاز یعنی شرایط اولیه رو دارند. تعدادی از دوستان من مدت زمان کمی بعد از اینکه نقصیهاشون رفع شد رد شدن.
  به نظر نمیرسه تا بعد از عید جواب نهایی رو بدن.

 31. سهیل گفت:

  سلام دوستان
  من مواردی رو که رفع نقص کرده بودم هنوز جلوشون مداده. این یعنی تایید نشدن؟؟
  و وارد مرحله مقایسه امتیاز شدم.
  من کامل رفع نقص کردم نمیدونم چرا اینجورین هنوز…

  • نخبگان گفت:

   سلام. متاسفانه از هر فرصتی برا کم کردن امتیاز استفاده میکنن. برا منم نقصی زدن. ولی یک موردی رو نه تایید کردن و نه نقصی خورده بود. تماس گرفتم جریان چیه گفتن شما حتی با رفع نقصی پرونده ت نیاز به بررسی بیشتر داره و در اون مرحله اگه نیاز باشه اعلام نقصی میشه. ولی بعد از رفع نقصی رفتم مقایسه امتیاز و هر چی تماس گرفتم گفتن دیگه دیر شده.

 32. علی گفت:

  سلام
  برای من دیروز زده بود در دست بررسی توسط بنیاد مقایسه امتیاز شهید احدی

 33. نخبگان گفت:

  سلام دوستان. برا من حدود ۴۰ روزه نوشته مقایسه امتیاز.

 34. احمد رضا گفت:

  دوستان برای اصلاحات فقط یه سری قابل ادیت و بازه و یه سری بسته. این چجوریه. در حالی که اصلاحا برا همه مقالات همایشیم خورده ولی یه تعدادیش بازه. آیا مجددا باید ثبت مقاله جدید بزنم و اصلاح کنم؟

 35. دکتری نخبگان گفت:

  سلام دوستان
  منم یه بار نقص پرونده خوردم و اصلاح کردم و حالا ۱۰ روزی میشه بازم نوشته جمع بندی…
  نمیدونم فقط واسه من اینجوریه یا نه؟

 36. داوطلب گفت:

  انگار واسه همه اعلام شده فقط واسه من اعلام نشده.هنوز تو جمع بندی هستم…

  • نخبگان گفت:

   سلام. جمع بندی هستید یا مقایسه امتیاز؟
   رشته شما چیه دوست عزیز؟
   به نظر من و با توجه به نظر دوستان دیگه، کسانی که کف امتیاز رو نیاودن سریع رد شدن و بقیه رفتن مقایسه امتیاز.

 37. نخبگان گفت:

  سلام. کسی از دوستان هست که پذیرفته یا رد شده باشه؟
  من شنیدم نتایج بعضی ها اعلام شده و یا خیلیا که امتیازشون ۲۳۰ نرسیده بلافاصله رد شده.

 38. احمد رضا گفت:

  گواهی مقالات، لینک و فایل مقاله رو بارگذاری کردم اما این نقص برای من خورده:

  – «برای مقالات همایشی فایل چاپ شده مقاله در کتابچه همایش یا لوح فشرده به همراه گواهی شرکت با ذکر عنوان مقاله و نحوه ارائه مقاله (سخنرانی- پوستر) بارگذاری شود. بدین صورت که اگر مقاله در کتابچه چاپ شده است عکس از صفحه فهرست کتاب به همراه صفحه ای که مقاله در آن چاپ شده است و اگر در لوح فشرده است عکس از روی لوح فشرده (که حاوی لوگوی کنفرانس است) و فهرست مقالات به همراه فایل مقاله را در یک فایل PDF بارگذاری گردد.در غیراین‌صورت رکوردها را حذف کنید.

