مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 97 در اواخر اردیبهشت

نتایج دعوت به مصاحبه آزمون دکتری 97 سراسری، اواخر اردیبهشت ماه منتشر خواهد شد. نتایج انتخاب رشته دکتری 97 - 98

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام سازمان سنجش، اسامی معرفی‌شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و…) همراه با برنامه زمانی مراجعه به دانشگاههای مجری در اواخر اردیبهشت ماه 97 از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر خواهد شد.

گفتنی است دفترچه انتخاب رشته دکتری 97، روز پنجشنبه 30 فروردین ماه از سوی سازمان سنجش منتشر خواهد شد و مهلت انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری 97 از سوم تا هشتم اردیبهشت ماه سال جاری خواهد بود.

همچنین داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می باشند و علاقه مند به انتخاب رشته های دانشگاه های آزاد اسلامی هستند، لازم است به سایت دانشگاه مذکور مراجعه و بر اساس اطلاعیه‌های مربوط که در سایت آن دانشگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد، اقدام نمایند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. رین گفت:

  دوستان اگه کسی اطلاعاتش خوبه

  بهم بگه من در رشته فقه و مبانی حقوق با نمره کل 2143 با رتبه 421 که آخرین رتبه مجاز 482 هست

  با تخصصی 18.89
  استعداد15.56.
  زبان انگلیسی سفید

  احتمال این که انتخاب رشته روزانه بیارم هست یا نه ؟

 2. مدیریت ساخت گفت:

  با نمره کل 2371 و رتبه در سهمیه آزاد 197 و رتبه در سهمیه ایثارگر(5 درصدظرفیت ) 10 و تالیف دو کتاب مهندسی مدیریت ساخت و مقاله داخلی امکان قبولی در دوره های شبانه هست ؟

 3. مهسا گفت:

  ۷:۴۵ ق.ظ
  سلام.دوستان راهنمایی بفرمایید .سهمیه ازاد نمره کل 474ورتبه سهمیه 3334واخرین رتبه سهمیه تو نوبت دوم 3752 تو رشته ادبیات ایا امیدی هست؟یا دانشگاه ازاد؟

 4. مرتضی گفت:

  سلام. آیا باید نامه ای حاضر کنیم ببریم واسه ایثارگری تو مصاحبه؟

 5. محمد گفت:

  سلام
  شب بخیر با رتبه ۸۹۰ و تراز ۷۲۰ رشته ریاضی محض
  گرایش جبر
  کجاها میشه قبول شد

 6. منتظر گفت:

  سلام از همگی تقاضامندم جواب بنده رو هر کسی که در جوابش مطمئنه بده. ایا رفتن به دکتری میکروبیولوژی دانشگاه ازاد ارزش هزینه داره؟
  پیشاپیش ممنون از جوابهاتون

  • صبوری گفت:

   سلام بر دوست گرامی

   هیچ کسی نمیتونه با اطمینانی که شما میگین جواب مطمئنی بده. بهترین دادگاه برای حکم کردن در مورد ادامه تحصیل، دادگاه وجدان شخصیه و اون هم بعد از مشورت با اهل فن و اطلاع.

   اما به تقریب میشه گفت:

   الف) به هدف شما از دکتری بستگی داره. اگر هدف شما هیات علمی شدن در دانشگاه باشه، در شرایط رقابتی فعلی، با این کار، بعیده به این هدف برسید.

   ب) اگر شاغل نیستید و هدف شما از ادامه تحصیل، یافتن شغلی غیر دانشگاهی توسط اونو، باید شرایط سنی خودتونو لحاظ کنید، چون با بالا رفتن سن، طبق قوانین استخدام، شانس استخدام هم کمتر میشه. پس اگر سنتون کمی بالا رفته، یافتن شغل با مدرک فعلی، تقدم شدیدتری به تحصیل داره و شما با ادامه تحصیل، شانس استخدامتون کمتر میشه. اما اگر با ملاکهای استخدامی سن بالایی ندارید و هدفتون شغل غیر دانشگاهیه، با توجه به کاربردی بودن نسبی رشته شما، میشه تحصیل کنید ولی همزمان در جستجوی شغل هم باشین.

