/مشاوره رایگان آزمون دکتری

مدرسان شریف

استاد وکیلی

مشاوره رایگان آزمون دکتری۱۳۹۷-۱۰-۵ ۰۹:۰۳:۰۷ +۰۳:۳۰

مشاوره دکتری

مشاوره آزمون دکتری تخصصی در خصوص مباحث مختلف کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی به صورت کاملاً رایگان در این صفحه ارائه خواهد شد. داوطلبان آزمون دکتری می‌توانند سؤالات خود را در این صفحه درج نمایند تا در اسرع وقت به سؤالاتشان پاسخ داده شود.

البته به همه سؤالات داوطلبان گرامی در تمامی صفحات سایت نیز پاسخ داده خواهد شد. این صفحه برای سهولت دسترسی متقاضیان مشاوره به مشاوران سایت و نیز راهنمایی کاربران عزیزی که به تازگی به جمع ما اضافه شده‌اند راه‌اندازی شده است.

 

سؤالات کاربران گرامی می‌تواند در خصوص مشاوره مطالعه و برنامه‌ریزی جهت کسب آمادگی برای آزمون دکتری، روند پذیرش در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه‌های سراسری و آزاد، نحوه انتخاب رشته دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی، نحوه کسب آمادگی جهت حضور در مصاحبه دکتری دانشگاه‌ها و حتی جزئیات تحصیل در مقطع دکتری باشد.

کانال تلگرام دکتری

امیدواریم ارائه مشاوره دکتری به کاربران عزیز بتواند راهگشای داوطلبان آزمون دکتری باشد.

با توجه به شروع ثبت نام دکتری 98 از 6 آذرماه سال جاری و زمان برگزاری آزمون دکتری 98 نیز سوم اسفند ماه 97 خواهد بود، داوطلبان گرامی می‌توانند سؤالات اختصاصی خود را درخصوص آزمون دکتری 98 نیز مطرح نمایند.

 

معرفی دوره دکتری

دوره دکتری تخصصی به دو شکل برگزار می‌شود:

مشاوره دکتری - رایگان

1- دکتری آموزشی – پژوهشی 

2- دکتری پژوهش‌محور

دکتری آموزشی-پژوهشی (دوره‌ای که بیشترین رقابت برای آن صورت می‌گیرد)، دوره‌ای است که محتوای برنامه آن مشتمل بر واحدهای درسی و گذراندن پایان‌نامه است.

دکتری پژوهش‌محور، دوره‌ای با محوریت پژوهش است که دستاورد آن منجر به ارائه فناوری جدید، ارائه نظریه و ایده جدید، تولید دانش فنی و ثبت اختراع و … می‌شود و مشتمل بر اخذ واحدهای درسی محدود و الزام به ارائه پایان‌نامه است.

 

تفاوت دوره‌های دکتری آموزش‌محور و پژوهش‌محور

بر اساس آیین‌نامه آموزشی مقطع دکتری تخصصی، تعداد واحدهای درسی دوره دکتری آموزشی – پژوهشی 36 واحد است که از این تعداد، 12 تا 18 واحد آموزشی و 18 تا 24 واحد پژوهشی است و دانشجو باید در هر نیم‌سال تحصیلی حداقل 6 و حداکثر 10 واحدِ درسی انتخاب کند.

البته در شیوه‎نامه مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد 15 تا 18 واحد درسی و 18 تا 21واحد پژوهشی درنظر گرفته شده است.

در دوره‌ دکتری پژوهش‌محور تنها 3 تا 8 واحد درسی ارائه می‌شود و 28 تا 33 واحد به رساله اختصاص دارد. در این دوره نیز، مجموع واحدهای اصلی و پایان‌نامه 36 واحد است.

دوره تعداد واحد درسیتعداد واحد رسالهمجموع تعداد واحد
آموزشی – پژوهشی12 تا 1818 تا 2436
پژوهش‌محور3 تا 828 تا 3336

 

دوره‌های دکتری رایگان و شهریه‌پرداز

در حال حاضر در کشور ما تحصیل در دوره دکتری به دو شکل رایگان و شهریه‌پرداز برگزار می‌شود.

پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه‌های سراسری به سه صورت روزانه، شبانه و یا پردیس دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد. معمولاً اساتید هر سه دوره و نیز دروسی که دانشجویان پشت سر می‌گذارند یکسان و تنها تفاوت دوره روزانه با شبانه و پردیس در پرداخت شهریه است.

دوره دکتری روزانه بدون پرداخت شهریه است. فارغ‌التحصیلان دوره دکتری روزانه متعهد هستند که معادل مدت زمان تحصیل در کشور خدمت کنند. پذیرش در این دوره از طریق آزمون صورت می‌گیرد، اما دانشگاه‌ها مجاز به پذیرش بدون آزمون از طریق آیین‌نامه دکتری استعداد درخشان نیز هستند.

دانشگاه‌هایی که دارای پذیرش در یک رشته در دوره روزانه هستند، می‌توانند نسبت به پذیرش دانشجو در دوره شبانه (نوبت دوم) نیز اقدام کنند. تحصیل در این دوره مستلزم پرداخت شهریه است.

یکی دیگر از دوره‌های دکتری تخصصی داخل کشور، پردیس خودگردان دانشگاه‌هاست که تحصیل در آن، مستلزم پرداخت شهریه است. در ابتدا پذیرش در پردیس‌ها به صورت مستقل و از طریق آزمون اختصاصی صورت می‌گرفت، اما از سال‌ 94 بنا بر تصمیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پذیرش پردیس‌های دانشگاهی نیز از طریق آزمون دکتری صورت می‌گیرد. البته پذیرش دانشجو در پردیس بین‌الملل دانشگاه‌ها همچنان خارج از آزمون سراسری نیز انجام می‎شود.

علاوه بر این، دانشگاه‌های پیام نور و دانشگاه‌های غیرانتفاعی نیز در دوره دکتری دارای پذیرش هستند که تحصیل در این دانشگاه‌ها نیز با پرداخت شهریه صورت می‌گیرد.

دانشگاه آزاد اسلامی نیز هر ساله اقدام به پذیرش دانشجوی دکتری می‌نماید که از سال 96، آزمون دکتری دانشگاه آزاد به صورت یکپارچه با آزمون دکتری سراسری و از طریق سازمان سنجش برگزار می‌شود. همچنین دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله نسبت به پذیرش بدون کنکور داوطلبان استعدادهای درخشان در مقطع دکتری نیز اقدام می‌کند.

دوره شهریه نحوه پذیرش
روزانهبدون پرداخت شهریهاز طریق آزمون سراسری – از طریق آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان
شبانه (نوبت دوم)شهریه دارد.از طریق آزمون سراسری
پردیس خودگردانشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری – از طریق آزمون اختصاصی (مختص پردیس‌های بین‌الملل)
غیرانتفاعیشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری
پیام نورشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری
دانشگاه آزادشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری – از طریق آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد

 

جهت اطلاع از شهریه تحصیل در دوره دکتری شبانه، پردیس، غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

 

طول دوره دکتری

مدت تحصیل در دوره دکتری تخصصی آموزشی-پژوهشی حداقل شش نیم‌سال تحصیلی و حداکثر هشت نیم‌سال تحصیلی است. در صورتی که دانشجوی این دوره در مدت مقرر دانش‌آموخته نشود، مؤسسه می‌تواند به پیشنهاد استاد راهنما مدت تحصیل را تا دو نیم‌سال دیگر افزایش دهد.

مدت مجاز تحصیل در دوره دکتری پژوهشی حداقل 3 سال و حداکثر 4 سال است که حداکثر یک نیم‌سال قابل افزایش است.

 

مشاوره آزمون دکتری 98

در پذیرش از طریق آزمون دکتری، داوطلبان پس از ثبت‌نام در کنکور، در آزمون کتبی که از سوی سازمان سنجش برگزار می‌شود شرکت می‌کنند.

آزمون کتبی شامل دروس تخصصی و دروس عمومی (متشکل از زبان عمومی و استعداد تحصیلی) است. عناوین دروس امتحانی تخصصی هر رشته در دفترچه ثبت‌ نام آزمون دکتری درج می‎گردد.

در آزمون دکتری سال 98، ضریب 4 برای دروس تخصصی و ضریب 1 برای هر یک از دروس عمومی در نظر گرفته شده است.

منابع زبان عمومی آزمون دکتری و استعداد تحصیلی در صفحات زیر درج شده است. ضمناً سؤالات کاربران گرامی در خصوص دروس زبان دکتری و استعداد تحصیلی آزمون دکتری نیز در صفحات مربوطه پاسخ داده خواهد شد.

