/مشاوره رایگان آزمون دکتری

مدرسان شریف

استاد وکیلی

مشاوره رایگان آزمون دکتری۱۳۹۷-۱۰-۵ ۰۹:۰۳:۰۷ +۰۳:۳۰

مشاوره دکتری

مشاوره آزمون دکتری تخصصی در خصوص مباحث مختلف کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی به صورت کاملاً رایگان در این صفحه ارائه خواهد شد. داوطلبان آزمون دکتری می‌توانند سؤالات خود را در این صفحه درج نمایند تا در اسرع وقت به سؤالاتشان پاسخ داده شود.

البته به همه سؤالات داوطلبان گرامی در تمامی صفحات سایت نیز پاسخ داده خواهد شد. این صفحه برای سهولت دسترسی متقاضیان مشاوره به مشاوران سایت و نیز راهنمایی کاربران عزیزی که به تازگی به جمع ما اضافه شده‌اند راه‌اندازی شده است.

 

سؤالات کاربران گرامی می‌تواند در خصوص مشاوره مطالعه و برنامه‌ریزی جهت کسب آمادگی برای آزمون دکتری، روند پذیرش در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه‌های سراسری و آزاد، نحوه انتخاب رشته دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی، نحوه کسب آمادگی جهت حضور در مصاحبه دکتری دانشگاه‌ها و حتی جزئیات تحصیل در مقطع دکتری باشد.

کانال تلگرام دکتری

امیدواریم ارائه مشاوره دکتری به کاربران عزیز بتواند راهگشای داوطلبان آزمون دکتری باشد.

با توجه به شروع ثبت نام دکتری 98 از 6 آذرماه سال جاری و زمان برگزاری آزمون دکتری 98 نیز سوم اسفند ماه 97 خواهد بود، داوطلبان گرامی می‌توانند سؤالات اختصاصی خود را درخصوص آزمون دکتری 98 نیز مطرح نمایند.

 

معرفی دوره دکتری

دوره دکتری تخصصی به دو شکل برگزار می‌شود:

مشاوره دکتری - رایگان

1- دکتری آموزشی – پژوهشی 

2- دکتری پژوهش‌محور

دکتری آموزشی-پژوهشی (دوره‌ای که بیشترین رقابت برای آن صورت می‌گیرد)، دوره‌ای است که محتوای برنامه آن مشتمل بر واحدهای درسی و گذراندن پایان‌نامه است.

دکتری پژوهش‌محور، دوره‌ای با محوریت پژوهش است که دستاورد آن منجر به ارائه فناوری جدید، ارائه نظریه و ایده جدید، تولید دانش فنی و ثبت اختراع و … می‌شود و مشتمل بر اخذ واحدهای درسی محدود و الزام به ارائه پایان‌نامه است.

 

تفاوت دوره‌های دکتری آموزش‌محور و پژوهش‌محور

بر اساس آیین‌نامه آموزشی مقطع دکتری تخصصی، تعداد واحدهای درسی دوره دکتری آموزشی – پژوهشی 36 واحد است که از این تعداد، 12 تا 18 واحد آموزشی و 18 تا 24 واحد پژوهشی است و دانشجو باید در هر نیم‌سال تحصیلی حداقل 6 و حداکثر 10 واحدِ درسی انتخاب کند.

البته در شیوه‎نامه مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد 15 تا 18 واحد درسی و 18 تا 21واحد پژوهشی درنظر گرفته شده است.

در دوره‌ دکتری پژوهش‌محور تنها 3 تا 8 واحد درسی ارائه می‌شود و 28 تا 33 واحد به رساله اختصاص دارد. در این دوره نیز، مجموع واحدهای اصلی و پایان‌نامه 36 واحد است.

دوره تعداد واحد درسیتعداد واحد رسالهمجموع تعداد واحد
آموزشی – پژوهشی12 تا 1818 تا 2436
پژوهش‌محور3 تا 828 تا 3336

 

دوره‌های دکتری رایگان و شهریه‌پرداز

در حال حاضر در کشور ما تحصیل در دوره دکتری به دو شکل رایگان و شهریه‌پرداز برگزار می‌شود.

پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه‌های سراسری به سه صورت روزانه، شبانه و یا پردیس دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد. معمولاً اساتید هر سه دوره و نیز دروسی که دانشجویان پشت سر می‌گذارند یکسان و تنها تفاوت دوره روزانه با شبانه و پردیس در پرداخت شهریه است.

دوره دکتری روزانه بدون پرداخت شهریه است. فارغ‌التحصیلان دوره دکتری روزانه متعهد هستند که معادل مدت زمان تحصیل در کشور خدمت کنند. پذیرش در این دوره از طریق آزمون صورت می‌گیرد، اما دانشگاه‌ها مجاز به پذیرش بدون آزمون از طریق آیین‌نامه دکتری استعداد درخشان نیز هستند.

دانشگاه‌هایی که دارای پذیرش در یک رشته در دوره روزانه هستند، می‌توانند نسبت به پذیرش دانشجو در دوره شبانه (نوبت دوم) نیز اقدام کنند. تحصیل در این دوره مستلزم پرداخت شهریه است.

یکی دیگر از دوره‌های دکتری تخصصی داخل کشور، پردیس خودگردان دانشگاه‌هاست که تحصیل در آن، مستلزم پرداخت شهریه است. در ابتدا پذیرش در پردیس‌ها به صورت مستقل و از طریق آزمون اختصاصی صورت می‌گرفت، اما از سال‌ 94 بنا بر تصمیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پذیرش پردیس‌های دانشگاهی نیز از طریق آزمون دکتری صورت می‌گیرد. البته پذیرش دانشجو در پردیس بین‌الملل دانشگاه‌ها همچنان خارج از آزمون سراسری نیز انجام می‎شود.

علاوه بر این، دانشگاه‌های پیام نور و دانشگاه‌های غیرانتفاعی نیز در دوره دکتری دارای پذیرش هستند که تحصیل در این دانشگاه‌ها نیز با پرداخت شهریه صورت می‌گیرد.

دانشگاه آزاد اسلامی نیز هر ساله اقدام به پذیرش دانشجوی دکتری می‌نماید که از سال 96، آزمون دکتری دانشگاه آزاد به صورت یکپارچه با آزمون دکتری سراسری و از طریق سازمان سنجش برگزار می‌شود. همچنین دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله نسبت به پذیرش بدون کنکور داوطلبان استعدادهای درخشان در مقطع دکتری نیز اقدام می‌کند.

دوره شهریه نحوه پذیرش
روزانهبدون پرداخت شهریهاز طریق آزمون سراسری – از طریق آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان
شبانه (نوبت دوم)شهریه دارد.از طریق آزمون سراسری
پردیس خودگردانشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری – از طریق آزمون اختصاصی (مختص پردیس‌های بین‌الملل)
غیرانتفاعیشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری
پیام نورشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری
دانشگاه آزادشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری – از طریق آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد

 

جهت اطلاع از شهریه تحصیل در دوره دکتری شبانه، پردیس، غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

 

طول دوره دکتری

مدت تحصیل در دوره دکتری تخصصی آموزشی-پژوهشی حداقل شش نیم‌سال تحصیلی و حداکثر هشت نیم‌سال تحصیلی است. در صورتی که دانشجوی این دوره در مدت مقرر دانش‌آموخته نشود، مؤسسه می‌تواند به پیشنهاد استاد راهنما مدت تحصیل را تا دو نیم‌سال دیگر افزایش دهد.

مدت مجاز تحصیل در دوره دکتری پژوهشی حداقل 3 سال و حداکثر 4 سال است که حداکثر یک نیم‌سال قابل افزایش است.

 

مشاوره آزمون دکتری 98

در پذیرش از طریق آزمون دکتری، داوطلبان پس از ثبت‌نام در کنکور، در آزمون کتبی که از سوی سازمان سنجش برگزار می‌شود شرکت می‌کنند.

آزمون کتبی شامل دروس تخصصی و دروس عمومی (متشکل از زبان عمومی و استعداد تحصیلی) است. عناوین دروس امتحانی تخصصی هر رشته در دفترچه ثبت‌ نام آزمون دکتری درج می‎گردد.

در آزمون دکتری سال 98، ضریب 4 برای دروس تخصصی و ضریب 1 برای هر یک از دروس عمومی در نظر گرفته شده است.

منابع زبان عمومی آزمون دکتری و استعداد تحصیلی در صفحات زیر درج شده است. ضمناً سؤالات کاربران گرامی در خصوص دروس زبان دکتری و استعداد تحصیلی آزمون دکتری نیز در صفحات مربوطه پاسخ داده خواهد شد.

همچنین منابع آزمون دکتری 98 از طریق صفحه زیر قابل مشاهده است:

 

مشاوره رایگان انتخاب رشته دکتری

معمولاً یک تا دو ماه بعد از برگزاری آزمون کتبی، کارنامه نمرات آزمون منتشر می‌شود. این کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. از سال 96 با ادغام آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‎های سراسری، کارنامه اولیه منتشره از سوی سازمان سنجش حاوی نتیجه آزمون جهت انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز می‎باشد.

داوطلبان می‌توانند با توجه به نمره‌تراز و رتبه کسب‌شده که در کارنامه دکتری اعلام شده است، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

به محض شروع انتخاب رشته، مشاوران سایت در صفحه مشاوره رایگان انتخاب رشته دکتری فعال خواهند شد و پاسخگوی سؤالات شما عزیزان خواهند بود.

 

مشاوره رایگان مصاحبه دکتری

پس از انجام انتخاب رشته از سوی داوطلبان، نتایج دعوت به مصاحبه دکتری اعلام خواهد شد. در سال 97 روند دعوت به مصاحبه دکتری سراسری به نحوی بود که محدودیتی برای تعداد داوطلبان راه‌یافته به مصاحبه هر دانشگاه‌ و نیز تعداد رشته‌محل‌هایی که هر داوطلب می‎توانست در مصاحبه حضور یابد، وجود نداشت و داوطلبان با کسب حدنصاب نمره‎تراز مدنظر همه دانشگاه‌هایی که در انتخاب رشته خود لحاظ کرده بودند، مجاز به حضور در مصاحبه آن‌ها شناخته ‎شدند.

به محض اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مشاورین در صفحات مختلف سایت پاسخگویی سؤالات داوطلبان عزیز دکتری در زمینه برگزاری مصاحبه‌ها خواهند بود.