   موفق و پیروز باشید

 7. maryam گفت:

  سلام.دوستان من یک سوال مهم دارم لطفا اگر در مورد سوالم پاسخ دقیق و مطمئن را میدانید پاسخ دهید.با تشکر.اگر داوطلب آزمون دکتری بعد از دعوت به مصاحبه و شرکت در مصاحبه دکتری در شهریور در دانشگاه روزانه قبول اعلام شود و منصرف شود و در دانشگاه مورد نظر ثبت نام نکند آیا برای آزمون دکتری سال بعد محروم می شود؟

 8. امیرعلی گفت:

  اینم بگم خداروشکر رزومه ام بدنیس…تالیف وترجمه ومقاله زیاد دارم

 9. امیرعلی گفت:

  دوستان کسی اگه ازگروه روانشناسی اطلاعی ازسال قبل داره کمک کنه.
  نزدیک دوارده هزار شرکت کننده گروه مابودن.اخرین رتبه مجازهم حدود ده هزاروخورده….روزانه هم مجازم.
  رتبه من 724وتراز 3550…به نظرتون روانشناسی عمومی ازاد زاهدان قبول میشم؟بومی زاهدانم.وارشدم ازهمین دانشگاست.شهرخودم میخام قبول شم

 10. تولیمو طلب گفت:

  عمیقترین کامنتی که در این سایت دیدم کامنتی خیلی کوتاه بود: ای کاش کنکور دکتری شرکت نمیکردم.

  اما منظورم القای ناامیدی نبود، چون خودم هم امسال با شور و شوق، کنکور دکتری دادم و منتظر و مشتاق قبولی ام. در واقع، تفسیر این کامنت کوتاه مهمه و اون هم اینکه ما همه زخم خوردگان ستیزه های کنکور های متعدد هستیم ولی هنوز قبول نمیکنیم میشه ستیزو خاتمه داد.

  حدود دو دهه قبل، متولی اموزش عالی ما یکباره تصمیم گرفت کنکور دیپلم، دو مرحله ای بشه یعنی خرداد ماه، مرحله اول باشه و مرداد ماه هم مرحله دوم. قبلش کنکور دیپلم، فقط یک مرحله داشت. هدف اونها افزایش موانع غیر ضروری بود تا خیل عظیم دانشگاه طلبها از این راه خسته بشن و دست بردارن. در سطح توجیه ظاهری، اونها مدعی بودن با یه مرحله نمیشه ادم مناسبو غربال کرد و باید دو مرحله در کار باشه. اما بعد از چند سال دیدند مانع اضافه شده کارکردی نداشته و فقط عمر و انرژی جوونها رو هدر داده و همه همچنان میخوان وارد دانشگاه بشن و لذا دوباره کنکور دیپلومو یک مرحله ای کردن و اینطور توجیه کردن که فشار دو مرحله باعث اسیب روحی میشه و لذا باید تک مرحله ای بشه و به کل فراموش شد که پس چرا از ابتدا دو مرحله ای شده بود و مسئولیت این همه فشارهای روحی با کیه؟

  همین عملیات دو مرحله ای شدن، دقیقا با همون هدف قبلی، یعنی اضافه کردن یه مانع کاذب اضافه، ولی با توجیه ظاهری غربال ادم مناسبتر، تقریبا در همون زمان، برای کنکور ارشد هم ابداع شد و دوباره تاریخو تکرار بیهوده کردن و دوباره با همون توجیه، بعد از چند سال، کنکور ارشد، دوباره به شکل یک مرحله ای قبلی دراومد.

