مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

لزوم ارائه پایان‌نامه در مقطع کارشناسی ارشد

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه دانشجویان کارشناسی ارشد در همه زیرنظام‌ها موظف به ارائه پایان نامه هستند،گفت: با دانشگاه‌هایی که خارج از آیین‌نامه‌های آموزشی ابلاغی تصمیم گیری کنند، برخورد خواهد شد.

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب ارائه پایان نامه از سوی دانشجویان دوره کارشناسی ارشد تمامی زیرنظام‌های آموزشی را ضروری دانست و اظهار کرد: هیچ دانشگاهی خارج از آیین نامه و ضوابط نمی تواند قانون جدید آموزشی و پژوهشی تدوین کند. بنابراین آنچه که در آیین نامه ذکر شده است باید ملاک عمل تمامی دانشگاه‌ها و زیرنظام‌های آموزشی قرار بگیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: در آیین نامه‌ آموزشی که به همه دانشگاه‌ها و زیرنظام‌های آموزشی نیز ابلاغ کردیم به صراحت تاکید شده است که همه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در همه دانشگاه‌ها برای فارغ التحصیلی موظف به ارائه پایان نامه هستند.

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه همه زیرنظام های آموزشی موظف به تبعیت از قانون هستند و با دانشگاهی که خلاف قانون عمل کند برخورد خواهد شد، خاطرنشان کرد: بر اساس آیین نامه آموزشی تاکید شده است  که در موارد خاص نیز اگر دانشجویی نتواند و یا نخواهد پایان نامه ارائه دهند نیز چگونه باید عمل شود که این موارد نیز باید ملاک عمل همه دانشگاه‌ها قرار بگیرد و هیچ زیرنظامی اعم از دانشگاه آزاد، مراکز غیرانتفاعی و دولتی مجاز به این نیستند خارج از آیین نامه قانون جدیدی وضع کنند مگر در مواردی که به دانشگاه تفویض اختیار شده باشد.

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۴)

 1. مصطفی گفت:

  بهتر درسته میدن بیرون خیلیا ولی لازمه (خیلیا بدون ازمون و…میان جا تنگ میکنن) کاش مدرک زبانم الزام کنن دکترایی که مسلط به زبان نباشن دکتر نیستن

 2. دانشگاه بسازيم (با تحصيلات رايگان) گفت:

  به علی و ستایش:
  تا امسال دانشجویان مجازی و پیام نور می توانستند در مصاحبه های دوره های دیگر شرکت کنند، اما بدون امتیاز پایان نامه و طبق یک قانون نانوشته نمره مصاحبه آنقدر پایین محاسبه می شد که احتمال قبولی بسیار کم میشد.
  از سال تحصیلی آینده ‘پایان نامه درجه بندی شده’ شرط لازم مصاحبه خواهد بود. درجه بندی بر اساس ملاک های شخصی شده هر دانشگاه است.
  در عمل رقابت مابین دانشجویان دارای پایان نامه، مقاله، مدرک زبان، و… از دانشگاه های درجه اول و دوم است.
  شاید بتوان گفت مصاحبه محلی برای عرضه رقابت میان اساتید هم هست، و آنها هستند که با نمره دادن به پایان نامه ها یکدیگر را قبول یا رد می کنند.
  نتیجتاََ شما فقط می توانید به پذیرش در دوره های پیام نور و مجازی امید داشته باشید، و با مقاله واحد سمینارتان در مصاحبه شرکت کنید.
  موفق باشید

 3. ستایش گفت:

  مجازی چطور؟

 4. علی گفت:

  پیام نور چی؟ شامل حال اونم میشه؟

درج نظر