 

مشاوره پذیرش دکتری بدون آزمون

جهت پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری تخصصی می‌توان به دو شیوه دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان و نیز دکتری بدون آزمون پردیس‌های پولی دانشگاه‌ها اقدام کرد.

پذیرش بدون آزمون دکتری سراسری از طریق وب‌سایت دانشگاه‌ها اطلاع‎رسانی می‌شود و پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد نیز از طریق مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه صورت می‌گیرد.

داوطلبان گرامی می‌توانند جهت طرح سؤالات خود در خصوص پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها و اطلاع از آخرین فراخوان‌های پذیرش بدون آزمون دکتری به صفحه مربوطه مراجعه نمایند.

فراخوان‌های پذیرش بدون کنکور دکتری پردیس نیز که از طریق وب‌سایت دانشگاه‌ها منتشر می‌شود، در صفحه مربوطه درج می‌شود.

 

مشاوره رایگان آزمون دکتری
4.8 (96.67%)
avatar
فرزانه
فرزانه

سلام وعرض ادب من دبیر آموزش وپرورش هستم وعلاقمندم دکتری برنامه ریزی درسی شهید رجایی تهران قبول بشم آیا منابع این دانشگاه متفاوت هست ومدرک زبان مورد قبول این دانشگاه چیه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

مهسا
مهسا

سلام
شما باید منابع آزمون دکتری برنامه ریزی درسی رو بخونید که بین همه دانشگاه ها مشترک هست، چون ازمون کتبی از طریق سازمان سنجش برگزار میشه.
درمورد مدرک زبان هم مدرک زبان msrt و تولیمو رو همه دانشگاه ها قبول دارند. برخی دانشگاه ها، مدرک زبان دانشگاه تهران رو هم قبول میکنند.

علی مدنی زرین
علی مدنی زرین

مشروطی در مقطع دکتری چه تاثیری در گرفتن فرصت مطالعاتی و فرصت شغلی داره ؟ در آئین نامه دکتری حرفی از مشروطیت نیومده گفته میانگین درسهایی که بر میدارین 16 باشه ولی تو کارنامه باز می نویسه مشروط الان دو ترم گذشته از دکتری هر ترم معدلم 15/80 و 15/85 به نظر شما مشروطی در دکتری اصلا معنی داره خیلی پریشانم قراره این ترم درس بردارم برای جبران کردن

علی
علی

سلام ببخشید میخواستم بدونم چرا تو آیین نامه دکتری 96 97 به بعد حرفی از مشروطیت گفته نشده ولیتو کارنامه میزنه مشروط ، گفته مجموع انتخابی که کردین باید بالای 16 باشه نمیدونم این مشروطیت برای 75

مهسا
مهسا

سلام
متوجه سوالتون نشدم.

علی مدنی زرین
علی مدنی زرین

مشروطی در مقطع دکتری چه تاثیری در گرفتن فرصت مطالعاتی و فرصت شغلی داره ؟ در آئین نامه دکتری حرفی از مشروطیت نیومده گفته میانگین درسهایی که بر میدارین 16 باشه ولی تو کارنامه باز می نویسه مشروط الان دو ترم گذشته از دکتری هر ترم معدلم 15/80 و 15/85 به نظر شما مشروطی در دکتری اصلا معنی داره خیلی پریشانم قراره این ترم درس بردارم برای جبران کردن

sahar
sahar

سلام مهسا خانم
یه سوال ازتون داشتم، من از نتیجه انتخابهای اول، دوم و سوم خبر ندارم، از سوی انتخاب چهارم نفر سوم پذیرفته شدم و انتخاب پنجم نفر چهارم، حال دانشگاه که پنجم انتخابش کردم سطحهش از انتخاب چهارم بالاتره، سازمان سنجش هم اجازه تغییر اولویت رو نداد، حالا به نظرشما من انتخاب چهارم رو حذف کنم، به ضررم تموم نمیشه، از این جهت که فرضا نتایج بره سازمان سنجش و تغییر کنه که نکنه انتخاب پنجم هم پذیرفته نشم.
ممنون میشم راهنمایی کنین و سریعتر جواب بدین چون فقط فردا واسه حذف فرصت هست. سپاسگذارم

مهسا
مهسا

سلام
ببینید ممکنه میانگین نمره کتبی و نمره مصاحبه از بقیه کمتر بشه. مشخص نیست که لزوما شما اونجاها پذیرش بشید. به نظرم ریسک نکنید که انتخابتون رو حذف کنید.

sahar
sahar

متشکرم

زهرا
زهرا

سلام ببخشید من چند جا رفتم مصاحبه و متوجه شدم که سه جا بین نفرات برتر بودم اما از این گزینه ها خیلی دوست دارم تربیت مدرس را برام اما گزینه اولم نبوده و اولین اولویت اصفهان هست و اونجا هم جز نفرات برتر بودم…. از سازمان سنجش هم پرسیدم که آیا گزینه ای را قبول میشویم که بیشترین امتیاز را آوردیم یا اولین اولویتی که ترازش را آورده باشم، گفتن اولین اولویت…. تغییر اولویت هم که امکان پذیر نیست…. مگر حذف اولویت با این حال ازتون این سوال را دارم من یک پسر دوساله دارم و اصفهان نزدیک هستش… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
توجه کنید که الان هیچ تضمینی نیست که شما این دانشگاه ها قبول بشید. چون مجموع نمره کتبی و مصاحبه مهم هست.
به نظرم ریسک نکنید که حذف کنید.
اما درمورد اصفهان و تربیت مدرس، ببینید در مجموع در مقطع دکتری این خودتون هستید که باید دنبال پژوهش باشید و دانشگاه اونقدرا موثر نیست. در هر حال باید اولویت هاتون رو در نظر بگیرید و تصمیم نهایی با خودتونه.

زهرا
زهرا

ممنون که پاسخ دادین من سپردم بخدا و منتظر نتایج میمونم چون ریسک حذف کردن خیلی خطرناک هست درسته تربیت مدرس عالیه و استاد خیلی خوبی قرار بود با من کار کنه اما پسرم مهمترین هست…. خدا خودش کمکم کنه برای همدیگه دعا کنیم هر چی صلاح مون هست پیش بیاد

یلدا
یلدا

مرسی که جواب دادید.

مهسا
مهسا

سلامت باشید
در خدمتم

یلدا
یلدا

حداقل حداقل امتیاز یه مقاله علمی پژوهشی داخلی برای مصاحبه دکتراچنده؟ واینکه اساتید برای امتیاز دادن به یه مقاله دست شون بازه و میتوننن هر نمره ای که خواستم رو بدن؟

مهسا
مهسا

سلام
این جداول به دانشگاه ها پیشنهاد داده شده ولی لزوما دانشگاه ها رعایت نمیکنند نحوه امتیازدهی رو:
http://phdtest.ir/1393/10/%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%B4-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-94-95/

یلدا
یلدا

مهسا جان خواهشا جواب بدید

یلدا
یلدا

سلام خسته نباشید میشه بزرگواری کنید خواهشا سوال من رو جواب بدیدمن در یکی از مصاحبه هام یه مقاله علمی ترویجی رو اشتباها در گزینه علمی پژوهشی فرم وارد کردم.حالا ممکنه بعدا برام مشکل پیش بیاد؟ یا خود کمیته داوران بعدا بررسی میکنن.نمیخوام حین تحصیل مشکلی برام پیش بیاد البته به یکی از اساتیدش ایمیل زدم و گفتم

مهسا
مهسا

سلام
برای کدوم دانشگاه؟ به هر حال ممکنه اشتباها بهتون نمره کمتری بهتون بده، اما این که بخواد موقع تحصیل مشکلی پیش بیاد و غیره، خیلی خیلی بعیده است. چون هیچ کس نمیخواد امتیاز کمتری بگیره و مشخصه سهوی بوده و ضمناً اونقدرها هم مورد مهمی نیست. مطلب خلاف واقعی که دردسرزا میشه مثل زیاد زدن معدل یا تقلب علمی و غیره هست.

لیدی
لیدی

مهسا جون میشه بگی برای دکترای بدون آزمون پردیس چه جوری اقدام کنم ؟ منظورم استعداد درخشان نیست. پذیرش آزاد است

مهسا
مهسا

سلام
برای پردیس دانشگاه ها تا چند سال پیش پذیرش مستقل بود. اما بعد اعلام شد فقط پردیس های بین الملل میتونند بدون کنکور پذیرش کنند و بقیه پردیس ها باید از طریق کنکور سراسری دکتری باشه.
پذیرش پردیس های بین الملل هم زمان مشخص نداره، اگه فراخوانشون اعلام بشه در همین سایت اطلاع رسانی میشه. عموما فرایندشون این طوریه که یه ازمون تخصصی کتبی داخلی میگیرند و بعد هم مصاحبه.

بهار
بهار

سلام من 2 تا از شهرهایی که رفتم مصاحبه با واسطه هایی که داشتم فهمیدم اسمم جز قبولیها هست ولی الان انتخاب اولم رو دوست ندارم برم مگه مجبور بشم از طرفی هردو دانشگاه بهم گفتن اسمت جز قبولیها هست ولی به خاطر اینکه نمره مصاحبه با نمره آزمون جمع میشه معلوم نیست چی میشه شاید هم قبول نشدی به همین خاطر نمیتونم اون شهری که دوست ندارم رو حذف اولویت بزنم ؛ آیا شماره تلفنی از سازمان سنجش هست که من بفهمم شهری که میخوام رو قبول صد درصد هستم یا نه؟ از همه دوستان خواهش میکنم اگه راهی… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه نه چنین شماره ای هست و نه چنین امکانی. چون اولا سنجش اصلا نمیدونه هنوز قبولی ها کی هستن، چون باید نمره مصاحبه همه داوطلبان بیاد و بعد محاسبات انجام بشه و دوما حتی اگه بدونه هم نمیگه!
تنها راه شما تغییر اولویت هست که متأسفانه امسال میگن انجام نمیشه. توصیه میکنم شما هم به کمپینی که بچه ها تشکیل دادن و تو این صفحه گفتن بپیوندید و شروع کنید از طریق خبرگزاری ها پیگیری کنید.
لینک زیر رو ببینید:
http://phdtest.ir/1397/04/%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d8%a7%d9%88%d9%84%d9%88%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1%db%8c-97/comment-page-2/#comment-1045025

بهار
بهار

ممنون

لیلی
لیلی

سلام. برای تغییر اولویت کد رشته. باید خودمون جدول درست کنیم کد ها رو بزنیم فکس کنیم یا نه. جواب بدین.همون دانشگاههایی رو که مصاحبه رفتیم اول بزنیم.

sahar
sahar

دوست عزیز تغییر اولویتی در کار نیست فقط میتونی حذف کنی، ما برای سازمان درخواست فرستادیم که امکان تغییر اولویت ایجاد کنه، شما هم بفرست ، حجم درخواست ها که بالا باشه ، شاید تغییر اولویت رو فراهم کردن.

