مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

اعلام نتایج آزمون دکتری 97 از ساعت 17 امروز

بنا بر اعلام سازمان سنجش، نتایج اولیه آزمون دکتری 97 از ساعت ۱۷ امروز ۲۷ فروردین‌ماه منتشر خواهد شد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اعلام این مطلب افزود: برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی تعداد ۲۳۴ هزار و ۷۰۶ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۰۰ هزار و ۷۲۳ نفر معادل ۴۲.۹۱ درصد زن و تعداد ۱۳۳ هزار و ۹۸۳ نفر معادل ۵۷.۰۹ درصد مرد بودند.

وی در ادامه تصریح کرد: از تعداد ۲۳۴ هزار و ۷۰۶ داوطلب، تعداد ۱۳۶ هزار و ۶۶۵ نفر در گروه علوم انسانی، تعداد ۲۱ هزار و ۴۰۳ نفر در گروه علوم پایه، تعداد ۴۳ هزار و ۶۵۹ نفر در گروه فنی و مهندسی، تعداد ۱۲ هزار و ۷۲۴ نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، تعداد ۱۲ هزار و ۶۲۳ نفر در گروه هنر، تعداد ۲ هزار و ۲۸۷ نفر در گروه دامپزشکی و تعداد ۵ هزار و ۳۴۵ نفر در گروه زبان ثبت نام کردند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ در روز جمعه، چهارم اسفند ۹۶ در ۷ گروه آموزشی و ۲۴۶ کدرشته امتحانی در ۵۵ شهرستان و ۱۱۷ حوزه امتحانی برگزار شد.

به گفته توکلی، از تعداد ۲۳۴ هزار و ۷۰۶ داوطلب ثبت نام کننده، تعداد ۱۸۷ هزار و ۸۲۱ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و تعداد ۴۶ هزار و ۸۸۵ نفر غایب بودند. به عبارت دیگر ۸۰.۰۲ درصد در جلسه آزمون حاضر و ۱۹.۹۸ درصد آنان غایب بودند. همچنین از تعداد حاضران در جلسه آزمون تعداد ۸۱ هزار و ۶۵۹ نفر معادل ۴۳.۴۸ درصد زن و تعداد ۱۰۶ هزار و ۱۶۲ نفر معادل ۵۶.۵۲ درصد مرد هستند.

وی خاطر نشان کرد: از میان ۱۸۷ هزار و ۸۲۱ داوطلب حاضر در جلسه آزمون، تعداد ۱۰۹ هزار و ۱۹۶ نفر در گروه علوم انسانی، تعداد ۱۷ هزار و ۴۶۱ نفر در گروه علوم پایه، تعداد ۳۴ هزار و ۱۹۷ نفر در گروه فنی و مهندسی، تعداد ۱۰ هزار و ۵۸۸ نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، تعداد ۱۰ هزار و ۲۲۲ نفر در گروه هنر، تعداد ۱ هزار و ۸۴۳ نفر در گروه دامپزشکی و تعداد ۴ هزار و ۳۱۴ نفر در گروه زبان حاضر بودند.

وی در ادامه افزود: داوطلبان از امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷ می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org و وارد کردن شماره داوطلبی و سایر مشخصات فردی نسبت به مشاهده کارنامه اولیه اعلام نتیجه اقدام کرده و در صورت لزوم از آن پرینت تهیه کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ از بعد از ظهر روز پنجشنبه ۳۰ فروردین ۹۷ بر روی سایت این سازمان منتشر می شود.

وی افزود: داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه مجاز به انتخاب رشته شده باشند ضرورت دارد پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، نسبت به انتخاب حداکثر ۵۰ کدرشته محل از میان کدرشته محل های مورد علاقه و نسبت به درج آن در فرم انتخاب رشته، اقدام کنند.