  و در حال حاضر هم چند سالی میشه که کنکور دکتری رو هم دو مرحله ای کردن، یعنی تا چند سال قبل، هر دانشگاهی یه ازمون تک مرحله ای مجزا برای دکتری میگرفت. اما متولی اموزش عالی ما ملاحظه کرد که همونهایی که مانع دو مرحله ای کنکور دیپلم و بعد هم مانع دو مرحله ای کنکور ارشد نتونسته بود اونها رو از میل به مدرک بالاتر منصرف کنه و با اینکه زیر فشار این همه کنکور دو مرحله ای از پا دراومده بودن، همگی بدون استثنا همچنان میخوان وارد دکتری هم بشن، و لذا چاره رو در این دیدند که دکتری هم دو مرحله ای بشه، یعنی یه مرحله کنکور سنجش، و بعد هم مرحله مصاحبه دانشگاهها، با انواع تشریفاتش، و ازمون اجباری زبان هم تعبیه کردن، و دست هر دانشگاه رو هم باز گذاشتن که هر طور میخوان، ازمون کتبی مجدد هم بگیرن. دوباره مثل قبل، توجیه این پروسه بسیار بسیار طولانی کنکور دکتری این شد که قصد داریم ادم مناسبترو جذب کنیم و فقط با یه مرحله نمیشه عدالتو برقرار کرد.

  نکته اساسی در اینجاست که ما اونقدر زخم موانع کاذب اضافی و کنکورهای چند مرحله ای رو خوردیم که دیگه باورش برامون مشکل شده که بشه به نحو دیگه ای هم کارو پیش برد. به همین دلیله که با صد استدلال و برهان عقلی و تجربی و منطقی هم نمیشه داوطلبان امروزی دکتری رو قانع کرد که مثلا موانع کاذب ازمون زبان و مصاحبه، برای غربال ادم بهتر تعبیه نشدن و هدف اونها همون هدف موانع اضافی کنکور دیپلم و ارشده و میخوان با اینها کنترلی برای میل بیش از حد ورود به دکتری بذارن. اما کاملا واضحه که این همه موانع هم باعث نشده کسی از دکتری خوندن منصرف بشه و همه همچنان میخوان وارد دکتری بشن و کسی قرار نیست تسلیم بشه و فقط عمر و انرژی افراد در این موانع اضافی در حال هدر رفتنه. پس متولی اموزش عالی و خود ما چرا باید دوباره سالهای بیشتری منتظر بمونیم تا به این نتیجه کاملا واضح برسیم که موانع اضافی، کارکرد مورد نظرو ندارن و بخوان چند سال دیگه این موانعو رسما بردارن و دوباره توجیه کنن که فشار کنکور دکتری باعث اسیب روانی میشه؟

  پس ما واقعا زخم خوردگان تاریخ طولانی اشتباهات کنکورها هستیم. در هیچ دوره تاریخی، و در هیچ ملتی، هیچ نسلی تا این اندازه زخم خورده کنکور نبوده و لذا ما صبورترین زخم خوردگان تاریخ کنکورها هستیم.

  به همین دلیله که این همه دلایل من در مورد برچیده شدن کامل ازمونهای اجباری زبان، و برچیده شدن مصاحبه های دانشگاهها، و متمرکز و تک مرحله ای شدن کنکور دکتری، قادر به قانع کردن کسی نیست، و همه اونها به اسم سفسطه و مغالطه، طرد میشن.

  • M گفت:

   البته طولانی ترین کامنتی بود که تاحالا دیده بودم، خاستم خسته نباشیدی عرض کنم…

  • تولیمو طلب گفت:

   سلام و ارزوی سربلندی

   حالا متنو مطالعه هم کردین؟ چون سوای زحمت نوشتن، زحمت خواندن هم قابل انکار نیست؟

   دلیل و توضیح باعث طولانی شدنه.‌ ولی باید سعی کنم به تدریج مطالبو خلاصه و جمع بندی کنم

   • فائزه سادات مدرسی یزدی به تولیمو طلب گفت:

