/مشاوره رایگان آزمون دکتری

مدرسان شریف

استاد وکیلی

مشاوره رایگان آزمون دکتری۱۳۹۷-۱۰-۵ ۰۹:۰۳:۰۷ +۰۳:۳۰

مشاوره دکتری

مشاوره آزمون دکتری تخصصی در خصوص مباحث مختلف کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی به صورت کاملاً رایگان در این صفحه ارائه خواهد شد. داوطلبان آزمون دکتری می‌توانند سؤالات خود را در این صفحه درج نمایند تا در اسرع وقت به سؤالاتشان پاسخ داده شود.

البته به همه سؤالات داوطلبان گرامی در تمامی صفحات سایت نیز پاسخ داده خواهد شد. این صفحه برای سهولت دسترسی متقاضیان مشاوره به مشاوران سایت و نیز راهنمایی کاربران عزیزی که به تازگی به جمع ما اضافه شده‌اند راه‌اندازی شده است.

 

سؤالات کاربران گرامی می‌تواند در خصوص مشاوره مطالعه و برنامه‌ریزی جهت کسب آمادگی برای آزمون دکتری، روند پذیرش در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه‌های سراسری و آزاد، نحوه انتخاب رشته دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی، نحوه کسب آمادگی جهت حضور در مصاحبه دکتری دانشگاه‌ها و حتی جزئیات تحصیل در مقطع دکتری باشد.

کانال تلگرام دکتری

امیدواریم ارائه مشاوره دکتری به کاربران عزیز بتواند راهگشای داوطلبان آزمون دکتری باشد.

با توجه به شروع ثبت نام دکتری 98 از 6 آذرماه سال جاری و زمان برگزاری آزمون دکتری 98 نیز سوم اسفند ماه 97 خواهد بود، داوطلبان گرامی می‌توانند سؤالات اختصاصی خود را درخصوص آزمون دکتری 98 نیز مطرح نمایند.

 

معرفی دوره دکتری

دوره دکتری تخصصی به دو شکل برگزار می‌شود:

مشاوره دکتری - رایگان

1- دکتری آموزشی – پژوهشی 

2- دکتری پژوهش‌محور

دکتری آموزشی-پژوهشی (دوره‌ای که بیشترین رقابت برای آن صورت می‌گیرد)، دوره‌ای است که محتوای برنامه آن مشتمل بر واحدهای درسی و گذراندن پایان‌نامه است.

دکتری پژوهش‌محور، دوره‌ای با محوریت پژوهش است که دستاورد آن منجر به ارائه فناوری جدید، ارائه نظریه و ایده جدید، تولید دانش فنی و ثبت اختراع و … می‌شود و مشتمل بر اخذ واحدهای درسی محدود و الزام به ارائه پایان‌نامه است.

 

تفاوت دوره‌های دکتری آموزش‌محور و پژوهش‌محور

بر اساس آیین‌نامه آموزشی مقطع دکتری تخصصی، تعداد واحدهای درسی دوره دکتری آموزشی – پژوهشی 36 واحد است که از این تعداد، 12 تا 18 واحد آموزشی و 18 تا 24 واحد پژوهشی است و دانشجو باید در هر نیم‌سال تحصیلی حداقل 6 و حداکثر 10 واحدِ درسی انتخاب کند.

البته در شیوه‎نامه مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد 15 تا 18 واحد درسی و 18 تا 21واحد پژوهشی درنظر گرفته شده است.

در دوره‌ دکتری پژوهش‌محور تنها 3 تا 8 واحد درسی ارائه می‌شود و 28 تا 33 واحد به رساله اختصاص دارد. در این دوره نیز، مجموع واحدهای اصلی و پایان‌نامه 36 واحد است.

دوره تعداد واحد درسیتعداد واحد رسالهمجموع تعداد واحد
آموزشی – پژوهشی12 تا 1818 تا 2436
پژوهش‌محور3 تا 828 تا 3336

 

دوره‌های دکتری رایگان و شهریه‌پرداز

در حال حاضر در کشور ما تحصیل در دوره دکتری به دو شکل رایگان و شهریه‌پرداز برگزار می‌شود.

پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه‌های سراسری به سه صورت روزانه، شبانه و یا پردیس دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد. معمولاً اساتید هر سه دوره و نیز دروسی که دانشجویان پشت سر می‌گذارند یکسان و تنها تفاوت دوره روزانه با شبانه و پردیس در پرداخت شهریه است.

دوره دکتری روزانه بدون پرداخت شهریه است. فارغ‌التحصیلان دوره دکتری روزانه متعهد هستند که معادل مدت زمان تحصیل در کشور خدمت کنند. پذیرش در این دوره از طریق آزمون صورت می‌گیرد، اما دانشگاه‌ها مجاز به پذیرش بدون آزمون از طریق آیین‌نامه دکتری استعداد درخشان نیز هستند.

دانشگاه‌هایی که دارای پذیرش در یک رشته در دوره روزانه هستند، می‌توانند نسبت به پذیرش دانشجو در دوره شبانه (نوبت دوم) نیز اقدام کنند. تحصیل در این دوره مستلزم پرداخت شهریه است.

یکی دیگر از دوره‌های دکتری تخصصی داخل کشور، پردیس خودگردان دانشگاه‌هاست که تحصیل در آن، مستلزم پرداخت شهریه است. در ابتدا پذیرش در پردیس‌ها به صورت مستقل و از طریق آزمون اختصاصی صورت می‌گرفت، اما از سال‌ 94 بنا بر تصمیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پذیرش پردیس‌های دانشگاهی نیز از طریق آزمون دکتری صورت می‌گیرد. البته پذیرش دانشجو در پردیس بین‌الملل دانشگاه‌ها همچنان خارج از آزمون سراسری نیز انجام می‎شود.

علاوه بر این، دانشگاه‌های پیام نور و دانشگاه‌های غیرانتفاعی نیز در دوره دکتری دارای پذیرش هستند که تحصیل در این دانشگاه‌ها نیز با پرداخت شهریه صورت می‌گیرد.

دانشگاه آزاد اسلامی نیز هر ساله اقدام به پذیرش دانشجوی دکتری می‌نماید که از سال 96، آزمون دکتری دانشگاه آزاد به صورت یکپارچه با آزمون دکتری سراسری و از طریق سازمان سنجش برگزار می‌شود. همچنین دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله نسبت به پذیرش بدون کنکور داوطلبان استعدادهای درخشان در مقطع دکتری نیز اقدام می‌کند.

دوره شهریه نحوه پذیرش
روزانهبدون پرداخت شهریهاز طریق آزمون سراسری – از طریق آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان
شبانه (نوبت دوم)شهریه دارد.از طریق آزمون سراسری
پردیس خودگردانشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری – از طریق آزمون اختصاصی (مختص پردیس‌های بین‌الملل)
غیرانتفاعیشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری
پیام نورشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری
دانشگاه آزادشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری – از طریق آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد

 

جهت اطلاع از شهریه تحصیل در دوره دکتری شبانه، پردیس، غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

 

طول دوره دکتری

مدت تحصیل در دوره دکتری تخصصی آموزشی-پژوهشی حداقل شش نیم‌سال تحصیلی و حداکثر هشت نیم‌سال تحصیلی است. در صورتی که دانشجوی این دوره در مدت مقرر دانش‌آموخته نشود، مؤسسه می‌تواند به پیشنهاد استاد راهنما مدت تحصیل را تا دو نیم‌سال دیگر افزایش دهد.

مدت مجاز تحصیل در دوره دکتری پژوهشی حداقل 3 سال و حداکثر 4 سال است که حداکثر یک نیم‌سال قابل افزایش است.

 

مشاوره آزمون دکتری 98

در پذیرش از طریق آزمون دکتری، داوطلبان پس از ثبت‌نام در کنکور، در آزمون کتبی که از سوی سازمان سنجش برگزار می‌شود شرکت می‌کنند.

آزمون کتبی شامل دروس تخصصی و دروس عمومی (متشکل از زبان عمومی و استعداد تحصیلی) است. عناوین دروس امتحانی تخصصی هر رشته در دفترچه ثبت‌ نام آزمون دکتری درج می‎گردد.

در آزمون دکتری سال 98، ضریب 4 برای دروس تخصصی و ضریب 1 برای هر یک از دروس عمومی در نظر گرفته شده است.

منابع زبان عمومی آزمون دکتری و استعداد تحصیلی در صفحات زیر درج شده است. ضمناً سؤالات کاربران گرامی در خصوص دروس زبان دکتری و استعداد تحصیلی آزمون دکتری نیز در صفحات مربوطه پاسخ داده خواهد شد.

همچنین منابع آزمون دکتری 98 از طریق صفحه زیر قابل مشاهده است:

 

مشاوره رایگان انتخاب رشته دکتری

معمولاً یک تا دو ماه بعد از برگزاری آزمون کتبی، کارنامه نمرات آزمون منتشر می‌شود. این کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. از سال 96 با ادغام آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‎های سراسری، کارنامه اولیه منتشره از سوی سازمان سنجش حاوی نتیجه آزمون جهت انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز می‎باشد.

داوطلبان می‌توانند با توجه به نمره‌تراز و رتبه کسب‌شده که در کارنامه دکتری اعلام شده است، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

به محض شروع انتخاب رشته، مشاوران سایت در صفحه مشاوره رایگان انتخاب رشته دکتری فعال خواهند شد و پاسخگوی سؤالات شما عزیزان خواهند بود.

 

مشاوره رایگان مصاحبه دکتری

پس از انجام انتخاب رشته از سوی داوطلبان، نتایج دعوت به مصاحبه دکتری اعلام خواهد شد. در سال 97 روند دعوت به مصاحبه دکتری سراسری به نحوی بود که محدودیتی برای تعداد داوطلبان راه‌یافته به مصاحبه هر دانشگاه‌ و نیز تعداد رشته‌محل‌هایی که هر داوطلب می‎توانست در مصاحبه حضور یابد، وجود نداشت و داوطلبان با کسب حدنصاب نمره‎تراز مدنظر همه دانشگاه‌هایی که در انتخاب رشته خود لحاظ کرده بودند، مجاز به حضور در مصاحبه آن‌ها شناخته ‎شدند.

به محض اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مشاورین در صفحات مختلف سایت پاسخگویی سؤالات داوطلبان عزیز دکتری در زمینه برگزاری مصاحبه‌ها خواهند بود.

 

مشاوره پذیرش دکتری بدون آزمون

جهت پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری تخصصی می‌توان به دو شیوه دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان و نیز دکتری بدون آزمون پردیس‌های پولی دانشگاه‌ها اقدام کرد.

پذیرش بدون آزمون دکتری سراسری از طریق وب‌سایت دانشگاه‌ها اطلاع‎رسانی می‌شود و پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد نیز از طریق مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه صورت می‌گیرد.

