مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

عدم اعلام تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ آزاد در بهمن ماه

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: در مقطع دکتری تخصصی در راستای تعامل با وزارت علوم تکمیل ظرفیت اعلام نکرده ایم.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیررضا شاهانی اعلام کرد: در سال ۹۵ ظرفیت دانشگاه آزاد در دکترای تخصصی ۴۵ هزار نفر بود و در همان سال ظرفیت دکترای تخصصی دانشگاه های دولتی ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر اعلام شده بود که ما در مدیریت جدید و در تعامل با وزارت علوم، این ظرفیت را به زیر ۱۰ هزار رساندیم.

شاهانی ادامه داد: در مقطع دکتری تخصصی در راستای تعامل با وزارت علوم تکمیل ظرفیت اعلام نکرده ایم.

 

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. رضا گفت:

  من خبری که گرفتم مثل اینکه شامل حال ورودی سال ۹۵ هم میشه نمره مشروط۴۰ برا کلیه ورودی ها در تمامی واحدها هستش مفاد دیگر هم تغییر چندانی نکرده ما هم ۱۰ واحد جبرانی. داشتیم

 2. مدیریت آموزشی گفت:

  اطالعیه
  قابل توجه پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت نیمسال دوم ۷۹-۷۹( بهمن ۷۹ )
  احتراما باطالع میرساند انجام فرآیند ثبت نام وتشکیل پرونده الکترونیکی ومراحل
  بعدی آن ، از تاریخ ۸۲/۱۱/۷۹ لغایت ۲۸/۱۸/۷۹ فعال خواهد بود و دانشجویان می
  بایست درزمان مذکور اقدام نمایند .
  حوزه معاونت آموزشی و تحصیالت تکمیلی

 3. مدیریت آموزشی گفت:

  اینجا رو ببینید
  پذیرفته شده گرامی
  http://iauctb.ac.ir/fa

 4. مدیریت آموزشی گفت:

  در سایت علوم تحقیقات نگاه کنید دقیقا نوشته ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت ترم دوم بهمن ۹۶ که امروز دوم اسفند بوده !!!!!!!
  چقدر عجیب

 5. ... گفت:

  goo.gl/3Y4Pn6

  ✅ اعلام ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در سال ۹۶

  سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد از پذیرش ۹هزار دانشجو در مقطع دکتری این دانشگاه در سال ۹۶ خبر داد.

  متن کامل خبر:
  http://phdtest.ir/?p=93881

  آخرین اخبار آزمون دکتری
  https://telegram.me/joinchat/BBL_7jv5yCTw1CwARMbkGA

  ولی اینکه آیا این خبر همون تکمیل ظرفیت می باشد یا خیر مبهم است

 6. شهرام گفت:

  مسعودخان منبع خبری تون رو میفرمایید؟از کجا شنیدید که تکمیل ظرفیت دکتری ازاد داریم؟

 7. مسعود....... گفت:

  از اینکه خبر ثبت نام تکمیل طرفیت دکتری ازاد بهمن ۹۶ را شنیدم خوشحالم و لز تمامی مسولین ممنونم که برای بهمن تکمیل طرفیت گذاشتن…..بازم از اینکه دوباره تکمیل طرفیت دکتری ازاد گداشتین از سازمان سنجش کمال تشکر را دارم …خوش باشید و پیروز

 8. محمد گفت:

  تازه اولین سالی است که دانشگاه آزاد در پذیرش دکتری از وزارت علوم پیروی میکنه و اون اعتدالی که میگین تازه امسال اتفاق افتاده .

 9. امنه گفت:

  به گزارش خبرگزاری مهر، امیررضا شاهانی اعلام کرد: در سال ۹۵ ظرفیت دانشگاه آزاد در دکترای تخصصی ۴۵ هزار نفر بود و در همان سال ظرفیت دکترای تخصصی دانشگاه های دولتی ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر اعلام شده بود که ما در مدیریت جدید و در تعامل با وزارت علوم، این ظرفیت را به زیر ۱۰ هزار رساندیم

 10. محمد گفت:

  باسلام خدمت شما باید عرض شود همین الان هم دانشگاه آزاد چند برابر سراسری تو تمام رشته داره دانشجو پذیرش میکنه و تازه داره به سمت اعتدال میره.