  • نخبگان گفت:

   بله برای یکی از مقالات من هم همین نقص وارد شد.
   یه عکس گرفتم از سی دی همایش و بعدش همراه لیست مقالات همایش که مقاله منم توش بود و اصل فایل مقاله رو توی یه pdf گذاشتم و بارگذاری کردم

 39. نخبگان گفت:

  سلام دوستان.
  من امروز رفع نقص رو انجام دادم. چقدر طول میکشه تا جواب رفع نقص بیاد به نظرتون؟

 40. احمد رضا گفت:

  عرض سلام. دوستان بنده نیز نقص پرونده خوردم. چه مدت وقت هست برا تکمیل مدارک؟

 41. نخبگان گفت:

  سلام دوستان
  من نقص پرونده خوردم. این دلیلی بر رد یا پذیرش هست یا خیر؟
  چه مدت وقت دارم برای رفع نقص؟

  • محمد گفت:

   سلام. هیچی معلوم نیست. وقتی نقصی رو رفع کنی امتیازت مصاحبه میشه. فکر کنم اگه کف امتیاز رو نیاری سریع رد بشی. رشته تحصیلی شما چیه؟ چون جواب بعضی رشته ها اومده.
   چرا اینقدر دیر نقصی خورده پرونده شما؟

 42. نخبگان گفت:

  دوستان نتایج برای کسی اعلام شده؟
  واسه من هنوز نوشته در حال بررسی

 43. داوطلب گفت:

  دوستان من مدرک زبان دارم ولی جایی نبود تو سامانه که بارگذاریش کنم؟ کدوم بخش میشه مدرک زبانو بارگذاری کرد؟

 44. داوطلب گفت:

  سلام دوستان. به نظرتون من با این شرایط شانسی برای دریافت این جایزه دارم؟
  کارشناسی دانشگاه سراسری معدل ۱۸٫۲۸ دانشجو ممتاز (شاگرد اول)
  کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری معدل ۱۸٫۲۱ دانشجو ممتاز (شاگرد اول)
  یک مقاله علمی پژوهشی
  سه مقاله همایشی
  سه طرح پژوهشی مصوب موسسه انجام شده

 45. احمد رضا گفت:

  سلام دوستان. برای دریافت جایزه شهید احدی آیا تعداد نیمسال فارغ التحصیلی هم جزو شرایط هست؟؟ مثلا ارشد رو ۶ ترمه دفاع کرده باشیم مشکلی پیش میاد؟

 46. داریوش گفت:

  سلام. وقت همه دوستان عزیز بخیر. سوالی دارم که ممنون میشم اگه دوستان مثل همیشه پاسخ بدن.
  به نظر شما من با این شرایط برنده جایزه میشم؟
  ۵ تا ای اس ای
  ۵ تا علمی پژوهشی
  ۵ تا کنفرانسی
  ۳ طرح پژوهشی
  معدل لیسانس ۱۷٫۲۵
  معدل ارشد ۱۷٫۵۰
  برنده جایزه نظام وظیفه
  برنده جایره جذب در دستگاه های اجرایی
  ممنون از دوستان

  • ایوب گفت:

   سلام به نظرم شما پذیرفته میشی. رشته شما چیه؟ برا فنی اوضاع فرق داره. اگه رشته شما عمران، مکانیک، معماری و … باشه، به نظرم نسبتا راحت پذیرفته میشی.

 47. قبادی گفت:

  الان با بنیاد ملی نخبگان تماس گرفتم
  جالبه بدونید سال گذشته هیچ فردی از وزارت بهداشت نتونسته جایزه رو دریافت کنه و تمامی افراد از وزارت علوم بودند. این اصلا عادلانه نیست. به خاطر همین بنده نامه زیر رو نوشتم.

  با سلام و احترام

  بنده دانش آموخته کارشناسی ارشد از وزارت بهداشت هستم، که برای جایزه شهید احدی درخواست دادم، متاسفانه با کمی پیگیری متوجه شدم که سال گذشته هیچ فردی از وزارت بهداشت موفق به دریافت جایزه شهید احدی نشده است و تمامی برگزیدگان صرفا به وزارت علوم اختصاص یافته است.
  در این راستا به منظور جلوگیری ازهدر رفتن نیروی نخبگانی، خواهشمند است این مسئله را مورد عنایت قرار دهید که نخبگان وزارت بهداشت نیز بطور عادلانه بتوانند از این جایزه بهره مند شوند.