فهیمه
فهیمه

سلام
من کارشناسی و کارشناسی ارشد علوم سیاسی دارم و به تازگی مقطع کارشناسی نرم افزار کامپیوتر رو تموم کردم.

با این اوصاف چون ارشدم غیر مرتبط هست امکان شرکت در آزمون دکتری کامپیوتر رو دارم؟

مهسا
مهسا

سلام
برای شرکت در دکتری رشته های مهندسی نیازی به تجانس رشته ارشد و دکتری نیست. اما داشتن دلایل کافی برای این تغییر رشته و نیز وجود رزومه مرتبط در مصاحبه خیلی مهمه.

سید
سید

سلام ممنون از وقت و لطفی که به ما میکنید.
من دکتری آزاد قبول شدم
اولین سوالم این هست که آیا با توجه به سهمیه فرزند جانباز ۳۵درصد بودن امکان انتقالی در شهر سکونت در مقطع دکتری آزاد دارم؟
و اینکه پردیس بین المللی ارس که در آذربایجان شرقی و قشم هست آیا مدرکش اعتبار داره و شخص میتونه با اون مدرک تدریس و هئیت علمی بشه؟
ممنون از پاسخگوییتون

مهسا
مهسا

سلام
درمورد انتقالی دانشگاه آزاد در سالهای گذشته همکاری میکردن، این که امسال هم همینطور باشه رو باید دید وضعیت چطور هست.
درمورد پردیس ارس هم مدرکش معتبر و مورد تایید وزارت علوم هست. اما برای هیات علمی شدن احتمالش کمه که در اولویت باشه نسبت به روزانه و شبانه.

مریم
مریم

سلام اگه دانشجوی شبانه باشیم و به خاطر مشکلات فراوان یکبار دیگه کنکور بدیم و مثلا روزانه قبول شیم و انصراف از شبانه نداده باشیم و دانشگاه محل تحصیل شبانه باخبر بشه و نخواد ما انصراف بدیم و بگه که به خاطر پول شما را برداشته بودیم و با سازمان سنجش مکاتبه کنه قبولی کنکور در روزانه چی می شه؟

مهسا
مهسا

سلام
خیلی بعیده چنین اتفاقی بیفته و دانشگاه هیچ وقت نمیاد آبروی خودش رو بخاطر چند میلیون درامد بخاطر یک دانشجو ببره. اگر چه کار شما بر اساس دفترچه خیلی قانونی نیست، اما نگران نباشید، عموما مشکلی پیش نمیاد.

د
د

سلام اگه یک نفر شبانه دانشگاهی باشه و یکبار دیگر کنکور بده و بخواد یکبار دیگر کنکور بده و انصراف از شبانه بده باید به دانشگاه شبانه پول بده برای انصراف؟

مهسا
مهسا

سلام
تا جایی که اطلاع دارم خیر. نیازی نیست هزینه ای برای انصراف بدید. با این حال بهتره از خود دانشگاه پیگیری کنید.

ملیحه
ملیحه

سلام ببخشید اگر کسی میدونه جوابمو بده خیلی آشفته هستم من رتبه دورقمی دارم ریاضی محض پنج دانشگاه رفتم مصاحبه فقط یکی از اساتید یکی از دانشگاه ها بهم گفتن که جز نفرات برتر هستم از آنجایی که اولویت
دوم هست و من اولی را نرفتم آیا. قبول میشم در همین دانشگاه

phd
phd

سلام
انتخاب اول رو که مصاحبه نرفتید بطور خودکار حذف میشه و در واقع انتخاب دومتون اولویت اولتون محسوب میشه
پس ان شاالله قبولید

علی
علی

سلام. آیا با کارشناسی ارشد مترجمی زبان می شود در دکتری فلسفه شرکت کرد؟

آ
آ

سلام. سراسری که نمیشه

مهسا
مهسا

سلام
خیر. در لینک زیر میتونید رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری فلسفه رو ببینید:
http://phdtest.ir/1394/05/منابع-ضرایب-دروس-دکتری-فلسفه-95-96/

سحر
سحر

سلام. راهی هست که من اگر شبانه دکترا قبول شدم بتونم دو ترم اول رو مرخصی بگیرم تا برای کنکور مجدد بخونم؟ ولی در عین حال شبانه رو داشته باشم؟

مهسا
مهسا

سلام
در مقطع دکتری اغلب برای مرخصی تحصیلی سخت گیری میکنند. بنابراین ممکنه نتونید مرخصی بگیرید. به هر حال انتخابش با خودتونه. ضمن این که مرخصی بگیرید هم باید شهریه ثابت رو پرداخت کنید.

sahar
sahar

سلام
مهسا خانم یه سوال از حضورتون داشتم. آیا امسال امکان تغییر اولویت وجود داره، خواهش مندم راهنمایی کنیید. از سازمان سنجش پرسیدم، اما جوابی ندادن.
ممنون

مهسا
مهسا

سلام
خیر تا این لحظه که فقط گفته شده امکان حذف اولویت ها وجود داره و نه تغییر اولویت. لینک زیر رو ببینید:
http://phdtest.ir/1397/04/%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d8%a7%d9%88%d9%84%d9%88%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1%db%8c-97/

علی
علی

سلام مهسا خانم
مگر برای اینکه بفهمی قبول شدی دانشگاه بهت زنگ میزنه که قبول شدی؟
اگرهم زنگ بزنه از چه تاریخی معمولا دانشگاه ها زنگ میزنن؟

مهسا
مهسا

سلام
قبولی نهایی با توجه به نمره مصاحبه و نمره آزمون کتبی هست. بنابراین دانشگاه ها نمیتونن مستقلا پذیرش رو اعلام کنند و نتایج نهایی در شهریور ماه از طریق سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

د
د

سلام تاریخ تغییر اولویت های انتخاب رشته دکترا کی هست؟

مهسا
مهسا

سلام
امسال ظاهرا فقط میشه اولویت ها رو حذف کرد و امکان تغییر اولویت وجود نداره. لینک زیر رو ببینید:
http://phdtest.ir/1397/04/نحوه-تغییر-اولویت-انتخاب-رشته-دکتری-97/

arezoo
arezoo

سلام . دوستان خواهش میکنم که نظرتونو بگین . از خانم مهسا هم خواهش میکنم که بهم کمک کنن. من تو رشته ی خودم رتبم 10 شده بدون سهمیه . خودم اهل شمال هستم . اولویتهای اول تا چهارمم دانشگاه های تهران هستن که من میخوام دو تاشو حذف کنم . تربیت مدرسو دانشگاه تهران مد نظرم بوده که خیلی امید وار نیستم . چون بعضی ها گفتن اگه می خواستن تماس می گرفتن که با من تماسی گرفته نشده . الویت پنجم شهر خودم بوده که تو جلسه ی مصاحبه خیلی تمایل داشتن که من دانشگاه گیلان بمونم .… ادامه نظر»

.....
.....

سلام. میتونم گرایشتونا بپرسم ؟
منم شیمی فیزیک هستم پرتبه ام ۴۹ بود ومثل شما تمایل داشتم شهر خودم بمونم ،واساتید تمایل نشون دادن ،وتهران ها دوتاشون رو رفتم مصاحبه ،دکترا به نظرم سهر خودت باشی وپیش خانواده مهمتره وکار مهمتر از درس هستش تو این اوصاع .درخواست حذف الویت رو بدید ،من همون موقع انتخاب رشته شهر خودم رو الویت اول زدم .موفق باشید .

آرزو تجزیه
آرزو تجزیه

گرایشم تجزیه ست . دو تا رو میخوام حذف کنم. هر چی خودم فکر میکنم میبینم ارزش دور شدنو و از دست دادن کار و نداره . حالا برای حذف باید چی کار کرد ؟ باید درخواست بدم ؟

.....
.....

بله ،باید کارنامه انتخاب رشته و کد محل ها رو تا ۲۰ تیر به همراه درخواست فکس کنید سازمان سنجش

مهسا
مهسا

سلام
امکان حذف اولویت وجود داره، اما یادتون باشه که در پذیرش دکتری اصلا نمیشه روی برخورد مساعد و حتی قول اساتید حساب کرد. اولا پذیرش نهایی از مجموع نمره مصاحبه و کتبی به دست میاد، دوما ممکنه رقبای قوی تری از شما در مصاحبه بوده اند که شما بیخبرید.
فقط اگه قطعا نمیخواید اون اولویت ها رو برید حذفشون کنید.

محنا
محنا

سلام خانم آرزو، منم دانشگاه تهران رفتم مصاحبه، با افراد قبول شده تماس میگیرن؟ شما در مورد قبولیتون پیگیری نکردین؟ البته منم امیدی ندارم چون روز مصاحبه از هفت استاد سه نفرشون اصلا نبودن!!! یکی از بچه های خودشون گفت احتمالا دانشجوشون رو انتخاب کردن و دیگه حضور ندارن!!!

زینب
زینب

سلام
ساعت شروع و اتمام مصاحبه دکترا در هر دانشگاه کی هست؟
ادرس دانشگاه هایی که برای برای مصاحبه باید برم رو از چه طریق بدست بیارم ؟
برای هر دانشگاه سه تاریخ گذاشتن، فرقی نداره کدوم تاریخ برم برای مصاحبه؟

آ
آ

سلام. 8 صبح

مهسا
مهسا

سلام
اطلاعیه مصاحبه های واحدهای مختلف در سایتشون درج میشه و در همین سایت هم اطلاع رسانی شده.

رامین
رامین

سلام خانم مهسا
من برای آزمون دکتری مهندسی فناوری اطلاعات بدون آزمون (استعداد درخشان) دانشگاه آزاد ثبت نام کردم با معدل ارشد 18.08 در رشته مهندسی فناوری اطلاعات و نمره پایان نامه 19.5 در کمال ناباوری در سایت بعداز اعلام نتایج نوشته شده شما حائز شرایط نیست مدرک کارشناسی ارشد مربوط به دانشگاه آزاو واحد تهران جنوب زنگ زدم به سایت آزمون گفتن به حد نصاب نرسیدی همچین چیزی وجد داره؟؟؟؟ یعنی واقعا بقیه دوستان معدل بالاتری و شرایط بهتری داشتند که حتی دعوت به مصاحبه هم نشدم؟؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
داشتن معدل و نمره پایان نامه مدنظر صرفا شروط لازم است و تضمینی نیست با این شروط دعوت به مصاحبه بشید. در وهله بعد، باید در بین رقبا شرایط بهتری داشته باشید تا دعوت به مصاحبه بشید.

