/مشاوره رایگان آزمون دکتری

مدرسان شریف

استاد وکیلی

مشاوره رایگان آزمون دکتری۱۳۹۷-۱۰-۵ ۰۹:۰۳:۰۷ +۰۳:۳۰

مشاوره دکتری

مشاوره آزمون دکتری تخصصی در خصوص مباحث مختلف کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی به صورت کاملاً رایگان در این صفحه ارائه خواهد شد. داوطلبان آزمون دکتری می‌توانند سؤالات خود را در این صفحه درج نمایند تا در اسرع وقت به سؤالاتشان پاسخ داده شود.

البته به همه سؤالات داوطلبان گرامی در تمامی صفحات سایت نیز پاسخ داده خواهد شد. این صفحه برای سهولت دسترسی متقاضیان مشاوره به مشاوران سایت و نیز راهنمایی کاربران عزیزی که به تازگی به جمع ما اضافه شده‌اند راه‌اندازی شده است.

 

سؤالات کاربران گرامی می‌تواند در خصوص مشاوره مطالعه و برنامه‌ریزی جهت کسب آمادگی برای آزمون دکتری، روند پذیرش در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه‌های سراسری و آزاد، نحوه انتخاب رشته دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی، نحوه کسب آمادگی جهت حضور در مصاحبه دکتری دانشگاه‌ها و حتی جزئیات تحصیل در مقطع دکتری باشد.

کانال تلگرام دکتری

امیدواریم ارائه مشاوره دکتری به کاربران عزیز بتواند راهگشای داوطلبان آزمون دکتری باشد.

با توجه به شروع ثبت نام دکتری 98 از 6 آذرماه سال جاری و زمان برگزاری آزمون دکتری 98 نیز سوم اسفند ماه 97 خواهد بود، داوطلبان گرامی می‌توانند سؤالات اختصاصی خود را درخصوص آزمون دکتری 98 نیز مطرح نمایند.

 

معرفی دوره دکتری

دوره دکتری تخصصی به دو شکل برگزار می‌شود:

مشاوره دکتری - رایگان

1- دکتری آموزشی – پژوهشی 

2- دکتری پژوهش‌محور

دکتری آموزشی-پژوهشی (دوره‌ای که بیشترین رقابت برای آن صورت می‌گیرد)، دوره‌ای است که محتوای برنامه آن مشتمل بر واحدهای درسی و گذراندن پایان‌نامه است.

دکتری پژوهش‌محور، دوره‌ای با محوریت پژوهش است که دستاورد آن منجر به ارائه فناوری جدید، ارائه نظریه و ایده جدید، تولید دانش فنی و ثبت اختراع و … می‌شود و مشتمل بر اخذ واحدهای درسی محدود و الزام به ارائه پایان‌نامه است.

 

تفاوت دوره‌های دکتری آموزش‌محور و پژوهش‌محور

بر اساس آیین‌نامه آموزشی مقطع دکتری تخصصی، تعداد واحدهای درسی دوره دکتری آموزشی – پژوهشی 36 واحد است که از این تعداد، 12 تا 18 واحد آموزشی و 18 تا 24 واحد پژوهشی است و دانشجو باید در هر نیم‌سال تحصیلی حداقل 6 و حداکثر 10 واحدِ درسی انتخاب کند.

البته در شیوه‎نامه مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد 15 تا 18 واحد درسی و 18 تا 21واحد پژوهشی درنظر گرفته شده است.

در دوره‌ دکتری پژوهش‌محور تنها 3 تا 8 واحد درسی ارائه می‌شود و 28 تا 33 واحد به رساله اختصاص دارد. در این دوره نیز، مجموع واحدهای اصلی و پایان‌نامه 36 واحد است.

دوره تعداد واحد درسیتعداد واحد رسالهمجموع تعداد واحد
آموزشی – پژوهشی12 تا 1818 تا 2436
پژوهش‌محور3 تا 828 تا 3336

 

دوره‌های دکتری رایگان و شهریه‌پرداز

در حال حاضر در کشور ما تحصیل در دوره دکتری به دو شکل رایگان و شهریه‌پرداز برگزار می‌شود.

پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه‌های سراسری به سه صورت روزانه، شبانه و یا پردیس دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد. معمولاً اساتید هر سه دوره و نیز دروسی که دانشجویان پشت سر می‌گذارند یکسان و تنها تفاوت دوره روزانه با شبانه و پردیس در پرداخت شهریه است.

دوره دکتری روزانه بدون پرداخت شهریه است. فارغ‌التحصیلان دوره دکتری روزانه متعهد هستند که معادل مدت زمان تحصیل در کشور خدمت کنند. پذیرش در این دوره از طریق آزمون صورت می‌گیرد، اما دانشگاه‌ها مجاز به پذیرش بدون آزمون از طریق آیین‌نامه دکتری استعداد درخشان نیز هستند.

دانشگاه‌هایی که دارای پذیرش در یک رشته در دوره روزانه هستند، می‌توانند نسبت به پذیرش دانشجو در دوره شبانه (نوبت دوم) نیز اقدام کنند. تحصیل در این دوره مستلزم پرداخت شهریه است.

یکی دیگر از دوره‌های دکتری تخصصی داخل کشور، پردیس خودگردان دانشگاه‌هاست که تحصیل در آن، مستلزم پرداخت شهریه است. در ابتدا پذیرش در پردیس‌ها به صورت مستقل و از طریق آزمون اختصاصی صورت می‌گرفت، اما از سال‌ 94 بنا بر تصمیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پذیرش پردیس‌های دانشگاهی نیز از طریق آزمون دکتری صورت می‌گیرد. البته پذیرش دانشجو در پردیس بین‌الملل دانشگاه‌ها همچنان خارج از آزمون سراسری نیز انجام می‎شود.

علاوه بر این، دانشگاه‌های پیام نور و دانشگاه‌های غیرانتفاعی نیز در دوره دکتری دارای پذیرش هستند که تحصیل در این دانشگاه‌ها نیز با پرداخت شهریه صورت می‌گیرد.

دانشگاه آزاد اسلامی نیز هر ساله اقدام به پذیرش دانشجوی دکتری می‌نماید که از سال 96، آزمون دکتری دانشگاه آزاد به صورت یکپارچه با آزمون دکتری سراسری و از طریق سازمان سنجش برگزار می‌شود. همچنین دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله نسبت به پذیرش بدون کنکور داوطلبان استعدادهای درخشان در مقطع دکتری نیز اقدام می‌کند.

دوره شهریه نحوه پذیرش
روزانهبدون پرداخت شهریهاز طریق آزمون سراسری – از طریق آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان
شبانه (نوبت دوم)شهریه دارد.از طریق آزمون سراسری
پردیس خودگردانشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری – از طریق آزمون اختصاصی (مختص پردیس‌های بین‌الملل)
غیرانتفاعیشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری
پیام نورشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری
دانشگاه آزادشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری – از طریق آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد

 

جهت اطلاع از شهریه تحصیل در دوره دکتری شبانه، پردیس، غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

 

طول دوره دکتری

مدت تحصیل در دوره دکتری تخصصی آموزشی-پژوهشی حداقل شش نیم‌سال تحصیلی و حداکثر هشت نیم‌سال تحصیلی است. در صورتی که دانشجوی این دوره در مدت مقرر دانش‌آموخته نشود، مؤسسه می‌تواند به پیشنهاد استاد راهنما مدت تحصیل را تا دو نیم‌سال دیگر افزایش دهد.

مدت مجاز تحصیل در دوره دکتری پژوهشی حداقل 3 سال و حداکثر 4 سال است که حداکثر یک نیم‌سال قابل افزایش است.

 

مشاوره آزمون دکتری 98

در پذیرش از طریق آزمون دکتری، داوطلبان پس از ثبت‌نام در کنکور، در آزمون کتبی که از سوی سازمان سنجش برگزار می‌شود شرکت می‌کنند.

آزمون کتبی شامل دروس تخصصی و دروس عمومی (متشکل از زبان عمومی و استعداد تحصیلی) است. عناوین دروس امتحانی تخصصی هر رشته در دفترچه ثبت‌ نام آزمون دکتری درج می‎گردد.

در آزمون دکتری سال 98، ضریب 4 برای دروس تخصصی و ضریب 1 برای هر یک از دروس عمومی در نظر گرفته شده است.

منابع زبان عمومی آزمون دکتری و استعداد تحصیلی در صفحات زیر درج شده است. ضمناً سؤالات کاربران گرامی در خصوص دروس زبان دکتری و استعداد تحصیلی آزمون دکتری نیز در صفحات مربوطه پاسخ داده خواهد شد.

همچنین منابع آزمون دکتری 98 از طریق صفحه زیر قابل مشاهده است:

 

مشاوره رایگان انتخاب رشته دکتری

معمولاً یک تا دو ماه بعد از برگزاری آزمون کتبی، کارنامه نمرات آزمون منتشر می‌شود. این کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. از سال 96 با ادغام آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‎های سراسری، کارنامه اولیه منتشره از سوی سازمان سنجش حاوی نتیجه آزمون جهت انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز می‎باشد.

داوطلبان می‌توانند با توجه به نمره‌تراز و رتبه کسب‌شده که در کارنامه دکتری اعلام شده است، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

به محض شروع انتخاب رشته، مشاوران سایت در صفحه مشاوره رایگان انتخاب رشته دکتری فعال خواهند شد و پاسخگوی سؤالات شما عزیزان خواهند بود.

