مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

انتشار اطلاعیه سازمان سنجش درخصوص مصاحبه های دکتری 97

جزئیات زمان بندی و مدارک لازم جهت حضور معرفی شدگان در مصاحبه های دکتری 97 دانشگاه های سراسری اعلام شد. زمان مصاحبه های دکتری 97 - 98

به گزارش پی اچ دی تست، بر اساس اعلام سازمان سنجش، کارنامه نتیجه انتخاب رشته بر روی ‌سایت اطلاع‌رسانی این سازمان قرار دارد. لذا از کلیه داوطلبانی که در کدرشته محل‌های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی لازم می‌باشند، دعوت می‌نماید باتوجه به نکات زیر و مطابق برنامه زمانی شرکت در مرحله دوم آزمون (مرحله ارزیابی تخصصی) که در سایت این سازمان درج گردیده است، با همراه داشتن مدارک لازم برای انجام مصاحبه به هر یک از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی مراجعه نمایند.

ضمناً لازم به توضیح است نظر به اینکه براساس برنامه ریزیهای لازم می بایست نتایج نهایی پذیرفته شدگان آزمون دکتری Ph.D  سال 1397 در نیمه اول شهریور ماه اعلام گردد، لذا به ناچار بخشی از برنامه زمانبندی مصاحبه دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی به دلیل تعداد زیاد کد رشته محلهای تحصیلی در ماه مبارک رمضان در نظر گرفته شده است که امیدواریم مشکل چندانی برای داوطلبان گرامی بوجود نیاید.

1- منحصراً داوطلبانی می‌توانند نسبت به مراجعه به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای انجام مصاحبه اقدام نمایند که کدرشته محل مربوطه را در فرم انتخاب رشته خود درج نموده و حد نصاب نمره علمی لازم را مطابق کارنامه کسب کرده باشند.

2- داوطلبانی که براساس کارنامه منتشره در سایت این سازمان در کدرشته محل‌های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی لازم می‌باشند، لازم است قبل از مراجعه به محل مصاحبه به اطلاعیه دانشگاه ذیربط و همچنین وب سایت دانشگاه مربوط مراجعه و براساس آن برای انجام مراحل مختلف مصاحبه در دانشگاه ذیربط شرکت نمایند.

3- باتوجه به اینکه برنامه زمانی انجام مراحل مختلف ارزیابی تخصصی از داوطلبان توسط برخی از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در ماه مبارک رمضان پیش بینی شده و امکان تغییر آن وجود دارد، لذا مجدداً به کلیه داوطلبان معرفی‌شده، توصیه اکید می‌گردد حتماً قبل از مراجعه برای انجام مصاحبه و ارائه مدارک مورد نیاز، به سایت اطلاع‌رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزشی ذیربط مراجعه نمایند.

4- آن‌دسته از داوطلبانی که در مرحله ارزیابی تخصصی شرکت و در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی دوره روزانه آزمون ورودی دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 1397 قرار گیرند، مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون دکتری سال 1398 نخواهند بود.

5- به اطلاع آن‌دسته از داوطلبان رشته امتحانی مدرسی معارف اسلامی ( کد 2180) می‌رساند؛ از آنجاکه شرط ورود داوطلبان متقاضی در کدرشته امتحانی مذکور به دانشگاه، علاوه بر کسب نمره علمی لازم توسط دانشگاه مربوط، احراز شرایط عمومی رشته مدرسی معارف اسلامی و نتیجه مصاحبه‌ای که توسط معاونت امور دفاتر، اساتید و مبلغان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها انجام خواهد شد، می‌باشد، لذا این‌دسته از داوطلبان لازم است علاوه بر دارا بودن شرایط فوق و همچنین شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون مذکور (دفترچه شماره 1)، حداکثر تا 7 روز پس از انتشار این اطلاعیه،برای طی مراحل پذیرش به پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور دفاتر، اساتید و مبلغان (به نشانی www.asatid.org) مراجعه و ضمن ثبت‌نام در این سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوی معاونت مذکور باشند. بدیهی است عدم ثبت‌نام در این سامانه به منزله انصراف از تحصیل در این رشته تلقی می‌گردد. در پایان لازم به ذکر است که در گزینش نهایی، وضعیت علمی داوطلبانی که نتیجه مراحل مذکور از سوی معاونت فوق‌الذکر به صورت منفی به این سازمان اعلام گردد، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