مشاور
مشاور

سلام من با رتبه۲۹ در سهمیه و نمره مصاحبه ۱۹ که البته مصاحبم خوب نبود در رشته مشاوره بجنورد قبول میشم؟

الکترونیک
الکترونیک

سلام دوستان
رشته من برق و گرایشم الکترونیکه. دانشگاه محل سکونت رشته و گرایش منو داره ولی فیلدکاری اساتید با موضوع پایان نامه و زمینه کاریم یکی نیس.متاسفانه در انتخاب رشته به این نکته توجهی نکردم و دانشگاه محل سکونت رو اول زدم بنظرتون چیکار کنم؟ خونواده اصرار دارن مصاحبه دانشگاه شهرمون برم. دانشگاه های دیگه هم میخام برم یعنی تا اولویت 5م میرم. رتبه م و رزومه م خوبه و دودانشگاه تا حالا رفتم و مورد استقبال اساتید قرار گرفته. اگه دانشگاه شهرمون قبول کنن چیکار کنم ؟؟؟لطفا راهنماییم کنید

مهسا
مهسا

سلام
مطمئن باشید تا اساتید حوزه کاری مشترک با شما پیدا نکنند پذیرشتون نمیکنند.
البته اگه واقعا نمیخواید دانشگاه شهرتون قبول شید میتونید از طریق مکاتبه با سازمان سنجش از انتخاب هاتون حذفش کنید.

الکترونیک
الکترونیک

تشکر مهسا خانم بابت توجه و راهنمایی.خونواده اصرار دارن مصاحبه دانشگاه محل سکونت هم برم براشون توضیح میدم ولی میگن برو

فاطمه
فاطمه

سلام من به مصاحبه دانشگاه ازاد واحد امارات رشته جزا دعوت به مصاحبه شدم
امکان داره مصاحبه رو برم و جای دیگه غیر این واحد قبول بشم؟؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر شما برای مصاحبه هر واحد دانشگاهی که برید همون ها رو قبول میشید.

سلام
سلام

سلام مهسا خانم ببخشید کجا جواب این سوال دادید من هر چه می گردم نیست.
سلام مهسا خانم
معدل مقطع دکتری 17 خیلی کمه؟؟؟

رضا
رضا

سلام در مقطع دکتری بین رشته برنامه ریزی درسی و مدیریت آموزشی کدوم یکی بهتره؟ آیا میشه از برنامه ریزی درسی به مدیریت آموزشی تغییر رشته بدیم؟

مهسا
مهسا

سلام بستگی داره که علاقه شما به چه حوزه ای باشه. درمورد تغییر رشته بله میتونید، اما تغییر گرایش عموما در مقطع دکتری توصیه نمیشه. چون شما باید در مصاحبه اساتید رو به خاطر تغییر رشته قانع کنید و نشون بدید که دلایل محکم و منطقی برای این موضوع وجود داشته و دوم این که با داشتن دانش علمی همسطح یک فارغ التحصیل ارشد رشته جدید و نیز داشتن رزومه به اساتید اثبات کنید که توانمندی لازم جهت تحصیل در اون رشته رو دارید. در سال های قبل بوده اند کسانی که تغییر رشته داده و پذیرش هم شده اند،… ادامه نظر»

علی
علی

سلام
مدرک زبان msrt با نمره ۶۳ نمره ی خوبی محسوب می شه ک در مصاحبه ارائه کنم یا نه؟

مهسا
مهسا

سلام
بله نمره خوبی هست و در مصاحبه ارائه بدید. میتونید از منوی سمت راست بخش امتیازات مصاحبه دکتری، ببینید چه امتیازی بهتون تعلق میگیره.

سلام
سلام

سلام مهسا خانم
معدل مقطع دکتری 17 خیلی کمه؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
پایین تر پاسخ دادم.

سلام
سلام

سلام
معدل 17 در دوره دکتری خیلی پایینه؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
بستگی به رشته و محل تحصیل شما داره. به طور کلی نمیشه چیزی گفت.

علی
علی

طبق اخباری که من شنیدم امسال امکان تغییر اولویت ها وجود نداره و فقط می شه اولویت ها رو حذف کرد. اگه موافق هستید اعتراض کنیم چون مخصوصن برای رتبه های برتر بی عدالتی هست وممکنه به خاطر اینکه یک دانشگاه رو اولویت اول نزده باشن قبول نشن

97
97

سلام وقت به خیر
ببخشید میشه منو راهنمایی کنین. اگه هم مصاحبه استعداد درخشان شرکت کرده باشم و هم مصاحبه کنکور در دانشگاههای مختلف، نتایج به چه صورت اعلام میشه؟ یعنی در نهایت فقط یک نتیجه از طرف سنجش اعلام میشه یا اینکه دفتر استعداد درخشان جدا اعلام میکنه؟
اگر هم مصاخبه استعداد درخشان قبول بشم هم مصاحبه کنکور یه دانشگاه دیگه بهمون میگن انتخاب کنین؟
خیلی لطف میکنین پاسخ بدین.

مهسا
مهسا

سلام
نتایج پذیرش باآزمون از طریق سازمان سنجش اعلام میشه و نتایج پذیرش بدون ازمون از سوی دانشگاه ها. روند این دو پذیرش کاملا مجزا از هم هست و اگه از هر دو فرصت استفاده کردین، دو تا نتیجه مجزا خواهید داشت که مختارید هر کدوم رو خواستید انتخاب کنید.

۹۷
۹۷

خیلی ممنون از پاسخگوییتون. یعنی اگه هم استعداد قبول بشم و هم از طریق کنکور و من استعداد را انتخاب کنم بعد ظرفیت دانشگاهی که با کنکور قبول شدم به هم میخورد یا سنجش فرد دیگه ای را جایگزین میکنه

معماری 97
معماری 97

خانم مهسا سلام، وقت بخیر
حتما در جریان هستید که دانشگاه آزاد تراز دانشگاه هارو امسال علام کرده، تراز واحد تهران غرب برای معماری از همه بیشتر (4700)و بعد از اون تهران شمال(4200) هستش ، به نظرتون این تراز نشون دهنده برتر بودن گروه معماری این دانشگاه هاست ؟ بر خلاف تصورم تهران مرکز بعد از علوم تحقیقات رتبه چهارم رو داره. به نظر شما در عمل گروه معماری کدوم دانشگاه قوی هستش ؟

غزل
غزل

سلام
توی روزانه های رشته ما کمترین تراز رو دانشگاه تهران داره و جالبه که هر سال هم تک رقم ها رو برداشته
البته شاید علوم انسانی اینطور باشه
هر جا رو که میتونی بری برو کاری به این اعداد نداشته باش اولویت بر اساس شرایط زندگیت و علاقه ات باشه

مهسا
مهسا

سلام
نه نشون دهنده برتر بودن نیست لزوما و ممکنه نشون دهنده تمایل اون واحد دانشگاهی به جذب دانشجویان برتر باشه.
اونچه که بنده میدونم این هست که بعد از علوم تحقیقات، تهران مرکز و تهران جنوب واحدهای خوبی هستند در رشته معماری و بعد بقیه واحدهای تهران هستند.

عاطفه
عاطفه

سلام، امکان ویرایش انتخاب رشته و تغییر اولویت های دکتری 97 وجود داره؟

ایمان
ایمان

با سلام
بنده انتخاب 12 خودم از طرف استاد اون دانشگاه اوکی گرفتم و خودم هم دوست دارم که برم اونجا مشغول به تحصیل بشم. ولی مصاحبه انتخاب های بالاترم رو هم رفتم و احتمال قبولی برای اوناهم وجود داره.استاد دانشگاهی که انتخاب 12 من بوده میگه اگه جاهای بالاتر قبول بشی و ما هم اسم تو رو رد کرده باشیم یه سهمیه رو از دست میدیم.میخواستم ببینم من چطور میتونم انتخاب های بالاترم رو بی اثر کنم؟ مثلا تغییر اولویت بندی یا همچنین چیزی نیست؟

مهسا
مهسا

سلام چنین چیزی واقعیت نداره. دانشگاه ها نمره مصاحبه رو وارد میکنند و قبولی نهایی هم حاصل 50درصد نمره مصاحبه و 50درصد نمره آزمون کتبی هست. بنابراین دانشگاه نمیتونه مستقلا قبولی شما رو قطعی کنه. ضمن این که دانشگاه نمره مصاحبه همه رو باید اعلام کنه و از دست دادن سهمیه به معنیه. مگر این که نمره مصاحبه همه افرادی که میخوان رو خیلی بالا و بقیه رو خیلی پایین بدن که احتمالش زیاد نیست این کارو کنن. ضمن این که اصلا به صحبت اساتید اعتماد نکنید در این بازه زمانی، بارها دیده شده به همون علت تاثیر نمره آزمون… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام، ببخشید دانشگاهی به من گفته نمره مصاحبه را کامل گرفته ام. رتبه آزمونم هم 10 هست. حالا به نظرتون اگر مصاحبه دانشگاهای دیگر که بالاتر زدم را نروم قبولی ام قطعی است در این دانشگاه؟ یا ممکن است شانسی را از دست بدهم؟
با تشکر

مهسا
مهسا

سلام
پذیرش و نمره مصاحبه ها هیچ ربطی به هم ندارند و قبولی شما هم با دونستن نمره مصاحبه هیچ دانشگاهی قطعی نمیشه. چون قبولی نهایی وابسته به 50درصد نمره مصاحبه و 50 درصد نمره کتبی هست و شما باید به لحاظ میانگین این دو نمره بالاتری داشته باشید تا در یک رشته محل قبول بشید.
بنابراین حتما مصاحبه های دیگه رو هم شرکت کنید.

مریم، ب
مریم، ب

سلام

وقت شما بخیر

ببخشید یه سوال داشتم

برای شرکت در دکترای بدون آزمون دانشگاه آزاد چند شرط ملاک هست ؛که یکیش هم نمره پایان نامه که باید 18.5باشه

من شرط های دیگه رو دارم

منتها من نمره ی پایان نامه م از 18نمره بود که 2نمره هم مقاله میخواست میشد 20

من از مقاله اون زمان انصراف دادم و نمره م از 18شد 17.90

بنظرتون قابل قبول نیست؟

مهسا
مهسا

سلام
تجربه سالهای قبل نشون داده که حتی با کوچکترین اختلاف از حداقل شرایط لازم، دعوت به مصاحبه نخواهید شد. بازم میتونید شانستون رو امتحان کنید.