همچنین منابع آزمون دکتری 98 از طریق صفحه زیر قابل مشاهده است:

 

مشاوره رایگان انتخاب رشته دکتری

معمولاً یک تا دو ماه بعد از برگزاری آزمون کتبی، کارنامه نمرات آزمون منتشر می‌شود. این کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. از سال 96 با ادغام آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‎های سراسری، کارنامه اولیه منتشره از سوی سازمان سنجش حاوی نتیجه آزمون جهت انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز می‎باشد.

داوطلبان می‌توانند با توجه به نمره‌تراز و رتبه کسب‌شده که در کارنامه دکتری اعلام شده است، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

به محض شروع انتخاب رشته، مشاوران سایت در صفحه مشاوره رایگان انتخاب رشته دکتری فعال خواهند شد و پاسخگوی سؤالات شما عزیزان خواهند بود.

 

مشاوره رایگان مصاحبه دکتری

پس از انجام انتخاب رشته از سوی داوطلبان، نتایج دعوت به مصاحبه دکتری اعلام خواهد شد. در سال 97 روند دعوت به مصاحبه دکتری سراسری به نحوی بود که محدودیتی برای تعداد داوطلبان راه‌یافته به مصاحبه هر دانشگاه‌ و نیز تعداد رشته‌محل‌هایی که هر داوطلب می‎توانست در مصاحبه حضور یابد، وجود نداشت و داوطلبان با کسب حدنصاب نمره‎تراز مدنظر همه دانشگاه‌هایی که در انتخاب رشته خود لحاظ کرده بودند، مجاز به حضور در مصاحبه آن‌ها شناخته ‎شدند.

به محض اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مشاورین در صفحات مختلف سایت پاسخگویی سؤالات داوطلبان عزیز دکتری در زمینه برگزاری مصاحبه‌ها خواهند بود.

 

مشاوره پذیرش دکتری بدون آزمون

جهت پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری تخصصی می‌توان به دو شیوه دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان و نیز دکتری بدون آزمون پردیس‌های پولی دانشگاه‌ها اقدام کرد.

پذیرش بدون آزمون دکتری سراسری از طریق وب‌سایت دانشگاه‌ها اطلاع‎رسانی می‌شود و پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد نیز از طریق مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه صورت می‌گیرد.

داوطلبان گرامی می‌توانند جهت طرح سؤالات خود در خصوص پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها و اطلاع از آخرین فراخوان‌های پذیرش بدون آزمون دکتری به صفحه مربوطه مراجعه نمایند.

فراخوان‌های پذیرش بدون کنکور دکتری پردیس نیز که از طریق وب‌سایت دانشگاه‌ها منتشر می‌شود، در صفحه مربوطه درج می‌شود.

 

مشاوره رایگان آزمون دکتری
4.8 (96.67%)
avatar
باران
باران

با سلام و خسته نباشید
میشه لطفأ راهنمایی بفرمایید که برای آزمون دکترای زمین شناسی مهندسی چه منابعی رو مطالعه کنم مفیدتر هست؟
پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم

رحیم
رحیم

با سلام احتراماً-اینجانب کارشناسی مدیریت و ارشد روانشناسی عمومی هستم و هیچ مقاله را ندارم آیا وضیت اینجانب از لحاظ قبولی در آزاد تا چه حدی پیش بینی میشود-با تشکر و ارادت

سلام
قبولی تا حد زیادی به نمره آزمون کتبی و معلومات علمی شما وابسته است. سعی کنید نمره خوبی در آزمون کتبی کسب کنید.

یعقوبی
یعقوبی

با سلام
بنده کارمند می باشم. آیا می توانم در دوره دکترا تحصیل نمایم. برخی از دوستانم همزمان به تحصیل و اشتغال بپردازم. شنیدیم در این خصوص منع وجود دارد.

سلام
بله از نظر قوانین ممنوع است ولی پیگیری خاصی صورت نمی پذیرد.

یاشار
یاشار

با سلام و احترام
بنده مدیریت IT از پیام نور تهران با معدل 17.30 دارم و می خوام دکتری IT آزاد شرکت کنم مقاله ای چاپ نکردم اما از طرف یکی از وزارتخانه ها رتبه های برتر کشوری در حوزه IT کسب کردم بنظرتون شانس قبولی من در چه حدی هست و راستی در کلاسهای یکی از موسسات برا امتحان شرکت کرده ام. ممنون از بابت لطفتون

سلام
سابقه پژوهشی خاصی که ندارید و باید بیشتر متکی بر معلومات عمومی تان باشید.
در آزمون دانشگاه آزاد نمره امتحان کتبی هم خیلی موثر است و سعی کنید نمره خوبی کسب نمایید.

ارزو
ارزو

سلام من ارشد کامیپوتر نرم افزار را از دانشگاه شیخ بهایی اصفهان با معدل کل 17.06 گرفتم و یک مقاله در کنفرانس خارجی و یک ژورنال در ژورنال علمی و پژوهشی خارجی هم دارم. 1- در صورت قبولی در امتحان کتبی کنکور دکتری سال 92، ایا شانسی قبولی در مصاحبه را دار م یا نه؟؟ 2- معدل نهایی در کنکور دکتری چطوری حساب میشود؟در ضمن معدل لیسانسم 16.19 از دانشگاه فردوسی مشهد است. خیلی ممنون —- سلام اگر طبق سال گذشته باشد درصد معدل کارشناسی ارشد 60 درصد و معدل کارشناسی 40 درصد در معدل نهایی موثر خواهد بود. (پس… ادامه نظر»

داود
داود

سلام وخسته نباشیدمدیرسایت.توسایت سنجش قرار شدازروزچهارشنبه24/ابان دفترچه راهنمای شرکت در ازمون دکترای 92 رو بزارند.لطفاراهنمای بفرمایید کدام قسمت رو باید جستجو کنم.ممنون از سایت خوبتون.

سلام
دفترچه هنوز منشتر نشده است.
به محض انتشار از طریق خبرنامه مطلع تان خواهیم کرد.

محمد کاظم یعقوبی
محمد کاظم یعقوبی

با سلام
می خواستمم بدانم برای قبولی در مقطع دکترای حقوق جزا و جرمشناسی، میانگین دروس تخصصی ، زبان و استعداد تحصیلی، حدوداً چند درصد باشد، مناسب و مجاز به انتخاب رشته با شانس بالا می باشد؟
در صورت امکان راهنمائی فرمائید.
سپاس

—-

سلام
متأسفانه مشاوره های تخصصی سایت هنوز راه اندازی نشده است. البته تاکنون آزمون دکتری ثبات خاصی پیدا نکرده است که بتوان پاسخ قاطعی به این سوالات داد.

سینا
سینا

سلام
هزینه دکترا در دانشگاه آزاد در رشته های فنی (عمران) چقدر می باشد؟

—-

سلام
بیش از 50 میلون تومان.

سمیه
سمیه

باسلام وخسته نباشید/من کارشناسی ارشد مدیریت مالی هستم ومی خوام بدونم چه دانشگاهی چه آزاد/ملی/بین الملل/مجازی می تونم ادامه بدم.شهریه مهم نیست

—-

سلام
دانشگاه های دولتی را می توانید در این بخش ببیند
http://phdtest.ir/1391/02/%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-91/
دانشگاه آزاد را هم اینجا
http://phdtest.ir/1391/04/%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-91/

و دانشگاه های پولی را هم در اینجا :
http://phdtest.ir/%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%B3-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84-92-93/

سنا
سنا

سلام آزین جان
میشه بدونم شما چه رشته ایی درس میخونید و از چه نظر میگید که خوب نیست؟

پیام نور
پیام نور

سلام خسته نباشی
برای رشته حسابداری منبع خاصی نیست لطفامراراهنمایی کنید ازروی چه منابعی باید بخونم.

—-

سلام
اینجا را هم ببینید
http://phdtest.ir/1391/02/%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C/

احسان
احسان

با سلام
می خواستم بپرسم که وقتی آزمون دکتری پذیرفته شدی
چگونه می شود شهریه هر ترم را به صورت اقساط
پرداخت چون هزینه هر ترم سنگینه خواهشم می کنم
راهنمایی بفرمایید متشکرم.

سلام
معمولا به جز مبلغ وام شهری ( دو و نیم میلیون تومان به ازای هر ترم ) مابقی شهریه را باید تا پایان ترم تسویه نمایید.

