مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری پزشکی آزاد 97 در دهه اول تیر

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت گفت: نتایج اولیه آزمون دوره دکتری گروه علوم پزشکی سال 97 در دهه اول تیر اعلام می شود.

دکتر محمدحسین پورکاظمی به خبرگزاری آنا گفت: آزمون دوره دکتری گروه علوم پزشکی دیروز و امروز برگزار شد و از 10 هزار و 300 ثبت‌نام‌کننده در آزمون حدود هزار نفر در جلسه آزمون غائب بودند.

وی افزود: همچنین در این آزمون 2800 نفر مجوز شرکت در آزمون را به دلیل نداشتن نمره زبان نداشتند که یک‌ماه به آنها فرصت داده شده است که در‌ آزمون زبان وزارت بهداشت یا سایر آزمون‌های بین‌المللی زبان شرکت و حدنصاب نمره زبان را کسب کنند، افرادی که نمره حدنصاب زبان را کسب نکنند برگه پاسخ به سوالاتشان تصحیح نمی‌شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرد:در آزمون دوره دکتری پزشکی دو دسته پذیرفته آموزشی و پژوهشی خواهیم داشت، برای آنهایی که آموزشی پذیرفته می‌شوند، 50 درصد نمره آزمون و 50 درصد سوابق تحصیلی و پژوهشی و مصاحبه لحاظ می‌شود و برای افرادی که پژوهشی پذیرفته می‌شوند 70 درصد سوابق تحصیلی در نظر گرفته می‌شود.

پورکاظمی گفت: پس از اعلام نتایج اولیه در دهه اول تیر، داوطلبان مجاز امکان انتخاب رشته خواهند داشت.

وی ظرفیت پذیرش سال گذشته را حدود 2 هزار نفر اعلام کرد و ادامه داد: ظرفیت پذیرش نسبت به سال گذشته تفاتی نخواهد داشت.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی همچنین زمان اعلام نتایج نهایی را دهه اول شهریور اعلام کرد.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

3
افزودن دیدگاه جدید

avatar
دكتربهزاد
دكتربهزاد

ضمنا برتبتون در بدون سهمیه۵۵٠٠هست

دكتربهزاد
دكتربهزاد

سلام شما به احتمال زیاد فقط واحدامارات قبول بشی

محمد
محمد

با سلام یه سوالی دارم آدمین اگه زحمتی نباشه پاسخ بدهید.
من ترازم 500 و رتبه 775 مدیریت دولتی در سهمیه ایثارگران و آخرین نفر مجاز 1216 ایا شانس معرفی برای مصاحبه به دانشگاه های ازاد شهرستان ها را دارم.
با تشکر