  • دیالکتیک گفت:

   نه داداش الان دقیقا کلاسهای ما ۵الی ۶نفر هست ، تازه همین خوبه نه مثل سراسری که فقط یک نفر میگیره توی بعضی از رشته ها! فکرش رو کن یک نفر ! یعنی چی اخه ! مگه میشه همچین چیزی؟ خارج هم اینجوری نیست! لااقل ۷ ،۸ تا پرفوسور دارند که هرکدوم یک نفر میگیره بازم میشه ۷،۸نفر

 11. امنه گفت:

  فله وغربال هر دو بی نتیجه است.افراط وتفریط هیچ کدام سیاست درستی نیست وپایدار نمی ماند.قطعأ سال آینده باز مشکلات تازه باعث تغییر در قانون امسال خواهد شد.مدیریت و سیاست ماندگاربرای برنامه ریزی وجلوگیری از استرس لازم است قابل پیش بینی بودن وحداقل ثبات نسبی باعث ایجاد اعتماد ونشاط میشود واین ممکن نیست مگر با در پیش گرفتن تعادل و حد وسط که رضایت حداکثری را به دنبال داشته باشد.تاوان اشتباه سال های قبل را نباید داوطلبان امسال بپردازند که این عین بی عدالتی است وچه بسا برای عده ای جبران ناپذیر باشد در حالی که هیچ کس پاسخ گو نیست.

 12. محمد گفت:

  کار بسیار خوبی بود باید ادامه یابد تا شان و ارزش دکتری حفظ شود.

 13. کنکور 97 گفت:

  بهترین کار ممکن بود. دکتری نباید فله‌ای باشد ، شان و منزلت دکتری با افزایش ظرفیت پایین میاد

 14. امنه گفت:

  کاش میشد به مرحله ای از قانون گذاری تو کشور برسیم که هرسال شاهد یک قانون جدید نباشیم وبتوانیم حداقل برای دویا سه سال خودمان برنامه ریزی کنیم.سلیقه ای عمل کردن مدیران محترم نتیجه ای جز یأس و ناامیدی و سرخوردگی برای ما نخواهد داشت.کاش کسانی که هرسال یک تصمیم تازه برای ما میگیرند کمی برای شرنوشت انسان ها ارزش قایل بودند و چیزی بنام برنامه ریزی و مدیریت وجود داشت و هر سال دریغ از پارسال نبود.

 15. صداقت گفت:

  صندلیهای دکترا خالی ما هم با اختلاف یکی دونفر منتظر تکمیل ظرفیت و…..نمیدونم این چه کابوسی بود که واسه ما درست کردن بخدا من که هنوز تو شک ماندم!

 16. تارا گفت:

  سلام.من وقت نکردم سروقت ثبت نام کنم آزمون ۹۷. مدارکم ارسال کردم به سنجش، چرا خبری ندادن که پولو واریز کنم تا ثبت نام کنم؟ کسی اینطور مشکلی داره؟

 17. افسانه گفت:

  اینهایی که میگن میریم خارج دکتری می خوانیم ، وزارت علوم دیگه مدرک دانشگاههای مالزی و هند و آذربایجان و … قبول ندارد اگر دانشگاه الف و ب خارجی قبول بشی مدرک شما را تطبیق می دهد . همه درهای تحصیل و مدرک بی کیفیت بسته شده

  • ?? گفت:

   در حال حاضر مدرک دکتری داخل هم فرقی نمیکنه، چون همه بیکارند.
   هر کسی که دکتری میخونه برای دل خودش میخونه.
   یک عده ای فرقی نداره براشون، سرمایه رو مبیرن خارج هزینه میکنند و دکتری میگیرند.

 18. امین گفت:

  بنده هم سال ۹۵ و هم ۹۶ کنکور دادم و ۹۵ با اختلاف خیلی کمی مجاز نشدم به انتخاب رشته که در دو نوبت تکمیل ظرفیت فقط مجاز شده ها رو انتخاب کردن.
  اما ۹۶ قبول شدم.پیشنهادم به دوستان اینه که در این مدت کم وقت بذارن روی دروسی که قوی هستن.آوردن رتبه مطلوب برای مجاز شدن در دانشگاه آزاد کار سختی نیست.
  گرایشی که شرکت کردم (عمران ژئوتکنیک)، از ۱۱۰۰ نفر شرکت کننده ۹۰۰ نفر رو مجاز کردن که حدود ۴۰۰ نفر دعوت به مصاحبه شدن در دانشگاه آزاد!
  تاکید می کنم که وقتتون رو بعد از روز کنکور بذارید برای مصاحبه. اگه فرصتی برای مقاله ندارید حتما پایان نامه تون رو خوب کار کنید و گرفتن مدرک زبان تاثیر خیلی خوبی داره. خصوصا MSRT که آوردن نمره ش راحت هس و هر ماه با هزینه کم می تونین شرکت کنین.
  بنده همه استان ها رو آوردم منتها رتبه م با اینکه خوب بود کار مهمی انجام نداد. فقط تونستم از جلسه مصاحبه امتیاز بیارم.اون هم فقط با یک مدرک زبان خوب و یک موضوع پایان نامه خوب و جامع (حتی دفاع هم نکرده بودم).
  سر جلسه دفاع حتما قرض ضد استرس بخورید و در مورد همه ابعاد پایان نامه تون و همه نرم افزارهایی که بلد هستید (اگر فنی می خونین) خیلی راحت صحبت کنید. به همه سوالات حتی اگه جوابش رو نمی دونین پاسخ بدید!جلسه رو به سمت موضوعاتی که تبحر دارید پیش ببرید.
  امیدوارم همه دوستان چه کسانی که قبول شدن چه کسانی که امسال شرکت کننده هستن و حتی کسانی که از کنکور امسال گذشتن موفق باشن در زندگیشون 🙂