داوطلبان گرامی می‌توانند جهت طرح سؤالات خود در خصوص پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها و اطلاع از آخرین فراخوان‌های پذیرش بدون آزمون دکتری به صفحه مربوطه مراجعه نمایند.

فراخوان‌های پذیرش بدون کنکور دکتری پردیس نیز که از طریق وب‌سایت دانشگاه‌ها منتشر می‌شود، در صفحه مربوطه درج می‌شود.

 

مشاوره رایگان آزمون دکتری
4.8 (96.67%)
avatar
روناک
روناک

سلام.ازاد با ازمون میخوام انتخاب رشته کنم. سوالم اینه که ایا اولویت شهرها بر اساس معیار خاصیه یا علاقه خودم؟ در قبولی تاثیر داره؟ و اینکه مهلت انتخاب رشته تاکی هستش؟ و اینکه من نمره کل ۱۵۰۲ و رتبه در سهمیه ۲۱۷۱ شدم.ایا ازاد قبول میشم؟ امیدی هست؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر معیار خاصی نداره و میتونه کاملا بر حسب علاقه شما باشه. چون تاثیری در بالا و پایین رفتن شانس دعوت به مصاحبه نداره.
انتخاب رشته دکتری ازاد 97 تا فردا مهلت داره، ولی به احتمال خیلی زیاد تمدید میشه.
رشته تون رو لطفا بفرمایید تا بتونم راهنمایی تون کنم.

لیلا
لیلا

ببخشید کسی اطلاعی از زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری داره؟

مهسا
مهسا

سلام
قرار بوده اواخر اردیبهشت ماه اعلام بشه. اما متأسفانه هنوز خبری در این باره منتشر نشده.

عباسی
عباسی

با سلام. سوال من شاید یه کمی عجیب به نظر برسه ولی ممنون میشم راهنماییم کنید. من مدرک اصل لیسانسم رو هنوز تحویل نگرفتم (بنده اهل گیلان هستم و دانشگاه مقطع لیسانسم زاهدان بوده. باتوجه به شرایط شغلیم نتونستم مراجعه کنم)و با مدرک موقت برای ارشد در سال 93 ثبت نام کردم. بعد از پایان دوره ارشد، طبیعتا مدرک ارشدم رو ندادن و گفتن اصل لیسانس رو باید ببرم براشون. در حال حاضر رتبه 40 دکترای رشته زبان شدم و احتمال قبولی من در مقطع دکترا زیاده. پس از تماس با زاهدان بهم گفتن اصل مدرک لیسانس شما مفقود شده… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
هیچ یک از دانشگاه های داخل کشور اصولا اصل مدرک رو نمیخوان. چون اصل مدرک رو فقط در ازای پرداخت هزینه دوره یا گذراندن تعهد کار میشه دریافت کرد. ثبت نام در مقاطع مختلف تحصیلی با همون مدرک موقت انجام میشه و نیازی به اصل دانشنامه نیست، مگر این که دوره شهریه پرداز تحصیل کرده باشید.
البته بازم جای نگرانی نیست. برای ثبت نام دکتری به شما مهلت میدن تا مدارک لازم برای ثبت نام رو ببرید. فوقش در زمان ثبت نام کسری مدرک میخوردی.

سمانه
سمانه

سلام مهساخانوم
بارتبه۱۴
تراز۶۰۶۰
بهداشت مواد غذایی
شانس قبولی تهران یامشهددارم؟
لطفا کمکم کنید استرس باعث شده نتونم بخونم

مهسا
مهسا

سلام
بله احتمالش هست که شانس قبول داشته باشید. فقط باید در مصاحبه بتونید توانمندی هاتون رو اثبات کنید و نمره کتبی تون رو با کسب نمره بالای مصاحبه جبران کنید.

فرصت مطالعاتی
فرصت مطالعاتی

سلام وقت بخیر.میخواستم بدون که تا ایان ترم 6 بایستی برای فرصت مطالعاتی اقدام کنیم؟از کجا و چگونه باید آغاز کنیم.ممنونم

مهسا
مهسا

سلام
لزوما پایان ترم 6 نیست. در این باره از دانشگاه خودتون بهتره سوال کنید که روندش به چه صورت هست. ممکنه در قسمت ایین نامه های سایت دانشگاهتون هم موجود باشه.

مجید
مجید

با سلام بنده شهریور امسال از مقطع ارشد فارغ التحصیل میشم
۱مقاله علمی پژوهشی دارم،۱ مقاله علمی تخصصی،۲ مقاله همایشی بین المللی، ۱ کتاب ترجمه،مدرک زبان ept ,مدرک زبان mart
در کنکور دکتری امسال رتبه ۵۳ آوردم در رشته حقوق جزا و جرم شناسی ،دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه علامه طباطبایی با معدل ۱۷:۵۹هستم
میخواستم بدونم آیا شانس قبولی برای دانشگاه شهید بهشتی یا تهران رو دارم؟شبانه ی بهشتی چطور؟
و اینکه زمان مصاحبه دکتری خرداد ماه هست ؟

مهری
مهری

سلام
ماشاءالله خوش به حال شما

لیلا رحیمی
لیلا رحیمی

ببخشید در صورت امکان نظرتون را در مورد تحصیل در دانشگاه الزهرا بفرمایید؟

مهسا
مهسا

سلام
بستگی به رشته تون داره و اساتیدی که در رشته شما در این دانشگاه هیات علمی هستند.
نمیشه به طور مطلق قضاوتی داشت.
ضمن این که در دوره دکتری بیشتر پیگیری خود دانشجو مهم هست.

لیلا رحیمی
لیلا رحیمی

سلام خواهشا کسانی که اطلاع دارند بفرمایند که نتایج نهایی به چه صورت اعلام می شه آیا دانشجواز بین دانشگاه های پذیرش شده یکی را می تونه انتخاب کنه یا خود سازمان سنجش ….

مهسا
مهسا

سلام
اولین اولویتی که شما قبول شده باشید به عنوان پذیرش نهایی تون اعلام میشه و سایر اولویت ها از بین میره.

مریم
مریم

سلام
اگر مثل سال 95 بر اساس اعلام علاقه مندی داوطلب از بین دانشگاه های قبول شده بود خیلی بهتر می شود ان شاء الله که شیوه مثل سال 95 بشه

مقاله از پایاننامه
مقاله از پایاننامه

سلام خدمت دوستان…. بنده به اهمیت بسیار تدوین مقاله از پایاننامه ارشد در مصاحبه دکتری پی بردم….. من چند مقاله دارم..اما از پایاننامه ارشدم مقاله ایی ندارم…دلیش هم اینه که چندین دفعه به استاد راهنمام مراجعه کردم اما هر دفعه ایشون منو پیچوندن و دفعه آخر خیلی رک به من گفتند که چون سهمیه ایشون توی مجلات داخلی پر هست جای خالی واسه مقاله من ندارن…(بخاطر اینکه ایشان استاد دانشگاه دولتی هستند و با دانشجوهای دانشگاه دولتی بیشتر مقاله میدادن..و چون من دانشجوی غیرانتفاعی بودم زیاد اهمیتی به بنده نمی دادن) منم این وسط موندم که چیکار کنم… اگه مقاله… ادامه نظر»

لیلا رحیمی
لیلا رحیمی

سلام من هم با اینکه چند بار مقاله پایان نامه را به استاد ارسال کردم اصلا راهنمایی نکرد ولی من مجبور شدم اسمش را بنویسم چون نمی دانستم که می شه اسم استاد را صورت عدم همکاری ننوشت.

مهسا
مهسا

سلام
این که سهمیه مقاله در مجلات داخلی پر شده باشه به نظر نمیاد واقعیت داشته باشه. به نظرم خودتون شروع کنید مقاله رو تدوین کنید و بعد ایشون که پیگیری و علاقمندی شما رو ببینن، کمکتون میکنند.
این که از پایان نامه مقاله بدید و اسم استاد توش نباشه، وجهه خوبی براتون ایجاد نمیکنه.

فاطیما
فاطیما

سلام. با رتبه 1414 در حسابداری (مجاز به انتخاب رشته نوبت دوم، شبانه و دانشگاه آزاداسلامی)- امکان دعوت به مصاحبه وجود دارد؟

مهسا
مهسا

سلام
برای دانشگاه های دولتی بعید هست شانس چندانی برای حضور در مصاحبه داشته باشید. برای دانشگاه ازاد ممکنه شانس حضور در مصاحبه رو داشته باشید.

علی
علی

هزینه شهریه های کدوم دانشگاه از همه بالاتره؟
پردیس
شبانه
آزاد
هر کدوم حدودا به چه میزان تموم میشه برای رشته های علوم انسانی(مدیریت).

مهسا
مهسا
علی
علی

سلام من در رشته مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات با رتبه ۱۰۱۵ و نمره کل ۱۸۷۶ فقط مجاز سایر دوره ها شدم.
با توجه به اینکه آخرین رتبه مجاز سایر دوره ها ۱۸۶۵ بوده ، شانس قبولی در کجا رو دارم ؟
لطفا بگید که آیا آزاد تهران میتونم با این وضعیت دعوت به مصاحبه بشم.
البته دانشگاهی که در آن ارشد رو خوندم تهران جنوب است که میخام همون جا رو هم انتخاب کنم.

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه به نظر نمیاد شانستون برای حضور در مصاحبه خیلی زیاد باشه. اما به هر حال ممکنه شرایط دعوت به مصاحبه تغییر کنه امسال و بنابراین حتما انتخاب رشته دکتری آزاد رو انجام بدین.

M
M

سلام…دانشجوی ترم آخر ارشد شیمی آلی هستم و معدل کارشناسی ۱۷.۶۰ و معدل ارشدم ۱۸.۶۵ هست . و هر دو مقطع کارشناسی و ارشد رو در دانشگاه روزانه شهرستان تحصیل کردم و مقطع ارشد رو از طریق استعداد درخشان پذیرش شدم….بنظرتون با دو مقاله isiمرتبط با پایان نامه و یک مقاله بصورت پوستر، مدرک زبان msrt با نمره ۵۲ شانسی برای پذیرش از طریق استعداد درخشان دانشگاه تهران دارم؟ یا امیدی برای دعوت شدن به مصاحبه نیست؟

ل
ل

سلام خود دانشگاههاه تهران فقط چند تا دانشگاه رو عنوان کرده بود که با استعداد می تونن تو فراخوان شرکت کنن ،شهید بهشتی هم همینطور .تربیت مدرس و علم وصنعت و خواجه نصیر منعطف تر عمل کرده بودن تو فراخوان .باید ۶۰ امتیاز رو بیارین همه چی تو استعداد دست گروه هستش .راحت ترین که دکترام تو دانشگاه خودتون بمونین

روناک
روناک

مهساجان انتخاب رشته دکتری ازاد با ازمون بالاخره کی هست؟

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه همچنان خبر دقیقی در این رابطه منتشر نشده. به محض انتشار خبر موثق درخصوص زمان انتخاب رشته دکتری آزاد 97 در همین سایت اطلاع رسانی میشه.