6- کلیه داوطلبانی که در کدرشته محل‌های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی لازم به منظور شرکت در مراحل ارزیابی تخصصی توسط دانشگاهها و موسسات آموزش عالی هستند، می‌بایست به منظور تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی با مراجعه به لینک مربوط در قسمت مشاهده کارنامه مندرج در سایت این سازمان، از تاریخ 97/03/01 لغایت 97/03/20 ضمن پرداخت مبلغ سیصد و پنجاه هزار (350.000) ریال بصورت اینترنتی، فرم بررسی صلاحیت عمومی را تکمیل و کد پیگیری دریافت دارند. بدیهی است داوطلبانی که نسبت به تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی اقدام ننمایند از گزینش نهایی حذف خواهند شد.

7- گزینش نهایی داوطلبان در هر کدرشته‌محل براساس نمره کل نهایی حاصل از نمره علمی آزمون متمرکز (نمره کل اولیه- 50 درصد در شیوه پذیرش آموزشی- پژوهشی و 30 درصد در شیوه پذیرش پژوهش محور) و نمرات مراحل مختلف ارزیابی تخصصی(مطابق با مفاد مندرج در بند 2-12 صفحه 9 دفترچه‌ شماره 1 آزمون)، حدنصاب تعیین شده توسط دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در هر کدرشته محل و با توجه به اولویت کدرشته‌محل‌هایی که برای مصاحبه معرفی شده‌اند، صورت خواهد گرفت.

8- کلیه داوطلبانی که مبادرت به انتخاب کدرشته محل‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در سایت دانشگاه مذکور نموده‌اند به منظور اطلاع از نحوه و چگونگی انجام مراحل ارزیابی تخصصی از داوطلبان و سایر مراحل گزینش به سایت آن دانشگاه مراجعه نمایند.

مدارک لازم که داوطلبان دارای حدنصاب می‌بایست همراه خود داشته باشند:

1- اصل مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات .

تبصره – داوطلبانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی‌ارشد و یا دکتری حرفه‌ای بوده و حداکثر تا تاریخ 97/06/31 فارغ‌التحصیل می‌شوند (اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک مطابق فرم مندرج در صفحه 39 دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور و یا فرم مندرج در صفحه 94 دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی).

2- اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات.

تبصره 1- آن‌دسته از داوطلبانی که فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می‌باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می‌بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

تبصره 2 – کسانی که به دلائلی قادر به ارائه اصل مدرک یا مدارک‌ مندرج در بندهای 1 و 2 فوق نمی‌باشند، لازم است اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را به همراه داشته باشند.

3- اصل شناسنامه و یا کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه‌ای معرفی شده با مشخصات اطلاعات ارسالی از سوی این سازمان.

4- اصل گواهی مبنی بر اینکه عضو هیات علمی «رسمی- قطعی» و یا «رسمی- آزمایشی» تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری بوده که به تأیید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد، برای آن‌دسته از افرادی که از امتیاز مربی در این آزمون استفاده نموده‌اند.

5- کلیه مستندات مربوط به سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی.

نکاتی درخصوص مندرجات دفترچه راهنمای انتخاب رشته:

1- با توجه به اعلام دفتر گسترش آموزش عالی یا مکاتبات واصله از موسسات آموزش عالی، تغییراتی درظرفیتهای بعضی ازکدرشته‌محلها صورت گرفته است که تعداد داوطلبان قبولی براساس ظرفیت نهایی صورت خواهد گرفت.