 19. سارا گفت:

  سال پیش هرچقدر خواستند تکمیل ظرفیت گرفتندبعد امسال اینطور

 20. mina گفت:

  کی گفته کاهش ظرفیت یعنی افزایش کیفیت ؟ اگر مسئولین دانشگاه توانایی اداره دانشگاه را ندارند چه ۳ نفر و چه ۱۵ نفر فرقی نمی کنه

  • ناصر گفت:

   کاهش ظرفیت یکی از معیاری افزایش کیفیت هست و مطمئنا معادل افزایش کیفیت نیست. متاسفانه زیرساخت ها اهمیت بیشتری داره که اصلا مورد توجه قرار نمیگیره! وقتی تو دانشگاه های آزاد مراکز استانها دانشجوی دکتری به نشریات isi دسترسی نداره چطور میتونه کار پژوهشی با کیفیت انجام بده!

 21. adel گفت:

  اگر به فکر بالا بردن کیفیت دانشگاه ازاد هستین دانشگاهای ازاد که در تمام کشور حتی جاهای دور افتادم دانشگاه هست اونها را تعطیل کنید و ظرفیت کارشناسی و … هم پایین بیاورید.تازه امدن در تکمیل ظرفیت ارشد ۲۶ هزار ظرفیت در دانشگاههای دورافتاده گذاشتن. اینجوری میخاین کیفیت را بالا ببرید؟

 22. * سناتور * __ "علوم سیاسی " گفت:

  سلام.

  من با اینکه چشم و امیدم به تکمیل ظرفیت بود اما، از اول مهر مطالعه برای کنکور ۴ اسفند رو آغاز کرده بودم که اگرچه این خبر ناامید کننده و ناعادلانه کام خیلی از دوستان رو تلخ کرد ولی خوشحالم که زمان و فرصت رو از دست ندادم و با توکل بر خدا اماده آزمون دکتری هستم.
  امیدوارم دوستان عزیز هم در ازمون پیشرو موفق و منصور باشن.

 23. منصور گفت:

  سلام دوستان
  هنوزم دیر نشده.
  همه و بویژه کسانی که پارسال هم در آزمون شرکت داشته اند با توجه به آمادگی قبلی بخوبی میتونن خودشون رو برسون.
  ناامیدی دشمن زندگیه.
  تلاشمونو بکنیم تا فردا افسوس نخوریم.گذشته ها گذشته.

 24. دکتری گفت:

  تو رو خدا حداقل یه تکمیل ظرفیت برای جابجایی بزارند،لطفا

 25. بهاره همدان گفت:

  اصلا میرم خارج از کشور میخوانم گفتم پولی که خرج میکنم در کشور خودم باشه ولی انگار نمیشه

 26. مهمان گفت:

  دوستان عزیز واقعا نگران نباشید اینایی هم که میگن خوب شد تکمیل ظرفیت نبود ،اینا همونایی هستن که از یه طرف زورشون نمیرسه برن دولتی از یه طرفمپول ازاد رو ندارن.

 27. اسرين گفت:

  منم واقعاً براى خودم متاسفم من براى کنکور ٩٧ثبت نام نکردم تا امروز که قطعى اعلام نکرده بودن تکمیل ظرفیت نیست
  کاش یه فرصت دیگه براى ثبت نام تعیین مى کردن یکم حالمون بهتر مى شد
  این دیگه حق ماست

 28. حسن فتحی شهری گفت:

  دیگه شرکت نمیکنم و قید دکتری رو زدم .
  ولی روزی باید پاسخگو باشید.