  سپاس بی نهایت از توجه و لطف شما

  • شیما گفت:

   پس ما که وزارت بهداشت هستیم چی؟؟؟
   واقعا خیلی ناعادلانه هستش
   وزارت بهداشت هیچ اهمیتی به جامعه نخبگانی خودش نمیده!
   فقط میتونم بگم متاسفم…

  • سلحشور گفت:

   جالبه وزارت بهداشت که عموما با جون آدما سر و کار داره اهمیت کمی به این مسئله میده!
   ظرفیت جایزه شهید احدی مازاد هستش
   وزارت بهداشت باید مشوق این موضوع باشه که روند ادامه تحصیل نخبگانش تسهیل پیدا کنه نه اینکه مانع ایجاد کنه!

   از طرفی باید بنیاد هم به نظر من تلاش بیشتری برای توجیه وزارت بهداشت در خصوص تسهیلات بنیاد ملی نخبگان داشته باشه
   متاسفانه وازرت بهداشت و بنیاد ملی نخبگان اصلا با هم هماهنگ نیستن!

  • محمد مهدی گفت:

   پس دیگه هیچی …
   بیخیال جایزه باشم …
   واقعا برای خودم متاسفم این همه بهش فکر کردم …

   از همون اول توی اطلاعیشون فقط وازرت علوم رو بنویسن که ما تکلیف خودمون رو بدونیم بیخودی وقتمون رو تلف نکنیم.

 48. محمد مهدی گفت:

  ظاهرا برخی از دانشگاه ها سهیمه خاصی از نظر جایزه شهید احدی دارند. با این حال پذیرش این افراد خیلی راحتتر صورت میگیره
  به مورد زیر که مربوط به یکی از دانشکده ها بوده دقت بفرمایید:
  “بخشنامه : ادامه تحصیل دانشجویان برتر دوره کارشناسی ارشد تحت عنوان جایزه شهید احدی در مقطع دکتری
  با سلام و احترام،

  ضمن ارسال تصویر نامه شماره ۱۵/۹۳۹۴۳ مورخ ۱۲/‏۱۰/‬ ۹۶ بنیاد ملی نخبگان (قابل رؤیت در عطفی نامه) به اطلاع می‌رساند بنیاد نخبگان در اجرای حمایت از دانشجویان برتر دوره کارشناسی ارشد سهمیه ای را تحت عنوان جایزه شهید احدی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در نظر گرفته و منتخبین حائز شرایط را به صورت مازاد بر ظرفیت دانشگاه ها به سازمان سنجش معرفی می نماید. در این راستا پردیس/دانشکده هایی که تمایل به پذیرش دانشجو از طریق سهمیه مذکور را دارند، ضروری است ارزیابی متقاضیان را مطابق با آیین نامه استعداد درخشان مقطع دکتری قرار داده و فردی را انتخاب نمایند که از نظر علمی، پژوهشی ، آموزشی و اخلاقی نسبت با سایر متقاضیان «سرآمد» باشند. لذا خواهشمند است ضمن تاکید به مطالعه دقیق مفاد نامه مذکور توسط مجموعه ذیربط (به خصوص مدیران محترم گروه و اساتید محترم راهنما ) دستور فرمایید به نحو مقتضی به دانشجویان ذینفع جهت ارائه تقاضا اطلاع رسانی گردد. پردیس/ دانشکده ها پس از ارزیابی سوابق و مدارک علمی- پژوهشی و آموزشی ، متقاضیان این سهمیه؛ تا تاریخ ۹۶/۱۱/۱۰ فرصت دارند نسبت به معرفی فرد منتخب به همراه سوابق و مدارک علمی- پژوهشی – آموزشی و کاربرگ تکمیل شده بنیاد نخبگان( منضم به نامه مذکور) به دفتر استعدادهای درخشان حوزه معاونت آموزشی دانشگاه جهت بررسی مجدد اقدام نمایند. شایان ذکر است معرفی افراد به این اداره کل به منزله پذیرش قطعی نبوده و پس از بررسی مجدد، منتخبین نهایی براساس ظرفیت تخصیص یافته (۱۵ نفر) به این دانشگاه، جهت اقدامات بعدی به بنیاد ملی نخبگان اعلام خواهد شد.”