    سلام
    شما اینقدر اصولی و منطقی نوشتید که هرچند طولانیه اما، واژه به واژه اون قابل پیگیری هست و کلا متنی هست خواندنی . با تمام فرمایشات شما موافقم اما کو گوش شنوا ! میگن :” همه که نباید دکتری بگیرن!” بنده تصور می کنم حساب اینکه همه “نباید دکتری بگیرند” با این ایده که “همه حق دارند بخواهند” که دکتری بگیرند اونهم بر اساس “منطق منسجمی” و در “شرایط برابر” نه به شکل فعلی اون که هر “چرایی ای” در فلسفه وجودی این مراحل ، یک پاسخ سربالا و گمراه کننده و غیر قابل هضم داره.
    موفق و موید باشید ان شاءالله

  • تولیمو طلب گفت:

   ای کاش داوطلبا به جای قیل و قال بر سر نتیجه اولیه ازمون، به مصیبتهای بزرگ‌ پیش روشون توجه میکردن، مثلا مصیبت ازمون کتبی با منابع فراوان که قراره خیلی جاها موقع مصاحبه بگیرن، و مصداق عالی موانع کاذب ازمون دکتریه که توضیحش در متن اومده

  • رین گفت:

   یک تراژدی بود .

 11. مهسا گفت:

  ۷:۴۵ ق.ظ
  سلام.دوستان راهنمایی بفرمایید .سهمیه ازاد نمره کل 474ورتبه سهمیه 3334واخرین رتبه سهمیه تو نوبت دوم 3752 تو رشته ادبیات ایا امیدی هست؟

 12. execute گفت:

  رتبه در کدام سهمیه ملاک هستش؟داوطلبانی که سهمیه داشتن دو تا رتبه براشون اعلام شده . یکی رتبه در سهمیه و یکی رتبه در سهمیه ازاد. برای انتخاب رشته کدام رتبه ملاک هستش ؟ ازاد یا سهمیه؟ یا ترکیبی از این دو؟

  • ایمان گفت:

   سلام

   در مرحله مصاحبه سهمیه مهم نیست و تراز مهم است که در هر دو سهمیه ثابت است

   شما مثل بقیه اگه جاز بشید میرید مصاحبه و در صورت آوردن حد نصاب در مرحله آخر اگر در سهمیه آزاد قبول نشید در سهمیه خودتون با بقیه سهمیه دارها مقایسه میشید و نتیجه معلوم میشه

 13. محمد گفت:

  رتبه در کدام سهمیه ملاک هستش؟داوطلبانی که سهمیه داشتن دو تا رتبه براشون اعلام شده . یکی رتبه در سهمیه و یکی رتبه در سهمیه ازاد. برای انتخاب رشته کدام رتبه ملاک هستش ؟ ازاد یا سهمیه؟ یا ترکیبی از این دو؟

 14. ناشناس گفت:

  تراز کنکور 96 رشته اقلیم شناسی

  شماره دانشگاه نمره حد نصاب قبولی دانشگاه کنکور دکتری سال 96
  1 تبریز 4327
  2 خوارزمی 5282
  3 رازی 4577
  4 محقق اردبیلی 4218
  5 زنجان 4304
  6 دانشگاه تربیت مدرس 5134
  7 خرم اباد 4163
  8 دانشگاه تهران 4807
  9 اصفهان 4576

 15. مهسا گفت:

  دوستان جواب بدید آیا امیدوار بود یا نه؟

 16. ساخت و تولید گفت:

  سلام
  کسی ساخت و تولید هست
  با رتبه 111 و نمره 2500 آزاد
  و در سهیمه ایثارگران رتبه 10 و نمره 2500 و ضعیت من چجوریه؟
  لطفا راهنمایی کنید

  • ALI گفت:

   کدوم دانشگاه بودید ارشدو اصل رزومه و نحوه مصاحبه است.
   خوبه احتمال قبولیتون در صورت رزومه و مصاحبه خوب بالاست.