توکلی یادآور شد: مهلت تکمیل فرم انتخاب رشته آزمون دکتری از روز دوشنبه سوم اردیبهشت ماه ۹۷ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می شود و در روز شنبه ۸ اردیبهشت ماه ۹۷ پایان می پذیرد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطر نشان کرد: پس از صدور کارنامه برای کلیه داوطلبان شرکت کننده در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ بر اساس ضوابط و شرایط اعلام شده توسط دانشگاه آزاد اسلامی که از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه به اطلاع متقاضیان واجد شرایط خواهد رسید، داوطلبانی که علاقمند به انتخاب کدرشته های تحصیلی دانشگاه آزاد نیز باشند می توانند با مراجعه به سایت این دانشگاه و بر اساس مقررات نسبت به انتخاب کدرشته های تحصیلی خود در دانشگاه آزاد نیز اقدام کنند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. & گفت:

  ممنون میشم خبر بدید

 2. & گفت:

  دوستان رتبه 22ژنتیک و تراز 6000امیدی به قبولی هست؟

 3. میم دکتری گفت:

  من ۴۳ شدم

 4. فریبا گفت:

  رشته من کنترل هست

 5. فریبا گفت:

  با رتبه ۶۴ به نظرتون فردوسی روزانه دعوت به مصاحبه میشم؟
  اگه بشم زمان مصاحبه کی هست؟

 6. محمد گفت:

  دوستان رتبه 1463 دعوت به مصاحبه میشود ؟ آخرین رتبه مجاز شده هم 2704 بوده است

 7. Chem گفت:

  خدا رو شکر اولین مرحله گذشت

 8. زمین شناسی گفت:

  خدایا شکرت من رتبه 2 شدم

 9. ریاضی محض گفت:

  سلام تبریک به همه دوستانی که مجاز شدن. به نظرتون با رتبه 104 و تراز 2549 میتومنم تهران قبول بشم؟

 10. amanj گفت:

  سلام دوستان با رتبه 200 میشه تهران قبول شد ؟ریاضی کاربردی

 11. محمد گفت:

  بچه ها با نمره کل 860 دعوت به مصاحبه میشوم ؟

 12. Saze گفت:

  نتایج اعلام شد.

 13. تبدیل بدشانس گفت:

  اومده؟

 14. sida گفت:

  بروبچ حد نصاب هاو تراز ها رو کی میدونه

 15. الهام گفت:

  بشتابیییدددددددد

 16. پریس گفت:

  نیایج اومدددددددددددددد

 17. آنیتا گفت:

  من قبول شدممممممممم

 18. مهدی گفت:

  نتایج اعلام شد ، باورم نمیشه درصدهایی که حساب کردم تقریبا نصف شده

 19. فرشید گفت:

  نتایج جدی جدی اومد

 20. دکتر گفت:

  سلام بچه ها دارن نتایجا می گذارند توی سایت

 21. آنیتا گفت:

  دوستان 92.52درصد مجاز به انتخاب رشته شدند

 22. ** گفت:

  واقعا لحظات خیلی کند و سخت سپری میشه

 23. دکترا گفت:

  اقا به شخصه من امروز از کار و زندگی افتادم. حالا خدا کنه ساعت 17 نشه 18 !!!!!

 24. سارا-97 گفت:

  دوستان،علما،اساتید وفلاسفه؛ برید یه دور بزنید بیاید…حالا حالاها خبری نیست

 25. نشمین گفت:

  بچه ها من الان خواب ظهر بیدار شدم، عصر هم میشه شب اعلام خواهد شد

 26. Sami گفت:

  سلام دوستان بنظرتون با مجموع تخصصی حدودا۲۵و عمومی۶درصد قبولم؟؟؟:(((

 27. Phd 96 گفت:

  من خودم پارسال جامعه شناسی اقتصاد و توسعه قبول شدم.نگران نباشید پارسالم بعد از ظهر اعلام شد.سوالی باشه خوشحال میشم کمک کنم

 28. خانم دکتر گفت:

  آخه اینهمه علافی برای چی آخه،حالمون بد شد،کلللن علاف شدیم امروز