  • محمد مهدی گفت:

   تکلیف ما که از این سهمیه ها نداریم چی میشه؟

   • ali گفت:

    سلام شما نمی تونی استعداد درخشان اقدام کنی. با توجه به رزوه ات نیاز به استفاده از این هم نخواهی داشت.

    • محمد مهدی گفت:

     متاسفانه وازرت بهداشت برای استعداد درخشان از کارشناسی ارشد به دکترا صرفا ۱۰ درصد سهمیه به آزمون اختصاص میداه و بدون آزمون بیشتر مختص به ورود از کارشناسی به کارشناسی ارشد هستش

   • محمد گفت:

    سلام. این که چیز بدی نیست.
    منظور سهمیه جایزه شهید احدی هستش.

    • محمد مهدی گفت:

     درسته ولی این در صورتی خوبه که هر دانشگاهی چه وزارت علوم و چه وزارت بهداشت یه سهیمه خاص داشته باشه
     نه اینکه بعضی از دانشگاه ها سهمیه خاص داشته باشن و بعضی از دانشگاه ها بصورت کلی بررسی بشن!

  • داوطلب گفت:

   این نوع پذیرش گویا شامل دو نوع سهمیه میشه. ۱ سهمه فارغ التحصیلان که تو سامانه ثریا ثبت نام میکنن و در صورت پذیرش اولویانوشو مشخص میکنن برای مصاحبه و یکی هم یه سهمه دانشجویی برای دانشجویان سال اخره که به خود دانشگاه میدن که از دانشجوهای خودش برای خودش بگیره و این جدا از استعداد درخشانه.

 49. شیما گفت:

  در مورد زمان تقریبی اینکه چه زمانی نتیجه نهایی میاد اطلاعی ندارین؟

  • محمد گفت:

   من ۲۶ دی اقدام کردم. امروز نقص پرونده خوردم.
   البته اکثر مدارک من برای استفاده از تحصیلات دیگه تایید شده بود.

 50. شیما گفت:

  با سلام
  دوستان کسی میدونی نتایج نهایی جایزه شهید احدی چه زمانی میاد؟
  و اینکه من از کارشناس بیناد مربوط به استانمون پرسیدم گفتش که پرونده ها رو میفرستن تهران اونجا بررسی بشه!

 51. محمد گفت:

  سلام محمد مهدی.
  جوابم نمایش داده نشده.
  قبولی در رشته پرستاری به نسبت سایر رشته ها کمی سخت تر هستش. ولی رزومه توخیلی خوبه. از هر کی که میشناسم بهتری.

  • محمد مهدی گفت:

   مرررسی از نظر لطف شما محمد جان
   ولی امسال شرط نمره زبان وجود نداره بخاطر همین تعداد شرکت کنندگان واقعا زیاده
   از طرفی امتیاز ورود بدون آزمون استعداد درخشان رو برداشتن

 52. محمد مهدی گفت:

  بنده روزمه ای به صورت زیر دارم، اگر ممکنه بفرمایید امیدی به قبولی در جایزه شهید احدی هست یا خیر؟
  معدل کارشناسی: ۱۸٫۱۷
  معدل ارشد: ۱۸٫۷۲
  تعداد مقالات علمی پژوهشی: ۱۳ عدد
  تعداد مقالات بین المللی: ۳ عدد
  تعداد مقالات همایش بصورت سخنرانی: ۴ عدد
  افتخارات: سهمیه استعداد درخشان از کارشناسی به کارشناسی ارشد
  برنده جایزه تحصیلی بنیاد برای یکسال
  دانشجوی ممتاز دانشگاه و پژوهشگر برتر در بین دانشجویان کارشناسی ارشد
  مدرک زبان با نمره ۷۰
  پژوهش ها:
  همکاری در ۱۳ طرح مصوب موسسه
  عضویت در انجمن های علمی فرهنگی دانشجویی