احسان
احسان

من الان رشته مهندسی نرم افزار در مقطع لیسانس هستم . میخواهم در ارشد روانشناسی بالینی شرکت کنم.می خواهم بپرسم که آیا شرایط کار و سطح روانشناسی بالاتر است یا حقوق

—-

این سوالات پاسخ دقیقی ندارد

جلیل
جلیل

با سلام خدمت شما مشاوره عزیز
میخواستم بدونم برای کنکوردکتری دانشگاه آزاد منابع و سوالات تستی رو از کجا میتونم گیر بیارم ،به هرجا و هر موسسه ای که تماس میگیرم میگن نداریم .

سلام
اگر منظورتان دریافت سوالات سالهای قبل است می توانید به مراکز نظیر کتابخانه فرهنگ مراجعه نمایید. 66498929-66498930

الهام
الهام

سلام خسته نباشی
برای رشته برق -الکترونیک منبع خاصی نیست لطفامراراهنمایی کنید ازروی چه منابعی باید بخونم. خیلی گیج و مبهوت شذه ام

سلام
به زودی با رتبه برت این رشته مصاحبه کرده و منابع پیشنهادی ایشان را ارائه می کنیم.

پیام نور
پیام نور

با سلام ممنون از جوابتون منظورتون از دانشگاه پایین تر چیه؟ یعنی اگر شبانه ها رو انتخاب کنم بهتر نتیجه می گیرم؟ آیا تدریس هم امتیازی برام داره و اگر داره می تونه چقدر باشه؟ اگر موضوع پایان نامه رو خیلی انتخاب کنم و خوب ببندمش می تونه خلا مقاله رو پر کنه. با تشکر — سلام یعنی دانشگاه های شهرستان های کوچک یا شبانه و مانند آن به هر حال رتبه وقتی تأثیر مثبت دارد که رقبای شما اختلاف رتبه با شما داشته باشند اگر رتبه شما 1 هم باشد و تنها رتبه های 1 تا 5 به آن… ادامه نظر»

پیام نور
پیام نور

با سلام
من دانشجوی حسابداری ترم 3 دانشگاه پیام نور می باشم تا حالا معدلم 16.8 بوده ودر حال حاضر سه تا دانشگاه هم تدریس می کنم(17 واحد) خواستم ببینمم وضعیتم برای قبولی دکترا به چه صورته و اگر من بتونم رتبه تک رقمی توی آزمون کتبی کسب کنم شانس قبولیم(چه آزاد و چه دولتی) به چه میزان خواهد بود.
با تشکر

—–

سلام
با توجه به اینکه مقاله ندارید وضعیت تان معمولی است ولی اگر رتبه تک رقمی کسب کنید اما دانشگاه های پایین را انتخاب کنید می توانید از تأثیر مثبت نمره ازمون کتبی برخوردار شوید.

امين
امين

سلام.در مورد اينكه گفتيد دانشگاههاي پايين را انتخاب نماييد ، منظور دانشگاههاي خارج از استان تهران هست؟
چون منم رشته ام حسابداري هست

سنا
سنا

با عرض سلام
آیا کسی هست که امسال واحد بین الملل فردوسی مشهد دکتری بخونه؟ نیاز به راهنمایی دارم.

آزين
آزين

سلام ، آره من دكترا فردوسي ام، اما اصلاً به درد نمي خوره*

mina
mina

سلام خسته نباشید من ارشد شیمی فیزیک هستم.برای شرکت در دکتری بدون آزمون باید در بین تمام گرایش ها هم ورودی اول تا سوم باشم یا فقط در بین شیمی فیزیکی های هم ورودی

سلام
در بین افرادی که در یک کدرشته قبول شده اید.

porya
porya

با سلام
چندتا سوال داشتمدرمورد دکتری اگه لطف کنیدجواب بدیدممنون میشم.واسه شرکت در آزمون دکتری سراسری بایدمدرک IELTS یا تافل داشته باشیم؟ ومابایدمنابع مربوط به مجموعه زیست شناسی روازکجاپیداکنیم؟ واگه میشه توضیح کلی درمورد آزمون دکتری ونحوه مصاحبه بدید.تشکرفراوان

—-

سلام
خیر به مدرک زبان احتیاجی نیست.
منابع را می توانید از پذیرفته شدگان سالهای قبل بگیرید و یا در اینترنت جستجو کنید.
دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری از بخش دانلود ها و مطالعه آن به شما توصیه می شود. هر سوالی داشتید همینجا بپرسید.

رضا
رضا

آیا امکان شرکت در دو رشته در آزمون دکتری وجود دارد؟

خیر. چنین امکانی تا کنون وجود نداشته است.

رزیتا
رزیتا

با سلام ممنونم از سایت خوبتون من نفر 4 وردیهای خودمون هستم نفر اولمون دکتری قبول شده نفردو و سه شرکت نمی کنند میخواستم بدونم اگه من بدون کنکور شرکت کنم امکانش هست به مصاحبه دعوت بشم؟ مرسی از لطفتون — سلام احتمالا لینک ها را مطالعه نفرموده اید. همان طور که گفتیم این سوال شما در مورد آزمون کارشناسی ارشد صدق می کند و در مورد دکتری به این صورت نیست. در دکتری بدون آزمون نفر اول تا سوم بودن شما تنها مجوز ورود به عرصه رقابت دکتری بدون آزمون است و امتیاز چندان خاصی نیست که به فکر… ادامه نظر»

mina
mina

سلام
من کارشناسی ارشد شیمی فیزیک بودم. از اونجایی که میگن رشته نانو شیمی بازار کار بهتری داره تصمیم دارم برای دکتری نانو امتحان بدم اما نمیدونم کار درستی هست یا نه و اینکه آیا واقعا بازارکار نانو با شیمی فیزیک خیلی متفاوت هست
یه سوال دیگه هم دارم آیا منایع امتحان نانوشیمی مثل پارسال هست ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
با تشکر

——–

سلام
به نظر نمی رسد بازار کار این دو اینقدر متفاوت باشد. در مجموع قبولی دکتری و هیأت علمی شدن در حالت رشته مرتبط دکتری و ارشد ساده تر است.
طبق آخرین اخبار منابع نسبت به سال گذشته تغییر خاصی نخواهند داشت.

تکتم
تکتم

سلام
من علف هرز خوندم. میخواستم بدونم تراز و نمره و درصدای قبولی واسه آزمون دکتری علف هرز کسانی که سال گذشته قبول شدن چقدر بوده؟

—–

سلام
متأسفانه این اطلاعات در دسترس نیست.

قاسم
قاسم

با سلام
من برای مصاحبه تکمیل ظرفیت علامه قبول شدم ولی تو سایتشون هیچ اطلاعیه ای نزدن
کجا باید برم؟

سلام
به زودی بر روی سایت دانشگاه قرار خواهد گرفت.

قاسم
قاسم

خیلی ممنونم اما تاریخ مصاحبه رو توی سایت سنجش فردا زدن اما هیچ اطلاعاتی توی سایت خود دانشگاه نیست؟
بعد به نظر شما اصلا خوندن دکترا شبانه یا پیام نور توی این وضعیت و با این شهریه ها اصلا می ارزه؟

سلام
بله قطعا می ارزد. ممکن است تاریخ مصاحبه تغییر کند و یا صبح زود اعلام شود. اگر نشد با دانشگاه تماس بگیرید.

قاسم
قاسم

خیلی ممنون از راهنمایی ها

اکبر
اکبر

با سلام وخسته نباشید میخواستم بپرسم افرادی که برای مصاحبه به دانشگاهها دعوت میشوند ایا نمره همه افراد را به سنجش میفرستند یا فقط افرادی که نمره بیشتری دارند.

سلام
اگر منظورتان این است که دانشگاه ها نمره افراد مختلف را بفرستند وظیفه شان این است که بفرستند. ولی برخی دانشگاه ها با سو استفاده از موقعیت خود نمره برخی را صفر یا غیبت رد می کنند.