 

مشاوره رایگان مصاحبه دکتری

پس از انجام انتخاب رشته از سوی داوطلبان، نتایج دعوت به مصاحبه دکتری اعلام خواهد شد. در سال 97 روند دعوت به مصاحبه دکتری سراسری به نحوی بود که محدودیتی برای تعداد داوطلبان راه‌یافته به مصاحبه هر دانشگاه‌ و نیز تعداد رشته‌محل‌هایی که هر داوطلب می‎توانست در مصاحبه حضور یابد، وجود نداشت و داوطلبان با کسب حدنصاب نمره‎تراز مدنظر همه دانشگاه‌هایی که در انتخاب رشته خود لحاظ کرده بودند، مجاز به حضور در مصاحبه آن‌ها شناخته ‎شدند.

به محض اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مشاورین در صفحات مختلف سایت پاسخگویی سؤالات داوطلبان عزیز دکتری در زمینه برگزاری مصاحبه‌ها خواهند بود.

 

مشاوره پذیرش دکتری بدون آزمون

جهت پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری تخصصی می‌توان به دو شیوه دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان و نیز دکتری بدون آزمون پردیس‌های پولی دانشگاه‌ها اقدام کرد.

پذیرش بدون آزمون دکتری سراسری از طریق وب‌سایت دانشگاه‌ها اطلاع‎رسانی می‌شود و پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد نیز از طریق مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه صورت می‌گیرد.

داوطلبان گرامی می‌توانند جهت طرح سؤالات خود در خصوص پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها و اطلاع از آخرین فراخوان‌های پذیرش بدون آزمون دکتری به صفحه مربوطه مراجعه نمایند.

فراخوان‌های پذیرش بدون کنکور دکتری پردیس نیز که از طریق وب‌سایت دانشگاه‌ها منتشر می‌شود، در صفحه مربوطه درج می‌شود.

 

مشاوره رایگان آزمون دکتری
4.8 (96.67%)
avatar
زهرا
زهرا

ببخشید سال 97 هم تکمیل ظرفیت هست؟

مهسا
مهسا

سلام
اخرین خبر مبنی بر این هست که در سال 97 قرار نیست برای مقطع دکتری تکمیل ظرفیتی برگزار بشه.

یزدان
یزدان

سلام. پس دانشگاه آزاد چه موقع اعلام میکنه؟

مهسا
مهسا

سلام
دفترچه انتخاب رشته دکتری ازاد 97 به محض انتشار در همین سایت قرار داده میشه و در کانال تلگرامی به ادرس زیر هم اطلاع رسانی میشه:
https://telegram.me/joinchat/BBL_7jv5yCTw1CwARMbkGA

محمد
محمد

سلام مطمئن هستین هر تعداد دانشگاهی که ترازشو بیاریم دعوت به مصاحبه میشیم؟ یعنی سقفش 5 تا نیست؟

مهسا
مهسا

سلام
بله اعلام شده که امسال هم روال دعوت به مصاحبه همانند سال گذشته هست که محدودیتی در حضور در مصاحبه نبود.
استعلام از سازمان سنجش هم همین موضوع رو تایید میکنه.

بهروز
بهروز

با سلام رتبه 291 و تراز 1495 در در رشته برق کنترل امیدی هست؟انتخاب رشته انجام بدم؟نفر آخر مجاز716 .

مهسا
مهسا

سلام
برای دوره روزانه شانستون خیلی زیاد نیست. برای شبانه ممکنه دعوت به مصاحبه بشید که البته بازم بستگی به تراز اعلامی از سوی دانشگاه ها داره.
برای سایر دوره ها شانستون زیاده.
به هر حال حتما بر اساس علاقه انتخاب رشته کنید و روزانه رو هم انتخاب کنید.
میتونید بعدا تصمیم بگیرید که مصاحبه برید یا نرید.

نیما
نیما

سلام
من رشته ام مهندسی صنایع غذایی هست و کارشناسی و کارشناسی ارشدم دانشگاه ازاد بودم ترازم ۱۵۵۷ و رتبه ام تو سهمیه ازاد ۵۵۷ و در سهمیه ۵ درصدی ایثارگری رتبه ام ۳۵ شده و فقط ۱ مقاله دارم ایا شانسی برای مصاحبه دانشگاه های فردوس و صنعتی اصفهان رو دارم یا نه؟ ممنون میشم

مهسا
مهسا

سلام
برای دوره های روزانه به نظر نمیاد شانستون خیلی زیاد باشه. برای شبانه ها ممکنه شانس داشته باشید.
اما حتما در انتخاب رشته تون روزانه و نیز سایر دوره ها رو هم در صورت تمایل لحاظ کنید.

احمدیان
احمدیان

با سلام من در رشته برق قدرت ترازم ۷۴۰ است و رتبه ام در سهمیه ایثارگران ۱۴۶ است که پارسال بچه ها با تراز ۳۶۰۰ رتبه شان ۱۸۴ سهمیه آزاد بوده، به نظرتان دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه اصفهان دعوت به مصاحبه میشم؟

دینامیک ارتعاشات
دینامیک ارتعاشات

اگر در مصاحبه هیچ یک از دانشگاههایی که در آن ها دعوت به مصاحبه شده ایم شرکت نکنیم مشکلی دارد؟ مثلا یک دانشگاه دعوت شده و شرکت نکنیم؟

بیوتکنولوژی
بیوتکنولوژی

هیچ مشکلی پیش نمیاد

مهسا
مهسا

سلام
فقط در صورت پذیرش نهایی در دوره روزانه، برای سال آینده از انتخاب دوره های روزانه محروم میشید و انتخاب رشته کردن و عدم حضور در مصاحبه مشکلی ایجاد نمی کنه.

دینامیک ارتعاشات
دینامیک ارتعاشات

سلام

درسته که در انتخاب رشته دکتری 96 هر فرد چهار اولویت اول که حد نصاب آن ها را کسب کره دعوت به مصاحبه شده است؟ ممکن است دکتری 97 هم به این صورت عمل کنند؟ تراز دانشگا ها نسبت به سال قبل افزایش خواهد داشت یا کاهش؟

مهسا
مهسا

سلام
با توجه به این که دعوت به مصاحبه بر اساس حدنصاب نمره تراز صورت میگیره، هر تعداد رشته محل که حدنصابش رو کسب کنید دعوت به مصاحبه میشید و محدودیتی در تعداد دانشگاه هایی که میرید مصاحبه نیست.
درمورد ترازها نمیشه چیز قطعی گفت، چون به میانگین تراز داوطلبان و سیاست دانشگاه ها بستگی داره.

کاکو شیرازی
کاکو شیرازی

نوبت دوم؟ غیرانتفاعی؟ آزاد؟

کاکو شیرازی
کاکو شیرازی

با عرض سلام و خسته نباشید.
من در رشته صنایع ترازم 1179 و رتبه سهمیه آزاد 927 و درسهمیه ایثارگری 5درصد رتبه 44 شده ام. رزومم هم به صورت زیرهست.
کارشناسی و کارشناسی ارشد آزاد با معدل بالای 17
سه مقاله کنفرانس بین المللی و خارجی

آیا با توجه به سهمیه شانس قبولی دارم؟

مهسا
مهسا

سلام
برای دولتی به نظر نمیاد شانستون خیلی زیاد باشه. ممکنه برای دانشگاه ازاد شانس داشته باشید.

محمد
محمد

سلام
با رتبه 360 ادبیات میشه امیدوار به قبولی روزانه بود یا نه

مهسا
مهسا

سلام
بله قاعدتا برای روزانه شهرستان ها بخصوص شهرستان های کوچکتر شانس زیادی برای دعوت به مصاحبه روزانه ها دارید.
البته اگه رزومه تون خیلی قوی نیست، بهتره به شبانه ها هم فکر کنید.

دارالفنون
دارالفنون

رتبم 304 و ترازم 3066 رشته مدیریت آموزشی
2مقاله ی علمی پژوهشی چاپ شده
8 تا مقاله کنفرانس های بین المللی
1طرح انجام شده واسه اداره کل آ.پ
به نظر تون شبانه قبول می شم؟
پارسال پردیس و آزاد قبول شدم ولی نرفتم

مهسا
مهسا

سلام
لب مرز ممکنه دعوت به مصاحبه بشید، اما شانس اصلی تون همون پردیس و ازاد هست.
در صورت دعوت به مصاحبه شبانه باید برای یک مصاحبه موثر اماده بشید تا بتونه نمره ازمون کتبی تون رو جبران کنه.

###
###

سلام وقت بخیر ، با رتبه 36تراز 1349رشته ریاضی کاربردی شانس قبولی در دانشگاه درجه 2و3 روزانه دارم؟

مهسا
مهسا

سلام
رتبه تون در سهمیه عادی هست؟
اگه اینطوره که برای روزانه های تهران و شهرهای بزرگ هم شانس حضور در مصاحبه دارید، البته با توجه به رزومه آموزشی و پژوهشی تون لازمه که تصمیم بگیرید که دانشگاه های سطح 2 و 3 رو هم انتخاب کنید یا نه.

دارالفنون
دارالفنون

سلام
آیا امانش هست بعد از اعلام نتایج سهمیه ایثارگری رو سازمان احتساب کنه؟
من شامل سهمیه 5درصد می شم ولی متاسفانه تو استعلام سازمان سنجش اسمم بر اثر کوتاهی بنیادشهید اعلام نشده.

مهسا
مهسا

سلام
در سایت سازمان سنجش، سمت چپ، سیستم پاسخگویی هست، وارد بشید و سوالتون رو مطرح کنید، ممکنه راه حلی باشه.

maryam
maryam

سلام.مهسا خانم شما فرمودید که داوطلبان براساس تراز دعوت به مصاحبه می شوند یعنی در مصاحبه عملکرد و رزومه افراد دعوت شده ، اهمیت داره و دیگه به رتبه شون توجه نمیکنند؟

مهسا
مهسا

سلام
رتبه هم مهم هست، مخصوصا در مصاحبه ممکنه برای برخی اساتید مهم باشه، اما دعوت به مصاحبه بر اساس رتبه نیست. بر اساس نمره تراز هست (که خودش تعیین کننده رتبه هم هست). یعنی مثلا کسانی که تراز بالای 6000 داشته باشن به یه رشته محل خاص دعوت میشن.
در پذیرش نهایی هم همین نمره تراز اثرگذار هست 50 درصد.

