مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

حذف پژوهانه دانشجویان دکتری از بودجه ۹۷

عضو کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش مجلس گفت: کمیسیون تلفیق، پژوهانه دانشجویان دکتری را از بودجه ۹۷ حذف کرد.

به گزارش ایرنا، محمود صادقی با انتقاد از حذف پژوهانه دانشجویان دکتری از بودجه ۹۷ گفت: در کمیسیون آموزش این اعتبار برای حمایت از دانشجویان دکتری در نظر گرفته شده بود که متاسفانه در کمیسیون تلفیق رد شد و به آموزش و پرورش تعلق گرفت.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس تصریح کرد: پشتیبانی از دانشجویان دکتری ضروری است این دانشجویان بیشتر زمان خود را به تحصیل و پژوهش می‌پردازند و نباید دغدغه‌ای برای تامین هزینه زندگی خود داشته باشند و پژوهانه می‌تواند انگیزه مناسبی برای کارهای پژوهشی آنها باشد.
عضو کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش مجلس بیان کرد: در کمیسیون آموزش و تحقیقات اعتباری برای پژوهانه دانشجویان دکتری در نظر گرفته شد اما متاسفانه در کمیسیون تلفیق این رقم به آموزش و پرورش اختصاص یافت؛ رقم قابل ملاحظه‌ای از اعتبارات آموزش عالی در بودجه سال ۹۷ کاسته شد و به آموزش و پرورش اختصاص یافت.
صادقی افزود: وجود این گونه اعتبارات می‌تواند پشتیبان و حامی مناسبی برای کارهای پژوهشی باشد.
به گزارش خانه ملت، عضو کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: اگرچه عدم تخصیص اعتبارات به دانشجویان دکتری برای دانشجویان مشکلات بسیاری در زمینه تامین هزینه زندگی ایجاد می‌کند اما دانشجویان نیز باید سعی کنند به این کمک‌های مالی وابسته نباشند؛ کمیسیون آموزش برای تخصیص اعتبارات کافی به آموزش عالی کشور اقدامات لازم را در صن علنی مجلس انجام خواهد داد و امید است نتایج مطلوب حاصل شود.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. 123 گفت:

  THanks for helping us to not being worry about
  financial problem. I feel ashamed that always call my family to pay in money

  • ............... گفت:

   فقط اروزی ایم برای شما دوستان اینکه صنعت وتولید در کشور رونق پیدا کند. تا فشار برای ادامه تحصیل درجامعه کمتر بشود.(از طرفی بیکاری کاسته می شود ازطرف دیگر توقعات افراد کاسته می شود). پیروز وسرفراز باشید

 2. فاطمه گفت:

  واقعا که جای تاسف داره

  چی میتونه آدم بگه…

 3. دکترسلام گفت:

  متاسفم بخاطر این جمله که گفتن دانشجویان باید سعی کنند ک متکی ب این پول نباشند…واقعا متاسفم..واقعا…پس به جیب کی وابسته باشیم؟این رو هم بگین حتما..واقع زشته بعد ۳۰ و اندی سال سن و زحمت باز دستت تو جیب بابات باشه حتی برای نیازهای کوچیک شخصی..من واقعا نمیدونم چی باید گفت؟؟حرفای ناگفته زیاده که دهانها باید بسته باشد…

 4. به یلدا گفت:

  خیر، منظور وام نیست. پژوهانه یا به عبارتی حقوق است. یعنی مثل وام نیاز به بازپرداخت نداره و درواقع شما حقوق می گیری.

 5. دانشجوی دکتری گفت:

  وام چیه؟ پژوهانه و حقوق ماهانه حداقل دستمزد دانشجویان دکتری روزانه است

 6. تبعیض گفت:

  تازه ما ک ورودی بهمن هستیم ن وام ویژه شاملمون میشه وام ضروری هم گفتن به دانشجویان ٩۵-٩۶ نمیدیم اینا همین وامم بمون نمیدن اونوقت انتظار دارید پژوهانه واسمون در نظر بگیرن
  واقعا باید خون گریست

 7. یلدا گفت:

  منظورشون اون وام ۷۰۰ هزار تومنی بانک توسعه تعاونه؟؟؟

 8. آی سان گفت:

  واقعا برای خودم و مردم مظلوم متاسفم، هیچکس بفکر پیشرفت نیس…

 9. ali گفت:

  باید خون گریست.

 10. بنده خدا گفت:

  خسته نباشن
  زیاد فکر کردن

 11. تبعیض تا این حد گفت:

  ما که مثل وزارت بهداشتی ها حقوق نمی گیریم….یه خدمت سربازی می رن ماهی ۱۷ میلیون تومن پول می گیرن….حقوقو که ندادن هیچ، پژوهانه ما رو هم دادن به وزارت آموزش پرورش…..پژوهانه ای که با توجه به تعداد دانشجو های دکترا ماهی ۳۰۰تومنم نمیشد….عیب نداره.ماهم به همون اندازه ای که به ما ارزش می دن عمل می کنیم…من یکی پژوهشو مقاله نوشتنو از همین امروز میزارم کنار….چقدر آخه بی حرمتی رو تحمل کنیم….

 12. نصیری گفت:

  اولویت کشور فعلا اموزش و پژوهش و پیشرفت نیست.مثل اینکه هنوز کسی دردش نگرفته که جمعیت زیادی از کشور به علت نبود پژوهش های درست درگیر بیماری های صعب العلاج است و تجویزی که به انها داده می شود استفاده از داروهای تلقینی یا placeboاست.