روناک
روناک

سلام مهساجان.رشتم ازاد معماری.خواستم بگم‌دکتری با نمره کل ۱۵۰۲ مرحله اول قبول و دوم قبول نشدم.حالا خواستم بدونم دکتری ازاد بدون کنکور کجا چطور میتونم ثبتنام کنم. معدل لیسانسم ۱۶.۲۵ و ارشد ۱۵.۲۵ و نمره پایان نامم ۱۶۰۵ شده.اما باین اوصاف راهی هست بدای ثبتنام دکتری معماری؟ چطور پیگیربشم برای اینکه بدونم چ دانشگاهایی قبول میکنن

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه شما حائز شرایط پذیرش دکتری بدون ازمون که در لینک زیر قیدشده نیستید و راه دیگه ای هم برای ثبت نام بدون ازمون در مقطع دکتری دانشگاه ازاد نیست:
http://phdtest.ir/1397/02/دکتری-بدون-ازمون-کنکور-ازاد-97-98/

....
....

سلام.مهسا خانم مگه نتایج شهریور نمیاد ؟ من تو بعضی صفحه ها خوندم که بچه ها میگن چند روز بعد مصاحبه دانشگاهها بهشون زنگ میزنن که قبولی و تعهد ثبت نام میگیرن ،من تو دانشگاهی استاد بهم گفت قبولی ولی تحصیلات تکمیلی زنگ زدم گفتم چرا دانشگاه زنگ نمیزنه ،کارشتاس گفت غیرقانونیه ما اجازه نداریم نتایج رو بگیم ،استرس گرفتم و نگرانم
ترا خدا راهنمایی کنید روند درست چیه ؟؟؟؟

sahar
sahar

منم با همچین مشکلی بر خورد کردم. سر در گم موندم

مهسا
مهسا

سلام
نتایج نهایی آزمون دکتری شهریورماه اعلام میشه. دانشگاه ها نباید و نمیتونن زنگ بزنند. چون نمره نهایی حاصل 50 درصد نمره آزمون کتبی و 50 درصد نمره مصاحبه است. بنابراین دانشگاه ها نمیتونن تعیین کننده قبولی باشند.
از سال 95 که این قضیه اعلام نتایج مستقل از طرف دانشگاه ها مطرح شد و بعد هم دانشگاه ها تعهد گرفتند، همواره این شایعات هستش. شما نگران نباشید. مهم اعلام سازمان سنجش هست.

شاکر
شاکر

سلام من برای دکتری بدون ازمون مبلغ 80 را ریختم والان برای انتخاب رشته شناسه ندارم وارد سایت شوم لطفا راهنماای کنید سپاس گزارم

مهسا
مهسا

سلام
گویا سامانه مشکل داره. با مرکز آزمون دانشگاه ازاد تماس بگیرید.

sahar
sahar

سلام خانم مهسا، یه سوال از حضورتون داشتم.ممنون میشم جواب بدین.
من یکی از دانشگاهها که واسه مصاحبه رفتم بهم گفتن نفر سوم پذیرش شدم. حال تصمیم دارم انتخاب های بعد از این پذیرش روواسه مصاحبه نرم. آیا پذیرش من در این دانشگاه دیگه قطعیه یا احتمال تغییرش در سازمان سنجش و پذیرش شخص دیگه ای وجود داره؟

مهسا
مهسا

سلام
اصلا توصیه نمیکنم این کار رو بکنید. چند تا نکته مدنظر داشته باشید:
1- قبولی نهایی حاصل 50درصد نمره مصاحبه و 50درصد نمره آزمون کتبی هست، پس دانشگاه نمیتونه به تنهایی تصمیم بگیره که کی قبول میشه.
2- به دلایل مختلف ممکنه اساتید بگن شما قبول هستید، اما تجربه سالهای قبل میگه که تضمینی نیست و بسیار دیده شده که داوطلبان بااین وعده، دیگه مصاحبه نرفتن و متأسفانه شانسشون رو از دست دادند.
بنابراین حتما همه مصاحبه هاتون رو برید.

sahar
sahar

سپاسگذارم

آیسل
آیسل

سلام من با معدل کارشناسی 16/50 و معدل ارشد 17/5 از دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شدم . رتبه ام تو دکتری مدیریت ورزشی 200 شده . و فقط دو تا مقاله همایش بین المللی دارم. واسه پردیس خوارزمی دعوت به مصاحبه شدم به نظرتون احتمال قبولیم چقدره؟

حسابداری
حسابداری

سلام خدمت مشاور.من چهار شهر در واقع چهار منطقه دعوت به مصاحبه شدم .خودم ساکن ساری هستم و برای گرگان که مصاحبه اش در ساری هست نیز دعوت به مصاحبه شدم .در دانشگاه سما ساری دو سال هست تدریس میکنم . رزومه هم برای نمره دارم .سوالی داشتم .با توجه به اینکه دانشگاه آزاد ساری که خودم مشغول به تدریس هستم .آیا برای مصاحبه فقط همین شهر را بروم یا اینکه چهار شهر دیگر را نیز به مصاحبه بروم البته بگویم اگر قبول شوم نمی روم و باید به دنبال انتقالی باشم.با راهنمایی رییس دانشگاه خودم فقط ساری را شرکت… ادامه نظر»

روناک
روناک

سلام مهساحان.برای ثبتنان دکتری بدون ازمون…. معدل لیسانسم ۱۶۰۲۵ و نعدل ارشدم ۱۵۹۲۵ و پایان نامم ۱۶۰۵ شدم.ایا میتونم شرکت کنم؟ واجد شرایط میشم؟ تمام رشته هام معماری بوده

مهسا
مهسا

سلام
اگه منظورتون دانشگاه سراسری هست که داشتن میانگین کل 16 در دوره‌ کارشناسی و میانگین 17 (بدون احتساب نمره‌ی پایان‌نامه) در دوره‌ کارشناسی ارشد الزامیه و بنابراین نمیتونید.
برای دانشگاه ازاد هم باید معدل ارشدتون حداقل 17.5 باشه. بنابراین متأسفانه واجد شرایط نیستید.

علی
علی

سلام. میخواستم بدونم این نتایج مرحله دوم کی و چطوری اعلام میشه؟ من دعوت به مصاحبه شدم و برای مصاحبه رفتم امکان قبولیم با 5 مقاله پژوهشی به چاب رسیده شده چقدر هستش؟

مهسا
مهسا

سلام
مقاله فقط یه جزء از مصاحبه هستش و رزومه آموزشی شما، عملکردتون در مصاحبه و خیلی عوامل دیگه در پذیرشتون نقش داره.
نتایج نهایی کنکور دکتری در شهریورماه از طریق سازمان سنجش اطلاع رسانی خواهد شد.

علی
علی

پس زیاد امیدوار نباشم اصن بهتر بگم امیدنداشته باشم به قبولیم

علی
علی

سلام
ببخشید امسال هم امکان تغییر اولویت ها وجود داره؟

مهسا
مهسا

سلام
در حال پیگیری از سازمان سنجش هستم. خودتون هم میتونید از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش سوال کنید.

عاطفه
عاطفه

این سوال منم هست، سیستم پاسخگویی سنجش هم جواب نمیده لطفا اگه اطلاعاتی بدست آوردید بفرمایید.تشکر

د
د

سلام مهسا خانم
اگه پردیس یه دانشگاهی امسال دانشجو بشیم می تونیم توی مصاحبه روزانه اون دانشگاه در صورت آوردن حد نصاب در سال آینده مصاحبه بریم.

مهسا
مهسا

سلام
ببینید کلا شرکت در ازمون دکتری زمانی که دانشجو هستید قانونی نیست. اما خیلی ها این کارو میکنند و بعد از پذیرش انصراف میدن و مشکلی پیش نمیاد.
حالا این که همون جایی که دانشجو هستید برید مصاحبه، خیلی مورد خاصی هست و نمیدونم که برخورد دانشکده با این موضوع چطور باشه.

@@
@@

سلام خانم مشاور من دوتا سوال داشتم خدمتتون1-اگه مصاحبه دانشگاه ازاد شرکت کنیم و قبول بشیم و این ترم ثبتنام نکنیم ایا ترم بهمن همین امسال میتونیم ثبتنام کنیم؟؟؟ 2-چه مدارکی روز مصاحبه باید همراه داشته باشیم؟ درصورتی که از پایان نامه دفاع نکرده باشیم؟

مهسا
مهسا

سلام
درمورد سوال اول قبلا دانشگاه ازاد در این زمینه همکاری میکرد، ولی الان با کاهش ظرفیت ها و نیز عدم برگزاری تکمیل ظرفیت ممکنه باهاتون همکاری نکنه و بهتره از خود واحد دانشگاهی سوال کنید.
درمورد مدارک هم درفت پایان نامه تا هر جا که انجام شده و نیز پروپوزال رو به همراه داشته باشید.

سوال
سوال

با سلام دوستان عزیز اگر شما شرایط ذیل داشتین چکار میکردن و کدوم انتخاب میکیردی اگر به عنوان کارشناس آزمایشگاه پتروشیمی استخدام بودین و هم دکتری دانشگاه تهران هم قبول بشین و به احتمال خییلی کم شاید در آینده هیات علمی یک دانشگاه کوچک شوید آیا وارد دکتری دانشگاه تهران می شوید یا همون پتروشیمی می مانید. باتشکر

د
د

سلام تلاش می کردم هر دو باشه ولی کار مهم تر هست.ولی سعی می کردم هر دو در کنار هم باشه.

سوال
سوال

ممنون دوست عزیز

مهسا
مهسا

سلام
امکان تحصیل همزمان با شغلتون رو ندارید؟
مثلا اگه باهاتون همکاری نکنند، از مرخصی بدون حقوق استفاده کنید. به هر حال همونطور که میدونید هیات علمی شدن تضمینی نیست و از طرفی حقوق هیات علمی هم اونقدرها قابل توجه نیست.