   • ساخت و تولید گفت:

    ازاد دزفول
    وضعست علمی بدی ندارم جهت مصاحیه اما رزومه فقط 2 مقاله کنفرانسی داخل دارم
    نمیدونم برای رزومه چکار کنم…..
    اگه میشه راهنماییم کنید

   • مکانیک ساخت تولید گفت:

    ازاد دزفول
    وضعست علمی بدی ندارم جهت مصاحیه اما رزومه فقط 2 مقاله کنفرانسی داخل دارم
    نمیدونم برای رزومه چکار کنم…..
    اگه میشه راهنماییم کنید

    • ALI گفت:

     سال اول بود امتحان میدادی؟ نظرت راجع به سوالات و کیفیت سوالات چطور بود. درصد هات رو هم بگو. فکر کنم شهرستان روزانه حتما قبول شی. اگر استادا مصاحبه مشکلی نداشته باشن.

     • مکانیک ساخت تولید گفت:

      سال اول بود
      تخصصی20
      استعداد16
      شما چه رشتخه ای هستید؟
      از ساخت و تولید چه اطلاعی دارید در باره تعداد نفرات جذب

 17. محمد حسین گفت:

  سلام بچه ها .به نظرتون با رتبه 3 و نمره 5970 میتونم دانشگاه ازاد واحد علوم دارویی تهران قبول بشم ؟

 18. محمد گفت:

  سلام اینجا کسی متالورژی هست؟ با رتبه 160 میشه صنعتی اصفهان رو آورد؟

 19. Joe گفت:

  من موندم این چه کاری قبلا آزاد انتخاب شهر میشد امتحان میدادین و میگفت کدوم واحد مجازی میرفتی تهران مصاحبه میشدی برای چندین کد رشته محل با یک هزینه اما الان چی یکبار امتحان بعد صبر تا نتیجه اول بعد دوباره انتخاب باز صبر تا یکماه برای دعوت به مصاحبه ، باز صبر تا اعلام نتیجه نهایی ، باز قبول نشی صبر تا تکمیل ظرفیت ، کلا همه عمر ما باید توی این مراحل تموم بشه…

  • تولیمو طلب گفت:

   سلام.

   راه حل اینه که مصاحبه حضوری به کل در همه جا اعم از دولتی و ازاد حذف بشه و فقط ملاکهای به اصطلاح پایا مثل ریز نمرات و معدل و کیفیت دانشگاه دوره های قبلی بمونه که همه اونها میشه یکبار برای همیشه توسط ارگان بی طرفی مثل سنجش کمی سازی و امتیازدهی بشه.

   مصاحبه حضوری، یعنی بررسی قابلیت ذهنی فی البداهه یا شفاهی،‌و همینطور امتیاز بندی موادری مثل انواع انتشارات اعم از کتاب و مقاله و کنفرانس، که هیچ کدومشون قابل ارزیابی دقیق کمی نیستند، فقط و فقط باید در بخش پذیرش از طریق استعدادهای درخشان به کار برده بشه و لذا این مصیبت عمومی که به راه افتاده و همه افراد باید از جایی به جایی برای مصاحبه های بی ضابطه و رنگارنگ برن و دوباره و دوباره خودشونو به نمایش بذارن،‌ به کلی و به تمامی برداشته بشه.

   دلایل این ادعا رو در بعضی پیامهای قبلی اوردم.

