مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

برگزاری آزمون EPT اسفند ماه 96 در روز جمعه

کارت ورود به جلسه آزمون زبان انگلیسی اسفند ماه 96 دانشگاه آزاد اسلامی از طریق سامانه این آزمون قابل دریافت است.

به گزارش پی اچ دی تست، آزمون EPT در روز جمعه 18 اسفند ماه 96 به طور همزمان در شهرهای تهران، شیراز، تبریز، مشهد، اصفهان، اهواز، کرمانشاه، رشت و کرج برگزار خواهد شد.

داوطلبان این آزمون می توانند جهت دریافت کارت ورود به جلسه از امروز چهارشنبه 16 اسفند ماه تا روز جمعه 18 اسفند ماه به سامانه این آزمون مراجعه نمایند.

منابع آزمون زبان ept دانشگاه آزاد

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT بهمن ماه ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT دی ماه ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT آذر ماه ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT آبان ماه ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT مهر ماه ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT شهریور ماه ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT مرداد ماه ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT تیر ماه ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT خرداد ماه ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT فروردین ماه ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT اسفند ماه ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT بهمن ماه ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT دی  ماه ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT آذر ماه ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT آبان ماه ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT مهر ماه ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT شهریور ماه ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT مرداد ماه ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی 

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT تیر ماه ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT فروردین ماه ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT اسفند ماه ۱۳۹۴ دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود سؤالات آزمون زبان انگلیسی EPT بهمن ماه ۱۳۹۴ دانشگاه آزاد اسلامی

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. رضا گفت:

  با سلام خدمت دوستان عزیز
  من دیروز در شهر رشت برای آزمون شرکت کردم بر خلاف نظر بعضی از دوستان که میگن آزمون سخت بود به نظر من خیلی هم آسون بود با وجود اینکه چند سالی بود که زبان مطالعه نکرده بودم حداقل ۷۵ تا سوال رو درست زدم لغات که خیلی آسون بود از ۲۵ تا ۲۳ تا رو درست زدم واقعا نسبت به آزمون تولیمو خیلی خیلی راحت بود

  • تولیمو طلب گفت:

   سلام. موفقیت شما رو تبریک میگم. اما توضیح شما ممکنه برای بعضی افراد ایجاد یاس کنه. درسته که شما چند سال زبان کار نکردین ولی احتمال قوی اینه که در راستای مطالعه متون تخصصی تحصیلی، خود به خود زبانتون هم تقویت شده. نظر من هم همینه که بقیه هم همین کارو انجام بدن. یعنی دانشجویان ارشد و دکتری که واقعا میخوان خودشونو به سطح یه متفکر و دانشمند برسونن به هر چیزی علاقه دارن مطالب انگلیسی رو در اون باب مطالعه کنن مثلا داستان علاقه دارن داستان انگلیسی ساده شروع کنن. اگه مثلا دکترای عمران میخونن مطالب مرتبط مثل تاثیرات فرهنگی ساخت و ساز به انگلیسی مطالعه کنن و چون چیزی رو مطالعه میکنن که به اون علاقه دارن و به کار و تخصص یا سوالات مهم شغلی و فکریشون مرتبطه دلزده هم نمیشن. اوایل خیلی سخته و باید یه دوره سختو طی کنن ولی به تدریج کار راحت میشه. اما این کار یه فرایند خیلی طولانیه و حتی یکی دو ساله ممکن نیست و فکر میکنم ده سال میکشه تا تسلط خیلی خوبی حاصل بشه. اما فعلا سعی کنن از روشهایی که برای موفقیت در ازمونهای زبان تحمیلی گفته میشه پیش برن و مثلا همین کتب معروف امادگی برای اونا رو مطالعه کنن تا حداقل نمرشو بگیرن و مشکل فعلیشون حل بشه و بعد به سراغ روش طولانی گفته شده برن و اون هم البته در صورتی که بخوان واقعا استاد دانشگاه یا متفکر یا دانشمند خوبی بشن. ضمنا نظر من اینه که ازمونهایی مثل ام اس ار تی که لیسنینگ دارن مصیبت قبولی خیلی بیشتری دارن تا اون دسته که ندارن. پس در ازمون فاقد لیسنینگ برن و راهکارهای قبولیشو عمل کنن تا انشاالله حداقل نمره رو بگیرن.