2 – براساس اعلام دفتر گسترش آموزش عالی، کدرشته محل‌های 5583 و 5587 مربوط به دوره‌های روزانه و نوبت دوم دانشگاه تهران از ردیف رشته‌های آزمون حذف شده‌اند و لذا در کدرشته‌های محل‌‌های مذکور پذیرشی صورت نخواهد گرفت.

کلیه داوطلبانی که انتخاب رشته نموده‌اند، وضعیت علمی آنها در کارنامه در هریک از کدرشته‌محل‌های انتخابی منعکس گردیده است، چنانچه داوطلبان درخصوص کارنامه نتایج انتخاب رشته سوالاتی داشته باشند، لازم است حداکثر تا تاریخ 97/03/10 منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی مندرج در سایت این سازمان تقاضای خود را ارسال نمایند. به تقاضاهایی که به نحو دیگری و یا بعد از تاریخ فوق ارسال گردد، پاسخ داده نخواهد شد.

دریافت فایل مربوط به برنامه زمانی مصاحبه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در آزمون دکتری سال 1397

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. داود گفت:

  سلام، ی سوال دارم لطفا اگه کسی خبر داره جواب بده، اختلاف تراز چقدر مهما؟ مثلا من شدم ۵ هزار ی نفر دیگه شده ۶ هزار تو مصاحبه باید چن نمره بالاش بیارم تا من قبول بشم؟

 2. سحر گفت:

  باسلام دوستان من دانشگاه شهید بهشتی ثبت نام کردم روزانه شبانه و پردیس گفته بودن 70هزار هزینه ثبت نامه اما وارد سایت شدم و ثبت نام کردم 210تومن از من کسر کردن یعنی پردیس و روزانه و شبانه هزینشون جداست؟؟؟!!!

  • حمید گفت:

   متاسفانه بعضی از دانشگاه ها هزینه مصاحبه دوره روزانه و شبانه و پردیس جدا دریافت میشه. دانشگاه علامه هم اینطوری بود ولی دانشگاه تهران فقط یک هزینه دریافت میکنه

 3. هاشمی گفت:

  سلام دوستان
  تاریخ مصاحبه دانشگاههارو از کجا میشه فهمید؟؟؟

 4. سارا گفت:

  مهلت ثبت نام صنعتی اصفهان تا کی هست؟؟

 5. سارا گفت:

  فردوسی واسه من خطا میده میگه شناسه وارد شده تکراری باید چکار کنیم؟؟؟

 6. Chem گفت:

  چرا دانشگاه صنعتی اصفهان اطلاعیه ای راجع به مصاحبه و ثبت نام نذاشته؟؟؟

 7. H گفت:

  کسی سمنان یا فردوسی مشهد ثبت نام کرده واسه مصاحبه؟

 8. اقلیم ۱۰۰ گفت:

  سلام
  من میخوام در سامانه گلستان دانشکاه یزد ثبت نام کنم

  مشخصات پر کردم

  خطا میده که اول کد رشته انتخابی اول رو تکمیل کن بعد دوم

  من فقط یک رشته شرکت کردم نه چند تا ؟؟؟!!

  از دوستان کسی میتونه من رو راهنمایی کند؟؟؟
  سپاس

 9. علی گفت:

  سلام..ممکنه کسی رزومه خوبی نداشته باشه اما بخاطر تک رقمی بودن قبول بشه

 10. marjan گفت:

  مصاحبه کدوم دانشگاه ها از امروز شروع شده؟
  کسی خبر داره؟

 11. حسین گفت:

  مصاحبه فردوسی و سمنان کی شد؟

 12. مولود گفت:

  سلام لطفا بگید مصاحبه تربیت مدرس کی هست تو سایت دانشگاه نزده هنوز

 13. یاسر گفت:

  سلام دوستان زمان دقیق پر کردن فرم صلاحیت های عمومی کیه و دستی پر کنیم یا اینترنتی و قضیه این عکس روش چیه

 14. . گفت:

  دوستان من با چه رمزو پسوردی وارد سایت دانشگاه صنعتی اصفهان بشم ؟میشه راهنمایی کنید

  • گلاره گفت:

   سلام
   فکر میکنم شما اصفهان رو با صنعتی اصفهان اشتباه گرفتید.لینک ثبت نام صنعتی هنوز فعال نشده و اطلاعیه هم هنوز نزده

 15. شکیبا گفت:

  من در سایت گلستان یزد ثبت نام کردم مشخصات وارد کردم ثبت زدم برای بقیه مراحل انجام نمیشود میگوید کد رشنه اول پر شود بعد دوم من فقط یک کد رشته شرکت کردم موندم چطور بقیه مراحل رو انجام دهم

 16. علی گفت:

  سلام. سوالی دارم اینکه ایا ممکنه کسی در مصاحبه رزومه خوبی داشته باشه اما بخاطر رتبه رد بشه؟

 17. معماری گفت:

  دوستان من شهید رجایی دعوت شدم و چهار روز دیگه مصاحبه هست ولی هنوز تو سایت دانشگاه اطلاعیه ای نیست. باید چیکار کنم؟ یه سوال دیگه من پردیس دانشگاه تهران هم دعوت شدم باید طبق اطلاعیه دانشگاه تهران عمل کنم؟

 18. معماری دکتری گفت:

  دوستان من شهید رجایی دعوت شدم و چهار روز دیگه مصاحبه هست ولی هنوز تو سایت دانشگاه اطلاعیه ای نیست. باید چیکار کنم؟ یه سوال دیگه من پردیس دانشگاه تهران هم دعوت شدم باید طبق اطلاعیه دانشگاه تهران عمل کنم؟

 19. سمیرا گفت:

  الان من معدل کارشناسیمو به اشتباه دو صدم بیشتر زدم. چیکار کنم؟؟؟

 20. سمیرا گفت:

  سلام. من معدلم دو صدم بیشتر زدم اشتباهی… الان باید چیکار کنم؟ توروخدا کمکم کنین

 21. الناز گفت:

  سلام
  من نمیدونم فرم توصیه نامه دانشگاه تهران را چطور میتونم پیدا کنم. تنها فرمی که تونستم پیدا کنم بالای فرم نوشته بود پردیس فنی
  2- به نظرتون من که هم شبانه و هم روزانه مجاز شدم دو تا فرم توصیه نامه باید ببرم؟

 22. فرم صلاحیت عمومی گفت:

  سلام. دوستان شاید سوالم خنده دار باشه اما خب بخندین مشکلی نیست…این فرم صلاحیت عمومی در کدوم قسمت سایت سنجش باید برم. کل سایت رو زیر و رو کردم ولی جایی نمیاد که برم و ثبت نام کنم. شماره سریالشو خریدم ولی مکان ثبت نام رو اگه بهم بگین ممنون میشم.

 23. فرزانه گفت:

  توی زشته ما اکثر پول مصاحبه های تهران و شهرستانها 70 تومن هستش بعد دانشگاه لرستان 100 تومن هستش
  یعنی اگه کسی بخواد 5 تا مصاحبه بره توی شهرهای مختلف با هزینه اسکان و رفت و آمد باید حداقل یه دو تومنی هزینه کنی اون هم تازه اگه با اتوبوس سفر کنی من نمی دونم دو تا سوال میخوان بپرسن هر نفر چرا باید 100 تومن پول مصاحبه بده ؟چه هزینه ای برای دانشگاه داره یه مصاحبه که باید پول بگیرن

 24. مهسا گفت:

  ببخشید معرف ها بابد از محل تحصیل سابقمون باشه یا از شهر خودمون هم میشه؟!

