مدرسان شریف کنفرانس علمی بین المللی چالش های علوم اجتماعی و تجارت کتاب مصاحبه دکتری کارگاه استعداد تحصیلی دکتری 97 وکیلی نیکفال

اعطای تسهیلات پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری از سوی بنیاد ملی نخبگان

فراخوان پذیرش بدون آزمون دانش‌آموختگان‌ برتر در مقطع دکتری تخصصی سال ۱۳۹۷ دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر کشور در قالب جایزه احدی از سوی بنیاد ملی نخبگان منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری پی اچ دی تست، بنیاد ملی نخبگان براساس آیین‌نامه «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان ‌برتر دانشگاهی» تسهیلات ویژه‌ای را برای دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل در دوره دکتری اعطا می‌کند. دانش‌آموختگان دوره کارشناسی‌ارشد (یا دکتری حرفه‌ای) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند. دانشجویان دوره کارشناسی‌ارشد (یا دکتری حرفه‌ای) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که حداکثر تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۷، دوره کارشناسی‌ارشد را با موفقیت به پایان برسانند نیز می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

متقاضیان استفاده از جایزه شهید احدی از ۹ دی تا ۹ بهمن ماه ۱۳۹۶ فرصت دارند اطلاعات خود را به‌ طور کامل در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان بارگذاری کنند.

معرفی دانش‌آموخته برتر برای پذیرشِ بدون آزمون در دوره دکتری تخصصی به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر کشور و اعطای جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان برای سال اول دوره دکتری تخصصی در صورت پذیرش از طریق جایزه شهید احدی از تسهیلات اعطایی به مشمولان به شمار می‌رود.

بنیاد ملی نخبگان برگزیدگان را به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر کشور معرفی می‌کند و پذیرش نهایی برگزیدگان برعهده دانشگاه یا پژوهشگاه است. همچنین دانش‌آموخته ‌برتر، تا دو نیم‌سال تحصیلی بعد از برگزیده شدن فرصت دارد از یکی از دانشگاه‌ها یا پژوهشگاه‌ها پذیرش دریافت کند، در غیر این‌ صورت جایزه شهید احدی کان لم یکن تلقی می‌شود.

دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های داخل کشور که حداکثر سه سال و دانش‌آموختگان دانشگاه‌های خارج از کشور که حداکثر شش سال از زمان دانش‌آموختگی آنان گذشته و وضعیت فعلی آنان دانش‌آموخته باشد و دانشجویان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های داخل کشور که حداکثر تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۷، دوره کارشناسی‌ارشد را با موفقیت به پایان برسانند.

دانش‌آموختگان باید اولاً حد نصاب امتیاز لازم از فعالیت‌های نخبگانی را مطابق مقررات بنیاد به‌دست آورند و ثانیاً حائز بیشترین امتیاز در بین سایر متقاضیان در دوره بررسی باشند. همچنین دانش‌آموختگان براساس امتیاز حاصل از مجموع فعالیت‌های نخبگانی در زمان تحصیل (و نه صرفاً داشتن مقاله) می‌توانند از تسهیلات جایزه شهید احدی بهره‌مند شوند.

به گزارش پی اچ دی تست، بررسی پرونده دانش‌آموختگان منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضی در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان تا تاریخ تعیین شده است و پس از این تاریخ هیچ اطلاعاتی از فرد دریافت نمی‌شود.

چنانچه در هر مرحله از بررسی مشخص شود متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را بارگذاری کرده است، متقاضی نه ‌فقط از این درخواست بلکه از تمامی تسهیلات بنیاد محروم می‌شود و عدم صداقت وی به دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام و به لحاظ حقوقی موضوع پیگیری می‌شود.

مهم‌ترین نکات این تسهیلات به شرح زیر است:

دانش‌آموختگان دوره کارشناسی‌ارشد (یا دکتری حرفه‌ای) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری/ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
یادآوری: دانشجویان دوره کارشناسی‌ارشد (یا دکتری حرفه‌ای) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری/ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که حداکثر تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۷، دوره کارشناسی‌ارشد را با موفقیت به پایان برسانند نیز می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

متقاضیان استفاده از جایزه شهید احدی از تاریخ ۰۹/۱۰/۹۶ تا ۰۹/۱۱/۹۶ فرصت دارند اطلاعات خود را به‌طور کامل در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان بارگذاری کنند.

تسهیلات اعطایی به مشمولان به شرح زیر است:

– معرفی دانش‌آموخته برتر برای پذیرشِ بدون آزمون در دوره دکتری تخصصی به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر کشور؛

– اعطای جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان برای سال اول دوره دکتری تخصصی در صورت پذیرش از طریق جایزه شهید احدی.