سوال
سوال

چون فاصله بین محل سکونتم با دانشگاه تران 10 ساعت است امکان رفت و امد خیلی سخته و از طرفی چون رشته ام آزامایشگاهی است اگر کار عملی شروع شود هرروز بایستی آزمایشگاه باشم و کلا کار دراولویتم است اگر دانشگاه سطح 2 یا 3 بود حتما کار را انتخاب میکردم ولی به خط دانشگاه تهران مردد هستم ولی هیات علمی شدن خیلی خیلی سخت شده واحتمال اینکه هیات علمی شدن 1 درصد است . ممنون از وقتی گذاشتین و راهنمایی کردین.

آیسل
آیسل

من بودم تو پتروشیمی می موندم

Cinema
Cinema

ممنون از راهنمایی تون فقط من یه مشکل دارم چون نمی دوستم می تؤمن ثبت نام کنم فرم صلاحیت عمومی رو پر نکردم تو سنجش الان می تونم یا دیگه نمیشه

مهسا
مهسا

سلام
مهلت تکمیل فرم صلاحیت عمومی در سایت سازمان سنجش تمدید میشه تا 2 تیرماه مهلت دارید. حتما نسبت به تکمیل فرم اقدام کنید.

‌‌‌‌‌‌.....‌
‌‌‌‌‌‌.....‌

سلام.مهسا خانم. من استادم میگه نمره مصاحبه از ۵۰ ،۳۱ شدم خب الان طبق فرموده شما که مصاخبه ها از ۱۰۰ حساب میشه پس باید ابتدا ۳۱ را دوبرابر کنیم بعد در ۱۰۰ ضرب و دوباره با ازمون کتبی جمع بشه درسته ؟؟

مهسا
مهسا

سلام
بستگی داره که چه نمره ای مدنظر ایشون بوده. شاید نمره مصاحبه شفاهی از 50 بوده و برای رزومه هم از 50 نمره جدایی در نظر بگیرن و با هم جمع کنند. نمیشه قطعی گفت.

...‌.
...‌.

سلام‌.برا محاسبه میانگین اینکه نمره کتبی به ۲۰۰ تقسیم شه با نمره مصاحبه جمع شه درسته ؟

مهسا
مهسا

سلام
نمره مصاحبه که از 100 هست در 100 ضرب میشه تا بر مبنای ده هزار بره و نمره تراز آزمون کتبی هم که از 10هزار هست. با هم جمع میشن و تقسیم بر 2 میشه تا میانگین نمره تراز به دست بیاد.

....
....

سلام. مهسا جون این فرمول که تراز را به ۲۰۰ تقسیم کنیم وبا نمره مصاحبه جمع کنیم برا نمره نهایی درسته ؟

مهسا
مهسا

سلام
بالاتر پاسخ دادم.
موفق باشید

test
test

سلام. بعد از مصاحبه لیستی که دانشگاه به سنجش میفرسته بعد از اون سنجش چه مواردی رو باز تاثیر میده؟
برای مثال ایا معدل هم ضریبی داره؟ ممنون

خاکزاد
خاکزاد

واینکه من شبانه م اما میخوام مرخصی بگیرم ترم دو و برای کنکور بخونم دوباره
مرخصی شبانه هزینه باید بدم؟

مهسا
مهسا

سلام
معمولا مرخصی دادن در مقطع دکتری به سادگی نیست و حتی برخی دانشگاه ها بجز موارد خاص مثل بیماری و بارداری و غیره، اصلا مرخصی نمیدن. با این حال ممکنه همکاری کنند.
در صورت مرخصی هم عموما شهریه ثابت رو میگیرند.

خاکزاد
خاکزاد

سلام دوستان کلاسای دکتری چندروز در هفته س؟
راسته میگن از سال دوم کلاس ندارید دیگه؟

مهسا
مهسا

سلام
شما بسته به تعداد واحدهای پیش نیازی که ارائه میشه، بین 2 تا 3 ترم تحصیلی واحد درسی دارید. این که چند روز در هفته است بیشتر به دانشکده و دانشگاه بستگی داره، اما عموما یک تا 2 روز در هفته.

شیمی آلی
شیمی آلی

سلام دوستان.من با ثبت نام اینترنت دانشگاه شیراز به مشکل برخوردم.اطلاعات رو وارد کردم ولی ثبت و ذخیره نمیشه.همش میگه چون در مرحله مشاهده هست و باید به مرحله ویرایش برسه ولی نمیدونم باید چیکار کنم

Cinema
Cinema

سلام خیلی لطف می کنید به سؤال من پاسخ بدین من برای روزانه و شبانه الزهرا پژوهش هنر دعوت به مصاحبه شدم ده روز پیش دوستی گفت که الزهرا اعلام کرده إنهائ که رشته شون سینما و نمایش برای مصاحبه نیان منهم بی خیال شدم الان که رفتم سایت شون این اطلاعیه نیست چیزی در این مورد می دونید

مهسا
مهسا

سلام
این چیزها رو فقط از بخش تحصیلات تکمیلی دانشگاه و یا دانشکده مربوطه پیگیری کنید و به اخبار غیررسمی توجهی نکنید.
الان هم با دانشگاه تماس بگیرید ببینید چنین چیزی صحت داره و آیا فرصت مجددی هست یا خیر.

نسیم
نسیم

با سلام
رشته من مدیریت محیط زیست هست و در پردیس خود گردان البرز پذیرفته شده م برای مصاحبه، آیا واقعاً مصاحبه ای در کار نیست و همه جذب می شوند؟؟؟؟

ممنون از پاسختون

مهسا
مهسا

سلام
چنین چیزی واقعیت نداره و برای پذیرش در مقطع دکتری همه باید مصاحبه شرکت کنند و پردیس ها هم ظرفیت مشخص و محدودی دارند و هر کس مصاحبه بره قبول نمیشه. اون هم در دانشگاهی مثل تهران که کیفیت براش مهمه.

کار یا درس
کار یا درس

با سلام خدمت دوستان…لطفا راهنمایی کنید….

امروز به یک شرکت حسابرسی معتبر برای کار مراجعه کردم و موافقت کردند…….

اما خیلی دوس دارم واسه دکتری بخونم….

موندم این وسط….

لطفا راهنمایی. کنید که کار یا درس ؟؟؟ لطفا بگید که مزایای قبول شدن در دکتری چی هستش…؟!؟ و بعد از قبولی در دکتری چگونه میشه خرج زندگی رو در آورد…؟؟؟؟

ممنون

به : کار یا درس
به : کار یا درس

سلام دوست من. همین که این سوال براتون پیش اومده یعنی کار رو بچسبید. وقتی انگیزه و دلیل کافی برای ادامه تحصیل داشتی برو دنبالش.

قبولی بدون کنکور
قبولی بدون کنکور

سلام….برای قبولی بدون کنکور در دانشگاه دولتی مثلا دانشگاه شیراز در رشته حسابداری چه کار باید کرد ؟؟؟ چه رزومه ایی میخواهد….؟؟؟

سپاس

ردیاب خودرو
ردیاب خودرو

سلام . اگه با اساتید اونجا قبلا کار کردید یا باهاشون تماس داشتید معمولا توی مصاحبه کمکتون میکنه .

دارالفنون
دارالفنون

بر اساس اولویت انتخاب رشته تون

test
test

سلام. برای ثبت نام تو سایت فردوسی قسمتی که مربوط به فرم اموزشی هست را باید کاری برای ان قسمت انجام بدیم یا نه؟

setayesh
setayesh

با سلام. اگر در مصاحبه چند دانشگاهپذیرفته شوم، پذیرش نهایی براساس انتخاب خودم است یا براساس اولویت انتخاب رشته؟ سپاس

مهسا
مهسا

سلام
اولین اولویتی که حدنصاب لازم رو بیارید به عنوان پذیرش نهایی اعلام میشه و اولویت های بعدی تون از بین میره.

امیدوار
امیدوار

سلام.مهسا خانم من با تراز ۳۱۸۹ رفتم تو الویت اولم مصاحبه تراز اونجا ۱۳۸۰ بود بهم گفتن نفر اول مصاحبه شدم و حالا باید بره با ازمون میانگین بگیرن ،خیلی سر درنمیارم چه جوری تاز بسته میشه ،مثلا فرضا کسی تراز ازمونش ۳۵۰۰ باشه تو مصاحبه بعد من باشه اون قبول نهایی میشه باز ،با اینکه من نمره اول مصاحبه رو اوردم ،اصلا من امید به قبولی داشته باشم .تراخداراهنماییم کنید خیلی نگرانم

sahar
sahar

سلام
از کجا باید بفهمیم تو مصاحبه چه نمره ای آوردیم دانشگاه ها که هیچ اطلاعیه ای نزدن. ممنون میشم راهنماییم کنید.

مهسا
مهسا

سلام
معمولا نمره مصاحبه رو نمیگن و فقط در کارنامه نهایی مشخص میشه. مگه این که از طریق آشنا در دانشگاه بتونید نمره مصاحبه تونو بگیرید که البته کمکی بهتون نمیکنه، چون میانگین نمره کتبی و مصاحبه در قیاس با میانگین رقبا مهم هستش.

مهسا
مهسا

سلام
برای مشخص شدن قبولی به این صورت هست که نمره مصاحبه که از 100 هست در 100 ضرب میشه که بره بر مبنای 10هزار و بعد با نمره کتبی جمع میشه و میانگین گرفته میشه. از بین کسانی که هر رشته محل میرن، کسانی که بالاترین نمره ها رو دارن با توجه به ظرفیت پذیرش میشن. بنابراین نمره مهم هست و این که اول باشید در مصاحبه تضمین کننده پذیرش نیس.

.....
.....

سلام.مهسا جون من دانشگاه محل تحصیلم بود واستادم گفت از ۵۰ نمره مصاحبه ام شده ۲۱ ،ونفر اول مصاحبه ام،حالا که شما فرمودین نمره مصاحبه از ۱۰۰ هس ،بعنی من ۲۱ رو دو برابر کنم وبعد در ۱۰۰ ضرب کنم درسته بعد با نمره کتبی میانگین بگیرم .

شیمی آلی
شیمی آلی

سلام خسته نباشید. از دانشگاه مالک اشتر (شاهین شهر) دعوت به مصاحبه شدم میخوستم بدونم مکان مصاحبه تهرانه یا شاهین شهر؟

مهسا
مهسا

سلام
با دانشگاه تماس بگیرید و ازشون در این باره سوال کنید.

....
....

مهسا خانم کجایین ؟ مبشه به سوالات ما جواب بدین من هرروز چندبار به سایت نگاه میکنم تا جواب سوالم رو ببینم ،لطفا جواب بدین

مهسا
مهسا

سلام
عذر بنده رو پذیرا باشید.
درخدمتتون هستم.