  • ایوب گفت:

   سلام. به نظرم صد در صد قبولی.
   رشته شما چیه؟

   • محمد مهدی گفت:

    ممنونم از نظر لطف شما و علیرضا
    خودم زیاد خوش بین نیستم
    چون کارشناسان بنیاد میگفتن اصلا سابقه نداشته توی استان ما کسی این جایزه رو برنده بشه و حتی این رو مطرح کردن که افرادی با رزومه های فوق العاده هم برنده نشدن
    یکی از کارشناسا میگفت که تفاوت روند بررسی جایزه شهید احدی با جایزه تحصیلی در این هستش که جایزه تحصیلی به صورت استانی بررسی میشه ولی شهید احدی علاوه بر استانی، کشوری هم هست!
    نکته منفی دیگه برای رزمه بنده اینه که امسال امتیاز مربوط به ورود بدون آزمون استعداد درخشان رو برداشتن
    نکته منفی دیگه ظاهرا مدرک زبان برخلاف پارسال دیگه لازم نیست و این باعث میشه که تعداد شرکت کننده ها خیلی زیاد بشن و شانس قبولی کمتر بشه
    نکته مثبت اینکه دانشجو های ترم آخر میتونن شرکت کنن ولی پارسال نمیتونستن

  • علیرضا گفت:

   سلام. تبریک میگم. عالیه رزومه شما.
   البته رشته شما خیلی مهمه چون کسب اینجور رزومه در بعضی رشته ها راحت تره. ولی حتما جایزه رو برنده میشی.

  • محمد گفت:

   سلام. امیدوارم قبول شی.
   رشته شما چیه؟ رشته تحصیلی خیلی مهمه.

 53. داوطلب گفت:

  سلام دوستان
  کسی هست که جایزه شهید احدی رو برنده شده باشد؟ حدودا چه امتیازی نیاز هست که پذیرش بشیم؟

 54. ali گفت:

  سلام در نظر دشته باشید ۱۰۰ تا مقاله هم داشته باشید فقط دوتاش رو مورد ارزیابی قرار میدهند
  من رتبه بین المللی دارم پس راحت قبولم

 55. saeid گفت:

  با سلام
  بنده یک مقاله ISI، ۲ مقاله پژوهشی و ۵ مقاله همایشی دارم رتبه ۸ ارشد و معدل هر دو مقطع نزدیک ۱۷ هستش بنظرتون شانسی دارم؟
  واینکه من سال آینده شهریور فارق التحصیل میشم، تا اون موقه تعداد مقالاتم خیلی بیشتر خواهد شد. میخاستم بدونم معیار گزینش رزومه ی حال حاضر ماست یا رزومه ای که موقعه ی گزینش خواهیم داشت؟

 56. میلاد گفت:

  با سلام
  ایا سقف کل امتیازات حاصل از مقالات ISI و علمی پژوهشی ۱۰۰ امتیاز است؟ با این شرایط دو یا سه مقاله ISI برای کسب ۱۰۰ امتیاز کافی است؟ و تنها با داشتن مقاله نمیتوان حد نصاب را بدست اورد؟

 57. علی گفت:

  با سلام
  مهسا خانم، به نظر شما معدل پایین امتیاز منفی داره در محاسبه امتیازات بیناد؟
  ممنون

 58. رضا گفت:

  سلام. ممنون از راهنمایی خوب شما و دوستان.
  زشته من برق هستش. سوال من این هست که با توجه به شرایط بسیار سخت چاپ مقاله در رشته برق، تعداد متقاضیان این رشته در مقایسه با سایر رشته ها چگونه است؟

 59. نينا به مهسا گفت:

  سلام مهسا خانم من معدلم ١٧/٧٣و پایان نامم هم ١٩/۵ یک مقاله چاپ شده هم دارم در علمی و پژوهشی قبل عید هم دفاع کردم به نظرتون میتونم شرایط پذیرش داشته باشم در دکترای روانشناسی عمومی یا سلامت ممنون میشم اگر اطلاع دارید بگید ممنون