یادآوری ۱: بنیاد برگزیدگان را به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر کشور معرفی می‌کند و پذیرش نهایی برگزیدگان برعهده دانشگاه/ پژوهشگاه است.

یادآوری ۲: دانش‌آموخته‌برتر، تا دو نیم‌سال تحصیلی بعد از برگزیده شدن، فرصت دارد از یکی از دانشگاه‌ها/ پژوهشگاه‌ها پذیرش دریافت کند، در غیراین‌ صورت جایزه مذکور کان لم یکن تلقی می‌شود.

شرط لازم: دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های داخل کشور که حداکثر سه سال و دانش‌آموختگان دانشگاه‌های خارج از کشور که حداکثر شش سال از زمان دانش‌آموختگی آنان گذشته و وضعیت فعلی آنان دانش‌آموخته باشد و دانشجویان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های داخل کشور که حداکثر تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۷، دوره کارشناسی‌ارشد را با موفقیت به پایان برسانند.

شرط کافی: دانش‌آموختگان باید اولاً حدنصاب امتیاز لازم از فعالیت‌های نخبگانی را مطابق مقررات بنیاد به‌دست آورند و ثانیاً حائز بیشترین امتیاز در بین سایر متقاضیان در دوره بررسی باشند.

یادآوری مهم: دانش‌آموختگان براساس امتیاز حاصل از مجموع فعالیت‌های نخبگانی در زمان تحصیل (و نه صرفاً داشتن مقاله) می‌توانند از تسهیلات جایزه شهید احدی بهره‌مند شوند.

بررسی پرونده دانش‌آموختگان منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضی در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان (soraya.bmn.irhttp://) تا تاریخ تعیین شده است و پس از این تاریخ هیچ اطلاعاتی از فرد دریافت نمی‌شود.

یادآوری: چنانچه در هر مرحله از بررسی مشخص شود متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را بارگذاری کرده است، متقاضی نه‌فقط از این درخواست بلکه از تمامی تسهیلات بنیاد محروم می‌شود و عدم صداقت وی به دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام و به لحاظ حقوقی موضوع پیگیری می‌شود.

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۳۹)

 1. محمد مهدی گفت:

  بنده روزمه ای به صورت زیر دارم، اگر ممکنه بفرمایید امیدی به قبولی در جایزه شهید احدی هست یا خیر؟
  معدل کارشناسی: ۱۸٫۱۷
  معدل ارشد: ۱۸٫۷۲
  تعداد مقالات علمی پژوهشی: ۱۳ عدد
  تعداد مقالات بین المللی: ۳ عدد
  تعداد مقالات همایش بصورت سخنرانی: ۴ عدد
  افتخارات: سهمیه استعداد درخشان از کارشناسی به کارشناسی ارشد
  برنده جایزه تحصیلی بنیاد برای یکسال
  دانشجوی ممتاز دانشگاه و پژوهشگر برتر در بین دانشجویان کارشناسی ارشد
  مدرک زبان با نمره ۷۰
  پژوهش ها:
  همکاری در ۱۳ طرح مصوب موسسه
  عضویت در انجمن های علمی فرهنگی دانشجویی

  • ایوب گفت:

   سلام. به نظرم صد در صد قبولی.
   رشته شما چیه؟

   • محمد مهدی گفت:

    ممنونم از نظر لطف شما و علیرضا
    خودم زیاد خوش بین نیستم
    چون کارشناسان بنیاد میگفتن اصلا سابقه نداشته توی استان ما کسی این جایزه رو برنده بشه و حتی این رو مطرح کردن که افرادی با رزومه های فوق العاده هم برنده نشدن
    یکی از کارشناسا میگفت که تفاوت روند بررسی جایزه شهید احدی با جایزه تحصیلی در این هستش که جایزه تحصیلی به صورت استانی بررسی میشه ولی شهید احدی علاوه بر استانی، کشوری هم هست!
    نکته منفی دیگه برای رزمه بنده اینه که امسال امتیاز مربوط به ورود بدون آزمون استعداد درخشان رو برداشتن
    نکته منفی دیگه ظاهرا مدرک زبان برخلاف پارسال دیگه لازم نیست و این باعث میشه که تعداد شرکت کننده ها خیلی زیاد بشن و شانس قبولی کمتر بشه
    نکته مثبت اینکه دانشجو های ترم آخر میتونن شرکت کنن ولی پارسال نمیتونستن

  • علیرضا گفت:

   سلام. تبریک میگم. عالیه رزومه شما.
   البته رشته شما خیلی مهمه چون کسب اینجور رزومه در بعضی رشته ها راحت تره. ولی حتما جایزه رو برنده میشی.

  • محمد گفت:

   سلام. امیدوارم قبول شی.
   رشته شما چیه؟ رشته تحصیلی خیلی مهمه.