رزیتا
رزیتا

با سلام
من دانشگاه ازاد درس خوندم، دکتری میخوام پیام نور شرکت کنم میخواستم بدونم ازمونش کی هست و هزینه اش با ازاد متفاوت؟ اصلا دکتری ترویج و اموزش کشاوری دارند؟ 2 سال میشه که پیام نور تدریس میکنم امتیازی داره؟
مرسی از لطفتون

—–

سلام
آزمون دکتری پیام نور همراه با آزمون دکتری سراسری است و آزمون مجزایی برگزار نمی شود.
در هنگام انتخاب رشته باید این دانشگاه را انتخاب کنید.
با دانلود دفترچه شماره 2 می توانید رشته های مورد نظر خود را ببینید. ( بخش دانلودها در منوی بالای سایت )

سانای
سانای

سلام خسته نباشید کسی که پیام نور خونده باشه ومعدلش 14.80 وارشدو دانشگاه دولتی ولی به شیوه آموزش محور خونده باشه و تنها یه مقاله به صورت پوستر داخلی داشته باشه میتونه امید به قبولی در مقطع دکترا داشته باشه؟ اگه پاسخخون مثبته اونوقت تومصاحبه دکترا از چنین داوطلبانی چی میپرسن؟ لطفا پاسخون رو کامل بگین چون بچه های زیادی(من وهمکلاسی هایم) به جوابتان چشم دوختن. خداوند شما و همکارانتان را اجر دهد. —– سلام بله می تواند. در این صورت باید اطلاعات علمی خوبی داشته باشد. از اینگونه داوطلبان سوالاتی در خصوص مباحث علمی عمومی و یا مباحث علمی… ادامه نظر»

zari
zari

با سلام. من ليسانس نرم افزار دارم با معدل خيلي پايين (۱۳!). اما بعد از بررسي هاي زياد به اين نتيجه رسيدم كه به رشته برق و تا حدودي كامپيوتر سخت افزار علاقه مندترم و يه جورايي اينده ام رو توي اين رشته هامي بينم ،البته هدفم دكتراست به اميد خدا. مي خواستم بدونم با همچين معدلي اصلا مي شه به مصاحبه دكترا و بعد از اون هيئت علمي شدن اميد داشت يا اينكه امكانش نيست؟ البته با اين فرض كه معدل و رزومه ارشد و دكتراي من بالا باشه. چون من به شدت انگيزه دارم براي جبران. و اينكه… ادامه نظر»

naghme
naghme

باسلام وتشکرازسایت خوبتون
اگه بخوام امسال کنکوردکتری بدم الان واسه شروع درس خوندن دیرنیست؟ونمیدونم بایدمنابع معتبرروازکجاتهیه کنم.ارشدزیست تکوین خوندم.واسه دکتری گرایش ژنتیک میخوام امتحان بدم

—-

سلام
خیر اصلا دیر نیست. سعی کنید از پذیرفته شدگان سال گذشته و اساتید پیگیر منابع باشید. ما هم سعی می کنیم به زودی با رتبه های برتر زیست شناسی مصاحبه کنیم.

امین
امین

سلام منابع آزمون دکترای مکانیزاسیون کشاورزی کدوم درسا هستن؟

—–

سلام
متأسفانه مشاوره تخصصی سایت در رشته شما راه اندازی نشده است.

namvar
namvar

سلام
من میتوانم در کنکور دکتری ازمایشی شرکت کنم؟

—–

سلام
اگر منظورتان این است که الان ترم اول هستید چیزی به نام شرکت آزمایشی نداریم ولی صحت اطلاعات نیز تقریبا چک نمی شود.

جلیل
جلیل

باسلام خدمت شما مشاور عزیز من دانشجوی ترم 1حسابداری ارشد آزاد هستم میخواستم ازشما بپرسم برای شرکت در آزمون دکتری آزاد و سراسری چنانچه بخواهیم از بسته های آموزشی موسساتی مثل مدرسان شریف استفاده کنیم باید حتما بسته دکتری آزاد را برای شرکت در آزمون آزاد و بسته آموزشی عالی را برای آزمون سراسری استفاده کنیم . آیا واقعا تفاوتی بین شان است . —- سلام البته ما توصیه نمی کنیم که شما از حالا خود را برای دروس آزمون آماده کنید. اگر زبان قوی ندارید بهتر است وقت اصلی خود را روی زبان بگذارید. ضمن اینکه به فکر دادن… ادامه نظر»

مجید
مجید

سلام.به نظر شما اگه بخوام برای کنکور امسال مدیریت ورزشی دانشگاه آزاد شرکت کنم،دیرنیست؟منابع مطالعه رو از کجا پیدا کنم؟

—-

سلام
خیر . قطعا دیر نیست.

محمد کاظم یعقوبی
محمد کاظم یعقوبی

با سلام
سوالی که قبلا مطرح نمودم منظور این نبود که اطلاعات شخصی افراد را منتشر نمائید . منظور اینست کسانیکه سال قبل در آزمون دکترای حقوق جزا پذیرفته شده اند درصد دروس تخصصی، زبان عمومی و استعداد تحصیلی و نیز معدل موثر آنها چقدر بوده است . ازین طریق می توان سطح آمادگی لازم برای قبولی در آزمون را حدوداً پیش بینی نمود.
ممنون از لطف شما

———

سلام
تلاش می کنیم این امکان را فراهم سازیم.

ehsan
ehsan

با سلام دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه آزاد رشته مکانیک هستم متاسفانه مقاله ای ندارم ولی از اول مهر دارم واسه دکتری میخونم .آیا میتونم در مقطع دکتری پذیرفته بشم؟ متوسط روزی چند ساعت بخونم خوبه ؟ چطور میتونم برنامه ریزی داشته باشم که با اینکه اولویتم سراسری است در دانشگاه آزاد هم شرکت کنم ممنون میشم اگر راهنماییم کنید. —- سلام اینکه چقدر می توان سراسری و آزاد را با هم خواند بستگی به نزدیکی عناوین سوالات گرایش شما دارد. اگر از هم دور است باید وقت بیشتری را اختصاص دهید. روزهای نزدیک آزمون آزاد ( که امیدواریم در بهمن… ادامه نظر»

محمد کاظم یعقوبی
محمد کاظم یعقوبی

با سلام
می خواستم بدانم نمرات پذیرفته شدگان آزمون دکترای حقوق جزا و جرم شناسی دوره گذشته(درصد ها و معدل محسوب شده) چگونه بوده است.
در ایین خصوص نمرات دقیق پذیرفته شدگان برتر این رشته بیشتر مورد نظر حقر می باشد.
با تشکر

—–

سلام
متأسفانه اجازه انتشار اطلاعات دوستان را نداریم. در واقع نمی توانیم در این زمینه کمکی نماییم. با تشکر از توجه شما.

میترا
میترا

سلام
من فارغ التحصیل رشته مدیریت آموزشی دانشگاه آزاد هستم . می خواستم بدونم من می تونم دکتری در رشته مشاوره شرکت کنم . و آیا می توانم با گرفتن مدرک دکتری اقدام به زدن مطب مشاوره کنم، با توجه به مرتبت نبودن رشته ارشد و دکتری من؟

—-

سلام
سوال دوم شما که در حیطه تخصصی این سایت نیست.
این صفحه را ببینید
http://phdtest.ir/1391/02/%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C/

محسن
محسن

سلام . لطفا بفرماييد امسال شرط تطبيق گرايش ارشد با رشته امتحاني دكتري در گروه كشاورزي حذف شده يا خير ؟

—-

سلام
فعلا که خیر. البته باید منتظر دفترچه ثبت نام آزمون بود. اینجا را ببینید:
http://phdtest.ir/1391/05/%D8%AA%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D9%82-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-92/

فاطمه
فاطمه

با سلام
می خواستم بدونم من اگر مدت زمان تحصیلم در مقطع ارشد به مدت 7 ترم طول کشیده است، با توجه به بند 1 تذکرات مهم دفترچه راهنمای سال 91، اجازه به شرکت در آزمون دکترا را ندارم؟

با تشکر

—-

سلام
احتمالا طبق این بند نمی توانید شرکت کنید. البته ما کسی را ندیده ایم که به این دلیل از تحصیل باز مانده باشد.

مهدي
مهدي

فاطمه عزيز

مشكلي براي ادامه تحصيلتون فكر كنم نباشه
چون ترم هفتت به صورت كميسيون موارد خاص بررسي شده باشد مشكلي نخواهد بود
قطعا يك ترم رو دانشگاهتون موارد خاص گذاشته كه تونستي تحصيلت رو به اتمام برسوني در غير اينصورت حتما اخراج ميشدي.

موفق باشيد
مهدي

فاطمه
فاطمه

با تشکر از راهنماییتون

ssss
ssss

با سلام من کارشناسی رشته بهداشت حرفه ای و ارشد مدیریت محیط زیست گرایش hse(ایمنی -بهداشت ومحیط زیست )دارم اما برای انتخاب رشته تحصیلی در مقطع دکتری به مشکل برخوردم چون نه می توانم بهداشت حرفه ای شرکت کنم ونه اینکه ارشد hse رو داریم دفترچه دکتری رو مطالعه کردم اما از بین رشته هایی که همه رشته ها می تونند در اونها شرکت کنند دچار سردر گمی شدم که در کدام رشته شرکت کنم که ریسک کمتری داشته باشه ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. —- سلام متأسفانه مشاوره های تخصصی سایت هنوز راه اندازی نشده است. ضمنا پاسخ به… ادامه نظر»

محمد
محمد

با سلام و خدا قوت
لطفاً کارنامه قبولی های مدیریت پرئژه و ساخت را در سایت قرار دهید. با سپاس

رضا
رضا

|آیا امکان داره نمونه ای از کارنامه رشته دکتری متالورژی و رشته قبولی آن را ارائه کنید تا یک محکی باشه بادرصدی از هر درس کجا قبول می شیم.

