مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

پاسخ تشریحی سؤالات زبان عمومی دکتری 97

پاسخنامه تشریحی زبان عمومی کنکور دکتری 97 - 98پاسخنامه تشریحی زبان عمومی کنکور دکتری 97 – 98 سراسری و آزاد بر روی سایت قرار گرفت.

به گزارش پی اچ دی تست، حل تشریحی سؤالات زبان انگلیسی عمومی آزمون دکتری 1397 سراسری و آزاد که در دو گروه گروه علوم انسانی، هنر و کشاورزی و گروه فنی مهندسی و علوم پایه طرح شده بود، جهت دانلود رایگان در اختیار داوطلبان عزیز قرار گرفته است. داوطلبان می توانند با مرجعه به لینک زیر نسبت به دریافت پاسخنامه تشریحی اقدام نمایند.

دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی زبان عمومی کنکور دکتری 97 – 98 سراسری و آزاد

 

 

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. پریس گفت:

  خیلی خوب بود.
  لطفا استعداد رو هم بذارین. مررررسی

 2. حقوق بین الملل گفت:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام و عرض ادب،
  ایراد مربوط به کلید سوال ۱۱۸ آزمون دکتری ۱۳۹۷ (استعداد) تقدیم میگردد:
  در صورت مفروض و اصلی سوال که باید برای تمامی سوالات ۱۱۶ الی ۱۱۹ مورد توجه قرار گیرد (خود ۱۱۹ هم مورد نظر می باشد)، بیان شده است: هر فردی که نام بهروز را روی برگه ی خود بنویسد، بهروز نیز نام او را روی برگه ی خود می نویسد و بالعکس یعنی اگر بهروز نام فردی را روی برگه ی خود بنویسد، او نیز نام بهروز را روی برگه ی خود می نویسد لذا اگر دریا نام احسان و بهروز را روی برگه ی خود بنویسد به طور قطع بهروز نیز نام دریا را روی برگه ی خود نوشته است. به علاوه از آنجا که مفروض است هر فرد فقط می تواند دو نام بنویسد و نمیتواند نام خود را مورد استفاده قرار دهد، در این حالت بهروز می تواند برای نام دوم در برگه ی خود از اسامی سارا یا احسان استفاده نماید که اگر نام احسان را انتخواب کند، احسان نیز ضرورتا نام اورا باید بنویسد اما ممکن است بهروز نام سارا را انتخواب نماید. به علاوه هیچ دلیلی وجود ندارد که سارا نام اشخاص بخصوصی را مورد استفاده قرار دهد. بله اگر مطمئن بودیم که بهروز نام احسان را به عنوان نام دوم بر میگزیند، می شد دو نام برگه ی سارا را با قطعیت مشخص نمود اما به هیچ وجه نمی توان نام دوم برگه ی بهروز را از داده ها بدست آورد بنابراین واضح است که نمی توان هر دو نام هیچ کدام از برگه ها را با قطعیت عنوان نمود لذا پاسخ صحیح، گزینه ی اول یعنی می باشد ولذا کلید شماره ی ۳ یا هر گزینه ی دیگری غلط می باشد.

 3. فلسفه و کلام گفت:

  سوال ۱۳۳ زبان عمومی انسانی دارای دو گزینه صحیح است

 4. سعید گفت:

  ایراد مربوط به کلید سوال ۱۱۷ از دفترچه ی A (استعداد تحصیلی) از آزمون دکتری سال ۱۳۹۷ تقدیم می گردد.
  در صورت مفروض و اصلی سوال که باید برای تمامی سوالات ۱۱۶ الی ۱۱۹ مورد توجه قرار گیرد (خود ۱۱۹ هم مورد نظر می باشد)، بیان شده است که نام هر فردی کمتر نوشته شود، برنده ی بازی خواهد شد و در صورت سوال ۱۱۷ (که باید با فرض کلی جمع شود) آمده است که لذا مفروض است که نام احسان باید کمتر از همه نوشته شود.
  برای برنده شدن احسان (کمتر نوشته شدن نام او) لازم است که او نام بهروز را روی برگه ی خود ننوشته باشد زیرا طبق یکی دیگر از فروض اصلی سوال که برای سوال ۱۱۷ هم باید مورد استفاده قرار گیرد، هر فردی که نام بهروز را روی برگه ی خود بنویسد، بهروز نیز نام او را روی برگه ی خود می نویسد و بالعکس یعنی اگر بهروز نام فردی را روی برگه ی خود بنویسد، او نیز نام بهروز را روی برگه ی خود می نویسد لذا اگر احسان نام بهروز را بنویسد و یا بالعکس، ممکن خواهد شد که بهروز در کنار نام احسان، نام دریا را بنویسد (زیرا طبق یکی دیگر از فروض اصلی سوال هیچکدام نمی توانند نام خود را در برگه ی خویش مورد استفاده قرار دهند) و اگر احسان نیز در کنار نام بهروز، نام دریا را مورد استفاده قرار دهد، سارا ناچار خواهد شد نام احسان و دریا را استفاده کند و بدین ترتیب برنده ی بازی خود سارا خواهد شد. لذا این مثال نقض، اطمینان خواهد داد که بهروز نام احسان را و احسان نام بهروز را استفاده نکرده اند و الا نمی توان با قطعیت صحبت از برنده شدن احسان نمود.
  با عنایت به آنچه مبنی بر عدم امکان استفاده ی احسان و بهروز از نام یکدیگر، ذکر گردید و با توجه مجدد بر عدم امکان استفاده از نام خود فرد در برگه ی او، احسان و بهروز، هر دو، مجبور خواهند بود که دو جای خالی خود را با نام سارا و دریا پر کنند. دریا و سارا هم که نامشان در برگه ی بهروز آمده مجبور خواهند شد که یکی از دو جای خالی برگه ی خود را به نام بهروز اختصاص دهند. در ای حالت به صورت قدر متیقن، نام بهروز دو بار(در برگه های سارا و دریا) و نام سارا دو بار(در برگه های احسان و بهروز) و نام دریا نیز دو بار(در برگه های احسان و بهروز) مورد استفاده قرار گرفته است. حال اگر دریا در کنار نام بهروز از نام احسان استفاده کند و سارا در کنار نام بهروز، نام دریا را بنویسد، احسان با یکبار نوشته شدن نامش، باز کمترین تعداد استفاده از نام خود را خواهد داشت و برنده میشود تا فروض اصلی و جزئی سوال رعایت شده باشد. در این حالت اما نام سارا روی هر سه برگ نخواهد بود (برگه ی دریا). مورد ذکر شده مثال نقضی می باشد برای تشخیص غلط بودن کلید منتشر شده توسط سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور که گزینه ی دوم را مبنی بر ، معرفی نموده است.
  در صورتی که اعلام گزینه ی دوم به عنوان کلید صحیح، صرفا بر اساس اشتباه چاپی نبوده است،احتمال بروز مشکل مجدد در خصوص اعلام کلید واقعا صحیح وجود خواهد داشت.

 5. داود گفت:

  ممنون از کار خوبتون.
  برای استعداد هم بذارین لطفا