 2. داوطلب گفت:

  سلام دوستان
  کسی هست که جایزه شهید احدی رو برنده شده باشد؟ حدودا چه امتیازی نیاز هست که پذیرش بشیم؟

 3. ali گفت:

  سلام در نظر دشته باشید ۱۰۰ تا مقاله هم داشته باشید فقط دوتاش رو مورد ارزیابی قرار میدهند
  من رتبه بین المللی دارم پس راحت قبولم

 4. saeid گفت:

  با سلام
  بنده یک مقاله ISI، ۲ مقاله پژوهشی و ۵ مقاله همایشی دارم رتبه ۸ ارشد و معدل هر دو مقطع نزدیک ۱۷ هستش بنظرتون شانسی دارم؟
  واینکه من سال آینده شهریور فارق التحصیل میشم، تا اون موقه تعداد مقالاتم خیلی بیشتر خواهد شد. میخاستم بدونم معیار گزینش رزومه ی حال حاضر ماست یا رزومه ای که موقعه ی گزینش خواهیم داشت؟

 5. میلاد گفت:

  با سلام
  ایا سقف کل امتیازات حاصل از مقالات ISI و علمی پژوهشی ۱۰۰ امتیاز است؟ با این شرایط دو یا سه مقاله ISI برای کسب ۱۰۰ امتیاز کافی است؟ و تنها با داشتن مقاله نمیتوان حد نصاب را بدست اورد؟

 6. علی گفت:

  با سلام
  مهسا خانم، به نظر شما معدل پایین امتیاز منفی داره در محاسبه امتیازات بیناد؟
  ممنون

 7. رضا گفت:

  سلام. ممنون از راهنمایی خوب شما و دوستان.
  زشته من برق هستش. سوال من این هست که با توجه به شرایط بسیار سخت چاپ مقاله در رشته برق، تعداد متقاضیان این رشته در مقایسه با سایر رشته ها چگونه است؟

 8. نينا به مهسا گفت:

  سلام مهسا خانم من معدلم ١٧/٧٣و پایان نامم هم ١٩/۵ یک مقاله چاپ شده هم دارم در علمی و پژوهشی قبل عید هم دفاع کردم به نظرتون میتونم شرایط پذیرش داشته باشم در دکترای روانشناسی عمومی یا سلامت ممنون میشم اگر اطلاع دارید بگید ممنون

 9. اعظم گفت:

  من ۴ سال از فارغ التحصیلی ام می گذره. چه طوری که برای خارج از کشور شش سال باید باشه و برای داخل سه سال؟

 10. شقایق گفت:

  سلام
  ایا متقاضیان رشته های مختلف به صورت جداگانه با هم قیاس میشن یا نه همه رشته ها به صورت یکجا؟؟

  چون مثلا انصاف نیست دانشجوی رشته ای که چاپ مقاله توش دشوار هست با رشته ای که چاپ مقاله توش ساده تر هست مقایسه بشه!!
  لطفا اگر کسی در جریانه…در این باره توضیح بده…

  ممنون

  • مهسا گفت:

   سلام
   متقاضیان هر رشته با هم مقایسه میشن. البته شما در ابتدا باید امتیاز لازم رو کسب کنید (که البته خیلی ساده هم نیست، حداقل ۲۳۰ امتیاز) و در مرحله بعد با همرشته ای هاتون قیاس میشید.

   • شقایق گفت:

    ممنونم مهسای عزیز
    من سه تا مقاله پژوهشی چاپ شده ISI خارجی و یک مقاله کنفرانس خارجی دارم…معدل کارشناسی بالای ۱۷ و ارشد بالای ۱۹٫٫٫همین طور ارشدم رو بدون کنکور بودم که معادل رتبه ۱۰ ارشد هست…
    به نظرتون شانسی دارم…؟؟ رشته ام هم مهندسی کامپیوتره…

   • محمد مهدی گفت:

    بنده روزمه ای به صورت زیر دارم، اگر ممکنه بفرمایید امیدی به قبولی در جایزه شهید احدی هست یا خیر؟
    معدل کارشناسی: ۱۸٫۱۷
    معدل ارشد: ۱۸٫۷۲
    تعداد مقالات علمی پژوهشی: ۱۳ عدد
    تعداد مقالات بین المللی: ۳ عدد
    تعداد مقالات همایش بصورت سخنرانی: ۴ عدد
    افتخارات: سهمیه استعداد درخشان از کارشناسی به کارشناسی ارشد
    برنده جایزه تحصیلی بنیاد برای یکسال
    دانشجوی ممتاز دانشگاه و پژوهشگر برتر در بین دانشجویان کارشناسی ارشد
    مدرک زبان با نمره ۷۰
    پژوهش ها:
    همکاری در ۱۳ طرح مصوب موسسه
    عضویت در انجمن های علمی فرهنگی دانشجویی