سوال
سوال

با سلام و احترام
من رتبه و رزومه خوبی دارم از دانشگاههایی که دعوت شدم دانشگاه تهران خوارزمی و شاهد را برای مصاحبه می روم منتهی نمی دونم کدام یک از این دانشگاهها اعتبار بهتری دارند و برای هییت علمی شدن موثرترند امکان دارد بنده را راهنمایی کنید علوم پایه زیست شناسی هستم متشکرم

دارالفنون
دارالفنون

هر سه خوبن ولی اولویتت با دانشگاه تهران باشه

نحوه مطالعه و میزان ساعات و ...
نحوه مطالعه و میزان ساعات و ...

با سلام…

لطفا راهنمایی بفرمایید که چگونه باید برای آزمون دکتری برنامه ریزی کرد و آماده شد…؟ آیا باید برای کارهای پژوهشی هم وقت گذاشت…؟؟؟ چگونه به همه چی باید. رسید…؟ چند ساعت مطالعه و …..

مهسا
مهسا

سلام
شما دو گام مهم دارید:
1- آمادگی برای آزمون کتبی
2- آمادگی برای مصاحبه.
در خصوص مصاحبه مباحث خیلی مفصل هست و بهتون توصیه میکنم کتاب مصاحبه دکتری که بنرش بالای همین صفحه هست رو تهیه کنید.
درمورد آزمون کتبی، در گام اول منابع خوب رو شناسایی کنید با مرور سوالات ازمون دکتری سالهای گذشته و صحبت با رتبه های برتر سالهای قبل و نیز جستجو در اینترنت.
بعد یه برنامه ریزی کنید و ببینید که هر منبع رو طی چه زمانی میخونید و فرصت کافی برای مرور هم بذارید.
میزان ساعات مطالعه هم بستگی به علمی خودتون و مطالعه شما درخصوص منابع آزمون داره.

..‌..
..‌..

سلام. مهسا خانم لطفا راهنمایی کنید .من دانشگاه امام خمینی قزوین شیمی فیزیک رفتم مصاحبه با رتبه ۴۳ وتراز ۳۰۸۹ مقاله و.‌‌‌‌..را داشتم وبهم گفتن بالا ترین نمره مصاحبه را اوردم وحالا باید بره با نمره لزمون جمع بشه ،من همه دانشگاه ها دعوت به مصاحبه شدم ‌به نظرتون من تو قزوین پذیرفته میشم ،۲۲ نفر اومده بودن وترازها متوسط بود .راستش برای دانشگاههای مختلف هزینه ها بالاس و منم شاغل نیستم .قزوین شهر خودمه .لطفا راهنماییم کنید .

مهسا
مهسا

سلام
نمره نهایی حاصل میانگین نمره مصاحبه و ازمون کتبیه و اون تعیین کننده. شما نفر چندمی بودید که به مصاحبه اونجا دعوت شده بودید؟
نمره مصاحبه سایرین و نمره کتبی شون رو میدونید؟
اینجا هم توضیح دادم در این مورد:
http://phdtest.ir/مشاوره-عمومی-تخصصی-آزمون-کنکور-دکتری/comment-page-73/#comment-1035260

بهار
بهار

سلام. دانشگاه الزهرا ازمون کتبی در رشته علوم اجتماعی برگزار میکنه. ضمنا دو تا پروپوزال هم در حوزه های تعیین شده خودش میخواد. من نمیدونم چطور باید تو این مدت ۱۶ ۱۷ روزه تا مصاحبه دو تا پروپوزال اونم تو موضوعاتی که اصلا عللاقه ندارم ارایه کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

مهسا
مهسا

سلام
اگه حوزه تعیین شده، بدین معنی هست که اساتیدش در اون حوزه ها کار میکنند و شما هم در صورت پذیرش ناچارا باید در همون زمینه ها کار کنید.
بنابراین جستجو کنید و سعی کنید موضوعات مرتبط پیدا کنید.
معمولا پروپوزال با جزئیات زیاد نمیخوان و در حدی که شما بیان مساله خوبی داشته باشید و کلیتی از مبانی نظری بدونید کفایت میکنه.

علی
علی

سلام
سوال

اگر داوطلبی شبانه دکتری قیول شود و ثبت نام کند و دوباره سال بعد آزمون دکتری شرکت کند و روزانه همان رشته قبول شود آیا می تواند ادامه دوره شبانه درس بخواند؟ به عبارت دیگر ترم 1و2 شبانه باشد و از ترم3 روزانه باشد. آیا امکان پذیر است؟

مهسا
مهسا

سلام
این که شما وقتی دانشجو هستید کنکور شرکت کنید مطابق دفترچه مجاز نیست. اما خیلی ها این کار رو میکنند و بعد از پذیرش انصراف میدن. اما اگه همون دانشگاه اعلام کنید ممکنه براتون دردسر درست بشه.

مریم
مریم

با سلام و احترام
ببخشید دوستان آیا راهی برای تغییر دادن اولویت ها هست

مهسا
مهسا

سلام
به سازمان سنجش پیام بدید تا راهنمایی تون کنند. معمولا سنجش تا فرصت معینی این کار رو میکنه.

مخابرات
مخابرات

مهسا خانم میشه منو راهنمایی کنی من رتبه 620 از 1200 آوردم در رشته مخابرات با تراز 1150 روزانه های شیراز و کرمان و مشهد و سمنان دعوت به مصاحبه شدم و بقیه دانشگاههایی در این سطح و شبانه سمنان و شبانه شاهد چون 11ساله به شدت شاغل هستم نمیخوام شرایط شغلیمو از دست بدم برای همین اولاً نمیخوام از تهران دور باشم و ثانیاً از هرکسی سوال کردم گفتن اگر روزانه سمنان قبول بشی باید همش بری و بیای کل هفته دانشگاه باشی میخواستم مشورت کنم اصلاً با این تراز امکان قبولی دارم در روزانه سمنان؟ و اینکه آیا… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
همه کسانی که دعوت به مصاحبه میشن شانس قبولی دارند. موارد بسیاری در سالهای قبل دیده شده که اخرین فرد دعوت شده به مصاحبه یک دانشگاه با عملکرد خوب در مصاحبه پذیرش شده و رتبه های بهتر پذیرش نشده اند.
اگه تهران هستید و شرایط شغلی خوبی دارید، با توجه به شرایط بازار کار، توصیه م اینه که سعی کنید همون دانشگاه ازاد رو برید مصاحبه. البته اگه نگران نتایج ازاد هستید، سراسری رو هم برید، اگه ازاد قبول شدید همونو برید و اگه خدایی ناکرده قبول نشدید، بعد تصمیم بگیرید که سراسری رو برید یا نرید.

ناشناس
ناشناس

برای رشته زبان شناسی تا چه رتبه ای برای روزانه دعوت به مصاحبه شده ممنون میشم جواب بدین

فریده
فریده

سلام
ایا ازمون های زبان داخلی هم سوالات شنیداری دارند

ناشناس
ناشناس

ازمون ام اس ار تی دارد

مهسا
مهسا

سلام
msrt و تولیمو بخش شنیداری دارند. آزمون زبان دانشگاه تهران و ازمون زبان ept دانشگاه ازاد بخش شنیداری ندارند.

فریده
فریده

مهسا جان سلام.
من میخام برای کنکور سال 97 شرکت کنم. منابع مناسب از کجا گیر بیارم

مهسا
مهسا

سلام
1- در سایت های مختلف اینترنتی جستجو کن. به ویژه مصاحبه رتبه های برتر میتونن کمکت کنند.
2- حتما سوالات سالهای گذشته رو مرور کن، برخی منابع رو احتمالا متوجه میشی.
3- تا حد امکان از طریق دانشگاه ها با رتبه های برتر سالهای قبل ارتباط برقرار کن و ازشون سوال کن.

پریسا
پریسا

سلام
در خصوص زمانبندی مصاحبه دانشگاه شهید بهشتی با توجه به اینکه در سایت دانشگاه هنوز مشخص نشده،همون زمانبندی موجود در سایت سنجش قطعی است؟ تشکر

مهسا
مهسا

سلام
برای اطمینان از این موضوع با دانشکده مربوطه تماس بگیرید. نمیشه اظهارنظر قطعی داشت.

شیمی آلی
شیمی آلی

سلام.با رتبه 432و تراز1473 دعوت به مصاحبه چند دانشگاه نوبت دوم شدم. با توجه به اینکه کارشناسی ارشد آموزش محور بوده پایان نامه ندارم اما 3 مقالهisi دارم با معدل ارشد17/31امکان قبولی در دانشگاه کاشان یا ایلام رو دارم؟

مهسا
مهسا

سلام
مشکل نداشتن پایان نامه در مصاحبه از این جهت هست که اساتید تردید دارند که کسی که پایان نامه نداشته روش تحقیق و پژوهش رو بلد باشه که شما با داشتن مقالات ISI این تردید رو میتونید از بین ببرید. بنابراین نگران نباشید و برای عملکرد موثر در مصاحبه آماده بشید.

بهار
بهار

سلام. اگر شبانه قبول شیم و بریم. در حین تحصیل میتونیم تو کنکور سال بعد شرکت کنیم یا باید انصراف بدیم بعد ثبت نام کنیم؟

مهسا
مهسا

سلام
در دفترچه ثبت نام دکتری گفته میشه که دانشجویان باید برای شرکت در آزمون ابتدا انصراف بدن، اما معمولا این اتفاق نمیفته و مشکلی هم پیش نمیاد و همزمان با تحصیل کنکور شرکت میکنند داوطلبان.

دوست
دوست

سلام. میشه منو راهنمایی بفرمایید.من وارد سامانه گلستان دانشگاه صنعتی اصفهان میشم ولی بعدش دیگه هیکدوم از ایتم ها کار نمیکنه فقط نوشته راهنما اونو میزنم چیزی نمیاد لطفا منو راهنمایی کنید

سحر
سحر

سلام
من میخام واسه مشهد ثبت نام اینترنتی رو انجام بدم.
مشخصات و مدارک که می خام ثبت کنم، خطا میده که شناسه کاربر تکراری است. در حالیکه اصلا ثبت نامی انجام ندادم.
لطفا راهنمایی کنید مهسا خانوم. مرسی

مهسا
مهسا

سلام
با اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه فردوسی تماس بگیرید تا مشکلتون رو حل کنن.