 25. لیلی گفت:

  هم باید جدا پول مصاحبه بدیم برای هر دانشگاه؟ هم برای ثبت تو سایت سازمان سنجش؟ این چه وضعشه مگه دانشگاه سراسری هم‌پول مصاحبه میگیره…

 26. فلسفه منهاي هنر! گفت:

  دوستانم سلام،
  هر چه مدارک دارین آماده کنید و در دسترس داشته باشین، لوازم سفرهایتان را هم مهیا کنید، برای بلیت و … از حالا پرس و جو کنید، سایتهایی هستن که میتونید بلیت پیش خرید کنین و بعد با تاریخ دیگه ای جابجا کنین،
  تغییر تاریخ های مصاحبه ها به روز اتفاق میفته، ممکنه از ۵ خرداد بعضی دانشگاه ها شروع کنند، بنابراین با برنامه مصاحبه های سنجش تنظیم نکنین، از فردا کاملا آماده باشین، ممکنه دانشگاهی تاریخ إعلامی خودش را هم تغییر بده، شما فقط آماده باشین،
  موفق باشین

 27. فرانک گفت:

  بچه ها چرا برای پر کردن فرم صلاحیت صفحه اول عکس کارگزینی و این حرفا رو میخواد ما که دانشجوییم چه کنیم تا بره مرحله بعد؟

 28. کنکوری 1397 گفت:

  سلام دوستان،
  یه سوال: فرم صلاحیت عمومی رو الکترونیکی پر میکنیم یا دستی؟ و این فرم رو باید روز مصاحبه ببریم یا نه؟

  • صبا گفت:

   اینترتیه, احتیاجی نیست روز مصاحبه همراه باشه چون قبل اون هم مصاحبه هست, ولی اگه پر نکنید قبول هم بشید سنجش اعلام نمیکنه

 29. کیمیا گفت:

  میگن زمانبندی مصاحبه ها ی سنجش اشتباهه اره؟

 30. فرزانه گفت:

  سلام
  شماره اعداد را باید به لاتین وارد کنید

 31. اعظم گفت:

  سلام دوستان. چرا در زمان پر کردن فرم صلاحیت عمومی بعد از شغل معرف ایتم بعدی فقط علامت ستاره هست و تایید نمیشود؟ شماره تماس معرف هم وارد می کنم قبول نمی کند و تایید نمی شود. لطفا اگر کسی اطلاع دارد پاسخ بدهد. باتشکر

 32. سحر گفت:

  سلام دوستان کسی میدونه چرا جدول زمانبندی دانشگاه شهید بهشتی چرا باز نمیشه؟؟؟توروخدا بگید

 33. کمال شیمی خاک گفت:

  سلام دوستان
  چرا دانشگاه تهران اطلاعیه مربوط به مصاحبه(مدارک لازم واسه مصاحبه) رو نزده؟؟؟اگه کسی از مدارک لازم برای مصاحبه تهران خبر داره لطفا راهنمایی کنه…مخصوصا میخام بدونم توصیه نامه میخان یا نه؟؟؟

 34. behrooz گفت:

  سلام و خسته نباشی
  من ارشد مهندسی الکترونیک دارم، 3 مقاله isi و 2 مقاله isc و 3 مقاله کنفرانسی دارم و همچنین سابقه تدریس در دانشگاه دارم، دکتری مهندسی الکترونیک دانشگاه صنعتی شیراز و شهید باهنر کرمان و خرم اباد تماما روزانه دعوت به مصاحبه شدم، کسی میتونه راهنمایی کنه؟؟ خوهشا درباره نحوه برگزاری و سخت گیری آزمون ؟ ایا در این دانشگاه ها تحصیل نکردم امکان قبول شدنم وجود داره؟؟ در کل 5 دانشگاه دعوت به مصاحبه شدم اگه فقط 3 دانشگاه در جلسه مصاحبه شرکت کنم مشکلی بوجود نمیاد؟