 11. علی.ر گفت:

  باسلام،میخواستم بدونم این تسهیلات بنیاد ملی نخبگان وادامه تحصیل بدون ازمون در مقطع دکتری شامل دانشجویان دانشگاه آزاد هم میشه ؟واگه میشه ایا شرایط سنی خاصی رو شامل میشه ؟باتشکر

 12. زهرا گفت:

  سلام دوستان
  کسی از تکمیل ظرفیت خبر نداره که کی نتایجو میزارن…..
  مممنون میشم اگر کسی پاسخگو باشه

 13. میترا رضایی گفت:

  سلام من ارشد روانشناسی عمومی هستم با چاپ دوکتاب ومعدل ۱۶ آیا میتونم شرکت کنم لطفا یک شماره تماس بدهید ممنون

  • مهسا گفت:

   سلام
   بله میتونید به سامانه ثریا مراجعه کنید. البته رزومه ای که گفتید به نظر میاد حدنصاب امتیاز رو کسب نکنه، اما به هر حال میتونید شانستون رو امتحان کنید.

 14. 0000000 گفت:

  آیا مدرک زبان یک ضرورت است؟؟؟؟؟؟؟ البته در شروط کافی آمده نه لازم. من رشته علوم سیاسی ام. با ۱۵ مقاله پژوهشی. یک طرح پژوهشی در حال انجام با چندتا از اساتید. معدل الف رشته خودم. دانشگاه الف. ۴ مقاله همایشی و ۱ کتاب. البته معدل کارشناسی ام خوب نیست. معدل ارشدم هم ۱۷٫۱۵ است.

  • مهسا گفت:

   سلام
   خیر شرط لازم نیست. میتونید نسبت به ثبت نام اقدام کنید.
   رزومه تون در مجموع مناسب هست، اما روش امتیازدهی بنیاد نخبگان شرایط خاصی داره و احتمالش هست برخی مقالات امتیاز ندارند. به هر حال تا ثبت نام نکنید و شانستون رو امتحان نکنید، نمیشه قطعی گفت چه اتفاقی میفته.
   موفق باشید

 15. سیامک گفت:

  سلام دوستان. آیا تعداد نیمسال فارغ التحصیلی هم جزو شرایط هست؟؟ مثلا ارشد رو ۶ ترمه دفاع کرده باشیم مشکلی پیش میاد؟

 16. علی گفت:

  با سلام
  ایا کسی میتونه بگه من با شرایط زیر میتونم برنده این جایزه یشم؟
  ۳ مقاله ISI ، دو مقاله علمی پژوهشی، ۲ مقاله همایشی
  برنده جایزه نظام وظیفه تخصصی
  ثبت دو ژن در بانک جهانی ژن

 17. احسان گفت:

  سلام. خسته نباشید.
  سپاسگزار میشم اگه منو راهنمایی کنید.
  من فارغ التحصیل امیرکبیرم.
  ۴ تا ISI دارم. ۴ تا مقاله علمی پژوهشی دارم. ۲ تا طرح پژوهشی دادم. حدود ۱۰ تا مقاله کنفرانسی دارم. برنده نظام وظیفه و جذب در دستگاه های اجرایی هم شدم. عضو انجمن IEEE هستم.
  چقدر شانس برنده شدن این جایزه رو دارم؟
  ممنون از راهنمایی دوستان و همچنین سایت خوب شما.

 18. یونس گفت:

  ممنون از سایت خوب شما.
  اگه امکان داره کسانی که پذیرفته شدند شرایط رو تشریح کنند.
  حتی اگه کسی رو میشناسید که از این تسهیلات استفاده کرده ازش بپرسید.
  کسب امتیاز ۲۳۰ نه زیاد سخته و نه خیلی اسون.
  باید تمام مدارک رو حتما اپلود کرد.

 19. داوطلب گفت:

  سلام،
  شرایط شرکت دراعطای تسیلات بدون آزمون ازسوی بنیاد نخبگان در آن به چه صورت است؟
  منظور معدل یا نفر اول…
  ممنون

  • مهسا گفت:

   سلام
   شرایط معدل و رتبه برای بنیاد نخبگان مطرح نیست و شرط لازم فارغ التحصیلان شدن تا شهریور ۹۷ و نیز گذشت حداکثر ۳ سال از فارغ التحصیلی مقطع ارشد هست و شرط کافی کسب ۲۳۰ امتیاز فعالیت نخبگانی که باید در قیاس با بقیه برتر هم باشید.

 20. ali گفت:

  با سلام
  چطور دانش اموخته داخل حداکثر سه سال ولی خارج شش سال میتونه از فارغ التحصیلیشون گذشته باشه؟ لطفا بررسی کنید خواهش میکنم

درج نظر