فاطمه بلوری
فاطمه بلوری

سلام با رتبه ۱۵ سهمیه و تراز ۱۰۲۸ رشته شیمی الی هیچیک از دانشگاهها روزانه و نوبت دوم رو نمره نیاوردم فقط پردیس بهشتی را اوردم نحوه محاسبه سهمیه ها رو میفرمایید؟

پووویا
پووویا

سلام
معمولا چندبرابر ظرفیت دوره روزانه وشبانه دکتری به مصاحبه دعوت میشن؟تشکر

مهسا
مهسا

سلام
تا سال 95 که دعوت به مصاحبه بر اساس رتبه بود، معمولا اینطور بود که بین 3 تا 5 برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه برای دوره روزانه و برای شبانه کمی بیشتر میشد.
اما الان که بر اساس نمره تراز است، متغیر هست و دیده شده تا 10 برابر دعوت به مصاحبه صورت گرفته و یا حدود 2 برابر در برخی رشته محل ها و خیلی موضوع ثابتی نیست.

مهسا
مهسا

سلام
منظورتون دعوت به مصاحبه دانشگاه ازاد هست؟
چون دانشگاه ازاد ظرفیتش رو اعلام نمیکنه، نمیشه پیش بینی دقیقی داشت.
اما ممکنه برای واحدهای شهرستان های کوچیک با توجه به سهمیه تون شانس داشته باشید.

عسل
عسل

با سلام‌ سوالی داشتم در خصوص دکتری .من در ازمون دکتری مجاز شدم رشته ی روانشناسی با ترتز ۱۳۵۳و رتبه ی کل ۴۸۴۱و رتبه در سهمیه ی ایثارگری 334میخواستم بپرسم من شانسی برای قبولی و دعوت به مصاحبه در تهران دارم؟

maryami
maryami

سلام به نظر شما پردیس خوارزمی بهتره برای عمران یا روزانه باهنر کرمان؟

مهسا
مهسا

سلام به طور کلی دانشگاه خوارزمی بیشتر برای رشته های علوم انسانی شناخته شده هست و برای رشته های مهندسی خیلی شناخته شده نیست. البته باز هم ممکنه در یک رشته خاص به دلیل حضور یه استاد سرشناس وضعیت خوبی داشته باشه که باید بررسی کنید. اگه دوره روزانه خوارزمی خوب هست، به لحاظ کیفیت تحصیل قاعدتا دوره پردیسش هم خوب هست. اما در مدرک شما “پردیس” قید میشه و ممکنه برای شما مهم باشه، ضمن این که در هیات علمی شدن احتمالی هم ممکنه اثرگذار باشه. دانشگاه باهنر کرمان هم دانشگاه خوبی هست، اما درمورد اونجا و رشته شما… ادامه نظر»

فرهنگی
فرهنگی

من باترتز 3848 رتبه 107 برنامه ریزی درسی دعوت به مصاخبه شدم دوتا مقاله کنفرانسی دارم ومعدل ارشدم 17/75

M
M

سلام
مهسا خانم میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که قبولی در دوره شبانه و نرفتن برای کنکور سال بعد محرومیت داره یا خیر؟
بعضی ها میگن محرومیت داره. واقعا جواب قطعی نیاز دارم.
ممنونم از شما دوست عزیز

مهسا
مهسا

سلام
از سال گذشته محرومیت فقط برای پذیرفته شدگان نهایی دوره روزانه هست و قبولی سایر دوره ها محرومیتی نداره. لینک زیر رو ببینید:
http://phdtest.ir/1397/02/%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%85%d8%b5%d8%a7%d8%ad%d8%a8%d9%87-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1%db%8c-%d8%b3%d8%b1%d8%a7%d8%b3%d8%b1%db%8c-97-98/

M
M

خیلی متشکرم از شما

معماری 97
معماری 97

خانم مهسا، به نظر شما گروه معماری علوم تحقیقات قوی تره یا تهران مرکز و بعد کدوم یکی از واحد های تهران. لطف می کنید اگر راهنمایی کنید.

مهسا
مهسا

سلام
ببینید علوم تحقیقات طرفداران خودش رو داره، چون به هر حال بزرگ ترین واحد دانشگاه آزاد هست. اما به نظر میاد گروه معماری تهران مرکز قوی تر هست.
دیگه بستگی به خودتون داره که اولویت کدومه براتون.
تهران جنوب هم اساتید معماریش قوی هستند.

خاکزاد
خاکزاد

سلام من رشته ادبیاتم دکتری شبانه شهر خودم قبول شدم بنظرتون ارزش داره برم یا بمونم سال بعد؟
سال بعدم فقط شهر خودم میتونم بخونم البته اما بدلیل روزانه شدن میگم صبر کنم

مهسا
مهسا

سلام
در مقطع دکتری پذیرش یا عدم پذیرش چون وابسته به مصاحبه هم هست، نمیشه قطعی گفت که امسال یا سال آینده قبول میشید و اگه بمونید پشت کنکور ریسک خودشو داره. از طرفی هم ممکنه روزانه قبول بشید سال آینده.
ولی چون قبولی شبانه محرومیت نداره، توصیه میکنم مصاحبه رو برید فعلا و بعدا تصمیم بگیرید.

ساعد
ساعد

سلام.دانشجوی رشته برنامه ریزی درسی با معدل 18 دانشگاه علامه،5مقاله علمی و پژوهشی..1مقاله همایش داخلی..1مقاله همایش بین المللی.2مقاله علمی ترویجی.یک کتاب مشترک با استاد..مدرک زبانmsrt..با رتبه 50 چقد شانس پذیرش در مصاحبهه دارم?

sirvan
sirvan

سلام
فرم صلاحیت های عمومی به شکل اینترنتی ارسال میشه یا اینکه
از طریق پست، فیش واریزی، کپی شناسنامه و کارت ملی، کپی حکم کارگزینی و فرم صلاحیت عمومی ارسال میشه و اینکه فرم تایپ شده باید بفرستیم
لطفاتوضیح فرمایید
متشکرم

مهسا
مهسا

سلام
فرم صلاحیت عمومی به صورت اینترنتی ارسال میشه و باید مدارک رو اسکن بفرمایید.

حمید براتی
حمید براتی

سلام
درگاه پرداخت مبلغ بابت انتخاب رشته ازاد وقتی تکمیل فرایند خرید رو میزنم پول از حسابم کسر میشه و خطا میده و مجدد پول برمیگرده دهها بار و از سیستم های مختلف امتحان کردم چه کنم؟

sahar
sahar

سلام
جریان این توصیه نامه واسه مصاحبه چیه؟
لطفا منو راهنمایی کنید.

مهسا
مهسا

سلام
باید به اساتیدتون در مقاطع گذشته (ترجیحا ارشد) مراجعه کنید و ازشون بخواید بهتون توصیه نامه بدن. اگه خودشون بنویسن که مورد نیست و اگه بگن خودتون متن رو تهیه کنید که نمونه هاش در لینک زیر هست:
http://phdtest.ir/1391/03/نمونه-توصیه-نامه-داوطلب-آزمون-دکتری/

بعضی دانشگاه ها هم فرم خاصی دارند که باید بدید اساتید تکمیل کنند.

سحر
سحر

سپاسگذارم

ساناز
ساناز

سلام..ترازا خیلی پایینه.انصاف نیست.عدالت نیست.رابه هشتادم تو گرایش ما دعوت به مصاحبه شده….تراز پردیس خودگردان با تراز دانشگاه برتر هزار و دویسته…انصاف کجایی؟ دقیقا بگو کجایی؟

بهار
بهار

سلام من ۱۶۴ علوم اجتماعی هستم.جامعه شناسی فرهنگی روزانه رشت، شبانه مردم شناسی تهران، شبانه الزهرا و شبانه شهید بهشتی اوردم. میشه بگید کدومش رو برم بهتره، یعنی اولویت بندی کنید برام.

مهسا
مهسا

سلام
ببینید چون پذیرش در مقطع دکتری از میانگین نمره مصاحبه و ازمون کتبی هست، توصیه میکنم همه مصاحبه ها رو شرکت کنید و جایی رو از دست ندید.
اگه براتون شهریه مشکلی نیست،
شبانه تهران
شبانه بهشتی
روزانه رشت
شبانه الزهرا
اولویت بندی خوبیه.
اما بازم تاکید میکنم که بهتره همه مصاحبه ها رو برید.

امیر
امیر

ا سلام
دوستان عزیز لطفا راهنمایی نمائید دانشگاهی که توصیه نامه نخواسته چیکار باید کرد ایا واقعا لازم نیست که موقع مصاحبه داشته باشیم.
باتشکر

مهسا
مهسا

سلام
شما از اساتیدتون توصیه نامه هایی بدون خطاب به دانشگاه خاصی تهیه کنید و در مصاحبه ها همراه خودتون داشته باشید.
ممکنه به هر حال در مصاحبه از شما سوال بشه.

@@
@@

سلام اگه میشه لطفا جواب منو زود بدید قبولی دانشگاه ازاد چجوریه؟ مثلا انتخاب اول دعوت به مصاحبه بشم انتخاب های بعدی لغو میشه؟ یا اینکه چندتا از انتخاب ها دعوت به مصاحبه میشم؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر مثل دانشگاه سراسری هست. شما نمره حدنصاب هر جا رو که بیارید دعوت به مصاحبه میشید و بعد از مصاحبه بالاترین اولویتی که حدنصاب پذیرش نهایی رو بیارید، به عنوان محل قبولی تون اعلام میشه.
محدودیتی نیست و هر جا نمره شو بیارید دعوت میشید.

مشاوره
مشاوره

سلام.نمیدنید کی نتایج دعوت به مصاحبه رو اعلام میکنند؟ سی ام اردیبهشت شد و هنوز خبری نیست.اگر تراز های دانشگاه ها (همون ۶ دانشگاه) رو برای رشته مشاوره رو هم میدونید ممنون اگر اعلام بفرمایید. ببخشید سوال آخر که مهم هست برام، برای رشته ی مشاوره با رتبه ۷۵ و رزومه معمولی امیدی به قبولی نهایی بعد از مصاحبه حتی در اردبیل یا هرمزگان هست؟

مهسا
مهسا

سلام
نتایج دعوت به مصاحبه دکتری 97 سراسری روز 31 اردیبهشت ماه اعلام خواهد شد.
اگه دعوت به مصاحبه بشید، حتما شانس دارید. همه کسانی که دعوت به مصاحبه میشن اگه عملکرد خوبی در مصاحبه داشته باشن، میتونن نمره کتبی رو جبران کنن و شانس پذیرش دارند.