 20. پریسا گفت:

  سلام با رتبه 18 شبکه و با رزومه ای متوسط و دو مقطع قبلی دانشگاه آزاد و بدون مدرک زبان میشه روزانه یا شبانه جایی قبول شد؟؟؟

 21. Neda گفت:

  چقدر بده با اون همه وقت و زحمت رتبت بشه عین پارسال:((( خیلی ناراحتم اگه مثل سال گذشته باشه بازم شانس قبولیم از دست رفت

 22. سهمیه گفت:

  دوستان سوالی داشتم
  چرا این سهمیه 5 درصدی فقط تو رتبه تاثیر گذاشته ؟
  ترازم تو سهمیه آزاد و ایثارگری یکیه ؟!
  این سهمیه 5 درصدی هم امسال مد شد
  تو سهمیه ایثار رتبم 16 شده
  حالا علنا باز تراز حرف اول رو میزنه بنظرم
  یعنی فکر کنم با تراز دعوت به مصاحبه دانشگاهی میشم که ترازشو آوردم .
  پس این رتبه سهمیه ایثار به چه دردم میخوره ؟!

  • ایمان گفت:

   سلام

   در مرحله مصاحبه سهمیه مهم نیست و تراز مهم است که در هر دو سهمیه ثابت است

   شما مثل بقیه اگه جاز بشید میرید مصاحبه و در صورت آوردن حد نصاب در مرحله آخر اگر در سهمیه آزاد قبول نشید در سهمیه خودتون با بقیه سهمیه دارها مقایسه میشید و نتیجه معلوم میشه

 23. فریبا گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  دو سال پیش سازملن سنجش اعلام کرد که امکانش هست ازمون دکتری دو بار در سال برگزار شه
  امکانش هست امسال این بخشنامه اجرا شه؟

  • صبوری گفت:

   سلام.
   در شرایطی که سنجش و وزارت علوم یکبار رسما و علنا اعلام کردن که این طرح قراره اجرا بشه و بعدش بدون پاسخگویی واضح اجراش نکردن مسلما دیگه نمیشه به این موارد اطمینان کرد. فقط به سالی یکبار میشه امید داشت. رتبه ۶۰ هم خیلی خوبه. هر جا امسال روزانه دعوت شدید و مناسب شما بود برید چون ممکنه شما رو بردارن ولی رتبه ۱ برندارن.

   • ALI گفت:

    به دلیل اعتراضات گرایش های دیگه بوده. ببینید دروس گرایش های دیگه اعمال نمیشد. من خودم از مخالفان اون سیستم بودم اون سیستم فقط مصاحبه و دانشگاه کاملا دست داشت و اونجوری که خیلی ها گفتند مشکلی که در اجهاف مستعدان در مقابل کسانی که اساتید شناخت دارند و دانشجوی خودشون رو فقط بر میدارن بود. الان که به نظرم خوب باشه.

  • ALI گفت:

   سلام، قرار بود یک آزمون کلی بگیرند که اصلا رتبه اش مهم نیود و فقط مصاحبه مهم بود.

 24. فریبا گفت:

  سلام وقتتون به خیر و خسته نباشید
  ببخشید من ی سوال داشتم که پاسخش خیلی برام مهمه ممنون میشم اگه جواب بدید
  دو سال پیش سازمان سنجش اعلام کردن که امکانش هست کنکور دکتری سالی دوبار برگزار بشه که یک مرحله ش آبان ماه بود
  امکانش هست امسال این بخشنامه رو اجرا کنن اگر یک درصد هم امکانش باشه واقعا خبر خوبیه چون من رتبه م ۶۰ شده با توجه به اینکه پذیرش رشته ژنتیک خیلی کمه شانس پذیرشم در روزانه نیست خواستم ببینم اگر یک درصد هم امکان برگزاری ازمون در آبان وجود داشته باشه خودم رو اماده کنم که ان شا… این سری ضعفای این ازمونم رو جبران کنم

  • Mehdi گفت:

   سلام موضوع برگزاری دو کنکور در سال پیش از طرح جامع تصویب شده مجلس بود در نتیجه با قانون جدید که دو سال پیش تصویب شد امتحان دکترا یکبار بصورت متمرکز (هم آزاد و هم دولتی) توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود برای تعیین پنجاه درصد نمره.