 29. رشیدی گفت:

  من چقد بهتون گفتم دانشگاه آزاد واسه بهمن ماه تکمیل ظرفیت نداره ولی هر بار فحش خوردم که بذر ناامیدی رو نکار در دل جوونای امیدوار. شهریور ماه دانشگاه آزاد اعلام کرد که فقط یکبار تکمیل ظرفیت داره اونم آبانه. اسکرین شاتشم دارم من. الکی سر لجبازی وقت خودتونو هدر دادید.

 30. دكتري معماري گفت:

  مرسیییی از دانشگاه ازاد همون بهتر ورنداره دکترا باید ٣ نَفَر باشه

 31. امیرعلی گفت:

  خدا کنه واقعا همینطوربودع.نکه بازدوسال دیگه بیان مث اون چندسال یه عده روحتی بزارن که برن.میترسیم فقط در حد ۹۶و۹۷بشه…

 32. ستایش گفت:

  فدای سرمون مهم نیست میخونیم برای ۹۷

  • واقعا کم آوردم گفت:

   ستایش جان مطمئن باش واسه آزمون ۹۷ هم باز یهویی و بدون اطلاع قبلی یه سری داستان ها درست میکنن…
   سریال اجحاف در آزمون دکتری:این قسمت آزمون ۹۷

 33. ..... گفت:

  درود بر دانشگاه آزاد…‌
  دوستان ب نفع خودتون هست… الان مسله رفابت و شایسته سالاری هست. تلاش کنید و رزومه خوب و رتبه خوب مدرک معتبر بگیرید.

 34. علی گفت:

  بی خودی منتظر موندیم . کنکور ۹۷ هم از دستمون رفت . یک ماه مونده به به آزمون ۹۷ و هیچ مطالعه ای نکردیم. افسوس کاش منتظر نمی موندیم

 35. پریناز گفت:

  به نظر من خیلی خوب شد. دکتری باید ۲-۳ نفر باشه نه ۱۵ نفر

 36. پاندا کامپیوتر۲ گفت:

  فقط می توانم بگم خیلی متاسفم

 37. ارسلان گفت:

  فقط با کاهش ظرفیت دکترا مشکل حل نمیشه. همه ی مقاطع از کاردانی تا دکترا باید شامل این قانون بشن. از طرفی صرفا کاهش ظرفیت باعث افزایش کیفیت نمیشه. باید استاتید با سواد به کار بگیرن. امکانات آزمایشگاهی و خیلی مسائل دیگه باید فراهم بشه در کنار این کاهش ظرفیت.

 38. واقعا کم آوردم گفت:

  اطلاعیه روابط عمومی دانشگاه آزاد رو خوندم و ۳تا نکته واقعا جای سوال و تاسف داره:
  ۱.تعامل و سیاست فعلی مدیران دانشگاه آزاد با وزارت علوم باید باعث تضییع حق ما جوانان بشه؟خب اینکه سال قبل زیاد پذیرش شده تقصیر ما که امسال آزمون دادیم چیه؟؟
  ۲.آیا فقط عدم اعلام تکمیل ظرفیت در دکترای تخصصی باعث افزایش کیفیت میشه؟در همه مقاطع از کاردانی گرفته تا دکترای حرفه ای تکمیل اعلام کردن و فقط ما حق ادامه تحصیل نداریم؟
  چرا قبل از برگزاری آزمون کتبی و شفاهی به ما اعلام نکردین؟
  ۳.خوبه خودتون میگین ظرفیت خالی داریم پس چرا علیرغم کاهش ۷۵درصدی و با توجه به اینکه این ظرفیتهای خالی جزو اون۲۵ درصد مورد تایید وزارت علوم هست حق ما رو ضایع میکنین؟
  برای خودم بعنوان یک جوان متاسفم

  • afsaneh گفت:

   درود بر تو ای جوان مظلوم…
   من یک فرهنگی بازنشسته هستم…با خوندن این متن واقعا اشکم دراومد برای شما و دیگر جوانان وطنم…به امید آن روز که وزارت علوم به اشتباه خودش پی ببره و حق تحصیل داخل کشور رو از شما و امثال شما محروم نکنه

   • !!!!!!!!!! گفت:

    وزارت علوم داره کاملا درست عمل میکنه این دانشگاه آزاد کدوم واحدش امکانات پذیرش دانشجوی دکتری را داره؟؟!! دانشجوی دکتری؛ اتاق میخواد، سیستم سخت افرازی و نرم افزاری میخواد، ورود خروج میخواد، استادراهنما میخواد…