مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

کاهش استقبال دانشجویان از تحصیل در دوره دکتری پردیس های پولی

رئیس دانشگاه زنجان با اشاره به کاهش استقبال دانشجویان برای تحصیل در دوره دکتری پردیس های خودگردان، از بازنگری برنامه و فعالیت های پردیس خودگردان این دانشگاه خبر داد.

محسن نجفیان در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره فعالیت پردیس های خودگردان دانشگاه زنجان گفت: تا جایی که تقاضا برای تحصیل در پردیس خودگردان باشد، دانشگاه خدمات لازم را اراده داده و دوره های ارائه شده در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری کاهش نخواهد یافت.

وی ادامه داد: اما به صورت طبیعی استقبال دانشجویان برای تحصیل در  پردیس ها کاهش یافته است.

رئیس دانشگاه زنجان افزود: پردیس های دانشگاه زنجان در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری فعال هستند، ولی در حال حاضر در این دو مقطع استقبال ضعیفی وجود دارد.

وی ادامه داد: برهمین اساس در برنامه ها و فعالیت های پردیس خودگردان دانشگاه بازنگری خواهیم داشت.

به گزارش مهر، در حال حاضر حدود ۵۳ پردیس خودگردان در ۴۸ دانشگاه سراسری مشغول به فعالیت هستند و به گفته معاون آموزشی وزیر علوم، سیاست فعالیت پردیس‌های دانشگاهی در دوره جدید در دست بازنگری است. وزارت علوم در حال تدوین راهکار قانونی است تا این پردیس ها بتوانند براساس ماموریت اصلی که از ابتدا برای آنها تعریف شده به فعالیت خود ادامه دهند.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

2
افزودن دیدگاه جدید

avatar
نگار
نگار

بله با شما موافقم

ali
ali

فقط این رو میدونم از خود من سال پیش برای درخواست دانشگاه بین الملل 200هزار تومان ثبت نام مصاحبه ای که نرفتم گرفتن. اینا فقط می خوان در آمد زایی کنند با استفاده از دانشجوهایی که همه رو دیگه اعلام به مجاز انتخاب رشته می کنند.
این خیلی درده. این پول های زوری که از ما میگیرن درده.
پول ثبت نام مصاحبه یعنی چی به خصوص کسی داره روزانه احتمال قبولیش هست.