 25. مهسا گفت:

  دوستان یکی جواب بده؟

 26. داوطلب علوم سیاسی-کرمانشاه_سرپل ذهاب گفت:

  از زلزله طبیعی به زلزله کنکور رسیدم…

  خدا خودش به خیر بگذرونه…

 27. داوطلب علوم سیاسی-کرمانشاه_سرپل زهاب گفت:

  سلام.

  روز همگی بخیر.

  برای انتخاب رشته در مقطع روزانه مجاز نشدم!!!!

  اما برای نوبت دوم و غیره مجاز به انتخاب رشته شدم.

  من توی (سهمیه ایثارگران) رتبه (199) رو کسب کردم.

  این در حالیه که اخرین فرد مجاز در سهمیه ایثارگران، نوبت دوم-پردیس-غیرانتفاعی و آزاد رتبه (345) بوده!

  به نظر شما آیا با این رتبه 199 در سهمیه ایثارگران واسه نوبت دوم-پردیس-غیرانتفاعی و آزاد رشته علوم سیاسی دعوت به مصاحبه میشم؟؟

  ممنون میشم دوستان عزیز منو راهنمایی کنن!!!

  • صبوری گفت:

   سلام دوست گرامی
   کسی نمیتونه جواب قطعی بده. اما اگر جواب احتمالی ولی کمی دلیل دار میخواهین راهش اینه که

   ۱- دفترچه انتخاب رشته دکتری سال ۹۶ سراسری رو از سایت سنجش دانلود کنید. در بخش رشته علوم سیاسی ظرفیتهای روزانه و شبانه و پردیسو به تفکیک و بعد هم در مجموع حساب کنید چند نفر بوده. این اعداد، ظرفیت تقریبی دولتیها میشه. با توجه به این اعداد میتونید تصور بهتری به دست بیارید.

   ۲- اگر بار اوله ازمون میدین به جای عجله، سال بعد با تمام قوا و جدی امتحان بدین تا رتبه واقعیتون معلوم بشه. با شانسی اومدن و جدی نگرفتن رتبه واقعی معلوم نمیشه. حتی مثلا اقایون نباید از ترس سربازی رفتن به هر نوع تحصیل ادامه بدن.

   موفق باشید و بهروز

   • داوطلب علوم سیاسی-کرمانشاه_سرپل ذهاب گفت:

    دوست عزیز سلام.

    از اینکه حوصله کردید و دقیق و کامل برای من وقت گذاشتین و پاسخ دادید صمیمانه ازتون ممنونم.

    راهنمایی که کردید رو انجام دادم.

    ظزفیت پذیرش رشته علوم سیاسی و زیر مجموعه های اون در سال 96 به این شکل بوده:

    روزانه = 154 نفر

    نوبت دوم (شبانه) = 41 نفر

    غیرانتفاعی = 10 نفر

    پردیس خودگردان = 20 نفر

    با این حساب به نظرتون با توجه به رتبه من در سهمیه ایثارگران 199 از 345 دعوت به مصاحبه میشم؟

    • داوطلب علوم سیاسی-کرمانشاه_سرپل ذهاب گفت:

     ظزفیت پذیرش رشته علوم سیاسی و زیر مجموعه های اون
     **در دانشگاه آزاد اسلامی**
     در سال 96 به این شکل بوده:

     روابط بین الملل = 119 نفر

     جامعه شناسی سیاسی = 42 نفر

     مسائل ایران = 105 نفر

     سیاست گذاری عمومی = 70 نفر

     اندیشه اسلامی = 126 نفر

     مجموع افراد = 462 نفر

     • صبوری گفت:

      باز هم افرین دیگه برای استخراج این اعداد. واقعا چه قدر ظرفیت رشته علوم سیاسی بالاست! فکر نمیکردم انقدر باشه. مشابه این طرفیت بالا بیشتر در ادبیات یا ریاضی داریم. به هر حال دیگه تکرار مکررات نگم. احتمالا ظرفیتای امسال هم تقریبا همین حدود باشه پس با این ظرفیت عظیم مجبورن تقریبا همه رو به اکثر جاها دعوت کنن و هر کسی هم بالاخره یه جا قبول بشه.

