مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

اعلام جزئیات سهمیه مربیان در پذیرش دکتری 97 آزاد

نحوه استفاده از سهمیه مربیان در پذیرش دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در سال 97 اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی تست، بنابر اعلام مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، بر اساس قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی مصوب مورخ 89/1/29 مجلس شورای اسلامی، 10 % سهمیه مازاد بر ظرفیت (حداقل یک نفر در هر کد رشته/محل) برای مربیان در نظر گرفته شده است. اعضای هیأت علمی (مربی) تمام وقت (اعم از رسمی آزمایشی و رسمی قطعی) و در استخدام رسمی دانشگاه آزاد اسلامی که دارای سه سال سابقه عضویت در هیأت علمی دانشگاه باشند می توانند در صورت تمایل از این امتیاز به منظور پذیرش در دوره دکتری تخصصی بهره مند شوند. متقاضیان استفاده از امتیاز اعضاء هیأت علمی می بایستی از ارسال هر گونه مدرک خودداری نمایند. بدیهی است مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه رأساً نسبت به استعلام وضعیت این گونه افراد از مرکز امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اقدام و در صورت تأیید شرایط با شرط کسب حداقل 80 درصد نمره در هر یک از مراحل آزمون، برای آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد را باید کسب نمایند.

تذکر 1: رشته/مقطع کارشناسی ارشد مربیان متقاضی استفاده از امتیاز هیأت علمی جهت ادامه تحصیل با رشته ای که در دوره دکتری مایل به تحصیل در آن می باشند باید تجانس داشته باشند.

تذکر 2: اشتغال به تحصیل اعضای هیأت علمی منوط به موافقت دانشگاه می باشد.

گفتنی است کارکنان و اعضای هیات علمی محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی مجاز نیستند واحد دانشگاهی محل خود را به عنوان محل تحصیل انتخاب کنند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. غزال گفت:

  با سلام، چگونه میتوانم از سهمیه هیات علمی، موقع انتخاب رشته اینترنتی دانشگاه آزاد استفاده کنم؟ کجا باید قید کنم؟ من که هر چه گشتم گزینه ای برای انتخاب این سهمیه پیدا نکردم!
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 2. مطهره گفت:

  انتخاب رشته دکتری آزاد کی هست؟لطفاً بگویید.خسته شدیم دیگه

 3. Reza گفت:

  این دانشگاه آزاد دیگه کلافه کرده همه را آخه چقدر ناهماهنگی و بی نظمی حداقل یک اطلاعیه برای روزش بدن خدا مصاحبه و اعلام نتایج نهایی به خیر کند …

 4. ندا گفت:

  سلام دوستان با تراز 761 دانشگاه ازاد رشته زراعت امکان قبولی است

 5. دبه سم گفت:

  سلام منم. مدیریت دولتی هستم تراز ونمرت چنده

 6. سم گفت:

  با سلام در مورد انتخاب رشته محل میخواستم بدونم که ایا میشه همه گرایش های رشتمون رو انتخاب کنیم.مثلا مدیریت دولتی گرایش منابع و گرایش رفتار و گرایش خط مشی میشه سه تاشونو انتخاب کنیم؟؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   بله مشکلی نیست و میتونید گرایش های مختلف رو انتخاب کنید.
   اما ممکنه در مصاحبه براتون چالش ایجاد بشه و اساتید فکر کنند هدف مشخصی ندارید و فقط میخواید در مقطع دکتری تحصیل کنید.

 7. دكترفاطمه گفت:

  به هادی هوش. فرمودید دانشگاه ازاد امسال متفاوت عمل میکنه یعنی چه؟ایاممکنه افزایش ظرفیت داشته باشن؟

 8. هادی هوش گفت:

  سلام دوستان انتخاب رشته دانشگاه ازاد امسال خیلی متفاوت تر از سالهای گذشته است.دانشگاه ازاد پارسال در پذیرش دانشجوی دکتری خیلی ضرر کرد فکر میکرد که تکمیل ظرفیت هم داره که نداشت.من خودم پارسال دانشگاه ازاد قبول شدم زمان مصاحبه تا زمانی که حضور داشتم 20نفری برای رشته ما امده بودن که خودشون گفتن 7نفر ظرفیت داریم و…. زمانی که رفتم سرکلاس 3نفر بودیم بعد که پیگیری کردیم گفتن مابقی نیومدن ثبت نام حتی بهشونم زنگ میزدن که چرا نیامدید.بعد گفتن ظرفیتمون رو با تکمیل ظرفیت پر میکنیم که سازمان بهشون اجازه نداد.با این تجربه سال گذشته مطمین باشید دانشگاه ازاد خیلی متفاوت عمل میکنه

  • دکترای زبان گفت:

   به نظر من نباید به نمره و تراز توجه کنن موقع مصاحبه در دانشگاه ازاد. بلکه انگیزه شخص براشون مهم باشه. اتفاقا اکثر کسایی ک ترازشون بالاست قصد ثبت نام در دانشگاه ازاد و ندارن و فقط برای سرگرمی میرن مصاحبه . اساتید مصاحبه گر باید کمی دقت در این موارد بخرج بدن. خواهشاااااا

 9. آناشيد گفت:

  سلام دوستان انتحاب رشته آزاد از کی شروع میشه ؟

 10. دکتری گفت:

  سلام.یعنی هیات علمی هایی که پیمانی هستند نمیتونند از این سهمیه استفاده کنند؟تا دو سال گذشته که همه اعضای هیات علمی که پیمانی بودند از این سهمیه میتونستند استفاده کنند.در ضمن هیات علمی های جدید تازه بعد پنج سال با رد کردن فیلترهای مختلف میتونند رسمی آزمایشی بشند.

 11. خدش گفت:

  سلام.انتخاب رشته دانشگاه آزاد کی شروع میشه؟

 12. معماری غریب گفت:

  انشالله ساختار آموزشی به نحوی تنظیم بشه که تمام سهمیه ها حذف بشه تا تمامی دانشجویان در شرایطی برابر مهارت هاشون ارزیابی بشه.

 13. محسن گفت:

  بنده حدود 10 سال است مربی حق التدریس هستم.چرا برای حق التدریس ها سهمیه ای در نظر گرفته نمیشود؟؟؟

  • نسترن گفت:

   چون شما کارمند رسمی اون اداره نیستین…
   چون شما در آینده اون اداره نقشی ندارین و مهمان محسوب میشین…چرا شما فکر میکنی با حق التدریسی باید بهتون سهمیه بدن؟؟؟

 14. حسینی گفت:

  سلام.بنده مربی حق التدریس دانشگاه ازاد هستم که به اشتباه سهمیه مربیان را انتخاب کردم. برای انتخاب رشته دانشگاه چگونه میتوانم این سهمیه را ویرایش و حذف کنم؟