 60. اعظم گفت:

  من ۴ سال از فارغ التحصیلی ام می گذره. چه طوری که برای خارج از کشور شش سال باید باشه و برای داخل سه سال؟

 61. شقایق گفت:

  سلام
  ایا متقاضیان رشته های مختلف به صورت جداگانه با هم قیاس میشن یا نه همه رشته ها به صورت یکجا؟؟

  چون مثلا انصاف نیست دانشجوی رشته ای که چاپ مقاله توش دشوار هست با رشته ای که چاپ مقاله توش ساده تر هست مقایسه بشه!!
  لطفا اگر کسی در جریانه…در این باره توضیح بده…

  ممنون

  • مهسا گفت:

   سلام
   متقاضیان هر رشته با هم مقایسه میشن. البته شما در ابتدا باید امتیاز لازم رو کسب کنید (که البته خیلی ساده هم نیست، حداقل ۲۳۰ امتیاز) و در مرحله بعد با همرشته ای هاتون قیاس میشید.

   • شقایق گفت:

    ممنونم مهسای عزیز
    من سه تا مقاله پژوهشی چاپ شده ISI خارجی و یک مقاله کنفرانس خارجی دارم…معدل کارشناسی بالای ۱۷ و ارشد بالای ۱۹٫٫٫همین طور ارشدم رو بدون کنکور بودم که معادل رتبه ۱۰ ارشد هست…
    به نظرتون شانسی دارم…؟؟ رشته ام هم مهندسی کامپیوتره…

   • محمد مهدی گفت:

    بنده روزمه ای به صورت زیر دارم، اگر ممکنه بفرمایید امیدی به قبولی در جایزه شهید احدی هست یا خیر؟
    معدل کارشناسی: ۱۸٫۱۷
    معدل ارشد: ۱۸٫۷۲
    تعداد مقالات علمی پژوهشی: ۱۳ عدد
    تعداد مقالات بین المللی: ۳ عدد
    تعداد مقالات همایش بصورت سخنرانی: ۴ عدد
    افتخارات: سهمیه استعداد درخشان از کارشناسی به کارشناسی ارشد
    برنده جایزه تحصیلی بنیاد برای یکسال
    دانشجوی ممتاز دانشگاه و پژوهشگر برتر در بین دانشجویان کارشناسی ارشد
    مدرک زبان با نمره ۷۰
    پژوهش ها:
    همکاری در ۱۳ طرح مصوب موسسه
    عضویت در انجمن های علمی فرهنگی دانشجویی

 62. علی.ر گفت:

  باسلام،میخواستم بدونم این تسهیلات بنیاد ملی نخبگان وادامه تحصیل بدون ازمون در مقطع دکتری شامل دانشجویان دانشگاه آزاد هم میشه ؟واگه میشه ایا شرایط سنی خاصی رو شامل میشه ؟باتشکر

  • مهسا گفت:

   سلام
   بله شامل دانشجویان دانشگاه ازاد هم میشه.
   شرایط چیزی هست که در متن خبر اومده و صحبتی هم از شرط سنی نشده.

 63. زهرا گفت:

  سلام دوستان
  کسی از تکمیل ظرفیت خبر نداره که کی نتایجو میزارن…..
  مممنون میشم اگر کسی پاسخگو باشه

 64. میترا رضایی گفت:

  سلام من ارشد روانشناسی عمومی هستم با چاپ دوکتاب ومعدل ۱۶ آیا میتونم شرکت کنم لطفا یک شماره تماس بدهید ممنون

  • مهسا گفت:

   سلام
   بله میتونید به سامانه ثریا مراجعه کنید. البته رزومه ای که گفتید به نظر میاد حدنصاب امتیاز رو کسب نکنه، اما به هر حال میتونید شانستون رو امتحان کنید.