وحید
وحید

سلام مهسا خانم
آیا با رتبه 3 در رشته زمین شناسی مهندسی روزانه قبول میشم.
رزمم خیلی خوب نیست.فقط چندتا مقاله کنفرانسی و 7 سال سابقه کار مرتبط

مهسا
مهسا

سلام
به خاطر داشته باشید که همه مصاحبه رزومه نیست و عملکرد شما در مصاحبه میتونه خیلی مهم و اثرگذار باشه.
بنابراین حتما با اعتماد بنفس کامل در مصاحبه ظاهر بشید و اصلا فکر نکنید به خاطر رزومه شانسی ندارید.
و این که خودتون رو برای حضور موثر در مصاحبه با مثل خوندن متون مرتبط با رشته، داشتن طرح برای پروژه دکتری، مرور تز ارشد آماده کنید.

نسیم
نسیم

سلام
در مورد اعتبار مجله های خارجی راهنمایی میخواستم. از سه نوع مجله علمی پژوهشی خارجی، آی اس آی بدون ضریب تاثیر و مجله نمایه شده در اسکوپوس کدوم معتبرترن؟
ISSN: 2226-3209
ISSN: 2412-740X
ISSN: 2227-524X
این سه مجله مدنظرمه.

مهسا
مهسا

سلام
لطفا از منوی بالای صفحه وارد صفحه مقاله نویسی بشید و اونجا سوالتون رو مطرح کنید تا اقای عشقی راهنمایی تون کنند.
موفق باشید

مدیریتی
مدیریتی

سلام .بزرگواران دوسوال مهم دارم. سوال اولم اینه مقاله علمی پژوهشی چه مقدار از مقاله ای اس ای امتیازش پایینتر هست ?به طور مثال با عدد بهم بگید . میخوام بدونم کسی که دو مقاله علمی پژوهشی داره چقد نسبت به کسی که دوتا ای اس ای داره ضعیف جلوه میکنه ? سوال دومم اگر رشته ارشد و لیسانس مطابقتی نداشته باشه و هر دو هم از غیرانتفاعی گرفته شده باشه دکتری هم رتبه خوبی کسب کنی در همون رشته ارشد ایا شانس قبولی در دانشگاه تهران امیرکبیر علموصنعت این دسته از دانسگاه ها هست ? میخوام واقع بینانه باشه… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام دادن امتیاز به مقالات سلیقه ای هست و عدد ثابتی نداره که بشه خدمتتون عرض کنم. بستگی داره اساتید چقد اهمیت بدن به مقاله و در رشته شما دادن مقاله ISI چقدر سخت باشه. ضمن این که در برخی مصاحبه ها دیده شده که متن مقاله هم به صورت کلی بررسی شده و محتوای مقاله مهم بوده و بر اساس اون نمره داده اند. درمورد سوال بعدی تون هم خب محل تحصیل مقاطع تحصیل مهم هست در جای خود و میتونه شما رو با چالش مواجه کنه، اما فکر نکنید که قبولی تون در دانشگاه های خوبی شدنی نیست،… ادامه نظر»

سلام
سلام

با رتبه 400 و تراز 2300 مدیریت صنعتی امیدی به قبولی دکترا آزاد هست ؟

مهسا
مهسا

سلاک
بله شانس خوبی برای حضور در مصاحبه های دانشگاه ازاد دارید و با توجه به رزومه و عملکردتون در مصاحبه ممکنه شانس پذیرش داشته باشید.

معماری 97
معماری 97

خانم مهسا ممنون که همیشه راهنمایی می کنید .
می خواستم اگه ممکنه بدونم که به نظر شما با رتبه 270 معماری و تراز 4528, دوتا مقاله کنفرانسی و نمره msrt 60 امکان قبولی تهران مرکز یا علوم تحقیقات برام هست؟

مهسا
مهسا

سلام
شانستون برای قبولی دکتری ازاد بد نیست. البته بستگی داره در مصاحبه چطور ظاهر بشید و اساتید رو قانع کنید که شایستگی پذیرش دارید.
از تجربیات دکتری ازاد سالهای قبل استفاده کنید و خودتون رو برای حضور موثر در مصاحبه اماده کنید.
موفق باشید

شريف
شريف

سلام . لطفا راهنمایی کنید .
با تراز 1441 و رتبه 1996 در رشته مدیریت دولتی که آخرین نفر مجاز روزانه 889 و آخرین نفر مجاز 8020 است . آیا احتمال دعوت به مصاحبه هست و در چه دانشگاهی؟
متشکرم

مهسا
مهسا

سلام
به نظر میاد شانستون برای دعوت به مصاحبه دانشگاه های سراسری خیلی زیاد نیست و شانس اصلی تون حضور در مصاحبه های دانشگاه ازاد هستش.

محسن-مدیریت دولتی
محسن-مدیریت دولتی

سلام
استاد راهنمای من بازنشست شدهو بعید می دونم ازش بتونم توصیه نامه بگیرم آیا اگر از استاد مشاور بگیرم قابل قبوله؟

مهسا
مهسا

سلام
گاهی برخی دانشگاه ها قید میکنند که حتما یه توصیه نامه از استاد راهنمای مقطع ارشد داشته باشید. بنابراین بهتره ایشون رو پیدا کنید و ازشون توصیه نامه بگیرید.
اگه در نهایت موفق نشدید، نگران نباشید. اهمیت توصیه نامه کمرنگ تر از گذشته است و از همون استاد مشاورتون بگیرید و اگه هم در مصاحبه سوال شد چرا از استاد راهنماتون ندارید، توضیح بدید دلیلش رو.

@@
@@

انتخاب رشته دانشگاه ازاد هنوز شروع نشده؟؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر انتخاب رشته دکتری آزاد 97 هنوز شروع نشده و به محض اعلام اخبار در همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

شهرزاد
شهرزاد

البته متظورم صرفا دانشگاه آزاد هست

شهرزاد
شهرزاد

سلام مهسا خانم.ممنون میشم راهنمایی کنید .اخرین فرد مجاز به انتخاب رشته ۵۹۳۴.دعوت به روزانه ۴۵۰.تراز من ۱۷۱۱ .رتبه ام ۱۴۱۵.در رشته حسابداری .دعوت به مصاحبه برای شهر ساری یا قائمشهر میشم؟و تراز امسال را با پارسال مقایسه کردم انگار حدود ۱۰۰۰ تا در هر رتبه ای کمتر اعلام شده .

مهسا
مهسا

سلام
احتمالش هست که دعوت بشید. البته کلا چون دانشگاه ازاد ظرفیتشو اعلام نمیکنه، پیش بینی دقیق امکان پذیر نیست.

شهرزاد
شهرزاد

ممنونم که جواب دادین

داریوش
داریوش

سلام اگه کارمند باشی و تو فرم بررسی صلاحیت های عمومی شغلت را آزاد معرفی کنی و تو مصاحبه و بررسی سوابق دانشگاه شغلت را دقیق نگی چیه بعدا مشکلی پیش نمی اد.. متشکرم

مهسا
مهسا

سلام
بررسی صلاحیت عمومی کلا فرایندی جداگانه از پذیرش علمی و مصاحبه داره و بنابراین واقعیت رو درج کنید. چون ممکنه تحقیق کنند و عدم اظهار واقعیت دردساز بشه.
درمورد مصاحبه هم اگه شغلتون مرتبط با رشته تونه که میتونید در کنار این که نشون میدید زمان کافی برای تحصیل دارید، کار مرتبط هم دارید. اگه مرتبط نیست میتونید اظهار نکنید تا حد امکان و اغلب هم مشکلی پیش نمیاد.
به هر حال برای اساتید داشتن زمان کافی برای تحصیل در مقطع دکتری مهم هست.

حسینی
حسینی

با سلام می خواستم راهنمایی کنید در مورد این که ارزش مدرک بالینی غیرانتفاعی با بالینی دانشگاه آزاد چه فرقی داره؟ آیا از اینها هیئت علمی برمی دارند؟

مهسا
مهسا

سلام
دانشگاه ازاد در سالهای اخیر اغلب از فارغ التحصیلان خودش جذب میکنه و اگه از سراسری جذب کنه هم اولویتش فارغ التحصیلان دانشگاه های خوب هست. دانشگاه های سراسری هم که اغلب اولویتشون فارغ التحصیلان دانشگاه های خوب هست.
با این حال دو تا نکته رو مدنظر داشته باشید، کلا شانس هیات علمی شدن هر سال کمتر میشه با توجه به حجم فارغ التحصیلان، دیگه این که برتری در یک رشته بدون توجه به محل درس خوندن شانس هیات علمی رو میتونه بالا ببره.

روناک
روناک

سلام خواستم بدونم بالاخره انتخاب رشته ازاد با ازمون…کی هست.چرا اعلام نمیشه

مهسا
مهسا

سلام
فعلا زمان انتخاب رشته دکتری ازاد 97 اعلام نشده. به محض انتشار اخبار در این زمینه اطلاع رسانی میشه.

علی به رامین
علی به رامین

سلام مهسا خانم من با رتبه 80 میتونم امید دعوت به مصاحبه داشته باشم تو رشه جغرافیای روستایی

مهسا
مهسا

سلام
برای روزانه ها شانستون خیلی زیاد نیست. برای شبانه شهرستان ها ممکنه دعوت بشید. البته بازم بستگی به حدنصاب تراز دانشگاه ها داره و ممکنه شرایط به نحوه دیگه ای رقم بخوره.

عرفان نیا
عرفان نیا

سلام
انتخاب رشته ازاد چه موقع شروع میشه ؟

مهسا
مهسا

سلام
به محض اعلام زمان شروع انتخاب رشته دکتری 97 ازاد در همین سایت اطلاع رسانی میشه.

ماهک
ماهک

سلام دوستان، سوالی داشتم که ممنون میشم راهنماییم کنید، مقاله ای رو که برای یک همایش ارسال کردم بصورت Isc نمایه شده.روز مصاحبه بهش امتیاز پژوهشی Isc تعلق میگیره یا امتیاز مقاله کنفرانسی بهش میدن؟

صبا
صبا

سلام منم همینطور
خواهشا جواب بدید

مهسا
مهسا

سلام
دادن امتیاز به مقالات میشه گفت تا حد زیادی سلیقه ای هست و بستگی به نظر اساتید مصاحبه کننده داره.
اما به طور کلی، مقاله کنفرانسی هر نمایه ای هم داشته باشه، به هر حال مقاله کنفرانسی محسوب میشه، فقط چون ISC هست ممکنه امتیاز بالاتری بدن. اما بعیده که امتیاز مقاله ژورنالی بهش تعلق بگیره.