محمدابراهیم
محمدابراهیم

سلام.
چطور امکان داره تراز دعوت به مصاحبه دانشگاه ها رو بفهمم؟
با تراز ۹۴۱ و رتبه ۹۵۱ برق الکترونیک، قبولی تو کدوم دانشگاه ها خوش شانس تر و بد شانس تر هستم؟

r
r

شما ترازتون خیلی پایین هست و به احتمال زیاد هیچ دانشگاهی دعوت به مصاحبه نمیشید البته برای روزانه و شبانه رو من فقط اطلاع دارم

مهسا
مهسا

سلام
برای دوره های روزانه و شبانه شانستون زیاد نیست.
احتمال داره برای مصاحبه پردیس ها با توجه به این که عموما تراز رو پایین اعلام میکنند، دعوت به مصاحبه بشید.

نگران ۹۷
نگران ۹۷

اگر من با رتبه ۲۴ و تراز ۵۳۰۰ شانس شرکت در مصاحبه رو نداشته باشم پس کی میخاد بره مصاحبه؟؟؟؟

کیمیا
کیمیا

سلام..امکان داره تراز امسال دانشگاه ها کمتر اعلام شه؟

r
r

نا امید نباشید ولی تاجایی که شنیده میشه امسال میگن که دانشگاها تراز رو بالاتر میبرن

مهسا
مهسا

سلام
نمیشه چیز دقیقی در این رابطه گفت. بستگی به میانگین تراز داوطلبان و نظر دانشگاه ها داره.

محمد
محمد

سلام با رتبه 3500 مهندسی مواد روزانه کجاهارو میشه آورد؟

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه شانس چندانی برای پذیرش در دوره روزانه ندارید و تنها ممکنه برای دانشگاه ازاد شانس پذیرش داشته باشید.
البته به هر حال ممکنه دانشگاه ها ترازشون رو طوری اعلام کنند که خیلی ها دعوت به مصاحبه بشن، بنابراین بر اساس علاقه حتما انتخاب رشته کنید.

نگران ۹۷
نگران ۹۷

سلام من رتبم برای رشته شیلات شده ۲۴ با تراز ۵۲۹۹ و یه مقاله پژوهشی و دو کنفرانس بین المللی و یه مقاله isiدر دست داوری دارم با مدرک زبان msrt بنطرتون روزانه دانشگاهی مثل اصفهان قبول میشم؟معدل ارشد هم ۱۷ و ۵۲ هست

مهسا
مهسا

سلام
خیلی لب مرز هستید و باید امیدوار باشید که دانشگاه ها تراز رو پایین اعلام کنند تا شانس حضور در مصاحبه رو داشته باشید.
به نظرم از انتخاب دوره های شبانه هم غافل نشید تا شانستون رو از دست ندید.

نگران ۹۷
نگران ۹۷

دوست عزیز تراز دعوت به مصاحبه تو رشته ما حتی برای تربیت مدرس هم بیشتراز ۳۷۰۰ نبوده پس من در مورد دعوت به مصاحبه مشکلم نیست چون پارسال بارتبه ۷۰ همه جاهارو دعوت شدم من در رابطه با قبولی روزانه میپرسم

مهسا
مهسا

سلام مجدد
بستگی داره که دانشگاه ها چه تصمیمی درمورد تراز بگیرند.
سال گذشته ترازها پایین بود و خیلی ها اعتراض داشتند.
ممکنه امسال ترازها متفاوت بشه.
به هر حال باید صبر کرد و دید دقیقا چطور میشه.

احسان- مکانیک جامدات
احسان- مکانیک جامدات

با عرض سلام و خسته نباشید. من ترازم در آزمون مکانیک جامدات 3900 و رتبه 3 سهمیه ایثارگری 25 درصد ظرفیت شدم. رزومم هم به صورت ذیل است. 1- دو مقاله isi چاپ شده یکی با ایمپکت 1.5 و دیگری با ایمپکت 3 و یک isi هم تحت داوری 2- سه مقاله علمی پژوهشی چاپ شده و یکی هم تحت داوری 3- دو کنفرانس داخلی و یک مقام دوم مسابقه ملی مرتبط با رشته کارشناسی و ارشدمو دانشگاه آزاد بودم. به نظرتون با توجه به اینکه کارشناسی و ارشدمو دانشگاه آزاد بودم شانس قبولی در روزانه یا نوبت دوم دانشگاه… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
رزومه پژوهشی تون خوبه، اما با توجه به این که دانشگاه ازاد تحصیل کردید، باید توی مصاحبه خیلی خوب توانمندی هاتون رو نشون بدید تا شانس پذیرشتون بالا بره. نشدنی نیست، اما چالش داره.
توصیه میکنم هم شبانه های تهران و هم روزانه های شهرستان ها، همه رو انتخاب کنید تا فرصتتون رو از دست ندید. البته از قبولی دانشگاه های خوب هم ناامید نباشید.

مینا
مینا

سلام آقای دکتر بکتاش، من شیمی آلی ۱۰۱ شدم، شهرستان نمی‌خواهم بزنم بنظرتون برای انتخاب رشته با چه ترتیبی دانشگاه ها رو بزنم و اینکه اصلا کجاها دهوت به مصاحبه میشم؟ خیلی ممنون
بجز تهران و شریف و مدرس و بهشتی، علم و صنعت و الزهرا و پژوهشگاه فقط شیمی الی گرفتن امسال

ا.س
ا.س

سلام خانم مهسا .لطفا بفرمایید بارتبه 215و نمره کل 1446. شبانه یا دانشگاه ازاد تهران میشه پذیرفته شد.رشته ادیان و عرفان.سپاس

مهسا
مهسا

سلام
برای دوره شبانه شانس چندانی ندارید، ولی شانس دعوت به مصاحبه دانشگاه ازاد رو دارید.
البته توصیه میکنم از انتخاب واحدهای شهرستان ها هم غافل نشید تا شانستون رو از دست ندین.

مژده
مژده

سلام من با رتبه ۹۷سهمبه آزاد و تراز ۲۵۶۸ملی مجاز شدم بنظرتون امکان قبولی رو دارم

مهسا
مهسا

سلام
لطفا رشته تون رو بفرمایید تا بتونم راهنمایی تون کنم.

فرناز
فرناز

با سلام و احترام
من رتبه 1220 مدیریت فناوری اطلاعات با تراز 1564 هستم و آخرین رتبه مجاز در سهمیه روزانه 187 است.
به تظرتون شانس قبولی در چه دانشگاهی رو دارم؟ هر دانشگاهی که احتمال قبولی داره رو ممنون میشوم بفرمائید.
سپاسگزارم

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه به نظر نمیاد شانستون برای دعوت به مصاحبه خیلی بالا باشه. با این حال برای از دست ندادن فرصت های احتمالی حتما بر اساس علاقه انتخاب رشته کنید.

jeooo
jeooo

سلام مهسا خانم لطفا جواب منم بدین 🙂
میتونم با رتبه 204 و تراز 2000 رشته ژئوتکنیک به قبولی امیدوار باشم؟
روزانه، شبانه یا پردیس
ممنون از لطف تون

مهسا
مهسا

سلام
برای دوره های روزانه و شبانه احتمالش زیاد نیست که دعوت به مصاحبه بشید. اما برای پردیس ها به خصوص پردیس های شهرستان ها احتمالا دعوت به مصاحبه میشید.

jeooo
jeooo

متشکرم از پاسخگویی شما
درخصوص قبولی در دانشگاه آزاد چطور؟

مهسا
مهسا

سلام
قاعدتا برای دانشگاه ازاد شانستون بالاست. ولی علاوه بر واحدهای تهران، واحدهای شهرستان ها رو هم حتما مدنظر داشته باشید.

سليم
سليم

سلام و عرض ادب
من رتبه ام در رشته مدیریت آموزشی 106 و ترازم هم 3985 می باشد. و آخرین رتبه مجاز در سهمیه روزانه هم 360،رزومه ام هم قوی مشکلی ندارم.آیا شانس قبولی روزانه در دانشگاه های کردستان،شهید چمران،همدان و سمنان رو دارم؟
سوال دوم اینکه من مقطع کارشناسی ارشدم دانشگاه ارومیه نیمه حضوری بودم.مدلم هم بالاس،ایا نیمه حضوری تاثیری در پذیرشم میذاره؟
سپاسگزارم ک جواب می دید.

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه برای دوره های روزانه به نظر نمیاد شانستون خیلی زیاد باشه، مگر این که دانشگاه ها تراز رو پایین اعلام کنند.
برای شبانه و دوره های دیگه احتمالش هست که دعوت به مصاحبه بشید.
درمورد نیمه حضوری هم اگه رزومه پژوهشی تون خوب باشه و روش تحقیق بلد باشید به نحوی که اساتید قانع بشن میتونید در دوره دکتری تحصیل کنید مشکلی نیست.

بانو ی اراک
بانو ی اراک

سلام من رتبه 5240 و ترازم 1295 شده در گروه روانشناسی و مجاز به انتخاب رشته هم نوبت دوم و هم ازاد شدم ایا بنظرتون شانس قبولی دارم

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه برای شبانه شانس چندانی ندارید.
ممکنه برای دانشگاه ازاد دعوت به مصاحبه بشید که البته بازم بستگی به انتخاب های رقبا داره. در هر حال حتما انتخاب رشته کنید.