—-

به زودی این کار را انجام خواهیم داد.

sahar
sahar

با سلام من داوطلب گرایش مهندسی نرم افزار هستم. میخواستم بدونم: 1.منابع و کتابها برای رشته من چیست؟ 2.برای آزمون های آمادگی کنکور برای رشته نرم افزار شما چه موسسه ای رو پیشنهاد می کنید؟ 3.توی فرصت باقیمانده به نظر شما وقت برای مطالعه بگذاریم بهتره یا برای آماده کردن مقاله؟(البته من یک مقاله چاپ شده و یک تالیف کتاب هم دارم) —– سلام متأسفانه مشاوره های تخصصی سایت هنوز راه اندازی نشده است. اما در مورد سوال آخر، اگر مقاله ای دارید که در مراحل نهایی است ( حداکثر ظرف یک ماه) آن را انجام دهید و بعد به… ادامه نظر»

پوریا
پوریا

با سلام و عرض خسته نباشید
من پایان نامم به صورت طرح از شرکت نفت پذیرفته شد
می خواستم بدونم این کار یه طرح پژوهشی محسوب میشه و امتیازش واسه مصاحبه دکترا به عنوان طرح پژوهشی پذیرفته میشه؟
ممنون

—-

سلام
طرح های پژوهشی تعریف دقیق و خط کشی شده ای ندارد. اگر شرکت نفت به شما گواهی لازم در این زمینه را بدهد می توانید از امتیاز مربوطه استفاده کنید. البته در مجموع این مسئله چندان امتیازی ندارد و بیشتر ممکن است روی نگاه مصاحبه کنندگان به شما موثر باشد.

سجاد
سجاد

من ارشد معماری کامپیوتر گرفتم می خواستم بدونم در صورتی قبولی در کنکور دکتری آزاد چقدر احتمال داره از یکی از دانشگاههای شهرستانهای کوچیک بورس گرفت؟
راستش پول ندارم.
با تشکر

متأسفانه این موضوع در حیطه تخصص این سایت نیست.

مهدي
مهدي

سجاد عزيز

در ضرب المثل تركي هست كه ميگه ” اسب رو نخريده آخورش رو درست نكن”
يعني تو اول قبول شو و امتحان جامع رو بده بقيه كارها رو بسپار به خدا.

موفق باشي
مهدي

فرجی فر
فرجی فر

سلام آیا فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد می‌توانند از شرایط بدون آزمون دکتری پردیس های سراسری استفاده کنند؟آیا همه ی دانشجویان دکتری بدون آزمون از فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاههای دولتی جذب میشوند یا استثنایی هم وجود دارد؟ — ْسلام البته سوالتان کمی نیاز به شفاف سازی دارد. احتمالا منظور شما پذیرش بدون آزمون داوطلبان استعداد درخشان است که اینگونه پذیرش در پردیس ها انجام نمی شود بلکه خود دانشگاه این کار را انجام میدهد. برخی دانشگاه های دولتی تنها از فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی پذیرش می کنند و برخی چنین شرایطی ندارند. برای اطلاعات بیشتر بخش پذیرش بدون آزمون… ادامه نظر»

آیدا
آیدا

سلام .لطفا اگه امکانش هست منابع آزمون دکتری شهرسازی را می خواستم.

—-

سلام
به زودی این کار را انجام خواهیم داد.

maryam.n
maryam.n

ba salam. man fareghotahsile arshade azade reshteye memari sale 90 hastam. ba moadele 19,232 ta maghaleye elmi pajoheshio ye isc daram va ye hamayesh, mikhastam bedonam cheghad emkansh hast to azmone doctoraye bedone konkor mosahebe ghabol sham? che chizayi mohemtaran? .

—–

سلام
اگر منظروتان دو مقاله علمی پژوهشی است شرایط فوق العاده ای ندارید . محل دانش آموختگی تان هم امتیازی برای شما در پی نخواهد داشت. مگر اینکه سطح معلومات علمی تان برگ برنده شما باشد.

بنفشه
بنفشه

با سلام و تشکر از سایت خوبتون
می خواستم بدونم زمانبندی آزمون زبان MSRT امسال کیه؟ و اگر امتحان دادم چقدر طول میکشه نتیجه آزمون مشخص بشه؟ ممنون از راهنمایتون

—–

سلام
مهلت ثبت نام آزمون آبان به پایان رسیده است. البته آزمون هر ماه برگزار می شود و معمولا حدود یک هفته بعد نتایج اعلام می شود.

رزیتا
رزیتا

فراموش کردم بگم رشته من کشاورزی و از دانشگاه علوم و تحیقات فارغ التحصیل شدم دکتری هم همین دانشگاه شرکت کردم
ممنون

رزیتا
رزیتا

با سلام و خسته نباشید من معدل ارشدم 17/59 هست 3 مقاله ISI و 10 مقاله معمولی در مجلات و همایشها دارم، امسال بدون ازمون دکتری شرکت کردم اما دعوت به مصاحبه نشدم دوستم 10 صدم معدلش بیشتر بود اما مقالاتش کمتر و دعوت شد بعضیها گفتند فط 3 نفر اول هر دوره دعوت به مصاحبه میشه نفر اول دورمون دکترا میخونه نفر دوم قصد نداره شرکت کنه نفر سوم که دوستم بود قبول نشد، من نفر 4 هستم سوالم اینه که چقدر امکان داره امسال دعوت به مصاحبه بشم؟ و چند بار میشه از شرط معدل استفاده کرد؟ ممنون… ادامه نظر»

simin
simin

سلام
من دانشجویی پیام نور ترم آخرم(ارشد فراگیر معماری) امسال می خوام هم دکتری شرکت کنم هم دوباره فوق لیسانس توی یک گرایش دیگه(تکنولوژی معماری)آیا به من اجازه میدن هر دو کنکور رو ثبت نام کنم؟ بعدا برام مشکل ساز نمی شه؟ لطفا راهنمایی کنید؟
یه سوال دیگه اینکه آزمون اسکیس دانشگاه آزاد همزمان باامتحان برگزار می شه یا با فاصله؟

سلام
خیر مشکلی پیش نخواهد آمد.
سال گذشته آزمون اصلی صبح و آزمون اسکیس بعد از ظهر برگزار گردید.

نسرین
نسرین

سلام،خسته نباشید.
من زبانم خیلی ضعیفه، اگر براتون امکان داره 1 کتاب خوب برام معرفی کنید.
ممنون از لطف شما،روز خوبی داشته باشید

—–

سلام
به زودی در صفحه معرفی منابع زبان عمومی این کار را انجام خواهیم داد.

ابوالفضل
ابوالفضل

سلام من لیسانس الکترونیک وفوق لیسانس مکاترونیک از دانشگاه آزاد هستم.آیا میتونم برای دکتری سراسری تو رشته صنایع شرکت کنم.اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.آیا شما صلاح میدونید که من صنایع بخونم یا اینکه برق شرکت کنم

——-

سلام
اصولا ما تغییر رشته را به کسی پیشنهاد نمی کنیم. ضمنا شرکت در آزمون رشته های فنی مهندسی نیازی به هماهنگی رشته کارشناسی ارشد ندارد.

مهدی
مهدی

ابوالفضل عزیز

من به جای شما باشم پرتوپزشکی میخونم.

موفق و موید باشید
مهدی

ابوالفضل
ابوالفضل

سلام
پرتو پزشکی یا مهندسی پزشکی؟آیا به نظر شما پرتو پزشکی از رشته من دور نیست و آینده شغلی آن چطور است و از لحاظ پذیرش به چه صورتی است؟ممنون

رها
رها

با سلام من کارشناسیم بهداشت حرفه ای بوده وارشدم رومدیریت محیط زیست گرایشHSEخوندم آ یا میتونم دکتری بهداشت حرفه ای روشرکت کنم ممنون

——

سلام
تنها دارندگان مدرک کارشناسی ارشد بهداشت حرفه ای ( بهداشت صنعتی ) ، ارگونومی و سم شناسی می توانند در آزمون دکتری بهداشت حرفه ای شرکت کنند.
جهت اطلاعات بیشتر دفترچه راهنمای ثبت نام را از بخش دانلود ها (منوی بالای سایت) دریافت نمایید.

parisa
parisa

سلام خسته نباشید
من کارشناسیم بهداشت بوده برا فوق روانشناسی صنعتی خوندم .خواستم بپرسم برا دکترا می تونم دوباره از رشته های وزارت بهداشت( آموزش بهداشت یا سلامت و رفاه اجتماعی) شرکت کنم؟

سلام
متأسفانه آزمون دکتری وزارت بهداشت در حیطه تخصص این سایت نیست. با تشکر از شما.