دارالفنون
دارالفنون

سلامی دوباره خدمت شما عزیزان
سهمیه 5درصدی بنده در کنکور لحاظ نشده است پس از پیگیری های زیاد در بنیاد شهید مشخص گردید که مشکل از جانب این ارگان بوده است. مسئول مربوطه ی بنیاد شهید فرمودند که هنگام مصاحبه ی دکتری – سازمان سنجش دوباره از بنیاد شهید و دستگاه های مربوط برای اعمال سهمیه کسانی که بنا به هر دلیلی سهمیه شان اعمال نشده است – استعلام خواهد نمود و سهمیه جامانده ها لحاظ خواهد شد. خواستم سوال کنم که این موضوع واقعیت دارد یا خیر؟

مهسا
مهسا

سلام
این امر یه روال اداری هست و جزئیاتی در این خصوص جایی اعلام نمیشه. بنابراین نمیشه گفت که این ادعا صحت داره یا خیر.
به هر حال توصیه میکنم از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش هم پیگیری کنید ببینید اونا این موضوع رو تایید میکنن یا خیر.

سلام
سلام

اره لازم هست متن کامل مقاله همراهتون باشه
و درضمن باید خوب فرایند و روش هایی کارتون هم یاد داشته باشین تا اساتید مطمئن بشن که خودتون انجامش دادین و خودتون مقاله را اماده کردین نه اینکه فقظ قسمت هزینه هاش با شما بوده و بقیه در عوض شما، کار شما رو انجام دادن

مسعود
مسعود

سلام
یه سوالی ازتون داشتم ایا در مصاحبه ها داشتن متن کامل مقالات چاپ شده در مجلات و کنفرانس های داخلی و خارجی الزامی است؟

مهسا
مهسا

سلام
عموما الزامی نیست، مگر این که خود دانشگاه بگه. با این حال بهتره که همراهتون باشه، چون ممکنه در مصاحبه ازتون بخوان که متن کامل رو ارائه بدید.

نیما
نیما

سلام خدمت مهسا خانوم
با تراز 5300 رشته مکانیک شانسی برای قبولی در دانشگاه تهران دارم؟
بنده ارشد را در دانشگاه شهرستان بوده ام اما چند مقاله در ژورنال های داخلی و خارجی دارم
ایا محل زندگی بر نظر اساتید تاثیر گذار است؟ چنانچه نخواهیم در تهران بمانیم و تردد داشته باشیم

مهسا
مهسا

سلام
لطفا گرایشتون رو بفرمایید تا بتونم راهنمایی تون کنم.
برای اساتید در مصاحبه حضور تمام وقت دانشجو مهم هست و این که هر وقت بخوان در دسترس باشه. اگه چنین شرایطی رو بتونید فراهم کنید مشکلی پیش نمیاد.

ریحانه
ریحانه

با سلام ،بنده رتبه 45 رشته مطالعات زنان مقطع دکتری رو با نمره کل3518 را آوردم ، آیا دعوت به مصاحبه می شوم؟ متشکرم

مهسا
مهسا

سلام
بستگی به دانشگاه ها داره که چه نمره ترازی اعلام کنند.
برای دانشگاه تربیت مدرس بعیده شانس زیادی داشته باشید، اما برای دانشگاه ادیان و مذاهب ممکنه دعوت به مصاحبه بشید.

مهدی
مهدی

سلام.میخوام در آزمون دکترای مدیریت ساخت شرکت کنم.اگه براتون امکان داره،برای درس های مدیریت و کنترل پروژه و روش های ساخت و استعداد تحصیلی بهم کتاب تست معرفی کنید.
ممنون

مهسا
مهسا

سلام
برای دروس تخصصی لطفا از جدول پایین همین صفحه وارد انجمن تخصصی رشته تون بشید و از همرشته ای هاتون در این باره سؤال کنید تا پاسخ دقیقی دریافت کنید.
درمورد درس استعداد تحصیلی هم از منوی بالای صفحه وارد صفحه استعداد تحصیلی بشید، بهترین منابع اونجا معرفی شده.
موفق باشید

anahid
anahid

ایا با رتبه ۲۱ وتراز۵۵۷۹ امکان قبولی در دکتری گردشگری دانشگاه علامه روزلنه را دارم در غیر اینصورت چه دانشگاههایی پذیرش میشوم ودر مصاحبه چگونه باید عمل کنم تا برای پذیرش نظر اساتید این رشته را جلب کنم با تشکر

مهسا
مهسا

سلام
احتمالش زیاد هست که شانس حضور در مصاحبه رو داشته باشید.
شما به طور کلی باید در دو جهت اساتید رو قانع کنید:
1- دلایل کافی و منطقی برای این تغییر رشته داشتین.
2- دانش لازم برای تحصیل در مقطع دکتری این رشته رو دارید.
اگه بتونید در این موارد خودتون رو اثبات کنید، شانس پذیرش دارید.
حتما برای دوره دکتری برنامه داشته باشید و موضوعی برای رساله تعیین کنید و درموردش مطالعه کافی هم داشته باشید

سلام
سلام

فوری فوری فوری سلام مهسا خانم خواهشن میکنم جواب منو بدین من چندتا مقاله فرستادم به مجله های مختلف (ریزنمونه های مختلف ) تقریبا بخشی از مقاله ها مشابه هم هستن(یعنی اگر من از 2 گیاه و 2 ریزنمون و 2 نوع محیط کشت و چندین تیمار هورمونی استفاده کردم حلا من هر گیاه و هر ریزنمونه جداگانه فرستادم بعد همه رو ادقام کردم دوباره فرستادم یعنی بخشی از یک مقاله داخل مقاله دیگه هست). حالا استادم با من تماس گرفته گفته ظاهران مقالات با مطالب مشابه را در جاهای مختلف فرستادی برای چاپ که ارسال مطالب مشابه به عنوان… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام در داخل کشور ما عموما چنین سیستمی نداریم و چه بسیار افرادی که چنین تخلفاتی انجام میدن. البته این به منزله تایید این امر نیست و شما هم نباید این کارو میکردین و قطعا تخلف علمی محسوب میشه. اما به هر حال بعید میدونم جای نگرانی باشه، فقط در جلسه مصاحبه حواستون باشه که مقالاتی که دارای متن های مشابه هستن را با هم نبرید اصلا که احتمالش خیلی خیلی زیاده که اثر منفی بذاره. ممکنه کمی بدشانسی بیارید و اساتید یک دانشگاه دونه دونه مقالات رو سرچ کنن و متوجه این موضوع بشن، اما بعیده که همه دانشگاه… ادامه نظر»

فرهاد
فرهاد

با سلام. با تراز ۲۲۴۰ و رتبه در سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد : ۴۶ ؛؛ آخرین رتبه مجاز ۲۹۹ ؛ بنظرتون با مصاحبه متوسط میتونم واحدهای دانشگاه آزاد شهرستان قبول قطعی بشم؟؟

مهسا
مهسا

سلام
لطفا رشته تون رو بفرمایید تا بتونم راهنمایی تون کنم.

فرهاد
فرهاد

حقوق عمومی؛

محسن
محسن

با سلام. آیا مجلاتی که برای پذیرش مقاله پول دریافت می کنند در مصاحبه دکتری دارای امتیاز کامل مربوط به مقاله هستند (طبق جدول 7 امتیاز برای مقالات علمی پژوهشی خارجی)

مهسا
مهسا

سلام
اگه مجله معتبر باشه و در فهرست وزارت علوم موجود باشه، مهم نیست که هزینه میگیره یا نه. چون بعضی مجلات معتبر هم هزینه چاپ مقاله میگیرند، چه نشریات داخلی و چه خارجی

بهار
بهار

اینکه همه میگن تز دکترا باید از الان مشخص باشه چطور باید انجام داد.؟ من احساس میکنم باید اول با یه استاد مشورت کنم. چون هر موضوعی که به ذهنم میرسه کار شده. در جلسه مصاحبه چطور این مشکلو حل کنم؟

مهسا
مهسا

سلام
از یه داوطلب دکتری معمولا انتظار میره که زمینه ای علمی که مورد علاقه ش برای پژوهش هست داشته باشه و با بررسی دانش موجود، گپ ها رو پیدا کنه.
میتونید با یکی از اساتید خودتون هم مشورت کنید.
البته خیلی دانشگاه ها به طور کلی زمینه رو میپرسن، اما برخی دانشگاه ها خاص تر دنبال موضوع هستن و بهتره زودتر روی این موضوع تمرکز کنید و به نتیجه برسید.

مهری
مهری

سلام-مدیریت رسانه با نمره کل2560 و رتبه125 شانسی دارد؟

مهسا
مهسا

سلام
ظرفیت این رشته در دانشگاه سراسری محدود هست و به نطر نمیاد شانس زبادی داشته باشید.
اما برای دانشگاه ازاد اگه ظرفیتش خیلی کم نشه، شانس دارید.

حسین
حسین

با سلام
رشته مهندسی برق قدرت
رتبه در سهمیه :691
نمره کل:1566
آخرین رتبه مجاز در روزانه:2034
آخرین رتبه مجاز در شبانه :2176
تعداد شرکت کنندگان: 2497
شانس قبولی را دارم؟؟ ممننون میشم راهنماییم کنید

مهسا
مهسا

سلام
ممکنه برای دوره های غیررزوانه دعوت به مصاحبه بشید، برای دوره های روزانه به نظر نمیاد شانستون خیلی زیاد باشه برای حضور در مصاحبه و اگه هم دعوت بشید، باید در مصاحبه خیلی عملکرد خوبی داشته باشید تا بتونید با رقبایی که نمره کتبی بهتری دارند رقابت کنید.

زیکی
زیکی

سلام
ممنون از راهنماییهاتون
میخواستم بدونم چرا نمره تراز رشته فیزیک امسال انقدر نسبت به سال گذشته پایین اومده
مثلا پارسال رتبه 180 ترازش حدود 3800 بود اما امسال رتبه 140 حدود 3000 شده.
اگه حدنصابها مثل پارسال باشه این رتبه اصلا دانشگاه های معتبر رو نمیاره در صورتی که پارسال تا نزدیک 200 برای روزانه های تهران دعوت به مصاحبه شدند.
ممنون

مهسا
مهسا

سلام
نمره تراز بستگی به سطح سوالات و نیز میزان پاسخگویی داوطلبان داره. بنابراین در سال های مختلف لزوما نسبت ثابتی بین رتبه و تراز برقرار نیست.
بعیده که دانشگاه ها دقیقا ترازهای پارسال رو اعلام کنند. احتمالش زیاده که تغییراتی داشته باشه حدنصاب ترازشون.

cinema
cinema

ممنون از راهنمایی تون مهسا خانم فقط من الان مشکلم اینه که الزهرا و شاهد رو که تراز کمتری می خوان اول بزنم یا شروع کنم از همون روزانه تهران و هنر و بقیه رو بزنم و دردادامه شاهد و الزهرا رو؟

مهسا
مهسا

سلام
به نظرم چون اگه شانسی برای دعوت به مصاحبه باشه، برای شاهد و الزهرا هست، بنابراین به نظرم اینها رو اولویت بالاتری انتخاب کنید تا اگه دعوت به مصاحبه شدید، در دید اساتید اثر خوبی بگذاره.