محمد
محمد

ازمون دکتری سال قبل کل حاضر 9070 رتبه 1533 نمره کل 2505 امسال کل حاضر9200 رتبه 1197 ونمره کل 1783…. چرا امسال نمره کل کمتر شده

مهسا
مهسا

سلام
نمره بستگی به میانگین تراز داوطلبان داره. بنابراین سطح سوالات و نیز سطح پاسخگویی داوطلبان به سوالات در اون موثر هست و در سالهای مختلف ممکنه تغییر کنه.

حسین
حسین

سلام من رتبه 888 مدیریت دولتی با نمره کل 2017 را اوردم ایا امکان دعوت به مصاحبه برای دانشگاه ازاد را دارم یا نه

مهسا
مهسا

سلام
بله شانس دعوت به مصاحبه دکتری ازاد رو دارید. شانس بالایی برای شهرستان ها دارید، اما اگه تمایل دارید حتما واحدهای تهران رو هم در انتخاب رشته تون لحاظ کنید. ممکنه با توجه به انتخاب رشته رقبا شانس داشته باشید.

سمیه
سمیه

سلام وقتتون بخیر
با رتبه ۷۹۹و تراز ۱۲۰۷ مهندسی برق و الکترونیک به نظرتون دانشگاه صنعتی شیراز رو قبول میشم؟؟؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
برای دوره های روزانه و شبانه به طور کلی شانس زیادی ندارید، احتمالا داره برای غیرانتفاعی ها و پردیس شهرستان ها دعوت به مصاحبه بشید.

معماری 97
معماری 97

خانم مهسا ,ممنون میشم راهنمایی کنید . رشته معماری، رتبه 270 و تراز 4525 . امیدی به شبانه شهرهای غیر از تهران( یزد و قزوین) هست ؟ به پردیس ها چطور؟

مهسا
مهسا

سلام
برای شبانه ها به نظر نمیاد شانس چندانی داشته باشید.
برای پردیس ها هم شانستون بالا نیست متأسفانه اما چون ممکنه پردیس ها کف تراز رو خیلی پایین اعلام کنند، ممکنه شانس پذیرش داشته باشید.

علی
علی

دوستان سلام
به نظرتون اگه هم روزانه و هم شبانه دانشگاهی رو انتخاب کنیم اگر توی روزانه نمره نهایی بالایی بگیریم ناخودآگاه نمیزارمون شبانه؟ یعنی بگن حالا که خودش شبانه رو هم انتخاب کرده و میتونه بره روزانه نگیریمش.
با سپاس

مهسا
مهسا

سلام
نه خیلی این اتفاق بعید هست.
معمولا نمره مصاحبه روزانه و شبانه رو یکسان میدن به داوطلبان هر دو دوره. کمتر پیش میاد اساتید چنین حساب و کتابهایی کنند و عموما تمرکزشون بر جذب بهترین داوطلبان هست و برای اونها خیلی تفاوتی نمیکنه روزانه و شبانه بودن.

@@
@@

سلام ببخشید اگه کسی تمام واحدهای درسی رو گذرانده باشه فقط دفاع پایان نامه مهر97باشه دکتری قبول بشه دانشگاه دکتری قبول میکنه؟ یعنی میشه اینجوری؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر متأسفانه شما باید تا پایان شهریور ماه 97 فارغ التحصیل بشید از مقطع کارشناسی ارشد که لازمه اون اینه که از پایان نامه هم دفاع کرده باشید.

@@
@@

یعنی حتی برای ترم بهمن هم قبول نمیکنن؟

مهسا
مهسا

سلام
من ندیدم در دفترچه دانشگاهی برای ترم بهمن پذیرش داشته باشه.
اگه برای ترم مهر پذیرش کنند هم حتما باید تا اخر شهریور درستون تموم بشه.

هادی
هادی

سلام با تراز ۵۸۹۸ رتبه ۴ نانو فیزیک رو آوردم
با یک مقاله isi و پنج تا مقاله داخلی و نایب رئیسی دو کمیته فنی بین المللی استاندارد ISIRI OIML و اینکه در تهران فقط دانشکاه شریف اون هم دو نفر میگیره بنظرتون میتونم قبول شم؟
ظرفیت کل روزانه های کشور هم ۲۰ نفره

مهسا
مهسا

سلام
تبریک میگم بهتون.
وضعیت رزومه تون به نظر بد نمیاد، البته رزومه اموزشی و معدلتون در مقاطع قبل هم مهمه.
یک نکته بسیار مهم رو یادتون باشه، مصاحبه دکتری فقط رزومه نیست و عوامل زیادی در اون اثر داره از جمله عملکرد شما در مصاحبه. شما باید در مصاحبه طوری عمل کنید که اساتید قانع بشن که شما بهترین گزینه برای تحصیل در این مقطع هستید.
اگه مایل بودید کتاب مصاحبه دکتری رو تهیه کنید و مطالعه بفرمایید. کمک کننده است.
موفق باشید

farshad
farshad

با تراز 3200 گرایش جامدات 2 مقاله isi و دو علمی پژوهشی شانس قبولی در صنعتی اصفهان شیراز یا فردوسی مشهد هست؟

مهسا
مهسا

سلام
با توجه به دعوت مصاحبه های پارسال، به مصاحبه دعوت میشید. وضعیت رزومه پژوهشی تون هم که به نظر میاد خوب هست. لازمه که خودتون رو برای عملکرد مناسب در مصاحبه آماده کنید.

farshad
farshad

ممنون لطف کردین. من کارشناسی و ارشدمو دانشگاه آزاد بودم. این موضوع میتونه تاثیر منفی در مصاحبه داشته باشه؟

پارمیس
پارمیس

سلام
من رتبه 3 با تراز 5400 آوردم. دانشگاه تهران فقط 2 نفر میگیره به نظرتون اینکه اولوبت کدوم دانشگاه باشه مهمه یا خیر؟

شیما
شیما

میشه‌بپرسم چه رشته ایی هستید که اینقدر ترازها پایین هست؟

هادی
هادی

چه رشته ای؟

مهسا
مهسا

سلام
برای برخی اساتید اولویت اول بودن دانشگاه مهمه. دانشگاه تهران هم خب دانشگاه سطح 1 هست و چون علاقمند به پذیرش در اونجا هستید هم قاعدتا باید اونو اول بزنید. اما انتخاب های دیگه رو هم از دست ندید.
ضمن این که اصلا فکر نکنید شانستون برای مصاحبه کم هست. کاملا شانس دارید به شرطی که مصاحبه خوبی داشته باشید.

هستی
هستی

سلام
لطفا بنده رو راهنمایی کنید و بفرمائید که آیا با رتبه 122 و تراز 2648 در رشته فلسفه تعلیم و تربیت میتونم دوره های روزانه رو انتخاب کنم؟ یا تنها باید نوبت دوم و پردیس ها رو انتخاب کنم؟
سپاس

مهسا
مهسا

سلام
در کارنامه شما وضعیت مجاز بودن یا نبودنتون جهت انتخاب رشته دوره های روزانه مشخص هست. لازمه که به کارنامه مراجعه کنید.

هستی
هستی

سلام خانم مهسا
ضمن تشکر از پاسخگویی شما، بله در کارنامه مجاز به انتخاب دوره های روزانه شدم، اما پرسش من اینه که آیا با این رتبه و تراز شانس قبولی در دوره های روزانه رو دارم یا بهتره که از انتخاب روزانه ها صرف نظر کنم؟ ( فلسفه تعلیم و تربیت، رتبه:122، تراز 2648)

Hamed
Hamed

سلام
با رتبه 13 مدیریت فناوری اطلاعات با استفاده از سهمیه 5 درصد وضعیت دعوت به مصاحبه چجوری هستش؟!

hamed
hamed

درضمن ترازم 3628 هستش

مهسا
مهسا

سلام
رتبه تون در سهمیه 13 شده درسته؟
احتمالا برای نوبت دوم دعوت به مصاحبه بشید، اما برای این که شانستون رو از دست ندین، اول روزانه ها و بعد شبانه ها رو بزنید و همینطور انتخاب سایر دوره ها رو هم از دست ندید.

شیمی آلی
شیمی آلی

دوستان اطلاعی از سطح علمی.محیط.اساتید و آزمایشگاههای دانشگاه یاسوج اید؟من رتبه ام 113 هست ولی بعلت تاهل و بچه مجبورم نزدیک شیراز باشم

مهسا
مهسا

سلام
لطفا از جدول پایین همین صفحه وارد انجمن تخصصی رشته تون بشید و از همرشته ای هاتون در این باره سؤال کنید تا پاسخ دقیقی دریافت کنید.
موفق باشید

شیما
شیما

دوستان سلام. درست هست که ما فقط ۵ جا دعوت به مصاحبه میشیم؟؟؟؟؟

احسان-جامدات
احسان-جامدات

سلام. نه هر تعداد دانشگاه که حد نصابشو بیارین دعوت به مصاحبه میشین

مهسا
مهسا

سلام
با توجه به این که دعوت به مصاحبه بر اساس حدنصاب نمره تراز صورت میگیره، هر تعداد رشته محل که حدنصابش رو کسب کنید دعوت به مصاحبه میشید و محدودیتی در تعداد دانشگاه هایی که میرید مصاحبه نیست.

محمدرضا
محمدرضا

سلام. با رتبه 207 و تراز 3259 مکانیک تبدیل انرژی چه دانشگاه هایی روزانه قبول میشم؟

مهسا
مهسا

سلام
روزانه شهرستان ها احتمالش هست که دعوت به مصاحبه بشید. برای شهرستان های درجه 2 شانستون زیاده، برای روزانه های شهرستان های درجه 1 مثل اصفهان هم لب مرز هستید.
برای دوره های شبانه حتی تهران هم ممکنه شانس داشته باشید.