    • صبوری گفت:

     احسنت به حوصله شما در استخراج این امارها.
     ببخشید ولی من باز هم تکرار میکنم اگه واقعا تلاش جدی نداشتین بذارین برای سال بعدی و نترسید و عجله نکنید. اما اگه یه نفر با وضعیت شما بخواد شرکت کنه با این امارها که دراومده حدودا ۷۰ نفر پولی قراره بردارن. این دوره های پولی رو معمولا خیلیا یا اصلا نمیپسندن و نمیرن یا به خاطر پولش نمیتونن. این جور مواقع خیلیا رو دعوت میکنن تا بالاخره مطمئن باشن یه نفر حاضر میشه پول سنگین دوره رو پرداخت کنه. پس احتمالش خیلی زیاده شما خیلی جاها دعوت بشید چون ۷۰ نفر میخوان و حتی شانس قبولی هم کم نیست. ولی دوست عزیز باز هم از ما گفتن. همین امار میگه ۱۵۰ نفر روزانه میخوان. شاید سال بعد بهتر باشه.

     • داوطلب علوم سیاسی-کرمانشاه_سرپل ذهاب گفت:

      ممنونم.
      خیلی خیلی ممنونم.

      من سال سومم هست.
      و
      متاسفانه این وضعیت زلزله همه فکر و ذهن ما رو به خودش درگیر کرد!
      و
      به همین خاطر میخوام امسال به هر طریقی حتما پذیرش بگیرم.
      مشکل مالی ندارم و میتونم هزینه آزاد و حتی نوبت دوم ها رو بدم.

      فقط یه سئوال”

      به نظرتون من نوبت دوم یا غیرانتفاعی و پردیس چند درصد شانس دعوت به مصاحبه دارم!!

      دانشگاه آزاد چه طور؟

     • محسن-مدیریت دولتی به جناب صبوری گفت:

      دوست عزیز! از وقتی که برای پاسخ گذاشتی بسیار سپاسگزارم چون پرسش من هم همین بود.

  • صبوری گفت:

   توضیح جامونده: همین کارو برای دفترچه انتخاب رشته دانشگاه ازاد سال ۹۶ قسمت علوم سیاسی انجام بدین تا ظرفیت تقریبی ازاد معلوم بشه.

   اگر یه نفر با همه تلاش ازمون داده و رتبه خوبی نداره شاید بد نباشه در صورت تمکن مالی به دانشگاه پولی هم بره. ولی اگر با تلاش کم یا متوسط رتبه بدی اورده شاید با تلاش زیاد رتبه بهتری در سال بعد بیاره و لذا معلوم بشه رایگان یا لااقل شبانه هم میتونسته ادامه بده.

   اگه یه نفر با تلاش جدی ازمون نداده و رتبه بد اورده اگر سال بعد با تلاش جدی ازمون بده در بدترین حالت امکان نداره وضعش بدتر بشه پس بهتره شانس سال بعدو امتحان کنه

 28. haniye گفت:

  سلام دوستان کسی میدونه آخرین رتبه قبولی عمران-سازه های هیدرولیکی چند بوده؟

 29. صبوری گفت:

  سلام.
  اگر گواهی از محل اشتغال بیارید که به شکل تمام وقت به شما اجازه تحصیل داده میشه هیات علمی بودن شما امتیازی کاملا مثبته وگرنه معلوم نیست. استاد مصاحبه گر میخواد مطمئن باشه شما فعالیت عمدتون در طول تحصیل همون تحصیل خواهد بود و نه اینکه وظایف هیات علمی بودن بهانه ای و مانعی بر سر اون باشه

  موفق باشید

 30. مهسا گفت:

  یکی راهنمایی کنه آخه؟

 31. مینا گفت:

  کسی میدون آیا هییت علمی بودن در مصاحبه دکتری امتیاز دارد؟