ابوالفضل
ابوالفضل

سلام من لیسانس الکترونیک وفوق لیسانس مکاترونیک از دانشگاه آزاد هستم.آیا میتونم برای دکتری سراسری تو رشته صنایع شرکت کنم.اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

—-

سلام
بله می توانید.

مهسا
مهسا

ba arze salam va khaste nabashyd lotfan sar faslha va nevisandegane manabe doctoraye azad va sarasarye reshte modiriyate dolaty ra elam farmayid ba tashakor

——

سلام
به زودی این کار را انجام خواهیم داد.

باران
باران

سلام، منابع آزمون دکتری معماری اعلام شده؟ کجا میتونم پیدا کنم؟

سلام
منابع هیچ رشته ای هنوز اعلام نشده است.

مهستی
مهستی

سلام
من فارغ التحصیل انفورماتیک پزشکی هستم می خواستم بپرسم می تونم بیوانفورماتیک شرکت کنم؟ سطح سوالات وزارت علوم بالاتر از وزارت بهداشته؟متشکرم

سلام
پیشنهاد می کنیم دفترچه ثبت نام را از بخش دانلود های سایت دانلود بفرمایید و مطالعه کنید. در خصوص سوال دوم تان نیز متأسفانه نظر خاصی نداریم.

فاطمه
فاطمه

سلام. من از فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد در سال 89 هستم. آیامی توانم در کنکور 92 با شرط معدل شرکت کنم؟البته رشته تحصیلی من مدیریت دولتی با گرایش منابع انسانی می باشد. معدل کل هم 18/10 است.شرایط شرکت در دکتری بدون آزمون را مطالعه نمودم،تا چند سال پس از فارغ التحصیلی می توان از شرط معدل استفاده کرد؟

—-

سلام
شرط خاصی به طور کلی وجود ندارد اما دانشگاه های مختلف شرایط متفاوتی در این زمینه قائل می شوند. صفحه پذیرش بدون آزمون دکتری را در منوی سمت راست سایت ( مطالب برگزیده ) مطالعه فرمایید.

mk
mk

من ارشد ایمنی صنعتی گرایشhseهستم دکتری سراسری رشته مرا ندارد چه رشته دیگری می توانم شرکت کنمآیا امکان دارد امسال این در این رشته دکتری جذب دانشجو داشته باشند

—–

فعلا که احتمال افزایش عناوین رشته ها خیلی کم است. دفترچه ثبت نام آزمون دکتری را از بخش دانلودها در منوی بالای سایت دانلود نمایید و مطالعه فرمایید.

رضا اردشیری
رضا اردشیری

با سلام . قبولی در دکترای سراسری مدرک تافل میخاد ؟

ممنون

——

سلام
خیر لازم نیست.

zahra salimi
zahra salimi

با سلام
دانشگاهای ازاد دارای رشته دکتری مدیریت صنعتی در سطح کشور کدامند و شرایط پذیرش و زمان ثبت نام کی می باشد؟ایا داشتن مدرک تافل لازم است؟

سلام
زمان ثبت نام هنوز اعلام نشده و تافل هم نیاز نیست. این صفحه را ببنید.
http://phdtest.ir/1391/04/%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C-91/

محسن
محسن

سلام . لطفا در مورد منابع دكتري كشاورزي گرايش توسعه كشاورزي راهنمايي بفرماييد .ممنون

سلام
متأسفانه مشاوره تخصصی سایت راه اندازی نشده است.

mahsom
mahsom

سلام، منابع دکترا پزشکی مولکولی را مبخواستم منظور کتاب های مربوط به این رشته است.باتشکر

nothing
nothing

سلام.
محض اطلاع ستاره خانوم بگم با اینکه هیچی نداشتم اما بنده قبول شدم اونم دانشگاه صنعتی شریف.اما بخاطر گزینش نذاشتن ثبت نام کنم. در ضمن من بالاترین درصد رشته تخصصی خودمونو زده بودم.
مطلب افتاد الان.

ستاره
ستاره

فعلا اونیکه افتاده شمایی!!

ستاره
ستاره

ولی واقعا امیدوام که سال دیگه حتما قبول شین که با توجه به رتبتون حتما موفق میشید.امسال حتما خیری بوده که نتونستین برین. ازمنم ناراحت نباشین

S.R
S.R

با سلام،
منابع دکتری علوم کامپیوتر رو میخواستم، منظورم کتابها و منابع معتبری هست که توصیه میکنید.
با تشکر.

الناز
الناز

ببخشید منابع آزمون دکتری زبن و ادبیات فارسی دانشگاه های سراسری چیه؟
امسال, عربی هم جزو دروسه؟
ضرایب تغییر نکنه؟
دروس تخصصی همون ضریب 4 و زبان شریبش 2 است؟ استعداد هم یک است؟
زبان ملی چی؟
یعنی چی؟
میشه توضیح بدید زبان می خواد ملی شه یعنی چی؟!

—–

آزمون ملی زبان آزمون زبانی است که قرار بود نمره آن با نمره زبان جلسه دکتری معادل شود.
منابع هم هنوز نهایی نشده است.

الهه
الهه

سلام. من فارق التحصیل رشته تاریخ گرایش مطالعات خلیج فارس از دانشگاه دولتی هستم میخوام گرایش تاریخ اسلام شرکت کنم معدل کارشناسیم 50/16 و ارشد79/15 3 تا مقاله علمی پژوهشی-2تا علمی تخصصی-چندتا همایش دارم.آیا میتونم موفق بشم؟

سلام
بله می توانید.

آرش
آرش
مرضیه فیض
مرضیه فیض

سلام و عرض ادب

من کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستم میخواستم بدونم اگر سطح علمی م رو بالا ببرم و در آزمون کتبی دکترا قبول بشم امکانش هست برا دکترا برم سراسری ؟

ممنون ازتون

—-

سلام
بله البته که امکان دارد.

امیر علی زند
امیر علی زند

سلام
من الان ترم یک ارشد اقتصاد هستم

میخواستم بدونم حدودا از چه زمانی باید شروع کنم برای خوندن دکتری سراسری ؟

تصمیم دارم در ترم 2 . دو مقاله بنویسم و ترم 3 رو بگذارم برای خوندن دکترا ؟

اینجوری خوبه یا باید زمان بیش از 6 ماه برای دکتری بخونم >؟

ممنون

سلام
فکر خوبی است. با توجه به عدم قطعیت نحوه برگزاری آزمون دکتری و منابع آن کار درست این است که فعلا بر روی مقاله نویسی تمرکز نمایید.

سمیه
سمیه

سلام.
کنکور ۹۱ که خیلی با مزه بود!!!
فقط با رتبه خیلی ها قبول شده بودند!!!!
به نظرتون با این اوصاف رتبه خوب در کنار ۴ تا ۵ تا مقاله و دو یا سه تا طرح شرایط خوبیه برا قبولی؟؟؟؟
ممنون

سلام
بله قطعا.

nothing
nothing

سلام بجه ها.
من رتبه 2 ازمون یکی از رشته های علوم پایه امسال بودم.زمان مصاحبه هنوز مقاله نداشتم اما موضوع پایان نامه ام جدید و عالی بود و دفاع هم نکرده بودم.
تو مصاحبه هم خوب بودم و میدونم که تو هر 4 تا دانشگاهی که رفتم نمره آوردم. اما بدونید که واسم نقص پرونده اعلام کردن و آخرش منو از نظر گزینشی رد کردن نه از نظر علمی .
پس بدونید همه چی رتبه و مقاله نیس.

ستاره
ستاره

ببخشیدها شما که هیچی نداشتی مدرک هم نداشتی میخوای قبول هم بکنن!