علیرضا
علیرضا

سلام
در جدول انتخاب رشته جلوی کد رشته های دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران نوشته ویژه فرهنگیان. سوال اینجاست که آیا دواطلبان آزاد غیر از فرهنگیان حق انتخاب کد رشته های دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران را ندارند؟؟؟؟ البته امسال اولین بار است که ویژه فرهنگیان نوشتند.

مهسا
مهسا

سلام
بله قاعدتا همین طور هست و اگه واجد شرایط اعلام‌شده در دفترچه نباشید، شانس دعوت به مصاحبه در اون دانشگاه رو ندارید.

مهدی
مهدی

سلام با رتبه ۸۲۵در رشته مهندسی مواد امکان قبولی در چه دانشگاه هایی هست؟
آیا انتخاب رشته بکنم یانه؟
اگر جایی دعوت به مصاحبه بشم اما در مصاحبه شرکت نکنم آیا مشکلی پیش میاد یانه؟

مهسا
مهسا

سلام
اگه پردیس شهرستان ها ترازشون رو پایین اعلام کنند، احتمالا شانس دعوت به مصاحبه دارید.
نه مشکلی نیست. فقط در صورت پذیرش نهایی در دوره روزانه، برای سال آینده از انتخاب دوره های روزانه محروم میشید و انتخاب رشته کردن و عدم حضور در مصاحبه مشکلی ایجاد نمی کنه.

امین
امین

سلام با رتبه 320 در مدیریت بازرگانی امکان قبولی در چه دانشگاه هایی هست؟
اصلا انتخاب رشته انجام بدم یا نه؟
اگر جایی دعوت به مصاحبه بشم اما در مصاحبه شرکت نکنم آیا مشکلی پیش میاد

مهسا
مهسا

سلام
برای دوره های غیرروزانه و غیرشبانه تا حدی شانس دارید.
در هر صورت انتخاب رشته کنید. ممکنه ترازها رو پایین اعلام کنند و شانس داشته باشید.
خیر. مشکلی پیش نمیاد. فقط در صورت پذیرش نهایی در دوره روزانه، سال اینده از انتخاب دوره های روزانه محروم میشید. اگه مصاحبه نرید که کلا مشکلی نیست.

بهزاد
بهزاد

سلام با رتبه ۵۸۰ مدیریت بازرگانی و تراز ۳۳۹۰ امید به قبولی ازاد و پردیس هست؟در ضمن دفترچه انتخاب رشته ازاد کی میاد؟با سپاس

مهسا
مهسا

سلام
شانس اصلی تون برای دانشگاه ازاد هست و برای پردیس ها فقط اگه تراز رو خیلی پایین اعلام کنند ممکنه شانس داشته باشید.
دفترچه انتخاب رشته دکتری ازاد هنوز مشخص نیست کی منتشر بشه.

بهزاد
بهزاد

با سپاس از وقتی که گذاشتید و پاسخ دادید

کاوه
کاوه

سلام. می خواستم بدونم دعوت به مصاحبه محدودیت داره؟ یعنی از بین جاهایی که انتخاب رشته می کنیم فقط تعدادیش رو به نصاحبه دعوت میشیم؟ من شندم پنج جا دعوت به مصاحبه میشه هر داوطلب. ولی تو دفترچه هیچ توضیحی نداده بود

مهسا
مهسا

سلام
با توجه به این که دعوت به مصاحبه بر اساس حدنصاب نمره تراز صورت میگیره، هر تعداد رشته محل که حدنصابش رو کسب کنید دعوت به مصاحبه میشید و محدودیتی در تعداد دانشگاه هایی که میرید مصاحبه نیست.

یسنا
یسنا

با سلام با رتبه 206 مهندسی نرم افزار و الگورتیم تراز 2958 شانس دعوت به مصاحبه در روزانه یا نوبت دوم و پردیس دارم؟ 810روزانه مجاز شدن و 2704 نفر آزاد.

مهسا
مهسا

سلام
بستگی داره که دانشگاه ها ترازشون چطور باشه. اما درمجموع به نظر میاد شانس اصلی تون پردیسه، برای نوبت دوم هم ممکنه شانس داشته باشید.

محمد
محمد

سلام رتبه من 106 در رشته فقه و مبانی شده احتمال دعوت به مصاحبه ام چقدره

مهسا
مهسا

سلام
احتمالا برای دوره شبانه شهرستان ها دعوت به مصاحبه میشید. برای دوره های پردیس و غیرانتفاعی و پیام نور هم شانستون زیاده.

ایلماه
ایلماه

سلام خسته نباشید خواستم بدونم برا مصاحبه چی میپرسن؟میشه لطفا راهنمایی کنید
ممنونم

مهسا
مهسا

سلام
سؤالات مصاحبه خیلی متنوع میتونه باشه.
از سوالات درسی و تخصصی گرفته تا مقالات و کارهای پژوهشی تون، پایان نامه مقطع ارشد، موضوع رساله دکتری، روش تحقیق، سوالات عمومی درمورد نحوه کسب درامد و محل زندگی و … ممکنه در مصاحبه سؤال بشه.
توصیه میکنم برای این که اطلاعات کاملی به دست بیارید، کتاب مصاحبه دکتری رو از همین سایت تهیه کنید. تو اون کتاب به صورت جامع توضیح داده شده.

علی
علی

سلام وقتتون بخیر
من رتبه م 58 شده با تراز 2737 رشته فوتونیک. میخواستم بدونم حد نصاب تراز دعوت به مصاحبه رو خود دانشگاه ها تعیین میکنن؟
و اینکه آیا من با این تراز شهید بهشتی دعوت به مصاحبه میشم … ظرفیت شهید بهشتی هم امسال تقریبا نصف شده
ممنون

مهسا
مهسا

سلام
بله حدنصاب تراز رو خود دانشگاه ها تعیین می کنند.
درمورد دعوت به مصاحبه شما،
بستگی داره که تراز رو چطوری اعلام کنند.
لب مرز شانس حضور در مصاحبه این دانشگاه رو دارید.

Sirvan
Sirvan

با سلام
رتبه 70 زراعت شانس قبولی نهایی رو در روزانه داره؟

مهسا
مهسا

سلام
برای روزانه شهرستان های که شانس بالایی دارید. برای روزانه های تهران شانستون خیلی زیاد نیست، اما حتما در انتخاب رشته لحاظ کنید تا شانس احتمالی رو از دست ندین.

ابوذر
ابوذر

سلام با تراز 2900 روزانه احتمال قبول شدن چه قد است و رتبه سهمیه 11

مهسا
مهسا

سلام
لطفا عنوان رشته تون رو بفرمایید تا بتونم راهنمایی تون کنم.

maryam
maryam

سلام دوستان. یک سوال مهم دارم.اولویت دانشگاه ها برای دعوت به مصاحبه آیا ملاک شون رتبه هست یا تراز؟و همینطور آیا برای آنها میزان درصد اختصاصی که ضریب 4 دارد مهم هست یا نه؟ چون ممکنه فردی زبان و استعداد رو بالا زده باشه و رتبه خوبی بیاره و بالعکس فردی هم اختصاصی رو بالا زده باشه و زبان و استعداد رو کم زده باشه.برای مصاحبه دانشگاه ها آیا این موضوع مورد توجه هست؟
ممنون میشم اگر به دو بخش سوالم پاسخ دهید.

مهسا
مهسا

سلام
ترتیب انتخاب ها تاثیری در شانس دعوت به مصاحبه نداره و هر رشته محلی که نمره ترازشو کسب کنید دعوت به مصاحبه میشید.
در این مرحله فقط نمره تراز شما مهم هست و دیگه درصد دروس مختلف اثری نداره.

-
-

با سلام و خسته نباشید،
آیا امکان دارد که یک دانشگاه دولتی از طریق بدون آزمون یا همان استعداد درخشان امکان به جذب دانشجو کند در حالیکه در دفترچه دکتری ظرفیتی برای پذیرش از طریق آزمون دکتری اختصاص نداده است؟
با این توضضیح که این دانشگاه هر سال در رشته/محل دکتری مورد نظر دانشجو می پذیرفته است (هم بدون آزمون و هم با آزمون).
بسیار ممنون از راهنمایی های مفید شما

مهسا
مهسا

سلام
خیر، بر اساس ایین نامه
دانشگاه اختیار دارد حداکثر معادل 20 درصد از ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه‌ آموزشی-پژوهشی دوره‌‌ی روزانه‌ دکتری خود در هر کد رشته‌محل تحصیل را از بین دانش‌آموختگان دوره‌ کارشناسی ارشد داخل کشور و مورد تأیید وزارت (یا دانشجویان دوره‌ی کارشناسی ارشد داخل که تا پایان شهریور ماه سال درخواست پذیرش، دانش‌آموخته شوند) را به صورت مازاد بر ظرفیت به صورت بدون آزمون پذیرش کند.
بنابراین اگر ظرفیت با ازمون صفر باشد، ظرفیت بدون ازمون هم صفر خواهد بود.

دکتری صنایع
دکتری صنایع

سلام به همه
بچه ها تو رو خدا اگه کسی میدونه جواب بده با رتبه 700 مهندسی صنایع به مصاحبه دعوت میشم؟؟ خواهش میکنم اگه کسی میدونه جواب بده

مهسا
مهسا

سلام
شانس اصلی تون مربوط به دانشگاه ازاد هست. فقط اگه دوره های پردیس و غیرانتفاعی و پیام نور ترازشون رو خیلی پایین اعلام کنند ممکنه شانس دعوت به مصاحبه داشته باشید.

فاطمه
فاطمه

سلام .دوستان من امسال دکتری تخصصی با رتبه ی ۲۰۴۴ ونمره ی۱۷۷۰ مجاز شدم در رشته حقوق جزا.میخواستم بپرسم آیا شانس دعوت شدن به مصاحبه توی شهرستانهای کوچیک دانشگاه آزاد رو دارم یا خیر؟ ممنون میشم اگه جواب بدین

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه به نظر نمیاد شانس خیلی زیادی برای حضور در مصاحبه داشته باشید، با این حال حتما بر اساس علاقه انتخاب رشته کنید و فرصت رو از دست ندید.