نسیم 189
نسیم 189

سلام. رشته من علوم اجتماعی هست.میشه بین این 4 دانشگاه برای من اولویت بندی کنید؟
شبانه الزهرا. روزانه کاشان. روزانه مازندران ( بابلسر). روزانه گیلان. از نظر کیفیت در رشته من کدوم بهتره؟ لطفا اولویت بندی کنید.

مهسا
مهسا

سلام
اول این که براتون هزینه شبانه مهم نیست؟ اگه نیست که خب میتونه اولویت اولتون باشه.
درمورد کیفیت هم لازمه که به سایت دانشگاه ها مراجعه کنید، اساتیدش رو ببینید و رزومه شون رو. اما موضوع مهمتر از کیفیت، این هست که اساتید هر دانشگاه در حیطه کاری شما کار کرده باشن. چون در صورت قبولی این اساتید استاد راهنمای شما میشن، در مصاحبه یک ایتم مهم نزدیکی حیطه کاری داوطلب به اساتید مقطع دکتری است.

مسعود
مسعود

سلام مهسا خانم ..
اول از همه ازتون تشکر میکنم دقیقا توی این 2 سالی که کنکور دادم واقعا راهنمای خوبی بودین تشکر دوم اینکه امسال بحث تایید صلاحیت رو باید دوباره پر کنم یا نمی خواد…؟ سوم اینکه این تکمیل ظرفیت رو برداشتن اون اماری که توی دفترچه برای پذیرش دانشجو زدن هست یا بالاتر از اون تعداد هم برمیدارند؟ مرسی از شما

مهسا
مهسا

سلام
سلامت باشید و خوشحالم که کمک ناچیزی به دوستانم میکنم.
بله لازمه که پر کنید مجددا فرم صلاحیت رو.
بله تکمیل ظرفیت رو برداشتند، چون کلا سیاست وزارت علوم بر کاهش پذیرش دکتری بوده، ظرفیت خیلی از رشته ها کم شده و به نظر نمیاد که قرار باشه مجددا اضافه بشه و ظرفیت همینی هست که اعلام شده.
براتون آرزوی موفقیت دارم

احمد
احمد

ایا بدون داشتن مقاله شانسی برای پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد دارم؟

مهسا
مهسا

سلام
در پذیرش بدون ازمون چون دیگه ازمون سهمی نداره، همه نمره شما به مصاحبه و البته پایان نامه ارشد بستگی داره. بنابراین هر چه رزومه پربارتر باشه بهتر هست.
با این حال همه نمره مصاحبه فقط بخشیش رزومه است و خود عملکردتون در مصاحبه هم خیلی مهمه.

cinema
cinema

سلام من رتبم تو گروه پژوهش هنر 167 شده و ترازم هم 4060 هستش به نظرتون کجا ممکنه دعوت به مصاحبه بشم و اصلا چطوری انتخاب رشته کنم با توجه به اینکه محل تحصیلم جزو دانشگاههای دکتری نیست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

مهسا
مهسا

سلام
به نظر میاد شانس اصلی شما برای شبانه و مخصوصا پردیس باشه.
اما با توجه به این که دعوت به مصاحبه بر اساس تراز هست، ممکنه شرایط متفاوتی رقم بخوره، چون رشته محل های پژوهش هنر هم محدود هست، توصیه میکنم روزانه ها رو هم انتخاب کنید.
اگه در دانشگاهی با استاد و یا گروهشون آشنایی دارید میتونید در اولویت قرار بدید.
چون دانشگاهتون دکتری نداره، چالش این که اون جا رو اول بزنید یا نه رو ندارید و دستتون بازتر هست برای انتخاب اولویت ها و میتونید بر اساس علاقه انتخاب رشته کنید.

شیمییییییی
شیمییییییی

سلام دوستان از همین الان قبل از اعلام تاریخ مصاحبه ها بیاید تو سایت سنجش بیام بفرستیم که تاریخ مصاحبه ها رو به دانشگاههاراعلام کنند بعد از ماه رمضان باشه واقعا تو این ماه سخت. تا دیر نشده از همین امروز اقدام کنید ممنون

وجیهه
وجیهه

سلام.من امسال میخوام واسه دکتری مدیریت بازرگلنی شرکت کنم ولی نمیدونم از کجا شرو کنم و چه درسایی مهمتره .همونارو بخونم.راهنماییم کنید.تشکر

مهسا
مهسا

سلام
اولین کار این هست که توی دفترچه سرفصل های امتحانی این رشته رو پیدا کنید.
بعد با جستجو در اینترنت و کسانی که سالهای قبل پذیرش شدن، بهترین منابع برای هر سرفصل رو پیدا کنید و برای مطالعه برنامه ریزی کنید.
رشته ارشدتون چی بوده؟
وضعیت رزومه تون چطوره؟

محسن
محسن

سلام آیا می توان یک مقاله را هم به کنفرانس داخلی و هم به مجله فرستاد و امتیاز هر دو را گرفت یا فقط امتیاز یکی را می گیریم

مهسا
مهسا

سلام
یک مقاله رو بدون تغییر نمیشه هم به کنفرانس و هم به مجله ارسال کرد، چون سرقت ادبی محسوب میشه و در مصاحبه هم قطعا امتیاز مجزا برای این مقالات نمی گیرید.

روشنک
روشنک

سلام ببخشید میشه بگید تراز رو از کجا میشه پیدا کنم رتبه ام هست ولی تراز تو کارنامه نیست

مهسا
مهسا

سلام
نمره کلی که در کارنامه شما درج شده، همان تراز شما هست.

روشنک
روشنک

سلام دوستان من ارشد شیمی کاربردی هستم و مقطع کارشناسی و ارشدم رو دانشگاه رازی بودم و الان واسه دکتری ی مقاله دارم حالا منطقی هست که اول دانشگاه تهران و امیرکبیرو بزنم بعد رازی رو؟ مصاحبه دانشگاه تهران و امیرکبیر به چه صورته یعنی اینکه من شانسی دارم واسه تهران یانه؟لطفا جوابمو بدید

مهسا
مهسا

سلام
اگه بتونید در مصاحبه توانمندی هاتون رو اثبات کنید، ممکنه شانس پذیرش داشته باشید و یادتون باشه که در سال های گذشته خیلی از فارغ التحصیلان شهرستان ها در دانشگاه های تهران پذیرفته شده اند.
با این حال با انتخاب این دانشگاه به عنوان اولویت بالاتر از دانشگاه خودتون، شانستون اونجا تضعیف میشه. ریسکش رو باید بپذیرید.

ساجد
ساجد

سلام، بنده در تاریخ 1396/6/6 از کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده ام با توجه به مدارک درخواستی دانشگاه ها برای مصاحبه که دفترچه اعزام به خدمت می خواهند آیا بنده باید دفترچه خدمت بفرستم یا نه؟ چون قانونی تا 6 شهریور می تونم بفرستم. لطفا کمک کنید

مهسا
مهسا

سلام
بله شما دفترچه اعزام به خدمت رو ارسال کنید تا غیبت نخورید.
بعد اگه پذیرش شدید، دانشگاهی که قبول شدید براتون درخواست معافیت تحصیلی میکنه.

مهندس
مهندس

با سلام
دوستان عزیز بین دانشگاه سطح 1 و 2 شهرستانها و پژوهشگاه پژوهش محور که امکانات خوبی دارند کدوم بهتر است و شخص ساکن تهران باشه. شما چه ترتیبی را پیشنهاد می دهید و اینکه پژوهشگاه بهتر است یا دانشگاه از لحاظ مدرک برای کار پیدا کردن؟

بیوتکنولوژی
بیوتکنولوژی

میشه رشته تونم بگین
البته که دانشگاه های اموزشی- پژوهشی بهتر است

مهسا
مهسا

سلام
با توجه به این که بنا بر اعلام وزارت علوم مدرک پژوهش محور تفاوتی با اموزشی پژوهشی نداره، بنابراین کیفیت محل تحصیل پژوهشگاه اگه بهتر هست میتونه اولویت بالاتری انتخاب بشه.

سحر
سحر

سلام – ممنونم میشم لطف کنید در مرتب کردن این دانشگاه ها بر اساس قوی بودن در رسته مکانیک – تبدیل انرژی بهم کمک کنید:
دانشگاه هرمزگان- بندرعباس
دانشگاه صنعتی شاهرود
دانشگاه سمنان
دانشگاه کاشان
دانشگاه گیلان – رشت
دانشگاه ارومیه
دانشگاه شهرکرد
دانشگاه صنعتی ارومیه
دانشگاه بیرجند
دانشگاه رازی کرمانشاه
دانشگاه زنجان
دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
دانشگاه محقق اردبیلی- اردبیل
دانشگاه حکیم سبزواری سبزوار
دانشگاه سیستان و بلوچستان – زاهدان

فرهاد
فرهاد

با سلام میخواستم بپرسم امسال مصاحبه دانشگاهها با توجه به اینکه ماه رمضان از 27 اردیبهشت شروع میشه بعد این ماه هست یا فرقی نمیکنه ممنون

مهسا
مهسا

سلام
زمان مصاحبه ها هنوز دقیق اعلام نشده، اما دانشگاه تهران گفته که مصاحبه هاش در تیر ماه هست.
اما سال گذشته مصاحبه خیلی از دانشگاه ها در ماه رمضان برگزار شد.
درمورد صلاحیت عمومی هم فرایندش جدا از مصاحبه است و ربطی به هم ندارند. بنابراین نمیشه با توجه به اون قضاوتی داشت.
کسانی که دعوت به مصاحبه میشن، اگه میخوان برن مصاحبه این فرم رو پر میکنند.

مهدی
مهدی

سلام. رتبه من 264 مهندسی شیمی و 24 سهمیه رزمندگان هست. ترازم 2937 هستش و اخرین رتبه مجاز 1386.
به نظرتون دانشگاه اراک و یا رازی دعوت به مصاحبه میشم.

مهسا
مهسا

سلام
بله به نظر میاد شانستون برای حضور در مصاحبه دکتری 97 دانشگاه های درجه 2 روزانه از جمله اراک و رازی خوب هست. البته توصیه میکنم انتخاب هاتون رو به این دانشگاه ها محدود نکنید و انتخاب های دیگه ای هم داشته باشید.