   • رضا گفت:

    مطمئنا حق باشماست دوست عزیز، من چندسال قبل خیلی زبان مطالعه می کردم مخصوصا کتاب ۵۰۴ که اکثر لغات ept از اون کتاب بود به نظرم هر کی بتونه ۵۰۴ رو کامل یاد بگیره و یه کم هم متون عمومی تمرین کنه راحت میتونه تمام لغات این آزمون رو بزنه. راستی دوستان گرامی کسی میدونه نتیجه رو کی اعلام میکنن؟

  • مدیریت دولتی قزوین گفت:

   ماشالله به شما
   من هم نسبتا زبانم خوبه ولی دیگه به این شدت واسم اسون نبود
   و خدمتتون باید عرض کنم تا جوابا نیاد تعداد درسته سوالا رو نمی شه با اطمینان گفت
   موفق و پیروز باشید

 2. دکتری میکروب گفت:

  واقعا امتحانش مسخرست..مسخره تر اینکه منبع مشخصی نداره…حداقل باید نمره قبولی رو به ۴۵کاهش بدن

 3. لیدا؛دانشجوی دکتری گفت:

  کاش واقعا میشد کاری کرد من خودم رشته ام ریاضی یه ترم هم از جامع موندم واواقعا این آزمون مسخره هست ما رو از زندگی انداخته

 4. میثم گفت:

  فقط می تونم بگم فاجعه بود. فاجعه. امتحان ساعت ۹٫ نظردیکترین حوزه امتحانی به بنده ۹ ساعت باید رانندگی کنم. اخه من باید۲ شب راه بیوفتم که. خلاصه رسیدم دانشگاه آزاد واحد خوراسگان و میبینم حدود ۳۰ نفر آدم پشت درب هستند و داخل راشون نمیدن. چرا چون شناسنامه دارن و کارت ملی ندارن برخورد پرسنل بد. من رسیدم کارت ملی هم دارم می گن دیر اومدی. ۹:۲۰٫ گفتم ۲۰ دقیقه و کسی هم که بیرون نیومده هیچ قانونی نمیگه نمی تونم برم داخل. گفتن واستا. منو تا ۹:۳۰ نگه داشتن و ۹:۳۰ مسئول جلسه اومد گفت بعد از ۳۰ کسی رو داخل راه نمی دیم. واقعا من موندم اینجوری مثلا میخوان مجدد همه شرکت کنن؟

  • دکتری میکروب گفت:

   سلام دوست عزیز.واقعا براتون ناراحت شدم.بنده هم اونجا امتحان داشتم و متوجه سر وصدا و دعوای بیرون شدیم سر جلسه.خیلی مسئولین بد رفتار میکنن.دقیقا هدفشون اینه که دوباره شرکت کنیم وگرنه همه جا کارت ملی با شناسنامه یکیه.

 5. احمد گفت:

  امروز توآزمون ای.پی.تی تو رشت شرکت کردم. تعداد زیادی دانشجو از گیلان و شهرهای مازندران اومده بودن. خیلی ها هم برای چندین بار تو این ازمون شرکت داشتنن. سئوالات سخت بود و با منابع نامشخص.
  ردینگ هم مربوط به خورشید و سرگذشت افراد و …می شد. دوستان عزیز ما هر کدوم داریم تو یک رشته تخصصی تحصیل می کنیم. مثلا من دارم مدیریت دولتی می خونم ولی نمیدونم یادگیری لغاتی که مربوط به طبیت، مهاجرت، کهکشان، پزشکی برای کار من چه دردی رو دوا میکنه؟ برای نوشتن و یا خوندن مقالات مدیریتی آیا این متن ها و لغات کمکی به من می تونن بکن؟ پاسخ بطور واضح منفیه.
  فقط در ماه هزاران دانشجو دارن صدها میلیون بابت این آزمون ها پول هزینه میکنن که ته اون هیچ نتیجه ای برای اونها نداره.
  دوستان باید کاری کرد اگه می تونید با نمایندگان شهرهای خودمون صحبت کنیم تا از طریق مجلس این قضیه ناصحیح اصلاح بشه.
  مثلا این آزمون ها در اختیار دانشگاهها باشه تا هر دانشجو پس از طی یک ترم آموزش بشکل تخصصی آزمون زبان بده. حتی میتونن آزمون رو استانی کنن و بنظرم این بهترین روشه.
  نمیشه با این گستردگی اطلاعاتی که این ازمون نیاز داره منابع اونهم مشخص نباشه و از هر جایی برای ما سئوال بدن.لطفا نظرات خودتون رو اعلام کنید.

  • مریم گفت:

   کسی که دکتری داره باید انگلیسیش خوب باشه.بجای این صحبتا سه یا چهار ماه جدی وقت بذارین و بخونین مطمن باشین نتیجه میگیرین

 6. مجید گفت:

  ااگرقبولی آزمون رابگذارندبرای دفاع نزدیک به سه هزارنفرازدربه دری نجات پیدا خواهندکرد

 7. حنانه گفت:

  باسلام امروز تو ازمون اپی تی عده ا ی از بچه ها میگفتند اپی تی رو برای جامع برمیدارن و فقط برای دفاع میخوان اگر کسی در مورد این مطلب اطلاع داره به ماهم خبر بده ممنون

  • حسین گفت:

   واقعا با عقب انداختن الزام دریافت مدرک زبان مشکل ما حل میشه؟ فقط مشکل رو عقب می اندازیم و بس.
   چشم بر می زنیم می بینیم کار ما برای دفاع آماده است و مدرک نتونستیم بگیریم.
   باید مشکل این زبانها با این شکلی که داره برگزار میشه اساسی حل بشه.
   از ما انتظار دارن مثل یک فرد انگلیسی زبان بتونیم گرامر و ردینگ بزنیم.
   واقعا چند نفر در این حد مهارت دارن؟

 8. تولیمو طلب گفت:

  امروز در ازمون ام اس ار تی شرکت کرده بودم. الان هر قدر فکر میکنم فلسفه وجود بخش لیسنینگو درک نمیکنم. ام اس ار تی و تولیمو در اصل به خاطر انتخاب دانشجوی بورس وزارت علوم برای اعزام به خارج به وجود اومدن و برای اونها لیسنینگ اهمیت داشت. ولی برای دانشجوی داخلی چه توجیهی داره؟ حتی خود وزارت علوم و سنجش با گرفتن مجزای تافل و جی ار ای واضح دارن میگن که ام اس ار تی و تولیمو در خارج اعتبار ندارن. از طرفی در داخل هم که لیسنینگ چندان اهمیتی نسبت به ریدینگ و رایتینک نداره. ضمنا در نظر داشته باشیم که در تمام دوره تحصیل هیچ وقت لیسنینگی در کار نبوده و در واقع لازم هم نبوده. دانشجو به اقتضای کار، خود به خود با مطالعه کتب و نوشتن به انگلیسی از طریق کتب تخصصی تا حدی اشنا میشه و لذا امادگی قبلی برای تسلط بر ریدینگ و رایتینگ پیدا کرده. ولی در مورد لیسنینگ اصلا امادگی در کار نیست. متاسفانه الان اونقدر افراد پراکنده و گسترده شدن که نمیشه حتی یه اعتراص همگانی به وزارت و سنجش تسلیم کرد که ازمونها رو واقعا بومی کنن یعنی لیسنینگو بردارن و این همه وقت و انرژی مغزهای برجسته کشورو هدر ندن. اینقدر که روی لیسنینگ وقت تلف میشه دانشجو به جای اون میتونه چندین کتاب انگلیسی مطالعه کنه و در تخصص خودش پیشتاز بشه. فقط و فقط یه توجیه بیمایه برای وجود بخش لیسنینک میارن یا به نحو ضمنی میارن و اون هم اینکه اگه یه روز یه پروفسور از خارج دعوت کردیم و دانشجو در سمینارش شرکت کرد ابروی ما اساتید و دست اندرکاران به خاطر ضعف لیسنینگ دانشجوی دکتری نره. اگه واقعا وظیفه دانشجوی دکتری اینه که بر لیسنینگ هم مسلط باشه پس وظیفه وزارت علوم هم اینه که ۲۰ واحد لیسنینگ در دوره های قبلی دانشگاهی برای دانشجو بذاره. پس معلومه که همه ما به نحوی مرموز دچار یه ریاکاری و پنهان کاری بزرگ در امر زبان هستیم یعنی از یه طرف حاصل تحصیلات ما منجر به هیچ توانایی مطلوبی در زبان نمیشه و از طرفی با تحمیل انواع ازمونهای زبان سعی میکنیم دانشجو رو وادار کنیم که ناکارامدی زبان اموزی رو شخصا و به یکباره با توفیق ظاهری در ازمونهای زبان پنهان نگه داره. اگه کسی باور نداره کافیه بسنجه که کدوم یک از ما که در این ازمونها موفق میشیم واقعا توانایی استفاده درست از زبانو داریم؟ توجه داشته باشید که منظور من فقط حذف لیسنینگه و نه مهارتهای ریدینگ و رایتینگ.

  • تولیمو طلب گفت:

   یه نکته دیکه هم یادم اومد و اونواینکه در تولیمو هم ثبت نام کردم و پنجشنبه اتی ازمونش برگزار میشه با ۵۰ سوال لیسنینگ از کل ۱۴۰ سوال. این ۵۰ تا اونقدر سهمشون بزرگه که با هیچ ترفندی نمیشه نادیده گرفت. من به اقتضای رشته تحصیلی و علایق دیگه مدتها سرم در کتب مختلف تخصصی بوده و در طی چند سال خود به خود تا حدود خوبی مهارت ریدینگ و گرامر و تا حدی رایتینگو به دست اوردم. اما هیچ موقع پیش نیومده نیازی به لیسنینگ پیدا کنم و لذا کاملا فاقد تسلطش هستم. الان یک هفته میشه خودمو با نمونه های زجراور لیسنینگ دارم برای تولیمو اماده میکنم. متنهایی که در هر موردی از خرید شب عید در امریکا تا معضلات زنان بی سرپرست اروپایی گسترده شده و جز اتلاف وقت چیز دیگه ای نداره. حداکثر اینکه این متنها در مورد مباحثات داخل کلاسهای دانشگاههای غربیه و فقط برای ادمی که عازم اونجاست معنا پیدا میکنه. متولیان امور زبان در کشور ما خیلی راحت اومدن و کاملا از ازمونهای اعزام دانشجو به غرب مثل تافل و ایلتس تقلید کردن و حتی دقت نکردن که تقریبا به جز عده ای قلیل، هیچ دانشجویی قرار نیست در هیچ کلاس دانشگاهی غربی حضور داشته باشه.

 9. جم گفت:

  سلام نظرتان درخصوص ازمون چیه؟

 10. Sa گفت:

  محل برگزاری در تهران کجاست؟

 11. دانشجوی دکتری گفت:

  مدت زمان آزمون چقدره دوستان؟

 12. محمد گفت:

  بچه ها من کارت ملی گم شده اگر شناسنامه و گواهینامه بیارم مشکلی نداره؟؟؟

 13. مهسا گفت:

  چرا هیچ جا نزده آزمون چه ساعتی برگزار میشه؟؟ حتی در کارت ورود به جلسه هم چیزی عنوان نشده در این مورد، ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره بگه