کریمی
کریمی

با سلام
چه دانشگاه هایی واحد پردیسشون برای رشته مشاوره بی کنکور جذب دانشجو دارن؟

مهسا
مهسا

سلام
قبلا پذیرش پردیس ها از طریق ازمون اختصاصی امکان پذیر بود، اما چند سالی هست که فقط پردیس های بین الملل این اجازه رو دارن و بقیه پردیس ها باید از طریق کنکور دانشجو جذب کنن. در حال حاضر هم فراخوانی جهت پذیرش در پردیس های بین الملل اعلام نشده.

مسعود
مسعود

من توی این سایت در خصوص تاثیر معدل در کنکور دکتری و از زبان برخی مسعولین خوندم که نوشته بود بدون تاثیره اما مقایسه بین رتبه یک آزمون پارسال و رتبه خودم که امسال ۲ شده در صورتی که هم درصد اختصاصیم ۴و نیم درصد و هم استعداد تحصیلی ۶ درصد از نفر اول پارسال بیشتر هست ( زبانم یک درصد کمتره) اما نمره کلم حدودن ۴۰۰ تا کمتره. چرا؟!!

مهسا
مهسا

سلام
نمره کل بسته به عملکرد داوطلبان و سطح سؤالات داره و لزوما همیشه عدد ثابتی نیست.
باید دید رتبه 1 امسال چه درصدی در دروس مختلف کسب کرده.

مرجان
مرجان

سلام خسته نباشید
برای رتبه 700 رشته ادبیات فارسی شانسی برای قبولی وجود داره یا خیر؟
اگر هست کدوم دانشگاهها ؟

مهسا
مهسا

سلام
شانس اصلی تون برای دعوت به مصاحبه پردیس و پیام نور هستش. اما توصیه میکنم شبانه های شهرستان ها رو هم درانتخاب رشته تون لحاظ کنید. ممکنه تراز رو پایین اعلام کنند و شانسی داشته باشید.

کنکوررر
کنکوررر

سلام دوستان. بنظرتون مقاله ا ای اس ای که الان درحال ادیت نهایی هست تا خرداد پذیرش میشه؟

مهسا
مهسا

سلام
این موضوع خیلی ثابت نیست. من مقاله ISI دیدم که از ارسال تا پذیرش نهایی سه هفته زمان برده و مقاله ISI دیدم که 2 سال زمان برده.
اما به هر حال امیدتون رو از دست ندین و حتی اگه پذیرش نهایی نشد هم حتما این مقاله رو در مصاحبه همراه با ایمیلی مبنی بر ادیت نهایی که از سوی نشریه براتون اومده قاعدتا رو داشته باشید.

مریم
مریم

سلام..دوستان لفا منم راهنمایی کنید.. با رتبه 436 وتراز 1454 دررشته ریاضی محض امیدی هست برای قبولی در دوره روزانه؟؟

مهسا
مهسا

سلام
برای دوره روزانه شهرستان ها به خصوص شهرستان های کوچیک شانس خوبی دارید.
البته اگه سطح دانشگاه براتون مهمه توصیه میکنم شبانه های دانشگاه های تهران و شهرستان های درجه 1 رو هم در انتخاب رشته تون لحاظ کنید.

مریم
مریم

سلام .دوستان با رتبه ۴۵ ونمره۳۳۹۵ در رشته سیستماتیک گیاهی امکان قبولی دوره روزانه هست؟

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه به نظر نمیاد شانس خیلی زیادی برای دوره های روزانه داشته باشید و بیشتر شانستون برای دوره های شبانه و به خصوص پردیس هستش.
البته توصیه میکنم هم روزانه و هم سایر دوره ها رو در انتخاب رشته تون لحاظ کنید تا شانس احتمالی دعوت به مصاحبه رو از دست ندین.

N@
N@

سلام
لطفا اگر امکان داره راهنمایی بفرمایید.
با رتبه ۱۲۰۰ در مدیریت دولتی شانسی برای قبولی ازاد ویا پردیس ها را دارم.
تشکر

نفیس
نفیس

احتمال قبولی شما در دانشگاه آزاد بسیار ضعیفه. البنه بستگی به رقبای شما هم داره

مهسا
مهسا

سلام
برای پردیس که خیلی بعیده شانسی داشته باشید.
درمورد دانشگاه ازاد هم لطفا نمره ترازتون رو بفرمایید تا بتونم دقیق تر راهنمایی تون کنم.

maryam
maryam

سلام.دوستان اگر داوطلب آزمون دکتری بعد از دعوت به مصاحبه و شرکت در مصاحبه دکتری در شهریور در دانشگاه روزانه قبول اعلام شود و منصرف شود و در دانشگاه مورد نظر ثبت نام نکند آیا برای آزمون دکتری سال بعد محروم می شود؟

سليم
سليم

بله،محروم خواهید شد

مهسا
مهسا

سلام
پایین تر پاسختون رو دادم.
موفق باشید

maryam
maryam

سلام.دوستان من یک سوال مهم دارم لطفا اگر در مورد سوالم پاسخ دقیق و مطمئن را میدانید پاسخ دهید.با تشکر.اگر داوطلب آزمون دکتری بعد از دعوت به مصاحبه و شرکت در مصاحبه دکتری در شهریور در دانشگاه روزانه قبول اعلام شود و منصرف شود و در دانشگاه مورد نظر ثبت نام نکند آیا برای آزمون دکتری سال بعد محروم می شود؟

مهسا
مهسا

سلام
از شرکت در ازمون دکتری سال آتی محروم نمیشید، اما از انتخاب دوره های روزانه برای ازمون دکتری سال آینده محروم میشید.

الی
الی

باسلام. رتبه 150 در رشته مدیریت بازرگانی اوردم. ایا امید به قبولی در شهرستان و روزانه داشته باشم. با سپاس

نفیس
نفیس

سلام
احتمال دعوت شدن شما به مصاحبه شبانه بالاست.
پیام نور، پردیس ها و آزاد نیز قطعا دعوت میشید

مهسا
مهسا

سلام
برای دوره شبانه احتمالش هست دعوت به مصاحبه بشید، اما شانس اصلی تون برای دوره های پردیس و پیام نور هست.
برای دوره روزانه بعیده که شانسی برای حضور در مصاحبه داشته باشید. مگر این که تراز خیلی پایین اعلام بشه.

سحر
سحر

سلام
رتبه 57 رشته مشاوره دانشگاه دولتی قبول
میشم؟ زمان مصاحبه ها کی هست؟

مهسا
مهسا

سلام
برای دوره های روزانه شانستون خیلی زیاد نیست. اما برای شبانه ها احتمالا دعوت به مصاحبه میشید.
زمان مصاحبه دانشگاه ها پس از اعلام نتایج دعوت به مصاحبه توسط سنجش و نیز از طریق سایت خود دانشگاه اطلاع رسانی میشه.

مهری
مهری

سلام وقت بخیر .میشه لطف کنید راهنمایی بفرمایید آیا با رتبه 650 و تراز 2241 امکان قبولی در دوره های شبانه مدیریت اموزشی هست یا خیر؟

مهسا
مهسا

سلام
یه خرده شانستون برای دعوت به مصاحبه پایین هست و بیشتر شانستون برای دانشگاه ازاده. با این حال حتما انتخاب رشته کنید بر اساس علاقه. چون دعوت به مصاحبه بر اساس نمره تراز هست؛ ممکنه تراز مخصوصا دوره های پردیس پایین اعلام بشه.

بهنام مرادی
بهنام مرادی

با سلام
در گروه منابع طبیعی-آبخیزداری رتبه بدون سهمیه 76 و رتبه در سهمیه 2 هستش آیا در هر دو مورد فوق دعوت به مصاحبه برا روزانه هست و آیا با رتبه 76 میشه قبول نهایی شد؟ رزومه عالیه.

مهسا
مهسا

سلام
بله هر دو برای روزانه هست. با توجه به سهمیه تون شانستون برای قبولی بالاست. طبق گفته خودتون هم رزومه خوبی دارید. بنابراین لازمه حتما برای عملکرد قوی در مصاحبه اماده بشید تا شانس پذیرشتون بره بالا. توصیه میکنم کتاب مصاحبه دکتری رو از همین سایت تهیه کنید و مطالعه کنید.

علی
علی

در ضمن مقاله ندارم

مهسا
مهسا

مقاله جزئی از مصاحبه است و عملکرد شما در مصاحبه هم میتونه خیلی مهم باشه. بنابراین با توجه به نداشتن مقاله باید سعی کنید در مصاحبه توانمندی هاتون رو اثبات کنید تا شانس پذیرش داشته باشید.

علی
علی

با سلام.
رشته مدیریت بازرگانی رتبه 400

آخرین رتبه مجاز 9200

کجا قبول میشم

نفیس
نفیس

دانشگاه آزاد

مهسا
مهسا

سلام
معمولا برای دوره های غیرروزانه و شبانه تراز رو زیاد بالا اعلام نمیکنند. اگه اینطور باشه برای دوره های پردیس و پیام نور ممکنه شانس داشته باشید.اگرچه شانس اصلی تون دانشگاه ازاد هست.

سیاوش
سیاوش

سلام،بارتبه ۳۰۰مدیریت دولتی کجا امکان قبولی هست؟

نفیس
نفیس

سلام
شبانه دانشگاه های درجه 3
پیام نور
پردیس ها
و آزاد

مهسا
مهسا

سلام
برای دوره های روزانه شبانه به نظر نمیاد شانستون خیلی بالا باشه. احتمالا برای دوره های پردیس و پیام نور دعوت به مصاحبه بشید.
برای شبانه اگه تراز رو پایین اعلام کنند هم شانس کمی ممکنه داشته باشید.