ساره
ساره

سلام. خواهشا یکی منو راهنمایی کنه.
ارشد دانشگاه اصفهان بودم. احتمال اینکه همینجا قبولم کنن (رزومم هم خوبه نسبتا) تاحدودی هست، صنعتی اصفهان هم می‌خوام بزنم، احتمال قبولیم وجود داره ولی خیلی هم معلوم نیست!
هر دو دانشگاه نسبت به اینکه انتخاب چندم بودن حساسن. واقعا نمی‌دونم کدومو اول بزنم. اگر اصفهان رو بزنم باتوجه به اینکه ارشد هم اونجا بودم شانس قبولیم بالا می‌ره ولی اگر احیانا هر دو دانشگاه مصاحبه پذیرفته بشم صنعتی رو از دست می‌دم. واقعا نمی‌دونم، تو رو خدا یکی راهنماییم کنه.

مهسا
مهسا

سلام
انتخاب دشواریه و خیلی وقتا داوطلبان با این چالش مواجه میشن.
به نظر میاد انتخاب دانشگاه مقطع ارشدتون ریسک کمتری داره.
درسته که تمایل دارید دانشگاه بهتری تحصیل کنید، ولی احتمالا هیچ توجیهی برای عدم انتخاب دانشگاه اصفهان به عنوان انتخاب اول ندارید و این میتونه در مصاحبه چالش ایجاد کنه.
در نهایت بازم تصمیم بر عهده خودتونه و پذیرفتن ریسک هر کدوم از این انتخابها.

جامعه شناسی
جامعه شناسی

سلام با رتبه 174 علوم اجتماعی کجاها شانس دارم؟ اولویت چی انتخاب کنم؟ و کلا چند جا دعوت به مصاحبه میشیم؟

مهسا
مهسا

سلام
برای روزانه شهرستان های درجه 2 احتمالا شانس حضور در مصاحبه دارید. اما اگه مشکلی با هزینه دوره شبانه ندارید، کدرشته های شبانه رو هم مدنظر داشته باشید تا فرصت ها رو از دست ندید.

zb
zb

سلام.
می خواستم بدونم محدودیتی در تعداد دانشگاههایی که دعوت به مصاحبه میشیم وجود داره ؟
اخه میگن فقط پنج تا انتخاب اول دعوت به مصاحبه میشن.

سارا
سارا

سلام. محدودیتی وجود نداره ولی عملا بیشتر از هفت هشت دانشگاه فرصت نمی‌شه مصاحبه برید. چون بعضا باهم تداخل هم پیدا می‌کنن و با در نظر گرفتن مسیر، قاعدتا فقط همون هفت هشت تا رو میشه رفت.

حجت
حجت

با سلام
من با رتبه 369 در ازمون دکتری در رشته زبان و ادبیات فارسی امکان پذیرش در کدام دانشگاه ها را دارم؟ با تشکر

مهسا
مهسا

سلام
بهتر بود نمره ترازتون رو هم میفرمودید.
اما میشه گفت که برای روزانه شهرستان های درجه دو مثل یزد، یاسوج، لرستان و … شانس دعوت به مصاحبه دارید.
اگرچه توصیه میکنم روزانه شهرستان های بزرگ رو هم در انتخاب رشته تون لحاظ کنید.

محسن
محسن

یادم رفت خدمتتون عرض کنم در بین ۸۴۴ نفر رتبه ۲۵ شدم و تراز ۱۲۵۶ هستش‌ ممنون

محسن
محسن

با سلام و عرض ادب. بنده رتبه ۲۵ با تراز ۱۲۴۶ رشته فیزیولوژی گیاهی شدم ترم آخر ارشد هستم در حال اجرای پایان نامه هستم و هیچ مقاله ای ندارم ولی پایان نامه قوی دارم چقد شانس دارم برای مصاحبه و قبولی دارم و چه دانشگاه هایی. ممنون

مهسا
مهسا

سلام
تبریک میگم بهتون. به نظر میاد اغلب دانشگاه ها دعوت به مصاحبه میشید، ممکنه دانشگاه های درجه 1 تهران مثل تربیت مدرس و دانشگاه تهران لب مرز باشید.
اما به هر حال، یه موضوع رو مدنظر داشته باشید، اغلب اساتید از داوطلبانی که هنوز دانشجو هستن انتظار رزومه پژوهشی خیلی قوی ندارن و همین که پایان نامه ارشدتون قویه و اگه بتونید بهش مسلط باشید، میتونه شانستون رو برای پذیرش بالا ببره.
با این حال توصیه میکنم رشته محل های روزانه شهرستان ها حتی شهرستان های درجه 2 رو هم انتخاب کنید که شانس پذیرش رو از دست ندید.

محسن
محسن

خبر خوبی بود ممنون از راهنماییتون. موفق و سربلند باشید.

Ehsan
Ehsan

سلام خسته نباشید. میخاستم ببینم در مدرک دکتری دوره روزانه و نوبت دوم تفاوتی وجود دارد؟ مدرک نوبت دوم دانشگاه های تهران نسبت به روزانه شهرستان ها ارجعیت دارند؟

مهسا
مهسا

سلام
نوبت دوم در مدرک درج نمیشه.
درمورد ارجحیت، بله به نظر میاد که مدرک شبانه های تهران مثل روزانه هاش ارجحیت داره، اما خب مدرک لزوما ً دلیلی برای یافتن شغل نیست و این ارجحیت فقط بر اساس اعتبار اون هست.

maryam
maryam

دوستان پارسال برای رشته مشاوره تا چه رتبه ای روزانه بعد از مصاحبه حتی شهرستان ها در شهریور قبول اعلام شده؟؟کسی اطلاع داره؟؟

مهسا
مهسا

سلام
دعوت به مصاحبه بر اساس تراز صورت میگیره و پذیرش نهایی هم بر اساس میانگین نمره تراز و نمره مصاحبه است. رتبه خیلی ملاک تعیین کننده ای برای پذیرش نیست.
درمورد تراز هم باید بگم که ترازها متغیر هست در هر سال و نمیشه بر اساس اون تصور خاصی داشت.

maryam
maryam

سلام.مهسا خانم ممنون از راهنمایی تون.پس خیلی ربطی به ماه رمضان نداره.دلمون رو خوش نکنیم که بخاطر ماه رمضان بتونیم زمان بخریم.

maryam
maryam

سلام .دوستان با توجه به اینکه تا 25 خرداد ماه رمضان هست به نظرتون احتمال زیادی وجود داره که مصاحبه ها بعد از 25 خرداد شروع بشه ؟؟؟ سازمان سنجش اعلام کرده که هزینه صلاحیت های عمومی رو از 7 تا 16 خرداد واریز کنید تا بتونید به مصاحبه دعوت بشوید. اینطور به نظر می رسه که حداقل تا 20 خرداد خبری از مصاحبه نیست. نظر شما چیه؟ کسی در این خصوص صحبتی از اساتید نشنیده؟؟

مهسا
مهسا

سلام
زمان مصاحبه ها هنوز دقیق اعلام نشده، اما دانشگاه تهران گفته که مصاحبه هاش در تیر ماه هست.
اما سال گذشته مصاحبه خیلی از دانشگاه ها در ماه رمضان برگزار شد.
درمورد صلاحیت عمومی هم فرایندش جدا از مصاحبه است و ربطی به هم ندارند. بنابراین نمیشه با توجه به اون قضاوتی داشت.
کسانی که دعوت به مصاحبه میشن، اگه میخوان برن مصاحبه این فرم رو پر میکنند.

علی
علی

باسلام و وقت بخیر من با رتبه ۳۷ دربین ۱۵۵۰ نفر شرکت کننده در رشته مکانیک گرایش تبدیل انرژی هستم به نظرتون تا چقدر شانس قبولی در مصاحبه ۵ تا دانشگاهی که میخوام انتخب کنم دارم؟(شریف،تهران،امیرکبیر،تربیت مدرس،علم و صنعت)
کارشناسی و ارشد رو استعداد درخشان بودم
ترم چهار هستم مقالهisi سابمیت کردم ولی اکسپت نمیشه تا روز مصاحبه
پایایننامه م در حد معمولیه و موضوعم با تعداد کمی از اساتیددانشگاههای گفته شده مرتبط هست.
ممنون میشم هرچه سریعتر راهنمایی کنید
همچنین ترتیبی اولویت این دانشگاهها میگن تو روز مصاحبه واسه بعص اساتید مهمن ،ممنون میشم ترتیبشو راهنمایی کنید

مهسا
مهسا

سلام با توجه به ظرفیت بالای این دانشگاه ها، دعوت به مصاحبه میشید، اما چند نکته رو مدنظر داشته باشید: 1- با توجه به این که دعوت به مصاحبه بر اساس حدنصاب نمره تراز صورت میگیره، هر تعداد رشته محل که حدنصابش رو کسب کنید دعوت به مصاحبه میشید و محدودیتی در تعداد دانشگاه هایی که میرید مصاحبه نیست. 2- در مصاحبه فقط مقالات پذیرش شده امتیاز دارند، اما مقالات سابمیت شده هم ممکنه در دید اساتید مهم باشند. ولی بعیده امتیاز بگیرند. به هر حال همه مصاحبه رزومه نیست. 3- نزدیکی موضوع مدنظر برای رساله دکتری به اساتید دانشگاه… ادامه نظر»

علی
علی

ببخشید نکته دیگه ای که فراموش کرده بودم بگم اینه که به نظرتون ترتیب انتخابم چطور باشه؟باتوجه به اینکه میگن برای بعضی از اساتید خیلی مهمه که اولویت اول انتخاب دانشگاه اونها باشه من واقعا موندم که باید چیکار کنم
باتشکر

مهسا
مهسا

سلام
دانشگاه های تهران بیشتر رو این موضوع حساس هستن.
به هر حال کاری نمیشه کرد، چون فقط یک دانشگاه میتونه اول باشه! فقط باید تلاش کنید اگه دلیل انتخاب رشته رو پرسیدن، دلایل قابل قبولی بغیر از سطح دانشگاه ها ارائه بدید.
مثلا نزدیکی حوزه کاری اساتید یک دانشگاه با موضوع مدنظر رساله شما، دلیل خوبی برای توجیه بالاتر زدن یک دانشگاه در انتخاب رشته است.