علی
علی

سلام من هم موقع مصاحبه هنوز دفاع نکرده بودم ولی دو تا مقاله علمی ترویجی داشتم یک مقاله ISI و مدرک تافل IBT با نمره 90 و دانشجوی ارشد علم و صنعت و مسلط به زبان انگلیسی و رتبه کتبی عالی اولویت اول من دانشگاه تبریز بود که به خاطر اینکه دانشجویان خودشون تو مصاحبه بودند و یک نفر هم سفارش شده بود من رو قبول نکردند ولی در سه اولویت بعدی خودم با وجود اینکه دانشگاه خودم نبودند قبول شدم خواستم بگم واقعا این دانشگاه تبریز دیگه شورشو در آورده، تقلب تا این حد. سازمان سنجش باید یک ناظر… ادامه نظر»

firoozeh
firoozeh

با سلام من فارغالتحصيل ارشد فيزيك هستم ميخوام دكتراي نانو الكترونيك بدم ميخواستم ازتون بپرسم امكان داره تو مصاحبه يه نفر كه ارشد برق داره رو به من ترجيح بدن؟ چون ظرفيت پذيرشش هم كمه اگه اينطور باشه ديگه ريسك نكنم.
با تشكر

—-

سلام
رشته های میان رشته ای معمولا از همه رشته های مرتبط پذیرش می کنند و سطح علمی داوطلب در زمین خاص مورد پذیرش نقشی مهمی در قبولی یا عدم قبولی دارد.

مینا
مینا

سلام و تشکر از راهنمایی های مفیدتون. خواهش می کنم منو رهنمایی کنید. من نفر دوم در بین هم دوره ای هام هستم با معدل هفده و نود. در ترم چهار دفاع کردم یعنی شهریور 91. سه تا مقاله برا نشریات علمی پزوهشی فرستاده ام که هنوز جواب نگرفتم. فارغ التحصیل دانشگاه شهید رجایی (دولتی روزانه) هستم. رشته زبان. لطفا به من بگید اگه تا اسفند جواب مقاله هام برسه با این مختصات برای بدون آزمون در مصاحبه چقدر شانس خواهم داشت؟ و اینکه آیا می تونم به دانشگاهی در تهران امیدوار باشم؟ —– سلام اگر تا آن زمان برسد… ادامه نظر»

سمیه صالحی
سمیه صالحی

سلام ایا امسال پردیس رشت هم دانشجوی دکترای پولی پذیرش کرده یا خیر

سلام
خبری از پذیرش بدون آزمون محل مورد نظر شما منتشر نشده است.

حسین
حسین

یک مقاله اماده چاپ دارم .راهنمایی درمورد چاپ مقالم توی مجلات معتبر داخلی می خواستم که زودتر تونم چاپش کنم

—-

لطفا سوال خود را در صفحه مقاله نویسی مطرح فرمایید. با تشکر.

شبنم
شبنم

با عرض سلام و خسته نباشید
در آیین نامه جدید تصویب شده، منظور از طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد دقیقا چیست؟ آیا پروژه های دولتی که دانشجویان در آن ها به عنوان همکار فعالیت می کنند در زمره طرح های پژوهشی مذکور است؟ و اینکه انجام این طرح ها و پروژه ها حتما باید در طی دوره کارشناسی ارشد انجام شود یا بعد از فارغ التحصیلی نیز مورد قبول است؟
با تشکر

—-

سلام
این موضوع در اطلاعیه های دانشگاه ها چندان مورد توجه قرار نگرفته است.

حسن
حسن

سلام
من تو شهریور 1391 از پایان نامه ام دفاع کرده ام. فارغ التحصیل رتبه اول دانشگاه آزاد اصفهان هستم رشته اقتصاد با معدل 19.45، 7مقاله کنفرانسی بین المللی و 8 مقاله کنفرانسی ملی و 3 مقاله پذیرش شده در مجلات علمی پژوهشی دارم. حال درس خوندن برای کنکور رو هم ندارم به نظر شما کجاشانس قبولی بدون آزمون دارم؟

سلام
در مورد پذیرش بدون آزمون نمی توان با قطعیت محلی را معرفی کرد ولی بهتر است با این سوابق خوبتان کمی برای درس خواندن برای کنکور انگیزه پیدا کنید.

فاطمه
فاطمه

با عرض سلام و خسته نباشید.بسیار ممنون از اطلاعاتی که در اختیار ما قرار می دهید.من کارشناسی ارشد مدیریت دولتی از دانشگاه آزاد اراک دارم و معدل ارشدمم 16.82 فعلا مقاله ندارم ولی درصدد نگارش مقاله هستم,می خواستم بدونم آیا با این شرایط امکان قبولی در دانشگاه سراسری رو دارم؟؟پیشاپیش ممنون از راهنمایی شما

—-

سلام
بله امکان که دارد ولی شرایط برای شما کمی دشوارتر است. بهتر است تلاش کنید تا نمره آزمون کتبی خوبی داشته باشید و به معلومات عمومی خود در گرایش خودتان هم بیفزایید.

بیتا
بیتا

سلام. در قسمت مشاوره پژوهش گفتم که بنا به دلایلی مقاله ندارم. البته مطمئنم با کمی تلاش نمره آزمون قابل قبولی کسب میکنم. چون دانشگاه دولتی درس خوندم. درسم خوبه و نفر دوم هم دوره ایهام بودم.(پارسال بدون درس خوندن مجاز شدم و به مصاحبه هم دعوت شدم) ضمنا سابقه تدریس دانشگاه دولتی هم دارم. حالا سوالم اینه آیا مقاله برای دوره های شبانه هم مهمه؟ آیا اگه به جای روزانه، دوره های شبانه رو در اولویت قرار بدم، شانس قبولیم بیشتر میشه؟ —- سلام مقاله برای همه دوره ها مهم است. تنها تفاوت اختلاف بیشتر نمره کتبی شما با… ادامه نظر»

مهدی
مهدی

با سلام …لازمه ادامه تحصیل در دوره دکتری مقدس بودنه هدفه شما باید هدفتون از ادامه تحصیل رو بدونید و اینکه دانشگاه دولتی خوندن شرط قبولی نیست که شما عنوان میکنید…
بسیاری از بچه ها آزاد خوندند و فوق العاده با سوادند. درس خوندن ربطی به دانشگاه نداره…
و دانشگاه دولتی رو اولویت ندونید..
موفق باشید
خاتم ملک سلیمان است علم
جمله عالم صورت و جان است علم

بیتا
بیتا

نه مهدی جان منظورم این نبوده که دانشگاه دولتی بالاتر از آزاد هستش. بلکه خواستم شرایطمو کامل توضیح داده باشم. قبول کنید که در مصاحبه به این مورد هم توجه میکنن. و متاسفانه این دست من نیست. شما همون مهدی هستید که 22 مقاله ISI دارید؟ آخه منم رشتم فیزیکه

سمیرا
سمیرا

ا عرض سلام و خسته نباشید من فارغ التحصیل رشته زیست در مقطع کارشناسی ارشد هستم. امسال قصد شرکت در ازمون دکتری رشته بیوشیمی را دارم. اما منبع وکتب این آزمون را ندارم. از چندین موسسه از قبیل ماهان- پارسه- مدرسان شریف و … هم پرس و جو کردم ولی هیچ کدام در این رشته کتاب یا جزوه امادگی ازمون دکتری نداشتند. واقعا تعجب کردم! الان خیلی زیاد استرس گرفتم. نمیدونم باید چکار کنم. تا اینکه از تصادف با سایت شما آشنا شدم. خواهش میکنم در این مورد من را راهنمایی بفرمایید چه کتاب ومنابعی باید برای دکتری رشته بیوشیمی… ادامه نظر»

رها
رها

سلام.وقت بخیر.ببخشید من زبانم اصلا خوب نیست.واسه آزمون دکتری نمیدونم چه کنم.کلاس زبان تخصصی رشته خودم برم بهتره یا کلاس برای تافل و ایلتس برم؟لطفا راهنماییم کنید که کدوم به موفقیتم بیشتر کمک میکنه؟خیلی ممنونم

—-

سلام
البته منابع آزمون دکتری سراسری 92 هنوز اعلام نشده است اما اگر روال سالهای قبل باشد قطعا کلاسهای عمومی بهتر است.

مهدی
مهدی

سلام حتما کتاب 1100 واژه رو مطالعه کنید چون تو امتحان دکتری از لغات قدیمی استفاده میکنند..
و اینکه معنای و دوم لغات رو حفظ کنید چون معنای اول سوال نمیاد
موفق باشید.

حسام
حسام

سلام
میخواستم بپرسم میشه از ارشد یه دانشگاه غیردولتی-غیر انتفاعی مثلا” دانشگاه علوم و فنون مازندران برای پذیرش بدون کنکور دکتری دانشگاه های دولتی اقدام کرد؟
با داشتن شرایط لازم آیا جذب می کنند؟

سلام
معمولا از دانشگاه های دولتی جذب می کنند مگر اینکه شرایط دیگرتان خیلی بهتر از رقبا باشد.