معماری 97
معماری 97

خانم مهسا ,راهنمایی می کنید لطفا . رشته معماری رتبه من 270 شده . امیدی به شبانه هست ؟ بین پردیس و آزاد کدوم اولیت دارن از نظر سطح علمی و سوال آخر بعد از آزادهای تهران کدوم شهر سطح علمی بهتری داره.
ممنون میشم کمکم کنید.

رها
رها

سلام با رتبه 46 ریاضی کاربردی کسی میدونه کدوم دانشگاهها دعوت به مصاحبه میشم

مهسا
مهسا

سلام
برای دعوت به مصاحبه دانشگاه های تهران یه مقدار لب مرز هستین، اما برای دانشگاه های سطح یک شهرستان مثل اصفهان و قزوین شانس خوبی برای دعوت به مصاحبه دارید. توصیه میکنم در انتخاب رشته تون هم دانشگاه های تهران و هم دانشگاه های سطح 1 و 2 شهرستان رو به ترتیب علاقه لحاظ کنید تا شانستون رو از دست ندید.

بهار
بهار

با سلام و احترام
من پایان نامم در ایرانداک ثبت شده و مقاله ی مربوط به پایان نامم در سیویلیکا ثبت شده.آیا برای مصاحبه کافی است؟

مهسا
مهسا

سلام
در مصاحبه این که شما لزوما از پایان نامه دفاع کرده باشید، ضروری نیست. بلکه باید اطمینان بدید که میتونید تا قبل از شروع تحصیل در مقطع دکتری، از پایان نامه دفاع می کنید.
ضمنا عموما مقالات علمی پژوهشی و ISI مستخرج از پایان نامه برای اساتید حائز اهمیت هست.

ملیحه
ملیحه

ببخشید مهسا خانم رشته من ریاضی کاربردی گرایش عددی هست

ملیحه
ملیحه

سلام وقت بخیر مهسا خانوم
من با رتبه 729وتراز1349 با رتبه در سهمیه36،آخرین رتبه مجاز به روزانه1405 و آخرین رتبه مجاز بقیه دوره ها 1454 ،میتونم دانشگاه سیستان وبلوچستان،زاهدان برای مصاحبه دعوت بشم؟

مهسا
مهسا

سلام
برای دوره های روزانه و شبانه یه کم شانستون پایینه، اما برای سایر دوره ها با توجه به اعمال سهمیه ممکنه دعوت به مصاحبه بشید.

آسو
آسو

سلام دوستان عزیز ،ممنون میشم راهنماییم کنید که با این شرایط امکان قبولی در دکترای سال 97 رو دارم رشتم ژئومورفولوژی- گرایش برنامه ریزی محیطی دوتا مقاله علمی پژوهشی چاب شده که یکیش از پایان نامه هست چهارتا مقاله از کنفرانس بین الملی المان و بلژیک و فرانسه دارم که سه تاش از پایا ن نامه با دوتا certificate LOYAL CART از کنفرانس معتبر بین الملی المان و بلژیک دوتا پروژ تحقیقاتی با توجه به رشتم انجام دادم تو کارشناسی و ارشد نفر اول رشتم (استعداد درخشان )بودم،البته درخواست پذیرش بدون ازمونم دادم . 3 تا مقالم تو داوری نهایی… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
با توجه به ظرفیت این رشته، شانستون برای روزانه خیلی زیاد نیست. توصیه میکنم انتخاب دوره شبانه و نیز سایر دوره ها رو در انتخاب رشته تون از دست ندین.

یاسی
یاسی

سلام مهسا خانم
رتبه من در رشته مدیریت آموزشی 35 شده به نظر شما با داشتن دو مقاله isi و یک کتاب ( همه مستخرج از پایان نامه ) و معدل 18 ارشد و بدون مدرک زبان نسبت به قبولی در دوره روزانه یک دانشگاه درجه 2 چقدر شانس قبولی دارم ؟ _ کل پذیرش روزانه هم حدود 50 نفر فرض بفر مایید .

مهسا
مهسا

سلام
پذیرش رشته مدیریت آموزشی در مقطع دکتری زیر 40 نفر هست البته.
رزومه تون به نظر میاد خوب هست، البته دانشگاه های مخل تحصیل مقاطع قبلی و نیز معدل هاتون مهمته.
و عملکرد شما در مصاحبه هم خیلی مهمه. شانس پذیرش دارید، به شرطی که بتونید در مصاحبه توانمندی هاتون رو اثبات کنید.
البته توصیه میکنم اگه تمایل دارید شبانه ها رو هم انتخاب کنید که فرصتتون رو از دست ندید.

Zahra
Zahra

سلام با تراز 2803 و رتبه 183 با5 مقاله علمی پژوهشی و کنفرانس های بین المللی و یک مقاله ISI و یک ثبت اختراع دانشگاه های تهران پذیرش می شوم ؟

مهسا
مهسا

سلام
لطفا رشته تون رو بفرمایید تا بتونم راهنمایی تون کنم.

نانو
نانو

سلام مهسا خانم . ممنون میشم به این سوالم پاسخ بدین. من سال پیش با رتبه ی 67 در نانو شیمی ترازم 2800 شد امسال با رتبه 83 ترازم 3455 شده این بده یا خوبه؟ تعداد شرکت کننده ها هم مثل سال قبل بود. و اینکه این تراز مد نظر هستش یا رتبه تو مصاحبه ها؟ تشکر از زحمات شما

مهسا
مهسا

سلام
راستش خیلی نسبیه، اگه دانشگاه ها ترازشون رو مثل قبل اعلام کنند، چون دعوت به مصاحبه بر اساس تراز هست، که خب بهتر شده شرایطتون. از طرفی هم ممکنه تراز رو بالا اعلام کنند و شرایطتون فرقی نکرده باشه یا بدتر شده باشه.
قضاوت قطعی نمیشه داشت.

نرگس
نرگس

من برای برنامه ریزی درسی کنکور دادم و مجاز شدم اما میخواستم بدونم اخرین رتبه های قبولی سنوات قبل برای دوره روزانه و شبانه چند بوده؟ رتبم 350 و ترازم 2هزار و خورده ای شده. رزومم قویه. اما میترسم برای مصاحبه نتونم دانشگاهیو بزنم.

مهسا
مهسا

سلام مجدد
برای شبانه ها و یا پردیس ممکنه شانس داشته باشید.
برای روزانه خیلی بعیده متأسفانه.

نانو
نانو

تشکر فراوان

نرگس
نرگس

سلام
من برای برنامه ریزی درسی کنکور دادم و مجاز شدم اما میخواستم بدونم اخرین رتبه های قبولی سنوات قبل برای دوره روزانه و شبانه چند بوده؟ رتبم 350 شده. رزومم قویه. اما میترسم برای مصاحبه نتونم دانشگاهیو بزنم.

مهسا
مهسا

سلام
به نظر نمیاد شانستون خیلی بالا باشه برای روزانه و شبانه، چون ظرفیت این رشته خیلی زیاد نیست. با این حال باز هم بستگی به تراز اعلام شده از سوی دانشگاه ها داره.
به هر حال انتخاب دوره های دیگه رو هم از دست ندین.

پووویا
پووویا

سلام
به نظر دوستان تبدیل پایان نامه به کتاب کار درستیه؟تاثیر مثبت داره توو مصاحبه یا منفی؟ تشکر

مهسا
مهسا

سلام
اگه پایان نامه قوی باشه و کتابی که استخراج میشه هم کتاب خوبی باشه، میتونه اثر مثبتی داشته باشه. به هر حال کیفیت مهم هست که یه چیز نسبیه.

پووویا
پووویا

ممنون از پاسخگوییتون
ولی متوجه نشدم خوبه یا بد؟توو دیدگاه داورا تاثیر بدی نداره؟حالا اینم در نظر بگیریم که متن پایان نامه قویه

داوطلب
داوطلب

با سلام و تشکر از سایت خوبتون
خبری رو با تاریخ 23فروردین 97 مشاهده کردم که مبنی بر ممنوعیت ایجاد دوره دکتری در سال 97بود.
منظور از ایجاد دوره دکتری ،ایجاد کد رشته های جدید بوده ?یا ااینکه امسال پذیرش دانشجو در مقطع دکتری صورت نمیگیرد ?

مهسا
مهسا

سلام
بله منظور این هست که رشته محل های جدیدی ایجاد نمیشه و پذیرش مثل قبل صورت میگیره. البته گفته شده که اگه دانشگاه های سطح 1 و 2 میتونن این کارو کنن به شرطی که برای راه اندازی دوره دکتری جدید، باید پذیرش در یک دوره دکتری قبلی را متوقف کنند.

درخواست مشاوره
درخواست مشاوره

باسلام وخسته نباشید یک سوال بسیار سرنوشت ساز دارم من لیسانس حسابداری وفوق لیسانس مدیریت اجرایی آموزش محور دارم وقصددارم امسال درکنکوردکتری حسابداری دانشگاه آزاد شرکت کنم آیا درمصاحبه به تغییررشته ونداشتن پایان نامه گیرنمی دهند واصلا هیچ امیدی به قبولی هست؟ یا مجددا در کنکور ارشد حسابداری شرکت کنم ممنون میشم اگرمن را راهنمایی کنید

مهسا
مهسا

سلام
قطعا نشدنی نیست. ولی راه ساده ای هم پیش رو ندارید و باید هم از نظر پژوهشی خودتون رو تقویت کنید تا اساتید قانع بشن که بدون پایان نامه هم پژوهش بلدید و هم این که باید خودتون رو برای پاسخ سوال علت تغییر رشته اماده کنید و دلایل منطقی و قانع کننده ارائه بدید.