علی
علی

باسلام و وقت بخیر من با رتبه ۳۷ دربین ۱۵۵۰ نفر شرکت کننده در رشته مکانیک گرایش تبدیل انرژی هستم به نظرتون تا چقدر شانس قبولی در مصاحبه ۵ تا دانشگاهی که میخوام انتخب کنم دارم؟(شریف،تهران،امیرکبیر،تربیت مدرس،علم و صنعت)
کارشناسی و ارشد رو استعداد درخشان بودم
ترم چهار هستم مقالهisi سابمیت کردم ولی اکسپت نمیشه تا روز مصاحبه
پایایننامه م در حد معمولیه و موضوعم با تعداد کمی از اساتیددانشگاههای گفته شده مرتبط هست.
ممنون میشم هرچه سریعتر راهنمایی کنید

مهسا
مهسا

سلام
بالاتر پاسختون داده شده. موفق باشید

شیما
شیما

دوستان خیلی ممنون میشم بفرمایید اگه دعوت به مصاحبه بشیم و نخوایم بریم ایا مشکلی پیش میاد؟
خیلی ممنونم

مهسا
مهسا

سلام
فقط در صورت پذیرش نهایی در دوره روزانه، برای سال آینده از انتخاب دوره های روزانه محروم میشید و انتخاب رشته کردن و عدم حضور در مصاحبه مشکلی ایجاد نمی کنه.

روناک
روناک

سلام مهساجان.سوال مجدد
در خصوص جوابی که بمن دادید. خواستم بدونم پردیس خودگردان جز دانشگاه ازاد محسوب میشه؟ هنوزم ک دفترچه انتخاب رشته ازاد نیومده.پارسال چه مدت طول کشید بعد سراسری؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر پردیس دانشگاه ها مربوط به دانشگاه های دولتی هست و انتخاب رشته ش همینی هست که در حال حاضر داره انجام میشه.

ل
ل

سلام.مهسا خانم مبخواستم بدونم با رتبه ۴۰ شیمی فیزیک چه دانشگاههایی مصاحبه دعوت میشم .شاگرداول دوره ارشد بودم دوتا مقاله ISIو چهارتا کنفرانس هم دارم سابقه تدریس نیز دارم .میتونم امیدوار باشم .ممنون میشم زودتر جواب بدید .

مهسا
مهسا

سلام
چون دعوت به مصاحبه بر اساس تراز هست، احتمالا اغلب دانشگاه ها و حتی دانشگاه ها تهران دعوت میشید.
رزومه تون هم به نظر میاد بد نیست، لازمه خودتون رو برای حضور موثر در مصاحبه اماده کنید.

sara
sara

سلام وقتتون بخیر
من رتبه ۱۰۰ و تراز ۳۳۰۰ شده رشته شیلات گرایش تکثیر و پرورش
میخواستم بدونم چه شهرایی رو امکان قبولی دارم تو اولویت قرار بدم
ممنون

راهنما
راهنما

با سلام دوست عزیزم. برای روزانه شانستون پایین هست چون تا جایی که من دیدم برای این رشته به رتبه های بالای ۵۰ خیلی بها نمیدن مخصوصا که امسال ظرفیتا از ۳۷ شده ۲۰

مهسا
مهسا

سلام
احتمالش هست برای شبانه ها و پردیس های شهرستان ها دعوت به مصاحبه بشید. البته حتما بر اساس علاقه به ترتیب انتخاب رشته کنید.

مژگان
مژگان

سلام من رتبه ام 96شده تو کنکور امسال با تراز3838علوم ارتباطات بورس خارج کشور و روزانه و بقیه هم قبول شدم چقدر امیدوار باشم؟

مهسا
مهسا

سلام
چون ظرفیت این رشته محدود هست، بعیده که برای روزانه و بورس خارج شانس زیادی داشته باشید و احتمالش هست برای شبانه و پردیس و غیرانتفاعی دعوت به مصاحبه بشید.

sonia por
sonia por

sonia por
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۷ در ۴:۰۸ ب.ظ
سلام دوستان رتبه من در گروه روانشناسی شده ١۵٢۴ ترازم هم شده ٢۶٣۴ فقط شبانه و ازاد و پردیس و غیرانتفاعی مجاز شدم به نظر شما غیر انتفاعی علم و فرهنگ روانشناسی بالینی قبول میشم فقط میخوام قبول شم ممنون راعنماییم کنین

sonia por
sonia por

مهسا جون جواب بده

مهسا
مهسا

سلام
راستش به نظر نمیاد شانستون برای دعوت به مصاحبه خیلی بالا باشه و بیشتر ممکنه برای دانشگاه ازاد دعوت به مصاحبه بشید. مگر این که دانشگاه ترازشو پایین اعلام کنه.

بیوتکنولوژی
بیوتکنولوژی

با سلام من رشته بیوتکنولوژی کشاورزی هستم رتبه 9 و تراز 5259 سهمیه ازاد کارشناسی پیام نور بودم ولی رتبه اول دانشگاه ورتبه الف دانشگاه بودم دارای لوح تقدیر از دانشگاه بابت دانشجو ممتاز علمی دانشگاه دانشجو نمونه کشوری و جز 10 % استعداد درخشان کشوری بودم کارشناسی 3ساله (6ترم تحصیلی) تمام کردم معدل کارشنسی 16/67 کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی 4 ترمه تمام کردم معدلم 17/78 پایان نامه من برای اولین بار بود که در دانشگاه انجام میشد 2 تا مقاله پژوهشی دارم 1 مقاله ترویجی دارم یک لوح تقدیر ازنمایشگاه بابت تحقیق و کار در زمینه تحصیلی (پایان نامه)… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام این باور غلطی هست که لزوما دانشگاه ها دانشجوی خودشون رو میگیرن. ممکنه گاهی اینطوری باشه، اما قطعا همیشه اینطور نیست و خیلی اساتید دنبال بهترین دانشجوها هستن. ضمن این که به هر حال حتما تعداد دانشجوهای دانشگاه به اندازه کل ظرفیت دکتری شون نیست. 2- رزومه تون در مجموع بد نیست. اما اگه برای خودتون محدودیت مصاحبه دارید (چون سنجش این محدودیت رو نداره و هر چند جا بخواید برید میتونید حضور پیدا کنید)، به نظرم دو دانشگاه خوب تهران، یک دانشگاه خوب شهرستان و یک دانشگاه درجه 2 شهرستان رو انتخاب کنید تا شانس قبولی رو از… ادامه نظر»

سحر
سحر

سلام ببخشید با رتبه 925 و تراز 1180 در رشته صنایع ایا امکان قبولی در پردیس و ازاد وجود دارد

مهسا
مهسا

سلام
به نظر نمیاد برای پردیس ها شانستون خیلی بالا باشه، اگر چه حتما بر اساس علاقه انتخاب رشته کنید.
درمورد دانشگاه ازاد هم بیشتر برای واحدهای شهرستان ها شانس دارید، بخصوص واحد شهرهای کوچکتر

سارا
سارا

سلام بارتبه 140 از بین 1200 نفر، تراز 3570وبا رزومه زیر شانس قبولی در روزانه یا شبانه دانشگاه دولتی رشته صنیع غذایی هستش؟
یک مقاله isi با ایمپکت 4
دو مقاله علمی پژوهشی فارسی
یک مقاله همایشی بین المللی

مهسا
مهسا

سلام
برای روزانه شانستون ضعیفه، اما برای شبانه شانستون بد نیست. اگر چه توصیه میکنم حتما روزانه رو هم در انتخاب رشته تون داشته باشید.
رزومه تون به نظر میاد خوبه، اگر چه رزومه اموزشی هم مهمه و مهمتر از اون عملکرد شما در مصاحبه.

محسن-مدیریت دولتی
محسن-مدیریت دولتی

سلام-با رتبه 119 مدیریت دولتی سهیمه آزاد و تراز 3713 مدیریت دولتی شانسم برای انتخاب دانشگاههای تهران اعم ازروزانه-شبانه-پردیس و آزاد چطوره؟

مهسا
مهسا

سلام
برای روزانه های تهران لب مرزید و بستگی داره که دانشگاه ها چه ترازی اعلام کنند. اما برای شبانه ها شانستون خیلی خوبه. برای پردیس و ازاد همه ه شانس دعوت به مصاحبه تون میشه گفت قطعی است.

محمد
محمد

سلام میخواستم ازتون بپرسم بنده با رتبه 36 رشته آموزش عالی آیا امیدی برای قبولی در دوره روزانه با طرفیت 30 نفر دارم؟

نفیس
نفیس

سلام
بله، حتما
ممکن است عملکرد شما در مصاحبه یا رزومه شما از کسانی با رتبه های کمتر، بهتر باشد و با توجه به اینکه رتبه تنها 50درصد تاثیر دارد شانس قبولی شما در دانشگاه روزانه بسیار بالاست

مهسا
مهسا

سلام
شانس دعوت به مصاحبه که حتما دارید. اما با توجه به رزومه اموزشی و پژوهشی و نیز عملکردتون در مصاحبه شانس قبولی دارید.
به هر حال حتما همه رشته محل های روزانه رو انتخاب کنید.

دولتی
دولتی

سلام با تراز 1600 رتبه 1300 آخرین فرد قبولی 8000 رشته مدیریت دولتی آزاد شهرستان قبول می شم؟ تراز شهرستانها مثل یاسوج همدان شوشتر کرمان و… چنده؟ ممنون میشم پاسخ بدین

نفیس
نفیس

سلام
امکان قبولی شما در دانشگاه آزاد شهرستانها دور از تصور نیست

مریم
مریم

سلام.دوستان لطفآ راهنمایی کنید.رشته مشاوره با رتبه 1600 و آخرین رتبه مجاز 2900با تراز 1400 اهواز دعوت به مصاحبه میشم.رتبه در سهمیه 25درصد ایثارگریم هم 130 شدم
پاسخ

مهسا
مهسا

سلام
به نظر نمیاد شانستون خیلی بالا باشه، چون پذیرش دکتری مشاوره ظرفیتش کمه، با این حال حتما بر اساس علاقه انتخاب رشته کنید.

مهندس مکانیک
مهندس مکانیک

سلام با تراز ۳۷۳۰ امکان دعوت به مصاحبه شهید بهشتی و علمو صنعت است؟کدام را در اولویت قرار دهم. شهید بهشتی ۲ نفر. علمو صنعت ۱۰ نفر؟
روزانه. تبدیل انرژی

مهسا
مهسا

سلام
لطفا رتبه تون رو هم بفرمایید تا بتونم بهتر راهنمایی تون کنم.

مهدی
مهدی

سلام.
من با رتبه 264 مهندسی شیمی و 24 سهمیه رزمندگان دانشگاه هایی مثل اراک و رازی دعوت میشم؟
و اینکه اگه فردی بورس اعزام به خارج قبول شه دوره روزانه هم جداکانه قبول میشه؟

مهسا
مهسا

سلام
لطفا ترازتون رو هم بفرمایید تا بشه دقیق تر راهنمایی کرد.
بله فرایند بورس اعزام به خارج مجزاست و میشه یک روزانه علاوه بر بورس خارج قبول شد.