 65. 0000000 گفت:

  آیا مدرک زبان یک ضرورت است؟؟؟؟؟؟؟ البته در شروط کافی آمده نه لازم. من رشته علوم سیاسی ام. با ۱۵ مقاله پژوهشی. یک طرح پژوهشی در حال انجام با چندتا از اساتید. معدل الف رشته خودم. دانشگاه الف. ۴ مقاله همایشی و ۱ کتاب. البته معدل کارشناسی ام خوب نیست. معدل ارشدم هم ۱۷٫۱۵ است.

  • مهسا گفت:

   سلام
   خیر شرط لازم نیست. میتونید نسبت به ثبت نام اقدام کنید.
   رزومه تون در مجموع مناسب هست، اما روش امتیازدهی بنیاد نخبگان شرایط خاصی داره و احتمالش هست برخی مقالات امتیاز ندارند. به هر حال تا ثبت نام نکنید و شانستون رو امتحان نکنید، نمیشه قطعی گفت چه اتفاقی میفته.
   موفق باشید

 66. سیامک گفت:

  سلام دوستان. آیا تعداد نیمسال فارغ التحصیلی هم جزو شرایط هست؟؟ مثلا ارشد رو ۶ ترمه دفاع کرده باشیم مشکلی پیش میاد؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   خیر، بنیاد نخبگان روی این موضوع تا به حال تأکیدی نداشته و بیشتر ملاک براش رزومه آموزشی و پژوهشی بوده.

 67. علی گفت:

  با سلام
  ایا کسی میتونه بگه من با شرایط زیر میتونم برنده این جایزه یشم؟
  ۳ مقاله ISI ، دو مقاله علمی پژوهشی، ۲ مقاله همایشی
  برنده جایزه نظام وظیفه تخصصی
  ثبت دو ژن در بانک جهانی ژن

  • مهسا گفت:

   سلام
   درمجموع شرایطتون بد نیست و امکانش هست که شانس داشته باشید. به هر حال فرصت ثبت نام رو از دست ندید.

 68. احسان گفت:

  سلام. خسته نباشید.
  سپاسگزار میشم اگه منو راهنمایی کنید.
  من فارغ التحصیل امیرکبیرم.
  ۴ تا ISI دارم. ۴ تا مقاله علمی پژوهشی دارم. ۲ تا طرح پژوهشی دادم. حدود ۱۰ تا مقاله کنفرانسی دارم. برنده نظام وظیفه و جذب در دستگاه های اجرایی هم شدم. عضو انجمن IEEE هستم.
  چقدر شانس برنده شدن این جایزه رو دارم؟
  ممنون از راهنمایی دوستان و همچنین سایت خوب شما.

  • مهسا گفت:

   سلام
   به نظر میاد شرایط اولیه رو دارید و احتمالا حدنصاب رو کسب میکنید. باید دید در رقابت با سایر حائز شرایط از پس مصاحبه چگونه برمیاید. براتون آرزوی موفقیت دارم.

 69. یونس گفت:

  ممنون از سایت خوب شما.
  اگه امکان داره کسانی که پذیرفته شدند شرایط رو تشریح کنند.
  حتی اگه کسی رو میشناسید که از این تسهیلات استفاده کرده ازش بپرسید.
  کسب امتیاز ۲۳۰ نه زیاد سخته و نه خیلی اسون.
  باید تمام مدارک رو حتما اپلود کرد.

 70. داوطلب گفت:

  سلام،
  شرایط شرکت دراعطای تسیلات بدون آزمون ازسوی بنیاد نخبگان در آن به چه صورت است؟
  منظور معدل یا نفر اول…
  ممنون

  • مهسا گفت:

   سلام
   شرایط معدل و رتبه برای بنیاد نخبگان مطرح نیست و شرط لازم فارغ التحصیلان شدن تا شهریور ۹۷ و نیز گذشت حداکثر ۳ سال از فارغ التحصیلی مقطع ارشد هست و شرط کافی کسب ۲۳۰ امتیاز فعالیت نخبگانی که باید در قیاس با بقیه برتر هم باشید.

 71. ali گفت:

  با سلام
  چطور دانش اموخته داخل حداکثر سه سال ولی خارج شش سال میتونه از فارغ التحصیلیشون گذشته باشه؟ لطفا بررسی کنید خواهش میکنم