یه داوطلب
یه داوطلب

سلام.من فرم معدل تا اخر بهمن ۹۶ رو پر نکردم.برای انتخاب رشته دکترا ویرایش معدل و فرم میزارن؟

مهسا
مهسا

سلام
الان هم میتونید فرم رو بردارید از دفترچه ثبت نام و بدید دانشگاه تکمیل کنند.
اگه به سازمان سنجش پیام بدید هم ممکنه ویرایش کنند.

عظیمه کرمپور
عظیمه کرمپور

با سلام من تحصیلات کارشناسیم در دانشگاه چمران اهواز در رشته ریاضی بوده و کارشناسی ارشدم نیز رشته ریاضی مالی دانشگاه علامه اما از انجایی که موضوع پایان نامم از موضوعات حسابداری بانکی بوده در کل خودم خیلی علاقه مند به رشته حسابداری شدم و در این زمینه هم تا حدودی مشغول به کار شدم و دوره هاش رو گذروندم همچنین میخوام در همین رشته مقالاتم رو کار کنم چون علاقه مند هستم کنکور دکترای حسابداری رو بدهم اما با توجه به میزان ظرفیتها الان دچار تردید شدم که چقدر شانس قبولی دارم و اگر از پس آزمون بر بیام… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
رشته تون زیرمجموعه رشته های زیر بوده:
حسابداری، مدیریت مالی و علوم مالی، تمامی گرایش‌های مدیریت، تمامی گرایش‌های اقتصاد

چون فقط فارغ التحصیلان این رشته ها میتونند در دکتری حسابداری شرکت کنند.

اتان
اتان

سلام مهسا خانم
در فرم پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه تربیت مدرس 4 تا شرط برای ثبت نام اومده که پایه اصلیش مقاله مستخرج از پایان نامس . حالا اگر دانشجویی استعداد درخشان باشه ولی هنوز دفاع نکرده باشه ( ترم سه-این قابلیت هست) و بالطبع مقاله مستخرج از پایان نامه هم نداشته باشه فعلا امکان ثبت نامش نیست؟ رشتم معماری هست.
و همین سوالم بسط داده میشه به بقیه دانشگاهها و پذیرش دکتری بدون آزمونشون.
با تشکر

مهسا
مهسا

سلام
کسب امتیاز از مقاله مستخرج از پایان نامه، شرط الزامی پایان نامه هست و برای پذیرش بدون ازمون همه دانشگاه ها باید این شرط رو داشته باشید و بنابراین متأسفانه امکان استفاده از شرایط پذیرش بدون ازمون رو ندارید.

محمد
محمد

مهسا خانوم این سهیمه 5 درصد ایثارگری به نظرتون تاثیر داره؟
اخه تو هر کد رشته معمولا 3 یا 4 نفر پذیرش میکنن!!
این که میگن از هر 4 نفر حداقل 1 نفر باید از سهمیه باشه درسته؟

مهسا
مهسا

سلام
این که دانشگاه ها حتما باید این ظرفیت رو پر کنن که نه قاعدتا اینطوری نیست، برای داوطلبان بدون سهمیه هم اینطور نیست. در مقطع دکتری دانشگاه ها به دنبال جذب بهترین ها هستند و اگه کسی رو واجد شرایط نبینن پذیرش نمیکنند و اینطور نیست که قطعی پر کنند ظرفیت رو. اما این که سهمیه اختصاص داده میشه، بله حتما این ظرفیت به سهمیه اختصاص داده میشه.

صادق
صادق

سلام.
من تو آزمون امسال در رشته عمران محیط زیست تخصصی رو 5% و استعداد رو 16% و زبان رو هم نزدم. دوستان کسی میدونه رتبه من حدودا چند میشه. ضمنا 5% هم سهمیه ایثارگری پدر دارم.

مهسا
مهسا

سلام
نمیشه پیش بینی دقیقی با توجه به درصدها داشت، چون بستگی به سطح سؤالات و سطح رقبا داره و در کنکور دکتری حتی 1 درصد هم میتونه رتبه رو خیلی جابجا کنه.

علی
علی

سلام.
من در آزمون ۹۷ خیلی عالی به سوالات پاسخ دادم وقطعا رتبه ام زیر ۱۰۰ خواهد بود ولی متاسفان رزومه قوی ندارم بنظرتوت اگر در مصاحبه علمی خوب به سوالات جواب بدم علیرغم نداشتن رزمه خوب پذیرفته خواهم شد ؟

مهسا
مهسا

سلام
بله سالیان قبل بودند داوطلبانی که به علیرغم نداشتن رزومه قوی، اما با اثبات توانایی هاشون در مصاحبه در بهترین دانشگاه ها پذیرش شده اند. دلیل نداشتن رزومه شما باید در دید اساتید منطقی جلوه کنه تا بتونید موفق باشید.

سلام
سلام

سلام
مهسا خانم
یه سوال چرا یه مقاله با اینکه ننوشتن open access ولی مثل مقاله open access باز است و میشه دانلودش کرد و ژورنالش یک ژورنال معتبر ISI هستش و توی رشته ما هم مرسوم نیست مقاله این طور باز باشه. چه طور میشه یک همچنین شرایطی برای مقاله پیش بیاید؟؟

مهسا
مهسا

سلام
خیلی از مجلاتی کهopen access هم نیستن، با دریافت هزینه از سوی نویسنده، فقط مقاله همون نویسنده رو open access میکنن. برخی مجلات هم تعداد محدودی رو ممکنه open access بذارن و وقتی اون تعداد دانلود شد از دسترس خارج میشه.

سلام
سلام

بر چه اساسی مجلات مقاله ای رو انتخاب می کنند و open access برای یک مدت می گذارن؟ آیا اون مقاله خیلی خاص است ؟؟؟؟

احمد احمدی
احمد احمدی

سلام و عرض ادب
من زمان ثبت نام سهمیه رو اشتباه ثبت کردم و قبل آزمون هم فراموش کردم اصلاحش کنم
الان چه کاری میتونم انجام بدم؟از طریق تلفن ،فکس یا مراجعه حضوری به سنجش؟
لطفا راهنمایی کنید

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه چون تا زمان اعلام نتایج اولیه فرصت زیادی نمونده بعیده بشه کاری کرد، مخصوصا که ادارات تازه شروع به کار کردن و خیلی کارمندان هم در مرخصی هستن الان. با این حال اگه هم راهی باشه قطعا از طریق سازمان سنجش هست و بهتره حضوری مراجعه کنید. البته قبلش تلفن بزنید.

حمیدرصاابوعلی شمشیری
حمیدرصاابوعلی شمشیری

لطفابفرماییددرس خط مسی ومبانی مدیربت دولتی ۹۷ازکدام کتا ب هاسوال طرح شده بود ممنون

مهسا
مهسا

سلام
لطفا از جدول پایین همین صفحه وارد انجمن تخصصی رشته تون بشید و از همرشته ای هاتون در این باره سؤال کنید تا پاسخ دقیقی دریافت کنید.
موفق باشید

سارا
سارا

سلام من ازمون دکتری برنامه ریزی درسی رو خوب دادم و امیدوار به دعوت شدن به مصاحبه هستم ولی در مورد رزومه ضعیفم ۱۰ سال سابقه ی تدریس در اموزش و پرورش رو دارم و ارشدم پیام نور معدل ۱۷ و ۳۰ صدم و شیوه ی اموزش محور بودم و یه مقاله ی علمی ترویجی نوشتم میخواستم ببینم چجوری میتونم رزومه رو تقویت کنم

مهسا
مهسا

سلام
مهمترین موضوع برای فارغ التحصیلان دوره اموزش محور نشون دادن توانمندی در پژوهش هست. شما باید با تقویت رزومه پژوهشی و داشتن مقاله اثبات کنید که در زمینه پژوهش توانمندی لازم رو دارید.
عملکردتون در مصاحبه هم خیلی مهم خواهد بود.

اتوسا
اتوسا

سلام دکترای مددکاری در علامه هست یا حذف شده؟ سپاس

مهسا
مهسا

سلام
باید منتظر انتشار دفترچه انتخاب رشته باشیم، نمیشه چیزی در این باره گفت.

فاطمه
فاطمه

با سلام
مهسا خانم به خاطر پاسختون ممنونم

مهسا
مهسا

سلام
خواهش میکنم.
موفق باشید

فاطمه
فاطمه

با سلام در ازمون دکتری پاسخ های غلط چند نمره منفی دارد؟

مهسا
مهسا

سلام
هر سه سوالی که غلط پاسخ دهید، یک سوالی که درست پاسخ داده اید، بی اثر می شود.

به مهسا
به مهسا

سلام
شما شهید بهشتی بودین قبلا؟
میشه بگید شهید بهشتی با تهران چه تفاوت هایی داره به نظرتون؟
من از خیلیا شنیدم میگن کلا تحصیل توی شهید بهشتی لذت بخش تره، چون هم محیطش خیلی دلبازه هم اساتیدش خوش اخلاق ترن و برای مصاحبه دکترا هم بیشتر هواتو دارن.درسته؟

مهسا
مهسا

سلام هوا داشتن در مصاحبه رو خیلی نمیدونم منظورتون چیه، ولی شهید بهشتی اصلا روی دانشجوهای خودش تعصبی نداره و در مصاحبه همه مثل هم هستند. درمورد محیط هم خیلی نسبی هست، دانشگاه شهید بهشتی دسترسی ش یه کم به مرکز شهر سخته، در حالی که دانشگاه تهران در مرکز شهره و خب این ممکنه مهم باشه. درمورد اساتید هم به نظرم بستگی به زمینه مورد علاقه شما داره. اساتید مقطع دکتری هر دو دانشگاه و زمینه کاری شون رو ببینید و بعد با زمینه پژوهشی خودتون مقایسه کنید ببینید به کدوم نزدیک تر هست. این مورد هم در مصاحبه… ادامه نظر»