م.ز
م.ز

سلام- سال گذشته رتبه آخرین فرد قبول در رشته کامپیوتر- هوش مصنوعی 174 بود ممنون میشم اگر یه آمار کاملتر از قبولی های نهایی این رشته به من بدبد. مثلا اینکه نهایتا افراد در دانشگاه های مربوطه با چه درصدها و چه نمره مصاحبه ای پذیرفته شدند
متشکرم

سلام
تلاش می کنیم اینگونه اطلاعات را نیز در دسترس دوستان قرار دهیم.

م.ز
م.ز

ممنونم از اینکه تا این حد پیگیر هستید

ممکنه یه امکان سرچ به سایتتون اضافه کنید. به این صورت که مثلا من سوالاتی رو در صفحات مختلف سایتتون پرسیدم و منتظر جواب هستم. خیلی سخته که فکر کنم سوالم رو در کدام لینک خبر نوشتم و اصلا پیدا کردن متن سوالم از بین انبوه نظرات اون صفحه خیلی سخته. کمک بزرگی می کنید اگه من بتونم با سرچ نام خودم یا … صفحه مورد نظر و جواب مدیر رو راحتت تر پیدا کنم

به زودی برای این مشکل راه حلی ارائه خواهیم کرد.

آرمين
آرمين

با عرض سلام و خسته نباشيد
رشته تحصيلي من برق هست
كارشناسي دانشگاه آزاد بودم با معدل 15 و الآن هم ترم 3 ارشد علوم تحقيقات با معدي 16
ميخواستم ببينم با اين سطح پايين دروس دانشگاه آزاد ميتونم دكتري سراسري قبول بشم يا نه؟
با تشكر

سلام
بله می توانید. سعی کنید کارنامه پژوهشی تان را غنی تر کنید.

sanin
sanin

باعرض سلام وخسته نباشید لطفا مرا راجع به مصاحبه علمی راهنمایی فرماییدو درباره منابع هم چه زمانی منابع اعلام میگردد

—-

سلام
منابع که هنوز اعلام نشده است. در مورد مصاحبه نیز این سلسله مطالب را مطالعه فرمایید.
http://phdtest.ir/1391/03/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AA%D9%88%D8%AC%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C/

شفيع
شفيع

سلام.
من كارشناسي رو در پيام نور با معدل 1537 به پاياين رسوندم و الانم در ترم سه ارشد علوم تحقيقات معدلم 15.47 هست تا الان بنظرتون من با مشكلي براي پذيرش روبرو نخواهم شد؟

سلام
مشکل خاصی که نه ولی نسبت به رقبا نیاز به تلاش بیشتری دارید.

مهدی
مهدی

با سلام

اطلاعات کامل در مورد پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاههای ایران بدون آزمون و با پرداخت هزینه می خواستم. چگونه باید برای گرفتن پذیرش اقدام کرد ؟

با تشکر

——-

سلام
برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه دکتری پولی در منوی بالای سایت و نیز پذیرش بدون آزمون در منوی مطالب برگزیده سمت راست سایت مراجعه نمایید.

رها
رها

سلام خسته نباشید.زمان ثبت نام آزمون دکتری آزاد 92 کی هست من که هرچی میپرسم چیزی دستگیرم نمیشه..ممنونم
در ضمن ممکنه منابع آزاد و سراسری امسال با هم متفاوت باشه؟

سلام
هنوز اعلام نشده است. به طور کلی منایع دکتری آزاد و سراسری در دو سال گذشته که متفاوت بوده است.

مهشاد
مهشاد

سلام و خسته نباشید
برای دکتری شیمی پلیمر چه کتاب های مفید تر واقع میشن اگه میشه من را با نام کامل کتاب و نویسنده اش راهنمایی کنید
ممنون

سلام
مشاوره های تخصصی سایت به زودی راه اندازی خواهد شد.

علی
علی

آیا داشتن مدرک زبان برای آزمون دکترا الزامی است یا می توان پس از قبولی مدرک زبان را گرفت؟

داشتن مدرک زبان الزامی نیست ولی مثلا دانشگاه تهران در هنگام مصاحبه برای آن امتیاز جداگانه ای در نظر میگیرد.

معصومه
معصومه

سلام 1- چطور میشه عضو استعداد درخشان شد 2- من معدلم 19 است و مقاله هم زیاد دارم راهی به جز قبلوی در آزمون کتبی برای من هست یا نه؟

—–

سلام
در پذیرش های بدون کنکور دانشگاه ها که اطلاعیه های آنها بر روی سایت ما نیز درج می گردد ثبت نام کنید.
برای اطلاعات بیشتر یه صفحه پذیرش بدون آزمون در منوی سمت راست سایت مراجعه فرمایید.

شقایق
شقایق

زمان آزمون دکتری آزاد کی هست؟
آیا منابع دکتری آزاد و سراسری نسبت به سال گذشته تغییر میکنه یا خیر؟

—–

در مورد زمان دقیق اعلام نتایج آزاد که خبری منتشر نشده است اما احتمال تغییر منابع آن کم است.
در مورد منابع سراسری هم فعلا چیزی مشخص نیست.

بابک
بابک

سلام
من این مطلالب بالا رو خوندم ولی نفهمیدم کی و چجوری درخواست می دن ؛ خود با مستقیما اقدام کنم با سازمان سنجش ثبت نام رو انجام می ده و اگه با سازمان هست تاریخش کی؟
خیلی از راهنمایی ممنونم.

—-

سلام
اطلاعیه پذیرش دانشگاه شریف هم اکنون بر روی سایت است. دانشگاه ها اطلاعیه ای مانند این منتشر می کنند و شما درخواست می دهید.

بابک
بابک

سلام،
من یه سوال داشتم.
برای پذیرش بدون کنکور استعداد درخشان فقط یکبار می تونیم درخواست بدیم؟ لطفا شرایط و نحوه پذیرش این مدلی رو توضیح بدین.
با تشکر فراوان.

سلام
برای آشنایی با نحوه آن که باید لینک های موجود در صفحه را دنبال کنید.
ضمنا محدودیتی در تعداد درخواست وجود ندارد.

محمد
محمد

سلام
با تشکر از سایت خوبتون
آیا همه ی دانشگاه ها قانون جدید استعداد درخشان را اعمال کرده اند یا ممکن است بعضی هنوز بر طبق معدل بالای 17 و دو تا مقاله دانشجو بگیرند؟

سلام
احتمالا همه از آیین نامه جدید استفاده خواهند کرد.

فاطمه
فاطمه

سلام.ببخشید این آیین نامه ی جدید که ذکر کردید دقیقا چیه؟؟؟یعنی دیگه اون معدل بالا 17 و …اینا نیست؟؟

—–

سلام
این صفحه را ببینید
http://phdtest.ir/1391/04/%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-9/

غزل
غزل

سلام من یه سوال داشتم من فارغ التحصیل ارشد دانشگاه آزادم شهریور امسال ولی شاگرد دوم فارغ التحصیل ورودی خودم حساب می شم رشته ام کامپیوتر و معدلم 18.48 مقاله هم دارم شرایط پذیرش رو دارم ولی میگن فقط شاگرد اول های اون رشته رو پذیرش می کنن برای مصاحبه می خواستم بدونم شما اطلاع دارین که یه چنین چیزی هست؟ آخه می خوام بدونم اگه امیدی به بدون آزمون دانشگاه آزاد نیست بی خودی 120 تومن بابت بارکدش ندم! اصلا چطور پذیرش می کنن؟ البته برای رشته ما فقط علوم تحقیقات پذیرش می کنه و ظرفیتش پایینه!!! — سلام… ادامه نظر»

غزل
غزل

البته من پارسال شرکت نکردم ولی بچه ها گفتن که با آزمون 80 تومنه و بدون آزمون 120 تومان!
خب برای ما که تازه فارغ التحصیل شدیم داشتن مقاله یه مقداری توقع زیادیه! من 3 ترمه هم تموم کردم و وقت اینکه بشینم و مقاله بنویسم نداشتم
حالا اینکه فقط نفر اول ها رو بر می دارن شما چیزی شنیدین؟
مرسی

——

هزینه سال گذشته مبلغ ۸۵۰۰۰۰ ريال (براي شركت در دوره دكتري با آزمو ن) و مبلغ ۱۲۰۰۰۰ ريال (براي شركت در دوره بدون آزمو ن)
ضمنا به نظر نمی رسد موضوعی که فرموده اید صحت داشته باشد.

1 2 3 75