نیما
نیما

سلام چطوری باید تراز دانشگاه ها رو پیدا کنیم؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه حدنصاب تراز دانشگاه ها اعلام نشده و این اطلاعات در اختیار سازمان سنجش هست.
ترازهای سالهای قبل هم شاید خیلی کمک کننده نباشه، چون تراز دانشگاه ها و داوطلبان خیلی احتمالش زیاده که تغییر کنه.

محمد
محمد

سلام من با تراز ۴۶۶۹ رتبه ۱۰۱ حقوق خصوصی شدم لطفن درصورت امکان بفرمایید روزانه کدوم دانشگاهها دعوت ب مصاحبه میشم؟ آخرین رتبه مجاز روزانه ۶۴۱ است. ب نظرتون با وجود دو مقاله علمی پژوهشی و احتمال منطقی قبولی وجود دارد ؟ لیسانس تهران بودم، ارشد بهشتی معدلم ۱۵ بوده در هر دو مقطع.دانشگاه های شهر تهران ک مدنظرمه ۴۰ نفر میگیرن.

مهسا
مهسا

سلام
برای روزانه شهرستان ها شانس دعوت به مصاحبه دارید. اما برای روزانه های تهران بستگی داره که دانشگاه ها چه ترازی اعلام کنند.
برای شبانه های تهران هم ممکنه دعوت بشید.
رزومه تون که به نظر میاد مناسب هست، باید در مصاحبه بتونید خوب عمل کنید تا شانس قبولی تون بره بالا.

دینامیک ارتعاشات
دینامیک ارتعاشات

سلام

من تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی ام را چند ماه زودتر زدم. موقع انتخاب رشته هم امکان اصلاح نبود. مشکلی پیش می یاد؟

مهسا
مهسا

سلام
نگران نباشید این موارد عموما مشکلی ایجاد نمیکنه. با این حال برای این که خیالتون راحت بشه، توصیه میکنم که از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش سوال کنید.

فرشته
فرشته

با سلام
با رتبه 112 کارآفرینی و آینده پزوهی بنظر شما اصلا انتخاب رشتته کنم؟ فارغ التحصیل ارشد کارافرینی از دانشگاه تهران هستم و یک مقاله isc دارم مدرس کارآفرینی در دانشگااه پیام نور و مشاور اشتغال بنیاد شهید هستم. روزانه و شبانه مجاز شدم لطفا راهنمایی کنید ممنون

مهسا
مهسا

سلام
در هر صورت انتخاب رشته کنید، چون چیزی از دست نمیدید و نمره تراز دانشگاه ها خیلی قابل پیش بینی نیست و ممکنه کم باشه و شانس حضور در مصاحبه داشته باشید.
شانستون برای پردیس ها که بالاست. ممکنه شانس بیارید و برای شبانه هم حتی دعوت بشید.

محمد
محمد

سلام یه سوالی ازتون داشتم من با رتبه 46 جغرافیا و برنامه ریزی شهری میتونم امیدوار به قبولی در دوره روزانه باشم ظرفیت رشته ما هم 40 نفر در دوره روزانه هست

مهسا
مهسا

سلام
بله شانستون برای پذیرش در دوره روزانه خوب هست.
حتما خودتون رو برای پاسخگویی به سوالات تخصصی در مصاحبه اماده کنید و نیز برای دوره دکتری برنامه برای پژوهش داشته باشید.
میتونید کتاب مصاحبه رو از همین سایت تهیه کنید تا با نحوه حضور موثر در مصاحبه اشنا بشید. خیلی کمکتون میکنه.
موفق باشید

رضا
رضا

درصد تخصصی و عمومی شما در آزمون دکترای جغرافیا و برنامه ریزی شهری چند بود؟

روناک
روناک

سلام میشه راهنماییم کنی.من اازاد معماریم مجازشدم. نمره کل ۱۵۰۲ و رتبه در سهمیه ۲۱۷۱ و اخرین رتبه مجاز ۴۵۶۱ هست. ایا امکان قبولی هست. و اینکه دفترچخ انتخاب رشته ازاد کی میاد و من بلد نیستم اولویت بندی رشته دانشگاهی در شهرها ایا معیار داره یا بر حسب علایقه؟ و اینکه تراز رو چجور باید بفهمم از کجا میشه فهمید ترازم چقدره و چ دانشگاهی تا چ ترازی قبول میکنه

پاسخ

مهسا
مهسا
taha
taha

سلام .
رتبه در سهمیه : 670
نمره کل : 3249
رشته : مدیریت بازرگانی
رزومه : یه کتاب و دو تا مقاله همایشی ( پولی تهیه کردم) و دو ترم تدریس تقزیبا غیرمرتبط دارم

وضعیت مصاحبه و پذیرشم برای پردیس یا آزاد چجوریه؟

مهسا
مهسا

سلام
احتمالش هست که برای پردیس دعوت به مصاحبه بشید، گرچه شانس اصلی تون برای دانشگاه ازاد هست.
درمورد مصاحبه رزومه تون در قیاس با رقبا شاید خیلی شاخص نباشه، بنابراین تلاش کنید با داشتن موضوع خوب برای رساله دکتری و نیز عملکرد موثر در مصاحبه، توانمندی هاتون رو اثبات کنید تا شانس پذیرشتون بره بالا.

shilaaaat
shilaaaat

سلام ببخشید میشه لطفا جواب منم بدین
با رتبه 99 و تراز 3000 تکثیر و پرورش آبزیان میتونم به قبولی کجاها امیدوار باشم؟

مهسا
مهسا

سلام
برای دانشگاه دولتی با توجه به ظرفیت محدود این رشته یه کم شانستون ضعیفه، اگه دانشگاه ازاد پذیرش داشته باشه، احتمالش هست دعوت به مصاحبه بشید.

رضا
رضا

با سلام مهسا خانم با رتبه 38 تو رشته جغرافیا و برنامه ریزی روستایی شانسی برای قبولی در دانشگاههایی مثل تهران و شهید بهشتی هست در ضمن ظرفیت پذیرش در دوره روزانه 33 نفر هستش ممنون

مهسا
مهسا

سلام
احتمالش هست که دعوت به مصاحبه بشید، اما احتیاط کنید و از انتخاب شهرستان ها و اگه مشکلی با هزینه ندارید، شبانه ها رو هم انتخاب کنید.

نی
نی

سلام ببخشید تراز را چه جوری حساب می کنند من جایی در کارنامه با عنوان تراز ندیدم

دارالفنون
دارالفنون

منظور رقمی که در نمره کل درج شده

مهسا
مهسا

سلام
در کارنامه شما بخشی هست که رتبه تون اعلام شده و بخشی هم نمره کل شما. اون نمره کل همون نمره تراز هست.

reza
reza

با درود من در رشته معماری تراز 5100 و رتبه 149 شدم – فارغ التحصیل دانشگاه آزاد – زبانم کامله – 20 سال سابفه ندریس دارم البته بدون استخدام و مدرک . رزومه طراحی و اجرایی معماری بسیار کاملی دارم در ایران و چند کشور دیگه که فکر نمیکنم مهم باشه !!
به نطرتون شانس روزانه یا شبانه دارم؟
دارم پایان نامم و کتاب میکنم و یه مقاله isi هم دارم آماده میکنم
لطفا کمکم کنین

مهسا
مهسا

سلام
برای روزانه های یه کم شانستون پایینه. مگر این که ترازشون رو پایین اعلام کنند.
اما برای شبانه ها شانس حضور در مصاحبه دارید.
به لحاظ رزومه وضعیتتون بد نیست، اما توجه کنید که در مصاحبه دکتری رزومه پژوهشی مهم تره اغلب.
به هر حال اگه توانمندی هاتون رو در مصاحبه اثبات کنید شانس پذیرش میتونید داشته باشید.
گرچه توصیه میکنم از انتخاب سایر دوره ها از جمله دانشگاه ازاد در انتخاب رشته تون غافل نشید.

احمد میری
احمد میری

سلام احتراما احتمال قبولی دررشته حقوق خصوصی نوبت دوم دانشگاه فردوسی مشهد با رتبه 4323چقدر می باشد . باتشکر

مهسا
مهسا

سلام
بستگی داره امسال دانشگاه ها چه ترازی اعلام کنند. اما با توجه به ترازهای دعوت به مصاحبه سال گذشته، شانس دعوت به مصاحبه و پذیرش رو احتمالا دارید.

مهندس
مهندس

با سلام
با یک مقاله isi و با رتبه تک رقمی بدون داشتن مدرک زبان احتمال قبولی در دانشگاه تهران دوره روزانه چقدر هست؟ و سوال دوم اینکه آیا دانشگاه سطح سه که با محل زندگی داوطلب 10 ساعت فاصله داره ارزش دکتری خواندن را دارد با توجه به اینکه این رشته دانشگاههای محدودی پذیرش دارن اگر شما در این موقعیت بودین دانشگاه سطح سه را انتخاب می کردین یا برای سال بعد آماده میشدید با توجه به این سال بعد هم معلوم نیست مه این رتبه را بیاورم یا نه لظفا راهنمایی نمائید.

مهسا
مهسا

سلام
مصاحبه فقط بخشیش رزومه است و بخش مهمیش نحوه عملکرد شما در مصاحبه است.
به نظرم در انتخاب رشته تون که علاوه بر تهران، شهرستان ها رو هم حتما لحاظ کنید و بعدا تصمیم بگیرید که مصاحبه رو برید یا نرید.
به هر حال باید ببینید که براتون تحصیل در دانشگاه های خوب مهمتره یا این که تحمل خدایی نکرده یک سال پشت کنکور موندن رو دارید. بعضی دوستان دومی رو انتخاب میکنند و بعضی ها چند سال کنکور میدن تا به هدفشون برسن. بعضی هم تحصیل در یک دانشگاه شهرستان رو به گذاشتن عمرشون پشت کنکور ترجیح میدن.

مهندس
مهندس

ممنونم

اناهید
اناهید

سلام من در دکتری گردشگری رتبه 21 و تراز5579 اوردم با توجه به اینکه ارشدم غیر مرتبط است امکان پذیرش در مصاحبه در رقابت با ارشدای گردشگری را دارم .با تشکر

مهسا
مهسا

سلام تغییر رشته عموما در مقطع دکتری توصیه نمیشه و با چالش همراه هست. چون شما باید در مصاحبه اساتید رو به خاطر تغییر رشته قانع کنید و نشون بدید که دلایل محکم و منطقی برای این موضوع وجود داشته و دوم این که با داشتن دانش علمی همسطح یک فارغ التحصیل ارشد رشته جدید و نیز داشتن رزومه به اساتید اثبات کنید که توانمندی لازم جهت تحصیل در اون رشته رو دارید. در سال های قبل بوده اند کسانی که تغییر رشته داده و پذیرش هم شده اند، یعنی غیرممکن نیست. اما به هر حال سختی های خودشو هم… ادامه نظر»